HET NIEUWE AVONDBLAD IJMUIDEN September-regen. Het Jaarverslag der IJmuider Vischhandelvereeniging. 22e JAARGANG No. 264 MAANDAG 13 SEPT: 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets.,per maand 40 cents plus 2% cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN1—6 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 2000.— overlijden f 400.—, verlies van hand, voet of oog 200.—, beide leden duim f 100.—, één lid duim 50.—, alle leden wijsvinger f 90 één of twee. leden wijsvinger f 25.—, alle leden anderen vinger 15.—, één of twee leden anderen vinger 5.arm- of beenbreuk f 30.—, enkelbreuk 16.—, polsbreuk f 15.—. Opvarenden van visscher*-, 'marinevaartuigen enz 400 [jij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben, jfog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geillus fcreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Het afscheid van Ds. A. A. Wild schut, Een overvol kerkgebouw woonde de plechtigheid bij. Ds. A. A. Wildschut heeft gisteren in een middagdienst afscheid van zijn gemeente ge houden. Voor dezen afscheidsdienst was de belangstelling zoo groot, dat zelfs de voet paden tusschen de banken, het podium voor den kansel en het voorportaal ingenomen WVannhet gemeentebestuur was aanwezig de heer J. C. Dunnebier, wethouder. Verder merkten wij op ds. Joh. Bronsgeest en leden van den Kerkeraad te Velsen, vertegenwoor digers van het Ned. Jonge lings Verbond, Le- o-er des Heils, Vereeniging van Vrijz. Her vormden en ambtsdragers uit omliggende ge meenten. Ds. Wildschut. Na het uitspreken van het Votum en na voorlezing van de twaalf artikelen des Ge- loofs werd gezongen Gez 99 13. Ds. Wildschut richtte zich vervolgens tot de aanwezigen met de woorden, indertijd uit gesproken door wijlen Prof. Jonker, dat een predikant moet zijn als de ruiten, waardoor God zijn licht tot de gemeente doet schijnen. Hiertoe dienen de ruiten schoon te zijn. Dit geldt niet voor een prediker, maar v.oor alle menschen. Ds. Wildschut wil erkennen, dat zijn ruiten niet altijd schoon zijn geweest. Zich tot den Kerkeraad wendende, hoopte en bad spreker, dat zij ruiten willen zijn, waar door God Zijn licht kan doen schijnen. De plaats, die zij als leden van den Kerkeraad innemen is verantwoordelijk, maar ook ge vaarlijk,- want men dient zich bewust te zijn van de plaats -die men temidden van de ge meente inneemt .Spreker dankte hen voor het vertrouwen en de vriendschap, hem ge schonken. Vervolgens richtte ds. Wildschut zich tot de diakenen. Hij sprak den wensch uit, dat zij de Christelijke barmhartigheid met blijmoedigheid zouden blijven openbaren, waarbij hij de gemeente aanspoorde, de dia kenen met hunne giften te blijven steunen. Tot den consulent der gemeente, ds. Joh. Bronsgeest sprak ds. Wildschut over het lei den en het dienen der gemeente. Hoewel dit zijn moeiten en zorgen meebrengt, ook in de zen arbeid is vreugde en blijdschap. Spreker hoopte, dat ds. Bronsgeest hulp en bijstand mag genieten van den hulpprediker den heer Starrenberg, dien hij in den korten tijd, dat deze hier werkzaam is, heeft leeren kennen en waardeeren als een zeer goede kracht. Spreker hoopte, dat de heer Starrenberg met Wijsheid en kracht van boven mag arbeider- en dienen en dat het hem gegeven mag wor den, om straks zelfstandig als predikant aan het hoofd van een gemeente te staan. *ot de commissie van bijstand sprak ds. Wildschut over de zware taak die vanwege de materieele zorgen op haar schouders rust. Ook in verband met haar werk sprak de pre- Qikant den wensch uit, dat zij bij haar taak, de offervaardigheid der gemeente mag onder vinden. Het Kiescollege wees spreker