LOOSJES' Leesportefeuilles Auto op groep kinderen ingereden; zeven gewonden. prima verkooper Groote Houtstraat 100 - Tel. Leerling bestuurster verloor de macht over haar stuur. DE OVERIGE EERSTE KLASSERS AUTOMOBILISME Dames LUIDSPREKERS Lessen Huizen aangeboden Muziek instrumenten HUISWERK 'T OPKLAPBEDDEN-paleis Vraagt gratis prospectus! Tennis Diversen Personeel gevraagd Ernstig ongeluk op den Heerenweg. Verwondingen van drie der kinderen ernstig. p der» Heerenweg le Heem stede ïs Zaterdagmiddag omstreeks kwart over vier een ernstig ongeluk ge keurd. Een auto reed op een groep kinderen in waardoor drie kinderen ernstig en vier andere lichter ge wond werden. In de richting- Haarlem reed een auto be stuurd door mevrouw R. de V. uit Vlaardin gen, naast haar zat de heer A. van M. even eens uit Vlaardingen die haar chauffeuren leerde. Nu is de drukke Heerenweg niet be paald geschikt om rijles te geven en de ge volgen van deze roekelooze onderneming bleven dan ook niet uit. Mevrouw de V. trachtte links een voor haar rijdende auto te passeeren, maar ontdekte tot haar ontsteltenis dat eenige tegenliggers met groote snelheid naderden. Zij raakte hierdoor geheel en al de controle over haar stuur kwijt en in plaats van achter haar voorrijder te blijven probeerde zij nu deze aan den rechter kant voorbij te komen. Dit alles gebeurde even voorbij „Groenen- daal" vlak bij de Van Merlenlaan en op het zelfde oogenblik dat de leerling-bestuurster haar voorrijder voorbij wilde gaan, kwam ook een auto uit de Van Merlenlaan. De heer van M. achtte nu het oogenblik van Ingrijpen ge komen en trachtte met een forsche zwaai het stuur om te gooien om daardoor een botsing te voorkomen en het erf van de buiten plaats ..Zuiderhoek" op te rijden. Deze po ging mislukte echter jammerlijk. De wagen botste tegen een paal van het hek van de villa en reed vervolgens op een groep van 19 kinderen in van het Doopsge zinde Kinderhuis uit Haarlem, die juist uit de Van Merlenlaan kwam en rechts in de richting Haarlem op het trottoir van den Heerenweg liep. I)e drie achterste kinderen van het gezelschap werden door de auto ge grepen en tegen den grond gesmakt in hun val sleurden zij echter ook de andere kinderen mee, zoodat een on beschrijfelijke paniek ontstond. De kinderen schreeuwden luidkeels om hulp en waren door den schrik ge heel van streek. Ijlings schoten van alle kanten omwo nenden en voorbijgangers toe en een toe vallig passeerend geneesheer later geas sisteerd door drie Heemsteedsche doktoren verleende de eerste hulp. Twee kinderen een veertienjarig meisje en een dertien jarige jongen bleken een been gebroken te hebben, terwijl een ander meis je een ernstige schouder fractuur had ge kregen. De leidster, mej. M. J. Bannink en nog drie kinderen liepen lichte huid en schaafverwondingen op. De drie ernstig gewonde kinderen werden naar het Diaconessenhuis gebracht, terwijl de overige kinderen, diep onder den indruk en totaal overstuur, naar het Doopsgezinde Kinderhuis te Haarlem terug keerden. De politie van Heemstede die spoedig ter A. D. O.