D Sociaal-gederailleerden weer in het gareel. BEVERWIJK CASTRICUM HEEMSKERK SANTPOORT Gedoofd achterlicht kost twee menschen het leven. Reclasseeringsconferentie te Haarlem. Toespraken van den heer W.Drees en Mr. G. T. de Jongh. Overheidszorg noodzakelijk. HAARLEM Maandag. E Bijzondere Commissie voor de reclasseering van de Ned. Vereenigïng tot af schaffing van alcoholhou dende dranken hield Zaterdag en Zondag haar jaarlijksche conferentie in restaurant Brinkmann. De voorzitter, de heer Jansonius opende de bijeenkomst, die o.m. werd bijgewoond door den heer Veenstra als vertegenwoordiger van het Dep. yan Justitie, met een hartelijk wel komstwoord. Set is thans 22 jaar geleden dat onze vereeniging werd opgericht, aldus de heer jansonius en naast de andere vereenigingen die op dit gebied werkzaam zijn hebben wij steeds een aparte, zij het ook bescheiden riaats ingenomen. Op het oogenblik zijn on geveer 60 gevallen van voorwaardelijke ver oordeeling aan ons toevertrouwd, wel een be wijs dat onze vereeniging steeds actief aan het reclaseeringswerk deelneemt. Vervolgens was het woord aan het Tweede- Kamerlid. den heer W. Drees. oud-wethouder van Den Haag, die sprak over: „Verschillend sort zorg voor sociaal gederailleerden". Dat iemand sociaal gederailleerd is en weer in 't goede spoor moet worden gebracht, al dus spr., is natuurlijk volstrekt niet altijd het gevolg van drankgebruik. Maatschappelijke omstandigheden zijn van oroote beteekenis Daarnaast ook de persoon lijke aanleg. Bij elke soort van zorg zal men dan ook bedacht moeten zijn zoowel op ver betering van de omstandigheden als op be ïnvloeding van den persoon. Ook stabiliteit in werk en bestaansmoge lijkheden is in dit opzicht van groote betee kenis. Toch zal steeds voorop moeten staan het pogen om te komen tot geregelden ar beid. Verder het bevorderen van goede huis vesting. Het herstel vkn een goed gezinsle ven en het nalaten van drankgebruik. De eerste voorwaarde voor verbetering van drankzuchtigen is, dat zij tot onthouding worden gebracht. Tot de consultatie-bureaux komen uiter aard ook personen die in aanraking zijn ge komen met de Justitie. De bureaux zijn in verband daarmede in de meeste gevallen ook geworden reclasseeringsinstellingen in den zin der wet. Bij het opheffingswerk rijst ook de vraag hoe te handelen ten opzichte van z.g. a- sociale gezinnen, die moeilijk een woning krijgen of behouden. in eenige groóte gemeenten zijn aparte complexen voor dergelijke gezinnen gesticht. De ervaring en hiermede zijn echter .niet onverdeeld gunstig. Voor alleen-staande a-sociale onbehuis- den is het geven van een onderdak minder moeilijk, omdat er, naast talvan particu liere inrichtingen als de toevluchtên van het Leger des Heils, in verschillende ge meenten bestaan Tehuizen voor Onbehuis- den, die als semi-gemeentelijke instellingen kunnen worden beschouwd, waar naast pas santen ook internen worden opgenomen, die daar ook te werk wor.den gesteld. Overheidszorg noodzakelijk. De eigenlijke zwervers schuiven de ge meenten gaarne, zooveel mogelijk van zich af en het rijk bemoeit zich er niet zoozeer mee uit een oogpunt van sociale zorg als wel uit een oogpunt van strafrecht. Het zal daar bij noodig zijn, dat ten opzichte van derge lijke menschen zonder vaste woonplaats het rijk zich bereid toont een taak van Maat schappelijk Hulpbetoon en niet enkel van Justitie te aanvaarden. Een zelfde houding dienen de gemeenten aan te nemen ten opzichte van bedelaars, die wel een vaste woonplaats hebben. Bij