Zoolang Nederlandsch-Indië bestaat is dit de groote tragiek geweest der in Indië levende Europeesche ouders: het naar Holland zenden van hun kinde ren om der wille van de opvoeding. De laatste jaren is het niet alleen tragiek meer; 't is ook een probleem geworden. Want terwijl het in vroeger jaren voor de eenigszins goed gestitu- eerde Europeesche gezinnen in Indië een van zelfsprekend iets was, dat men zijn kinderen slechts dan een goede, afgezonderde opvoeding kon geven, als deze geheel in Nederland plaats vond, thans is dit niet meer heelemaal het geval. t Costuumpjes B Indische kinderen naar Holland Kruippakje. J Moeder. Gebaande wegen. V R IJ D A C, Vroeger een tragische noodzake lijkheid; thans een probleem. Een finishing touch in het moederland gewenscht. Steeds minder staat Indië bij het moeder land ten achter. Hygiëne en onderwijs zijn in den loop der jaren bevorderd, de ontwikkeling der koloniën is met reuzenschreden vooruit gegaan. Hierdoor werd de leeftijdsgrens voor het wegzenden der kinderen geleidelijk ver schoven, tot eindelijk in alle ernst de vraag wordt gesteld: is het eigenlijk nog wel noodig, onze kinderen in den vreemde te sturen? Het probleem want dat is en blijft het heeft vele kanten, maar het is, ook voor buiten staanders, en zeker voor hen, die met Indische kinderen te maken hebben, interessant genoeg om het eens van alle zijden te belichten. Wanneer we om te beginnen het leven van de jongere kinderen, van de geboorte tot pl.m. 15 jaar, in Indië en in Holland met elkaar ver gelijken. dan staat Indië tegenwoordig in niets ten achter. Zuigelingetjes en kleuters hebben het in de tropen onverdeeld heerlijk: den hee- len langen dag kan baby in zijn wieg en later in zijn box onder een groote beschuttende pajong of in de schaduw van een lommerrijken boom in den tuin doorbrengen. Licht en lucht krijgt hij in overvloed of hij van rijke of van arme ouders is. En de kleuter in Indië heeft altijd zijn kleinen of grooten tuin, waar hij heen en weer kan draven en zich ongestoord kan wijden aan al zijn luidruchtige spelletjes. Hij heeft zijn beesten die hij verzorgen kan zijn kippen, hanen, duiven, konijntjes of geitjes. Zijn leventje is even heerlijk als dat van het buitenkind in Holland, misschien nog heerlijker en hetzelfde geldt van het school kind mits tenminste zijn ouders er wat opof feringen voor over hebben om het hem gezel lig te maken en niet zooals in Indië maar a! te vaak 't geval is tè veel tijd besteden aan bridge- en dansavondjes. Maar dit laatste probleem geldt evenzeer voor ons eigen land! In 't algemeen kan men zeggen, dat het In dische kind op de grootere plaatsen tot zijn 15e jaar niets behoeft te missen. Anders wordt het voor de kinderen van 16 tot 18 jaar en ouder: dan valt een vergelijking- onverdeeld ten gunste van Holland uit. Wat die jongeren in Indië, zelfs ook op de grootere plaatsen, missen, is: een uitlaatklep voor hun energie. Verschillende jeugdvereni gingen trachten hieraan tegemoet te komen en er is ook wel verbetering te constateeren, maar er is geen vernieuwing, er is gebrek aan contact, er is geen expansie. De kinderen, die nog na hun vijftiende jaar In Indië blijven, komen dus wel degelijk te kort. En toch.wanneer tegenwoordig toe gewijde ouders, na lange weifelingen, een of anderen vooraanstaanden paedagoog- om raad vragen, wat nu toch het beste is; een H.B.S. in Indië of de kinderen wegzenden naar Hól- Mand, dan luidt meestal het antwoord: houd ze nog enkele jaren thuis, indien uw woon plaats een middelbare school rijk is, want er gaat nu eenmaal niets boven het gezinscon tact. Het spreekt dan echter vanzelf, dat dit gezinscontact goed moet zijn, dat de ouders zich offers zullen moeten getroosten om ook hun oudere kinderen een degelijke opvoeding te