-V. U. C. (2-1) Het begin van het seizoen heeft, voor wat het Haagsche voetbal betreft, reeds zijn eer ste sensatie gebracht in den vorm van een rommeligen plaatselijken wedstrijd tusschen A. D. O. en V. U. C. met een incident, dat on geveer twintig minuten voor het einde plaats had. A. D. O. had toen met 2—1 de leiding door doelpunten van Van Beukei en de Heer, waarmede eep 01 achterstand in een voor sprong was omgezet. Bij een vrijen schop op het doel van A. D. O. werd de doelman Koek besprongen door Van Gelder, waarover de keeper in woede ontstak en Van Gelder een oorvijg gaf. Scheidsrechter Bosch zond hem daarvoor het veld uit en strafte A. D. O. met een strafschop, die echter door Van Gelder werd gemist. Voor het overige was het een weinig aan trekkelijke wedstrijd, waarin aan beide zijden vele kansen werden gemist. Vooral in de eer ste helft vermocht de aanval van A. D. O. er ondanks een groote meerderheid niet in sla gen, te doelpunten. In de tweede helft waren de partijen aan elkaar gewaagd, maar ook nu was het aan- valsspel te zwak om het de verdedigingen bij zonder moeilijk te maken. Ajax-D. F. C. (5-0) Vail Reenen scoort vier doelpunten. D. F. C. begon uitstekend, doch na tien mi nuten nam Ajax het initiatief over om dit gedurende het verdere gedeelte van den wed strijd niet meer af te staan. Toch is het eer ste doelpunt van Ajax eerst tien minuten voor de rust gekomen door een fout van doelman Kasteel. Anderiesen plaatste keurig naar Van Reenen, een hard laag schot volg de, keeper Kasteel stond goed opgesteld, stopte het leder, doch liet den natten gladden bal door de vingers glippen (1—0). De tweede helft zette in met een offensief van Ajax. Een doelpunt kon niet uitblij ven. Eerst schoot Gerritsen tegen de lat; Bijl's schot kwam tegen den keeper aan en ten slotte plaatste Van Reenen hoog in doel (20). Twee minuten later liep van Wijn gaarden door de Dordtsche defensie heen; zijn voorzet werd keurig door Van Reenen ingekopt. Enkele lage schoten werden goed door Kei zer gehouden. De aanvallen van Ajax werden tegen het einde weer talrijker. Tenslotte wist Van Reenen op fraaie wijze een voorzet van Van Wijngaarden te benutten (4—0) Aan beide zijden viel een speler wegens kwetsuren uit. Bij Ajax was het Blomvliet, die linkshalf ging spelen voor Schubert. Het was deze invaller, die kort voor het einde naar voren kwam en met een onhoudbaar schot in den hoek het vijfde doelpunt der Amsterdam mers maakte (5—0). Met dezen stand kwam bet einde. plaatse was. constateerde dat de auto niet voorzien was van een handrem in het mid den. zoodat de wagen ook niet geschikt was om rijles in te geven. Zoowel tegen de leerling-chauffeuse als tegen den heer van M. werd proces-verbaal opgemaakt, terwijl de auto in beslag werd genomen. De gewonde kinderen maken het naar om standigheden redelijk wel en hun toestand is bevredigend. Ook de licht gewonden die naar het Doops gezinde Kinderhuis teruggekeerd zijn waren spoedig over den eersten schrik heen, al zal de herinnering aan dit ongeval hun nog wel lang bijblijven. Hedenmorgen vernamen wij, dat de toe stand van de drie in het Diaconessenhuis op genomen kinderen bevredigend is te noemen R. F. C.—Excelsior (3—0) R. F. C. heeft haar nieuwe speelterrein met een flinke overwinning op Excelsior ingewijd. De vele regen der laatste dagen hadden den nog wat zachten speelgrond geen goed ge daan, zoodat er van beide ploegen heel wat werd gevergd. De R. F. C.'ers bleken tegen deze moeilijkheden iets beter opgewassen dan de bezoekers; hun aanvallen waren meer open. Ook werd er door de R. F. C.-aanvallers beter doorgezet. In belde speelhelften begon Excelsior goed, doch langer dan tien minu ten werd dit niet volgehouden, zoodat R. F. C. in het laatste half uur voor en na de rust in de meerderheid was. Een kwartier vóór de rust profiteerde de middenvoor van Dijk van treuzelen bij het wegwerken door een Excelsior-aehterspeler; hoog joeg hij den bal in het net. Een kwar tier voor het einde maakte R. F. C. haar twee de doelpunt uit een mooien combinatie-aan' val, waarbij Van Walsum van dichtbij na een voorzet van linksbuiten Verbeek onhoudbaar schoorde. Enkele seconden voor tijd was het Verbeek, die een scherp schot door achter- terspeler Niehof van richting zag verande ren, waardoor de bal in het doel belandde (3—0). C. V. V.