BERICHT Vischvangsï. Betalingsconfingenten voor Duitschland verhoogd Heffing op margarine, vetten en oliën met een cent per K.C. verhoogd BEVERWIJK VISCHWEDSTRIJD VAN >t'T KARPERTJE". Zondag heeft het Vischcollege ,,'t Karpertje' am tweeden wedstrijd gehouden om den werymans Fool-heker. Ook deze wedstrijd was wat de vangst betreft, een teleurstelling, want er is evenals in den vorigen wedstrijd ,eer weinig gevangen. Gezien de weersomstan disheden van de laatste dagen was er weinig hóóp dat het weer nog zou opknappen. Dat is echter meegevallen, want het werd zelfs nog ideaal vischweer Dat de vangst niet meeviel was wel toe te schrijven aan de vele regens van de laatste da"en. Er is dan ook nog weinig verandering nemers. Allen hebben nog een even groote tans. De laatste wedstrijd zal dan ook nog veel goed moeten maken, zoodat een span nende strijd te verwachten is. Te ongeveer half twaalf waren de deel nemers weer bijeen in het clubgebouw, waar de voorzitter, de heer J. Maenhout met een toepasselijk woord de prijzen uitreikte. De uit slagen waren: 1. J. Beentjes, 2. W. de Vries, 3. U Muis, 4. H. Be-umer, 5. B. Kleine, 6. P. Put, De controleurs ontvingen een verrassing. Alle leden ontvingen een poolbiljet, waarop zij gra tis vijf kolommen mochten invullen. Aan den'hoofdagent van de Everymans Pool Werd een bloemstuk overhandigd. HEROPENING VAN EEN ZAAK. De heer J. C. van Kampen heeft zijn zaak In uurwerken, goud en zilver enz. op den hoek van den Romerkerkweg en de Acacialaan heropend. De etalageruimte is belangrijk uitgebreid, terwijl ook in den winkel eenige wijziging werd gebracht, waardoor meer gelegenheid tot expositie werd verkregen. De welverzorgde etalage trok op den dag der heropening reeds veel belangstelling, temeer, omdat het publiek de onbreekbaarheid van het Pontiac-horloge gedemonstreerd ziet. Bijzondere aandacht verdient ook de fraaie sorteering Kelting Pleet. DE SIMULTAANSEANCE VAN SPRINGER. Het bestuur van de Beverwijksche Dam club verzocht ons opneming van het vol gende: Nog even willen wij de aandacht vestigen op de simultaanseance welke de oud-wereld kampioen Springer heden, Maandagavond op uitnoodiging van de Beverwij ksche Damclub in café „De Groentebeurs" zal geven. Voor zoover wij kunnen nagaan zal dit de eerste keer zijn, dat de Beverwij ksche dam mers een zoo vooraanstaanden speler in hun midden zien. Men herinnert zich nog 'le vendig den strijd om het wereldkampioen schap tusschen Raichenbach en Springer. Na een spannenden wedstrijd moest hij de eer aan Raichenbach laten, zij het dan ook met het kleinst mogelijk verschil, een pres tatie, die door geen der vroegere uitdagers van Raichenbach is geëvenaard. Springer is bovendien; een speler, die met het geven van simultaan-séances zijn sporen verdiend heeft. Geen enkele dammer noch degene, die wat voor het spel voelt, mag verzuimen dezen avond mee te maken. Het zal interessant zijn te zien, hoe vlug- Springer zijn zetten weet te vinden en naar mate de avond vordert „slachtoffers" weet te maken, door zijn tegenspelers met zijn va rianten en slagzetten in verwarring te in de rangschikking van de deel- De simultaan-séance zal hedenavond te 8 uur aanvangen en is voor belangstellenden vrij toegankelijk. BEKERWEDSTRIJDEN. Bloemendaal 2Kennemers 3 61 Kennemers 4R.C.H. 7 43 Kennemers 5—Zandvoort 4 73 Beverwijk 3—Kennemers 6 3—3 R.C.H. 10Kennemers 7 45 Beverwijk 4—Kennemers 8 9—0 E.H.S. 5—Kennemers 9 3—4 Haarlem a—Kennemers a 15 Kennemers bBeverwijk a 26 Adspiranten: V.S.V. a—Kennemers a 3—3 Kennemers b—Beverwijk b 72 V.S.V. b—Kennemers c 70 Kennemers d—V.S.V. c 30 STEMPELTIJDEN VOOR WERKLOOZEN. De stempeltijden voor de georganiseerde werkloozen zijn voor deze week als volgt vast gesteld: Beverwij ksche Bestuurdersbond 9,30—10 en 2-2.15 uur. Christelijke Besturenbond 9.4510 en 2.30- 2.45 uur. Plaatselijk Arbeidssecretariaat 9.4510.15 en 3-3,15 uur. R.K, Volksbond 10.1510.45 en 44.15 uur Wijk aan Zee 10—10.30 en 2—2,15 uur. