HET NIEUWE AVONDBLAD Duitschland en cle Koloniën. Het Jaarverslag van de IJmuider Vischhandelvereeniging. IAARGANG NO. 265 DINSDAG 14 SEPTEMBER '37 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus VA cents incasso, per kwartaal f 1-20 0ius S cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJ muiden, Telel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MU. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN1—5 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. AT.TJr ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DB NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD Dfi KENNEMER COURANT. één lid duim 50.alle leden wijsvinger 60 Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. 400. bü ve^2onderlijke verzekering voor abonnés op bet Geïllus treerd Zondagsblad. Alles indien bet gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Tot de kwesties die Europa benauwen en in onrust houden behoort Duitschland's opvat ting ten aanzien van zijn vroegere koloniën. Hitler heeft zich daar Zondag in een gesprek et de te Neurenberg vertoevende buitenland- sche journalisten weer eens over uitgelaten. Hij heeft aan het eüide van het gesprek ver- Haard dat men aan zijn woorden niet de be- teekenis van nauwkeurig-geformuleerde po litieke verklaringen moest hechten. Hieruit volgt dat men zich tot de algemeene strek king dient te bepalen. Die schijnt belangrijk in zooverre, dat Hitier een vredelievenden toon deed hooren. Hij zeide dat de koloniale kwestie evenals de andere geregeld zal worden, maar dat zij geen kwestie van vrede of oorlog is. Het is een kwestie van Rede en hij is ervan overtuigd dat de Rede zal overwinnen. Later merkte hij op dat hij geen imperialistische plannen heeft en dat men Duitschland geen onwaarschijnlijke en gevaarlijke dingen moet toeschrijven. Het heeft veel te doen: Hitier zei het een en ander over groote tentoonstel lingen en over de voorgenomen verfraaiing van Berlijn, die 20 jaar zal kosten. Het koloniale onderwerp verdient evenwel bijzondere aandacht. Eerst sprak Hitler in deze connectie over de moeilijkheden van de levensmiddelenvoorziening, die pas geregeld zullen kunnen worden als Duitschland zijn koloniën terug heeft. Later, naar aanleiding van een vraag van een der journalisten, zei hij dat de koloniale kwestie niet alleen een commercieele zaak maar ook een eerezaak is en voegde daaraan toe: „Wij vragen onze oude koloniën en geen andere". Hij zei ook nog lets over de noodzaak van samenwerking tus- schen de koloniale mogendheden. Dit woord „eerezaak" bevat vermoedelijk de kern van Duitschland's streven naar terug gave van zijn oude koloniën. Zooals indertijd een vermaard Nederlandsch koloniaal spe^ cialist, prof. dr. B. Schrieke, in artikelen in dit blad uiteenzette en met cijfers aantoonde waren de oude Duitsche koloniën financiëel „een strop". Duitschland legde er jaarlijks geld op toe. Dat is in vele landen ten aanzien van vele koloniën het geval. Ook nu nog. Ne derlandsch Oost-Indië behoort feitelijk tot de uitzonderingen. Suriname daarentegen kost ook geld. Prof. Schfieke vestigde er in zijn ar tikelen tevens de aandacht op dat het kolo niale gebied der staten slechts een zeer klein percentage van de wereldproductie aan grond stoffen voortbrengt. De souvereine staten produceeren veel meer; de Vereenigde Staten en Rusland zijn b.v. enorme producenten van grondstoffen. Een recent Volkenbondsrapport stelt prof. Schrieke volkomen in het gelijk en taxeert de grondstoffen-productie der kolo niale gebieden op.... drie procent van de totale wereldproductie. Rest de eerezaak, waarvan Hitier sprak. Wie was ook weer de man die zei, dat de wereld problemen niet door nuchter verstand maar door gevoelsoverwegingen beheerscht