OPENING Joh, Kuijs Een kwestie van tijd. BEVERWIJK Po nieuwe Inoscöopprogramnia's. Kennemer Theater. Overzicht van de Groentenmarkt. Handel was vlotter. Het verloop van de groentenmarkt ken merkte zich in de afgeloopen week door een williger stemming dan vorige week. Wel kwam dit gunstiger verloop niet alle producten ten goede, want sommige artikelen konden nog niet mee komen, maar in ieder geval was voor de hoofdaanvoeren de handel iets vlotter. Nog altijd waren het de boonen. waarvan de partijen nu wel sterk verminderen, die nog in aanvoer den boventoon voerden. Naarmate de aanvoeren echter verminderen bewegen zich de prijzen naar kwaliteit in betere richting. Het spreekt dan ook van zelf, dat nu het sei zoen naar het einde loopt, wegens verschil in kwaliteit de noteeringen sterk uiteenloo- pen. Snijboonen noteerden dan ook van 7—18 en dubbele boonen van 414 ct. per kg. Bij de diverse spercieboonen zonder draad kwa men eveneens dezelfde verhoudingen voor. Het aanbod van pronkboonen gaf tot heden nog geen vermindering te zien, doch bleef in tegendeel in deze soort nog ruim vertegen woordigd. Van deze laatste soort zijn de prij zen nu juist niet zoo hoog en schommelen on geveer van 2VZ3'/2 ct. per kg. Ofschoon door de fabrieken geregeld groote partijen werden afgenomen, vinden den laatsten tijd belangrijke kwantums een bestemming voor de binnenlandsche markt. Van de diverse soorten peulvruchten wordt het aanbod sterk minder en komen alleen de witte capucijners nog in flinke partijen voor. Voor alle aange voerde soorten wordt de prijs naar kwaliteit bepaald, die soms verschilt van 1025 ct. per kg. Voor de verschillende soorten bladgroen ten bleven de prijzen vrijwel ongewijzigd en vertoonden meestal dezelfde overeenkomst der vorige opgaven. Postelein bleef zich op dezelfde lage prijzen handhaven, terwijl ook voor spinazie nog niet veel animo bestond. Bospeen werd verhandeld naar soort van 48 ct. per bos en waschpeen draaide gere geld voor 46 ct. per kg. Sla was in het laatst der vorige week en ook Maandag iets williger en bracht het tot 55 ct. per kist. In het midden van deze week was de be langstelling weer minder en kwamen slechts enkele partijen tot 3540 ct. per kist. Andij vie verschilt wegens soort geregeld sterk in prijs, daar alleen voor de goede soorten een behoorlijke prijs werd betaald. De noteerin gen liepen soms uite.en van 0.601.80 per 100 stuks. Bloemkool werd verhandeld naar kwa liteit van 1014 ct. Mindere soorten brach ten naar verhouding van 28 ct. per stuk op. In den tomatenhandel was de afname iets vlotter; ofschoon de noteeringen vast bleven op een peil van 46 ct.