Naklanken van het badseizoen Haagsche molen. Mr. J. A. N- Patijn zou buitenlandsche zaken op zich nemen Concurrentiestrijd onder de verhuurders. Het kampeerterrein en de be langen van de badplaats. CASTRICUM Dinsdag. Het badseizoen 1937 is ten einde. Het gure jaargetijde met zijn regenvlagen en storm achtige winden heeft zich reeds aangekon digd en terwijl de trekvogels in groote troe pen over de lage landen zwermen om zich gereed te maken voor de groote reis naar mildere klimaten hebben ook de laatste gas ten de badplaatsen den rag toegekeerd. Ook voor Castricum is de tijd aangebroken, dat de balans over het afgeloopen seizoen kan worden opgemaakt. Het is een balans zonder cijfers, omdat de winst of het verlies van het badseizoen nu eenmaal niet onder cijfers is te brengen, om nog te zwijgen van de velen, die „gelijk geld" hebben gespeeld. Wij zijn er eens op uitgetrokken om van de zakenmenschen. pensionhouders, kamer verhuurders enz. eens te hooren, wat hun indrukken waren over de resultaten van het zoo juist geëindigde badseizoen. Over het algemeen luidde het oordeel niet onverdeeld gunstig. Weliswaar was het aantal badgas ten zeer bevredigend, maar, zoo zeide men ons, de meeste kwamen „met afgepast geld". Op eenige extra-uitgave was niet gerekend en als zoo precies de tering naar de nering moet worden gezet, dan blijft er voor an dere dingen al niet veel over. Het waren vooral de hotels en cafés, die daarvan in de eerste plaats de nadeelige gevolgen onder vonden. Van de hotel- en caféhouders hoor den we de algemeene klacht, dat de pension houders en de kamerverhuurders de prijzen drukken door te lage tarieven te berekenen. Daarvan is het gevolg, dat niet de gasten met zeer ruime beurs daarvan profiteeren, maar juist de menschen, die veel minder te ver teren hebben. Deze aangelegenheid hebben wij vervol gens met de pensionhouders en kamerver huurders besproken. Deze menschen moet men voor een zuivere beoordeeling van den stand van zaken in twee categorieën ver- deelen. De eerste groep wordt gevormd door degenen, die hun huis en hun woninginrich ting in den goeden tijd hadden aangeschaft, doch die nu, door werkloosheid gedwongen, trachten met verhuren iets te verdienen, om dat zij anders vast zouden loopen met de af lossing en de rentebetaling van hun hypothe ken. De tweede groep verhuurders verkeeren in iets gunstiger omstandigheden, hoewel zij toch ook moeilijkheden heeft. Deze menschen hebben groote huizen laten bouwen, waar voor zij vanwege een vaste betrekking des tijds flinke hypotheken konden opnemen. De eerste groep moest, om de huizen te redden eigenlijk tegen wil en dank gaan verhuren tegen lageren prijs en men kan zich er van overtuigd houden, dat zij niet dan in uiter sten nood hun huis en inboedel voor een be drag van tien of vijftien gulden afstaan en zichzelf behelpen in een schuurtje met alle daaraan verbonden ongemakken. Een ander geval is dit: Iemand met een vaste positie aan de provincie, die aanne men kon, dat hij in Castricum zijn leven wel zou slijten, kocht een stuk grond en Ziet daar op een woning bouwen, voorzien van alle moderne comfort. Zij zagen Bakkum bad plaats worden en richtten hun huizen daar naar in. In dien tijd werd nog een behoor lijke pensionprijs betaald en de aflossingen werden daarmede in overeenstemming ge bracht. Deze