op de moeilijke taak, die het straks bij het beroe- Pmgswerk heeft te verrichten. Spreker wenschte het licht en wijsheid bij dit werk toe- Zijn ambtsbroeders uit de omliggende ge meenten dankte spreker voor de ondervonden collegialiteit, in het bijzonder bij de verzor- Smg van het kerkblad „De Vuurtoren". Spre- Ker hoopte, dat dit blad zich in de toekomst meer de belangstelling der gemeenteleden mag hebben. Vervolgens richtte ds. Wildschut zich tot de evangelisaties van Santpoort en Zaandijk, me hij voorheen gediend heeft. Hij hoopte, uat de eenheid in de kerken aldaar spoedig oersteld mag zijn, wanneer de arbeid dezer Evangelisaties zou kunnen worden opgehe sen. Met genoegen zag ds. Wildschut, dat de vereeniging van Vrijzinnig Hervormden ver- 'egenwoordigd was. Ofschoon spreker daar mede weinig contact heeft gehad was hij dankbaar voor deze belangstelling. Wijlen Jhr. Boreel van Hogelanden her- nacht ds. Wildschut, voor hetgeen deze voor Qe_kerk en de plaatselijke Evangelisatie heeft ?eaaan. Voorts begroette hij mevr. Gutteling, °ver wier aanwezigheid de scheidende voor- Ach, wat valt September i Regen, regen, regen, regen, Komt met meer of minder kracht, Overdag en in den nacht Soms in druppels, dan in stralen, Uit een grauwen hemel dalen; Zwarte wolken drijven aan, Plengen op ons hoofd een traan, Om dan weder te verdwijnen, Even kan de zon wat schijnen. Maar dan wordt zij weer verjaagd, Door zoo'n wolk, die rouwdracht draagt. En je moppert ontevreden, Is de herfst al ingetreden, Gaan wij met zoo'n droef besluit, Nu alweer den zomer uit? Zie, wanneer het zoo mocht wezen, Dan verklaar ik toch bij dezen, Met het hart en met de pen, Dat ik innig dankbaar ben, Voor veel schoone zomerdagen, En wanneer ik lijk te klagen Komt dat, het zij grif bekend, Doordat ik wat ben verwend. ganger zich zeer verheugde. Het moet voor U, zeide ds. Wildschut, een blijdschap zijn, den arbeid, door uw man begonnen, zoo te zien uitgebreid. Het karakter van dezen ar beid vindt men thans nog terug in de Evan gelisatiecommissie. Ook stelde spreker zeer op prijs de aanwezigheid van vertegenwoordi gers van het Leger des Heils, de provinciale commissie van het N. J. V. en van de afdee- ling van het Ned. Bijbelgenootschap, waar van hij als voorzitter steeds veel hulp heeft mogen ondervinden. Daarna richtte de predikant zich tot de ge meenteleden, tot wie hij sprak over het ver- eenigingsleven, dat temidden van de gemeen te verricht wordt. Een dergelijke arbeid is van groote waarde en leiders en leidsters wenschte hij Gods wijsheid en zegen toe. De catechisanten dankte spreker voor hun ge toonde belangstelling en voorts hen, die destijds van hun medeleven hebben doen blij ken bij het hem overkomen ongeval. De ver tegenwoordiger van het college van Burge meester en Wethouders werd eveneens harte lijk begroet. Spreker bad God, dat ook dit College wijsheid mag ontvangen bij zijn moei lijken arbeid en dat spoedig de tijd mag aan breken, dat de zorgen der gemeente verlicht worden. Koster en organist werden niet vergeten. De koster was spreker als een broeder ge weest, de organist heeft hem met zijn orgel spel bij het einde van den dienst menigmaal eestelijk verkwikt. Na lezing van Ps. 23 door den voorzanger zong de Gemeente Gez. 198 1 en 2. Na gebed volgde voorlezing van 2 Cor. 4 115 welk Schriftgedeelte ds. Wildschut ook bij zijn in trede in de Gemeente op 17 Januari 1932 heeft gelezen. Op verzoek van ds. Wildschut vonden geen toespraken plaats. Alleen de heer Jongens richtte zich namens het College van Ouder lingen tot den scheidenden predikant. De heer Jongen besloot zijn toespraak met het voorlezen