alle vormen van misdadigheid, en a-sociaal optreden in het algemeen, spelen psychische afwijkingen een groote rol. Vroeger moest in een aantal gevallen wor den beslist: gevangenis of krankzinnigenge sticht. zonder dat een van beide de juiste oplossing was. De crimineele psychopaath kon dikwijls ook slechts voor een korten tijd worden verwijderd uit de maatschappij. La ter is daarin verandering gebracht, doordat de mogelijkheid bestaat een psychopaath ter beschikking van de regeering te stellen, ten einde van harentwege te worden verpleegd. In het algemeen kan men constateeren, dat steeds meer, ook in gevallen, waar vroe ger eenvoudig bepaalde daden werden ge straft, ingezien wordt de noodzakelijkheid personen te begrijpen en zoo mogelijk op te heffen. Justitieele bemoeiingen worden aan gevuld en ten deele vervangen door sociale zorg, Intusschen heeft de financieele nood tot hoogst ongewenschte beperkingen geleid. Naast financieele hulp en leiding vanwege de overheid, zal daarbij onmisbaar zijn de medewerking van vele vrijwillige maatschap pelijke werkers voor opheffenden arbeid. De Nederl. Vereeniging tot afschaffing van al coholhoudende dranken mag er zich over verheugen, dat zij aan haar arbeid voor maatschappelijke verbeteringen, voor het we ren derdrankverleiding, heeft toegevoegd het werk dat poogt den mensch, die dreigt weg te zakken, op te beuren en zijn maatschap pelijke plaats te doen hernemen. Zondagmorgen werd de conferen tie voortgezet met een inleiding van mr. G. T. J. de Jongh, oud-kinder rechter te Amsterdam over „De be strijding der jeugd-criminaliteit". Mr. De Jongh schetste allereerst de lijn in het kinderrecht, welke in het groote-men- schen-recht ontbreekt. Daar huppelt men over allerlei beginselen en dogma's, waarover ieder het met zijn buurman oneens is, maar in het kinderrecht zit lijn. Alles is er op gericht, het misdadige of zich misdragende kind weer op den goeden weg te brengen, het te redden voor de maat schappij en voor zichzelf. De fouten in de opvoeding worden zooveel mogelijk weer hersteld. Hiervoor is de gezinsvoogdij in het leven geroepen, De eene burger zorgt voor den ander. Ouders, die hun kinderen echter bepaald verwaarloozen, worden ontzet uit de ouderlijke macht. Over de mate waarop kinderen tegen hun ouders moeten worden beschermd is nog wel eens verschil van meening, doch in de toekomst zullen de belangen der kinderen toch zwaarder moeten wegen dan de belan gen van ouders, die wel veel praats hebben over hun rechten, doch hun pijp aansteken met het stukje papier, waarop hun plichten vermeld staan. Het kind dat thuis niet krijgt wat het toe komt, moet dat door staatsbemoeiing elders gegeven worden. Dit geschiedt in pleeggezin nen, in tehuizen met halve vrijheid, die het zelfde beoogen wat het pleeggezin op het oog heeft, doch met een grootere opzet, in opvoedingsgestichten, door particulieren of van staatswege opgericht en beheerd, en in tuchtscholen, waar de discipline streng wordt gehandhaafd om het weerbarstige kind te dwingen zich aan die orde en regels te on derwerpen, welke de samenleving van hen eischt. Doch over het algemeen zweert men in al dezè inrichtingen niet meer zoo luide bij tucht en discipline, als vroeger het geval was Hoe langer hoe meer dringt het beginsel door, dat het kind liefde en toegenegenheid noodig heeft. Het kinderrecht neemt de lessen der pae- dagogische en psychologischen wetenschap pen ter harte, maar het heeft evenzeer een open oog voor hetgeen de ervaring leert en de intuïtie