BERICHT Het jubileum van de Beverwijksche Harmoniekapel. Groote waardeering voor haar prestaties, De Beverwijksche Harmoniekapel herdacht Donderdagavond haar zilveren jubileum met een receptie in het gebouw „De Harmonie". Het recepiëerende bestuur. Van I. n. r. de heeren: J. J. Sleyser, M. Los (penningmeester), N .J. Groot (eerc-voorziter), H. W. Hofmeester (dirigent), G .Scheuer (voorzitter),' J. H. Flierman (secretaris) en C. Schoon. De Beverwijksche Harmoniekapel heeft gisteravond in gebouw „De Harmonie" een receptie gehouden ter herdenking van haar zilveren jubileum. Op dezen avond is voor de zooveelste maal weer eens tot uiting ge komen. welk een groote plaats de Harmonie kapel inneemt in de harten van de Bever- wijkers. Tientallen plaatselijke vereenigin- gen hadden haar vertegenwoordigers gezon den om te getuigen van de groote waardee ring, welke de burgerij in al haar geledingen voor het populaire muziekcorps koestert. Deze waardeering kon ook al worden afgeleid uit de talrijke .fraaie bloemstukken, die het ge wone repetitielokaal van de kapel omtoover- den in een feestzaal, mede dank zij het smaakvolle arrangement van den heer J. Visser. Tot de talrijke belangstellenden behoor den ook burgemeester Mr. H. J. J. Scholtens, die met den gemeentesecretaris, den heer A. A. Post het gemeentebestuur vertegen woordigde. Dr. W. W. Muys van de Moer. de heer Hazenbroek, oud-militair kapelmeester en bekend jurylid e.a. Aan de bestuurstafel had ook de eere-voor- zitter de heer N. J. Groot plaats genomen. De beschermvrouwe van de kapel, mevr. A. A. van Hattum-Dekker was wegens lichte ongesteldheid verhinderd aanwezig te zijn. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer Scheuer er aan, dat sinds de oprichting van de Harmoiekapel een groote verandering is gekomen in de organi satie van het amusementsleven en van sport en spel. Een enkele draai aan een simpel knopje is voldoende om de schoonste klan ken, voort gebracht door de beste krachten van de wereld, in de huiskamers te brengen. De lust tot zelf musiceeren is daardoor in verval geraakt en daarom stemt het tot des te grootere voldoening voor oprichters, be stuur en leden, dat de vereeniging een kwart eeuw bestaat en onder leiding van haar diri gent, den heer H. W. Hofmeester vooruit ging in prestaties. Dit jubileum is een glanspunt ln het ver- eenigingsleven. De Harmoniekapel weet zich gedragen door de sympathie van alle Inge zetenen. Spr. verwelkomde tenslotte in het bijzon der den burgemeester en den gemeentese cretaris en deelde daarna mede. dat mevr. Van Hattum voor deze receptie een smaakvol uitgevoerde herinneringsalbum had aange boden. Namens de beschermvrouwe werd den heer Hofmeester een fraaT boekwerk overhandigd en aan de zilveren jubilarissen, de heeren Davidson, Hommes, Eckhard. Driessen, K. Schik, M. Schik. P. de Ridder en J. Visser een aschbak met het wapen van Beverwijk en gegraveerd met de namen van de jubi larissen. Een stroom van geluk- wenschen. Het was een ware stroom van gelukwen- schep, die de nuu volgende lange rij van sprekers op de hoofden van de recepieerende bestuursleden liet neerdalen. Op de meest hartelijke wijze hebben zij uiting gegeven aan hun gevoelens van op rechte waardeering en vriendschap jegens de jubileerende Harmoniekapel. Burgemeester Scholtens verklaarde gaarne te willen getuigen van de groote dankbaarheid van het gemeentebestuur voor het verdienstelijke werk van de Beverwijk sche Harmoniekapel. Zij vervult een voor aanstaande rol, aldus spr. in het plaatselijk leven en vooral in ons plaatselijk muziek wereld) e. Niet alleen namens