HET NIEUWE AVONDBLAD Oorlogsgevaar. Schepelingen op visschersvaartuigen moeten monsteren. ERRES RADIO Handelsondern. UNIC v. v. vraagt om economische ordening. JAARGANG NO. 266 WOENSDAG 15 SEPT. 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2J4 cents incasso, per kwartaal 11.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN: 1—6 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN I» NE VEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid overlijden 400.verlies van hand, voet of oog f 200.beide leden duim f 100.één lid duim f 50.alle leden wijsvinger 60.— twee leden wijsvinger f 25—, alle leden anderen vinger f 15.—, één of twee leden anderen vinger ƒ5.—, arm- of beenbreuk f 30.—, enkelbreuk f 15.—, polsbreuk f 15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. 400.— hpverdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van 2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben, [tog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geülus treerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. President Franklin Roosevelt heeft in zijn vacantie-oord Hydepark, alvorens zijn vacan- tie af te breken en naar Washington terug te réizen, in een redevoering verklaard dat hij jl het mogelijke zal doen om de Vereenigde i^ten buiten oorlog te houden". De oorlogs dreiging noemde hij zeer groot en terecht, zei h[j heerscht alom een gevoel van zenuw-- achtigheid als gevolg van den oorlog tusschen Japan en China, en de zeerooverij in de Mid- dellandsche Zee. „Sedert ik te Hydepark ben, heb ik maar twee of drie uur voor mijzelf ge had. De menschen lachen, als men over na denken spreekt, maar men moet wel goed overleggen, wil men het land buiten een oorlog houden". Dit klinkt wel erg somber en het is goed erbij in aanmerking te nemen, dat deze rede voor Amerikanen werd afgestoken en dat die gewoonlijk in een ietwat anderen stijl worden behandeld door hun staatslieden dan in Euro pa gebruikelijk is. Vandaar dan ook de merk aardige term „terecht heerscht alom een ge voel van zenuwachtigheid". Deze woorden zouden, als een Europeesch staatshoofd ze bezigde, het doeltreffendste middel blijken om de onrust te vergrooten en het „gevoel van zenuwachtigheid" tot een paniekstemming te doen klimmen. Het effect op de Amerikanen is ongetwijfeld anders. Ten eerste is hun land het machtigste ter wereld, ten tweede bestaat er nauwelijks eenige kans dat de Vereenigde Staten binnen afzienbaren tijd oorlog op hun eigen grondgebied zullen hebben te voeren, ten derde is Amerika wel zeer ver verwijderd zoowel van China als van Europa en ten vier de zijn de Amerikanen niet gewend, politieke redevoeringen al te letterlijk op te vatten. Ondanks dit alles is het merkwaardig dat president Roosevelt zulke woorden spreekt. Hij weet dat zij door de geheele wereld gehoord worden en het machtigste staatshoofd ter wereld zegt zulke dingen maar niet zoo eens even. Hij overweegt de uitwerking ervan zeer nauwkeurig voor hij ze uitspreekt. kan men er een directe waarschuwing in zien vooral aan het adres der Japanners en een sein „Weest op uw hoede!" aan het adres van vele landen die niet direct bij de conflicten betrokken zijn. Wat deze landen betreft, waartoe ook het onze behoort, kan men de uitlating van Roosevelt omtrent tfn „alom heerschend gevoel van zenuwach tigheid" moeilijk als juist aanvaarden. Onge twijfeld is er een nerveuze stemming waar neembaar in diplomatieke kringen, hetgeen in de laatste jaren al zoo vaak het geval is geweest. Maar in de breede lagen der bevolkingen is men over het