HET HOOGSTE RECHT Het bombardement van Sjanghai. De gerestaureerde Nieuwe Kerk te Delft FEUILLETON Naar het Amerikaansch van MILDRED DANNING. (Nadruk verboden.) 13) Daarop haalde hij haar briefje te voorschijn en vouwde het om, zoodat hij een leeg kantje ■voor zich had; toen begon hij zijn gedachten °P papier te schrijven. Maar 't schrijven vlotte niet erg. Al zijn gedachten verzamelden zich m één zin en hij schreef drie keer: „ik heb ie lief". Met den brief in de hand, bleef hij een poos zitten en verbaasde zich er over, welk een gelukkig gesternte hem haar liefde had ge bracht. Het wonder maakte zijn hart vol en weer nam hij zijn potlood en schreef, zijn oogen donker en ernstig. „Ik heb je lief", •schreef hij weer, en voor jou zou ik alles opof feren, als 't noodig was, mijn geluk, mijn leven, zelfs mijn eer, terwille van jou"' .Toen hij het laatste woord neerschreef ving zUn oor een geluid beneden aan de trap op en hij drong zich in een hoek om niet gezien te worden. Hij was niet in een stemming om niet anderen te converseeren. Toen zag hij boor het groen van de planten dat het Lloyd was, die beneden aan de trap stond. De jon gen bleef een oogenblik staan, naar rechts en Inks kijkend, haastte zich toen de trappen op. Hep langs Jackson heen en begaf zich naar «e eerste verdieping. Toen Lloyd de restaura tiezaal verlaten had, was hij op zoek ge gaan naar zijn partner en ontdekte, dat zij aan zijn komst gewanhoopt had en met iemand anders danste. Hij bleef een poos bij de deur naar het dansen kijken. Naast hem stonden een paar oudere dames en hoewel hij geen acht op hen sloeg, hoorde hij dat een van hen opmerkte: „Mevrouw Monroe draagt haar parels vanavond niet. Waarom zou ze 't niet doen? Ik begrijp het niet, ze zijn zoo mooi." Lloyd keerde zich om en ging naar de eet kamer terug, met de woorden die hij juist ge hoord had, nagalmend in zijn hoofd. Een paarlen halssnoer was het, herinnerde hij zich. Toen stond hij plotseling stil. Een halssnoer! Kon hij ooit vergeten, hoe Gloria Fenwick regen hem gesproken had? Wat kon hem per slot de wereld schelen! Waarom moest mevrouw Monroe een pracht halssnoer hebben, terwijl de vrouw die hij liefhad, er geen bezat? En hij had haar verzekerd, dat zij er een zou krijgen Lloyd was zoo wit als een doek. Hij had het haar'beloofd, wat konden hem de gevolgen schelen? Zou hij ooit weer zoo'n kans krij gen? Mevrouw Monroe had haar halssnoer niet aan. Was het achter slot, of ergens in haar kamer, waar hij het zou kunnen vin den? Hij kende 't huis. Een vlugge ren naar boven en weer naar beneden, terwijl de hall verlaten was! Niemand zou hem verdenken. Waarom ook? Hij behoorde tot een van de vooraanstaande families uit Harrisville. En als 't hem eens lukte!" 't Noodlot was tegen hem, dien dag, hoewel hij juist het tegenovergestelde vond. Hij keek snel de hall rond, rende heimelijk de trap op en vond mevrouw Monroe's deur op een kier. Heel voorzichtig duwde hij die open. met een hart bonzend van angst en opwinding. De ka mer was leeg. Een angstige blik, een snelle stap naar de toilettafel bij de deur en de paar len blank en wit, lagen in zijn bevende hand Mevrouw Monroe of een ander had het snoer klaargelegd, voor ze. naar beneden ging. Een oogenblik aarzelde Lloyd nog Gesteld dat hij gesnapt werd! De Rechter! Maar de her innering aan zijn belofte aan Gloria Een.- wiek en wat de beloonïng zou zijn, als hij die hield, was beslissend. Hij liet het paarlen- snoer in zijn zak glijden en sloop toen bleek en bevend de trap weer af. En Jackson? Van waar hij zat had hij het gezicht op de deur van mevrouw Monroe's kamer. Hij zag Lloyd naar binnengaan en er een oogenblik later weer uitkomen. En hij zag aan Lloyd's ge zicht, toen hij verstolen langs hem heen sloop, dat er iets niet in orde was. Wat hij gedaan had en waarom hij het gedaan had zou de tijd leeren. Dat er iets ernstigs was, toonde zijn gezicht duidelijk genoeg. Maar Jackson hoef de niet lang te wachten om er achter te ko men. VI. DE AVOND VALT. In de kleine nis op de trap zat Jackson be wegingloos, verbaasd. Hij poogde zich voor te stellen, wat Lloyd in mevrouw Monroe's ka mer gedaan kon hebben. Had ze hem gestuurd om iets te halen? Maar waarom dan dat verstolen loopen, en dat ver trokken, verschrikte gezicht later. Had hij iets gezien, waarvan hij erg geschrokken was? En wat kon dit dan zijn? En wat moest hij, Jackson, nu doen?" Hij keek op zijn pro gramma: de eerste twee dansen had hij niet besproken en hij bleef zitten trachtend een verklaring te zoeke. voor wat hij net gezien had, zonder er een te vinden. Na een poos viel zijn oog op het briefje in zijn hand. Hij draaide het gedachtenloos om en las wat Virginia geschreven had. „Houd alsjeblieft een oogje op hem." Jackson ging rechtop zitten. Hij moest toch uitvinden, wat de oorzaak was van Lloyd's opwinding en angst, maar hij wist. dat het geen nut had, nu naar Lloyd te gaan. Als hij op de een of an dere manier in moeilijkheden was gekomen, dan zou hij nu toch zeker niets uit hem krij gen. Hij zou inmenging van Jackson als een beleediging opvatten door zijn haatdragend heid zou 't veel moeilijker worden, ook in de toekomst, om invloed op den jongen te krij gen. 