mm HET NIEUWE AVONDBLAD Een waarschuwing. 22e JAARGANG NO. 261 DONDERDAG 9 SEPT. 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2*4 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents Incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN: 1—5 regels 10.75. Elke regel meer 15 et. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 et-, elke regel meer 10 et. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Gratis ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid I 2000.— overlijden 400.verlies van hand, voet of oog 200.beide leden duim f 100.één lid duim f 50.alle leden wijsvinger f 60,— één of twee leden wijsvinger 25.—, alle leden anderen vinger 15.—, één of twee leden anderen vinger 5—, arm- of beenbreuk 30.—, enkelbreuk 15.—, polsbreuk f 15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. ƒ400.- bü verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Ifog afzonderlik6 verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN Tegenstellingen in de Zeehelden buurt. Tromp gaat er boven De Ruyter, We hebben allen op school geleerd, dat De Ruiiter de grootste zeeheld van ons land Jas Wat Rembrandt voor ons land als schil der was was Michiel Adriaensz. als zeeheld; naast Rembrandt stond niemand, naast De puiiter ook niet. Zeker, Maarten Harpentsz. was groot, maar Michiel, de torenbestormer van VÜssingen, overwinnaar van Spaansche en Engelsche vloten was toch nog grooter. Het nageslacht herdenkt op verschillende wijzen zijn zeehelden; het oprichten van standbeelden en het vernoemen van straten, zijn wel de populairste manieren om aan onze dankbaarheid jegens deze zeehelden uiting te geven, waarvan de laatste wijze het meest toegepast wordt, omdat deze goedkoo- POok' IJmuiden heeft zijn zeeheldenkwar tier een vrij uitgestrekte woonwijk tusschen de kalverstraat en den Wijk aan Zeeërweg en den IJmuider straatweg. Daar vinden we de De Ruijterstraat (in IJmuiden bekend als Ruiterstraat), Trompstraat. Piet Heinstraat, Lumeijstraat. Van Galenstraat, Kortenaer- straat. Zoutmanstraat enz. Het spreekt vanzelf, dat de belangrijkste straten naar de belangrijkste zeehelden wer den genoemd. Inderdaad, de De Ruij terstraat en de Trompstraat zijn de belangrijkste, al thans de grootste straten van onze Zeehel denbuurt. Maar we hebben Michiel Adriaensz. te kort gedaan en Maarten Harpertsz. te veel gege ven. Want de Trompstraat wint het ver van de De Ruijterstraat. En dat niet alleen omdat er straks de harddraverij wordt gehouden. Bent u den laatsten tijd al eens In de De Ruijterstraat geweest? Neen? Dan moet u er eens gaan kijken. U zult het met me eens zijn, dat we ons niet erg schitterend gedra gen jegens de nagedachtenis van den man. aan wien we zooveel te danken hebben. Daar bij de Kortenaerstraat is het wel hefc ergst. Daar ziet de bestrating er uit zooals die er in Madrid of Sjanghai moet uitzien als de openbare werken van deze steden in de weer zijn geweest om haast-je rep-je de gevolgen van een bomaanslag te doen ver dwijnen. En zoo is het ook met de huizen. Als we nog eens de trieste vergelijking opnemen, dan zouden we ons kunnen wanen in een ge vaarlijke zone, die door de bewoners verla ten is. Alles is er dichtgetimmerd en als er hier of daar eens eenige vierkante decimeters vergeten zijn dicht te timmeren, heeft de jeugd, het nageslacht van den torenklimmer, de zaak inelkaar getimmerd. Zoo gauw kan men er niet bij zijn om den boel te redden, of het is al te laat. Een paar leeggekomen hui zen konden zoo uit Madrid of Sjanghai ge- iniporteerd zijn. En dat heet nu de De Ruijterstraat. Neen, dan is Maarten Harpertszoon Tromp er wel beter afgekomen. Het gaat natuurlijk niet aan, de De Ruij terstraat te herdoopen. In een Zeehelden buurt mag een straat van dezen naam niet gemist worden;' een