Accoord van Nyon gepubliceerd. Italië eischt pariteit bij den patrouilledienst. vu, „VADERTJE" MASARYK. ThijsIJs enOomMopperniet gaan weerverder! fl'OE N S.DAG 15 S E P T E MB EE '1937 Samenwerking der Britsche en Fransche vloten. De officieele tekst van het accoord van Nyon, dat gisteren onderteekend werd, is thans gepubliceerd. Hierin wordt o.a. gezegd, dat de deelnemers aan de conferentie te Nyon aan hun vlootstrijdkrachten instructie zullen geven, handelend op te treden ter bescherming van ieder koopvaardijschip, dat niet tot een der beide strijdende partijen behoort, iedere duikboot, die een dergelijk schip zou aanvallen op een wijze, die in strijd is met de regels van het internationale recht, zal op haar beurt aangevallen en zoo mogelijk vernietigd worden. Dit voorschrift zal van toepassing zijn op iedere aanvallende duik boot, die ontmoet wordt in de nabijheid van een punt, waar zoojuist op het niet tot de in Spanje strijdende partijen behoorende schip een aanval is gepleegd, ingeval de omstandigheden, waaronder deze duikboot wordt ontmoet, de meening wettigen, dat zij aan den aanval schuldig is. Voor de practisehe uitvoering dezer besluiten is o.a. liet volgende bepaald: In het westelijk deel van de Middellandsche Zee en het kanaal van Malta, uitgezonderd het gebied der Tyrrheensche zee, waar voor de be waking een speciale regeling zal kunnen wor den getroffen, is de uitvoering er van in volle zee en in de territoriale wateren van de deel nemende landen toevertrouwd aan de Britsche en de Fransche vloot. In het oostelijk deel van de Middellandsche zee is de uitvoering er van. voor wat betreft de territoriale wateren der betrokken regeeringen, toevertrouwd aan elk dezer voor zoover het hun betreft. In volle zee. uitgezonderd de Adriatische zee, is zij tot aan den ingang van de Dardenellen toevertrouwd aan de Britsche en de Fransche vloot. De an dere deelnemende landen, die aan de Middel landsche Zee liggen, verplichten zich, aan deze vloten de hulp te verleenen, die van hen ver langd wordt. Vervolgens bepaalt het accoord, dat ter ver gemakkelijking van de uitvoering der boven genoemde bepalingen, duikbooten der deel nemende landen pas in zee mogen steken na kennisgeving aan elk der andere deelnemende landen en alleen aan de oppervlakte mogen varen in gezelschap van een gewoon vaartuig. De deelnemende landen zullen geen enkele buitenlandsche duikboot in hun territoriale wateren toelaten en zij zullen hun koopvaar, dijschepen kunnen aanbevelen, in de Middel landsche Zee bepaalde onderling overeengeko men hoofdroutes te volgen. Bij uittreding moet een opzeggingstermijn van dertig dagen in acht worden genomen H et Italiaansche antwoord op het voorstel tot aansluiting bij het accoord van Nyon 'luidt: „De fascistische regeering heeft de regeling bestudeerd, die aanvaard is door de vertegen woordigers der mogendheden, welke deelgeno men hebben aan de conferentie te Nyon, even als het memorandum, gedateerd op 13 dezer en overhandigd door de zaakgelastigden van Frankrijk en Groot Brittannië. Uit deze docu menten blijkt, dat ingeval van een toetreden van Italië .alleen de Thyrrheensche zee aan Italië zou worden toevertrouwd om daar de controlemaatregelen, vastgesteld ter conferen tie, uit te voeren, terwijl practisch dezelfde maatregelen in de geheele Middellandsche Zee zouden blijven toevertrouwd aan de FranschP en Engelsche vloot. De toestand, die hieruit voor Italië zou voortvloeien, is onaanvaardbaar. Zijn