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN B.R.C. „KENNEMERLAND". Zondeg heeft de Rennersclub „Kennemre- land" wedstrijden gehouden om de clubkam pioenschappen op den weg, voor de A. en B. klassen over een afstand van 110 K.M. en voor de C-klasse 66 K.M. De uitslagen van deze wedstrijden waren: A en.B-klasse: 1. B. Glas (clubkampioen) 3 uur 22 min 26 sec. 2. J. Leguit 3 uur 26 min. 36 sec. 3- H. Oudshoorn 3 uur, 34 min. 43 sec. C-klasse: 1. W. Neijzing (clubkampioen) 2 uur 3 min. 20 sec. 2. K. Bak 2 uur 6 min. 20 5ec. 3. W Koomen 2 uur 7 min. 18 sec. HET TORNIER VAN DE K.J.C. a£ werd op het terrein van de Bischop- peiijke Kweekschool een tornierdag gehouden van den K.j.c. in het district Beverwijk. voor den aanvang werd in de kapel van de ^"O.PPelijke kweekschool een plechtige n 1 opgedragen door Rector Van Son. In Duitschland is een maatschap pij gesticht, die zich de haaien- vangst op groote schaal ten doel stélt.) Je hebt een kalmen vorm van visschen, Zoo met je hengel tusschen 't riet, Tusschen de kikkers en de lisschen, Aan d' oever van een stillen vliet. Waarbij je in den prillen morgen, Terwijl je naar je dobber tuurt, Aan visschen denkt, en niet aan zorgen, En daarin slaagt, zoolang het duurt. De visscherij. als sport bedreven, Die prettig en gevaarloos is, Voor allen die het meebeleven, Behalve voor de arme visch. Maar er zijn ook nog andre vormen, Het visschen als beroep, op zee, Wanneer het koud is of gaat stormen, Dan valt het om den dood niet mee. Dat is geen soezend visschen met een Dun lijntje dat wordt opgehaald, Doch de massale vangst met netten, Maar al te dikwijls duur betaald. Daar loeren allerlei gevaren, Dat visschen is een harde strijd Tegen de ongewisse baren, Die soms tot nederlagen leidt. En er is ook een vorm to noemen. Waarbij men nog meer kansen loopt, Dat een verschrikking op komt doemen, Waardoor men 't met den dood bekoopt. Dat is, als je op visch gaat azen, Die niet bevreesd is voor den mensch, De haai en zulke vechtersbazen, Als 'k daaraan kom, trek ik de grens. Ik voel voor hengelen en peuren, Uit met een treiler? nou, alla, Maar er moet deksels veel gebeuren, Voordat ik naar de haaien ga. P. GASUS. Zij, die zich met Ingang van 1 October per kwartaal abonneeren, ontvangen de in September nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. directeur van het district Haarlem, met assis tentie van kapelaan A, van Schijndel van de parochie van O.L. Vrouw van. Goeden Raad alhier en kapelaan Rozenburg uit Velsen- Noord. De kruisvaarders zongen de vierde Gre- goriaansche mis. Nadat de tornier op het speelveld met een kort woord door Rector Van Son was geopend namen de spelen een aan vang. De verschillende bans hebben met veel animo aan den strijd om het begeerde eere- teeken, de zoogenaamde Oriflamme, deelge nomen. De uitslag was: 1. St. Paulusban, Wijk aan Zee, 46 punten (Oriflamme), 2. St. Thomasban, Beverwijk (St. Agatha), 45 punten, 3. Pater Damiaanban, Beverwijk (St. Agatha) 40 pun ten. Nadat Regent Melchers in de kapel een kort Lof had gecelebreerd, sloot hij den tornier dag, waarna het Wilhelmus, waarmede ook de dag geopend was, werd gezongen. CASTRICUM DE WEDSTRIJDEN VAN C. S. V. C. S. V. I heeft het in haar eersten compe titiewedstrijd tegen K. F. C. 4 niet tot een overwinning weten te brengen. Het gladde veld en het vroege speeluur schijnen