Het sportterrein Prinselijk Paar. DONDERDAG 9 'SEPTEMBER '1937 van het Er wordt reeds druk gebruik van gemaakt „De Prinses en de Prins hebben mij speciaal gevraagd u te zeggen, dat zij met dit sportterrein, een geschenk van de Nederlandsche schooljeugd, zeer zijn ingenomen en dat vooral de Prins er reeds een druk gebruik van heeft gemaakt", zeide ons de archi tect, ir. J. de Bie Leuveling Tjeenk, toen wij dezer dagen het sportterrein met pavilpoen in het park van het Prinselijk paleis bezochten. Te midden van het hooge geboomte van het eeuwenoude park Soestdijk, waar het geraas van den straatweg de stilte der natuur niet cmeer kan storen, ligt aan het einde van een fooomenlaan, welke recht achter het paleis de as van het hoofdgebouw volgt, het nieuwe sportterrein, dat de Nederlandsche school jeugd aan het Prinselijk Paar bij zijn hu welijk heeft willen aanbieden, naast haar aandeel in de inrichting van den paleisvleu gel. Het nieuwe sportterrein was vroeger een open veld, gebruikt als hertenkamp, en door het prinselijk paar wegens zijn be schutte ligging de winden worden ge stuit door wanden van hooge eikenbosschen voor dit doel uitgekozen. Op 29 Juni. den verjaardag van Prins Bernard, is het nieuwe sportterrein door het Prinselijk Paar in gebruik genomen en het is. zooals in den aanvang is gezegd, in dage- lijksch gebruik gebleven. Het valt den be zoeker niet moeilijk de voorkeur/te verkla ren, welke dit hoekje van het oude park bij de twee jonge menschen geniet. Een frisch- groen, onberispelijk glad gazon omringt de twee redgravel tennisbanen met het witte, met rietbedekte paviljoen. De tennisbanen zijn het centrum van het terrein: ruime banen met breede uitloop- strooken en slechts achter de base-lines hooge rasterhekken, die de spelers niet in een kooi opsluiten. Het gazon er omheen is glad als een sportveld, doch de tuinarchitect dr. ir. J. T. P. Bijhouwer uit IJmuiden heeft de pro zaïsche rechthoeken, aan sportterreinen eigen, gemeden, mooie boomen, o.a. de forsche „Willem 2-linde" breken de egale grastapij ten. Daar de Prinses en de Prins veel van bloemen houden, zoomen bloemenranden de tennisbanen af en bloeien de kleuren langs de muren van het paviljoen. Een gracht, met waterlelies begroeid, loopt om het geheel en beschermt het tegen de vijanden van den tuinman, de konijnen. Het paviljoen is een waarlijk sportief ge bouw: licht, luchtig en frisch, van de moder niteit, die de gezelligheid niet uitsluit. Het hoofdvertrek van het pavilpoen een werk van de architecten ir. J. de Bie Leuveling Tjeenk en ir. A. J, van der Steur is de zitkamer, waarvan de open haard het middel punt is van een halven cirkel vah glas-in- staal. Door deze glazen wanden, die een zee van licht toelaten tot het in licht eiken met blauw uitgevoerde vertrek, ziet men op de tennisbanen uit. Om en boven den haard heeft de schilder Dick Elffers uit Rotterdam op den witten wand van celotex luchtige fi guurtjes geschilderd, welke allerlei takken van sport voorstellen, zooals zeilen, tennis, golf, hengelen, jacht, benevens het dolce far nientc onder de tonen van pastorale muziek. Gemakkelijke stoelen, ruim gerangschikt om den haard, en een radiotoestel completee- ren de gezelligheid. Een keukentje en een telefooncel, die, wegens den grooten afstand van het paleis, niet overbodig zijn, grenzen aan de zitkamer, terwijl twee gangen door den zacht uitwijkenden vleugel van het ge bouw naar de kleedkamers en waschgelegen- heden voeren. Tusschen zitkamer en banen bevindt zich een terras, van vlotte gele tuinmeubeltjes en - parasols, voorzien, waar men het spel van zeer nabij kan gadeslaan. Bij dit terras zit in den gevel van het paviljoen de groote steen met het opschrift; „Geschenk der Nederlandsche schooljeugd 1937". Aan de achterzijde tenslotte bevindt zich een