het gemeente bestuur. maar namens de geheele burgerij kon spr. deze gevoelens van waardeering ver kondigen. „Jong en oud", zoo zei de burge meester, „en al wat daar tusschen is, is uw vereeniging genegen, zelfs uitbundig gene gen. Zij is populair. Wat zou Beverwijk zijn zonder dat de Har moniekapel zich deed hooren. Zij haalt de burgerij menigmaal uit den dagelijkschen sleur met vroolijke en beheerschte tonen. Onder goede leiding en in voortreffelijke harmonie, zoo vervolgde de burgemeester, is de vereeniging na 25 jaren thans op deze hoogte gekomen. Spr. hoopte, dat de kapel de nieuwe phase zou ingaan met het vaste voornemen op nog hooger plan te komen en Beverwijk te laten genieten van haar kunst. „U kunt zich verzekerd houden", zoo besloot de burgemeester, „van de sympathie van het gemeentebestuur". (Langdurig applaus). Namens de vereeniging „Koninginnedag" herinnerde de heer H. A. J. J. v. d. B e r g h aan de voortreffelijke verstandhouding tus schen beide vereenigingen en aan de vele malen, dat de kapel haar medewerking ver leende aan het welslagen van de Beverwijk sche Koninginnefeesten. Spr. bood een aan tal insignes aan. De voorzitter van de V.V.V., de heer Mr. A. Mo ens wees er op, hoe de jubileerende vereeniging den naam van Beverwijk hoog heeft gehouden en alzoo krachtige mede werking verleende aan het doel, dat de V.V.V. nastreeft. Spr. gewaagde er van, dat Beverwijk thans reeds bijna een halve eeuw de Harmonie kapel. want de thans jubileerende vereeni ging is toch eigenlijk een voortzetting van de oude, die in 1908 ter ziele ging wegens ge brek aan steun. Mr. Moens wees op het belangrijke werk van mevr. Van Hatüunl 'alS beschermvrouwe, van den heer IJofmeester als dirigent en van den heer N. J. Groot, die vele jaren voorzit ter der vereeniging was en eindigde zijn toe spraak met het uitbrengen van een heil- wensch. waarmede de aanwezigen gaarne instemden. De heer Blom, voorzitter van de Hard- draverijvereeniging „Prins Bernhard" ver heugde zich er over, dat ondanks de gewij zigde startmethode op de draverijen de Har moniekapel toch nog in de gelegenheid is haar medewerking aan de courses te blijven verleenen. Spr. bood een geschenk in geld aan. Achtereenvolgens voerden nu nog het woord de heeren G. W. P. Stoutenbeek na mens de Winkeliersvereniging E.M.M.; L. Blaauw, voor het Mannenkoor „Zanglust", J. Steyn als voorzitter van de Beverwijksche Gymnastiekvereniging ..Turnlust", P. Ste vens namens de Rederijkerskamer „Kenne- merland". J. P. Schelvisch voor de Geheel onthouders tooneelvereeniging „Nieuw Le en". de heer G. Berghuis als leider van Ge heelonthouders-kinderclub „Kindergeluk", voorts de heeren J. Geldermans (St. Jozef Harmonie), J. Bakker (Doopsgezind Gemengd Zangkoor), J. Tibboel (Christelijk Gemengd koor ..Vox Humana"). A. de Vries (K.OV.), P. Schelvis (D.O.K.), M. Lindner (B.V.V. de Kennemers), P. de Greef, (Harmoniekapel „De Eendracht") en een afgevaardigde van de Harmonievereeniging ..Concordia" te IJmuiden, welke laatste de muziek overhan digde van een „Stabat Mater" van Rossini. Bijna alle afgevaardigden boden bloemen Voorts waren nog talrijke schriftelijke ge- lukwenschen ingekomen, o.a. van de be schermvrouwe, van den heer K. H. Kerkhoff, eere-dirigent van de Harmoniekapel „De Eendracht", van de Chr. Gymnastiekvereni ging „Hercules" en van de zusterverenigin gen Harmonie „Crescendo" te Haarlem en de R.