menschen zitten nu natuurlijk, wat men pleegt te noemen „te zwaar". En hierin ligt de oorsprong van den concur rentiestrijd. die voor vele ingezetenen dezen zomer „de spoeling dun maakte". Het kampeerterrein van de provincie. Wij vernamen voorts van een zijde, die volkomen tot oordeelen bevoegd mag worden geacht, dat het tentenkamp van de provin cie een ernstig beletsel zou zijn voor de tij delijke vestiging van beter gesitueerde bad gasten. Dit tentenkamp herbergt jaarlijks 12000 tot 15000 personen. Ieder jaar wordt dit aantal grooter, maar de vele duizenden goeden niet te na gesproken, de kwantiteit maakt ook hier de kwaliteit niet beter. Het personeel van de provincie, dat met het toezicht is belast, doet zijn uiterste best. maar onder een bevolking als van een kleine stad is de controle onmogelijk in staat alle ongewenschte voorvallen of toestanden te voorkomen. Wanneer de plannen voor de ontwikkeling van Castricum als badplaats ooit tot verwezenlijking zullen moeten ko men, dan zal met dit kamp geducht reke ning moeten worden gehouden. Eenige ver betering zou al kunnen worden bereikt, wan neer de tarieven voor het kampeeren ver hoogd zouden worden. Hoe het ook zij, het was in het afgeloopen seizoen lang niet alles „goud wat er blonk" voor Castricum. Maar wanneer men het oog richt op de toekomst, dan opent zich toch ook weer een gunstig perspectief. Er is geen badplaats langs de Noordzeekust aan te wij zen, die op zoo'n rijk bezit aan natuurschoon kan bogen als Castricum. om daarvan met behoud van al dit schoons te kunnen pro fiteeren zullen alle ingezetenen als één man achter de plannen moeten staan, die het ge meentebestuur met onzen vooruitstrevenden burgemeester aan het hoofd te dien opzichte wil verwezenlijken. BEVERWIJK HARDDRAVERIJ OP DEN ZEEWEG. Op Donderdag 21 October zal op initiatief van een groep paardensportliefhebbers te Bakkum onder auspiciën van de Castricum- sche Harddraverijvereeniging een harddraverij op de korte baan worden gehouden. Het comité zal verzoeken daartoe over den mooien Zeeweg te mogen beschikken. Uitgeloofd zijn de volgende prijzen: le pr. 1 175. 2e pr. f 75, 3e pr. f 25 en 4e pr. f 10. De toegangsprijs is op f 1 bepaald. Aangezien het hier een najaarscourse geldt, die vrijwel de reeks van draverijen zal besluiten, kan een groote inschrijving van de beste dravers worden verwacht. LEDENVERGADERING VAN C.S.V. Heden-, Dinsdagavond houdt de voetbalver- eeniging C.S.V. een ledenvergadering in de lunchroom van den heer B. Kuilman ter be spreking van de aa. competitie. Tevens zal een nieuwe penningmeester ge kozen moeten worden, omdat de heer Beusma wegens drukke werkzaamheden genoodzaakt was te bedanken. Politieschietvereeniging „Westerhout". Bespreking van de wedstrijden. Maandagavond hield de Politieschietvereeni ging „Westerhout" in de bovenzaal van hotel „Ter Burg" haar jaarvergadering. De voorzit ter, de heer P. Vellekoop, herinnerde in zijn openingswoord aan het dezen zomer gehou den schietconcours. Hoewel het financieele resultaat beter had kunnen zijn, stemt het tot groote tevredenheid, aldus de voorzitter, dat dat de inkomsten de uitgaven vrijwel dekten. Over de regeling van den wedstrijd heeft het bestuur niet anders dan met lof hooren spre ken, zoodat het eerste concours van „Wester- hout" toch een succes kon worden