met pijlgaten doorzeefde schietschijf, welke het Prinselijk Paar onlangs, tegelijk met twee handbogen, ten geschenke heeft gekregen. De gaten bewijzen, dat het ge schenk niet ongebruikt is gebleven. De Prins moet reeds een vaardig schutter zijn gewor den. Bij de inrichting van veld en paviljoen heeft de Prinses persoonlijk aan de architecten aan wijzingen gegeven omtrent alle details. Uit haar groote belangstelling bij bouw en in richting bleek, dat zij het geschenk der Ne derlandsche schooljeugd niet zal beschou wen als een bijkomstigheid, doch als een cen trum van gezelligheid, waar zij de onbe- zorgste en zonnigste uren van haar huiselijk leven zal doorbrengen. Oude vrouw in de vlammen omgekomen. heji Chr. Postpersoneel voor perking van den Zondagsdienst. In de openingsrede waarmede de heer J. Mennes uit Groningen, voorzitter van den Ned. Bond van Chr. Prot. P.T.T.-personeel. „Door plicht tot recht" het tweedaagsch congres van dien bond te Leeuwarden open de, gaf hij een kort overzicht over het laat ste hondsjaar. Hij constateerde, dat de in gevoerde bezuinigingen te diep hebben inge grepen, terwijl de vaste aanstelling van hulp personeel stelselmatig wordt tegengehou den, onder anderen door het capitulanten- stelsel en de plaatsing van werklooze onder wijzers in het PT.T.-bedrijf. Namens den directeur-generaal wenschte vervolgens de heer Pasman den bond geluk met den bloei der organisatie, terwijl namens de anti-revolutionnaire Kamerfractie de heer Van Dijken een begroetingswoord sprak. In de plaats van den heer Mennes, die na een 25-jarig voorzitterschap zijn functie neer legt. werd tot voorzitter gekozen de heer A. Fonteyn te "s-Gravenhage. thans penning meester van den bond. Verschillende afdeelingen drongen er op aan actie te voeren voor meer Zondagsrust. Gevraagd werd geheele afschaffing van den Zondagschen postdienst en voor den tele graaf- en den telefoondienst de grootst mo gelijke beperking. De voorzitter zegde toe. dat de volgende week de kwestie van den Zondagsdienst in het Georganiseerd Overleg besproken zal worden Daar zij hulpbehoevend was, kon zij niets voor haar redding doen. Woensdag is bij een brand in de keuken van haar woning aan de Van der Neerstraat te 's Gravenhage, de 76-jarige weduwe Stee- ringa om het leven gekomen. Hulp van de brandweer, die vrijwel onmiddellijk na het constateeren van den brand, ter plaatse was, mocht niet baten, want de vrouw had geen kans gezien de keuken te verlaten en was in de vlammen omgekomen. In het huis woonde de weduwe met haar 50-jarige dochter. De vrouw was ziekelijk en hulpbehoevend en heeft zich, toen de dochter voor enkele boodschappen even de deur uit was, waarschijnlijk in de keuken begeven, waar zij het brandende petroleumtoestel moet hebben omgeworpen. Een buurvrouw en de bewoner van de aan de overzijde gelegen kruidenierszaak ontdek ten vrijwel gelijktijdig den door de brandende petroleum veroorzaakte brand. De buurvrouw heeft den slag van 't vallende toestel gehoord en heeft terstond aan de achterzijde van het huis een onderzoek ingesteld. Zij ontdekte zwarte rookwolken en heeft de politie gealar meerd; de kruidenier, die aan de voorzijde de zware rookontwikkeling zag, waarschuwde vrijwel gelijktijdig telefonisch de politie. Hij trachtte zich naar de op de eerste etage ge legen woning te begeven, doch kon door de zware rook de keuken niet bereiken. De brandweer was met de motorspuit da delijk ter plaatse en verschafte zich toegang tot de brandende keuken. Men vond de vrouw liggende op den grond. Haar kleeren hadden dadelijk vlamgevat en de hulpbehoevende vrouw heeft geen kans meer gezien, iets voor haar redding te doen. Niet onmogelijk is, dat zij door de zware rook bewusteloos is geraakt. De G. G. D., die eveneens zeer vlug ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren De personeele belasting op motor rijtuigen. K. N. A. C. dringt opnieuw op verlaging aan. Reeds bij schrijven dd. 16 October 1936 heeft de K.N.A.C. aan de besturen van vrijwel alle gemeenten in Nederland verzocht óm, waar mogelijk, over te willen gaan tot verlaging van de pei-soneele belasting naar den grondslag motorrijtuigen, zulks op grond van het feit. dat in- den loop der laatste-jaren in tal van gemeenten de grondslag motorrijtuigen soms op onevenredige wijze was opgevoerd, eener zij ds om de gemeentelijke inkomsten te ver- hoogen, anderzijds ook veelal om andere ca tegorieën van belastingplichtigen te ontlas ten. Hoewel van verschillende gemeentebestu ren bericht werd ontvangen, dat verlaging dezer belasting reeds werd overwogen, terwijl in enkele gemeenten reeds tot verlaging werd besloten, waartegenover echter het meeren- deel berichtte, dat vooralsnog de bestaande tarieven niet konden worden verlaagd, heeft de K.N.A.C. deze kwestie door een adres aan vele gemeenteraden opnieuw aanhangig ge maakt. In dit adres heeft de K.N.A.C. er de aan dacht op gevestigd, dat vanzelfsprekend de hooge belastingtarieven niet nalaten hun in vloed uit te oefenen op het besluit tot even- tueele vestiging in de betreffende gemeente van personen, die in- het bezit zijn van motor-1 rijtuigen, hetzij voor beroep of bedrijf, hetzij uitsluitend als noodzakelijk en economisch vervoermiddel, terwijl dit in het algemeen personen zullen zijn, die zoowel uit fiscaal oogpunt als uit een oogpunt van mogelijke werkverruiming het gemeentebelang kunnen dienen Ronselaars gearresteerd. Zij hadden Arnhemmer overgehaald naar Spanje te vertrekken. Zooals wij dezer dagen hebben gemeld, was begin Juli een Arnhemsche jongeman door ronselaars overgehaald naar Spanje te gaan, waar hij werk zou kunnen vinden. De reis naar Spanje was evenwel een wreede teleurstelling. Inplaats van werk te vinden, werd hij ingelijfd bij de regeeringstroepen, teneinde naar het front te worden gezonden. Alvorens het zoover kwam, gelukte het hem te ontvluchten. De jongeman dé 25-jarige J. de H., wo nende aan de Duivenstraat te Arnhem is thans in de ouderlijke woning teruggekeerd. Blijkens zijn mededeelingen was hij begin Juli ingegaan op de schoone beloften, welke hem door drie stadgenooten allen commu nisten waren gedaan. Hij zou in Spanje goed betaald werk vinden en na zes maanden weer terug kunnen keeren. De H. reisde op 6 Juli per trein via Parijs naar Perpignan, vandaar ging het met enkele andere, eveneens geronselde landgenooten per autobus naar de Pyreneeën, welke te voet werden gepasseerd. De jongelui arriveerden vervolgens in een kazerne te Albecete, waar zij een militaire uitrusting kregen. Het eten was er slecht, men verdiende zestig peseta's per dag. De H. en enkele andere lotgenooten staken de hoofden bijeen en beraamden een plan om te ontvluchten. Op een avond begaven zij zich ongemerkt buiten de kazerne. Met een parti culiere autobus reisden zij naar Almauza. Van daar werd de tocht te voet voortgezet. Met een aangeroepen auto reed men door naar Valen cia. waar de jongelui zich tot den Nederland- schen consul wendden, die hen een verhoor af nam en geld, eten en burgerkleeren verschafte. Met een Fransch schip kon na eenige dagen de reis naar Marseille worden aanvaard, van waar men per trein naar Nederland terug keerde. Van de andere jongelui kwamen er twee uit Haarlem, één uit Amsterdam en één uit Zwolle. In verband met deze ronselarij heeft de Arnhemsche politie de drie Arnhemsche com munisten gearresteerd, die den jongeman De H. hadden overgehaald naar Spanje te gaan. Het drietal is in het politiebureau opgeslo ten, teneinde aan een nader verhoor te wor den onderworpen. KOSTBARE VIOOL GESTOLEN. Een dezer dagen bracht de heer L. M. H. Th. uit Voorburg zijn