vitale belangen in de Middelland sche Zee en het feit, dat langs zijn verbindingslijnen het meeste verkeer vaart, bepalen den eisch, dat Italië voorwaarden van absolute pariteit krijgt met onverschillig welk andere mogendheid in onverschillig welke zone der Middellandsche Zee. Ma de onderteekening van het accoord is gisteren te Nyon het eerst het woord ge voerd door den Franschen minister Delbos, die o.a. zeide: „Dahk zij den goeden wil en den geest van samenwerking en beslistheid is het accoord m eenige dagen tot stand gekomen met een snelheid, waarvan de moreele uitwerking een eerste waarborg voor het welslagen is. Wij hebben besloten tot practisehe en doel matige maatregelen, die zonder verwijl ten uitvoer gelegd zullen worden, wij behouden ons het recht voor, strenge maatregelen te overwegen, doch ik ben er van overtuigd, dat de besluiten een einde zullen maken aan de zeerooverij en de vrijheid en veiligheid der scheepvaart in de Middellandsche Zee vol- lecug zullen herstellen. De ongeloovigen en ontmoedigden zullen constateeren, dat het niet onmogelijk is de behoeften der menschen, de prachtige be langen en de legitieme rechten der landen te vereenigen. De overeenkomst, die wij hebben onderteekend. strekt tot ons voordeel, maar ook tot het voordeel van allen. In dezen geest ook hebben Frankrijk en Engeland als uit- noodigende naties en in overeenstemming De „Maasbode" in Duitschland verboden. BERLIJN, 14 September (Havas). In overleg met het ministerie van buitenlandsche zaken heeft Himmler, de chef der Duitsche politie, de „Maas bode" in Duitschland verboden. b'egtuig in de Noordzee gestort? Nasporingen zonder resultaat. Volgens een D.N.B.-bericht uit Londen be weren verscheidene visschers waargenomen hebben, dat een vliegtuig in de nabijheid de Robin Hood Bocht in de Noordzee h kb en Sezonken ls- Den geheelen dag nebben reddingsbooten en visschers naspo- "ngen verricht. Zij hebben echter niets ge bonden. Ook kon nog niet worden vastgesteld een Engelseh toestel vermist werd. met den wensch van de Balkan-entente en Bulgarije Italië als groote Middellandsche Zeemogendheid uitgenoodigd aan den arbeid deel te nemen. De nuttige hulp van Italië zou den arbeid van pacificatie op gelukkige wijze voltooien. Ik meen hieraan te mogen toevoe gen, dat de snelheid der gevolgde proce dure de doelmatigheid der collectieve vei ligheidsmaatregelen aantoont. Vergunt mij er een typisch voorbeeld van de internatio nale solidariteit, zooals wij die opvatten, in te zien". Litwinof verklaarde zich er over te verheu gen, dat de Sovjet-Unie het accoord heeft geteekend. De bezwaren, die Rusland in de eerste dagen heeft gemaakt, werden uit den weg geruimd, toen Engeland en Frankrijk besloten de controle alleen op zich te ne men. Litwinof betreurde het, dat de Spaansche koopvaardijschepen van de bescherming wa ren uitgesloten. Litwinof besloot met te zeg gen, dat het accoord een verwezenlijking van de gedachte der gemeenschappelijke veilig heid en van de regionale overeenkomsten is. „Zij, die hebben deelgenomen aan de confe renties van Montreux en Nyon maken deel uit van het front van den vrede". Nadat Poeritsj namens de Balkan-Entente het woord gevoerd, zeide Eden nog te hopen, dat het accoord de goedkeuring der wereld zal wegdragen en dat alle belanghebbende landen aan de tenuitvoerlegging zullen me dewerken Gemève Britsche regeering verlangt het plan voor Palestina te mogen uitwerken. In den Volkenbondsraad heeft de Britsche