aanwijst. Tenslotte sprak mr. De Jongh nog over de werkkampen voor voorwaardelijk veroordeel de jeugdige crimineelen, als het nieuwste wapen ter bestrijding der jeugdige z.g.n. „le- digheidsmisdadigers", waarvan de oprichting door de houding van minister Goseling, die de door minister Van Schaick toegezegde subsidie ingetrokken heeft, echter helaas weer op losse schroeven is gezet. Naar aanleiding van deze geestige van warm menschelijk medegevoel getuigende rede werd een geanimeerde discussie ge voerd, waarbij o.a. ds. A. van der Heide, oud lid der Staten-Generaal er op wees, dat de door mr. De Jongh genoemde werkkampen 'voor voorwaardelijk veroordeelde jongeren eigenlijk een verruiming van de strafmoge- lijkheid betèekenen. Ons land is in dat op zicht verre ten achter bij het buitenland, waar men veel uitgebreidere ëiï gevarieerde strafmogelijkheden kent. De eenige verbete ring in dit opzicht is de jeugd-gevangenis in Zutpiien, welke onlangs tot stand is ge komen. De werkkampen zouden evenwel In een dringende behoefte voorzien. Daarom zou spr. het onjuist achten dat deze, zelfs indien dit financieel mogelijk ware, door een par ticuliere vereeniging in het leven zouden worden geroepen. Dit is een taak, die de re geering op zich moet nemen. Nadat mr. De Jongh nog enkele vragen had beantwoord hield tenslotte de heer H. Ploeg Jr. een korte inleiding, waarin hij een samenvatting gaf van die dingen, die op deze conferentie naar voren zijn gebracht en voor de leden van belang kunnen zijn. Spr. wees er daarbij op, dat begrenzing dringend noodzakelijk is. De vereeniging moet zich alleen op die terreinen begeven, waar inderdaad drankmisbruik de belang rijkste oorzaak van eventueele misstanden is. Vooral op het gebied van de gezinsvoogdij •kan door de leden nuttig werk verricht wor den. Doch vooral ook moet men er voor zor gen, dat dit werk slechts een onderdeel blijft en men het niet als hoofdzaak gaat be schouwen. De voorzitter sloot hierna, met een harte lijk woord van dank aan de inleiders, de ver gadering die een zeer geanimeerd verloop had. NEDERLANDSCHE TUINDERSBOND. De volledige agenda voor de Dinsdagavond in het veilinggebouw „Centrum"_ te houden ledenvergadering van de plaatselijke afdeeling van den Nederlandschen Tuindersbond luidt als volgt: 1. Opening, notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Bestuursverkiezing wegens bedanken van den heer D. Nijman. 4. Verslag van de kas controle-commissie.5. Bespreking van den toe stand in den Tuinbouw. 6. Me de deelingen. 7. Rondvraag en sluiting. ALG. NED. GEHEELONTHOUDERSBOND. In de jongste ledenvergadering van de plaatselijke afdeeling van den Algemeenen Nederlandschen Geheelonthoudersbond werd besloten bij de Noordhollandsche Propaganda- commissie eenige voorstellen betreffende de winterpropaganda in te dienen. De leden wer den aangespoord de op 22 September in de Toorts te Santpoort te houden vergadering voor de rijpere jeugd bij te wonen. In deze bijeenkomst zal de heer W. Rijsdorp een in leiding houden. Verscheidene jongere leden gaven zich daarvoor op. De bespreking van de winter-propaganda lokte uitvoerige discussies uit. Tenslotte werd het bestuur opdracht gegeven een plan uit te werken. Mochten deze plannen slagen, dan zal de A.N.G.O.B. ook dezen winter een doel treffende propaganda voeren. In verband met zijn werkzaamheden zag de penningmeester zich genoodzaakt voor zijn functie te bedanken. De heer J. P. Schelvis werd tot zijn opvolger benoemd. NIEUWE ZAAK GEOPEND. Onder veel belangstelling