HET NIEUWE AVONDBLAD De Paracliute-Zeiler. JAARGANG NO. 262 VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2*4 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 6 cents incasso, losse nummers 3 cents, gantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden. Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOORCOURANTUTTGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIeN1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 et. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct„ elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIeN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. tls ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 2000.— overlijden f 400.verlies van hand, voet of oog f 200.belde leden duim f 100.één hd duim 150.alle leden wijsvinger 80.— Sn of twee leden wijsvinger f 25.—, alle leden anderen vinger 15.één of twee leden anderen vinger f 5.—, arm- of beenbreuk f 30.—, enkelbreuk f 15.—, polsbreuk f 15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. f 400.- fr verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van 2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. {tog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Het „luchtnieuws" blijft toenemen. Op het merkwaardige Italiaansche bericht van de uitvinding van de vliegende fiets is de aan- fcondiging gevolgd van een buitenlandsche luchtvaartmaatschappij, dat zij een nieuwe luchtlijn Amsterdam—Londen uitsluitend voor goederenvervoer gaat exploiteeren en nu komt uit Frankrijk weer iets nieuws „uit den hooge". De Franschman Denois heeft een valscherm uitgevonden waarmee gezeild kan worden en dus horizontaal gemeten, een aanmerkelijke afstand worden afgelegd. Hij heeft dat al be wezen ook, want na zich op 4000 M. hoogte boven het Kanaal te hebben losgelaten uit het vliegtuig van den aviateur Doré heeft hij 28 K.M. afgelegd eer hij op tweehonderd meter van de kust in zee terecht kwam. Vrienden, die hem langs het strand per auto gevolgd wa ren, zwommen naar hem toe, maakten de parachute los en Denois kwam aan wal, heel tevreden over zijn zeiltochtje. Zijn apparaat schijnt bijzondere inrichtingen voor het opè- nenen voor het zeilen te bezitten, maar Denois houdt die geheim. Hij heeft een ambitieus plan: hij wil het Kanaal per parachute over steken en denkt dat binnen veertien dagen te doen, vertrekkende boven Dover met Kaap Griz Nez als bestemming. In omgekeerde rich ting, op hetzelfde traject, volbracht Louis Biériot in 1909 den eersten overtocht van het Kanaal per vliegtuig en het is jammer dat hij deze merkwaardige navolging-per-valscherm niet meer beleven kan. Men zou zoo zeggen dat Denois, die de meteorologische omstandig heden nauwkeurig nagaat en dat ook voor zijn proeftocht op Woensdag gedaan had. een goede kans maakt om de ongeveer 40 K.M. over het Kanaal zeilende af te leggen nu hij er al in geslaagd is een tocht van 28 K.M, te volbrengen. De bruikbaarheid van de vliegende fiets laat vch gemakkelijker begrijpen dan die van het zeilende valscherm, dat op den nuchteren burger meer den indruk zal maken van een buitengewoon-waaghalzige nieuwe vorm van sport. Maar de ervaring heeft geleerd dat in zulke dingen soms veel meer zit dan zij op het eerste gezicht schijnen te beloven. Misschien Is de geheim-gehouden „zeilinrichting" aan Denois' parachute een vinding die in weten- schappelijken zin van zooveel belang is dat zij tot een verdere ontwikkeling van de lucht vaart zal helpen leiden. Evenals de mogelijk heid bestaat dat er zooiets zit in de construc tie van de vliegende fiets van den Italiaan Bonomi. Men heeft er vaak op gewezen dat in het algemeene principe de luchtvaart sinds