zeeheldenbuurt zonder De Ruijterstraat is een zeiljacht zonder zei len of een oorlogsschip zonder kanonnen. En welken naam zouden we de straat dan moe ten geven? Wat dan te doen? Heel eenvoudig: den boel wat opknappen en liefst zoo spoedig mogelijk. Met de bestra ting gaat dat heel eenvoudig. En die huizen dan? Wat zoudt u er van denken als we die eens gingen afbreken en een historisch museum op het vrijgekomen terrein gingen bouwen? Met modellen van de schepen, waarmede onze zeehelden hun Spaansche en Engelsche vijanden op de vlucht dreven. Entree 10 ets., vrij van vermakelijkheids belasting. Vanwege de cultuur. S. B. LEDENVERGADERING „BLAUW-WIT" De Stormvogels supportersver. ,31auw- wt houdt hedenavond haar jaarvergade- •Eg in Kennemerhof. In deze vergadering zat een verkiezing plaats vinden van drie be- s uursleden. Periodiek treden af de seereta- en penningmeester, terwijl de voorzitter slü aa?tie n66rlegt. De periodiek aftreden- oen stellen zich herkiesbaar. EEN TUINBOUWCURSUS? hrPevafdeelinê' van den RH. Land- en Tuin- dnpL **en komenden winter bij vol- enae deelneming weder een tuinbouwcur- or=aniseeren. Zij die hieraan willen nn«emen' kunnen zich tot 10 September opgeven bij de bestuursleden. Het lesgeld zeer laag gesteld ZOMERFEEST DER S.DJLP. IwÜ" Zondagmorgen belegt de afdeeling notf' ^er SD.A.P. een zomerfeest op dp wein van den heer W. P. de Vries, nabij fle nalte Zeeweg. cnlbfd^Werking verleenen de verschillende Excdsior organisaties> w-°- Voorwaarts en BONTE AVOND IN THALIA. Georganiseerd door Radiocentrales. van-p?eP Kennemerland van den Bond Di»prf^i0ltanten van Radiocentrales orga- Donderdag 23 September een bonte stonL Thalia. Er wordt een soort non- iJLE?6 Segeven, waarin behalve de Hol- Arm van de Scheepvaartinspectie tot op zee verlengd. Commandanten en zee-officieren van politiekruisers belast met het toezicht op de naleving van de bepalingen der Schepenwet. Dezer dagen is in verband met het Koninklijk Besluit van 10 September 1936 vastgesteld en in werking ge treden de „Instructie voor de Com mandanten van H.Ms. Politiekruisers, belast met het toezicht op de vissche- rij in de Noordzee en de aan boord daarvan geplaatste zeeofficieren, be treffende overtredingen van de Sche penwet." Het feit, dat thans ook officieren aan boord van onze politiekruisers toezicht gaan hou den op de naleving van de bepalingen van de Schepenwet is van groot belang voor de visschei'svaartuigen. Immers, doordat inge volge de bedoelde instructie de officieren, aan boord der politiekruisers ter beschikking zijn gesteld van den dienst van de Scheep vaartinspectie en als zoodanig behooren tot de ambtenaren, genoemd in art 10 (sub 2) van de Schepenwet, mogen de schippers van visschersvaartuigen hierin een waarschuwing zien, dat de arm van de Schepenwet, die vroeger niet verder reikte dan de in die wet genoemde kustlijn, thans tot op zee ver lengd is. Volgens de bepalingen van de instructie worden opdrachten, betreffende het bedoelde toezicht aan de bedoelde zeeofficieren voor den Inspecteur-Generaal voor de Scheep vaart door tusschenkomst van den Comman dant der Marine verstrekt. Indien uit de waarneming van de hun opgedragen functie moeilijkheden voortspruiten, welke door ge noemde Commandanten niet kunnen worden ondervangen, geeft de Commandant der Ma rine daarvan kennis aan den Inspecteur- Generaal. De genoemde zeeofficieren maken van ge constateerde overtredingen van de Sche penwet een ambtseedig proces-verbaal op en dienen dit met afschrift rechtstreeks in bij den Inspecteur-Generaal. Het onderzoek aan boord in Nederlandsche havens zal zich be perken tot op zee geconstateerde overtre dingen van de Schepenwet. Geconstateerde overtredingen in een der Nederlandsche ha vens zullen zoo spoedig mogelijk rechtstreeks ter kennis