algemeen nogal afgestompt tegenover oorlogsgevaar, be halve wellicht in Frankrijk, waar men sinds 1919 eigenlijk voortdurend in onrust over den loop van zaken heeft verkeerd. De buitenland se pers geeft evenmin als de onze op het moment een beeld van onrust en opwinding. Als Roosevelt evenwel zegt: „De menschen lachen, als men over nadenken spreekt, maar moet wel goed overleggen wil men het buiten een oorlog houden", dan voelt men de algemeene juistheid van een opmer king, die volstrekt niet alleen voor de Ameri kanen geldt. De huidige onmiskenbaar groote gevaren zijn zeer zeker een gevolg van gebrek aan wil tot samenwerking en van gebrek aan ',',a enken vooral in Europa, dat eerst in den van Briand en Stresemann en later in dm Van de °ntwaPeningsconferentie zich C gelegenheden heeft laten ontglippen saneering der internationale verhou- gen en tot bouw van een sterk nieuw geheel komen. Het heeft inderdaad „gelachen toen men jak over nadenken" en lijdelijk, met de - ocsheid van een vermoeid deel der we- •e - aangezien dat men nieuwe tegenstellin gen en verdeeldheden schiep in oude vor- ^en en de 0U(le fouten van de eerste jaren Ker eeuw, zich uitend vooral in een nieu- ging herhalen. e daartegen onvermoeid waarschuwden r en uitgelachen. Zij spraken inderdaad over ..nadenken". Men hoopt op de kracht van eenige groote gendheden die persé oorlog willen ver- J en, maar men voelt in deze dagen wel dat hjo.dle kracht geen afdoende bescherming als die mogendheden zóó getart worden hun regeeringen ten slotte het noodlot meer kunnen bezweren. Hopelijk zal de «uwing van de huidige situatie nog bïj- komen, om eindelijk andere wegen te ^n insiaan en ook den internationalen be s-kolder den kop in te drukken. IJMUIDEN Het aantal kooplieden in den Rijks vischaf slag. tv, Y, De Noorsche visschersvloot. m rio°rsc*le visschersvloot is uitgebreid En eland aangekochte stoom- rWii rd Harewood en L. H. Rutherford, Ï=n1ï i„ rr, ntU^W tói?nemouth en in Grimsby thuis In één jaar gestegen van 246 tot 310. De stijging van het aantal ingeschreven kooplieden in een tijd van voortdurend verder afnemenden omzet vond eerst haar verkla ring in het ontbreken van een maatregel, die doeltreffend was om diegenen van den afslag te weren, die dezen slechts komen verstoren, doordat zij zelf in den afslag nagenoeg nooit koopen, doch het verloop ervan enkel volgen om op zekere oogenblikken visch, welke door anderen is gekocht, direct bij den afslag over te nemen, zoo lezen wij in het Jaarverslag van de IJmuider Vischhandel Vereeniging. Voldoening zou dan ook hebben geschonken de grens, mits waakzaam toegepast, die ,in 1935 hieraan was gesteld. Tot teleurstelling van den gevestigden handel moest echter in 1936 worden ondervonden, dat deze welover wogen bepaling illusoir werd gemaakt door een wijziging, die op hardnekkigen aandrang daarin is aangebracht. Deze verandering, die in werkelijkheid met een volledige opheffing der grens ongeveer gelijk staat, zou nog eenigszins kunnen worden gebillijkt, indien zij voor den producent een merkbaar effect zou sorteeren. Waar het gevolg ervan evenwel geen ander is dan het practisch toelaten tot den afslag van kleinhandelaren, die zich na een enkelen formeelen koop in den regel slechts voor het overnemen van visch interesseeren, is de ont stemming begrijpelijk, welke in breeden kring tegen dezen aandrang bestaat. Pleiten voor verhooging van het aantal ingeschrevenen bij den afslag, doch op eigen terrein het slui ten van een uitvaart-ring verdedigen is para doxaal en laat buiten beschouwing, dat