-per kg. Iets geheel nieuws is het regelmatig aanvoeren van kleine partijtjes maiskolven, die dit jaar hier voor het eerst bij wijze van proef in den han del worden gebracht. Hiervan wisselden de prijzen ongeveer van l'/22y2 ct. per kolf. Deze week verschenen ook al de eerste sprui ten, waarvoor evenals voor andere diverse koolsoorten nog weinig belangstelling be stond, CHRISTELIJK NATIONALE WERKMANSBOND. De Christelijk Nationale Werkmansbond heeft gisteravond in het Ned. Hervormd Ver- eenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat een ledenvergadering gehouden. Na het zingen van psalm 84 vers 3 opende de waarnemende voorzitter, de heer L. Baas, de vergadering met een kort welkomstwoord. Hierna werd de agenda behandeld van de Algemeene Vergadering, die op 3 en 6 Octo ber in Utrecht gehouden wordt. De heeren D. Schutter en C. Sluimers werden als afge vaardigden aangewezen. Na het voorlezen van de notulen die on veranderd werden goedgekeurd, hield de heer C. Sluimers een lezing over zelfbewustzijn en individualisme. Na een interessante dis cussie werd de bijeenkomst door den heer L Baas met dankgebed gefloten. Bloembollen veiling „Beverwijk''. Op de Donderdag gehouden bloembollen veiling werden flinke partijen tulpen en irissen, bijgoed en plantgoed aangevoerd. Er was groote belangstelling, zoowel voor het leverbaar als voor het plantgoed, zoodat weinig werd opgehouden. Besteed werd: Vroege tulpen: Couleur Cardinal z. 1112 3.05, z. 1011 2.05, Couronne d'Or z. 1011 2.40, Duch. de Parma z. 11—12 2.75, z. 10—11 2.05, Electra z. 11—12 2.95, Grand Due z. 11—12 3.95, Mr. v. d. Hoeff z. 11—12 3.00, Fred. Moore z. 10—11 1.20. Murillo z. 11—12 2.10, z. 10—11 1.50, Pr. v. Oostenrijk z. 12 op 2.80, z. 1112 2.20, z. 1011 1.55, Orange Brillant z. 1011 1.00, Pink Beauty z. 1125 3.45, Prince de Llgne z. 11—12 2.35. z. 10—11 1.40, Proserpine z. 11—12 2.95, z. 10—11 2.25, rose Grisdelin z. 1011 1.25, rose la Reine z. 1011 1.45, la Reine Max. z 12 op 1.95, z. 1011 1.30, Thee roos z. 11—12 2.00, z. 10—11 1.60. Vuurbaak z. 11—12 3.30 Zwanenburg z. 1011 3.00. Darwin- e. late tulpen: Bartigon z. 12 op 2.25, z. 11—12 1.90, z. 10—11 1.35, Pr. Elisa beth z. 1112 1.90, Inglesc. Yellow z. 12 op 1.60, z. 11—12 1.40. z. 10—11 0.95, Pride of Haarlem z. 12 op 1.60, z. 11—12 1.35, z. 10—11 1.0, Victoire d'Oliveira z. 1011 1.35. Narcissen: Lourens Coster 1.20, dubb. In comparable 0.75—1.10, Tresserve 1.70, White Lady 0.90. Irissen: Cajanus 6 op 0.71, 5 op 0.42, 45 0.19, Dr. Hearingh 6 op 0.25, 56 0.15, Impe rator 8 op 1.151.40, 78 0.590.66, 6—7 0.23—0.2G, 5—6 0.14, Wedgwood 8 op 0.53— —0.56, White Excelsior 8 op 0.50—0.58, 7—8 0.39—0.47, 6—7 0.26, Yellow Queen 7—8 0.40. Diversen: Lilium Umbellatum 1115 0.95, 15 op 2.50, idem Sapho 1417 1.50, 17—22 2.80, Anemone de Caen 0.75 idem Fulgens 0.601.05, Crocussen 0.140.43, Scilla Sibe- rica 0.411.15, enk. Galanthus 0.11—0.75. Johnny Weismiiller en Maureen O'Sullivan in „Tarzan's Avonturen". (Kennemer Theater, Beverwijk.) Het Kennemer Theater vertoont deze week als hoofdfilm „Tarzan's vlucht". In deze avon turenfilm spelen Johnny Weismuller en Maureen O' Sullivan de hoofdrollen. Ergens in de Afrikaansche wildernis stap pen uit een der rivierbooten Eric Parker en zijn zuster Rita aan wal, op zoek naar hun nicht Jane, die volgens hen op een hoog vlakte moet leven in gezelschap van Tarzan, den leider der groote apen. Zij krijgen de medewerking van kapitein Fry, een bekend jager, die er op uit is, dezen geheimzinnigen aanvoerder der dieren