genoemd. Spr. hoopte, dat de vergadering er in zal sla gen een nieuw, frisch en jong bestuur te kie zen en dat de oude, goede geest weer in de vereeniging zal teragkeeiren. Ingekomen was een schrijven van den voor zitter en den penningmeester, waarin zij me dedeelden voor hun functies te bedanken. De heeren Boonstra en v. d. Werff, die periodiek moesten aftreden, wenschten niet voor een herbenoeming in aanmerking te komen. In het bestuur werden gekozen de heeren Brandwijk Blikslager, Verduit en N. v. d. Kolk. De voorzitter verwelkomde de nieuwe be stuursleden en hoopte, dat zij hun beste krachten zouden wijden aan den bloei der ver eeniging. De heeren Christiani en Jansen werden be noemd in de commissie belast met het nazien van boeken en bescheiden van den penning meester over de jaren 1936 en 1937. Hierna werden besprekingen gevoerd over den jaarlijkschen onderlingen wedstrijd en den feestavond voor leden en donateurs met hun dames. Besloten werd ook dit jaar den schietwed strijd weer te besluiten met een feestelijk getinte uitreiking van de prijzen. Het bestuur zal een en ander voorbereiden en den datum vaststellen. Alvorens de rondvraag werd gehouden, heeft de heer Smits een hartelijk dankwoord gesproken tot den afgetreden voorzitter, den heer P. Vellekoop, voor het vele werk,dat hij voor de vereeniging heeft gedaan en in het bijzonder voor zijn bemoeiingen voor het ge houden concours. Bij de rondvraag informeerde een der leden naar de mogelijkheid om het schieten met het K.S.O.-geweer te beoefenen. De voorzitter achtte het gewenscht. dat daarvoor contact wordt gezocht met de af- deeling van den Bijzonder Vrij willigen land storm. Daarvoor zou echter een afzonderlijke schietvereeniging van burgers moeten wor den opgericht. Mogelijk kan het nieuwe be stuur deze taak ter hand nemen. De heer Jansen dankte namens de vergade ring de afgetreden bestuursleden voor hun arbeid, waardoor zij de vereeniging niet al leen in stand hielden, maar ook belangrijk wisten uit te breiden. De voorzitter stelde nog in uitzicht, dat wel dra voorstellen zullen worden gedaan, om wijziging te brengen in de schietbaan. Met een woord van dank aan zijn medebe stuursleden nam de heer Vellekoop afscheid als voorzitter van de politieschietvereeniging en sloot hierna de vergadering. WIELERSPORT IN KENNEMERLAND. Verscheidene renners van de B. R. C. „Ken- nemerland" hebben deelgenomen aan de wedstrijden op de Zaansche Wielerbaan te Assen delft. De uitslagen waren: Achtervolging over 4 K.M. tusschen C. Bak ker en Middelkamp. Gewonnen door Mid delkamp na spannenden strijd met slechts 1 M. voorsprong. Koppelwedstrijd over 80 K.M.: 1. Mlddel- kamp-Meerschaert; 2. B. Glas-van Swelen op 1 ronde; C. Bakker, die met den Belg P. Verreyken reed bezette met 3 ronden achter stand de vierde plaats. Zondag a.s. rijdt „Kennemerland" te Ber gen op Zoom een clubwedstrijd tegen de Schelde. Maandag zal zij deelnemen aan. de wedstrijden om het clubkampioenschap van Nederland te Hoogerheide. (Op het Buitenhof te den Haag is Zaterdag de daar opgestelde molen van de Meer-Werk-Actie electrisch in beweging gebracht.) In 't hartje van de Residentie, Waarvoor het Buitenhof toch geldt, Staat, als een soort incongruentie, Sinds kort een molen opgesteld. Wat doet een molen, zult u vragen, Tusschen de huizen op een plein, En