de eerste vluchten van de gebroeders Wright niet gewijzigd is. Hun toestel was primitief en zwak van constructie maar het loste „het zwaarder-dan-lucht-vraagstuk" op dezelfde wijze op als tegenwoordig nog door de nieuw ste scheppingen van Douglas, Fokker en an dere vliegtuigbouwers gebeurt. De oude pogin gen tot vinding van de „ornithoptère", het vliegtuig dat de vogelvlucht zou nabootsen, hebben nooit tot resultaten geleid. De vinding van den Spanjaard de la Cierva, bekend als „autogiro" loste in zekeren mate het vraag stuk op, hoe men zonder langen aan- en uit loop zou kunnen opstijgen, resp. landen. Maar het principe van de auto-giro is tot dusver practisch alleen toepasselijk gebleken op kleine toestellen met gering laadvermogen. Blijkbaar is het in zijn ontwikkeling niet verder gekomen. Daarom zal er steeds groote belangstelling zijn voor alle vindingen, die een andere wijze van vliegen met een toestel- zwaarder-dan-lucht mogelijk schijnen te maken. Bij velen schijnt wel de verwachting te oestaan dat de luchtvaart nog groote en in grijpende wijzigingen zal beleven, dat men binnen een kwart of een halve eeuw met een geheel ander soort toestellen zal vliegen dan thans en dat de tegenwoordige vliegtuigen eigenlijk nog maar „het aanvangstype" zul len blijken te zijn. Wellicht zullen deze pro leten gelijk krijgen De techniek staat voor Nets en rust nimmer in haar ontwikkelings race. R. P. UMUIDEN Het nieuwe programma van Pont". ,De TijDELIJKE afsluiting van een weg. .^meester en Wethouders van Velsen ]j-oa°®n ter openbare kennis, dat de Hage- l J Santpoort van de Hoofdstraat wvlKweekerslaan van Maandag 13 Sep- a'S. af tot nader order voor het verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afgesloten. APOSTOLISCHE ZENDINGS GEMEENTE P^ceel Kanaalstraat 176 naast de uiBimt» r Hersteld Apostolische Zendingsge- teri I-I wordt verbouwd tot vergaderlokaal in AW?T,dez6r gemeete. Het werk wordt €lsen beheer uitgevoerd. Einde achttiende eeuwLaurel en Hardy behooren tot een troep Zigeuners. „Ollie" zit danig onder de plak van zijn vrouw en er komt een eind aan zijn huwelijk, als Duivels- hoef, op wien mevrouw Hardy verliefd is, het kasteel van Graaf Arnheim tracht leeg te plunderen, ten einde de noodige fondsen te verkrijgen om met Hardy's vrouw naar een ander kamp te vertrekken. Duivelshoef wordt evenwel gepakt, gegeeseld en buiten de do meinen van den Graaf geworpen. Op bevel van den Graaf wordt de geheele Zigeunertroep verjaagd. Ollie's booze vrouw weet het eenig kind van den Graaf, te rooven. trekt het onschuldige meisje zigeunerskleeren aan en stelt het aan haar man voor als hun eigen kind, voorgevende, dat zij hem niet eerder van de geboorte in kennis stelde, uit angst, dat de kleine nog te jong was „om den schok van zulk een vader te bezitten te door staan". Hardy gelooft zijn vrouw en is dol gelukkig met zijn snoezig dochtertje. Duivels hoef besluit het kamp te verlaten en Mevrouw Hardy smeekt hem haar mede te nemen. Doch zonder gelden durft Duivelshoef dit niet aan; Mevrouw Olly zal nu trachten, zich met be hulp van Stanly de gelden en kostbaarheden van haar man toe te eigenen. Het plan gelukt en de beide minnenden verdwijnen van het tooneel. Twaalf jaar later bevindt dezelfde Zigeuner- stam zich weer in den omtrek van 's Graven Arnheim's kasteel. Arline is opgegroeid tot een bekoorlijk jong meisje en leeft zeer ge lukkig onder de bescherming van haar „vader" en „oom". Op een dag komt zij voor bij het huis van haar werkelijken vader, en een vreemde ontroering maakt zich van haar meester. Weldra dwaalt zij rond in den tuin van het kasteel, en wordt door de soldaten gevangen genomen en in den kerker gewor