geven, de controle op hun doen en laten in Indië nog moeilijker dan bij ons! te be houden en bovenal: hun vertrouwde vrienden te blijven, bij wie ze het allereerst aankomen met hun moeilijkheden en verdriet. Indien men in een grootere plaats met H.B.S. of gymnasium woont, is dus meestal de keus niet zoo moeilijk. Lastiger wordt het, wanneer de woonplaats alleen een mulo-school bezit. Ongeveer 70 kleinere n'aatsen in Indië tel len een muloschool en deze onderwijsinrich tingen waren ongeveer zestien jaar geleden de uitkomst van honderden Europeesche gezin nen. Het onderwijs was er zeer goed; de vak ken waren zoo gekozen, dat vrijwel elk kind met normale hersens, na zijn eindexamen met slechts een enkele bijles goniometrie, zonder uitzondering slaagde voor de 4e klas H.B.S. Door de groote invasie van de inheemsche kin deren op de muloscholen is het peil echter de laatste jaren aanmerkelijk gedaald. Dit is voor de Europeesche landen buitengewoon jammer, want zooals de toestand nu is, staan weer vele ouders uit de buitengewesten voor de moeilijke keus: hun kind ergens in de kost te doen, waar een H.B.S. is óf het naar Holland sturen. Aan het eerste wordt tegenwoordig vaak de voorkeur gegeven: men heeft het kind dan in de vacanties thuis en dat is al heel wat waard! Wat een verbetering dus reeds bij vroeger laren: in de gunstigste gevallen kunnen de jongelui tot na hun eindexamen thuis blij ven! Maar daarna is stellig een verblijf in Holland voor verdere studie aan te bevelen on zelfs geven vele ouders er de voorkeur aan, de overgang tusschentijds bijv. in het 15e of Joe jaar te doen plaats hebben. Dit kan, wat bet onderwijs betreft, gemakkelijk, omdat de Scholen en Gymnasia in Indië werkelijk geen enkel opzicht voor de onze onderdoen. Hn het heeft groote voordeelen, dat de jon gens en meisjes al in Holland ingeburgerd aJn, voordat ze naar de universiteit gaan of een andere verdere opleiding zullen volgen. De overgang van Indië naar de studentenstad in °ns land is wel wat èrg groot. Menschen van ervaring, die zelf een gedeelte van hun jeugdjaren in Indië hebben doorge bracht, zijn het er wel allemaal over eens, dat aitnans een „finishing touch" in het moeder end welhaast onmisbaar is. Ieder ouder, die «en Hollandsche opleiding voor zijn kind boven de 16 of 17 bekostigen kan, doet ver- handig, deze te doen plaats hebben. Ben zoolang mogelijk Indische opvoeding, bi liever gezegd een opvoeding thuis met een ®epijk Hollandsch slotaccoord: ziedaar op aet oogenblik het ideaal voor kinderen van "toopeanen in Indië. Tenslotte nog een enkel woord over de be- wren aan ^et verblijf van jongere of oudere p^he kinderen in Holland verbonden. zullen deze nooit kunnen worden op steven. Altijd zal blijven de eenzaamheid, ^.^ederzijdsch verlangen, de aanpassings- ®°eilijkheden in het Hollandsch gezin der Panders. het- als men zÜn klrrderen ertoe vnm- i engen, iedere week te schrijven en b°ral; alles te schrijven. Heerlijk en rustig als de pleegouders met wat tact en toe- «Tjaing den overgang gemakkelijk weten te u jH.-.En noodzakelijk is het, dat de ouders 10 "luie steeds zich inspannen om rechtvaar- voor den Herfst jr Een paar passende overgangsmodellen Nog bloeien asters en dahlia's en groote gouden zonnebloemen in den tuin, nóg ge nieten we van sport en wandelingen.,, Maar de zonneschijn wordt gaandeweg stiller en weemoediger: de herfst kondigt zich aan in het ritselen der dorre bladeren op de boschpaden en in de kilte van den na middag. Lang kan, in ons klimaat, de najaarskoel heid duren, vóór nog de echte winterkou in treedt. Heerlijk schoon, zacht en kalmeerend kan de herfst zijn. Nu willen we ook graag als de zomerjurken ons te frisch geworden zijn, ons weer kleeden in een passend costuumpje en liefst een. dat met de