Geronselde Haarlemmer uit Spanje teruggekeerd. Door valsche voorspiegelingen misleid Een beeld voor de Moerdijkbrug. MAÏKT ki BIKICOTIN Wekenlange opsluiting in een Spaansche gevangenis. De gearresteerde ronselaar ontkent HAARLEM Dinsdag. Reeds meer dan een jaar woedt de broeder krijg in Spanje en het karak ter van een burgeroorlog is door het groote aantal vreemdelingen, dat aan beide zijden meestrijdt reeds geheel verloren gegaan. Nog steeds verrichten de ronselaars, ook in ons land, hun duister, ondergrondsch werk. Onopge merkt gaan zij hun gang, bij de stem- péllokalen en op andere plaatsen, waar werkloozen samenkomen. Zij be loven de menschen, die naar werk snakken, dat zij hier niet meer kun nen vindengouden bergen, en de ar- gelooze slachtoffersblij eindelijk weer aan het werk te kunnen gaan, gaan nietsvermoedend op deze voorspiege lingen in, niet toetend dat het mooie baantje dat hen beloofd wordt, omwe ven door een romantisch waas van ge heimzinnigheid en avontuur, voor hen slechts bittere ontgoochelingellende en ontbering zal brengen. Daan Dollé. Ook in Haarlem verrichten deze duistere ele menten hun onguur werk en tal van jongens hebben in de laatste maanden op geheimzin nige wijze het ouderlijk huis verlaten, waarna later bleek, dat zij in Spanje vochten of in een der gevangenissen waren opgesloten. Natuur lijk is de politie op haar hoede, maar de ge heimzinnige wijze, waarop zoowel de ronse laars als de slachtoffers te werk gaan, maakt het uiterst moeilijk, vat op deze elementen te krijgen. Eind Juli waren de 19-jarige Daan Dollé en de 21-jarige Joop Ruygrok op spoorlooze wijze uit Haarlem verdwenen. Toen de jongens 's avonds niet thuis kwamen, werden de ouders ongerust. Zij gingen op onderzoek uit en wel dra kregen zij zekerheid dat de jongens naar Spanje waren vertrokten. Een zwager van Dollé heeft zich toen onmiddellijk met opzet laten ronselen, om te trachten de jongens nog in te halen, doch in Parijs kreeg men wan trouwen tegen hem, en hoewel hij zekerheid kreeg, dat Daan en zijn vriend enkele uren tevoren daar geweest waren, werd hij op een dwaalspoor gebracht. Hij zwierf nog enkele dagen in Parijs rond, doch toen hij inzag, dat de jongens toch niet meer te bereiken waren, keerde hij naar Holland terug, er weinig voor voelend, ook naar Spanje te gaan. De jongens waren inmiddels in Spanje aangekomen, waar al spoedig bleek, dat er van de voorgespiegelde mooie betrekkingen niets zou komen. Zij werden integendeel naar het front gestuurd. Bij een poging om naar Hol land terug te keeren werden zij ge arresteerd en in Barcelona gevangen gezet. Eerst toen zij contact kregen met den Nederlandschen consul, kwam er licht voor hen en gistermid dag is Daan Dollé in Haarlem terug gekeerd, terwijl Ruygrok waarschijn lijk in den loop van de volgende week weer het vaderland zal terugzien. Daan Dollé vertelt Wij hebben Daan opgezocht in zijn ouder lijke woning, waar hij, nog onder den indruk van de doorgestane angst en ontberingen, ons in eenvoudige bewoordingen zijn verhaal deed. Het was omstreeks eind Juli, zoo vertelde Daan ons, dat ik eens in een burgeu in de Lange Lakenstraat kwam. waar allerlei platen hin gen over Spanje. Toen ik hier het woord Spanje noemde, werd mij onmiddellijk een goede betrekking daar aangeboden, door een zekeren van S. Ik