pen. Graaf Arnhem veroordeelt haar om te worden gegeeseld. Ollie, die het gebeurde heeft gezien, stelt met Stanly nu pogingen in het werk om het meisje te bevrijden. Maar Stan ley is dronken, en beiden worden naar de fol terkamer gevoerd. Gelukkig merkt de Graaf, dat Arline om haar hals een medaillon draagt, dat hij haar als klein kind schonk, zoodat bij tijds verdere rampen worden voorkomen Dit is de verkorte inhoud van de film „De Zigeunerprinses" met Stan Laurel, Oliver Hardy, Thelma Todd enz. Het programma wordt geopend met „Man nen met Maskers". de velser huisvrouw. De afdeeling VelsenIJmuiden van de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen opent het seizoen op Donderdag 16 Septem ber. Op een middagbijeenkomst in het Ge bouw voor Chr. Belangen zal mevrouw Tony Schottelius—de Ridder bespreken de Trilogie van Gullbranssen. Een dameskoor onder leiding van mevrouw Duvergé zal eenige liede ren ten gehoore brengen. Donderdag 23 September wordt in Kenne- merhof een handwerkmiddag gehouden. spreekuur burgemeester. De Burgemeester zal zijn spreekuur op Maandag 13 September a.s., inplaats van des voormiddags, houden des namiddags van 2.30- 3.30 uur. sluiting kampeerterrein. Door Burgemeester en Wethouders is be paald, dat het gemeentelijk kampeerterrein zal worden gesloten op 21 September a.s. winkels verdwijnen De winkelhuizen Kanaalstraat 56 en 58 van den heer H. C. Rietdijk te Haarlem zullen tot woonhuizen verbouwd worden. jaarvergadering damclub ijmuiden De deze week gehouden 13e jaarvergadering van D. C. IJ. mocht zich in een druk bezoek verheugen. In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer K. de Jong, den wensch uit, dat D. C. IJ. op den ingeslagen weg mag voortgaan en het succes steeds grooter worden. Na de behandeling der ingekomen stukken vond de prijsuitreiking plaats. Voor het be haalde clubkampioenschap werden prijzen uitgereikt aan A. Ligthart, hoofdklasse, Laros le klasse. Woudhuizen 2e klasse en J. Wouden berg 3e klasse. Als winnaars van het kam pioenschap van Groot IJmuiden ontvingen prijzen B. Dukel, hoofdklasse, J. H. H. Mer- tens eerste klasse, Hühl tweede klasse. Daarna bracht de heer A. Ligthart het jaar verslag uit, waaruit bleek, dat de volgende successen waren behaald. D. C. IJ. I kampioen van Nederland, D. C. U. n en III kampioen harer afdeeling, D. C. IJ. IV op één na kam pioen met één punt verschil. En ten slotte C. Suijk, meester. De ontvangsten bedroegen 645.de uit gaven 571.—. Saldo incl. nog te ontvangen contributie 130. De kascommissie bestaande uit de heeren Lichtendahl en Brand keurde het verslag van den penningmeester goed. Uit het verslag van den commissaris van het materiaal bleek, dat het noodig is dat strenger toezicht hierop wordt gehouden. Na de gehouden bestuursverkiezing is het bestuur thans samengesteld uit de heeren K. de Jong, D. Ott, B. Dukel, J. H. Mertens, A. Schager, P. Leyte en J. Visser. Adviseur-in structeur werd A. Ligthart. Eind October zal in Cycloop in een feeste lijke bijeenkomst de huldiging van de kam pioenen van Nederland plaats vinden. De onderlinge competitie, die 14 September a.s. begint, zal als volgt gespeeld worden: hoofdklasse 13 spelers, eerste klas 13 spelers, de overige spelers in een A en B-groep. Het bestuur rekent er op, dat met 52 spelers in de competitie kan worden uitgekomen. Een scène uit de „Zigeunerprinses", welke film in „De Pont" wordt vertoond. Voor EEN REGENJAS met absolute garantie 4 IJMUIDEN-O., VELSEN-N „NEDERLAND", (Adv. Ingez. Med.) Tien jaar „Kijk Uit". Goede propaganda voor de schaaksport. Zooals wij reeds hebben gemeld, gaf in de j.l. Dinsdagavond gehouden jaarvergadering- van „Kijk Uit" de