worden? Het was in elk geval een zeer helder en er varen man die het zei en Hitler's uitlating geeft een van de vele bewijzen van de juist heid van zijn stelling. Vooral de dictatoriaal-geregeerde staten zijn ui erst gevoelig op het punt van hun prestige en onder hen is Duitschland ongetwijfeld de overgevoeligste. Het heeft velerlei nadeelen an het Verdrag van Versailles van zich kun- en afwentelen, doordat het ze eenvoudig te h-e deed en de ex-overwinnaars wel berusten eesten, omdat zij er niet voor wilden gaan enten. Gelukkig niet, mag men daar bij voegen. Het koloniale verlies kan evenwel slechts °e gemaakt worden door medewerking van andere speciaal Engelsche zijde. Ne- heeft daar geen invloed op. Het is ?aen mandataris over ex-Duitsch koloniaal led, hetgeen maar goed is ook. Maar als meening als koloniale mogendheid werd -0^ riagd en Duitschland zou samenwerking koloniale mogendheden toezeggen, zou wellicht zeer verstandig zijn ons vóór te- SSave der Duitsche koloniën te uiten. ®erezaak Is in de ietwat-ingewikkelde dan d dCS levens allen tijde belangrijker inte ,e.cornmerciëele. Hoe reageerde Nederland zelf k*11 een nuchtere pas afgetreden *rneur van Suriname voorstelde, deze on- 66 kolonie maar liever te verkoopen? H fWOy 8r ni8ts Van weten- ding* V°0r velen wellicht moeilijk deze Ta^n aanvaarden, want men zegt zoo Maai-200 Vlot dat geld alles beheerscht Jker nie*- waar. Lang niet alles. En met in de internationale verhoudingen. R. P IJMUIDEN Afscheid Dr. H. Faber. %°ER VERSCHE HARING. •pno^nr V,a.n versche haring bedroeg afkomstig van driq ifclM ten! Nieuw gebouw der Ver. v. Vrijz.-Hervormden ingewijd. Een dubbele plechtigheid vond Zondag plaats in het gebouw aan den Stationsweg, waarin eens het Stationskoffiehuis gevestigd as. Dit gebouw is inwendig geheel verbouwd en thans in gebruik als vereenigingsgebouw der Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden. De dubbele plechtigheid, die er Zondag plaats vond bestond uit de inwijding van het ge bouw tot zijn nieuwe bestemming en het af scheid van den voorganger Dr. H. Faber. Onder de tallooze bezoekers was o.a. aan wezig de heer J. C. Dunnebier, wethouder, als vertegenwoordiger van het gemeentebe stuur. Nadat de gemeente Ps. 63 had gezongen en Dr. Faber een deel van de Bergrede had gelezen, sprak deze zijn gemeente toe. Spre ker wees er op dat men hier was sa mengekomen voor een verheugende plechtig heid, de inwijding van het nieuwe gebouw, maar ook voor zijn afscheid. Spreker herin nerde er aan, dat in het oude gebouw zich een groot deel van het vereenigingsleven heeft ontwikkeld. De verbondenheid in dit gebouw zal groeien, vervolgens wijdde spre ker het nieuwe gebouw in met de woorden, die Salomon bij de Tempelwijding sprak. Hierop volgde het plechtige afscheid. Na samenzang las de predikant uit de brieven van Paulus aan de Korinthiërs; „Wij hebben onzen schat in aarden vaten." Spreker heeft dit woord gekozen, niet om dat hij zich met Paulus wil vergelijken, maar omdat het woord op deze plechtigheid zoo zeer van toepassing is. Het „wij" in dezen zin geeft aan de verbondenheid van de menschen met elkaar. Omziende naar het in de afgeloo- pen jaren gedane werk mag zeker van „wij" gesproken worden, omdat wij samen God ge zocht en gevonden hebben. Spreker zeide al de jaren, dat hij hier ge arbeid heeft, te hebben getracht, zoo een voudig mogelijk te zijn. Er is tevredenheid en ontevredenheid geweest. Er kwamen moeilijk heden door de crisisjaren. Maar juist in de moeilijkste uren breekt er iets door van het Licht van Christus en dan kómt soms juist de vreugdevolle zijde van het werk van den predikant naar voren. Het koor zong hierop met orgelbegeleiding „Beveel gerust Uw wegen". In een persoon lijk woord tot zijn