heeft de heer Joh. Kuys in het perceel Alkmaarscheweg no. 1 Zaterdagmiddag een magazijn geopend in manufacturen, bedden en matrassen. De nieuwe zaak maakt een keurigen indruk. Bij de verbouwing, welke aan het perceel ge schiedde, heeft men op zeer practische wijze rekening gehouden met de noodige ruimte voor etalages. Daarin is men voortreffelijk ge slaagd. Twee ruime, goed verlichte etalages geven het publiek gelegenheid zich ervan te overtuigen, dat de zaak van den heer Kuys zeer ruim gesorteerd is. Er was Zaterdagavond veel bekijks en te recht hoorde men.de opmerking, dat de hoek AlkmaarschewegCornelis Amstelstraat zeer veel in aanzien heeft gewonnen. Wij wenschen den heer Kuys in zijn onder neming veel succes STUDIEDAGEN IN DE TUINBOUW- WINTERSCHOOL. Zondag is alhier een studiedag gehouden voor jonge boeren, tuinders en kweekers. Op dezen studiedag is het programma voor de jonge boeren, tuinders en kweekers van den L. T. B. besproken. Het ligt in de bedoeling om deze leden in een afzonderlijke groep van de Katholieke Jonge Mannen Vereeniging onder te brengen. Deze groep krijgt een eigen bestuur en leiding. Naast de belangen van het godsdienstig-zedelijk leven zal ook aandacht worden geschonken aan het bevorderen van de vakbekwaamheid. Het werkprogramma omvat noodzakelijk vakonderwijs, winterwerk voor ontwikkeling, persoons- en karaktervorming en zomerwerk voor vergelijking, vakbekwaming, eigen nut en voordeel en voor uitdraging naar buiten. Inleiders waren Rector L. Beune, moderator van den L. T. B., de heer Ir. H .A. B. Bünne- meyer directeur van de R.K. Tuinbouwwinter- school, alhier en de heer Vergouwen, leeraar aan de R. K. Landbouwwinterschool te Voor hout. R. K. VEREENIGING VAN KLEIN HANDELAREN. De R. K. Vereeniging van Kleinhandelaren „St. Petrus" zal Donderdagavond in het ge bouw der K. S. A. een ledenvergadering houden. LEDENVERGADERING VAN DE S. D. A. P. De plaatselijke afdeeling van de S .D. A. P. zal op Vrijdag 17 September in gebouw „Odéon" een ledenvergadering houden. In deze bijeenkomst zal o.m. een bespreking worden gevoerd over de Plan-Actie. CURSUS VOOR BAKKERSGEZELLEN. Evenals vorige jaren zal ook in de komehde wintermaanden weer een vakcursus worden gehouden voor bakkersgezellen. Dit zal voor de achtste maal zijn dat de plaatselijke afdee- lingen van de Algemeene- en Christelijke bakkersgezellenbonden dezen cursus geza menlijk organiseeren. De commissie bestaat dit jaar uit de heeren C. J. Boeree, K. Haasnoot, C. van Lieshout en P. Hijnekamp. De lessen zullen op Maandag 20 September aanvangen. Als gewoonlijk heeft de coöperatie „Alge meen Belang" haar bedrijf voor het geven van de lessen beschikbaar gesteld. MOTORRIJDER AANGEREDEN. Zaterdagmiddag werd de heer P. B., wonen de alhier, die op zijn motorfiets uit de Gas- straat kwam aangereden door een bestelauto van de Wasscherij Krom te Alkmaar. De be stuurder van de motorfiets werd tegen den grond geslingerd en een eind meegesleurd. Hij raakte onder de auto, doch de wielen raakten den man niet. Hij had een ernstige hoofd wonde en een gescheurde spier in het linker been bekomen. Dr. Chr. Versluis verleende het slachtoffer geneeskundige hulp. De auto moest worden opgevijzeld om de vernielde motorfiets te kunnen bevrijden. De gemeenteveldwachters Bleyendaal en Coupe rus hebben procesverbaal van het gebeurde opgemaakt en stelden een onderzoek naar de schuldvraag in. GEEN SUCCES VOOR ONZE RENNERS. Onze wielrenners Lute en Luc. Schmidt Jr. hebben j.l. Zaterdag in het criterium