te van gen en mee te nemen naar Europa, waar hij geld met hem hoopt te verdienen. Onder deze omstandigheden gaat de expe ditie op weg. Na vele moeilijkheden overwon nen te hebben, naderen Fry en zijn gezelschap de hoogvlakte, waarbij zij door de gevrees de stam der Gaboni's worden aangevallen. Na een hevigen strijd, waarbij enkele inboorlin gen omkomen, slagen zij er in zich een weg te banen in de richting der hoogvlakte. Kapi tein Fry besluit nu een valstrik op te zetten voor den blanken aap. Inderdaad komt Tar zan 's nachts naar het kamp maar hij verlaat het weer zonder gevangen genomen te worden. Den volgenden morgen is Tarzan bij Jane teruggekomen, die er op aandringt haar naar de blanken te brengen. Eric en Rita zijn dol blij wanneer zij Jane terugzien en het heele gezelschap trekt naar de woning in het oer woud. welke Tarzan gebouwd heeft. Hier trachten Eric en Rita hun nicht over te halen met hen terug te keeren naar de bewoonde wereld en hoewel het Jane moeilijk valt van Tarzan te scheiden, besluit zij er tenslotte toch toe. Kapitein Fry probeert Tarzan nu in een val te lokken, doch wanneer dit niet lukt, vertelt Fry Tarzan, dat Jane nooit meer terug zal komen. Mistroostig neemt Tarzan dan uit eigen wil in een speciaal voor hem vervaardig de kooi plaats. Op het oogenblik, dat kapitein Fry weer bij Rita en de anderen terugkomt, wordt hij overvallen door dezelfde negers, die hem beloofd hadden te helpen en die er nu in geslaagd zijn de kooi met Tarzan machtig te worden. Na verschillende gevechten lukt het Tarzan zijn vrienden te bevrijden, terwijl Fry door wilde dieren wordt verscheurd. En wan neer Eric dan begrijpt dat hij Jane nimmer van Tarzan kan scheiden, laat hij hen beiden gelukkig in de wildernis achter. Het tweede hoofdnummer is „Een koninkrijk voor een kus". Een romantisch getinte film, uitgebracht door Warner Bros, die een epi sode uit den Napoleontischen tijd behandelt. WINKELIERSCOMBINATIE „PLAN WEST". De Winkelierscombinatie ..Plan West" hield Donderdagavond in gebouw „Odeon" een ledenvergadering, die druk bezocht was. De heer W. Akse, voorzitter, opende de vergadering en memoreerde in zijn openings woord de in de maand Augustus gehouden uitstekend geslaagde boottocht. Deze tocht is zoo'n succes geweest, dat de kinderen nu reeds zegels sparen voor het St. Nicolaas- feest. Na vaststelling van de notulen werd een bespreking gehouden over de a.s. St. Nicolaas- campagne. De voorzitter wees er op. hoe moeilijk het is een attractie voor het publiek te beden ken, welke niet in strijd is met de loterij- wet. Aangezien het bestuur er niets voor voelt een reclame-camDagne te bedenken, om dan te ervaren dat de boel in beslag wordt genomen, werd de vergadering verzocht voor stellen te doen. Een der leden stelde voor. evenals vorig jaar een extra uitkeering te geven op de ingeleverde zegelboekjes. Dit is ook vorig jaar met veel succes gedaan Natuurlijk zal dit van de kas een belangrijk financieel offer vragen. De heer Van Rookhuizen merkte op, dat de boottocht een uitgave van f 1500 verg de. Nochtans is de