worden gebracht van de betref fende districtshoofden van de Scheepvaart inspectie. GEREFORM. JEUGDVEREENIGINGEN OP ASSUMBURG. Van 18 tot 20 September zal op Assumburg door de jeugdvereenigingen der Geref. Ker ken in Hersteld Verband voor de kerken van Noord-Holland een belangrijke jeugdconfe- rentie worden gehouden. Zaterdagavond 18 September zal ds. J. J. Buskes Jzn. van Amsterdam-Zuid spreken over „Kerk en Wereld". Den daaropvolgenden Zondagmorgen houdt ds. ter Schegget van Amsterdam-Centrum een predicatie, Zon dagmiddag vertelt Dr. J. G. Geelkerken over de Wereldconferentie te Edinburg en Zon dagavond spreekt ds. van Deth uit Bussum over Leiding". IJMUIDER OPERETTE VEREENIGING. Dezer dagen hield de U.O.V, haar eerste repetitie na de groote vacantie. In een har telijke toespraak heette de voorzitter, de heer Osendarp, alle aanwezige leden welkom en stelde hij den nieuwen directeur, den heer Pielage voor. De heer Osendarp uitte zijn vreugde over de goede opkomst en gezien het feit dat er nog verschillende leden met vacantie zijn, enag verwacht worden, dat bin nen enkele weken het koor weer op normale sterkte is. Vervolgens richtte hij zich tot den heer Pielage en sprak den wensch en de ver wachting uit, dat deze evenals zij ra voorganger, de heer Vlessing, prettig met de' leden der IJ.O.V. moge samenwerken en de komende uitvoering „Ein Walzertraum'" op een even hoog peil moge brengen als men van de IJ. O. V. gewend is. Een aardige verrassing voor de leden der IJ.O.V. was de brief van het eere-lid mevr. C. v. d. Plasde Smidt, waarin zij de IJ.O.V. met haar nieuwen directeur gelukwenscht en de belofte doet, bij de eerste uitvoering in het nieuwe seizoen uit haar tegenwoordige woon plaats Gelsenkirchen over te komen. Een har telijk applaus der leden dankte voor dit van een groote vriendschap voor de IJ.O.V. ge tuigende schrijven. (Van drie personen uit Utrecht, die paddenstoelen hadden gezocht en gegeten is een aan vergiftiging bezweken terioijl beide anderen zeer ernstig ziek zijn geworden.) Het is weer paddenstoelentijd. Zij schieten op weer allerwegen, Vooral zoo na een dag van regen, Met wonderlijke groeizaamheid. Men vindt ze overal in 't bosch, Onder de boomen en de struiken, In hun verscheidenheid ontluiken, Uit dennenaalden, gras en mos. Zij staan er zoo onschuldig bij, Doch ook al zei men 't vele malen. Men kan niet vaak genoeg herhalen: Zij zijn niet van gevaren vrij. Zij zijn een gift van de natuur, Maar ook een gift vaak ip het eten, Dat dient men nimmer te vergeten, Want in dien zin zijn giften duur. Zij die ter zake kundig zijn, Mogen bij 't plukken niets riskeeren, Den leek kan men slechts adviseeren: Beschouw ze alle als venijn. Mocht u in 't bosch uit wandlen gaan, Bewonder dan het vele schoone. Dat altijd de natuur kan toonen. Maar laat de paddenstoelen staan. De heer Rijke, regisseur, nam daarna het woord. Hij vertelde den leden het een en an der over den inhoud van het in studie te nemen werk. Tenslotte sprak de heer Pielage eenige woorden. Spreker merkte op tot zijn spijt niet met redenaarstalenten, zooals de vorige spre kers bedeeld te zijn. Zijn afdeeling is de zang en daarbij wil hij zich houden; hij wil alleen laten zingen. En dit heeft hij gedaan. VELSEN Bezwaarschriften tegen het uitbreidingsplan. Openbare zitting eener commissie uit Gedeputeerde Staten. Naar aanleiding van de artikelen 3 en 4 der Regelen, bedoeld in artikel 4 der Instruc tie voor de Gedeputeerde Staten van Noord- Holland" is door dat college aan een commis sie uit zijn midden opgedragen een plaatse lijk onderzoek in te stellen in verband met de tegen het bovenaangehaald Raadsbesluit ingediende bezwaarschriften. De bedoelde commissie zal te dien einde op Zaterdag 18 September a.s. een onderzoek ter plaatse instellen, terwijl