-K. Harmonie „St. Michaël" te Heem stede. De voorzitter heeft nadat de eerewijn was gereserveerd aan het slot van de receptie dank gezegd voor de zeer talrijke bewijzen van belangstelling voor het jubileum van de Bevemijksche Harmoniekapel. De leden bleven daarna nog eenigen tijd in intiemen kring bijeen. Jaarvergadering van fle Schaak club „Weenink". De schaakclub ..Weenink" hield in haar clublokaal „De Harmonie" haar jaarlijksche algemeene vergadering, welke voornamelijk gewijd was aan het bekend maken van den stand van de jongste competitie, het uitrei ken van de behaalde prijz.en, alsmede aan een bespreking van competities en wedstrij den, waaraan zal worden deelgenomen en hoe de noodige propaganda in het komende seizoen zal worden gevoerd. Vooral de propaganda maakte een ernstig punt van bespreking uit. Besloten werd het seizoen te openen met een simultaansecance die zal worden gegeven door de heeren J. Zoontjes en V. Ph. van der Kolk, den nieu wen kampioen van „Weenink" op Dinsdag 5 October, dat is dezelfde avond, waarop de eerste wedstrijd om het wereldkampioenschap tusschen dr. M. Eu we en dr. A. Al.iechin zal worden gespeeld. Weenink hoopt, dat tegen dien tijd verscheidene „sluimerende" schaak- geesten wakker geschud zullen zijn. Ben daaraan evenredige belangstelling wordt dien avond verwacht, vooral van Beverwijksche schakers, die tot nu toe met de club nog geen kennis maakten. Ofschoon de pogingen om- te komen tot op richting van een adspiranten-afdeeling in het vorige seizoen hebben gefaald, was toch het algemeen gevoelen van de vergadering dat opnieuw een poging in die richting moest worden gedaan. De heer Ph. Bakker, de krachtige promotor van het plan, verklaar de zich bereid om iederen Dinsdagavond van 7.45 tot 3 uur in het clublokaal aanwezig te willen zijn. teneinde jongelui van 12-16 jaar voor de adspirantenafdeeling in te schrijven. Bij voldoende deelneming zal gespeeld en onderricht gegeven worden op de Dinsdag avonden van 6 tot 8 uur. In de bestuursvacatures werd voorzien door de verkiezing van de heeren C. Henne- man en J. Muyen. terwijl de heer P. v. d. Kraan werd benoemd tot lid van de kascom- missie. Verder werd besloten in het komende sei zoen met drie tientallen aan de competitie van den Noordhollandschen Schaakbond deel te nemen. De voorzitter noemde het een schitterend bewijs van den bloei en de vooruitgang der vereeniging, dat binnen een tijdsverloop van enkele jaren reeds met drie tientallen aan de competitie kan worden deelgenomen. Hij sprak de verwachting uit, dat dit aantal binnenkort nog zal worden uitgebreid. In de pauze hield de heer J. Zoontjes een causerie over het spel van den nieuwen kam pioen van Weenink en demonstreerde op het bord eenige van diens partij-stellingen en eindspel-composities. De voorzitter sloot daarna met een woord van dank de geanimeerde vergadering. De nieuwe bioscoopprogramma's. Kennemer Theater. Van Vrijdag af vertoont het Kennemer Theater als hoofdnummer „De schrik van wijk zeven". Pat O'Brien en de jeugdige film ster Sybil Jason spelen hierin de hoofdrollen. James O'Malley is een New-Yorksche poli- tie-agent, die slechts één hobby heeft: het wetboek van strafrecht. Hij staat om zijn on vermurwbaar hart bekend. Holden, een jonge reporter, laat zich in zijn blad op ironische wijze over hem uit, hetgeen de woede opwekt van Captain Cromwell, den commissaris van het district. Niet in staat zijnde, O'Malley te beletten zijn gewoonte, om van iedere overtreding proces-verba al op te maken af te leeren, plaatst de commissaris O'Malley als verkeersagent op een druk punt, tegenover een school. John Philips, een werklooze, passeert hem, gezeten in een aftandschen wagen, waarvan de knalpot gebroken is. De verkeersagent be keurt Philips en dit oponthoud is oorzaak, dat Philips