minister van Buitenlandsche Zaken, Eden, tijdens de gedaehtenwisseling over het rap port van de mandatencommissie betreffende Palestina, o.a. gezegd: Alles wat ik in het huidige stadium vraag is machtiging voor de Britsche regeering over te gaan tot uitwerking van de détails van het deelingsplan, zoo mogelijk in samenwerking met de vertegenwoordigers der Joden en Arabieren, en wel aldus, dat geen enkel plan zal worden toegepast zon der te zijn voorgelegd aan den Vol- bondsraad en zonder door hem te zijn goedgekeurd. De procedure, die de Britsche regeering zich voorstelt te volgen wanneer de raad de politiek, die ik geschetst heb, goedkeurt, is een tweede speciaal organisme te benoemen, dat een bezoek zal brengen aan Palestina en onderhandelingen zal voeren met Arabieren en Joden en dat aan de Britsche regeering voorstellen zal moeten voorleggen voor een gedetailleerd deelingsplan. Later zou ook een commissie tot afbakening der grenzen be noemd moeten worden. De vermindering van de Joodsche immigratie tot een totaal van 8000 gedurende de acht eerstvolgende maan den is een tijdelijke maatregel, die bestemd is het hoofd te bieden aan tijdelijke, uit zonderlijke toestanden". Duitscliland Goering opvolger van dr. Schacht? Naar te Berlijn vernomen wordt zou na het aftreden van Dr. Schacht, dat verwacht wordt aan het einde van deze maand, ge neraal Goering het ambt aanvaarden van minister van Economische Zaken. Dr. Schacht zou president van de rijksbank blijven. Generaal Goering, die reeds rijksminister van luchtvaart, minister-president van Prui sen en rijkscommissaris voor de tenuitvoer legging van het Duitsche vierjarenplan is, zou, door de aanvaarding van het ministerie van Economische Zaken, zijn positie als Duitschland's economische dictator, aanzien lijk versterken. Voor de werkzaamheden aan het betref fende departement zou een permanente staatssecretaris benoemd worden, zoodat ge neraal Goering zich uitsluitend met de hoo- gere leiding van het Duitsche economische leven kan bezig houden. Men noemt voor deze functie den tegenwoordigen staatssecre taris Posse, alsmede den permanenten staats secretaris in het ministerie van propaganda, Funk. Naar verder vernomen wordt zou het mi litaire doel van het vierjarenplan waar schijnlijk verder op den voorgrond worden geplaatst door de benoeming van militaire deskundigen op hooge plaatsen in het mi nisterie van Economische Zaken. Drie verzetslieden gesneuveld. Het verzet in Z.O. Borneo. BANDJERMASIN. 14 Sept. Omtrent het verzet in de Zuider- en Oosterafdeeling van Borneo op de grens van Amoentai, kan nog worden medegedeeld, dat bij een nachtelijke botsing drie verzetslieden met den hoofdleider, goeroe Hmoe Hadji Arip, zijn gesneuveld. De verzetslieden zijn naar een heuvelachtige streek uitgeweken. De kampong Haroewai, waar het verzet zijn oorsprong vond is geheel verlaten. Bevolkingspatrouilles zijn uitgezon den voor het doen van opsporingen. Het aan tal der verzetslieden is onbekend. (Aneta). De „geheimzinnige duikboot". Britsche admiraliteit weet niets van het te Belgrado gelanceerde bericht. De Britsche admiraliteit weet niets omtrent het bericht van een blad te Belgrado, volgens hetwelk een En gelseh oorlogsschip niet ver van Volos een duikboot zou hebben gepraaid op het oogenblik, dat deze juist een Rus sisch tankschip had getorpedeerd. Overigens had reeds gisterochtend te Londen een overeenkomstig ge rucht geloopen. Men zeide, dat het de „Malaya" zou zijn