op Maandag 20 Sep tember d.a.v., des voormiddags 10 uur. een openbare zitting zal worden gehouden in het Raadhuis dezer gemeente. Belanghebbenden zal alsdan gelegenheid worden geboden hun standpunt In deze aan gelegenheid in persoon of bij gemachtigde voor de meerbedoelde commissie toe te lichten. Deze afkondiging geschiedt, krachtens be schikking van Gedeputeerde Staten, op de wijze, als is aangegeven in de, Ingevolge ar tikel 203 der Gemeentewet, voor deze ge meente vastgestelde verordening, regelende de afkondiging van plaatselijke verorde ningen. Loop der bevolking in Augustus. Weer een flinke stijging. Gedurende de maand Augustus is het aan tal inwoners onzer gemeente gestegen van 46456 op 46596 of met 140, zoodat opnieuw een flinke schrede naar de 47.000 werd gedaan, welk aantal, wanneer de toeneming in dit tempo blijft voortgaan, in de eerste maand van het nieuwe jaar bereikt kan worden. De bevolking vermeerderde door vestiging met 274 personen, n.l. 133 m. en 141 vr. en aooior m, ®keLchspelers optreden The uiers, The Crooners, John en Betty Co- teri ,an^ere bekende radio-gezelschap- wjoorts The Dancing B.E.K.C.-Girls. En Is er bal na. wijmk door geboorten met 77, n.l. 43 m. en 34 vr. een totale vermeerdering dus van 351, waarvan 176 m. en 175 vr. De vermindering was: door vertrek 189 (95 m. en 94 vr.) en door overlijden 22 (17 m. en 5 vr.) totaal 211. Er was deze maand dus een vestigings overschot van 85, terwijl het geboorte-over schot 55 bedroeg. Blik op het stadje Nyon, gelegen aan het Meer van Genève tusschen Genève en Lausanne, waar deze week de Middellandsche Zeemogendheden hijeen zullen komen. Nyon telt pl.m. 5000 inwoners. VOORDEN- -POLITIERECHTER Belastingzaken Als men de wegenbelasting niet op tijd be taalt of als men ze wel betaalt, maar de belas- tingkaart niet bij zich heeft als men rijdt, wordt men bekeurd en komt men voor den politierechter; de rijksadvocaat eischt boete, die verband houdt met de vraag of men eerder voor dergelijk feit bekeurd is en met den fi- nancieelen toestand; over het algemeen is de boete voor het vergeten van de kaart gering, maar die voor het niet betalen kan hoog klim men en zoo hoorden we tot 50 boete eischen. Gewoonlijk ging het zoo hoog niet, want de schuldigen waren over het algemeen ,.ge- sjochte jongens", die een tweedehanósch wa gentje hadden gekocht, daar niet anders dan verdriet van gehad hadden en wier hoop op een rijke bron van inkomsten in rook was ver vlogen. Bij een viertal deed zich de vraag voor, wie eigenlijk voor de'auto aansprakelijk was. De eerste had het rijtuig bestuurd, maar onder toezicht van den tweede, die een rijbewijs had. De derde en vierde waren vennooten, die het hadden voorgesteld, alsof zij met de auto niets te maken hadden, maar nu werd dan toch duidelijk dat de vier indertijd besloten hadden voor gezamenlijke rekening een brandstoffen- handel te drijven, wat alles mondeling over eengekomen was. Wat ieder tot het bedrijfs kapitaal had bijgedragen bleek niet, zelfs riet of er zoodanig kapitaal was geweest de zaak was al weer verdwenen maar een hunner had de auto op afbetaling gekocht op zijn naam, maar voor de zaak. Alle vier waren dus aansprakelijk voor de afbetaling en voor de belasting, zoodat zij boften, want twee waren er maar gedagvaard dat was de man, die de auto had bestuurd en de vennoot, die waarschijnlijk het meeste be lang bij de affaire had. Ze hadden niet betaald, zeiden ze, want er moest geld bij de zaak, die doodgebloed was en zoodoende kon er geen belasting af. De rijksadvocaat hield er rekening mee; de politierechter ook. Die het krapst bij kas was kreeg 7.50 boete, de ander 10. Gewogen en te zwaar bevonden. Wie een auto koopt, moet weten wat het ding weegt, want naar het gewicht moet be lasting betaald worden, f Is