dan nog wel in 's-Gravenhage, Waar molens weinig gangbaar zijn. Het antwoord daarop is: die molen Staat als een symbool daar, slank en sterk. Waarmee het pleit wordt aanbevolen, Der Haagsche Actie voor meer werk. Eerst Zaterdag werd het je ware, Toen hij aan 't draaien is gebracht. Zij 't niet door echte molenaren En niet met Haagschen wind als kracht. Wij weten niet hoe door die actie, De Haagsche maal-tijd worden zal, Maar hopen, dat zij satisfactie En brood voor velen brengen zal. Om 't standpunt duidlijk te bepalen: Wij hopen dan maar dat, in 't kort, De Hagenaar erom zal malen En toch niet malend ervan wordt. P. GASUS. EEN SERIE LEZINGEN IN DE BADPLAATS. Een comité gevormd. In de badplaats Wijk aan Zee is een comité gevormd, dat zich ten doel stelt de dorpsge- nooten in de komende wintermaanden meer algemeene ontwikkeling bij te brengen. Het ligt in de bedoeling van het comité, dat een deskundige eenmaal in de twee weken een causerie over een of ander onderwerp komt houden. Het comité heeft van talrijke personen van alle gezindten reeds bewijzen van instemming mogen ontvangen. In het comité hebben zitting genomen de heeren D. de Boer, Chr. de Goede Jr., F. W. de Graaff, H. Klein Jr., Konz, Dr. W. Netelenbos en F. R. C. Rijkens. De serie lezingen zal geopend worden met een causerie over Nederlandsch Oost-Indië door den heer F. W. de Graaff op Vrijdag 17 September a.s. des avonds te 8 uur. De bijeen komst wordt gehouden in Pension „Het Hooge Duin". DE UITSLAGEN VAN DE POOLS. De uitslag van de Littlewoods Pool van de Zaterdag gespeelde Engelsche wedstrijden was; lxlllxxxllll2xl, totaal 26 pun ten. Die van de Murphy's Everymans Pool: xlllx2xxll2xl, totaal 25 punten. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. 13 Sept. 1937 Suikermais per kolf 2>/23J/2 cent. Waschpeen per K.G. 4—5 cent. Spinazie per kist 40—65 cent. Sla per kist 1570 cent. Postelein per kist 14—22 cent. Andijvie per kist 1530 cent. Wortelen ber bos 5—10 cent. Peterselie per bos 1—2 cent. Selderie per bos 1—2 cent. Prei per K.G. 441/2 cent. Bloemkool le soort per stuk 1013 cent, Bloemkool 2e soort per stuk 36 cent. Tomaten per K.G. 46 cent. Doppers per K.G. 1822 cent. Witte Capucijnders per K.G. 1622 cent. Kassnijboonen per K.G. 1424 cent. Snijboonen per K.G. 617 cent. Dikke Boonen per K.G. 412 cent. Sperc.b. z. dr. per K.G. 10—15 cent. Spercb. m. dr. per K.G. 1013 cent. Pronkboonen per K.G. 2.702.40 cent. Trosboonen per K.G. 1217 cent. Knollen per stuk 3—6 cent. Komkommers per stuk IV24 cent. Roode kool per stuk 45 cent. Groene kool per K.G. 34 cent. Aardbeien per doosje 2840 cent. Appelen per K.G. 616 cent. Peren per K.G. 610 cent. Bramen per slof 7085 cent. Meloenen per stuk 5—15 cent. Druiven per K.G. 2530 cent. Chin, kool per stuk 37 cent. MARKTBERICHTEN Noteering van 13 Sept. 1937. Spinazie per kist f 0.200.35 Postelein per kist f 0.10—0.25 Andijvie 100 str. f 11.75 Wortelen per kg. f 0.040.08 Bieten per 100 st. f 1.25 Komkommers, per 100 f 1.503.50 Aardappelen, klei per K.G. f 0.02V20.05y2 Tuinboonen per K.G. f 0.06 Snijboonen per kg. f 0.080.16 Heerenboonen per kg. f 0.070.12 Trosboonen per kg. f 0.100.17 Roode kool per 100 f 5 Savoije kool per 100 f 5 Bloemkool per 100 f 617 Uien, per kg. f 0.05 Prei per kg. f 0.03—0.04 Sla, per 100 krop f 11.40 Pieterselie per bos, f 0.02 Selderie per kist f 0.09 Appelen per kg. f 0.08—0.18 Peren per kg. f 0.100.20 Pruimen per kg. f 0.24 Aardbeien, per doosje f 0.24 Druiven per kg. f 0.2432. SANTPOORT R.