financieele positie vah de vereeniging van dien aard. dat een zegel reclame wel gefinancierd kan worden. Vorig jaar was dit een groot succes. Na langdurige gedachtenwisseling werd op voorstel van den heer Roemer besloten, de St. Nicolaas-reclame evenals vorig jaar te oreaniseeren. Na afhandeling van de huishoudelijke zaken vertoonde de heer Marx de „Plan West-film", die was aangevuld met de beelden, welke van de in Augustus gehouden boottocht zijn op genomen. Vervolgens werden besprekingen gevoerd over een openbare bijeenkomst van „Plan West", waarvoor een aantrekkelijk program ma zal worden samengesteld. Bij de rondvraag drong de heer Scheerman er op aan pogingen in het werk te stellen om een betere verlichting van de Torenstraat te verkrijgen. Het bestuur zou daaraan zijn aandacht schenken. De voorzitter sloot hierna de vergadering. (Wie in Londen den juisten tijd wil weten, kan dat op élk oogen blik telefonisch hooren van het „meisje met de gouden stem". In het eerste jaar is 16 mïllioen maal deze informatie genomen.) Zestien millioen. dat is zoo wat, Zelfs voor de grootste wereldstad, Ruim veertigduizend alle dagen, Die 't meisje met de gouden stem, Het zij met meer of minder klem. Naar 't juiste tijdstip komen vragen. U snapt natuurlijk, hoe dit gaat, Het „meisje" is een automaat, Die telkens weer haar stem doet hooren; Zelfs de meest goudgestemde mensch, Heeft in zijn stemvoluum een grens, Hoezeer die stem ook mag bekoren. Hier blijkt, hoevelen er bestaan, Die met hun tijd mee willen gaan, Maar telkens weder uit den tijd zijn; Zij vragen 't „tijdelijk gezag", Van tijd tot tijd hoe 't wezen mag, Zij willen tijdig graag geleid zijn. Wij vinden, meen ik, in dit feit, Een teeknend teeken van den tijd, Dat niet slechts geldt voor wereldsteden; In welke stad of staat het is, Men weet niet meerhoe laat het is, In de verwarring van het heden. a.s. Zaterdag van het nieuw gevestigde Manufacturen- en Beddeninagazijn ALKMAARSCHE STRAATWEG 1 (bij de bushalte) - BEVERWIJK. Bij aankoop van 1contant een aardig cadeau. En elke 10de kooper nog een EXTRA VERRASSING. SPECIAAL ADRES voor het overstoppen en vernieuwen van Uw Bedden en Matrassen. (Adv. Ingez. Med.) HILLEGOM—BEVERWIJK. Beverwijk zal Zondag te Hillegom een vriendschappelijken wedstrijd spelen tegen den derde-klasser „Hillegom" ter gelegenheid van de opening van het nieuwe voet'balter- rein, aldaar. Het elftal van Beverwijk is: Doel: Hoogerwerf. Achter: W. Bruyns, W. Kuijer. Midden: A. de Ruyter, G. de Ruyter, W. Kuyer. Vóór: A. Marx, Th. Kuyer, C. Vessies, J. Maenhout, N. van Veen. VERHOOGING VAN DE TOEGANGS PRIJZEN. Naar wij vernemen zullen in verband met het besluit van den Ned. Bioscoopbond de tarieven van de bioscoop-theaters worden verhoogd. Ook onze plaatselijke bioscoop- theatei's zullen genoodzaakt zijn aan dit be sluit gevolg te geven. Deze tariefsverhooging zal op Vrijdag 24 September ingaan. ARBEIDERS HULP BIJ ONGELUKKEN. Gisteravond hield de plaatsselijke af dee ling van de Arbeiders hulp bij Ongelukken een ledenvergadering in het P.A.S.