altijd gevaarlijk bij overname van een wagentje den verkooper blindelings te gelooven, want een honderd kilo minder gewicht maakt het artikel aan trekkelijker wegens de lagere belasting. Ook is het verkeerd te zeggen: De wagen is een Ford of een ander merk dit of dat jaar, ik heb een wagen van het zelfde merk en hetzelfde jaar gehad, die bijv. 1500 kilo woog, dus weegt deze ook zooveel. Merkwaardig is het dat men bij die taxaties altijd strop heeft, 't Is een kleine moeite den wagen te laten wegen en men voorkomt boe ten. Zoo waren er ook weer eenigen die boeten, varieerend naar gelang van 't onderwicht te betalen kregen en dat was alleen, omdat zij te goeder trouw waren geweest. Paarden en tweedehandsch auto's hebben dit gemeen, dat er verborgen gebreken zijn en dat men bij het koopen niet te goedgeloovig mag wezen. De boeten gingen, gezien de financieele om standigheden en de goede trouw, niet hoog meestal niet hooger dan 5, als er heel veel onderwicht was een tientje. Zonder rijbewijs. Als men een motorfiets wil berijden, moet men een rijbewijs hebben. Om dat te ver krijgen moet men een rijproef afleggen en de vaardigheid op het motorrijwiel kan men alleen deelachtig worden door op zoo'n ding te rijden. Hetzelfde is het geval met een vier wielig motorrijtuig, maar daar kan iemand die rijbevoegdheid heeft, als leeraar naast den leerling zitten en die leerling stuurt dan onder toezicht en verantwoordelijkheid van den leeraar. Maar hoe moet het nu met een motorrijwiel? Dat is de vraag, die iemand den kantonrechter stelde, toen hij zich had te verantwoorden omdat hij zonder rijbewijs een motorrijwiel op den, toen zeer eenza men, Zeeweg had gereden. Ik was van plan. zei de delinquent, een motorrijwiel te koopen en wilde het daarom leeren besturen. Iemand, die me zou onder richten. ging mee naar den Zeeweg en daar moest ik alleen mijn gang gaan. want de ander kon niet naast me zitten en zelfs ook niet achterop, wat voor het sturen trouwens toch niets gegeven zou hebben. Misschien hebben meer personen zich die vraag gesteld en het is meer dan waarschijn lijk, dat het gros der motorfietsers, vóór het verkrijgen van het rijbewijs, zonder dit een motorrijwiel heeft bestuurd, maar aan de controle is ontsnapt. Die echter betrapt wordt, is er bij, want het mag niet en de man, die nu terecht stond, mocht praten, wat hij wilde, de boete ontliep hij niet en even min beantwoordde de kantonrechter de ge stelde vraag. De ambtenaar meende, dat de moeilijkheid niet bestond, want dat iemand, die kan f ietsrijden, ook met een motorfiets terecht kan. als hij zorgt goed op de hoogte van de techniek te zijn, zoodat hij direct een rijbewijs kan aanvragen. Het feit, dat de verdachte na de bekeuring geen motorfiets had gekocht en geen rijbe wijs had aangevraagd, was niet in zijn voor deel, want nu meende de ambtenaar, dat de man maar eens voor de aardigheid had ge reden en zoodoende werd f 10 boete geëischt; de kantonrechter gaf f 8; het vraagstuk bleef, dacht de man, onopgelost. De padvinder op onveilig pad. Een heer kwam met zijn auto van de Frie- sche Varkensmarkt om naar het Prinsenbol- werk te rijden, toen hij voor zich een pad vinder met een houten been op de fiets zag en die zou, volgens den heer, minder waar dig hebben gereden dan een padvinder met twee gezonde beenen, zoodat de autobestuur der maatregelen moest nemen om den jon gen niet omver te rijden. Hij drukte zijn remmen aan, maar dit alleen kon, volgens hem, de aanrijding niet voorkomen, want een wagens staat niet ineens stil, zoodat hij zich verplicht zag naar links uit te halen. Doch hierdoor kwam hij op de linkerzijde van den weg en botste tegen een wagen, die van den anderen kant kwam en plichtmatig rechts reed. Tengevolge daarvan moest hij thans, te recht staan, omdat