weemoedige, toch pittige schoonheid van onze omgeving har monisch samenstemt. Een aardige keus vindt u in de modellen op onze teekening; een symphonie in grijs en fleschgroen en zwart. Vooral wanneer u blond bent. zal deze combinatie u uitstekend staan! In den linker bovenhoek een japon netje van fijne wollen stof (groen) met een kort zwart jasje, dat met de japonstof ge voerd is en tevens een kraagje en manchet jes in die stof vertoont. Links onder ziet u de-origineele jurk. De' reversbloem is 'zwart met groen. Een zeer nieuw aspect geeft de rechte mantel in het midden, gedragen op een plooirok van dezelfde stof (grijs) en een blouse van fijne wollen stof (groen). Derge lijke manteltjes zullen in den komenden herfst bijzonder veel worden gedragen, ook het plooien-arrangement van den rok weer zeer nieuw. Tot slot (rechts onder) een pittig, groen, getailleerd „jagersjasje" zonder revers doch met origineele ingezette mouwstukken. Dit model zal zeer flatteus staan, gedragen op een grijs rokje bij een blouse van zwart satijn of crêpe. Apropos: groen zal dezen winter een der twee voornaamste modekleuren zijn. De andere tint die veel zal worden gedragen is een licht roodekoolrood, dat Parijs gedoopt heeft met den weiluidenden naam „cassis' VEGETARISCHE MENU'S. Zondag Vermicellisoep Omelet met champignons Biefstuk Aardappelen Worteltjes Diplomaatpudding Maandag Kalfsrollade Snijboonen Aardappelen Gevulde beschuitbollen. Dinsdag Kerrysoep Koude kalfsrollade Andijvie Aardappelen Beschuit met bessensap. Woensdag: Gebakken lever Tomatensla Aardappelen Warme brood pudding met vanillesaus. Donderdag: Varkens- carbonaden Slaboonen Aardappelen Vanillevla met biscuits en jam. Vrijdag: Magere tomatensoep Gebakken bot Aardappelen Botersaus Kropsla Tapiocaschotel Zaterdag: Gehakt Aardappelen Appelmoes Rijst met boter en suiker. dig te zijn: nimmer domweg partij trekken vóór het kind tegen de omgeving, maar steeds trachten te verzoenen, te bemiddelen. In vroeger jaren waren de misbruiken ten opzichte van Indische pleegkinderen aan de orde van den dag. Herhaaldelijk kwam het voor, dat Hollandsche menschen, die uitslui tend om financieele redenen Indische kinde ren in huis namen deze schromelijk tekort deden uit winstbejag. Gelukkig is ook hieraan thans paal en perk gesteld door de oprichting van vereenigingen als „Oost en West" en „To- kuni". Het laatste beteekent: toezicht op kin deren uit Ned. Indië. De vereeniging kan het contact vormen tusschen kostkind en pleeg ouders en in veel moeilijke aangelegenheden met raad en daad bij staan en ook advies geven bij het zoeken van een kosthuis. 1. Tomaten gevuld met ei Slaboonen Aardappelen Weener punten 2. Rijstrand met ragout van champignons Tomatensla Broodschotel met appelmoes 3. Macaroni met kaas en tomaten Andijvie au jus Aardappelen Citroenvla 4. Aardappelsoep met groente Worteltjes Aardappelen Botersaus Rijst met appelen Nu streelen zacht je Moederhanden, Zoo jong nog en zoo smal en teer. Het rozig lijfje van ons kindje En leg je 't heel voorzichtig neer. Je geest bouwt nu de schoonste toekomst Voor 't vredig sluimerende wicht. Je wilt het alle leed besparen, Terwijl je oogen droomend staren Op Toekomst's ver verschiet gericht. Ik sta er bij; ben diep bewogen, 't Tafreeltje is zoo teer, zoo rein Een heilig vuur straalt uit je oogen, Als éven wijkt het droomgordijn. Het kindje, ja, 't is van ons beiden, Het is het jouwe èn 't is mijn. Doch wat je droom daar onderscheidde, Kan slechts van jou, als Moeder zijn. AGEE. RECEPTEN Omelet met champignons. Benoodigd: 3 eieren, 3 lepels melk, zout, peper, boter, 250 gr. champignons, 2y2 dL. bouillon, 30 gr. boter, bloem, citroensap l4dL room, 1 eidooier,, witte Bordeauxwijn. De eieren uitroeren met melk, zout en peper en met de boter