-gebouw tje aan den Munnikenweg. De voorzitter, de heer J. van zutphen, drukte in zijn openingswoord er zijn teleur stelling over uit, dat de opkomst zoo gering was. Hij deelde mede, dat de oplossingen van de problemen, die in het maandblad voorkomen, ingeleverd kunnen worden bij ^Hjenxa^as^de secretaris de notulen van de vorige vergadering, die onder dankzegging werden goedgekeurd. Het verslag van de kascommissie, dat bij monde van den heer De Vries werd uitge bracht, vermeldde een voordeelig saldo van f 6.88. De ontvangsten bedroegen f 27.34 en de uitgaven f 20.46. In de kascommissie. die hierna gekozen werd werden de heeren G. Keizer en G. Rollenberg en mej. Visser benoemd. De con trole zal eenmaal per maand plaats vinden. De heer K. Kievit deelde vervolgens mede. dat het aantal leden met meer dan de helft vooruitgegaan is en dat het aantal dona teurs met een derde is vermeerderd. Op den nieuwen cursus, die op Maandag 27 Sep tember weer aanvangt, zullen vermoedelijk 40 leden onderricht krijgen in de Eerste Hulp. Dr. Lappöhn heeft zich evenals het vorige jaar weer beschikbaar gesteld als instruc teur. Voorts wekte spreker de léden op om zoo veel mogelijk maandbladen te verkoopen. De heer J van Zutphen gaf nog aanwij zingen voor den volgenden cursus, waarna hij de vergadering op de gebruikelijke wijze sloot. CASTRICUM BURGERLIJKE STAND Geboren: Hendrika, dochter van J. A. Nij kamp en J. M. van Snippenberg; Margaretha Maria Theresia Joanna, dochter van P. G. Deen en J. C. Veldt; Anna Maria Cornelia Jo- sephina, dochter van G. P. Klaasse en M._C. Greuter; Petronella Lucia, dochter van Th. de Vries en A. v. d. Eng; Katrina Tresia, doch ter van P. Brakenhoff en M. A. Nijman. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen; M. J. Niesen van Blaricum, Be verwijkerstraatweg 52; J. H. Hartgers, Perné straat 35; J. Hartgers—Brekelmans. Perné straat 35; J. B. Albrechts en gez., Pernéstraat 33; W. Trouw en echtg. Pernéstraat 45; A. Jof fer en echtg.. Pernéstraat 41; J. A. Weening, Pernéstraat 43; A. C. Dorrestein en gez., Oude Haarl.weg 32 allen van Amsterdam; T. Santi- fort en gez. Pernéstraat 39 van Heiloo; C. M. Baltus. Haagscheweg 1 van Zijpe (N.H.); A. Scheepbouwer. Schoutenbosch 85 van Bergen (N.H.), D. Mulder, Pernéstraat 43 van Haar lem; H. Hoek en gez., Breedeweg 56 van De Rijp.. Vertrokken: J. de Nijs naar Velsen, Hagelin- gerweg 320; G. de Kruijf naar Velsen, Wüste- laan 18; M. G. Smit naar Uitgeest Spoorlaan 1; W. J. Kreeftenberg naar Wisch, Terborg- scheweg C. 438; J. C. Kuijs naar Amsterdam, Czaar Peterstraat 55; M. C. Breetveld naar Maastricht, Boschstraat 69; H. A. M. van Marle naar Utrecht, Willemstraat 3; A. Stengs naar Zuid-Afrika. Paarl. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: 1 sleutel, 1 hond, 1 ring. Verloren: 1 br. ceintuur, 1 shirtje, 1 br. portemonnaie met inhoud; 1 donker blauwe wollen pelerine, 1 witte regenjas. HEEMSKERK A. D. O. Den laatsten Zondag voor de competitie be nut A. D. O. met een wedstrijd tegen Vitesse uit Castricum. A.D.O. komt uit met het elftal, dat samen gesteld is voor de competitie. Ter gelegenheid van den Rijkspartijdag defileerden 40.000 man van den Arbeidsdienst voorbij den Fiihrer. V R IJ D A~ G 10 SEP T. 1937 VERMAKELIJKHEDEN MET DE VOLKS FEESTEN. Tijdens de beide feestdagen zullen weer ver schillende gelegenheden tot vermaak aanw6" zig zijn. Zoo zullen de bekende schommel' schuitjes, draai-, zweef- en fietsmolen en Deensche hoogvaart. de gezellige stemmig nog verhoogen. Voorts zullen er nog komen tentjes voor schieten en gooien en voor vlieg bommensport. Alle vermakelijkheden zullen langs de straat geplaatst worden. VOETBAL. DE „KWESTIE-ROERMOND". Nieuw bestuur gekozen. Donderdagavond is in hotel ..Crones" te Roermond een vergadering gehouden over de kwestie Roermond. Zooals bekend heeft de K.N.V.B. aan het bestuur van de voetbalclub „Roermond" verzocht, alle mandaten neer te leggen in verband met onregelmatigheden welke er ten aanzien van de amateursbem-! lingen zijn verricht. Donderdagavond is onder leiding van den heer D. Spaan, bestuurslid van den K.N.V3 en voorzitter van afdeeling IV en in tegen woordigheid van de heeren Lotsy en Ver- steegh (deze laatste als gedelegeerde van den K.N.V.B.) een. vergadering gehouden met het doel, een nieuw bestuur te kiezen De heer Lotsy hield een krachtig pleidooi voor de eenheid in de vereeniging Roermond hij wees er op. dat de K.N.V.B. deze kwestie zoo soepel mogelijk behandeld heeft. Hij drong er op aan, het verleden te vergeten en met een schoone lei de toekomst te be ginnen. Tot voorzitter van „Roermond" werd Ge kozen de heer P. Versteegh, directeur van de Limburgsche Tramweg Maatschappij. De heer Versteegh heeft verklaard zijn be noeming tijdelijk te aanvaarden. Voorts werden nog zes nieuwe bestuursleden gekozen, waarna de heer Spaan met een op- wekking tot eendrachtige samenwerking de vergadering sloot. OLYMPISCHE SPELEN. EEN VERKLARING VAN DE JAPANSCHE REGEERING. Uit Tokio: De Japansche regeering heeft met betrekking tot de Olympische Spelen in 1940 de verklaring afgelegd, dat zij in ver- band met den huidigen politieken toestand nog geen definitief antwoord kan geven on de vraag, of de spelen doorgang zullen vin den. De regeering zal de verdere ontwikkeling van den toestand f~ J~~1 HONKBAL. HET PROGRAMMA. De reeds eerder vastgestelde, maar toen naar later verschoven ontmoeting H.H.C. I- Haarlem I zal Zondag a.s. in het Noorder Sportpark plaats hebben. Echter zal niet, m als gewoonte is bij H.H.C. te kwart over twee, maar reeds te half tien gespeeld wor den. Op hetzelfde terrein zal naar alle waar schijnlijkheid de Eindhovensche Rugby Club van twaalf tot twee een vriendschappelijken honkbalwedstrijd spelen tegen Haarlem II en van twee tot vier tegen H.H.C. II. WEDSTRIJDEN VOOR JONGENSNEGEN TALLEN. De Sportclub Haarlem organiseert ook dit jaar de al reeds bekende wedstrijden voor straat- en buurtnegentallen van jongens. De aanmelding tot deelneming kan plaats heb ben op het sportterrein aan de Kleverlaan to; en met Woensdag 15 September. Jeugdnegen- tallen van vereenigingen worden niet toegela ten. èA /CHEEP/ 'TJMNEENS HOLL.—AMERIKA LIJN. Burgerdijk, 9 v. N.