van Am sterdam geen succes kunnen behalen, omdat Lute door een lekken band uit den strijd raakte. Dat was jammer, omdat hij reeds op de kopgroep was uitgeloopen. Schmidt raakte bij een algemeene valpartij, ver achter. Hij stapte echter weer op en zou zelfs de laatste ronde ingaan toen een tweede val hem uit schakelde. Met een gebroken wieltje moest ook hij den strijd staken. Zondag namen de renners deel aan een koppelwedstrijd over 30 K.M. op de Olympia- baan te Sloten (N.H.) Zij bezetten met 1 punt verschil de vierde plaats, waardoor zij juist buiten de prijzen bleven. C.S.V.-NIEUWS. De uitslagen van de Zondag gespeelde wed strijden waren: C.S.V. n—M.E.V.O. II 1—2 C.S.V.-adsp.M.E.V.O.-adsp. 3—9 A. D. O. I—VITESSE I 6—2. Vitesse heeft Zondag in Heemskerk een zware nederlaag geleden. A. D. O. kwam op goedkoope wijze aan de leiding toen kort na den aanvang een der backs van Vitesse in eigen doel plaatste» Vitesse was niet ontmoe digd. Spoedig maakt Kabel uit een door Res goed aangegeven bal gelijk. Toch bleef A. D. O. gevaarlijker voor doel. Zij nam opnieuw de leiding, maar het was Wolterman, alweer door toedoen van Res, die de balans in even wicht bracht. 22. In de tweede helft was A. D. O. wederom in de meerderheid en weldra was de stand 32. Vitesse was er nu hopeloos uit. A. D. O. voerde den stand tot 62 op. Het einde kwam met een verdiende overwinning voor de Heemskerkers. GEITENKEURING. Door de Heemskerksche geitenfokvereenl- ging werd Zaterdagmiddag een geitenkeurinf gehouden. Aan de keuring, welke op een ter rein aan den Rijksstraatweg en G. v. Assen- delftstraat plaats vond namen 21 geiten deel. Zij werden gekeurd door de heeren W. v. Ooers, rijksveeconsulent uit Alkmaar en D. Wit, hoofdbestuurder der Provinciale geitenfokver- eeniging. PERSONALIA. Tot controleur bij de Centrale-crisis-con- tröledienst met als standplaats Amsterdam is benoemd de heer A. Klaasse. RAADSVERGADERING. De raad dezer gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Dinsdag 14 September 1937 des namiddags te 2 uur. Eenig punt van behandeling: Voorstel con versie van geldleeningen. SCHOUWEN. Vanwege den polder „De Uitgeester- en Heemskerkerbroek" zal op Donderdag 7 Oc tober 1937 onder de gemeente Heemskerk een schouw worden gevoerd over de vaarten, wate ringen. tocht-, not- en heinslooten. Belanghebbenden dienen er op te letten, dat de heinslooten niet uitgemaaid, doch af gestoken en geheind worden. A.D.O.—VITESSE (6—2). Direct na den aftrap zit AD.O. voor het Vitessedoel, waar Brakkenhoff zoo in het nauw gedreven wordt, dat hij in eigen doel plaatst. Als bij een Vitesse-aanval Res Been tjes passeert, geeft hij gied over naar Kabel, die de partijen op gelijken voet brengt. Wan neer Bleijendaal in het Vitesse-doel, den bal even later niet klem heeft, loopt Koopman Jr. dien in het doel (2—1). Nog voor de rust maakt Wolterman gelijk (2—2). Na de rust is A.D.O. sterker. Het Vitesse doel wordt geregeld in gevaar gebrach. Einde lijk is het Koopman Jr., die met een ver schot Bleijendaal verrast (32). Kort hierop scoort Brasser het vierde doel punt (42)De weinige Vitesse-aanvallen hebben geen succes. Als bij een goeden aanval Koopman Jr. goed voor doel plaatst, kopt Meijer in; Bleijendaal stopt onvoldoende; den terugspringenden bal schiet Brasser in. Even voor het eindsignaal kopt Groot na een corner No. 6 in het net (62). A.D.O. aVitesse a 22 ZWEMCLUB „VELSEREND". Op de ledenvergadering van de zwemver- eeniging „Velserend" werd het bestuur als volgst samengesteld: R. Ritman