zijn kans op een baantje misloopt. Philips keert geheel verstoord naar huis terug, waar hij wordt opgewacht door zijn vrouw en 'zijn verlamd dochtertje. Ten einde raad slaat hij een winkelier neer, doet een greep in de geldlade en vlucht. Op het punt, waar O'Malley het verkeer regelt krijgt de kleine verlamde Barbara Philips een ongeluk. Hij en haar onderwijze res Judy Nolan, brengen het kind thuis. Eerst dan wordt O'Malley zich bewust, dat het kind het dochtertje is van den man, dien hij wegens diefstal arresteerde. Deze wetenschap stemt hem tot nadenken. O'Malley bezoekt de groot ste specialist op het gebied van kinderverlam ming, die na het kind te hebben onderzocht, besluit het meisje te opereer en, tengevolge waarvan het kind geheel geneest. Ook weet hij gratie te krijgen voor haar vader. Philips is van dit alles onwetend en bij hem vormt zich het denkbeeld, dat O'Malley iets tegen hem heeft. De twee treffen elkaar op de trap van Philips woning. Philips, half razend bij de gedachte weer naar de ge vangenis teruggezonden te worden, schiet O'Malley neer. Hij verklaart aan de politie autoriteiten van de trap te zijn gevallen, waar door hij door het afgaan van zijn eigen revol ver, zich zwaar verwonde. O'Molley komt er boven op en geheel hersteld, verricht hij weer zijn functie, echter met dien verstande, dat hij niet als vroeger bij iedere kleine overtre ding proces-verbaal opmaakt. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond: „De kandelaars van den keizer" met Sylille Schmitz en Johan Heesters in de hoofrol- len. VERGADERING VAN DEN CRB BESTURENBOND. De Chr. Besturenbond heeft gisieravo in het Ned. Hervormd VereenigmgSgeb^ aan de Oosterwijkstraat een algemeene gadering gehouden. 6-' De voorzitter, de heer M. G. J. vana-v opende de bijeenkomst met het lezen v?' Jacobus vers 3 en gebed. Hierna heette hij de aanwezigen harteMr welkom, waarna hij den secretaris de eeV genheid gaf de notulen te lezen, die onö-- dankzegging werden goedgekeurd. Vervolgens werd besloten om begin Och ber weder het ontspanningslokaal voor werk loozen te openen. De datum van de onen stelling zal nog nader bekend worden maakt. Hiermede hoopt de Chr. Besturen bond in een dringende behoefte te voorzien gelijk verleden jaar is bewezen door hef ruime gébruik dat van het lokaal is ffe maakt. Voorts werden de punten van behaY deling van de kadervergadering te Amster- dam op Zaterdag 18 September besproken 26 personen zullen deze kadervergadering die in de kleine zaal van Krasnapolsky houden wordt, bezoeken. Op deze bijeen" komst zal het onderwerp „Chr. vakbewe°in» ■en de zich herstellende economische toe stand" worden behandeld. De heer D. Schutter sloot de t op de gebruikelijke wijze. Een scène uit de film „De schrik van Wijk Zeven". (Kennemer Theater, Beverwijk) Overzicht van de Groentenmarkt. HET BOONENSEIZOEN LOOPT TEN EINDE. Langzamerhand loopt het boonenseizoen weer ten einde en worden de aanvoeren ge leidelijk minder, ofschoon ongeveer half Sep tember wel als normalen tijd van het einde van den oogst kan worden gerekend, toch droeg de weersgesteldheid der laatste week er ook niet weinig toe bij, de vermindering in sneller tempo te bevorderen. Van de pronk- boonen kwamen nog flinke aanvoeren, doch ook hierin is thans het hoogtepunt weer ach ter den rug. De handel voor de verschillende boonensoorten kenmerkte zich voor de goede kwaliteiten door een gunstige stemming en behoorlijke prijzen. Daar de kwaliteit sterk uiteenloopt, komt dit natuurlijk in de notee ringen duidelijk tot uiting. Snijboonen werden verhandeld naar soort van 5—16 ct. per kg. en