-Orl. te Rott. Lochkatrine, Rott. n. Vanc. 7 60 m. ZW v. L. End. Rotterdam, 8 v. W.-Indië te N.-York. Burgerdijik, N.-Orleans n. Rott. 9 v. Antw. Tirandentes, N.-York n. Rott. p. 8 Schilly. HALCYON LIJN. Etad Maassluis, 8 v. Narvik. Stad Arnhem, 8 v. Genua n. Bizerta. Stad Schiedam 9 v. Vlaard. n. Lulea. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Heemskerk (u.) 8 te Lissabon. HOLLAND—AFRIKA LIJN Boschfontein (u.) 9 te Antw. vertr. 11. Meliskerk (t.) 9 v. Antw. Bloemfontein (u.)9 v. L. Marq. HOLL.—W AFRIKA LIJN. Maaskerk, 8 v. Amst. te Hbg. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Eemland. 8 v. Amst. n. Hbg. Salland (t.) 9 van Dakar. Montferland (t.) 9 v. Santos. KON. NED STOOMB. MIJ. Ajax. 8 v. Amst. n. Kopenhagen. Bodegraven, 9 v. Amst. n. Chili. Colombia, 8 v. Curasao n. Sta. Marta. Iris, 7 v. Pto. Barrios n. CuraQao. Nereus, 9 v. Hamburg n. Amst. Odysseus, 8 v. Tarragona n. Val. Orion, 8 v. Piraeus n. Thessal. Rhea, Izmir n. Amst. p. 8 Lydd. Stella, Tunis n. Duink. p. 8 Ouess. Venus, 8 v. Cephalonia te Messina. Boskoop, Chili n. Amst. 6 v. Valparaiso. Hercules, Bourgas n. Amst. via Antw. p. 9 Ouessant. Merope, Izm. 11. Amst. p. 9 Gibr. Stella, Tunis n. Amst. via Duinkerken p. 9 Ouessant. Juno, Susa n, Amst. via Delfzijl 9 1.2 uur) 's midd.) 30 m. N. v. Niton. Hermes, 9 v. Varna te Constantza. Achilles, 9 v. Kymassi te Piraeus. Aurora, 8 v. Palermo n. Gibr. Bameveld. Chili n. Dott. 9 v. Liverpool. Poseidon, Swansea n. Mars. p. Gibr. Calypso, Rott. n. Genua p. Gibraltar. Deucalion, Sfax n. Plym. p. 9 Gibr. Ganymedes, Tunis n. Antw. 7. 115 m. ZW. v. Ouessant. Fauna, 9 van Kopenh. te Gdynia. Ariadne. 9 v. Amst. n. Rott. ROTTER I.OYD Kota Baroe, 9 v. Hamb. te Bremen. Palembang (t.) 9 (4 njn.) v. Londen. Indrapoera, (uit.) 9 te Southampton. Kota Gede (uitr.) p. 9 Gibraltar. Baloeran (toer. reis) 10 (3 n.m.) te South ampton en 11 (7 n.) te Rott. verw. Sibajak (t.) 8 v. Marseille. K. Agoeng (u.) 9 te Singapore. Sitoebondo (u.) p. 9 Pt. de Galle. K. Baroe, 9 v. Hamb. n. Bremen. K. Agoeng (u.) 8 van Belawan. STOOMV MIJ OCEAAN. Alcinous, Batav. n. Amst. p. 8 Prawle Pt. 9 te Ldn. verw. Benledi, Japan n. Rott. 8 te Londen. Prometheus, Amst. n. Java 8 v. Suez. C. of Pittsburg, 8 v. Kobe n. Rott. Radnorshire, Dairen n. Rott. 8 v. Shanghai. Polydorus, 7 v. Lvp. te Batavia. Theseus, Batava. n. Amst. 8 v. Belawan. Glenbeg, Dairen 11. Rott. 6 te Sing. C. of Kioiberley, Japan n. Rott. 9 te Colom. Deucalion, Jap. n. Rott, 9 te Marseille. STOOMV MIJ NEDERLAND. Moena, 9 v. Batavia te Amst. Joh. v. Oldenb., 9 v. Amst. te Batavia. Saleier <t.) 8 v. Belawan. Poelau Roebiah (u.) 9 te Pt. Said. Naamsveranderingen. Dc stoomschepen Batavier I en Batavier VII van de Batavierlijn te Rotterdam worden herdoopt in resp. Sannenburgh en Veenen- burgh. Uit den lijndienst genomen. Verschillende Japansche stoomschepen welke in den lijndienst naar West-Europa voeren en o.m. Rotterdam aanliepen, zijn thans voor troepentransport aangewezen Hierdoor zijn zij tijdelijk aan den lijndienst onttrokken. AANGEKOMEN. 