heb dien van S. toen nog een paar maal ontmoet. Dat ging altijd heel ge heimzinnig, op hoeken van straten. Hij heeft toen gezegd, dat ik voor een bewijs van Ne derlanderschap moest zorgen en toen hij hoorde, dat ik minderjarig was, zei hij; .Dan vraag je het maar aan op naam van je broer". Ik heb dat toen gedaan, en daarna hebben we afgesproken dat Joop en ik Zaterdag 26 Juni op het Bolwerk zouden komen. Daar troffen we van S. aan. waar we mee naar Amsterdam gingen. We moesten daar nog een poosje wachten, terwijl van S. de stad in ging. Na een klein uur kwam hij terug. We kregen toen dertig gulden, voor de reis naar Parijs en wat overbleef mochten we zelf houden. We zijn toen naar Parijs vertrokken en hebben daar, een taxi genomen, van S. had ons dat allemaal precies verteld, die ons een klein restaurant in de Rue de Couronne bracht. Daar moesten we vragen naar een zekeren Hans, een Duitscher, die ons uit stekend eten liet geven en driehonderd francs gaf. Tot zoover ging alles goed en we hadden heelemaal geen achterdocht. We zijn daarna over Lyon naar het Zuiden ge gaan in auto's. Op ongeveer twintig kilome ter van de grens werden we ingekwartierd op den zolder van een boerderij. In den nacht over de grens. Ei- werd ons verteld dat we in den nacht de grens over zouden gaan. Het was maar een uurtje loopen werd er gezegd. We zijn toen in het donker over de Pyreneeën ge trokken. maar in plaats van een uur was het wel veertien uur loopen. Al dien tijd kre gen we niets te eten en zoodra we over de grens waren werd de behandeling door onze begeleiders ook veel minder vriendelijk. We kwamen aan een gehucht van ongeveer 10 of 12 huizen. Daar werden we op auto's ge laden en nadat we nog een uur of drie ge reden hadden, kwamen we aan een kazerne. We begrepen toen al lang, dat er van de baan niets meer zou komen, maar aan ont vluchten viel niet meer te denken. Daarom zijn we maar zoo gewillig mogelijk meege gaan, in de hoop, dat er nog een kansje zou komen. In die kazerne werden onze kleeren en onze papieren afgepakt. We kregen toen eerst soldatenpakjes aan en geweren in de hand, waarna we gefilmd werden. Later moesten we die pakjes weer uittrekken. Toen kregen we een soldatenbroek en gewone klee ren zoodra we weer wat geld hadden, heb ben we echter zelf burgerkleeren gekocht, omdat we niet in een soldatenpak] e wilden loopen. IS aar het front. Met automobielen werden we verder naar het front vervoerd. Joop en ik liepen voort durend op een kansje te loeren om te ont snappen, want we voelden er niets voor, om te gaan vechten. Die kans kwam pas, toen het ook hoog tijd was. We waren toen nog maar op 20 K.M. van het front verwijderd, in een stadje, waar we erg veel bekijks had den. Terwijl al die menschen naar ons troep je stonden te kijken, heeft Joop zjjn koffer gepakt, waarna we heel rustig weggewan deld zijn. Natuurlijk waren we doodsbang, dat er iemand achter ons aan zou komen, maar niemand lette op ons. Onmiddellijk sloegen we een zijstraatje in en toen zorg den we wel, dat we weg kwamen. We hebben een langen zwerftocht door Spanje gemaakt, te voet, op auto's en per trein. Dat laatste ging nogal gemakkelijk, want we gingen maar gewoon in den trein zitten. Als er dan een controleur kwam, zei den we dat we bij de intematonale brigade be hoorden, en dan was het