—Feijenoord (l—O) Dit is een zeer teleurstellende wedstrijd ge worden, Het samenspel was bij beide elftal len bijna steeds geheel zoek. Het toespelen van ballen liet zeer veel te wenschen over en het schieten was slecht. Feijenoord is het meest in den aanval ge weest. De middenvoor Vente speelde een zeer slechten wedstrijd, evenals de linksbuiten Burg. Feijenoord hield het spel voortdurend veel te kort, waarvan de stevige achterhoede van C. V. V. telkens weer wist te profiteeren. Feijenoord beging de fout, zoowel voor de rust als daarna de C. V. V.-ers geheel terug te dringen. Stug verdedigend hadden de gast- heeren dan succes bij het afbreken van het te korte, te langzame aanvalsspel der Feijen- oorders. Zoo bleef de stand voor de rust blank Ook de tweede helft was weinig belangwek kend; het leek er reeds op, dat het een punt- looze wedstrijd zou worden, toen twee minu ten voor het einde het geheel ingesloten C. V. V. een uitval kon ondernemen, waarbij Verhoef, die middenvoor was gaan spelen, den bal van rechts goed voor de voeten, kreeg en Van Male met een hard zuiver schot het na kijken gaf (1—0). 't Gooi-D. H. C. (2-2) De eerste aanvallen waren voor de D. H C.'ers. die weldra door Van der Sloot de score openden, doch de enthousiaste tegenaanval len der Gooiers bleven niet zonder resultaat; 10 minuten later was het N. Cohen, die kee per Boot met een onverwacht schot passeer de (1—1). 't Gooi bleef na dit doelpunt iets meer aanvallend, wat niet wegnam, dat de Deut sche aanvalslinle evenmin stil zat. Even voor de rust sloeg keeper Cohen een door Van der Sloot ingeschoten bal juist voor de voeten van Ditmars, die niet aarzelde en onberispelijk het leder in de touwen joeg Na de thee bepaalde D. H. C. zich hoofdza kelijk tot het defensief spel, wat haar ten slotte noodlottig werd. Twee minuten voor het einde kreeg de thuisclub een strafschop toegewezen wegens hands van een der Delftsche backs; aangezien Winthorst zich deze kans niet liet ontloopen, kwam het ein de met 2—2. K. F. C.—Sparta (1—0) De Rotterdammers pakten direct goed aan, doch de met den spil versterkte verdediging der thuisclub wist den druk uitstekend te weerstaan. Langzamerhand slaagde K. F c er in. het spel te verplaatsen, doch doordat haar midvoor De Boer goed door den midhalf der bezoekers bewaakt werd, kreeg de thuis club geen enkele scoringskans. Nadat de rust met blanken stand gekomen was, kwamen de Rotterdammers in de twee de helft weer fanatiek opzetten; zij wonnen het bovenal in snelheid van de Koogers, doch na een kwartier legden dezen er ook een schepje op. Tegen het einde werd door beide partijen er alles op gezet om het winnende punt te scoren, hetgeen aan K. F. c. kort voor het eindsignaal door Bakker gelukte, waarbij de Spartaan Meyer den bal van richting deed veranderen (1—0) H. F. C.-A .F. C. (2-5) Deze stevige nederlaag in den eersten com petitiewedstrijd is niet zoozeer te wijten aan onvoldoende spel in het veld, als wel aan eenige groote fouten van de verdediging voor het H.F.C.