enkele partijen kassnijboonen van 1618 ct. Dubb. boonen wisselden eveneens van 4—12 ct. per kg. Voor pronkboonen was gere geld veel belangstelling en al zijn de prijzen nu juist niet zoo hoog, de handel bleef tot heden willig gestemd, zoodat alle partijen vlot geplaatst konden worden. Midden dezer week liepen de prijzen weer een weinig op en varieerden van f 2.704.50 per 100 kg. Van de fijne soorten spercieboonen met en zon der draad wordt weinig meer aangeboden en er komen wegens kwaliteitsverschil prijzen naar voren, welke uiteenloopen van 8—17 ct. per kg. De diverse soorten bladgroenten vertoon den over het algemeen ook de afgeloopen week geen wijziging van beteekenis wat de prijzen betreft. B'ospeen vertoonde de laatste dagen eenige neiging tot verbetering en kwam voor enkele partijen weer tot prijzen van 10 ct. per bos. Waschpeen echter noteer den denzelfden gangbaren prijs van 4—6 ct. per kg. Postelein was midden dezer week iets beter te verkoopen, doch was meestal zeer laag genoteerd. Sla was bij het begin dezer week iets williger en kwam weer tot prijzen van ruim 50 ct. per kist, doch op de veiling van Woensdag was de stemming en daarmede de prijs weer heel wat minder. Spinazie trok met het koele weer een weinig meer aan, waardoor de goede kwaliteit vlugger werd afgenomen. Voor afwijkende soort was echter weinig kooplust. De prijzen verschilden dan ook van 1560 ct. per kist. Andijvie was, zooals meestal met dit product, van verschil lende kwaliteit aanwezig en maakte prijzen naar soort van 60160 per 100 stuks. Bloemkool kon voor de beste soorten no teeringen van 1014 ct. handhaven, tweede s"oort wisselde ongeveer van 46 ct. per stuk. Met de tomaten ging het nog steeds dezelfde gang en stonden de noteeringen naar soort van 46 ct. per kg. Komkommers, waarvan het aanbod begint te verminderen, waren vlugger te verkoopen en van de mindere soorten kwam doordraaien weinig meer voor. Hiervan waren- de prijzen naar verhouding van iy25VZ ct. per stuk. Enkele partijtjes doppers, die nog werden aangevoerd en waarvan de kwaliteit nog goed was, werden voor behoorlijke prijzen afge nomen. BIJBELLEZING VAN JONG HERVORMDEN. Op Woensdag 22 September zal de Bijbel kring van de Vereeniging van Jong Hervorm den weer aanvangen. De bijeenkomsten worden om de veertien dagen in de consistoriekamer van de Ned. Herv. Kerk gehouden. Scène uit de grootsche film „De Mijnen van Koning Salomo". (Luxor Theater, Beverwijk). Zij, die zich met ingang van 1 October per kwartaal abonneeren, ontvangen de in September nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (u.) 16 v. Las Palmas. Waterland (u.) 15 te Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Slamat (u.) 14 van Singapore. Indrapoera (u.) 16 te Marseille. Weltevreden 16 v. Batavia te Rotterdam. Buitenzorg (t.) p. 16 Perim. Slamat 16 v. Rott. te Batavia. K. Nopan 15 v. Batavia n. Rott. K. Gede 15 v. R. te Alexandrië. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone (u.) 15 te Montevideo. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Bengkalis (u.) 16 v. Port Said. P. Bras (t.) 15 v. Marseille. Simaloer (u.) 15 v. Singapore. Moena 16 v. Amsterd. naar Batavia. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Melampus Amst. n. Java. p. 16 Gibraltar. Calchas Rott, naar Japan pass, 15 Gi braltar. Deucalion, Japan n. Rotterdam 16 te Lon den, vertr. 22. Diomed, Japan n. Rotterdam 21 te Portland verwacht. Theseus, Batavia n. Amsterdam 14 v. Co lombo. Stentor Jap. naar Rotterdam 15 van Sin gapore. Clytoneus, Batavia n. Amsterdam, 15 van Padang. Radnorshire, Dairen n. Rotterdam, 14 van Hongkong. Medon, Rott. n. Japan p. 15 Beachy Head. HOLLAND-AMERIKA LIJN. Dreclitdijk, Rott, n. Vancr. 