er bij minder dan half zooveel omzet als in 1928, echter vrij wél dubbel zooveel handelaars als in 1912/1914, zeker geen gebrek aan activiteit, doch juist een teveel aan overdreven concur rentie is. De verwachting wordt dan ook uitgesproken, dat het verzoek om terugkeer tot een redelijk hooger gelegen grens, welker formuleering ont duiking uitsluit, een ruimer gebaseerd stand punt zal ontmoeten, temeer daar diegenen, op wie de gevraagde maatregel betrekking heeft, zonder meer al in een gunstiger positie verkeeren, doordat zij, in tegenstelling met den groothandel, vrij van vaste lasten zijn. Op zichzelf reeds, nog meer echter in het licht van dit verschil, werd het practisch opheffen der omschreven grens door den gevestigden handel gevoeld als een onbillijk ondermijnen van zijn veelal reeds vrijwel onhoudbaar be- Meer overweging verdient, dat het verzwak ken van een essentieel onderdeel van het dis tributieapparaat op den duur ook voor den producent geen gunstig resultaat kan op leveren. doch slechts zorgwekkend verlies. PROPAGANDA VOOR „EET MEER VISCH" Interessante avond in Thalia. Naar men ons mededeelt belegt de Com missie tot bevordering van het Vischgebruik in Nederland op 28 September a.s. in Thalia een vergadering in denzelfden geest als dit het vorig jaar geschiedde. Bij deze gelegenheid zal Mr. J. H. Kiewiet de Jonge, voorzitter van de Nederlandsche Visscherijcentrale, een korte rede houden en zal daarna worden afgedraaid de nieuwe film die voor rekening van de Commissie is ver vaardigd, waarin een beeld wordt gegeven van de trawlvisscherij op de Noordzee en ver der diverse scènes met betrekking tot het lossen, pakken, verkoopen, verzenden, berei den en genieten van de visch. De voorstelling dezer film duurt ongeveer drie kwartier. Evenals het vorige jaar worden hiervoor uitgenoodigd de leden van de Vereenigingen van Reeders en Vischhandelaren, alsmede een groot aantal personen, die in een of an dere qualiteit bij de visscherij zijn betrokken, hetzij direct of indirect. Wij vernamen dat de uitnoodigingen in den loop der volgende week zullen worden ver zonden. dat vermoedelijk nog wel enkele plaatsen meer beschikbaar zullen zijn dan waarvoor invitaties worden verzonden en dat belangstellenden, die geen uitnoodiging ont vangen, bij het Secretariaat van de Commis sie, Middenhavenstraat 42/44 een aanvraag kunnen inzenden na Woensdag 22 dezer. De uitnoodigingen die verzonden zullen worden, zullen strikt persoonlijk zijn. PRINS BERNHARD WEER VERTROKKEN Prins Bernhard, die zich zooals wij giste ren reeds hebben gemeld, gistermorgen aan den toeristensteiger aan boord van H. M.'s Gelderland had begeven, is gistermiddag 5 uur in de buitenhaven weer van boord ge gaan. Een motorbarkas vervoerde Z. K. H. wederom naar den toeristensteiger, waar de Maybacli inmiddels stond te wachten. Een groote menigte was getuige van de aankomst van den Prins, die nu reeds voor de derde maal IJmuiden heeft bezocht.. Met den door hemzelf bestuurden auto ver trok de hooge bezoeker en zijn gevolg naav Soestdijk. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. Mooij—Michel, d., Westerwijk straat la, Velsen (N.); C .M. van Campen—de Boer, z., v. Wassenaerstraat 17, IJmuiden; A. GrootPrins, z., Wijk aan Zeeërweg 186, IJmuiden; C. Luit—Winkelman, d., Wester wijkstraat 10, Velsen (N.); H .C. Tervoort— van Pel, d., Trompstraat 6, IJmuiden; G. A. G. Stapper—Steenbergen, z., Wijkerstraat- weg 236 r., Velsen N. Overleden: L. F. Wassenaar, 80 jaar, echt genoot van H. Toren, Jb. v. Heemskerkstraat 16 rd., IJmuiden; K. J. Noordzij, 42 j... onge huwd, Huijgensstraat 20, IJmuiden; K. Swan, 39 jaar, ongehuwd. OORLOGSWEE IN SJANGHAI. De aangerichte verwoestingen in een der hoofdstraten van de stad na een Japanschen luchtaanval. Keuring van zeevisschers thans verplicht. Schippers, machinisten en stuurlieden bevorderd tot „Scheepsofficieren". Bij Koninklijk besluit van 18 Mei 1937 is bepaald, dat de Wet van 14 Juni 1930, Stsbl. no. 240 „houdende nieuwe wettelijke regeling van de arbeidsovereenkomst van kapiteins en schepelingen" in werking zal tre den met ingang van 1 October 1937. Tevens is afgekondigd het Kon. besluit van 15 Mei 1937. waarbij nader worden uit gewerkt verschillende wetsbepalingen in verband met genoemde wet. Het in werking treden van bovengenoemde wet is van veel belang voor het visscherijbe- drijf, immers houdt deze wet het nieuwe element in, dat thans vaststaat de verplich ting van aanmonstering van schepelingen ter visscherij. Van deze verplichting is uitgesloten de kustvisscherij. d.w.z. visscherij, uitgeoefend met schepen kleiner dan 50 ton bruto. Uit deze uitzonderingsbepaling volgt, dat prac tisch alle stoom- en motortrawlers, stoom- en motorloggers en stoombeugers onder de wet vallen Wat ervoor de aanmonste ring noodig is. Voor de aanmonstering is in de eerste plaats noodig. dat overgelegd wordt het mat de schepelingen gesloten arbeidscontra#. INVENTA HAARDEN en HAARDKACHELS. GEMAKKELIJKE BETALING. Handelsonderneming U N I C, HOUTMANSTRAAT 4 IJMUIDEN (bij den watertoren). (Adv. lngez. Med.) D. C. IJ. NIEUWS. Het nieuw gekozen bestuur heeft de func ties als volgt verdeeld: K .de Jong, voorzitter; D. Ott, 2e voorzit ter; J. Visser Sr., wedstrijdleider, commis saris van materiaal; P. Ley te, secretaris-pen ningmeester; B. Dukel, algem., A. Ligt- hart, technisch adviseur; J. H. H. Mertens, 2e secretaris, A. Schager, 2e penningmeester. In de bestuursvergadering heeft het be stuur de 5 volgende tientallen voor de a.s. clubcompetities vastgesteld. Hoofdklasse: D. C. IJ. I. Bord één: A. Ligt- hart, 2. B. Dukel, 3. H. de Boer, 4. P. Leyte, 5. C. Suyk, 6. H. Laros, 7. H. Buis, 8. F. Basstra, 9. J. H. H. Mertens, 10. G. Postma. Het tweede tiental, eerste klas, district- bond Noord-Holland: 1. C. Bais, 2. J. Smit, 3. T. Postma, 4. J. Kramer, 5. D. Ott, 6. K. de Jong, 7. T. Dukel, 8. v. d. Heyde, 9. L. Koet sier, 10. A. Kraai. Derde tiental: tweede klas, districtbond Noord-Holland. 1. H. Schaap, 2. P. v. d. Velde, 3. v. Straten, 4. Snell, 5. Brand, 6. J. Vrijhof, 7. H. Visser, 8. J. Visser Jr., 9. E. Broek, 10. A. Schager. 4e Tiental: 1. J. Visser, 2. P. Kok, 3. J. Kuik, 4. J. Lichtendahl, 5. J. Woudenberg, 6. H. Hühl, 7. Chr. Broek, 8. J. de Wilde, 9. J. Land- wehr, 10. H. de Wolf. 5e Tiental. 1. J. Waal, 2. Cor Broek, 3. Ligt- hart Sr.. 4. Effern, 5. v. Veen, 6. Hoek, 7. Hoogendijk, 8. Boon, 9. Zeders, 10. v. Vliet. Niet onmogelijk is het dat nog een zesde tiental wordt gevormd o.a. met de volgends spelers: J. Meier, De Weert, Schoone, v. d. Kuil, Hoogland, Swier, Bal. Voor IJmuiden kan daarvoor dienen de loon- overeenkomst van 25 Januari jl. Verder is noodig. dat de schepeling zich voorziet van een monsterboekje. Onder de categorie van ambtenaren, belast met de aanmonstering zijn eenigen aangewezen, die gerechtigd zijn tot de afgifte van deze boekjes. Deze zijn buiten het Hoofd van de Scheepvaart inspec tie de Waterschouten te Amsterdam, Rotter dam, Velsen-IJmuiden en Delfzijl en de Com missaris van politie te Vlissingen. Om in bezit te komen van een monster boekje is in verband met de