-doel. Slaagt men er in, deze te ver mijden, dan zal H.F.C, ook in deze zware competitie wel een behoorlijk figuur slaan. De opstelling van H.F.C. was als volgt; v. d. Togt, Langendam, C. ten Have, Beets, Kruijer, Twiss, J. ten Have. Hoek, Duinker, Drijver, Ligtenstein. Reeds na vijf minuten komt H.F.C. achter te staan. Langendam mist den bal; deze komt voor de voeten van de A.F.C. linksbuiten die met een hard en voor Van der Togt onhoudbaar schot scoorde (0l). H.F.C. wordt nu iets sterker en weet na enkele minuten gelijk te maken. Ligtenstein maakt den bal goed vrij, plaatst naar Drijver, die met een ver hard schot op fraaie wijze scoort (11). De A.F.C.-back Breedveld blijft op een ge geven oogenblik liggen; hij blijkt een been gebroken te hebben. Ongeveer twintig minuten wordt gestopt. Na de hervatting gaat een schot van Drij ver rakelings naast, doch ook de A.F.C.-voor hoede onder leiding van Charles Lungen is actief en weet zich mooie kansen te scheppen, doch Van der Togt voorkomt voorloopig doel punten. Geheel onnoodig komt een doelpunt voor A.F.C., doordat bij een corner de H.F.C.-ver- dediging den vrijstaanden Lungen rustig laat doelpunten (12). De H.F.C.-aanvallen zijn niet erg gevaar lijk, daar de opbouw onvoldoende is. Ook na de hervatting gaat het spel gelijk op. De eerste goal komt na ongeveer twintig mnuten; een ver schot verrast Van der Togt (1—3). Hiermede is de strijd vrijwel beslist. Wel wordt de achterstand nog verkleind, een mooi door Ten Have aangegeven bal zet Hóek op listige wijze in een doelpunt om (23) Doch ook Lungen weet zich nog eens aan zijn bewaking door Kruijer te onttrekken en een voorzet van links in te schieten )24). Het spel zakt nu af; de regen is hier ook niet geheel onschuldig aan. De H.F.C. ach terhoede dringt op, Lungen krijgt den bal op het middenveld; hij loopt op den H.F.C.- goal af en passeert den niet-uitloopenden Van der Togt, hiermede den hattrick verrichtende. Bij H.F.C. valt Ten Have nog uit. In een stroomenden regen komt het einde. E. D. O.—Zeeburgia (2-2) Het is E.D.O. niet mogen gelukken, den eersten competitiewedstrijd te winnen. Zij had een kleine overwinning wel verdiend. Vooral in het laatste kwartier was E.D.O. steeds voor het Zeeburgia-doel, maar de back Wikkel en keeper Van Wijk hebben hun club voor een nederlaag behoed. Het E.D.O.-elftal had de volgende opstel ling; Verhagen, v. d. Born. Zandstra, C. v. d. Schalie. J. v. d. Schalie, Oomen, S. Spek, Schijvenaar, v. zaanen. Timmerman, Joop Koene. Als Zeeburgia heeft afgetrapt, neemt E.D.O. al spoedig het spel in handen; reeds na vijf minuten heeft Schijvenaar succes, als hij hard inschiet; Van Wijk den bal laat vallen; Schijvenaar is er vlug bij om den bal in het doel te werken. (10). In die periode is E.D.O. sterker; Van Wijk moet al zijn talenten toonen. Bij een snellen uitval van Zeeburgia weet Van den Berg ge lijk te maken. (11). Maar nog geen minuut hierna wist Schij venaar wederom te doelpunten. (21). Even hierna is de stand weer gelijk als een E.D.O.-back den bal hard tegen een Zee- burgia-speler aan trapt, van wien de bal hard en onhoudbaar in het doel vliegt. (22) Een gelukkige goal. Even voor de rust wordt Zeeburgia ster ker, maar de E.D.O.-verdediging houd stand. De tweede helft is de beste geweest; beide partijen spelen nu heel goed. Geleidelijk neemt E.D.O. de overhand; dan wordt Zee burgia op eigen helft terug gedrongen. Scho ten van Timmerman en Van Spek weet Van Wijk alle te stoppen. Bovendien speelt de back Wikkel een solide partij, waardoor suc ces voor E.D.O. uitblijft. Tegen het einde wordt het Zeeburgia-doel als het ware bekogeld, maar de stand blijft 2—2. Velox-R. C. H. (1-2) De overwinning, die R.C.H. in Utrecht op Velox behaald heeft, mag een uitstekende prestatie genoemd worden, vooral omdat zij volkomen verdiend was. R.C.H., dat met een invaller voor aanvoer der Prevost speelde, kan op een goeden wed strijd terugzien. Vooral in de eerste helft werd uitstekend gespeeld; er bestond in het veld een vrij geregeld groot overwicht, doch uitstekend verdedigen van de beide Velox-backs en van den doelverdediger stond succes in den we.g. Hoewel de uitvallen van Velox wel gevaar lijk waren, kon toch meestal de R.C.H.