-K. SPORTVEREENIGING. De R.K. Sportvereeniging „Santpoort" her dacht Zondag haar 3de lustrum. Des mor gens halfnegen werd een H. Mis gehouden, waarna een gezamenlijk ontbijt in ,,'t Huis te Velsen" volgde. De geestelijk adviseur, ka pelaan J. Wuyster, sprak hier over de R.K. sport in 't algemeen, De voorzitter, de heer Jac. P. Nijssen voerde het woord over cluib- liefde en volgzaamheid aan het bestuur. De supportersvereniging bood een zilve ren bal op voetstuk aan als prijs voor den jubileumswedstrijd tegen S. D. O. uit Bussum, terwijl het sigarenmagazijn Sanders een me daille schonk voor de ontmoeting Santpoort 2SDO 2. Aan den heer Wittebrood, die van de oprichting af de penningen der vereeni ging had beheerd, werden namens de sup portersvereniging bloemen aangeboden. Des middags hadden bovengenoemde jubi leumswedstrijden plaats, die beide door Santpoort werden gewonnen. Des avonds 8 uur werd in „Zomerlust" een feestavond gehouden, waarvoor de belang stelling groot was. In een korte feestrede herdacht de voor zitter, de heer Jac. P Nijssen, wat in de 15 jaar gepasseerd was. Hulde bracht hij aan de initiatiefnemers, de heeren P. p. Smit, W. v. d. Heyden en S. Wittebrood, waarvan laatst genoemde twee nog een bestuursfunctie ver vullen Dank bracht spr., óók namens de ouders aan de junioren en adspirantenleiders. Namens den Dioc. Haarl. V. B. complimen teerde de heer P. P. Smit. Het verdere deel van den avond werd ver zorgd door het gezelschap Jack Funny, dat er weldra de stemming in bracht. Na 11 uur volgde een gezellig samenzijn met diverse attracties onder leiding van Vo gels' Accordeon Band. HEEMSKERK COLLECTE Alhier werd Zondag een collecte gehouden voor het Santos-fonds, de baten waren voor t. b. c. bestrijding voor R.K. Middenstanders. De opbrengst was f 37.40 DAMMEN Vrijdagavond 8.30 uur speelt de Damclub ln het R.K. Vereenigingsgebouw een wedstrijd tegen „Gezellig Samenzijn" uit IJmuiden. HET GEMEENTEHUIS IN 'T LICHT. Tijdens de beide feestdagen Woensdag en Donderdag zal het Gemeentehuis weer ge heel geillumineerd zijn. Het Gemeentehuis dat zich door zijn bouw zoo uitstekend voor illuminatie leent, zal zeker veel kijklustigen trekken. HARDDRAVERIJ. Donderdagmiddag 16 September zal op de baan in het Marquettebosch eerste klas paardensport te zien zijn. Ned. Bond van Huis- en Grond eigenaren. Rede van prof. Veraart. De Nederlandsche Bond van Huiseigenaren en Bouwondernemers heeft zijn bendscongres te Amersfoort gehouden. Na de samenkomst der congressisten in hotel Birkhoven, waar de begroeting door de ontvangende afdeeling ge schiedde, volgde een officieele ontvangst van het bondsbestuur door het gemeentebestuur van Amersfoort. In het vroege middaguur begaven de con gressisten zich naar Zeist, 'waar in de groote zaal van hotel Figi de congresvergadering werd gehouden. In deze vergadering heeft prof. mr. dr. J. A. Veraart, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft, een rede uitgesproken over het onderwerp: „Het pri vate eigendomsrecht op het terrein van de volkshuisvesting in verband met het orde- ningsstreven". Spreker begon zijn uiteenzettingen met een uitvoerige beschouwing over