geweest, die de duikboot zou hebben aangehouden. De „Malaya" is te Moudros voor an ker gegaan. Deze oorlogsbodem heeft de admiraliteit in kennis gesteld van zijn aankomst aldaar, doch verder van geen enkel incident melding ge maakt. Ook te Athene verklaart men niets te weten over een praaien en in be slag nemen door een Engelseh oor logsschip van een onderzeeër. „JODEN-BANKEN" IN BERLIJN WEST. Het gemeentebestuur voor de wijk Wil- mersdorf in het westen van Berlijn, waar tal rijke Joden wonen, heeft naar Havas ver neemt besloten geel geschilderde banken te reserveeren voor de Joden op de pleinen. De eerste gele banken zijn reeds opgesteld op een plein in de onmiddellijke nabijheid van den Kurfuerstendamm en In het Preussen- park. Masaryk wordt voorloopig te Lany ter aarde besteld. Lichtend voorbeeld voor zijn volk. Begrafenis op Dinsdag bepaald. Het Tsjecho-Slowaaksche nieuwsagent schap Ceteka, meldt, dat de begrafenis van Masaryk op 21 September zal plaats vinden. De rouwstoet zal van het Praagsche slot ver trekken en door de voornaamste straten der hoofdstad trekken. Het stoffelijk overschot zal voorloopig ter aarde worden besteld op het kleine kerkhof van Lany, naast dat van de vrouw van den overleden president. Later zal een beslssing genomen worden omtrent de definitieve bijzetting. Zaterdag, Zondag en Maandag zal het pu bliek worden toegelaten tot het Praagsche slot, waar het lijk is opgebaard. De regeering zal de nagedachtenis van den president-bevrijder eeren in een bijeenkomst, die waarschijnlijk vanmiddag zal worden ge houden. In deze bijeenkomst zal minister president Hodza een rede houden, die door de radio zal worden uitgezonden. Bij de begrafenis op Dinsdag zal president Benesj aan de groeve het woord voeren. Benesj heeft een dagorder gericht tot het leger in verband met het overlijden van Ma saryk „den filosoof der democratie", „vrede- diger van het recht, zelfs door militaire macht", die de grondslagen heeft gelegd voor een goed en dapper Tsjecho-Slowaaksch le ger Herdenking in de Assemblé. Het overlijden van oud-president Masaryk is in de Volkenbondskringen met ontroering vernomen. In de openbare zitting der Assemblée heeft de voorzitter, de heer Aga Khan, woorden van hulde aan den staatsman gewijd. De Volken bondsvergadering, aldus zeide hij, groet in Masaryk een vriend van den Volkenbond en een der schoonste geesten, waarop de mensch- heid trotsch kan zijn. De vergadering nam vervolgens een minuut stilte in acht. Krofta dankte namens de Tsjecho-Slowaaksche re geering. Nader wordt gemeld, dat Krofta besloten heeft gisteravond naar Praag te vertrek ken. Na de uitvaart van den oud-president te hebben bijgewoond, zal hij naar Genève te rug keeren. Praag in rouw. Uit Praag, 14 Sept. Op alle huizen is de vlag halfstok geheschen. De straatlantaarns bleven den geheelen dag branden. De aarts bisschop van Praag heeft order gegeven, dat alle kerkklokken gedurende een uur geluid moesten worden. De beurs was heden geslo ten, zooals ook het geval zal zijn op den dag van de uitvaart. De troepen zullen tot 26 Octo ber rouw dragen. Bij ontstentenis van den nuntius heeft de Oostenrijksche gezant na mens het diplomatieke corps uiting gegeven aan zijn deelneming. Door zijne Excellentie dr. Ivan Krno. De eerste president van de Tsjechische Republiek, Thomas Garrigue Masa ryk, is in den patriarchalen leeftijd van 87 jaar op het slot Lany dicht bij Praag ontslapen. Geheel het Tsjechische volk is gedompeld in