van Spreuken 3, le gedeelte en Efeze 6 en verzocht daarna den scheidenden leeraar Ps. 134 4 staande toe te zingen. Hierna zong het kerkkoor, dat zich op de galerij had opgesteld ds. Wildschut Ps. 121 toe, waarna de dienst op de gebruikelijke wij ze gesloten werd. Na den dienst was er gelegenheid in de pre dikantskamer der kerk van ds. en mevr. Wild schut afscheid te nemen. Van deze gelegen heid maakten zeer velen gebruik. MINIMUM-EXPORTPRIJZEN VAN ANSJOVIS VERHOOGD. In een te Amsterdam gehouden vergadering van ansjovis-exporteurs is besloten, de thans geldende minimum-exportprijzen van ansjo vis te herzien, resp. te verhoogen. Voor het laatste kwartaal van dit jaar zijn de prijzen vastgesteld als volgt: 1930er en oudere jaargangen f 19.p. anker. 1931er f 23.per anker. 1932er t.m. 1936er (middel en groot soort) f 26.—. Het ligt in de bedoeling, na afloop van het betreffende kwartaal opnieuw een verdere verhooging der exportprijzen onder de oogen te zien. SPEELTUIN VEREENIGING DE MOERBERG. De Speeltuinvereenïging De Moerberg heeft Zaterdagmiddag met de kinderen een tuin feest gehouden. Ondanks het minder gunstige weer is het feest goed geslaagd en hebben de kinderen een heerlijken middag gehad. Ver schillende spelen en wedstrijden werden ge houden zooals, knockout, een wedstrijd die de lachspieren der omstanders duchtig in bewe ging bracht, blokjes rapen, ringsteken en hin- dernisbaan. Voorts werden de kinderen op lekkernijen onthaald en ook was Oome Piet met zijn poppenkast van de partij, die niet alleen de kinderen, maar zelfs de ouderen wist te vermaken. Is het voor het bestuur en helpers een druk ke middag geweest, de kinderen hebben ge noten en zullen ongetwijfeld hieraan nog dik wijls denken. In de wedstrijden waren de win naars in knockout: le prijs Leo Jongsma, 2e •Cov de Boer en 3e Nico de Niet. Hindernisbaanle prijs J. van Slooten, 2e Jan Krijger en 3e Jan van Beelen. Ringstekenle prïis Lou van Gelder 2e Wil lem d« Jong en 3e Piet Lust. Zakloonen: le prijs P. Zwaan, 2e Th Veld huis en 3e J. Thijms. Haal den Trein: le prijs Aafje Visser, 2e A. de Groot en 3e Bertha Dekker. Wasch aan de lijn: le prijs Nel van Kam- nen. 2e Rina van Vliet en 3e Rina Snijders. Blokjes rapen: le prijs Corrie Visser, 2e Kenny Krijnen en 3e Keetje Varkevisser. Bord met balletjes loopen: le prijs Nelly -Hopman, 2e Corry Klinge en 3e Alie Visser. Te veel loggers op Maandag en te weinig op andere dagen van verzending. Het jaarverslag over 1936 van de IJmuider Vischhandelvereeniging bevat eenige inte ressante opmerkingen over de loggervloot en de vangregeling, die wij in haar geheel over nemen. De loggers. Reeds herhaaldelijk werd gewezen op het zeer ongeregeld binnenkomen der loggers, die nog steeds voornamelijk op Maandag aan de markt zijn en daarom op andere dagen zooveel te minder of in het geheel niet. Daar door is de handel genoodzaakt tot het in voorraad nemen van visch, welke grooten- deels eerst op Woensdag/Donderdag kan worden geplaatst. Visch van loggers, die reeds van Zaterdag op Maandag de haven bin- nenloopen en welker vangst op Maan dag wordt verkocht, doch eerst op Woensdag/Donderdag verzonden, is reeds bij verzending naar het bin nenland, zeer zeker echter bij aan komst in het buitenland, nagenoeg een week oud en mitsdien in minder verschen staat dan gewenscht zou zijn ter bevordering van den afzet, evenals ter handhaving van de re- nommée der Hollandsehe visch. Niet alleen wordt daardoor teniet wat men anderzijds met propaganda voor meer vischverbruik tracht te bereiken, doch ten aanzien van het buitenland wordt te vens weer accuut het gevaar, dat aan de grens van het