8 September: Leeuwarden s.s. Londen 9 September: IJstroom m.s. Leith Oranje m.s. Danzig l.owestoft Trader m.s. Gr. Yarmouth Gateshead s.s. New Castle Midsland s.s. New Castle Moena s.s. Batavia Olga m.s. Londen Beverwijk s.s. Archangel VERTROKKEN. Wilja m.s. Gr. Yarmouth Max Hölz m.s. Leningrad Trito s.s. Rotterdam Ajax s.s. Kopenhagen Clarissa Radcliffe s.s. Hambur°r Rhein s.s. Hamburg Pluto s.s. Hamburg 9 September: Eemland s.s. Hamburg Bodegraven s.s. Chili Condor m.s. Nystad Chef Mee. Blanc s.s. Rotterdam Honfleurai5e s.s. Rotterdam SCHAKEN. De achtkamp in Oostenrijk. Tweede ronde. Uit Semmering: De uitslagen van de par tijen, gespeeld in de tweede ronde van den achtkamp, luiden: RagozinKeres V2Vz- Fine—Flohr V2—V2. PetrovCapablanca V2V2- EliskasesReshevsky 01. De afgebroken partij uit de eerste ronde tusschen Flohr en Keres werd zonder verder spelen remise gegeven. Reshevsky leidt thans met twee punten uit twee partijen. De partij tusschen Ragozin en Keres werd na veertig zetten remise gegeven. Het was een Engelsche partij, waarin geen van beide spelers voordeel had weten te verkrijgen. Na 25 zetten eindigde ook de partij tus schen Fine en Flohr in remise. Het was een Gruenfeld-verdediging. PetrovCapablanca werd na 25 zetten re mise; het was een damegambiet met Slavi sche verdediging. De partij tusschen Eliskases en Reshevsky had een zeer merkwaardig verloop. Het was een aangenomen dame-gambiet, waarbij Eliskases uitstekend speelde. Hij veroverde een pion; zijn stelling werd steeds beter. Doch toen kwamen Eliskases en Reshevsky in tijd nood. De Oostenrijker deed enkele minder sterke zetten en tenslotte gaf hij zijn dame tegen toren en paard. Bovendien was de stel ling van Eliskases toen zeer slecht Na 41 zetten won Reshevsky. Van tankschip tot vrachtschip' Het tankmotorschip Nieuwendam van de zwavelzuurfabriek Ketjen Co. te Amster dam, dat jarenlang met zwavelzuurstranspcrt belast was doch wegens het in de vaart bren gen van het zusterschip Ransdorp opgelegd werd, is nu naar Harlingen gegaan om daar tot vrachtschip te worden verbouwd. Onze koopvaardijvlook In de vorige maand werden in het register van onze koopvaardijvloot nieuw ingeschre ven de motorschepen Algenib (nieuw ?e' bouwd)Attos (nieuw)Barendsz (ex Apoll'* naris VI); Heemskerk (ex Apollinaris villi Mira (nieuw); Rijnstroom (nieuw); Wester- schelde (nieuw); Wickenburg (ex Batavier VIII) alsmede de tanxlichter Frisis (nieuw). Afgeschreven werden de hierboven genoem de herdoopte schepen alsmede het naar hei buitenland verkochte tankmotorschip Obor^ Groote 1" ""rtn ütrooie aicfs"* 0- Het met stukgoederen van Amsterdam naar Chili, via Curasao, vertrokken Nederlandsen? stoomschip Bodegraven passeerde het Noora- zeekanaal uitgaand met een diepgang van w meter. Het met stukgoederen en passagie» van Nederlandsch-Indië aangekomen moto.' schip Marnix van St. Aldegonde passeem naar Amsterdam met een diepgang van meter terwijl het van Aruba aangekom^ Nederlandsche motortankschip Den Amsterdam opveer met een diepgang van meter.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6