hij links had gereden en het door hem gevoerde verweer kon hem niet redden. De ambtenaar vorderde f 15 boete, de kantonrechter veroordeelde tot f 12. Het bijtende paard. Iemand uit Haarlem-Noord had een pony, een jong dier, dat hij zich ten genoegen van zijn twaalf kinderen had aangeschaft. Het paardje graasde in zijn vrijen tijd op een grasveld voor de woning, welk veld niet van den openbaren weg was afgesloten. Zoodoen de kwam de schooljeugd op dat veld en be schouwde het paardje als speelgoed. Maar het was levend speelgoed en dat ging op zijn beurt met de jeugd spelen, doch op paarden manier. Uit speelschheid ging het de kin dertjes, die te dicht in zijn nabijheid kwa men, bijten en eens gebeurde het, dat een meisje onder het paard terecht kwam, waar het beknabbeld werd en waar het misschien onder de paardevoeten terecht gekomen zou zijn, als een toesnellend fietsrijder het niet had gered. Nu moest de eigenaar van het paard terecht staan, omdat hij die bijterij niet had voorkomen. De ambtenaar sprak van een wild dier, waartegen de eigenaar opkwam; hij noemde het dartelheid en speelschheid. der jeugd eigen, welke het paardje deed bijten; het dier wist dit op geen zachtzinniger wijze te uiten. Nu was het paardje echter buiten het bereik der schooljeugd gebracht. Dit was een verzachtende omstandigheid, maar kon het gebeurde niet ongedaan ma ken, zoodat f 15 boete werd gevraagd. De kantonrechter deed er f 3 af. Nieuwe Kerk te Delft weer in gebruik genomen. DELFT, 8 September. Onder groote be langstelling is vanmiddag de gerestaureerde Nieuwe Kerk te Delft op plechtige wijze op nieuw in gebruik genomen. Hiermede is de omvangrijke restuaratie van dit historische kerkgebouw, waarin zich de graven der Oranjevorsten bevinden, afgesloten, nadat binnen de oude muren gedurende on gever 15 jaren, slechts onderbroken door enkele perio des van rust, het lied van den arbeid heeft geklonken. Bij deze plechtigheid waren o.a. tegenwoor dig de vertegenwoordiger van H.M. de Konin gin mr. W. J. baron van Lijnden, de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, de Com missaris van de Koningin jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, mr. G. van Baren, burgemees ter van Delft, prof. ir. J. A. G. van der Steur, voorzitter van de Rijkscommissie voor de Mo numentenzorg en dr. J. Kalff. directeur van de rijkscommissie voor Monumentenzorg. In den loop van de plechtigheid zou het woord gevoerd worden door minister Slote maker de Bruine. Vergiftige paddestoelen maken twee slachtoffers. Toestand van derde ernstig. UTRECHT, 8 Sept. Het gebruik van ver giftige paddestoelen heeft hier ter stede het leven gekost aan twee personen. Een student, die de vorige week met zijn meisje en zijn aanstaande schoonmoeder in de omgeving van Hilversum paddestoelen bijeen zocht, om deze bij een maaltijd te gebruiken, heeft zich vermoedelijk vergist en naast eet bare ook vergiftige exemplaren meegenomen Na het gebruik toch van de' paddestoelen zijn alle drie ziek geworden. De moeder van het meisje is, evenals de student, aan de gevol gen bezweken. De toestand van het meisje is ernstig. Weer een Britscli tankschip aangevallen. LONDEN. 8 Sept. (Havas-A.N.P.) Eenige Londensche bladen publiceeren een door den vertegenwoordiger van Lloyd's te Tunis ge zonden telegram, volgens hetwelk een Britsch handelsschip het slachtoffer van een aanval zou zijn geweest. Het telegram luidt: Het Brit- sche petroleumtankschip ..Harpa" komende van Port Said, dat op weg was naar La Gou- lette. werd door een onbekend gebleven oor logsschip aangevallen, dat een torpedo af schoot. Het tankschip werd niet getroffen. De „Harpa" meet 3000 ton, is te Londen geregis treerd en behoort toe aan de Anglo Saxon Pe troleum Gy.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1