voorzitter; J. Kok 2e voorz.; C. Otto, le secretaris; J. Sprin ger 2e secretaris, C. Peet le penningmeester; Alb. Cornegge 2e penningmeester; H. Kool haas, commissaris. NED. HERVORMDE GEMEENTE. Tot 4den kerkvoogd is benoemd de heer Bosma. De kerkvoogdij bestaat thans uit: mej. J. L. Enschedé en de heeren Dolleman, Roos en Bosma. BEKERWEDSTRIJD. De bekerwedstrijd tusschen R.C.B. I en V.S.V. II is geëindigd in een 2—1 overwinning voor de IJmuidenamen, die daarmee beslag legden op den door den heer Dral uitgeloof den beker. BAZAR. Ten bate van de te stichten R.K. bewaar school aan de Wulverderlaan wordt op 23, 24 en 25 September in „Zomerlust" een bazar gehouden. De Engelsche minister van Oorlog, Leslie HoreBelisha, moest bij de manoeuvres ook een modern oorlogswapen zelf beproeven. Ernstige botsing van twee vrachtauto 's. Hedennacht te ongeveer half drie reed een vrachtauto van de firma Vüetstra, een tractor met aanhang wagen, in volle vaart over den weg Harlingen-Zurich. In de cabine naast den chauffeur bevond zich een ma troos, terwijl in den aanhangwagen een inwoner van Amsterdam met zijn verloofde had plaats genomen. Toen de auto ter hoogte van Klnswerd kwam, heeft de bestuurder blijkbaar in de duisternis niet bemerkt, dat een andere vrachtauto, welke bandenpech had gekregen stil aan den kant van den weg stond, zoodat hij met volle vaart op deze auto, eveneens een tractor met aanhangwagen, stiet. De schok was zoo hevig, dat deze aan hangwagen omkantelde, terwijl de cabine van de aanrijdende wagen ge heel verbrijzeld werd. Door den schok werden de beide passagiers, bovengenoemden inwoner van Amsterdam en diens verloofde uit den wagen geslingerd. Beiden werden zoo goed als op slag gedood. De ma troos kreeg eenige verwondingen van niet ernstigen aard en ook de bestuur der kwam er met eenige lichte ver wondingen af. Naar alle waarschijnlijkheid heeft de stilstaande vrachtauto geen bran dend rood achterlicht gehad. De po litie stelt thans een onderzoek in naar de oorzaak van deze aanrijding. Circus Sarrasani. Een bonte kaleidoskoop van uitstekende nummers. HAARLEM Maandag. .Zij die zeggen, dat het circus morsdood en M den tijd is, kunnen zich in Heemstede van het tegendeel overtuigen. En waarom ook? Het 'swaar, defilm heeft ons vertrouwd gemaakt toet de groote roofdieren, maar dan weten we toimers vooruit, dat hpt „maar op de film" labeurt, dat het niet mis kan gaan. De span ning ontbreekt. ïn het circus hebben we dat element van spanning wel. En we hebben daar meer. We nebben daar die merkwaardige entourage, die net circusleven met een waas van geheimzin nigheid en romantiek omgeeft. «is een orkest, met veel koper, er loopen toannen, met prachtige livreien en program- toaverkoopstertjes in flatteuze pakjes. En er is een uitverkochte tent. zoodat een gezellig Roezemoes de ruimte vult en een hartelijk aPPiaus telkens weer opklinkt. «et zou eentoonig worden, alle nummers af zonderlijk te bespreken, zoodat we slechts hier ?n aaar een greep zullen doen, waar onze her- tonering het verscht is. ^t is het geval bij den temmer V. Truzka, een knappe, slanke man in een licht costuum, die daar rustig en onbevreesd met zijn zes Bengaalsche koningtijgers werkte. Groote lenige gele katten, met trage geniepige geba ren, zoodat je elk oogenblik vreesde, dat een van die grove klauwen zou uitschieten en het smetteloos witte hemd donkerrood te zien kleuren. Het was, als tartte hij de dieren, door ze over zich heen te laten springen, maar ze durfden niet, gehoorzaamden, met