verder goed. Toch hebben we heel wat moeilijkheden moeten overwinnen. We moesten tusschen schild wachten doorsluipen en bovendien konden we nergens eten krijgen. Koopen kon je niets, en de boeren waren allemaal regeeringsge- zind, dus daar hoefden we ook niet aan te komen. Tot Barcelona hebben we dan ook haast niets gegeten. Toch ging alles tot daar toe prachtig. Het loopt mis. Maar daar in Barcelona liep het mis. Er kwamen daar politie-beambten in den trein, die naar onze papieren vroegen. Maar die hadden we natuurlijk niet meer. Die had men ons immers meteen al afgenomen. Natuurlijk ging het toen mis, vooral ook, omdat we ons niet verstaanbaar konden ma ken. We werden naar een kasteel bij Bar celona gebracht, dat op een rots lag. heele maal omringd door water. Daar hebben we een vreeselijken tijd doorgemaakt. We waren daar met nog ongeveer tweeduizend gevan genen. Overdag mochten we vrij rondloopen binnen het kasteel, maar aan ontsnappen viel niet te denken. De behandeling was er slecht. We werden er mishandeld, en den geheelen tijd leefden we in angst, dat we gefusilleerd zouden wor den. Dat was daar aan de orde van den dag. Er werd zelfs verteld, dat er daar gedurende den burgeroorlog hondderdduizend men schen gefusilleerd zijn. In de gevangenis. Eiken dag werdén er namen afgeroepen. Dan ging er een groepje gevangenen naar buiten. Men vertelde dan, dat zij vrijgela ten zouden worden, maar op de binnenplaats werden zij zonder vorm van proces neerge schoten. De slachtoffers werden dan, dood of niet. op een stapel gegooid. Daar ging een vat petroleum over en dan werd alles in brand gestoken. Den volgenden dag werden ons dan de verkoolde resten getoond. Dat was bedoeld als een waarschuwend voor beeld, maar u begrijpt wel, wat voor indruk dat op ons maakte. De kleinste vergrijpen werden op beest achtige wijze gestraft. Er was een jonge Spanjaard, die een horloge en een paar schoenen had gestolen De jongen werd toen „onder handen genomen" door een aantal officieren, die hem afranselden met stokken en met de zware rijlaarzen in den maag trapten. Half bewusteloos werd hij in een cel gegooid. Daar liet men hem twee dagen lig gen. waarna men hem vertelde, dat hij zou worden losgelaten. Maar zoodra hij buiten kwam. knalden de schoten Er was een muur van ongeveer een meter dikte. Daar werden de gevangenen tegen ge zet, die gefusilleerd werden. Zoo vaak was dat gebeurd, dat er heele brokken uit den muur geschoten waren.' Eiken dag verwachtten we, dat wij aan de beurt zouden komen. Die spanning was ondragelijk. Bovendien waren er voortdurend bomaanvallen en tel kens vreesden we dat het kasteel getroffen zou worden. Maar tenslotte werd het ons onverschillig, dood moesten we toch, dachten we. Maar eindelijk is het ons gelukt weg te komen, dank zij de tusschenkomst van den Nederlandschen consul. Ook mijn moeder had daa'r al eens heen geschreven, maar wij had den daar niets van gehoord. Een der gevangenen, een Spanjaard die een beetje Duitsch sprak, heeft ons tenslotte ge holpen. Daarmee waagde hij zijn eigen leven. Hij heeft eerst een brief naar buiten gesmok keld, maar toen we daarvan nog niets hoor den en hij slotte naar het front zou gaan, waardoor hij wat meer vrijheid kreeg, is hij persoonlijk naar den consul gegaan. Dat hielp. Wij werden naar een gevange nis