in de koekepan 1 of 2 omeleten bakken. De champignons schoonmaken, harde en aangestoken deelen verwijderen en ze halveeren. Ze heel goed wasschen en in pl.m. 10 gr. boter gaarsmo- ren. Van boter, bloem en bouillon ,een tame- Ijk dikke saus maken. Deze op 'smaak af maken met peper, zout, citroensap, room en wijn. en de champignons er doorroeren. Het mengsel over de omeletten verdeelen, deze in drieën vouwen en opdienen op een schotel versierd met peterselie. Zoetzuur van kwetsen. Benoodigd: 1 pond kwetsen, 1 flesch aziin 1 pond suiker, 5 gr. pijpkaneel, 5 gr. kruid nagelen. De vruchten wasschen en inprikken om te voorkomen dat het vel barst bij het koken Van de azijn met suiker en kruiden een dunne stroop koken. De kwetsen er bij doen en pl.m. 5 minuten zachtjes mee laten koken. Ze uit de stroop scheppen, overdoen in een schoone pot. de stroop nog even in laten koken en er ot> schenken. Is na eenige dagen de stroop dun geworden door het vocht dat uit de vruchten getrokken is. dan deze weer afgieten en weer inkoken. De potten sluiten met perkamentpapier. Weener punten. Benoodigd: 200 gr. bloem. 200 gr. basterd suiker. 150 gr boter. 1 klein ei., zout. De boter in de bloem klein snijden, zout suiker en y2 geklopt ei. toevoegen en door kneden tot men een soepele bal heeft. Deze uitrollen tot een rechthoekige lap van 3/4 cM. dikte. Op een beboterd bakblik leggen, bestrijken met de rest van het ei en in een vrii warmen oven in nl.m 2n minuten gaar en licht bruin bakken. Het blik uit de oven nemen en de koek in schuine punten snij den. E vacantie is voorbij: een nieuw werkseizoen staat voor de deur en is alweer begonnen vóór we 't we ten. O, de frissche vreugde van den allereersten morgen, dat de kinderen opge wekt, met zonverbrande gezichten, keurig netjes en meestal veel te vroeg, naar school stappen! Er is geen moeder of zij geniet van de pittige sfeer van dit begin, waarvan het gloednieuwe, glanzend-ongerepte door de kinderoogen heen zijn licht in haar hart doet vallensoms getemperd door een ti' ;e weemoed om 't afscheid van een ooilamme tje, dat vandaag voor 't eerst den moeilijken stap moet wagen. Doch ook zelfs deze wee moed is een onderdeel van het nieuwe er frissche, een deeltje van ,,'s werelds beloop" en dus niet al te smartelijk. En het leven gaat zijn gang Na September -komt, ook alweer vóór we 't weten, October met zijn dieperen weemoed, November met zijn mist en regen En dan komt in het leven van iedere huis vrouw ook onherroepelijk weer die eerste dag, dat de huiskamer triest en glansloos schijnt, het werk hopeloos vervelend en afgezaagd, de kinderenniet zeurig en lastig schijnen, maar 't ook inderdaad zijn. Dat de scherpe kantjes van ons karakter en dat van onzen echtvriend tegen elkaar botsen, dat de ge dienstige haar irriteertalent in volle glorie ontplooit, kortomdat alles eenvoudig weg „naar" is! Ja, er zijn wel een stuk of wat meer intel- leetueele, meer psychologisch getinte woor den voor dezen zieletoestand, waarmee we allemaal stuk voor stuk te worstelen krijgen, maar er is geen enkele uitdrukking zóó tref fend juist als deze: alles is naar! Een ouwelijke rimpel groeft zich tusschen de oogen. een vloedgolf van opstandige ge dachten overweldigt de hersens. We kennen ze allemaal uit ons hoofd; sparen we elkan der dus de opsomming! Die eerste grauwe dag in een werkseizoen in een kritieke dag voor de huisvrouw; als we eerlijk zijn, dan weten we dit allen bij ervaring. Want nu kunnen we twee dingen doener uit loopen ófblijven doorworstelen. De gelegenheden om afleiding te zoeken zijn in onzen tijd voor de huisvrouw legio. Bridge-middagen. huishoudelijke demonstra ties, bioscoop, thee-uurtjes bij vriendinnen, sport, lezingen, concerten. Ik wil er geen kwaad van spreken, want soms kan aflei ding als ze bijzaak blijft inderdaad ver- frisschend werken. Maarmeestal juist niet in die dagen, dat we in de nederlaag zijn en niet meer in staat om onze taak als huisvrouw anders, hooger te zien dan als een sleurgang. In die momenten is 't gevaarlijk om „eruit te loopen". 