daarvoor de beletselen te zijn geweest. Met een 61 ne derlaag kwam het eerste van de Koog terug. Het tweede elftal schijnt er dit seizoen an ders over te denken en zond Assendelft 4 met een 8—2 nederlaag huiswaarts Het derde moest in Bergen 2 zijn meerdere erkennen C.S.V. IN DE NIEUWE COMPETITIE. C.S.V. I is ingedeeld in de eerste klasse A van den N.H.V.B. en heeft als tegenstandsters de vereeniglngen Beemster I, Alcmaria Victrix 4, K.F.C. 4, Oudorp 1, O.F.C. 1, Vrone 1 en Zaandijk 2. Daarvan rekenen wij Oudorp 1, Vrone 1 en O.F.C. 1 tot de zwakkere zusjes. Zij zullen het C.S.V. niet lastig maken. Anders is het gesteld met Beemster 1, een elftal, dat vooral op eigen terrein moeilijk te verslaan zal zijn. Toch kan C.S.V. daarvan met inspanning van alle krachten wel winnen. Alcmaria 4 en K.F.C. 4 zijn voor C.S.V. altijd lastige en zelfs onbe rekenbare tegenstandsters geweest. Eenerzijds wordt dit veroorzaakt, doordat deze elftallen altijd over ruime reserves beschikken. Zij zijn dan weer eens zwak. om dan weer zoo sterk uit te komen, dat een kampioen-in-den-dop struikelt. Anderzijds ligt het spel van deze elf tallen C.S.V. niet, zoodat C.S.V. in Alkmaar en de Koog nog wel eens een veer zal moeten laten. Zondag is dit reeds het geval geweest tegen K.F.C. 4. dat C.S.V. de eerste nederlaag in deze competitie bezorgde. Ten opzichte van Zaandijk 2 staan de zaken weer anders. Het eerste elftal van deze ver- eeniging speelt met, succes in de derde klasse van den K.N.V.B., terwijl het reserve-elftal nog altijd in den N.H.V.B. ronddoolt. Deze afstand is wel wat te groot. Zaandijk zal alle nogingen in het werk stellen om het tweede alftal in den K.N.V.B. te brengen. C.S.V. zal dan ook in Zaandijk 2 haar zwaarsten tegen standster krijgen. Onze plaatsgenooten hebben echter ernstig -pti-amd en gaan met vertrouwen de toekomst tegemoet. Het is wel Jammer, ffat Tiet elftal dikwijls gehandicapt is, doordat verscheidene spelers in dienst zijn van het provinciaal zie kenhuis en daardoor menigmaal verhinderd zijn uit te komèn. Nochtans zal het elftal in het veld treden met den vurigen wensch voor oogen om kam pioen te worden en daardoor toegang te ver krijgen tot den K.N.V.B. In de af deeling van C.S.V. 2 heeft Assendelft 3 o.i. de meeste kans op den titel. Het veteranenelftal C.S.V. 3, was vorig jaar kampioen. Deze prestatie zal het thans niet herhalen, omdat de afdeeling, waarin zij nu is ingedeeld wel te sterk zal zijn. De veteranen zullen wel alle krachten noodig hebben, om uit de buurt van de laatste plaats te komen. Dat voor deze veronderstelling alle grond aanwezig is, bleek wel uit de eerste nederlaag, die C.S.V. 3 tegen Bergen 2 leed. WINTERWEDSTRIJDEN VAN „DE PION". De winterwedstrijd van de Schaakclub „De Pion" is met T5 deelnemers in iedere groep aangevangen. In groep I spelen: E. Ranshyzen, Th. de Smalen, C. W. Heeck Sr., P. van Leeuwen, D. Keetbas, Westendorp Boernia, W. Uhl, G. W. Koch, C. W. Heeck Jr., P. Bosch, J. A. van Ravenzwaai, J. T. Ligthart, H. A. van Kleef, L. van Leeuwen, T. Santifort In groep li spelen; J. van Hoeve; H. Heyne, J. Teerink, W. van Leeuwen, A. Nonnekes, H. A. Nijsen, H. Niessink, mej. Bakker, dr. H. van 't Hof, J. Zaal, N. Bakker, A. Hofs, A. Prins, dr. v. d. Sluis, P. J. Beekman. De uitslagen van de reeds gespeelde par tijen luiden als volgt: Groep I: E. RanshuijzenP. van Leeuwen V2V2 H. A. van KleefE. Ranshuijzen 10 J. T. Ligthart—H. A. van Kleef 10 J. A. v. RavenzwaaiC. W. Heeck Sr. 1—0 D. KeetbaasP. van Leeuwen 1'0 P. BoschWestendorp Boerma 01 G. W. Koch—C. W. Heeck Jr. 1—0 L. van Leeuwen—P. Bosch 1—0 Groep II: J. van Hoeve—W. van Leeuwen 1'0 H. HeyneA. Prins 10 Dr. H. van 