als eenig protest een nijdig geblaas. Kapitein Schneider maakte het nog bonter. Die wandelde als een tweede Daniël rond tus schen achttien leeuwen, die hem kopjes gaven, langs de beenen streken en gingen „dood lig gen" als groote goedige honden: Maar toen de dieren tijdens het nummer gevoederd wer den, veranderde hun trage sloomheid in een gevaarlijke activiteit en een onheilspellend ge brul herinnerde er aan, dat deze dieren in hun vaderland ander eten gewend zijn dan runder- of paardenlapjes. Kapitein Bunte, „vroeger stuurman op een onderzeeër" vermeldt het programma, en thans blijkbaar tot kapitein bevorderd, ver baast ons met verbluffende staaltjes van zijn lichaamskracht, die aan het ongelooflijke grenst. En de vier Castons demonstreeren een acro batiek, die volmaakt is te noemen. Even vol maakt, als het trapezewerk van „Los Cherlos", waarvan er één geblinddoekt door de lucht schiet, feilloos de handen van den juist op tijd aankomenden kameraad grijpt en ten slotte keurig weer op het smalle platform terugkomt. Welk een oefening moet hiervoor noodig geweest zijn, en hoe perfect is deze samenwerking. De dompteur Willy Hagenbeek, een bekende naam in de wereld van het exotische dier, weet zelfs de olifanten zijn wil op te leggen, zoodat deze vleesóhkolossen, waar geen bewe ging in schijnt te brengen, zich ontpoppen als, weliswaar logge, maar naar hun omvang ver bazend vlugge acrobaten. De charmante directrice zelf in haar flat teus rijcostuum laat haar fraaie Lippizaner hengsten doen wat zij wil, maar dat is niet zoo wonderlijk, want het zou toch al een erg lompe hengst moeten zijn, die een zoo lief tallige meesteres weigerde te gehoorzamen. De Fernandos brengen de lachspieren in ge vaar, maar op een zoo koddige wijze, dat we dat risico graag loopen. Natuurlijk zijn er rijnummers, voltige-num mers, clowns etc., etc., doch we hebben ons zelf beloofd, niet alles te verklappen U kunt beter zelf eens gaan kijken. Na de voorstelling, wordt buiten nog een „sensatie-nummer" vertoond, waarvan ook de toeschouwers buiten de hekken kunnen mee genieten. Een braniestukje dat terecht een hartelijk applaus kreeg. AANGEKOMEN. 10 September: Acclivity ms.. Huil Anna W. ms.. Fowey Nereus s.s. Hamburg Gisela Oldendorff s.s. Rafsö 11 September: Ransdorp m.s. Hamburg Rhea m.s. Midd. Zee Otto Schmidt s.s. Archangel Albula m.s. Rotterdam Barneveld s.s. Chili Maaskerk s.s. Hamburg Bothnia m.s. Archangel Peter m.s. Vlaardingen 12 September: Alcinous m.s. Batavia. Akershus s.s. s.s. Oslo Merel s.s. Londen Costa Rica ss.. Hamburg Birtley s.s. Newcastle VERTROKKEN. 10 September: Myriel s.s. Constantza Henry Mory s-s. Rotterdam Caroline Maersk m.s. Immingham Trajanus m.s. Rotterdam Sambre m.s. Parijs Ulysses s.s. Rotterdam Ek s.s. Oslo Vega s.s. Malmö 11 September: Den Haag m.s. Aruba Euterpe s.s. Bordeaux Midsland s.s. New Castle Nottingham m.s. Methil Gateshead s.s. New Castle Neleus s.s. Swansea Themis s.s. Bremen Autolycus s.s. Hamburg Hebe s.s. Kopenhagen Wilbo m.s. Londen Olga m.s. Londen IJstroom m.s. Leith Esther Maria s.s. Danzig Acclivity m.s. Londen Enid Mary s.s. Goole Vliestroom s.s. Huil Vechtstroom s.s. Londen Melampus s.s. Batavia Perseus s.s. Gothenburg Hontestroom s.s. Londen Theseus s.s. Gothenburg Bothnia m.s. Antwerpen 12 September: Medjarda s.s. Rotterdam Anna W. ms.. Plymouth Rhea m.s. Hamburg WEEKABONNEMENTEN. dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag afrekenen. DE ADMINISTRATIE.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 9