rouw: het betreurt het heen gaan van één der grootste figuren van zijn ge schiedenis. Thomas Masaryk verpersoonlijkte inderdaad al het lijden, al de opbouwende krachten, en al de verlangens van zijn volk. Geboren aan de grenzen van Moravië en Slowakije in 1850. als zoon van een Slowaakschen vader en een Tsjechische moeder, belichaamde hij reeds door zijn geboorte alleen de tweeëenheid van zijn volk. En het grootste gedeelte van zijn leven was niet minder hard dan het lot van zijn volk gedurende de eeuwen van afhankelijk heid. Slechts tot den prijs van ontzaglijke offers, en dank zij een energie die nimmer verslapte, en een karakter dat van geen versagen wist, slaagde de jonge Masaryk eTin, om, hoewel uit een eenvoudig gezin geboren en zelf zonder middelen, zijn studie te voltooien, en zich een weg te banen naar den top. Zoo werd voor het Tsjechische volk Masaryk's leven zoowel een getrouw beeld van eigen lijden in het verleden als een kostelijk exempel voor heden en toe komst. Van meet af aan was zijn openbaar optre den geheel en al toegewijd aan de opvoeding van zijn volk. Want, schoon hoogleeraar in de wijsbegeerte aan de Praagsche Universiteit, was voor Masaryk de filosofie nimmer een del gedachtenspel, doch altijd een practisehe wetenschap, bestemd om op alle terreinen des levens tot gids te dienen. Zoo predikt hij onophoudelijk en met een onbevreesde openhartigheid, dat het leven een strijd zonder einde is. waarin alleen die menschen en die volkeren kunnen standhou den, die het door eigen werk, door eigen ka rakter. door eigen zedelijke kracht en door eigen beschaving ten volle verdienen. Onder deze zedelijke krachten rekent hij waarheid en waardigheid tot de allerhoogste, Hij aarzelt dan ook niet den strijd aan te bin den tegen leugen en vooroordeel, die oorzaken zijn van onverdraagzaamheid op het gebied van het geloof; en moedig aanvaardt hij de verdediging van politieke verdachten eener andere nationaliteit, die men met behulp van valsche stukken tracht te veroordeelen. Zelfs het chauvinisme van zijn eigen volk gaat hij te lijf, en zonder iemand of iets te ontzien stelt hij de onechtheid van zekere oude handschrif ten aan de kaak, waarin men tot op dat oogen blik kostbare getuigenissen van een roemruch tig verleden had gezien. Eenvoudig is derhalve zijn leuze; „Arbeid en deugdzaamheid". Leider des volks geworden tijdens den We reldoorlog, en daarna President van de Re publiek tot aan het einde van 1935, valt hem het zeldzaam geluk ten deel, en denkbeelden en inzichten in praktijk te mogen brengen. Diep is zijn besef van zijn ontzaglijke verant woordelijkheid, en hij beperkt zich niet tot de rol, hem door de letter van de Grondwet toe bedeeld, doch geeft voortdurend richtlijnen voor heel het volksleven. Zoo onderwerpt hij de bolsjewistische denkbeelden aan ernstige en rechtvaardige critiek, en maakt het den Staat mogelijk gemakkelijk weerstand te bie den aan het gevaar voor extremistische be smetting. zelfs in de eerste jaren na den oor log, waarin toch het communisme zich op be denkelijke wijze terrein veroverde, niet in Rusland alleen, maar ook in Boedapest, Wee- nen, München, Berlijn. Met niet minder energie en resutaat stelt hij zich te weer tegen stroomingen van rechts extremisme, die zich al evenmin verdragen met de levensrichting der Tsjechen en met hun volksaard. Zoo leidt hij met vaste en zekere hand zijn volk door de staatkundige, de economische, de financieele, en de sociale nooden van