kostbare viool, een Jakob Steiner, gebouwd omstreeks 1700 en f 850 waard, ter reparatie naar een vioolbouwer te 's-Gravenhage. Enkele dagen later de viool was inmid dels gerepareerd en in de kist voor in den winkel geplaatst ging de winkelbel twee maal kort achter elkaar over. Toen de bel voor de tweede maal overging, stak de vioolbouwer zijn hoofd uit het raam van zijn woonhuis en zag iemand op de fiets wegrijden met de viool kist waarin de „Jakob Steiner" geborgen was. Hij heeft den man nog nageroepen, maar daarmede geen succes gehad. De politie heeft den dief nog niet gearres teerd en het onderzoek is in vollen gang. X LH€i-n WILHELM Hoevelen hebben hem gehaat? Hoeveien hebben hem aan beden? En dan nu een vergeten man te zijn! In het kleine Doorn te wonen en te denken over wat er in het groote vaderland en de wereld geschiedt! Eens één der machtigen der aarde. En thans: uitgespeeld. De groote wijde stilte is om hem. De groote diepe eenzaamheid. De wegen van het lot zijn raadselachtig en langs die wegen gaat de mensch, temidden der menschen. Dat moet de groote troost in zijn groote eenzaamheid zijn. Geforceerde afkeuringen voor den militairen dienst. De adviseur gearresteerd. Den laatsten tijd heeft een persoon in Gro ningen en Drente toekomstige dienstplichti gen een middel aan de hand gedaan, dat pro baat zou zijn om voor den militairen dienst te worden afgekeurd. Deze afkeuring had dan ook in verschillende gevallen plaats. De advi seur liet zich voor een en ander royaal beta len. Het is de politie na lang zoeken tenslotte gelukt zekeren J. K., wonende te Emmen, in Kropswolde te arresteeren. De politie is van meening, dat K. handlangers heeft. De man zal ter beschikking worden gesteld van de justitie. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. UITVAART MEVR. ESTHER DE BOER- VAN RIJK. De begrafenis van mevrouw De BoerVan Rijk heeft hedenmiddag te twee uur van den Stadsschouwburg te Amsterdam uit, De route, welke de begrafenisstoet zou volgen is: Stadsschouwburg, Leidsche- boschje, Stadhouderskade. Tot het Rijks museum wordt langzaam gereden. Vervolgens gaat de route langs den Hollandschen Schouwburg naar de begraafplaats Muider- berg. PAARD OP HOL GESLAGEN. Voerman gedood. Woensdagavond omstreeks zes uur is het paard, dat gespannen was voor den wagen van den 70-jarigen landbouwer G. Bramen te Vriezenveen op hol geslagen. De voerman viel van den wagen en kwam onder de wielen te recht. Hij werd vrijwel op slag gedood. Poging tot kinderroof. Woonwagenbewoner trachtte een klein kind mee te nemen. Dinsdagmorgen was mevr. B. te Oisterwijk, wonende aan den Moergestelschen weg, bezig met het wasschen harer kinderen. Nadat het tweejarig dochtertje gewasschen was. mocht, het in den voortuin gaan spelen. Met een andere kleine was mevr. B. nog bezig toen een woonwagen voorbij kwam gereden. Een der woonwagenbewoners zag het kind, riep het en tilde het over het hekje van den tuin en nam het mee in den wagen. Mevr. B. zag de ontvoering van haar kind voor haar oogen gebeuren en liep, roepende: „mijn kind, mijn kind", den wagen achterna. De woonwagenbewoner heeft haar het kind teruggeven, doch onder voorwaarde, dat zij met niemand over het voorgevallene zou spreken. Aanvankelijk heeft de doodelijk verschrikte moeder aan dit verzoek voldaan, doch latei- op den dag heeft zij de gemeentepolitie van het gebeurde in kennis gesteld. Prof. dr. J. D. du Toit gehuldigd. In verband met zijn Zuid-Afrikaansche Bijbelvertaling. Woensdagmiddag is prof. dr. J. D. du Toit, den bekenden Zuid-Afrikaanschen dichter en hoogleeraar, die op het oogenblik met va- cantie hier te lande vertoeft, in het Amstel- hotel te Amsterdam, een grootsche hulde be reid, speciaal in verband met zijn kort gele den voltooide Bijbelvertaling en Psalmenbe rijming in de