't HofJ. Teerink 01 J. TeerinkJ. Zaal 01 J. Zaal—H. A. Nijseïï 01 A. HofsH. A. Nijsen 01 WIJK AAN ZEE DE WINTERLEZINGEN. Zooals het verslag van de lezing van den heer F. de Graaff aangaf, bestond er voor de serie Wintel-lezingen veel belangstelling. Dit demonstreerde zich duidelijk bij het huishou delijk gedeelte der bijeenkomst onder leiding van dr. W. Netelenbos. Een dertigtal leden van dr. W. Netelenbos. Een dertigtal leden meldden zich aan. Nadien kwaaien nog meer toezeggingen, zoodat spoedig het eerste vijf- tiltal zal geboekt zijn. De contributie bedraagt 25 c. per maand. Werkloozen betalen minder. De naam der vereeniging is: .Ontwikkeling zij ons doel". De bijeenkomsten zullen in het vervolg Dinsdag om de veertien dagen wor den gehouden en in de eerstvolgende wordt het definitieve bestuur uit het bestaande co mité gekozen. SANTPOORT EXCURSIE. Zondag a.s. maken de leden van de af deeling SantpoortBloemendaal van het In stituut voor Arbeidersontwikkeling een excur sie naar het Frans Hals-museum onder lei ding van den heer Kees Koeman. DIEFSTAL. Juist voor de viering van haar derde lustrum werden ten nadeele van de R.K.S.V. „Sant poort" een collectie bekers, takken medailles enz. gestolen uit een prijzenkast. welke een plaatsje had gevonden in ,,'t Huis te Velsen". Zaterdag j.l. zijn de voorzitter en penning meester der vereeniging naar Amsterdam ge trokken, omdat iemand daar een hoeveelheid bekers, medailles enz. uit het water had opge haald. Genoemde bestuursleden zagen dade lijk kennis aan een en ander. Is het gestolene, hoewel beschadigd alzoo ten deele terecht, naar den dader wordt nog gezocht. Men vraagt zich af, wat deze met bekend mag heeten, dat in den regel derge lijke prijzen weinig waarde hebben voor de smeltkroes. NEDERLANDSCHEN BOND VAN VROUWEN, WERKZAAM IN BEDRIJF OF BEROEP De Nederlandsche bond van vrouwen werk zaam in bedrijf en beroep, hield Zaterdag middag in hotel „Het Hof van Holland" te 's Gravenhage, een algemeene vergadering. De vereeniging, die het doel heeft vrouwen van allerlei beroepen bij elkaar te brengen o.a. artisten, actrices, leeraressen. advocaten enz. en zoo elkander te steunen ln het maatschap pelijke leven, hield deze vergadering in ver band met het aftreden van mej. C. M. Meyers, presidente van de vereeniging en het kiezen van twee nieuwe bestuursleden. Mej. Meyers opende de vergadering en zeide o.a. dat zij door andere werkzaamheden ge noodzaakt was het presidentschap neer te leg gen en sprak verder de hoop uit, dat de leden er mee accoord zouden gaan indien zij haar functie aan mej. Blaauw, die zich bereid had verklaard het presidentschap op zich te nemen overdroeg. Tot nieuwe leden van het bestuur werden mej. Heinen en mevr. FalkenbergLiefrinck "•ekozen. Mei seizoenschommelingen rekening gehouden Regeeringscommissies hebben vergaderd De Regeeringspersdienst meldt; De Nederlandsche en de Duitsche regeeringscommissies hebben van 15 tot 18 September te Berlijn verga derd voor de vaststelling van de be talingscontingenten voor den uitvoer van Nederlandsche en Ned.-Indische goederen naar Duitschland geduren- de het 4e kwartaal 1937. In verband met de stijging van den Duitschen uitvoer naar Nederland was het mogelijk voor het vierde kwartaal de betalingscontingenten voor den Nederlandschen uitvoer naar Duitschland wederom te verhoo- gen. Daarbij werd vanzelfsprekend met de seizoenschommelingen rekening gehouden. Brutale diefstal met een auto. Duizend gulden buitgemaakt. De 26-jarige chauffeur R. A. uit Schiedam moest voor de chocoladefabriek de Baronie te Schiedam geld halen bij de Twentsche Bank op de Noordblaak te Rotterdam. Hij ontving twee