het woe lige tijdvak, dat 'de Wereldoorlog ons heeft nagelaten. Onder zijn wijze leiding blijft Tsjecho-Slowakije een land van rust en mati ging, nijver en eerlijk, vredelievend en ver draagzaam. Het land kent geen heftige schok ken, en zijn opvallend evenwicht vindt slechts in enkele staten van Europa zoo bijvoor beeld in Nederland zijn weerga. Masaryk was van een diepe bewondering voor het Nederlandsche volk vervuld. Aan zijn twee bezoeken aan Nederland, in 1914, heeft hij de beste herinneringen bewaard, en de gastvrijheid die de stad Amsterdam in de 17de eeuw den grooten Comenius heeft verleend, stemde hem tot dankbare waardeering. Toen hij mij in 1934, voor mijn vertrek naar Den Haag, ontving, gaf hij tegenover mij met uit bundige bewoordingen in den breede uiting aan zijn besef van de voorname rol die het Nederlandsche volk in het voortschrijden der menschelijke beschaving gespeeld heeft, en nog immer speelt. 'f5 ij het sterfbed van zijn grootsten zoon keert het Tsjechische volk tot zichzelf in,en legt het de gelofte af, trouw te zullen zijn aan zijn lichtend voorbeeld. Het zal een ele ment van rust en evenwicht blijven, het zal omhoog blijven streven, en daarbij nauwlet tend waken voor rechtvaardigheid in het so ciale, in het religieuze en in het nationale. Het zal alle volken van goeden wille in op rechtheid en vredesverlangen de hand reiken. Zoo kan ..Vadertje" Masaryk vredig slapen, na een langdurig leven, dat vol was van moei ten en smarten, maar ook gezegend door de bekroning van zijn streven en door een einde lijk „volbracht". ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Nou, Thijs, ik ga weer naar binnen, hoor, bromde oom Mopper- niet. Het is me hier wel een beetje te koud! En toen stond Thijs alleen met dezen man, dien hij niet kende en heelemaal niet aardig vond. Brama stond maar voortdurend te grijnzen, maar plotseling werd zijn gezicht ernstig. Ik heet heelemaal geen Brama, zei hij langzaam. Mijn werke lijke naam is Dooi. Dooi? Dooi? vroeg Thijs en toen begreep hij het opeens. Hij sloeg van schrik achterover. Dit was de dooi en hij zag, dat de man vleu geltjes had Haha! lachte de Dooi, ik zal jullie wel krijgen! Chineezen ontruimen het Noorder station te Sjanghai. SJANGHAI, 14 Sept. (Havas/ANP) De Chineesche troepen ontruimen de buurt van Het Noorderstation te Sjanghai en trekken zich onder be scherming van artillerie-spervuur terug in westelijke richting. Het Chineesche nieuwsagentschap Central News meldt, dat de consul der Vereenigde Staten te Kanton den ambassadeur heeft verzocht bij de Japansche ambassade stap pen te willen ondernemen naar aanleiding van de bombardeering van het Amerikaan- sche ziekenhuis te Hoeitsjau, bij Canton, door Japansche vliegtuigen. de houding van Amerika Te Washington heeft men met belangstel ling kennis genomen van het beroep, dat China op den Volkenbond heeft gedaan. Havas verneemt uit goede bron, dat de re geering te Washington van meening is, dat haar positie in de kwestie van het Verre Oosten nopens den Volkenbond uiteengezet wordt in de op 16 Juli jl. door Huil afgelegde verklaring, welke werd ter kennis gebracht van het secretariaat van den Volkenbond. De regeering is van meening, dat de procla matie van Hull van 16 Juli beschouwd kan worden als een uiting van Amerlkaansche afkeuring over de houding van Japan in China. Toch heeft de eenige uitdrukking de zer afkeuring tot nu toe bestaan uit de niet- toepassing der neutraliteitsiwet, welke in het voordeel van Japan zou uitwerken. PROGRAMMA DONDERDAG 16 SEPTEMBER. HILVERSUM I. 1875 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding 10.15 Gewijde aiuziek (gr. pl.) 10.30 Het Om roeporkest. 