in de stad overgebracht, waar het eten ook wel slecht was, doch waar we niet meer mishandeld werden. Woensdag 1 September kwam de consul ons persoonlijk op zoeken. Wij kregen toen weer een beetje hoop en werkelijk, 3 September werd ik 's morgens om zes uur al uit mijn cel gehaald. Eerst was ik nog bang, dat ik toch nog gefusilleerd zou worden. Maar dat was gelukkig niet zoo. Ik werd op een auto geladen en later ging het met een autobus verder. Ons gezelschap bestond ongeveer uit twin tig personen; waaronder ook een paar vrou wen, Eigenlijk konden we nog niet goed geloo- ven, dat we heusch naar huis terug gingen, en het had maar weinig gescheeld, of we waren er nooit gekomen. Want in de Pyre neeën is onze auto, die zeer hard reed, in een wel tien meter diep ravijn gestort. De chauf feur was er slecht aan toe en later werd ver teld, dat hij gesf wven is. Wij hadden allemaal min of meer ernstige verwondingen opgeloo- pen. Zelf had ik een paar ontvellingen ge kregen en een flinke buil op mijn hoofd. Maar eindelijk kwamen we toch in Per- pignan aan. van waar ik op kosten van de Nederlandsche regeering verder ben gereisd. Zondagmorgen kwam ik in Roosendaal aan, en ik had dan ook Zondagmiddag al thuis kunnen zijn, als ik maar papieren had gehad. Tenslotte ben ik Maandag naar Haarlem gebracht, waar ik eerst nog door de politie verhoord werd. Toen kon ik eindelijk naar huis, en u zult wel begrijpen, hoe blij ik was, weer thuis te zijn. Daan's moeder is inmiddels binnen geko men en heeft een oogenblikje met een glim lach die een mengeling is van geluk en me delijden naar zijn verhaal zitten luisteren. Bij de laatste woorden van haar zoon zegt ze: „Ja nu hebben we hem gelukkig weer te rug. U zult wel voelen, hoe we in angst ge zeten hebben, al wist ik nog niet eens, hoe erg het eigenlijk wel was. Maar hij heeft nu een goede les gehad en morgen gaat hij bij mijn zoon aan het werk. Dan ben ik tenmin ste weer gerust". „En de vriend, wanneer komt die nu te rug", is onze laatste vraag. Het gezicht van Daan betrekt, „Ja, na tuurlijk vond ik het erg naar. dat Joop niet mee kon. Maar die is meerderjarig, en dan schijnen er wat meer formaliteiten te moe ten worden vervuld. Maar hij zit nu ook in die andere gevangenis, en daar is hij be trekkelijk veilig, omdat de consul een wa kend oog op hem houdt. Misschien dat hij in den loop van de volgende week terug komt, tenminste, dat hopen we nu maar". In elk geval weet ik nu. dat al die verhalen over een goede betrekking leugens zijn. Dat zijn allemaal val sche voorspiegelingen. Het is een goede les voor mij geweest, en ik hoop, dat het ook een waarschuwing voor anderen zal zijn. Ronselaar gearresteerd. Aangezien hier een minderjarige jongen geronseld is, heeft de politie onmiddellijk een ondezoek ingesteld. Uit het politierapport vernemen we daaromtrent het volgende: Maandagmiddag twaalf uur heeft de ma- réchaussée te Roosendaal de 19-jarige D. C. -Dollé, naar Haarlem op transport gesteld, die vermoedelijk naar Spanje geronseld is. In verband hiermede is door de Haarlem- sche politie de 35-jarige varensgezel C. van S., wonende te Haarlem, aangehouden, die ver dacht wordt zich aan deze ronselarij te heb ben schuldig gemaakt. Hij ontkent dit even wel hardnekkig. Maandag is hij in verzeker de bewaring gesteld en hedeii zou hij