'n Minuut of tien zat Jackson dat probleem te overdenken; toen stond hij langzaam op. Er was een mogelijkheid, nl. dat een verkla ring voor wat gebeurd was in mevrouw Mon roe's kamer te vinden zou zijn. Jackson was motiveerde. Met een zucht draaide Jackson huizen sinds ze kinderen waren, dus was er geen reden, waarom hij niet naar boven zou gaan en een onderzoek in mevrouw Monroe's kamer instellen. Hij keek naar beneden. Ze waren op het. oogenblik juist midden in een dans en de hall lag geheel verlaten. Jackson schoof de varens waarachter hij verborgen was geweest, op zij en liep langzaam de trap op naar mevrouw Monroe's kamer. De deur stond op een kier, hij duwde die verder open en trad binnen, zonder iets ongewoons te zien. Blijkbaar had de ka menier het vertrek nog niet opgeruimd se dert mevrouw Monroe zich voor het bal verkleed had, want er lagen een paar muiltjes naast de toilettafel en over den rug van een stoel hing een japon, maar er was absoluut niets, dat de uitdrukking van Lloyd's gezicht motiveerde. Het een zucht draaide Jackson zich om en verliet de kamer. Hij zou wachten tot Lloyd gekalmeerd was, en dan zoo tactvol mogelijk met hem praten. „Lieve deugd, neemt u mij niet kwalijk!" Jackson was, in gedachten verdiept, juist een bocht van de trap opgegaan en botste te gen mevrouw Monroe, die naar boven kwam. Een oogenblik bleef ze buiten adem staan. „Je hoeft me niet ondersteboven te loopen". lachte ze. „O, jullie verstrooide verliefde men- schen! Maar ik moet me haasten." En met een knikje en een glimlach liep ze langs hem heen naar boven. Jackson keek om, benieuwd of haar haast iets met Lloyd te maken zou hebben. Toen begaf hij zich naar de balzaal om den vol genden dans aan Sylvia te vragen. Terwijl Jackson in zijn rustig hoekje een verklaring voor Lloyd's handelwijze had pogen te vinden, waren op een andere plaats ver scheidene gebeurtenissen elkaar snel opge volgd. Een knap meisje uit het Noorden ze logeerde bij vrienden in Harrisville was in de balzaal verschenen, en hartelijk door haar gastvrouw verwelkomd. Mevrouw Monroe had haar aan eenige jon gelui voorgesteld, tot haar balboekje haast vol was, en toen naar een sofa gebracht bij de deur van de balzaal, want de blonde schoon heid van 't meisje, dat nauwelijks de kinder schoenen ontwassen was, bekoorde haar. De onbevangen wijze, waarop het kind zich ge droeg, maakte haar onweerstaanbaar en me vrouw Monroe wilde graag wat met haar pra ten. In dien tusschentijd had Lloyd in een dooaelijke vrees rondgeloopen; hij was niet bij machte zijn oogen van mevrouw Monroe's hals, waar het paarlensnoer moest liggen, af te wenden. Hij verlangde naar huis te gaan, maar voorzichtigheid noopte hem te blijven, omdat, als hij zoo vroeg vertrok en de dief stal van het halssnoer kort daarna ontdekt zou worden, de anderen mogelijk gefouilleerd zouden worden en de verdenking natuurlijk op hem zou vallen, als de eenige niet aanwe zige, maar, redeneerde hij. als de diefstal ontdekt zou worden voor hij wegging, kon hij door mevrouw Monroe in de gaten te hóuden, de ontdekking tijdig genoeg bemerken om zich op de een of andere manier van het halssnoer te ontdoen, voor hij gefouilleerd werd en het dan later komen halen. Zoo bleef hij bij de deur staan en lette aandachtig op iedere beweging van de gastvrouw, zijn angst zoovee] m-igelijk verbergend. Maar dat wat hij vreesde kwam spoediger dan hij verwacht had. 'Wordt vervolgd.) De geheel gerestaureerde Nieuwe Kerk te Delft is Woensdag in tegenwoordigheid van vele autoriteiten officieel weer in gebruik ge nomen. Een overzicht tijdens de rede van den president-kerkvoogd, prof. dr. H. B. Dorgelo De strijd in het verre Oosten. Het bombardement van Sjanghai. Reusachtige rookwolken stijgen op uit de tanks der Asiatic Petroleum Company, welke in brand geraakten. Deze foto werd genomen van de rivier de Wangpoo. Op den voorgrond eenige oorlogsschepen De eerepoort welke is opgericht op de grens van Purmerend en Beemster ter gelegenheid der herdenkingsfeesten in verband met het 325-jarig bestaan van den polder De Beemster De gevechten in Sjanghai. Japansche marine-soldaten in stelling op een vooruitgeschoven post in een der straten van de stad, die thans aan verwoesting ten prooi is Een typische versiering langs den weg van Beemster naar Midden Beemster ter gelegenheid van de herdenkingsfeesten bij hevt 325-jarig bestaan van De Beemster Van Zeeland, de Belgische premier, op weg naar de buitengewone zit ting van het Belgische parlement in het .Palais de la Nation' te Brussel Het geschenk van de Neder landsche jeugd aan het Prinselijk Echtpaar, een sportterrein met paviljoen in het park van het paleis te Soestdijk, is gereed en onlangs in gebruik genomen

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5