importeerende land, zooals reeds in het voornemen lag, een veterinaire controle zal worden ingesteld, die naast ver traging ook kosten veroorzaakt. Met waardeering werd dan oo'k kennis ge nomen van de regeling, welke door de Neder landsche Visscherij Centrale was ontworpen en die inhield, dat het verboden zou zijn, op achtereenvolgende Maandagen te markten. Te betreuren valt, dat aan dezen doeltref- fenden maatregel geen uitvoering kan wor den gegeven, omdat op grond der bezwaren, die daartegen zijn ingebracht, door den Mi nister is bepaald, dat er geen regeling mag worden toegepast, die het aan belangheb benden practisch onmogelijk zou maken, des Zondags hun kerkelijke plichten aan land waar te nemen. Op zichzelf beschouwd kan men deze be zwaren billijken, doch een bepaling, welke dezen wensch in acht neemt en tevens den overvloed op Maandag vermindert, kan moei lijk worden gevonden, zoodat kans op verbe tering slechts bestaat, indien de handel op teveel aanvoer op Maandag zoodanig rea geert, dat daarvoor meer regelmaat in aan voer teweeg wordt gebracht. Ook ten aanzien van trawlers dient te wor den opgemerkt, dat zich vaak een teveel daarvan op Maandag concentreert, waaron der veelal juist die schepen, welke te lange reizen hebben. Voorzoover de door deze over blijvers aangebrachte visch op verren afstand verzonden, of dagenlang bewaard moet wor den, is deze reeds bij aankomst ter plaatse niet meer acceptabel. Weliswaar zijn reizen van langeren duur vaa.k onvermijdelijk, doch als het uitblijven dezer booten althans zoo veel zou kunnen worden bekort, dat er uiterst op Donderdag kan worden gemarkt, in plaaats van op Maandag daaropvolgend, dan zou daardoor kunnen worden bereikt, dat visch van reizen van langeren duur vrij wel reeds daags daarna in handen der ver bruikers overgaat. Vangregeling. Een tekort aan organisatie bij het vang- apparaat van IJmuiden, waarvan niet alleen de handel, doch uiteindelijk juist de reederij zelf veel nadeel ondervindt, is het ontbreken van een regeilng tusschen de producenten onderling. Voornamelijk in het seizoen van makreel en haring is een vangregeling nood zakelijk, om te voorkomen, dat er te weinig schepen de visscherij op de overige soorten blijven uitoefenen. Ook voor deze visch be staat in de bewuste maanden, evenredige vraag, die dan echter bij gebrek aan vol doenden aanvoer niet of slechts gedeeltelijk kan worden bevredigd. Gevolg hiervan was steeds veel ontevredenheid bij de clientèle in het binnenland en verlies van afnemers m het buitenland. Weliswaar telt IJmuiden, ondanks dat het een geringer aantal trawlers heeit dan an dere havens, in verhouding een grooter aan tal reederij-bedrijven, waardoor het vrijwillig' organiseeren van een vangregeling niet ver gemakkelijktwordt; doch als zich ieder dei- betrokkenen realiseert, dat het veronachtza men van de wenschen der verbruikers den- afzet in het binnenland belemmert en de af nemers inhet buitenland dwingt, zich in toe- nemenden omvang op andere havens te oriën teer en, zoodat ook voor den overigen tijd van het jaar het terrein van afzet voortdurend Meiner wordt, dan zal ongetwijfeld ook in IJmuiden worden beseft, dat afzonderlijk regelen der uitvaart slechts oogenschijnlijk winst oplevert, deelneming echter aan een gemeenschappelijke regeling voordeel voor allen beteekent, wanneer niet uitsluitend wordt gelet op de kansen van het oogenblik, doch meer op het verlies, dat anders in rui mer tijdsbestek ontstaat. Wil men echter volharden bij het moeilijk te verwezenlijken standpunt, dat In perioden van eenzijdige uitoefening der visscherij het publiek eenvoudig zal moeten leeren