gemeente bracht hij haar mede namens zijn vrouw dank voor de ont vangen genegenheid. Ook tot het bestuur richtte de scheidende predikant woorden van dank. Dr. A. J. van Leusen, sprekende namens bestuur en leden zeide, dat dit oogenblik reeds lang verwacht werd. Het is zoo lang mogelijk uitgesteld, maar de roeping van Dr. Faber ging verder dan deze kleine gemeente. Diens woord van dank wees spreker terug, want de gemeente is Dr. Faber veel dank ver schuldigd. De gemeente zal echter op den in geslagen weg voortgaan. Het koor zong daarna „De Heere zegene en behoede U" en tot slot „Hallelujah, eeuwig dank en eere". VOETBALWEDSTRIJD TEN BATE VAN DE MISSIE. A.s. Zondagmiddag 19 September zal er op het R.K. Sportterrein aan den Stationsweg te Velsen een voetbalwedstrijd worden gespeeld tusschen O.I.V. en D.O.S. uit Roelofarendsveen. De baten van dezen wedstrijd komen geheel ten goede aan de Missie in Britsch Indië, waarheen onze plaatsgenoot Pater Drs. S. de Jong in December zal vertrekken. DE ONDERLINGE DAMCOMPEHTIES VAN D. C. IJ. Hedenavond zullen de onderlinge compe tities weer beginnen. Dit jaar zullen onge veer 60 spelers daaraan deelnemen. Er wordt volgens een nieuw systeem ge speeld, naar ontwerp van P. Leyte. Het be stuur heeft na rijp beraad de klassen als volgt samengesteld: Hoofdklasse: B. Dukel, A. Ligthart, H. La ros, H. de Boer, G. Postma, F. Basstra, J. Smit, C. Suyk, C. Bais, T. Postma, P. Leyte H. Buis, J. H. H. Mertens. Deze 13 spelers ontmoeten elkaar één keer, waarna deze groep zich splitsen zal. De bo venste zes vormen een selectieproep en spelen met behoud van de behaalde punten om den titel van clubkampioen van D. C. IJ. De beide laagst geplaatsten van het onderste zevental moeten degradatiewedstrijden spelen. In de eerste klas zullen de volgende spelers uitko men: K. de Jong, D. Ott, L. Koetsier, H. Schaap. A. Kraai, F. Dukel, J. Kramer, J. v. Straten. Brand. Snel, J. Vrijhof, P. v. d. Velde, H. v. d. Heyde. De rest, ongeveer 32 spelers zijn verdeeld in twee groepen van gelijke kracht. In de A groep zijn de volgende spelers in gedeeld: J. Heijer, J. Bal. Hoek, v. d. Kuil, Boon, Schoone, Wolf, J. Woudenberg, C. Broek, Ligthart Sr., J. de Weert, Lichtendahl, J. Visser, E. Broek. P. Kok, J. de Wilde. Ir. de B groep spelen: Chr. Broek, A. Scha- ger, J. Visser Sr.. Kuik, Landwehr, J. de Waal, H. Effern. H. Hüll, W. Zeders, J. Hoogendijk, v. Vliet, v. Veen, Hoogland, Swier, Zoontjes. Ook hier is de behaalde plaats van groote waarde. Het volgende seizoen immers komen de bovenste 5 van iedere groep, bij de eerste klasse, waardoor het volgende seizoen de hoofdklasse uit 13, en de eerste klas uit 24 spelers zal bestaan. Het voordeel van dit systeem is, dat elke speler de kans krijgt, zich zoo spoedig mogelijk in de eerste klas te plaatsen. Den spelers wordt verzocht. Dinsdagavond kwart voor acht in Hotel Kenuemerhof aan wezig te zijn. De eerste ronde is reeds vast gesteld. Japansche soldaten passeeren een Chineesche pagode tijdens een contróletocht om een spoorbaan in Noord-China tegen aanvallen te beveiligen. Aanvoerproblemen en concurrentievermogen. Serie steunmaatregelen, waar door aanvoer van visch te zeer beperkt werd. Oorspronkelijk heeft IJmuiden zijn vang sten beperkt in een verhouding, welike even redig was aan den achteruitgang van den export, lezen we onder het hoofd „Aanvoer problemen" in het jaarverslag van de IJmui der Vischhandelvereeniging. Ongetwijfeld, al dus het verslag, om te bevorderen, dat Let overige gedeelte der vloot onverminderd en zooveel gemakkelijker zou kunnen voortgaan, de markt ruimschoots van aanvoer te voor zien, ook om verlies aan relaties in het bui tenland te voorkomen, werd de overheid be reid gevonden om: 1. in een periode van aanpassing, zooals ook voor IJmuiden bestond en die 2 gevolgd is door een devaluatie, welke op den uitvoer stimuleerend werkt, 3 een strikte beperking van in- en uitvoer van vreemde visch af te kondigen, 4 een averechtsch werkend uitvoerverbod van geïmporteerde visch te bestendigen, 5 te goeder trouw het sluiten van een uit- vaart-ring te sanctioneeren. 