Zuid-Afrikaansche taal. Voor deze huldiging had zich een groot comité gevormd, waarin o.a. vertegenwoor digd waren de Vrije Universiteit te Amster dam, de Theologische School te Kampen, het Nederlandsch Bijbelgenootshcap, het Alge meen Nederlandsch Verbond, de Koninklijke Akademie van Wetenschappen en de Neder- landsch-Zuid-Afrikaansche vëreeniging. De bijeenkomst werd geopend met een in leidend woord van den voorzitter van het comité, prof. dr. J. Waterink, rector-magnifi- cus van de Vrije Universiteit, die zeide, dat men in breeden kring de behoefte had ge voeld getuigenis af te leggen van de dank baarheid voor den door prof. Du Toit in het belang van den Nederlandschen stam in Zuid- Afrika en de Zuid-Afrikaansche taal ver richten arbeid. Spr. herinnerde er aan, dat Du Toit in April 1903 de eerste Zuid-Afrikaner was, die aan de Vrije Universiteit promoveerde. Daarna kreeg het woord Dr. H. D. van Broekhuizen, gezant van de Unie van Zuid-Afrika in Nederland, die er aan herinnerde, dat Nederland de bakermat is van de Zuid-Afrikaansche cultuur, aan welke 't den statenbijbel en het Calvinisme schonk. Het monumentale werk van Totius heeft hem beroemd en geliefd gemaakt bij zijn volk. Ieder woord uit zijn gedichten spreekt van vaderlandsliefde en godsvertrouwen. Groot is de beteekenis, welke de bijbelverta ling heeft gehad voor de versterking van de eenheid der drie Hollandsche kerken in Zuid- Afrika. De gezant legde er den nadruk op, dat Zuid-Afrika en Nederland elkaar wederzijds noodig hebben en hij sprak de hoop uit, dat w? v>* bijbelvertaling een inspireerende kracht zou uitgaan om dit inzicht meer in- te doen vinden. Hierna hebben nog ver schillende personen het woord gevoerd, waar na prof. Du Toit allen dank heeft gebracht. DE VRIJE ZATERDAGMIDDAG BIJ HET HOOFDBESTUUR DER P.T.T. 0£,?e Jra£e? van mevrouw Bakker—Nort betreffende het voornemen, hetwelk zou be staan om den vrijen Zaterdagmiddag voor ar- beidscontractanten b« het hoofdbestuur der P.T.T. in te trekken heeft de minister van Binnenlandsche Zaken geantwoord: Het grootste deel van het personeel op ar- .werkzaam aan het hoofd bestuur der P.T.T. is sinds jaren in het genot van den vrijen Zaterdagmiddag. Er bestaat brengen voornemen daarin verandering te Waarum dr. Deterding meer moest betalen. Een, toelichting Je. va rk ensk westie. Marktpositie gaf den doorslag Op de vragen van den heer Van der den betreffende levering van varkens d de veehouderij-centrale aan een he^ firma tegen lageren prijs dan aan anïïe werd berekend heeft de minister van Ecnn mische Zaken het volgende geantwoord- Het ïs niet juist, dat de veehoude rij-centrale aan een bepaalde firma voor uitvoer naar Zwitserland 663' varkens van bijzondere qualiteit heeft geleverd voor 22 pet, minder dan aan anderen werd berekend. Ge noemde centrale heeft echter wel eenige verkooptransacties voor var kens afgesloten met een Zwitsersch import-consortium en daaraan var kens geleverd voor een prijs, welke geacht kan worden gemiddeld onge veer 22 pet. lager te zijn dan die, welke aan anderen, o.a. aan dr. De terding, werd berekend. Met genoemd Zwitsersch import-consor. tium zijn nl. door de veehouderij-central! respectievelijk op 27 October 1936, 30 Januari 1937 en 5 Februari 1937 venkoopen afgesloten voor respectievelijk 5000, 1216 en 5000 var- kens van 100—110 K.G. a 32 cent, 32 centen 34 cent per K.G. levend, met volgens han- delsusance 4 K.G. tarra. Op deze contracten zijn geleverd respec- tlevelijk 5000, 1216 en 629 varkens. Daarenbo ven zijn m het tijdvak van 5 December 1935 tot 14 April 1937 aan hetzelfde Zwitsersch consortium nog 1910 levende zware varken? van 170180 K.G. verkocht tegen prijzen varieerende van 30 tot 34 cents. Op de Zwit- sersche contracten, afgesloten nadat met dr Deterding de bekende overeenkomst was