oud-secretaris, de heer Gordijn, een overzicht over de tien jaar van het bestaan der vereeniging. Uit dit overzicht noteeren wij het volgende: Op 17 December 1924 was reeds in Sant poort een schaakclub opgericht onder den naam „Kijk Uit". Dit clubje had met veel tegenslag te kampen en na een kwijnend be staan werd het 1 September 1927 ontbonden. De heeren F. R. Bakker en J. L. C. Gordijn, beiden behoorende tot de oprichters, hebben het er niet bij laten zitten. Zij verplaatsten het terrein naar Velsen en na een korte voor bereiding kon op 7 September 1927 de eerste vergadering gehouden orden, welke datum als geboortedatum der club beschouwd kan wor den, daar de nieuwe club alleen den naam met de oude gemeen had. Verder bestond er tusschen de oude club en de nieuwe geen enkele relatie. Op de eerste vergadering wer den in het bestuur gekozen de heeren F. R. Bakker, J. L. C. Gordijn, J. v. d. Weele en J. H. de Vries. Reeds den eersten avond bleek, dat onder de leden een echte schaakgeest heerschte. De oprichtingsvergadering en de eerste speelavonden werden in de Lunchroom Aneta gehouden, maar reeds op 21 December moest naar een ander lokaal worden omgezien. Voorloopig werd toen in Velserbeek gespeeld en wel tot eind Januari 1928. Op 1 Februari van dat jaar verhuisde de club naar het Stationskoffiehuis. In dezen tijd ontving de club van den heer Boissevain een materiaal- kast, waarvan ook nu nog een dankbaar ge bruik wordt gemaakt. Inmiddels bleek het nieuwe clublokaal niet aan de eischen van een goed schaaklokaal te voldoen. En 4 October 1928 werd een nieuw home betrokken, de Lunchroom Eynthoven. In dit lokaal heeft „Kijk Uit" gedurende een aantal jaren een opgewekt schaakleven be leefd, mede dank zij het feit, dat de heer Eynthoven zelf een enthousiast schaker was. In September 1929 kwam de voorzittershamer in handen van den heer A. J. G. ter Haar, onder wiens leiding de club een mooie tijd heeft meegemaakt. Tegelijk met den heer Ter Haar kwam de heer H. Schmitz in 't bestuur en wel als tweede secretaris. In het seizoen 1929-'30 behaalde de heer Schmitz op fraaie wijze het clubkampioenschap. In de jaarvergadering van September 1930 werd besloten, met drie tientallen deel te nemen aan de bondscompetitie. De entrée was geen entrée joyeuse want geen der tien tallen kon het verder brengen dan tot de laatste plaats op de ranglijst. Een massakamp, in 1930 gehouden teeen H.S.G. Haarlem met 40 deelnemers eindigde in 20 y219 V2 voor Haarlem, waaruit blijkt, dat „Kijk Uit" op den goeden weg was. Een belangrijk feit in de geschiedenis van „Kijk Uit" was dat in Februari 1932 op voor stel van den heer Ter Haar werd besloten, de jaarlijksche bondswedstrijden te organi- seeren. Hieraan namen 95 spelers deel, waar van 22 leden van „Kijk Uit". Het resultaat was, dat de leden van „Kijk Uit" zes le, twee 2e twee 3e prijzen behaalden. In December 1932 bedankte de heer Kok als penningmeester. Mr. Helleman werd in zijn plaats benoemd. In het seizoen 1932-'33 ver overde het eerste tiental het clubkampioen schap van Noord-Holland. Het ging steeds crescendo met „Kijk Uit". Spelers als dr. De Graaff, A. de Groot, C. Pels, H. Schmitz en J. Zoontjes hielden den naam der club in persoonlijke en andere wed strijden hoog en bezorgden „Kijk Uit" een eereplaats in het Noord-Hollandsche schaak leven. Er volgde een reactie, maar ondanks dat er de competitiewedstrijden minder goede suc cessen behaald werden, bleef een opgewekt schaakleven gehandhaafd. Jammer was het, dat in 1935 door de ophef fing van de Lunchroom Eynthoven naar een nieuw tehuis moest worden omgezien. Den i2en November 1935 nam de club haar intrek in het Herv. Vereenigingsgebouw, waarmede