zakken, een met 200 rijksdaalders en een met 500 guldens. Deze zakken zette hij onder de bank in de stuurcabine. Bij het wegrijden bemerkte hij, dat zijn linkerachterband leeg was en hij ging dus aan het werk om het re- servewiel te monteeren. Toen hij even later een stuk gereedschap uifc de cabine haalde, bemerkte hij, dat de beide zakken met geld verdwenen waren. Dadelijk waarschuwde hij de politie, maar het onder zoek leverde tot nu toe geen resultaat op. Ongeveer een half jaar geleden heeft een' soortgelijke diefstal plaats gehad voor de In- cassobank op de Leuvehaven te Rotterdam. T eraardebestelling Herman Robbers. Een groote schare kunstbroeders en -zus ters, en vele bewonderaars hebben Zaterdag middag Herman Robbers de laatste eer be wezen, toen zijn stoffelijk overschot op Wes terveld ter aarde werd besteld. In een breeden kring stonden de vele be langstellenden rondom de groeve, die op een der hoogste duintoppen van Westerveld was gegraven en terwijl de laatste stralen van de ondergaande zon een gouden licht over de lommerrijke hoogten van Westerveld wier pen en de frissche zeewind ruischte door de knoestige eiken, die hun takken over het graf welfden, verdween de baar in het spar- regroen, dat om het graf was gelegd. Tevoren vond in de aula der begraafplaats een eenvoudige plechtigheid plaats, die op de aanwezigen diepen indruk maakte. Mevrouw Top van Rhijn-Naeff en de Vlaamsche let terkundige Lode Zielens hebben in schoone woorden den overledene dank gebracht voor hetgeen deze voor de Nederlandsche letter kunde was geweest. Het was de wensch van Herman Robbers, zeide mevrouw Van Rhijn- Naeff, dat zij, een der weinigen die over zijn gebleven van hen die met hem jong zijn ge weest en met hem oud zijn geworden, een laatsten groet bracht. Herman Robbers was een harde werker, zeide spreekster, die daar bij veel van gezelligheid hield. Hu was een geboren letterkundige van het haast uitge storven ras van boekenminnaars. Zijn „Van Stilte en Stemming"moet in de nobele sfeer van zijn boekenkamer zijn ontstaan. Na de treffende woorden van Lode Zielens, die na mevrouw van Rhijn-Naeff sprak dank te nog een broer van den overledene voor wat deze voor de familie was geweest. „Wij wisten dat we altijd op je konden rekenen als we je steun noodig hadden". Onder hen die de plechtigheid bijwoonden merkten wij o.a. op de letterkundige mevr. Ina Boudief-Bakker, Emmy van Lokhorst, J. F. Beijers, J. W. Schotman, H. A. Ladru, me vrouw Moulijn, Victor van Vriesland. Lau rens van der Waals, de Vlamingen Fr. Ver- schooren en Gerard Walschap, verder Ko Arnoldi. Frits van Raalte, Jan Prins namens de Mij. voor de Nederlandsche Letterkunde te Leiden. Dr. J. P. Bierens de Haan, Fenna de Mevier en Herman Salomonson namens de P.E.N. Club. P. Drooglever Fortuyn, bur gemeester van Rotterdam, Frans Mijnssen namens de Rijkscommissie van advies ter zake subsidie aan Letterkundigen, J. C. An- driessen en dr. J. G. van Gelder directeuren en ir. W. J. Burgerdijk, commissaris van El- zevier's Uitgever Maatschappij. J. H. de Bois, Haarlem. Prof. dr. G. A. van den Bergh van Eysinga, prof. N. van Wijk, voorzitter der Nederlandsche commissie voor intelleetueele samenwerking', prof. dr. P. H. van Moerker ken, S, Stokking, secretaris van de Vereeni- gino- van Boekbinderspatroons enz. Mevrouw Robbers dankte de aanwezigen voor hunne belangstelling. HEFFING OP BOTER. De heffing op boter en de vervoervergun ning voor buitenlandsche boter is voor de week van 19 t.m. 25 September, behoudens tusschentijdsche wijzigingen vastgesteld op 50 cent per kilo. Vorige week was de heffing 55 cent per kilo. Man te Warmond door trein jregrepen en gedood. Zondagmorgen omstreeks kwart voor twaalf is op den overweg te Warmond de 45-jarige R. uit Oegstgeest door een trein uit de rich ting Amsterdam gegrepen en gedood. De trein, die op weg was naar Leiden, kwam daar 17 minuten te laat aan. Australië wensclit vijf vlieghavens in Ned.