prefe- reeren, wat in IJmuiden bij gemis aan een onderlinge vangregeling hoofdzakelijk of na genoeg uitsluitend wordt aangebracht, dan mag daarbij niet worden vergeten, dat er voor den afnemer in het buitenland nog minder noodzaak bestaat dan voor den consument in het binnenland, om zich ten gevolge van het tekort aan organisatie in IJmuiden geduren de maanden voornamelijk te bepalen tot soorten, waaraan velen wel ter afwisseling de voorkeur geven, doch niet aanhoudend en uitsluitend, terwijl anderen er in het geheel niet op gesteld zijn. Op welke wijze de clientèle in het buitenland reageert op het ontmoeten van gebrek aan goeden wil op dit gebied, blijkt duidelijk uit de statistiek, welke voor IJmuiden even leerzaam als teleurstellend is. Zelfs van markten, die voordien grootendeels van Hol landsehe visch werden voorzien, wordt IJmui den als leverancier die slechts ongeregeld tot levering naar wensch in staat is, successieve lijk volledig verdrongen door die landen, die het als een zaak van belang beschouwen, dat omvang en sorteering der aanvoeren zooveel mogelijk in overeenstemming worden ge houden met de behoeften. Juist voor het IJmuiden heeft het schenken van minder aandacht aan dit beginsel een verder strekkend ge volg, omdat zijn prijzen gewoonlijk niet attractief, doch in den regel dermate hooger zijn dan die der con- curreerende vischcentra, dat ook be tere kwaliteit het verschil niet kan overbruggen. Morgen komen aan de beurt „Aanvoer— problemen" en „Concurrentie-vermogen." Bijleggers. Het van Archangel naar Antwerpen be stemde Nederlandsche motorschip Bothnia en het van Vlaardingen naar Wyborg bestem de Duitsche motorschip Peter kwamen hier binnen om den olievoorraad aan te vullen. Lek binnengeloopen Het in ballast van Rotterdam naar Bremen bestemde Nederlandsche motorschip Albula is tengevolge van den storm en zwaren zee gang lekgesprongen en hier binnengeloopen. Het schip werd in de Berghaven aan den grond gezet en door de sleepboot Stentor lensgepompt, waarna het schip naar Amster dam verder ging om in een droogdok de lek kage te laten stoppen. IJzerverschepïng. Het Noorsche motorschip „Rim", hetwelk in de Visschershaven alhier natuurijs heeft ge lost, is thans aan het Hoogovenbedriif aan gekomen ten einde aldaar een partij "ijzer te laden. Aanvoer papierhout. Het Russische s.s. ,,Otto Schmidt" kwam Zaterdagmorgen van Archangel alhier bin nen met een lading papierhout voor de pierfabriek te Velsen. Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen alhier bin nen 58 stoom- en 32 motorschepen, tezamen 90 schepen tegen 82 in de vorige week. Naar zee vertrokken 58 stoom- en 18 motorschepen., tezamen 74 schepen tegen 80 in de week te voren. Uit- en naar zee passeerden er in de laatste week 164 of twee schepen meer dan in de voorlaatste week. Noorsche stoomtrawler vermist. Uit Aalesund wordt gemeld, dat de stoom trawler Kaarstein vermist wordt. Dit vaartuig vertrok 25 Juli van daar naar IJsland met een bemanning van 17 opvarenden doch se dert heeft men niets meer van het schip ver nomen. Werkloosheid blijft dalen. Het aantal werkloozen in deze gemeente bedroeg: Bouwvakarbeiders 405 474 Metaalbewerkers 229 315 Houtbewerkers 13 36 Landarbeiders 30 31 Havenarbeiders 78 107 Visschers 157 277 Kantoorbedienden 47 49 Losse arbeiders 542 624 Overige beroepen 279 323 Mannen boven de 18 jaar 1785 2236 Mannen onder de 18 jaar 63 123^ Vrouwen boven de 18 jaar 16 21 Vrouwen onder de 18 jaar 11 27 Totaal werkloosheid 1875 2407 Het aantal werkloozen daalde sedert ver leden jaar dus met 532. Sedert de vorige week viel een vermindering van 43 te constateeren. CURSUS