6 premies ter bevordering van het sloopen van verouderde trawlers te bevorderen, 7 gelden in runnen omvang beschikbaar te stellen voor visch voor werkloozen, 8 den toeslag o op den uitvoer van tong naar Frankrijk aan de vloot uit te keeren, 9 de heffing van 1 pet. van alle aangevoer de visch als vervallen te verklaren, 10 „last but not least" bedrijfssteun aan de groote trawlvisscherij te verleenen. Ondanks deze uitgebreide serie van steun maatregelen heeft echter IJmuiden zijn aan voeren geleidelijk verder beperkt, te ver dan dat visch tegen redelijken prijs zou kunnen worden geplaatst, want evenredig aan de vraag naar visch tegen normalen prijs kan voor een visscherijplaats als IJmuiden de aanvoer zeker niet worden genoemd, wan neer op de voornaamste dagen van verzen ding, zij Ihet dan ook in den zomer, veelal slechts 2 tot 4 trawlers aan de markt zijn, zoodat voor gewone soorten prijzen moeten worden besteed, die het publiek afschrikken van het gebruik van zeevisoh. Onwillekeurig denkt men aan een vicieu- zen cirkel, waarin ongelijke vermindering der uitvaart, daardoor handhaving van een veel al buiten verhouding hoog prijspeil, conse quent verlies van afzetgebied, mitsdien op nieuw beperking der vangsten, beurtelings optreden als oorzaak en gevolg van elkander. Verbazing wekt dit verschijnsel echter geenszins, want alle maatregelen mogen geen andere dan de redelijke bedoeling hebben, een prijspeil te handhaven, dat niet lager is dan dat, hetwelk tot concurrentie in staat stelt: in geval van onevenredige beperking der aanvoeren echter hebben zij de van over- heidszijde stellig ongewilde strekking, een in verhouding abnormaal hoog prijsniveau te ondersteunen, in plaats van aanpassing aan de limiet der allerwege gedaalde koopkracht te bevorderen. Vandaar dat naast de mogelijkheid van ongelijke vermindering van uitvaart, respec tievelijk van eenzijdige uitoefening der vis- scherij op bepaalde soorten, onmisbaar is een stelsel van correctie, hetwelk de belan gen der reederij binnen redelijk getrokken grenzen ontziet, doch regelend optreedt in geval van ongewone marktsituaties, die het gevolg zijn van onevenredige beperking dei- vangsten. Overweging verdient, het verleenen van bedrijfssteun afhankelijk te stellen van deel neming aan een onderlinge vangregeling. Daarnaast kan als onderdeel van een pro gram van correctie worden aangewend het recht tot verruiming der aanvoeren van vreemde visch. Tusschenkomst langs dezen weg is echtèr alleen doeltreffend, wanneer suppletoire aanvoervergunningen onverwijld worden verstrekt, zoodra van veel gevraagde soorten de noteeringen buiten verhouding- zijn als gevolg van ongelijke beperking der uitvaart of van eenzijdige uitoefening der visscherij op bepaalde soorten. Zonder aanwending van een elastisch stel sel van correctie bestaat er geen mogelijkheid tot het gestadig opvoeren van het gebruik in het binnenland en nog minder kans tot het geleidelijk weer uitbreiden van den tot 25 pet. gereduceerden export. Een overtuigend bewijs hiervoor zijn de gevolgen der perio dieke belemmering van den afzet in Neder land zelf en het verschijnsel, dat in tijden van opgaande conjunctuur, waarin andere landen op exta toewijzingen aandringen, IJmuiden daarentegen vrijwel geen enkel van zijn export-contingenten in ook maar eenigszins bevredigenden omvang uitput. Concurrentievermogen. Van uitvoerbeperking als