het wezen van het privaat eigendomsrecht. Tegenover de aperte sofismen van een Rousseau met zijn radicaal individualisme en van een Marx met zijn redicaal collectivisme is men slechts veilig in het Aristotelische-thomistisch denksysteem, de wijsheid van alle tijden, voor onzen tijd en in ons land doorgedacht door den grooten vaderlandschen wijsgeer dr. J. Th. Beysens. Uitvoerig behandelde spr. hoe een organi satie van huiseigenaren kan gaan passen in het stelsel der publiekrechtelijke bedrijfsor ganisatie, dat komende is. De sociale zijde van tal van economische voorzieningen wordt ge lukkig erkend. Zij moeten ingeschakeld wor den in de zorg voor het algemeen belang. Is er iemand, die na zooveel jaren van evolutie nog zou twijfelen aan de sociale zijde van het vraagstuk der volkshuisvesting, na voeding en kleeding de meest dringende behoeftevoor ziening? Welnu, het privaat-eigendom der huizen kan zich steeds meer als doelmatig bewijzen, naarmate het oog blijkt te hebben voor zich ontwikkelende behoeften. De eigen organisatie der huiseigenaren kan de zaken zelf in handen namen en spr. ziet geen enkel argument, waarom ook deze organisatie zich niet tot publiekrechtelijk lichaam zou ont wikkelen. De congresdag werd besloten met een ge- meenschappelijken maaltijd in hotel Birk hoven te Amersfoort Uw advertentie in dit blad wordt door geheel Kennemerland qe. lezen. Voert daarom Uw reclame in de □MUIDER COURANT I Op 1 October zal hij waarschijnlijk de portefeuille reeds aanvaarden De N. R. C. heeft goeden grond om het thans zeer waarschijnlijk te ach ten, dat met ingang van 1 October of kort nadien onze tegenwoordige ge zant te Brussel, mr. J. A. N. Patijn, als minister van buitenlandsche zaken zal optreden. Mr. Patijn is reeds tijdens de Kabinetsfor matie aangezocht, nadat jhr. de Graeff, de vorige minister van buitenlandsche zaken, zich niet bereid had verklaard zitting te ne men in een rechtsch kabinet of wat daarop moest lijken. De heer Patijn heeft toen het aanbod eveneens afgeslagen, maar er ver luidde reeds in die dagen, dat hij gezegd had, dat, indien men voor de portefeuille van bui tenlandsche zaken ten slotte op geen ge- schikten candidaat beslag zou kunnen leg- gen, hij bereid was het aanbod opnieuw in overweging te nemen. Daar blijkbaar in ker kelijke kringen geen ministrabel persoon voor dezen, in onzen tijd zoo belangrijken post is kunnen worden gevonden, is dr. Colijn dan nu teruggekeerd tot mr. Patijn, die, hoewel evenmin als jhr. de Graeff bij een partij aan gesloten, van liberalen huize is. De heer Patijn is den 9den Februari 1313 te Rotterdam geboren. In 1911 werd de heer Patijn benoemd tot burgemeester vanLeeuwarden, daarna in 1913 tot burgemeester van 's Gravenhage. In 1930 ging hij naar de diplomatie over en werd be noemd tot gezant te Rome, welken gezant- schapspost hij in 1936 verliet voor dien te Brussel, waar hij tevens geaccrediteerd is bij het Hof van Luxemburg. TREINONTSPORING TE BEDUM. Geen persoonlijke ongelukken, Toen Maandagmiddag de trein, die om 15.07 uur uit Groningen naar Delfzijl vertrekt het station Bedum binnenreed, derailleerde een der wagons, zoodat deze dwars over de rails kwam te staan. Vermoedelijk is de wis sel teruggesprongen, toen de locomotief en de eerste wagon reeds gepasseerd waren. De reizigers kregen geen