E.II.B.O. DER IJMUIDER REDDING SBRIG ADE. Naar wij vernemen zal a.s. Dinsdag weer een begin gemaakt worden met de cursussen in E.H.B.O. van de IJmuider Reddingsbrigade. De cursussen staan onder leiding van dr. J. Mac Daniel en worden gegeven in school H. BEWEGINGSKOOR HOOG OVEN-STATEN. Het Bewegingskoor van Hoogoven-Staten on der leiding van mej. Els Keezer geeft Zater dag 25 September een demonstratie- en dans avond in Hotel Willem Barendsz. Vermindering der wereldvloot. De statistiek van Bureau Veritas vermeldt een vermindering van de wereldvloot in de maand Juli met 54 stoomschepen, metende 61.926 bruto register ton; 4 motorschepen, metende 1071 ton en 5 zeilschepen, metende 8096 ton. Tot de afgeschreven stoomschepen "behoor den het in Ned. Indië varende stoomschip Khoen Foeng en de hier thuisbehoorende stoomtrawler Holland VI, welke beide voor den sloop werden verkocht. Loodsboot in aanvaring met Rritsch schip. Botsing tijdens zware bul. Het vanochtend uit Buenos-Aires binnengekomen Engelsche stoom schip „Flimston" is voorgaats bij den Nieuwen Waterweg in aanvaring ge weest met de voor den Nieuwen Wa terweg kruisende Nederlandsche loodsboot nummer 13. De aanvaring had plaats tijdens een zware bui. De „Flimston" was geladen met kolen en op weg naar Rotterdam. De loods boot kreeg een scheur in den voorsteven en maakte water. Eenige personen, die in ver band hiermede reeds van de loodsboot op het Engelsche stoomschip waren overge sprongen, keerden weer aan boord van de loodsboot terug, toen bleek dat gevaar voor zinken niet bestond. De loodsboot is, op or der van den loodscommissaris, opgestoomd naar Maassluis. De loodsboot nr. 18 zal den dienst overnemen. De „Flimston" heeft, met lichte schade, de reis naar Rotterdam voortgezet. (Het Engelsche stoomschip „Flimston" werd in 1925 gebouwd. Het meet 4674 br. ton en is eigendom van de Picton Steamship Co. Ltd. London). Duikbooten met gecamoufleerde kenteekenen? Mededeeling van Engelschen scheeps- machinist. LONDEN. 11 Sept. (Havas) De derde ma chinist van het stoomschip Campden Hill, J. J. Morgan, heeft tegenover een der medewer kers van de Daily Herald de volgende ver klaringen afgelegd: „Wij zijn op 19 Juli in de haven van Huelva aangekomen. Eenige dagen later zagen wij vier duikbooten arriveeren. Zij droegen de kenteekenen U23, U24, U35 en U36. Ik heb de duikbooten weer zien vertrekken. Hun kentee kenen waren toen overdekt met grijze verf. De op den gevechtstoren geschilderde letters waren vervangen door letters van zwarte stof, welke gemakkelijk konden worden weg genomen". (Wij vermelden deze sensationeele verkla ring, waarvoor de verantwoordelijkheid uiter aard voor de Daily Herald en haar zegsman blijft. Aangezien de zegsman spreekt over de tweede helft van Juli, komt zijn onthulling overigens wel rijkelijk laat. Red. A.N.P.) De Amerikaansche bewonderaars van Will Rogers hebben ter eere van de nagedachtenis aan den beroemden filmacteur een reusachtig gedenkteeken laten oprichten. De toren is van graniet opgetrokken. Aan den spits be vindt zich een eeuwige vlam". SCHORSING VAN IJMUIDER VISCHLOSSER OPGEHEVEN. IJMUIDEN, 11 September. De raadsman van den heer K. van S. te IJmuiden, deelt ons mede, dat de schorsing van den heer Van S. als vischlosser en sorteerder op 3 dezer door de IJmuider Reedersvereeniging is opgeheven en dat hij nu weer als tevoren in de vischhal werkzaam is. Tevens deelt de raadsman ons mede. dat hij gisteren voor zijn cliënt tegen een aantal aerr- bladen een klacht wegens smaadschrift heeft ingediend bij de betreffende officieren van justitie.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1