ge- sloten, zijn na 1 Januari 1937 In totaal ge leverd 3557 varkens. De minister voegt hier aan toe, dat alle leveringen aan Zwitserlanc zijn geschied rechtstreeks door de central; als monopoliehoudster aan meergenoemd consortium. Dit consortium had echter mei het toezicht op dezen export een Nederland sche firma, nl. de N.V. Zilversmit en Pinto'i handelmaatschappij te Rotterdam, belast. De minister is van meening, dat de uitvoer van levende varkens naar Zwitserland tegen de hierboven ge noemde voorwaarden verantwoord mag worden genoemd, gezien de po sitie, waarin de varkensmarkt toen tertijd verkeerde. Deze marktpositie was zoodanig, dat iedere mogelijk heid om de markt te ontlasten moest worden aangegrepen. Dit heeft o.a. geleid tot de met den heer Deterding aangegane transacties voor den uit voer van 30.000 varkens en 2,70p.000 K.G. spek naar Duitschland. Toen dan ook in het najaar de uitvoer naar Zwitserland naar welk land sedert vele jaren geen uitvoer van levende varkens had plaats gehad - mogelijk werd, is het begrijpelijk, dat ook van deze gelegenheid tot uit voer gebruik is gemaakt. Dat de hierbij gemaakte prijzen laag zijn geweest, geeft de minister gaarne toe. Naast de dringende noodzaak om de varkensmarkt te steunen er zijn nog in Februari en Maart jl. 14.000 varkens ingevroren hebben ver wachtingen omtrent toekomstige gunstiger transacties, als Zwitserland weer eens als meer geregelde afne mer van varkens zou optreden, den bedongen prijs aannemelijk doen zijn. Voorts wijst de minister er op, dat het bi de ten aanzien van export van varken heerschende verhoudingen onmogelijk 1 steeds dezelfde prijzen te bedingen. Immer ieder land heeft in mindere of meerden mate maatregelen getroffen, die den Inyoei van varkens of varkensproducten beperken waarbij zeer verschillende factoren den prik welken deze landen willen besteden, bepa len. Indien de positie van de varkensmark- in Nederland zoodanig is, dat het noodzake lijk geacht moet worden van de exportge legenheid, die deze landen nog bieden, ge- bruik te ma ken, dan moet wel genoegen ge- nomen worden met de zeer uiteenloopenöi prijzen, welke daar kunnen worden verkre gen. Zoo kon het geschieden, dat. toen varkens, geslacht voor den baconexport naai Eneeland, ongeveer 44 cent per K.G. levenc opbrachten, een prijs van 40 cent ongevefi terzelfder tijd met dr. Deterding werd over eengekomen, terwijl voor den export naai Zwitserland niet meer dan 34 cent kon wor den bereikt. Dat de aan dr. Deterding Ge rekende prijs van 40 cent later is terugge bracht tot 37 cent. vond ziin aanleiding 10 de omstandigheid, dat, nadat de verkoop aa» dr. Deterding was gesloten, bleek, dat deze de meening verkeerde, dat hem de varsea tesren den laagsten prijs waarvoor ze m welken buitenlandschen afnemer dan zouden worden verkocht, waren bereken Afgezien van de vraag of de met dr. D«£ ding in het begin gevoerde algemeene Jy' sprekingen, voordat de feitelijke transacu- door de verschillende instanties werden" gesloten, aanleiding mochten geven tot Q opvatting, deed het feit, dat dr. petera™* deze meening huldigde en hij op het m0»1 dat deze moeilijkheden zich voordeden, re voor 10 millioen gulden landbouwproduct had aangekocht, 's ministers ambtsvoor ger besluiten om op het voorstel van Deterding, een prijsreductie van 3 cent een KG. te verleenen. in te gaan. Van afwijking ten voordeele van paalde firma van algemeen geldende re= is geen sprake geweest. JEUGDIGE WIELRIJDER nOOR EEN AUTO OVERREDEN. Woensdagmiddag is in de Jan straat te 's Gravenhage een 13-yanec gen. T. L., wonende aan de Larix'aan- ziin fiets op de tramrails waarin zan uitgegleden en door een vrachtauto 0 den. De knaap werd zoo ernstig gewona, hjj enkele uren later is overleden-

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 2