gevolg- van con- tingenteering kan IJmuiden practisch niet spreken, uitgezonderd het contingent fijne visch van Frankrijk, hetwelk echter in rui men omvang is toegekend. Veranderingen op het gebied der valuta zijn ook overal el ders gevolgd door een de facto-stabilisatie en andere invoerbelemmeringen van tiidelijken aard zijn er niet, want beschermende maat regelen, als invoerrechten hebben een duur zaam karakter en gelden niet alleen voor Holland doch voor alle landen, waaronder ook die. welke in tegenstelling met IJmuiden hun export opvallend sterk hebben uitge breid, ongeacht aanpassing dezerzijds er niettegenstaande dat de gulden later even eens was gedevalueerd. Ingeval evenwel door IJmuiden als exportbelemmering wordt aan gemerkt het zooveel lagere prijsniveau der concurreerende visscherijcentra, dan sluit dit argument de conclusie der reederij zelf in dat op het gebied van uitvoer, verbetering van belang alleen dan kan worden verwacht, wanneer haar concurrentievermogen wordt aangepast aan de structuurverandering er de prijsontwikkeling, die zich heeft, voltrok ken op de markten, waarop IJmuiden voor- export aangewezen blijft. De oplossing zal dan ook moeten worden gezocht, zoo noodig met behulp der overheid, in aanvulling der vloot met schepen, welke in staat zijn visch- gronden op te zoeken, die veraf gelegen zijn doch rijker en daardoor in verhouding goed- kooper vangsten opleveren. Een goedkooper, niettemin uitstekend pro duct, is voornamelijk vereischt voor het le veren van filets, doch ook de afzet van visch in ongefileerden staat kan belangrijk wor den uitgebreid, zoodra de prijs meer in over eenstemming is met het algemeen lagere welvaartspeil. 9 In een omvang, die veel grooter is dan oorspronkelijk was gedaeht, zal voor filets plaatsing kunnen worden gevonden in het binnenland, overigens echter voornamelijk in het buitenland, gezien de vorderingen op dit gebied vooral van Denemarken en Noorwe gen. die echter van alle soorten ook buiten gewoon veel in ongefileerden staat expor teeren. Overweging verdient in verband met een doelmatige uitbreiding der vloot, dat Noor wegen als een onzer grootste concurrenten op het terrein van versche visch. tevens Ne derlands voornaamste leverancier is van visehmeel, waarvan hoeveelheden worden ge ïmporteerd, welke speciale aandacht waard zijn. Indien verhooging der capaciteit van hef vangapoaraat hand in hand gaat met zorg van volledig herstel van de renommee, waar op Hollandsche visch voorheen geregeld kon bogen, ongeacht in welk gebied ze was ge vangen. dan komt. des te eerder weer de mo gelijkheid. dat een normaal verschil in prijs kan worden overbrugd door het geregeld le veren van alle soorten in een zooveel betere kwalite-'t. Waarom worden jaarlijks meer duizenden „Luidsprekers" ge plaatst? Omcïfet zij succes hebben. PROPAGANDA KATHOLIEKE ESPERANTO VEREENIGING. Gisteravond heeft in het patronaatsgebouw Zeeweg een propaganda-avond plaats gehad van de Katholieke Esperanto Vereeniging. Deze avond is in alle opzichten goed ge slaagd. De avond werd geopend door den voorzitter, den heer J. II. Peek, waarna de Esperantisten La Katolika Himna ten ge- hoore brachten. Hierna was het woord aan den heer P. Heilkc-r uit Haarlem, cursusleider der Katholieke Esperanto. Deze begon te zeg gen dat hij hier was om te spreken over de hulptaal, die van veel belang is voor de vol keren. Esperanto noemde spreker iets, dat een groote omkeer in de verhouding der vol keren teweeg zal bren'gen. Sceptisch heeft men gestaan over deze hulptaal. Tegenover alles wat nieuw is stond men in het verleden afzijdig. Dit illustreerde spreker met voor beelden. Overal is men mee vooruit gegaan, maar met de taalverwarring is men gelijk gebleven. Vervolgens bracht spreker