-de fensie het wel af; Metten behoefde er slechts sporadisch aan te pas te komen. Een scherpe vorozet van den Utrechtschen rechtsbuiten komt, na een plotselingen aanval bij den linker-buitenman terecht, die een kort voorzetje geeft, waaruit de middenvoor on houdbaar langs Metten kogelt (10). R.CH. bleef echter de overhand behouden, doch slaagde er niet In, nog voor de rust gelijk te maken, zoodat met een 10 achterstand ge draaid werd. In de tweede helft was het spel over het algemeen iets minder goed; Velox werkte ont zettend hard en drong de Racing geruimen tijd in de verdediging terug, doch toen Len selink eens den bal vrij kreeg, gaf deze met een mooi schot den Velox-doelman het nakijken (1—1). Wederom trok geheel Velox ten aanval; de middenllnie van R.C.H. moest zich wat op eigen doel terugtrekken, doch de aanvallen van de Racing, hoewel minder talrijk, bleven ook uiterst gevaarlijk. Fraai werk van Lense link Bracht den bal weer voor het Velox-doel: Hoogendoorn 'kopte tegen den paal en Kedde schoot daarna in het verlaten doel (12). Van beide kanten spanden de spelers zich tot het uiterste in; beide doelen beleefden nog enkele hachelijke momenten, doch het eind signaal van scheidsrechter Francot bracht aan R.C.H. een zwaar bevochten, volkomen verdiende overwinning. De Heuvelrit der K. N. A. C. H. M. Vint ges wint. De 64 deelnemers, die Zaterdag voor den in Zuid-Limburg gehouden heuvelrit van de K.N.A.C. zijn gestart, hebbeli allen den rit geëindigd. Acht-en-dertig deelnemers heb ben minder dan dertig strafpunten behaald en daardoor de voor dezen rit uitgeloofde plaquette gewonnen. Van deze deelnemers hebben er negentien dus precies de helft, geen enkel strafpunt opgeloopen. Volgens den voor- loopigen uitslag werd de heer H. M. Vintges uit 's-Gravenhage met Studebaker winnaar met eer afwijking van in totaal slechts 84 3/5 sec. van zijn passeertijd aan alle tijdcontrö- les. Van de deelnemers hebben er 38 minder dan 30 strafpunten behaald; zij verwierven daarmee de heuvelrit-plaquette van de K.N.A.C. Het waren o.a.: C. A. Lindner te Haarlem met Ford; J. M. Boom te Aerden- hout met Studebaker; G. Voogd te Zand- voort met Ford. SCHEVENINGEN Maandag. Met versche visch kwamen hedenochtend aan de markt de motorlogger SCH.'132, W. Rog met f 586 en 1 kustvisscher van Hoek van Holland. Van de haringvisscherij kwamen van Zater dag tot hedenochtend binnen 41 schepen met 1293 last haring. Gepasseerde week is rijkelijk haring gevan gen. De van Zaterdag j.l. tot hedenochtend binnengekomen schepen, te Scheveningen en Vlaardingen brachten circa 32.470 kantjes haring aan. Enkele schepen maakten zeer korte reizen van slechts 5 dagen. Met de Hol- landsche vleet werden schoten gedaan van 17 tot 25 last haring. VLAARDINGEN. 20 September Van Zaterdag tot heden kwamen van de haringvisscherij binnen 19 schepen met te zamen 617 last haring. 