13 te Cristobal. Boschdijk, N-Orl. n. Rott. '15 te Londen. Dinteldijk 15 v. Rott. n. Vancr. via Lon den.. Burgerdijk, Rott. n. New-Orl, 16 te Ant werpen. Spaarndam 15 v. N.-York te Baltimore. Damsterdijk, Vancr. n. Rott. 15 te Glasgow. London Exchange, Rott. n. N.-Orleans 16 te Antwerpen. HOLLAND—AFRIKA LIJN Boschfontein (u.) 14, 600 m. Z.W. van Land's End. Nijkerk fuitr.) 16 v. Aden. HOLL AUSTR. LIJN Almkerk ft.' 16 v. Melbourne. HALCYON LIJN. Stad Zwolle, 15 v. Palermo n. Les Falaises. Stad Dordrecht, 16 v. Gent te Vlaardingen. Stad Schiedam, 16 v. Lulea n. Rotterdam- VI aardingen. Stad Amst., Benistaf n. Rott. p. 16 Oues- sant. Flensburg 16 v. Narv. te Vlaardingen. Stad Zaandam 18 (n.m.) v. Oxelosund te Vlaardingen verwacht. Vredenburg, 16 v. Rott. n. Narvik. HOLL.—O. AZIë LIJN. Gaasterkerk (t.) 16 te Genua. Zuiderkerk (u.) 16 v. Suez. KON. NED STBT MIJ. Telamon, 16 v. St, Kitts naar Caripito. Merope, 16 v. Izmir te Amsterdam. Ulysses, Rott. n. Patras p. 15 Ouess. Aurorji, Venet. n. Amst. p. 15 Finisterre. Barneveld, 15 v. Amst. n. Hbg, Ceres, 14 v. Caripito n„ Guantanamo. Cottica, Param. n. Amst. 16 te Haver. Helder, 15 v. Hamb. n. Antwerpen. Hermes, 15 v. Bourgas te Tunis. Mars, Zighi n. Cap. a. d. IJssel p. 15 Fi nisterre. Oberon, 15 v. Alexandrië n. Jaffa. Odysseus, 15 v. Lissabon n. Amst. Theseus. 16 v. Hamburg te Amst. Baarn, Amst. n. Chili. 14 v. Callao. Alkmaar 14 v. Valpar. n. Corral. Colombia. 14 v. Cristobal te Kingston Tav Orestes. Amst. n. Chili 14 te Cristobal. Agamemnon, Amst. n. W.-Indië p. 15 Dun- geness. Reparaties uitgevoerd, Het Grieksche s.s. „Dimitrios Bogiazides" hetwelk aan de papierfabriek te Velsen een lading papierhout heeft gelost, is daarna naar Amsterdam opgevaren, waar het in een dokken van de Nederlandsche Dok Maat schappij eenige reparaties heeft ondergaan. Gisteren zijn deze werkzaamheden beëindigd en vertrok het schip van hier in ballast naar Antwerpen. Ertsaanvoer. De stoomschepen „Ljusterö" en „Thésée" respectievelijk van Zweedsche en Fransche natonaliteit, arriveerden gisteren kort na el kaar met een lading erts aan het Hoogoven- bedrijf .komende van Lulea en Caen. Lossing stukgoed. Gistermorgen arriveerde in de Buitenha ven alhier het Duitsche m.s. „Cordillera", ko mende van West Indië ten einde de voor Am sterdam bestemde hoeveelheid stukgoederen te lossen. Na een kort oponthoud heeft het schip de reis naar Hamburg inmiddels voort gezet. Den 26ste dezer keert het schip van Ham burg naar hier terug om de voor West Indië geboekte passagiers in te nemen. tt IJzerverscheping. Het Noorsche s.s. ..Bolette" heeft «nster avond van Amsterdam komend aan de Hoog ovens een partij ijzer ingenomen, waarmede het inmiddels naar Tonsberg is vertrokken. Met hetzelfde doel kwam het Zweedsche s.s. „Alfa" van Londen aan het Hoogoven drijf. AANGEKOMEN. 15 September: Ljusterö s.s. Lulea Veenenburgh m.s. Middlesbro 16 September: Theseus s.s. Hamburg IJstroom ms.. Leith Katwijk s.s. Leningrad Thésée s.s. Caen Cordillera m.s. West Indië Alfa s.s. Londen Vliestroom s.s. Huil Themis s.s. Bremen Tamworth s.s. Newcastle VERTROKKEN. 15 September: Excelsior (Zw.) s.s. Gefle Eden Force s.s. Sunderland Stolwijk s.s. Archangel Rhein s.s. Hamburg Birtley s.s. Newcastle Theano s.s. Rotterdam Orpheus s.s. Kopenhagen Barneveld s.s. Hamburg Sesostris s.s. Rotterdam September: Bolette s.s. Tonsberg D. N. Bogiazides s.s. Antwerpen Cordillera m.s. Hamburg Granö s.s .Bremen

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6