letsel, alleen waren zij hevig geschrokken. De trein had twintig mi nuten vertraging. VERBETERING VAN DEN RIJKSWEG VELSEN—ALKMAAR. De A. N. W. B. meldt, dat 1 October as. door den Rijkswaterstaat te Haarlem zal worden aanbesteed volgens bestek no. 244 de verbe tering van den rijksweg Velsen-Alkmaar van de kom van Beverwijk af in noordelijke rich ting ter lengte van ongeveer 2 K.M. onder de gemeente Heemskerk. Deze verbetering zal bestaan in een ver breeding van de aardebaan en den aanleg van een rijbaan van dicht grof asfaltbeton, breed 6 m. opgesloten tusschen kantstrooken van klinkerkeien of klinkers. Aan weerszijden van deze rijbaan wordt een vrijliggend rijwielpad en een voetpad aangelegd, breed resp. 2 m. ij 1 m. De rij wielpaden worden gedeeltelijk voorzien van een verharding van dicht fijn asfaltbeton en gedeeltelijk bestraat met betontégels, de voet paden worden geheel bestraat met beton- tegels. Het gheele werk, dat Is geraamd op f 90.000 zal uiterlijk tien maanden na den datum van aanvang moeten zijn voltooid. AUTOMOBILISME. CAKACCIOLA WINT DEN GROOTEN PRIJS VAN ITALIë. Uit Livorno: Het internationale automodel- wedstrijdprogramma is Zondag gesloten met het verrijden van den grooten prijs van Italië op het Montenero-circuit. Hoewel de in totaal af te leggen afstand 385 K.M. bedraagt, was het parcours wegens de vroeg invallende duis ternis ingekort tot 350 K.M., dit is vy'ftig ronden. 1 De uitslag luidt: 1. Caraccïola (Mercedes Benz). tijd 2 uur 44 min. 54 sec., gem. uursnelheid 128.3 sec- 2. Lang (Mercedes Benz) dezelfde tijd; Rosemeyer (auto Union) 2 uur 46 min. 1» sec. HOLLAND-AMERIKA LIJN. Lochmonar (u.) 11. v. L. Angeles. Nebraska (t.) 11 v. Cristobal. Statendam, N.-York n. Rott. 14 (7.30 n.m. G.T.) te Plymouth verw.) Edam, Rott. n. Philad. 11 v. Boston. Leerdam, N.-Orleans n. Rott. 10 te Gal veston. Drechtdij'k, Rott. n. Vancouver 10 v. King ston (Ja.). Volendam, 11 v. N.-York n. Rott. Boschdijk, New-Orleans n. Rott. via Londen 12. 400 m. Z. v. Land's End. HALCYON LIJN. Stad Haarlem, Morphoubaai n. Rott.-Vlaard 13 v. Oran. Vredenburg, Lulea n. Rott.-Vlaard. p. 12 Brunsbuttel. Stad Amsterdam, Benisaf naar Rott.-Vlaard. p. 12 Gibraltar. Stad Maassluis, 13 v. Narvik te Vlaard. Vredenburg, Lulea n. Rott. 13 (2 n.m.) voor- gaats Waterweg. Flensburg, 11 v. Narvik n. Vlaard. Stad Dordrecht, 14 (nun.) v. Lissabon te Gent verwacht. HOLL AFRIKA LIJN. Jagersfontein (t.) 13 v. Pt. Said. Bloemfontein, 13 v. Rott. te Beira. Meliskerk, 13 v. Rott. te Hamburg. Boschfontein (u.) 12 van Dover. HOLL - W AFRIKA LIJN. Jaarstroom (uitr.) 11 v. Lagos. HOLL.—O. AZIë LIJN. Gaasterkerk (t.) 11 v. Pt. Said. Serooskerk (u.) 11' v. Manilla. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (u.) pass. 12 Dover. KON. NED. STBT MIJ. Euterpe, Amst. n. Bord. p. 12 Dungeness. Vulcanus, Rott. n. Liss. p. 12 Dungeness. Ariadne, Rott. n. Piraeus p. 12 B. Head. Trajanus, Rott. n. Algiers p. 12 B. Head. Juno, 11 v. Susa te Delfzijl. Orion, 13 v. Thessal te Stamboul. MaTs, Alexandrië n. Rott. 13 v. Gibraltar. Aurora, Palermo 11. Amsterdam p. 13 Gi braltar. Odysseus, 13 v. Gibr. te Albufeira. Theseus, 13 v. Amst. te Hbg. Nereus, 13 v. Amst. n. Kopenh. Plato, 13 v. Amst. n. Baco Uracoa. Hebe, Amst. n. Kopenh. p. 13 Holtenau. Achilles, Piraeus n. Amst. 13 te Licata Titus, 13 v. Oran naar Malta. Ajax, 13 van Odense n. Stettin. Rhea, 13 v. Amst. te Hamburg. Alkmaar, 12 v. Callao te Valpar. Breda, Chili n. Amst. 12 v. Cristob. Costa Rica, 12 v. H'bg. te Amst. Merope, 11 v. Lissabon n. Amst. Oberon, 12 v. Tunis te Alexandrië. Orestes, 11 v. Curacao n. Cristobal. Orpheus, 12 v. Kopenhagen n. Amst. Pluto, 13 v. Hamburg te Amst. Stella, 11 v. Tunis te Duinkerken. Tiberius, 1:2 v. Olhao te Genua. Vesta, Stettin n. Amst. p. 13 Brunsb. Strabo, Amst. n. W.