25 September hopen onze beste vrienden W. SMIT en J. M. SMIT—KRAAK hun 35-jarigen huwelijks dag te herdenken. Dat zij nog lang in ge zondheid mogen leven is de wensch van hun vrien den H. E. TER WEE en echtgenoote en familie. Amsterdam, Sept. 1937 Met vreugde geven wij kennis van de geboorte van onzen KAREL H. J. VAN FRANKFORT G. FRANKFORT- INKLAAR IJmuiden, 20 Sept. 1937 Frogerstraat 46 Leert zelf Uw bontwerk repareeren door ex-cheffin van de groot ste bontzaken. Prijs 1— per les. Tevens atelier voor nieuwe en reparatie van alle soorten bontwerken. Mevr. De Kok, Geelvinckstraat 79, Castrlcum. Fabriek van courante cons.-art. zoekt voor IJmuiden-Beverwijk en omstr. op prov.basis. Fa. „De Ster", Spaarndamscheweg 254, Haarl. TER OVERN. AANGEB.: een volle zaak in aardapp., groenten, fruit en conserven, m. erkenn., te Amsterdam, op g. st. Huurpr. 9 p. w. Verd. pl.m. 55, zeer gesch. v. jonge lui, prijs goederen en alles in- begr. 1700. Kooper wordt in- gew. Br. onder no. B 962 bur. van dit blad uit Kennemerland 13 Regels 25 cent Elke regel meer 10 ct. (uitsluitend bij vooruitbetaling) .Luidsprekers, na 9 uur 's och tends aangeboden, kunnen niet of» denzelfden dag worden geplaatst. FLINK MEISJE gevr., in de huis houding, loon 6 p. w. Adres te vern. bur. van dit blad NET BESCHAAFD MEISJE b. z. a. voor heele of halve dagen. Be verwijk, Velsen of omg. V.g.g.v. Br. T. Visser, Oude Haarl.weg 47 Castr. SAMENWONING of ZIT-SLAAP KAMER met pension angeb. aan juffr. met eigen ink. Br. onder no. G 961 bur. van dit blad KLEINE HAARDKACHEL te k. gevraagd. Br. onder no. B 9 5S bur. van dit blad R.K. JONGEDAME zoekt voor de Zaterdagmiddagen en avond uren haar vrijen tijd productief te maken. Onverschillig wat, ad- ministr. of huish. Br. onder no. B 957 bur. van dit blad Goed onderhouden DUITSCHE PLANO te koop gevr., liefst Be verwijk. Br. onder no. B 960 bur. van dit blad WEGGELOOPEN Airedale ter rier, bruin m. zw. rug. Tel. bel. terug te bez. W. de Zwijgerlaan 5 Santpoort. H.H. BANKETBAKKERS. Club- en privélessen in garn., mai-se. en boets. Br. G 6S98 bur. v. d. blad ESPERANTO-LES wordt her haald Woensdagavond S uur De Nijverheid, Jansstraat. Neutr. Esp. Vereen. Dame, middelb. leeft., wenscht LES IN L.O., liefst v. onderwij zeres op leeft. Br. met opg. van pi-ijs no. G 6916 bur. v. d. blad HüJZEN AANGEBODEN. Nabij Soendaplein keur. perc. met ga rage, z. gesch. v. winkel of be drijf, moet weg 4500, pr. object v. geldbelegging. Hyp. aanw. Vr. bezicht. per auto bij „v. Meurs". Jan Haringstr. 47, Tel. 23188, Haarlem Fraai RADIOTOESTEL te koop. Telefunken, ingeb. luidspr., als n. 37.50. Voet, Kruisstraat 39 Hrl. RADIOTOESTEL 1937 wegens vertrek te koop, 2 maanden gebr van 115 voor 50, nog 10 m. sar. Zaanenlaan 9, H,N, KOUSEN FABRIEKEN HIN N.V. Voor degenen, die hun vrijen tijd productief wenschen te maki* hebben wij eenvoudig werk, hetwelk gemakkelijk is aan te leer,* en waarmede een goede bijverdienste kan worden verkregen Reflectanten (vr.) gelieven zich aan te melden bij den porti» vóór 6 uur namiddag. Grootste sorteering in de nieuwste modellen Opklapbedden om bouwen met boven- en zijkasten, ook verticaal en afwijkend» maten, alles voorradig, eerste klas, 15 j. garantie. java kapok bedstellen. dekens, alles prima waar, voor weinig geld. Monster kamers ORIONWEG 8. HAARLEM-N., gesloten huis. Telef. 2393» VEILIG DE HELLING AF Als U een Torpedonaaf in Uw rijwiel hebt dan schiet met één lichte voetbeweging Uw rij wiel vooruit! Eenmaal op gang, kunt U geruimen tijd het vrijwiel gebruiken en wan neer U wilt remmen, welnu, één enkele pedaaldruk remt Uw rijwiel krachtig, soepel eit veilig! Als er plotseling iets voorkomt, dan zorgt de Ton pedonaaf voor onmiddellijk krachtig en soepel remmen zonder schokken of stooten, Let speciaal op dit merk op de huls als waarborg voor 't origineele, in tientallen jaren milli- oenenvoudig beproefde product. Daarom in 't belang van Uw eigen veiligheid en die van anderen LEUKE WINTERTENNISCLUB 2.50, conti-, geh. seizoen, vr. leden, ook ongeoef. Br. G 6685 bur. van dit blad LEDEN GEVRAAGD voor Bad- minton-club Donderdagsavonds spelend in het Krelagehuis van 30 Sept.