ze een goede keus gedaan heeft. Inmiddels was de heer Ter Haar als voor zitter afgetreden. In zijn plaats werd mr. Hel- lema gekozen. Verder werden de heeren Te Boekhorst, C. Pels en G. Bal jet in het bestuur opgenomen. Werden ook nu, voornamelijk door het vertrek van den heer De Groot naar Amster dam weinig bevredigende resultaten in de competitie behaald, het 2e en het 3e tiental moesten zelfs degradatiewedstrijden spelen, „Kijk Uit" mag een vereeniging genoemd wor den, waarin dank zij de aangename sfeer, die er steeds op haar clubavonden heerscht, iedere schaker zich thuis gevoelt en die in de tien jaren van haar bestaan heel veel in het be lang van de schaaksport heeft gedaan. „kunst zij ons streven. De R.K. Tooneelvereeniging „Kunst zij ons Streven" heeft in studie genomen „De Privé'" verpleegster", blijspel in vier bedrijven van A. den Hertog. Zondag 30 October zal K.Z.OS. met dit stuk in het Patronaatsgebouw het seizoen openen. r. k. tooneelvereeniging „kunstkring". De R.K. Tooneelvereeniging „Kunstkring' zal 13 November a.s. haar 15-jarig bestaan herdenken. Op dien dag zullen tevens de heeren A. Koene en A. Gomes 15 jaar hun beste krachten aan de vereeniging hebben, gegeven, terwijl de heer C. Jongejans dan 12Vz jaar lid der vereeniging is. Harddraverij weer goed geslaagd Goede sport, maar het weer had beter gekund. Gistermiddag heeft weer, gedurende eenige uren de bloem van Neerland's kortebaan- dravers, de voeten uitgegooid in den edelen strijd om de prijzen, door de Harddraverij vereeniging voor dezen wedstrijd uitgeloofd. In de Trompstraat, zoo -bij uitstek geschikt voor deze draverij, hebben de mooiste en de snelste paardjes van ons land vinnig gestre den om de eer voor zichzelf en om de con tanten voor hun eigenaars. Het weer liep ditmaal niet mee en daar door zal het wel gekomen zijn. dat het aan tal bezoekers niet was zooals we verwacht hadden. Er was tamelijk veel belangstelling, maar vol was het lang niet. Negentien paarden verschenen aan den start, die dank zij het systeem Ferei een vlot verloop had. Menige spannende rit heeft men kunnen bewonderen. In den eersten omloop vielen af Catabora, Blue Band, Robert E. Lee, Welkom. Yledi- zoon. Queen Ethel, Loblied, Sister Patrick en Uilenspiegel en bleven dus voor de tweede ronde over Sum Claudy, Vitesse S. W., Smi ling, Glossy Silk, Senator Brewer, Johanna M., Sister Bond. Fanfare, Fatima en Othello. Hiervan wisten Vitesse S. W„ Glosssy Silk. Johanna M., Sister Bond en Fatima den be- slissenden omloop te bereiken en daar er vijf prijzen beschikbaar waren, waren ge noemde paarden reeds zeker van een prijs. Na tal van spannende ritten kwam ten slotte het volgende resultaat: le prijs f 300 Johanna M.. eigenaar J. Vrijland, bereider F. A. Bosveld, 2e prijs f 100 Glossy Silk, eige naar dezelfde, berijder B. Bennekom, 3e prijs f 50. Fatima, eigenaar J. Haan, berijder J. Vergaü, 4e prijs f 25 Sister Bond. eigenaar A. C. v. d. Veen, berijder K. Bakker, 5e prijs Vitesse S. W. eig. Stal Bakkum, berijder J. Leeuwen. 'Te prijsuitreiking geschiedde onder groote belangstelling in De Griffioen, waar alle aanwezigen door den heer Stevens, voor zitter der Harddraverij Vereeniging hartelijk welkom werden geheeten. Spreker dankte het gemeentebestuur, de bewoners van de Trompstraat, den starter den heer Vaandra ger en de eigenaars der paarden voor hunne medewerking, verder verzocht spreker een oogenblik stilte ter huldiging van de nage dachtenis van wijlen den heer D. Weys, se cretaris der Beverwijksche Zustervereni ging. De heer A. Blom, voorzitter der Harddra verij Vereeniging Prins Bernhard te Bever wijk reikte daarop de prijzen uit, waarvoor hem door