wettelijke voor schriften voor Velsen-IJmuiden een vragen formulier samengesteld, dat vermoedelijk a.s. Donderdag door het C.A.B. verkrijgbaar zal worden gesteld. Schepelingen ter koopvaar dij, wonende in Velsen en omliggende ge meenten kunnen dit vragenformulier beko men bij den Waterschout te IJmuiden. Na ontvangst van het monster boekje dient de schepeling zich te wenden tot een door de reederij aan gewezen geneeskundige voor een licha melijke keuring. Voor IJmuiden zijn daartoe aangewezen de doktoren J. F. Bekker, D. van der Kooi, en R. Rutten. De op deze keuring vallende kosten zijn voor rekening van den reeder. Het keuringsbewijs is één jaar geldig. De kosten van het monsterboekje, ten bedrage van één gulden zijn voor rekening van den schepeling. De in het Kon. besluit van 15 Mei jl. ge noemde bepalingen bevatten verschillende voorschriften omtrent voeding, wanneer deze door de reederij wordt verzorgd, de hoeveel heid drinkwater, die aan boord moet zijn, de verblijven, slaapplaatsen enz. En voorts blijkt er uit, dat schippers, machinisten en stuur lieden aan boord van de visschersvaartuigen, die onder de wet vallen, behooren tot de ca tegorie „scheepsofficieren". Betaling in overleg. HOUTMANSTRAAT 4 IJ MUIDEN bij den Watertoren (Adv. lngez. Med.) De reis van de „Tjisaroea" is verder zonder eenig incident verloopen. Tijdens het ver blijf te Sjanghai lag het schip circa acht mijl van Woesoeng, waar de Japansche oorlogs schepen lagen. Daardoor heeft men van den eigenlijken strijd weinig gezien. Chineesche vluchtelingen in Ned.- Indië aangekomen. Tocht verliep zonder incidenten. BATAVIA, 14 September. Onder zeer groote belangstelling van Chineesche zijde en in tegenwoordigheid van leiders van de Java-China-Japan Lijn, het hoofd van het kantoor voor Oost-Aziatische zaken, het hoofd van den immigratiedienst, den assistent-resi dent van Batavia, den majoor der Chineezen en een vertegenwoordiger van het bureau voor reiswezen arriveerden hedenmorgen de „Tji saroea" met 177 vluchtelingen uit Sjanghai en 142 uit Amoi aan boord. Een tender was buitengaats met relaties van de aankomenden de „Tjisaroea" tege moet gevaren. Aan boord van het schip zelf heerschte groote vreugde, toen de passagiers, die zich reeds gepakt en gezakt op dek bevonden. Tandjong Priok in de verte zagen opdoe men. Het grootste deel van de nog in Ned.- Indië op het schip aanwezige vluchtelingen uit Sjanghai bestond uit studenten van de „China University". Eenigen van hen heb ben het luchtbombardement op 19 Augustus meegemaakt. De gezagvoerder van de „Tjisaroea" heeft aan Aneta medegedeeld dat bij het vertrek van Sjanghai 1251 vluchtelingen, ongerekend kleine kinderen, aan boord waren. Het groot ste deel hiervan debarkeerde te Hongkong, waar het schip een etmaal na de groote typhoon aankwam. In Honkong werden 142 vluchtelingen uit Amoi overgenomen, die door de „Tjinegara" waren aangebracht. De haven van Hongkong, zoo vertelde de gezag voerder, bood door de verwoesting een ver- schrikkelijken aanblik. FAILLISSEMENTEN Door de Arrondisssements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uitgesproken op Dinsdag 14 September 1937. W. H. Harmsen, chauffeur, wonende te Haarlem, Baljuwslaan 22, Curator Mr. B. E. van Tiin, te Haarlem. J. Öudshoorn. bloemistarbeider, wonende te Hillegom, Veenehburgerlaan 8. Curator Mr. B. E. van Tijn, te Haarlem. Rechter-Commissaris in beide faillissemen ten Mr. E. H. F. W. van Schaeck Mathon te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werden opgehe ven de faillissementen van: P. Beentjes, rijwielhandelaar, wonende te Heemskerk, Kerkplein 5. Curator Mr. C. Blan kevoort, te Haarlem. J. J. Nan, melkslijter, wonende te Velsen, Doodweg 10. Curator Mr. J. G. Bettink te Haarlem. W. A. Felix, smid, vroeger wonende te Heemstede. Oude Posthuisstraat 30, thans te Haarlem, Wagenweg 31. Curator mr. D. de Jong, te Haarlem.. Op 7 September 1937 is aan G. van Niel, commissionair in effecten, wonende te Laren, eerder te Haarlem, Schouwtjeslaan 33, reha bilitatie verleend. Curator Mr. B. Bouman. Wegens het verbindend worden der uit- deelingslijst zijn geëindigd de faillissemen ten van C. Blokker, zonder beroep, wonende te Zaandam. Curator Mr. B. E. van Tijn, te Haarlem. U. Fortuin, schilder, wonende te Haarlem, Leidschevaart 566. Curator Mr. Dr. A. F. Schreurs, te Haarlem. PERSONALIA. Dinsdag is door de Haarlemsche Rechtbank als advocaat en procureur beëedigd Mr. G. A. van der Brugghen, wonende te Amsterdam. Adres aan dr. Colijn. AMSTERDAM. 14 September. Het Neder- landsch verbond van vakvereenigingen heeft een uitvoerig toegelicht adres gezonden aan den minister van Staat, minister van Alge meene Zaken, voorzitter van den Raad van Ministers, dr. H. Colijn, waarin het, nu een nieuwe vier-jarige parlementaire periode is aangevangen, de aandacht vestigt op de noodzakelijkheid van economische ordening. Samenvattend, worden de volgende maat regelen urgent geacht: a. herziening van de bestaande bedrijfs- radenwet, in dien zin, dat 1. de instelling van bedrijfsraden in alle daarvoor in aanmerking komende bedrijfs takken dwingend wordt voorgeschreven, 2. de bedrijfsraden de bevoegdheid krij gen, zich ook met de regeling van de econo mische, technische en eommercieele aange legenheden van het eigen bedrijf bezig te houden, 3. aan deze raden, zoowel voor het sociale als voor het economische terrein, verorde nende bevoegdheid wordt gegeven, met dien verstande, dat de uit te vaardigen verorde ningen aan de goedkeuring van hoogerhand onderworpen blijven. 4. de sociale taak van de bedrijfsraden, zoo als deze in de bestaande wet is omschreven, wordt uitgebreid tot bemoeiingen op het ge bied van de opneming van jeugdige werk krachten in het bedrijf, de ontslagregeling, de regeling van den werktijd en de uitvoe ring der sociale wetgeving, zooals dat in hoofdstuk 7 van de toelichting is aange geven. b. wijziging van de thans bestaande vesti- gingswet-mïddenstandsbedrijven en van het ontwerp-vestigingswet-industrie, zoodanig, dat 1. de toelating van nieuwe ondernemingen mede afhankelijk wordt van de vraag, of er behoefte aan deze nieuwe ondernemingen bestaat. 2. de werking van deze wetten (of van een eventueele nieuwe wet) uitgebreid wordt tot het geheele bedrijfsleven. 3. de uitvoering van de wet wordt gelegd in handen van de bedrijfsraden. c. reorganisatie van den bestaanden eco- nomischen raad. zoodat 1. deze verordenende bevoegdheid krijgt voor de regeling van door den wetgever daartoe aan te wi.izen onderwerpen, natuurlijk on der voorbehoud van goedkeuring van de uit te vaardigen verordeningen door de Kroon. 2. het toezicht op de bedriifsraden en de coördinatie van de werkzaamheden dezer li chamen aan den economischen raad worden opgedragen. 3. in dezen raad behalve deskundigen en personen, die geacht kunnen worden, het algemeen belang te vertegenwoordigen, ook een aantal leden op voordracht van de cen trale organisaties van ondernemers en werk nemers benoemd zouden moeten worden. 4. de raad de beschikking krijgt over een goed-geoutilleerd bureau.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1