11.20 Declamatie. 11.45 Het Lyra- Trio. 12.30 Gramofoonmuziek. 1.30 Orgelcon cert en zang. 2.15 Declamatie. 2.45 Het omroep orkest en gramofoonmuziek. 4.00 Voor zieken en thuiszitten den. 4.30 Pianovoordracht. 5.05 Voor de kinderen. 5.35 Kovacs Lajos' orkest en soliste. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Orgelspel. 7.30 Causerie: „Merkwaardige instellingen in Nederland". 8.00 Berichten ANP. Mededeelin- gen. 8.10 Omroeporkest en solisten. 9.30 Radio- tooneel. 10.05 Gramofoonmuziek. 10.30 AVRO- Dansorkest. 11.00 Bericht ANP. Vervolg dans muziek. 11.4012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n. 301 M. 8.00—9.15 KRO 10.00 NCRV. 11.00 KRO 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en Gramofoonmuziek. 2.00 Hand werkles. 3.00 Gramofoonmuziek. 3.45 Bijbel lezing. 4.45 Cursus voor de jeugd. 5.15 Gramo foonmuziek. 5.45 Zang en piano. 6.45 ONV- kwartiertje. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie: „De rechte koers". 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS Berichten. 8.15 Arnhemsche Orkestver- eeniging. 9.00 Lezing; „Kometen en Meteoren" 9.30 Vervolg concert (om 10.00 Berichten ANP). 10.45 Gymnastiek. 11.0012.00 Gramo foonmuziek. Hierna: Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11.50 Causerie: „At home to-day". 1Ï.25 Gramofoonmiuziek. 12.05 BBC-Welsh orkest en solist. 1.05 De BBC-zangers. 1.35 Gramo foonmuziek. 2.05 Het Tom Jones Octet. 2.50 Gramofoonmuziek. 2.35 Stedelijk orkest Bour nemouth en solist. 5.05 Gramofoonmuziek. 5.20 Eddie Carroll's Band. 6.20 Berichten. 6.40 Boekbespreking. 7.00 BBC-Revue-orkest, kooi en solisten. 8.20 BBC-Symphonie- orkest, BBC koor en solisten. 10.00 Berichten. 10.20 Korte Kerkdienstè 10.40 Het Orchestre Raymonde. 11.20 Sydney Kyte's Band. 11.50—12.20 Dans muziek (Gr. pl.). KEULEN 456 M. 6.50 H. Putsche's orkest. 8.50 E. Börschel's orkest. 12.20 Militairorkest. 1.35 Omroepklein- orkest. 2.35 Schrammelensemble en solist. 4.20 Omroep-Amiusementsorkest. 6.20 Gmroep- kest en pianoduo. 8.30 Gramofoonmuziek. 8.50 „Das Kathohen, von Heilbronn", opera. 10.50 12.20 Odeon-Mandolineorkest, Boerenkaipel, Stuttgarter Volksmuziek ensolisten. RADIO PARIS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 11.20 Gramofoonmuziek. 1'2.50 Locatelli-orkest en zang. 2.20 Gramofoonmu ziek. 3.50 Dito. 4.05 Zang. 5.05 Radiotoneel. 7.23 Zang. 7.28 Gramofoonmuziek. 7.50 Zang. 8.05 Chansons. 8.50 Omroep-Strijkkwartet en solisten. 10.05 „La Fable de Perrette", operette. 10.5011.05 Gramofoonmuziek. BKHSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroeporkest 1.30 Omroeporkest (vervolg). 1.502.20 Gra mofoonmuziek. 5.20 Omroeporkest. 6.50 en 7.23 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroep-Symphonie- orkest. 9.20 Orgel en sopraan. 10.30—11.20 Gramofoonmuziek. F"' r' M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Salonorkes* 1.302.20 en 5.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Om roeporkest. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Salon- Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANnSKN^FF 1571 M 8.30 BBC-Symphonieorkest en -koor. 9.2o Berichten. 10.50 Trioconcert. 11.05 Weerbe richt! 11.20—12.20 Dansmuziek (Gr. pl.), J

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3