-Ind. p. 11 Azoren. Ino, 11 v. Cristobal n. Buenaventura. KON. HOLL. LLOYD. Montferland (t.) 11 v. Rio Jan. Zaanland (u.) 11.60 m. Z.W. van Niton. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Modjokerto (u.) p. 11 Perim. Dempo (t.) 13 van Sabang. Indrapoera Ou.) 13 v. Lissabon. Sibajak (t.) p. 12 Finisterre 13 (9 v.m.) te Southampton en 15 (8 v.m.) te Rotterdam verwacht.. Slamat (u.) 13 v. Belawan. K. Baroe, 12 v. Bremen te Rott. K. Gede (u.) p. 11 K- Bon. Soekaboemi (u.) p. 11 Perim. Weltevreden (t.) p. 12 Finist. K. Agoeng, 12 v. Rott. te Batavia. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tarafean (t.) 13 van Suez. Soemba (uitr.) 10 te Sabang. Singkep, 12 v. Batavia n. Amst. Simaloer Cu.) 12 te Belawan, STOOMV. MIJ OCEAAN. Bennevis, China n. Rott. 12 v. Col. Antenor, l v. Yokohama n. Rott. Myrmidon, Rott. n. Java 13 van Suez. Melampus, Amst. n. Java p. 12 Dungeness. Calchas, Rott. n. Japan 11 v. Liverpool. Patroclus, Jap. n. Rott. 8 v. Colombo. Diomed, Japan n. Rott. 12 v. Pt. Said. Deucalion, Japan n. Rott. p. 12 Gibraltar. Alcinous, 12 v. Batavia te Amst. Benlawers, 7 v. Otaru n. Rott.. Laertes, 10 van Tyne te Batavia. Glenbeg, Dairen n. Rott. 11 te Penang. Mentor, Bintang n. Amst. 11 v. Penang. Glenogle, Dairen n. Rott. p. 11 Gibraltar Silverpalm, Vancouver n. Calc. 10 v. Colombo ROTT.—Z.-AMERTKA LIJN. Alhena (th.) p. 10 Madeira. Alphaeca (t.) 11' v. Bahia. Haringverscheping. Het Nederlandsche motorschip Adelaar dat in Scheveningen een hoeveelheid haring in vaten geladen had, kwam gistermiddag naar hier om nog een partij versche haring in kisten by te laden en vertrok vervolgens naar Gdynia. tt j r Kotter gestrand. De m Hundestedt (Denemarken) thuisbe- hoorende motorkotter Venus, welke van een Engelsche vxsscherijhaven naar Thyborön onderweg was, is door een zwaren storm over vallen en bij laatstgenoemde haven g—- De netten waren van dek gespoeld en ni op schroef gekomen waardoor het schip e.?jj speelbal der golven werd. De opvarenden ZP gered. Onder Grieksche vla»- Het naar Griekenland verkochte Enphche stoomschip Temple Lane, dat te Amsterdam gedokt heeft, werd door de nieuwe eigenaars overgenomen en is onder Grieksche vlag naar Rotterdam vertrokken met den naam naghia. Reis voortgezet- Het wegens gebrek aan motorolie op reis van Vlaardingen naar Wyborg hier binne geloopen Dutische motorschip Peter been- den olievoorraad te hebben aangevuld, de -« voortgezet. Kolenaanvocr- Van New Castle is het Engelsche stoom* schip Birtley met een lading steenkolen in zeehaven van het Hoogovenbedrijf aan» komen Invoer cellulose. Het Zweedsche stoomschip Ask is van san] darne bij de papierfabriek te Velsen aan. komen met een gedeeltelijke lading een"' Na deze gelost te hebben zal het stoom*, naar Amsterdam doorgaan om de stusgoe ren te ontschepen.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6