aan den Officier van Justitie worden voorgeleid. Vermoedelijk zal Van S. ook vervolgd worden terzake van het uitlokken van valschheid in geschrifte. Hij heeft namelijk den minder jarigen Dollé overgehaald een bewijs van Ne derlandschap op naam van zijn broer te ha len. Japansche luchtbasis ten zuiden van Hongkong. HONGKONG, 7 September. (Reuter-A.N.P.) De Prata-eilanden, welke op 180 mijl ten zui den van Honkong zijn gelegen en onlangs door de Japanners werden bezet, worden thans ingericht als basis voor watervliegtui gen. Vrachtauto in de Lek gereden. Bestuurder en passagier verdronken. AMEIDE (Z.II.), 7 September. Vanmorgen te kwart voor tien is in de gemeente Tienlioven, nabij Ameide, een vrachtauto van den besteldienst „Reederij op de Lek", bij het passee- ren van een andere auto in de Lek ge reden. De vrachtauto geraakte direct geheel onder water. Van alle kanten werd hulp geboden, zoodat men er reeds na vijf minuten in slaagde een van de inzittenden, den ongeveer 39- jarlgen G. de Bic uit Ameide, naar bo ven te brengen. Kunstmatige adem haling mocht echter reeds niet meer baten. De heer De Bie was gehuwd en vader van vier kinderen. Een half uur later eerst slaagde men er in den 18- jarigen inzittende J. de Groot uit Nieuwpoort boven te brengen. Kunst matige ademhaling had ook bij dit slachtoffer geen resultaat. De burgemeester van de gemeente Tienhoven, de heer C. W. Luyendijk, was dadelijk ter plaatse. Samen met dr. L. A. Donker leidde hij de hulp verleening. De vrachtauto, welke grootendeels met fruit was geladen, was op weg naar de veiling te Rotterdam. Honderdniarkbiljet in broekspijp ingenaaid. Nederlanders aan de Duitsche grens gesnapt. KALDENKIRCHEN. 7 September (A. N. P.) Twee Nederlanders uit Weert wilden hun vacantie in Duitschland doorbrengen. Zij ver schenen per fiets aan het douanekantoor te Kaldenkirchen, waar hun gevraagd werd of zij iets hadden aan te geven. Zij zeiden niets bij zich te hebben, waarmede zij zich aan een strafbare handeling blootstelden. Een nader onderzoek bracht echter aan het licht, dat een hunner een bankbiljet van 100 Mark in een broekspijp had ingenaaid. Beiden moesten wegens,;Overtreding der deviezenbepalingen verschijnen voor het „Schoeffengericht" te Krefeld. Daar op hen ook nog thee, chocolade, sigaren enz. werden aangetroffen, waren zij ook strafbaar wegens een poging tot ontdui king van aangifte van goederen. Zij werden veroordeeld tot elk een maand gevangenis straf en een boete van 600 Mark of 15 dagen hechtenis. De drama's te Reeuwijk. Geen onderling verband. Eenige dagen geleden deelden wij mede, dat aan den rand van de 's-Gravenkoopsche Plas te Reeuwijk (nabij Gouda) de 26-jarige Mr. J. H. V. uit Boskoop in zorgwekkenden toestand is gevonden. Hij bleek in het wa ter te hebben gelegen, terwijl hij aan beide polsen ernstig verwond was. Er werd toen verband gezocht met het drama, enkele jaren geleden op diezelfde plaats ontdekt. Zooals men zich herinneren zal werd toen daar het lijk gevonden van den 24-jarigen C. A. H. Eöbinge Wubben, leerling van de M.T.S. te Haarlem, dat met stukken ijzer verzwaard was. Wij vernemen thans van den bur gemeester van Reeuwijk, dat het on derzoek in de zaak van den Boskoop- schen advocaat vrijwel afgeloopen is. Er is daarbij geen enkel spoor gevon den, dat zou aanduiden