-l Apz-il. Contr. 11.50 alles inbegrepen. Inl. Sporthuis Haar lem, Gr. Houtstraat 123. tel. 12215 Haarlem SCHOORSTEENVEGEN 50 ct. p. sch. d. vakman, pr. afwerk. Het v. ouds vertrouwd adres: Oran jeboomstraat 37, Haarlem B. z. a. SCHOORSTEENVEGER- METSELAAR a 50 ct. p. schoor steen. Timorstraat 158 (H.N.) De STOFZUIGER- eu MOTOR SPECIALIST, Kennemerstc. 21, Hrl., Tel. 16990. Réparatie-inr. v. dynamo's, starters, magneten en Taxameters. ST. H.RIJW. m. torp.n., el. 1. 8 Eng. D.rijw. m. 1. 11.50. Badk., zink 3, 2 p. Clarus vergass. 3. All. prima. Spaarnwouderstr.23Ar. Voor huishouding Mevr. Allard, Nr. Stationsweg 28, Bl'daal, vraagt voor direct we gens omstandigheden een flinke DAGDIENSTBODE. Gevraagd PROT. DAGMEISJE, van 94. Zondags vrij. Parklaan 32, Haarlem DAGMEISJE gevr., van 85 uur. Dahlialaan 10, Aerdenhout Gevr. met 1 Oct. of later een NET DAGMEISJE, niet boven 18 jaar Keukenwerkmeisje aanw. Loon 5. Vijverweg 4 A. Bl'daal NET DAGMEISJE gevr., in klein gezin, van S7, tegen 1 of 15 Oc tober. Loon 6. Goed kunn. ko ken en werken. Aanm. Maandag. Woensdag of Donderdag na 7 uur Kleverparkstraat 10. Hrl. Gevraagd NET MEISJE. 15-17 jaar. voor hulp in de huishoud, van 8 tot 4.30 uur. Zondags vrij Adres KI. Houtstr. 125, Haarlem Gevr. voor d. en n., p. 1 Nov. a.s BEKW. KEUKENMEISJE en een TWEEDE MEISJE, goed kunn strijken. Aanmelden 's avonds na 8 uur. Bronsteeweg 14, Heemst. Gevraagd een MEISJE voor d. en n., zelfst. k. werken en koken, Melden na 7 uur Jan Steenl. 3, Heemstede Gevraagd NET MEISJE voor heele of halve dagen. Verspronck- weg 161, Haarlem DAGMEISJE gevr., leeft. pl.m. II jaar. Aanm. Zijlweg 301 Haarlem DAGMEISJE gevr.. 8—3, Vrijd. tot 5 uur. Aanmelden bovenhui! Zijlstraat S7, Haarlem NET MEISJE GEVR. om 3 a avonden per maand bij 2 jonge kinderen op te passen. Br. met prijs no. G 6923 bur. van dit blad Gevr. net DAGMEISJE van 8 u, 30 tot 4 uur. Zondags vrij. Orion- weg 29, Haarlem FLINK DAGMEISJE gevr. v, direct, van 8.30-2.30. Niet ben. 17 jaar. Aanm. tusschen 7.30 en 8.30 's av. Rijnstr. 55, H'stede. Alleenw. pers., gevord. leeft, (®- kl. pensioen), vraagt betrouwb. BILL. HULP in hoofdz. bij event ziekte, v. huiswerk enz. Br. G569J bur. van dit blad. Gevraagd voor direct. NET DAG MEISJE in kl. gezin, zelfst. kim1 werken, niet ouder dan 17 V. g. g. v. Aanmelden Pijntoren* straat 16 Haarlem Direct gevraagd net DAGMEISJE 16 a 17 jaar, van S tot 4 uur. Br. G 69 67 bur. van dit blad Gevraagd v. direct of Iater L noodhulp of voor vast MEISJE, k. koken en werken. Hoog loon. Z. a. te m. 'men- Flemming. Vijverweg 10. Bloe' mendaal Voor bedrijf Gevr. MAGAZIJNBEDIENDEi lij- pl.m. 17 jaar. Heerenweg 81. Gevraagd KNAPPE JONGEN J. licht werk, It. tusschen H-» Schalkwijkerweg 79, Haarlem Voor directe indiensttreding gjj ENERGIEKE COLPOBTlg en VERTEGENWOORDIG^ Vast salaris en provisie. Aan den hedenavond 7-8 uur waterstraat 16, Haarlem DAME. zakelijk aangek. eenige dagen per week ge> met voll. inl. G 6887 bul'. PICCOLO gevr., voor a>ect, J^ m. Gr. Markt 25. Dinsdag LEERLING-ELECTRICIE* P. A. Tammer. Kleverlaa- - Aanm. tusschen 7 en 8 uü Jevr. FLINKE JONGEN- "g in 't kruideniersbedrlli Fa. Ebbers, Raadhuisstra Heemstede

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 4