onder de aan dacht hoe men reeds van voor 2000 jaar heeft gezocht naar een internationale taal. Espe ranto, noemde spreker de volmaakste wereld hulptaal. Hierna vertelde spreker iets over den uit vinder der Esperanto Dr. Zamennow en hoe deze tot de samenstelling van Esperan to kwam. Esperanto leeft in mij, zeide spre ker als mijn eigen Nederlandsche taal. In de 50 jaren van het bestaan der Esperanto zijn er 29 internationale congressen en 19 Katholieke gehouden. Vervolgens bracht spreker naar voren de moeilijkheden der ver schillende talen, die voorkomen zou kun nen worden door het spreken van die eene taal Esperanto. Spreker wees op de macht die over de vijf werelddeelen zou kunnen worden ontwikkeld in betrekking tot de Katholieke gemeenschap. Dan zou een In ternationaal persorgaan mogelijk zijn. Even eens wees spreker op de macht van de Radio indien alle de Esperanto-taal machtig waren. Een verplicht leervak, zooals in Japan achtte spreker noodzakelijk. Het vorig jaar heeft spreker voor de korte golf die ook in Japan beluisterd wordt, gesproken. Op zijn vraag, hem hierover bericht te zenden, kreeg spre ker een stroom van brieven en kaarten uit Japan waarin hem gemeld werd dat alles duidelijk verstaan en begrepen is. Na nog eens duidelijk het mooie en zegenrijke, dat Esperanto met zich meebrengt, naar voren te hebben gebracht, eindigde spreker met een opwekking om zich de moeite te getroosten deze taal te leeren. Na de pauze werden eeni- ge zangnummers door de Esperantisten ge zongen en werden door den humorist Wijker eenige voordachten gehouden. De avond werd opgeluisterd door muziek van The Jolly- band BESOMMING LOGGERS: Verwachting IJM 204 f 460. KW 175 f 340; KW 89 f 410; KW 169 f 380; KW 166 f 440; KW 60 f 240; KW 178 f 440: KW 177 f 370; KW 27 f 280; KW 112 f 510; KW 108 f 480; KW 154 f 480; KW 104 f 490; KW 46 f 550; KW 155 f 720; KW 59 f 370; KW 28 f 470; KW 24 f 670; KW 114 f 510. Prijzen pekelharing: Volle haring f 9.50f 9.20 Maatjesharing f 7.30.f 5.70 IJle haring f 8.10 Alles per kantje. DE MAKREEL KOMT! Het is langen tijd slecht geweest met de makreelvisscherij, doch de laatste dagen zijn er eenige trawlers met flinke makreelvang sten van de visscherij teruggekomen. De Azimuth was een der eerste booten, die een groote partij makreel aanvoerde. Daar er een goede prijs betaald werd be- somde deze trawler bijna f 4500. Ook de boo ten die gisteren met makreel aan de markt waren, hadden besommingen die varieerden van f 4000 tot f 5000. LEDENVERGADERING GROOT IJMUIDEN". De Winkeliers- en Handelsvereeniging „Groot IJmuiden" houdt a.s. Donderdagavond een ledenvergadering in „Kennemefhof". In deze vergadering zal o.a. de Sint Nicolaas- campagne besproken worden. RECORDREIS VAN DE ERIN IJM. 12. De Erin IJM. 12. de nieuwste en grootste trawler van de IJmuidensche vloot heeft met zijn laatste reis zoowat alle records van de crisisjaren geslagen. De trawler, die Zaterdag 4 September naar zee was vertrokken, was gis teren aan de markt met 2100 manden visch, in hoofdzaak haring en besomde daarvoor de kapitale som van f 7000. SLUITING OPEN ZWEMBADEN. De tijd van het zwemmen in open inrichtin gen loopt weer ten einde. Deze week zullen de beide zwembaden in IJmuiden gesloten worden en wel de Heerenduinen morgen en de Velser Zweminrichting a.s Zaterdagmiddag. Wie dus nog profiteeren wil. haastte zich. Bij deze temperatuur zal de liefhebberij wel niet groot zijn. JUBILEA. Donderdag 15 September zijn er twee ju bilarissen op het post- en telegraafkantoor al hier. De heer G. Schotel, adj.-commies bij den radiodienst en de heer G. A. v. d. Steen, besteller, zullen dan 25 jaar bij het Staats bedrijf der posterijen werkzaam zijn.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1