't Is een capitulatie, een opzij gaan voor de moeilijkheid en maar al te vaak lijkt na het uitgangetje, dat al leen wat afleiding, geen diepere voldoening bracht, de dagelij ksche taak nog troosteloo- zer. En dan is de kans. dat de kwaal chronisch wordt, op zoo'n moment vlak bij. Er ligt voor de moderne huisvrouw een zeer gemakkelijke weg opende weg van het com promis: net zooveel energie aan de huishou ding, aan de zorg voor man en kinderen te besteden als strikt noodzakelijk is opdat alles marcheert. En verderhet „eigen" leven leiden met sport, ontspanning, ontwikkeling. Een gebaande weg, die duizenden vrouwen vóór ons gegaan zijn en die nog in sommige kringen hoogelijk wordt geprezen. En toch., voor wie een klein beetie dieper zien kan. liggen de onbevredigdheid, de teleurstelling, de matheid, de nervositeit op de gezichten van de compromisvrouwen te lezen. Ze zijn niet eelukkig. Ten behoeve van zakelijkheid en intellect kwijnt haar ge moedsleven. Ze kennen niet den diepen vre de van den mensc.h 't zil man of vrouw die zijn roeping vervult. Een compromis blijft een compromis, al is het ook beplakt met duizend gewichtige etiketten. Geen vrouw kan haar hart tweemaal ge ven. En nu is de vraag: waar ligt ons hart? Ligt het in wat we zien als ons „eigen leven", in onze ontwikkeling tot een zelfstandige per soonlijkheid, in ons maatschappelijk werk, .in ons streven buitenshuis? Dan voert ons com promis onherroepelijk tot vervlakking van huwelüks- en gezinsleven. Of ligt ons hart toch tenslotte enkel en alleen thuis? Is onze roeping als vrouw en moeder ons het allerhoogste? Dan zullen we den weg van het compromis van den beginne af zien als een doodloopenden weg. dien we vooral op ie weemoedige, moeilijke dagen zorgvuldi? moeten miiden. omdat het betre den ervan ons leeger en zwakker achterlaat Dan worstelen we door, met de tanden op elkaar. Dan negeeren we eenvoudig al die nfKrnkpnde gevoelens en gedachten. Dan doen we nog zorgvuldiger dan anders al dat kleine werk. dat bii onze groote taak te pas komt. En toen tegen één. dat we aan den avond van zoo'n doorworstelden dag een stukje zielevrede hebben veroverd. Dat we in de rust na den arbeid het doel weer duidelijk voor oogen zien. Met alle krachten die in ons zijn. ons huis te maken tot een waar tebuius. ons zelf op te voeden tot een volwaardige vrouw en moeder, harmonisch passend in onzen ont zaglijk ernstigen tijd en alle prachtige mo derne dingen: sport, efficiency, lectuur, ont wikkeling hieraan ondergeschikt. Dat is"de andere weg- een moeilijke. De weg van opstandigheid tot aanvaar ding. Van verscheurdheid der ziel tot bewust zijn van heilige roeping. RHEMONDA. Dit pakje is gebreid van licht blauwe koord- wol op pennen no. 2%. Benoodigdheden: 100 gr. lichtblauwe wol. 2 pennen 2Vz 6 paarlemoer knoopjes. 1 strengetje witte wol voor een koordje. Het patroon breien we als volgt: le toer: l pen recht. 2e toer: 1 pen averecht. 3e toer: 1 pen 2 r. 2 a. 4e toer: 1 pen averecht. 5e toer: 1 pen recht. 6e toer 1 pen r. 2 a. 7e toer: 1 pen recht. Se toer: 1 pen averecht. 9e toer: 1 pen averecht. 10e toer: - pen averecht. 11e toer: 1 pen recht. 12e toer: 1 pen 2 r. 2 a. 13e toer 1 pen recht. 14e toer: 1 pen averecht. 15e toer: 1 pen 2 r. 2 a. 16e toer: 1 pen averecht. 17e toer: 1 pen recht. 