den heer Stevens dank werd ge zegd. Namens de eigenaars der paarden voerde tenslotte nog de heer Vrijand het woord, die de vereeniging IJmuiden hulde bracht voor «de wijze, waarop zij deze draverij had ge organiseerd. Na afloop der draverij maakte de Harmo nie Kunst na Arbeid een rondgang door de straten. Jammer dat zij het met het weer niet wat beter trof. Maar regen of geen regen de harddraverij mag uitmuntend geslaagd heeten. Zij werd o.a. bijgewoond door burgemeester Kwint, die veel belangstelling aan den dag legde voor het Ferei-startsysteem. SANTPOORT evangelisatiegebouw Het bouwen van de nieuwe kapel met ver gaderlokaal aan den Middenduinerweg voor de Ned. Herv. Evangelisatie is opgedragen aan den heer J. Hemmes alhier voor f 17.770. De kapconstructie is opgedragen aan de N.V. Eerste Ned. Mij. voor houtconstructie „Ne- maho" te Doetinchem voor f 1579. Architect is de heer Ant. ten Broeke te IJmuiden. landhuisbouw. Door den heer J. F. Philips Jr. zal aan de Laurillardlaan een landhuis met garage worden gebouwd. Minister Van Boeijen maakt het goed. 's-GRAVENHAGE, 9 September. Omtrent den toestand van minister van Boeijen, die hedenochtend in Bro- novo is geopereerd, vernemen wij, dat de operatie een zeer gunstig verloop heeft gehad en dat de algemeene toestand alle reden tot tevredenheid geeft. Door kogel uit eigen geweer getroffen. AMERSFOORT, 9 Sept. In den afgeloopen nacht heeft zich op het kazernecomplex te Amersfoort een ernstig ongeluk voorgedaan, dat een dienstplichtigen soldaat van het vijf de regiment infanterie het leven heeft gekost. De betrokken soldaat, in opleiding voor ser geant, stond vannacht als schildwacht bij het munitiegebouw. Zooals gewoonte is, was zijn geweer geladen met vijf scherpe patronen. Door tot nog toe niet bekende oorzaak is het geweer, dat aan den voet was geplaatst, afgegaan. De soldaat werd in den rechterslaap doodelijk getroffen. Het stoffelijk overschot is naar het hospitaal te Amersfoort overgebracht. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn op 7 September de volgende faillissementen uitgesproken: W. J. A. Koenen, lederbewerker, wonen de te Zaandam, P. J. Troelstralaan 136; cu rator Mr. W. Veniet, alhier. J. F. Steenkamp, schilder, wonende te Haarlemmermeer, Nieuwe Meerdijk 252; cu rator Mr. J. E. Goudsmit te Hoofddorp. J. de Beer, houtwerker, wonende te Zaan dam, Torneastraat 20; curator Mr. J. Lieu- wen te Purmerend. De Vennootschap onder de firma Keyzer en Keur, in liquidatie, gevestigd te Zand- voort Brugstraat 16 en haar firmant Engel Keur, bouwondernemer, wonende te Zand- voort, Brugstraat 16; curator Mr. O. H. van Wijk te Heemstede. Rechter-Commissaris Mr. E. H. F. W. van Schaeck Mathon alhier Opgeheven werden de navolgende faillis sementen wegens gebrek aan actief: A. H. Selderbeek, v.h. van beroep winke lier, thans hulpportier, wonende te Koog aan de Zaan, Irisstraat 52; curator Mr. J. H. Eke- ring, alhier. P. E. Wildschut, behanger en stoffeerder, wonende te Haarlem, Vergierdeweg 212; cu rator Mr. J. van der Vegt, alhier. W. A. Th. van Gerth, reiziger, wonende te Haarlem, Kinderhuisvest 31; curator Mr. H. O. Drilsma, alhier. A. Castien, kamerverhuurder, wonende te Haarlem, Kinderhuissingel 34; curator Mr. H. J. M. Tonino, te Haarlem. Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst zijn geëindigd de navolgende faillissementen: P. Boot, papierhandelaar, wonende te Wor- merveer; curator Mr. W. de Rijke alhier. C. Blokker, zonder beroep te Zaandam; curator Mr. B. E. van Tyn alhier. U. Fortuin, schilder, wonende te Haarlem, Leidschestraat 566; curator Mr. Dr. A. F. H, Schreurs, alhier.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1