dat er eenig verband tusschen beide zaken kan bestaan. De beeldhouwer F. J. van Hal heeft in op dracht van de Kamers van Koophandel van steden die nauw betrokken zijn met de ver binding over den Moerdijk, bovenstaand beeld vervaardigd dat tegen het einde dezer maand op de brug geplaatst zal worden. Momenteel is het beeld in bewerking in de bronsgieterij van den heer Binder te Haarlem. Het beeld zal op den Moerdijkbrug worden bevestigd en door een bijzondere constructie zal het mogelijk zijn dat ook wanneer de stijlen uitzetten —wat gebeurt indien zware wagens over den brug komen het beeld meeschuif t. Het gedenkteeken dat een allegorische voor stelling vormt van de verbinding tusschen Noord- en Zuid-Nederland bevat de wapens van de Kamers van Koophandel van Den Haag, Rotterdam, Den Bosch, Breda, Tilburg, Maastricht, Venlo, Waalwijk, Dordrecht, Vlaardingen, Delft en Eindhoven. Onder het beeld komt de plaquette waarop het volgende onderschrift staat: I „Bij de voltooiing door den Rijkswaterstaat van de verbinding tusschen Noord en Zuid hebben de twaalf daarbij naast betrokken Kamers van Koophandel dit gedenkteeken opgericht". Ontsnappingspoging met den dood ljekoclit. Arrestant door vrachtauto gegrepen. AMERSFOORT. 7 Sept. Dezer da gen zijn te Amersfoort drie personen gearresteerd, die verdacht werden van een groot aantal inbraken, den laat- sten tijd in Amersfoort en omgeving gepleegd. Alle drie hebben inmiddels een volledige bekentenis afgelegd. Vanmorgen zou een van hen, de 25-jarige H. van der B., onder poli- tiegeleide naar het station worden overgebracht om op transport naar Utrecht te worden gesteld. Op een gegeven oogenblik wist de jongeman aan zijn bewakers te ontsnappen. In zijn poging om te ontvluchten werd hij door een juist passeerende vracht auto gegrepen en op slag gedood. Het stoffelijk overschot is naar de algemeene begraafplaats overge bracht. Labor Day in Amerika. NEW-YORK, 7 September. (Havas-ANP) Ter gelegenheid van Labor Day werden in de Vereenigde Staten tal van redevoeringen uitgesproken. In een tot de nationale federa tie van ambtenaren gerichte boodschap heeft president Roosevelt met name verklaard, dat de aanvaarding van de tactiek van stakingen door de ambtenaren „niet onder oogen zou worden gezien en niet zou worden geduld," Te Pittsburgh heeft John Lewis verklaard, dat de arbeiderswereld een nieuwen kruis tocht voor de organisatie moet ondernemen. Lewis richtte een waarschuwing tot de „staal- magnaten", die weldra zullen moeten ophou den met hun wetsverkrachtingen. William Green daarentegen heeft de vak- vereeniging van Lewis er van beschuldigd de eenheid onder de arbeiders te hebben willen verbreken door stakingen uit te lokken, welke den weg naar dictatuur en fascisme zouden kunnen voorbereiden. Op Labor Day zijn in de Vereenigde Staten bij verkeersongevallen en ten gevolge van ongelukken op het water 507 personen om het leven gekomen. MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL. Devolgende afgestudeerden van de Mid delbare Technische School te Haarlem von den een plaats: Afd. Bouwkunde: C. E. v. Beek, opz. teekenaar bij de Hqog- ovens, IJmuiden; J. A. Hille, opz. teekenaar bij J. v. Erven Dorens, Amsterdam; A. Kroese teekenaar bij de Ned. Spoorwegen: L. M. H. J. v. Loon, leider werkkamp, Ooltgensplaat; J. P. A. Vooges, assistent Bruynzeel, Zaan dam. Afd. Weg- en Waterbouwkunde. P. Haringhuizen, opz.teekenaar Prov. Wa terstaat van Noord-Holland; W. Jorritsma, employé Bat. Petr. Mij. Ned.