18e toer: 1 pen recht. Dan herhalen van len toer af. We beginnen van onderen te breien en zetten op 24 st. Na 4 pennen recht maken we op gelijken afstand 3 knoopsgaatjes elk van 2 st. breedte. Hebben we 6 pennen gebreid, dan breien we het patroon en meerderen aan 't begin van elke pen 4 st. tot we 84 st. op de pen hebben. Vervolgens minderen we om de 10 toeren 1 keer aan 't begin en aan 't eind van de pen tot we 68 st. op de pen hebben. Is het pakje 100 toeren lang, dan breien we 10 toeren 2 r. 2 a. met na 5 toeren een toer gaatjes voor het koordje. (1 r. 1 overhaling, omslaan la). Na deze 10 toeren 2 r. 2 a. breien we weer 30 toeren in patroon kanten 8 st. af voor het armsgat (1 maal 4 en 2 maal 2) en splitsen het werk in tweeën voor het splitje. Is het een jongenspakje dan moet het be leg links over rechts slaan; de linker helft wordt dan 29 st. de helft plus 3. We breien het belegje van ribbels, dus aan den belegkant telkens 6 st. recht. Na 6 pen nen het eerste knoopsgat van 2 st. breedte. Na 12 pennen het volgende en na weer 12 pennen het derde knoopsgat. Twee pennen boven het 3e knoopsgat wordt de hals afgekant, eerst 8 st. daarna nog 2 maal 2 st. Is het armsgat 50 toeren hoog, dan worden de steken voor den schouder op een draad ie gezet. De rechterhelft is het spiegelbeeld van de linkerhelft, alleen wordt bij het split 6 st. opgezet voor den onderkant van het beleg. Deze worden even vastgehecht. De achterkant van het pakje is gelijk aan den voorkant, natuurlijkzonder knoopsga ten van onderen. Na afkanten van de arms gaten breien we door tot het armsgat 40 toeren hoog is: dan wordt voor den hals in 't midden 10 st.. en later aan eiken kant nog 2 maal 2 st. afgekant. I het armseat- 50 toeren hoog, dan wor den de schouderties van voor- en achterpand aan elkaar gebreid. K r a a g. Voor het platte kraagje zetten we op 90 st. Na 4 pennen recht breien we het patroon: de eerste 3 en laatste 3 st. worden steeds recht gebreid. Na 20 toeren moeten we strak af kanten. Mou*w: Voor het mouwtie zetten we op 20 st. en breien in patroon, telkens aan eiken kant van de pen 1 st. meerderend, tot 40 st. Dan zetten we er aan eiken kant 8 st. bij op en breien nog 4 pennen. Hierna minderen we elke pen aan 't eind, tot we nog 32 st. overhebben: de laatste 8 pennen worden recht gebreid: afkanten. Opmaak. Vóór dat we het kraagje op het pakje naaien wordt het eerst rond ge streken ondereen vochtige doek. Is het pakje verder in elkaar genaaid dan worden de mjpjes nog even omgehaakt voor stevig heid. Alles wordt nu onder een vochtige doek gestreken, de knoopjes worden aangenaaid en van de witte wol wordt een koordje ge draaid. Sp. Th. NIEUWE UITGAVEN Eerman Salorr.onscn, beter bekend ender zijii pseudoniem Hells Ctcke, is een veelzijdig schrijver. Cnder den titel „Aan Hieuw ITeder- lar.ü" zag bij de firma H. J. Paris te Amster dam een nieu.v werk van hem het licht. In dit boek heeft Galsmcnscn eenige brieven ver zameld die hij geschreven heeft naar aan leiding van zijn persoonlijke ervaringen met de Cxford-grcep-beweging. Zoowel veer hen die in de Oxford-beweging belang stellen als voor hen die dit niet deen is dit boek deer de bijzondere en eigen visie van Herman Calo- monson, belangwekkend. Docr den uitsteken den stijl en de vlotte wijze van schrijven, die zich verre houdt van dogmatiek, is dit boek al leszins leesbaar geworden en megen wij het een warme aanbeveling niet onthouden. Bij het van Gorcum's Tooneelfonds, een se rie tooneelstukjes voer jonge menschen van vier tot zestig, verscheen een drietal nieuwe werkjes, alle uitgegeven docr Van Gorcum en Comp. N.V. tè Assen. Fragmenten uit „Een Midzcmernaehtsdrccm" van W. Shakespeare, bewerkt door J. n. Hoorweg, „Uit Kampeeren" een spel van joel en avontuur door P. A. Lankestor en „"cn Vacantie-Zwerftocht" door Hendrinc Wessémius vormen de titels van de nieuwe aanwinsten van deze frissche en vlotte serie tooneelstukjes. I

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 7