-Indië; J. v. d. Kerk. ingenieur bij den Rijkswaterstaat van Noord-Holland. E. L. v. Leen. teekenaar bouw Rijksverzekeringsgebouw Amsterdam; J. Sterel. teekenaar bij Publieke Werken, Am sterdam. Afd. Werktuigbouwkunde. A. H. Andréa, employé Bat. Petr. Mij. Rot terdam. c. J. v. d. Broek, employé Lindeteves Stokvis N.O.I. w. J. Darksema, Employé Bat. Petr. Mij. N.O.I.G. de Jong, assistent Rijks- bruggenbouw; P. C. Rus. employé K.L.M.: W. M. Schaaper, beambte Centraal Bureau v. d. Statistiek. H. H. Vlasbloem, hoofd inspecteur Gem. Bouw- en Woningtoe zicht. Afd. Electrotechniek. M. W. Adams, technicus, Tennion Radio lampenfabriek. J. Helder, employé Bat. Petr. Mij. Ned. O.-ï.: N. W. C. J. Nooder, electro- technicus Bat. Petr. Mij. Ned. O.-I.; H. P. Prangsma, employé United Africa Comp.; A. H. Tollenaar, assistent Electrolasch Mij. Leiden; J. Verhoef, employé Bat. Petr. Mij. Astra Romana; J. C. Versteeg, teekenaar bij Hazemeyer; G. C. van Westen, sysmoeraph operator Bat. Petra. Mij. in Amerika; W. G. Wiese, technicus bij Philips Gloeilampenfa brieken; J. P. J. v. Wijngaarden, assistent Philips, afd. Radio. Afd. Scheepsbouwkunde: H. J. w. van Duyn, Bureau Veritas. Rot terdam; H. Grilles, assistent K.P.M.; C. J. Kraayenbrink. teekenaar Ned. Dok Maat schappij, Amsterdam; K. Tasseron, assistent Scheepbouwkundig Proefstation, Wagenin- gen. PURMERENDER MARKTBERICHT. Furmerend, 7 September 1937. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 19 par tijen, wegende 69.000 K.G. Handel matig. Hoogste prijs f 21. Kleine Boeren f 12 per 100 K.G. met Rijks- merk f 20. Goudsche f 1. Per 100 kilo met Rijks merk f 23; Volvette 1. Per 100 kilo met Rijks- merk f 24. Boter 1127 K.G. f 1.34—1.44 per K.G., Wei- boter f 1,24—1,41 per K.G.; Runderen, totaal 606 stuks. Vette koeien 325 f 60—77 per stuk; Gelde koeien 115 f 150190 per stuk; melkkoeien 91 f 150—280 per stuk; Stieren 75 f 50—62 per stuk. Paarden 14 f 120—180 per stuk; vette kalveren 94 f 30—60 per stuk. Nuchtere kalve ren voor de slacht 247 f 8—16 per stuk. Nuch tere kalveren voor de fok f 10—17 per stuk; Vette varkens voor de slacht 169 f 60—62 per stuk; magere varkens 45 f 26—32 per stuk; Biggen 278 f 15—22 per stuk. Schapen 727 f 1532 per stuk; Bokken 62 f 3—15 per stuk. Lammeren 459 f 12— L8 per stuk. Kipeieren f 4.204.70 per 100 st. eendeieren f 2.70 per 100 st.. Piepkuikens f 0.65—0.72t2 per K.G. Oude kippen en hanen f 0.32 V2—D.lo per K.G. Ko nijnen f 0.301.50 per stuk. Eenden f 0,20— 0.62 1/2 per stuk. Duiven f 0.40 per paar. COÖP CENTRALE EIERVEILING PUR" MEREND G. A. Afdeeling Eeieren. Aanvoer 75.000 eendeieren f 2,152.95. 50.000 kippeneieren: 65-66 K.G. f 4.504.60_ 63-64 K.G. f 4.40—4.50: 60-62 K.G. f 4.30—4.4o 58-59 K.G. f 4.20—4.35; 56-57 K.G. f 4.10-- 4.25; 53-55 K.G. f 3.80—4.10; 50-52 K.G. f 3.70- f 3.85; 45-49 K.G. f 2.80—3.70. Vlaardingen, 7 September 1937 (A.N-P-' Maatjesharing jong f8,80 p. kantje Maatjesharing gewoon f7,80—f8.90 p. kantje Maatjesharing minder f6,60—f6,90 p. kantje Volle haring Zuid f 10,70—f 11,60 p. kantje Hom- en kuitziek f 11,30 p. kantje

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 8