-Iiulië. CANBERRA, 18 Sept. De regeering van het Australische gemeenebest zal bij de onder handelingen met het Nederland-Indische gou vernement over den aanleg van vlieghavens aandringen op vijf vlieghavens, namelijk te Batavia, Soerabaja, Koepang en twee tus- schenlandingsplaatsen. Van bevoegde zijde vernemen wij dat de heffing op margarine, vetten en oliën met ingang van heden is ver hoogd met 1 cent per K.G. Aangezien door den minister van Economische Zaken de wensch was uitgesproken, dat de per 29 Augustus 1.1. plaats gehad hebbende verlaging van bedoelde heffing geheel aan den consument ten goede zou komen en dit ten aanzien van margarine en vetten niet mogelijk was voor zoover deze producten in verpakkingen van 1/4 K.G. worden gedetailleerd, is het noodzakelijk de toegepaste verlaging van de heffing op margarine en vet ten tot 4 cent te beperken. In verband hiermede was het nood zakelijk ook de heffing op oliën met een cent te verhoogen. De strijd tegen het lawaai. Proefproces over de betrouwbaai'heid van meetinstrument van prof. Zwikker, De strijd tegen het lawaai, die reeds gerui- men tijd met succes door de overheid wordt gevoerd," heeft mede aanleiding gegeven tot het voeren van een proefproces, dat Zaterdag ochtend voor den Amsterdamschen kanton rechter mr. de Vries Fijens diende tegen den secretaris van de K.N.A.C., mr. B. Ph. baron van Harinxma thoe Slooten, wiens signaal hoorn een te groote capaciteit zou hebben ge had. In de Motor- en Rijwielbeschikking staat n.l. nauwkeurig aangegeven, welke geluidscapaci teit de signaalhoorns minimaal moeten en maximaal mogen voldoen. Ook de uitlaat mag niet te veel leven maken. De geluidssterkte wordt gemeten in decibels en prof. C. Zwikker uit Delft heeft een ingenieus en handig toe stelletje 'geconstrueerd, dat zeer eenvoudig tebedienen is, om de sterkte van een ge- luidstoon af te lezen. Op 27 Mei zijn op de de Ruyterkade twee proefprocessenverbaal opgemaakt om tot in hoogste instantie te zien of de geluidsmeter van prof. Zwikker als norm kan worden aan genomen voor het bepalen der geluidssterkte. De processen gaan dus eigenlijk uitsluitend over de vraag, of dit toestel volkomen be trouwbaar en voor het doel geschikt is, zoodat in de toekomst een verdediger niet aan kan komen met het verweer: „dat toestelletje is heel-aardig, maar.... niet zóó nauwkeurig, dat mijn cliënt op de registratie daarvan ver oordeeld kan worden." Op dienzelfden dag is behalve tegen den K.N.A.C.-secretaris een proef-procesverbaal opgemaakt tegen een motorrijder, die namens de K.N.M.V. aanwezig was en wiens knalpot volgens prof. Zwikkers toestel te veel lawaai maakte. De ambtenaar van het O.M. eischte zes gul den boete. De kantonrechter zal op 25 Sept. uitspraak doen. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Scheepvaartbeweging. J gc a^eloopen week kwamen alhier bin- 56 stoom-, 20 motorschepen en 1 oorlogs- tezamen 77 schepen tegen 90 in de week. Naar zee vertrokken 59 stoom-, -{ Motorschepen en 1 oorlogsbodem, tezamen tn tegen 74 in de voorafgaande week. Uit- - en naar zee passeerden er in de laat- wL? schepen of vier méér dan in de Plaatste week. Aanvaring s.s. „Hontestroom". im! ^ecterkmdsche s.s. „Hontestroom" is, tin/ wordt, op de Thames in aanva ng geweest met een Engelsch stoomschip. h<»r i?.°Pen schade was onder water, zoodat den 1 P eerst aldaar gerepareerd moet wor- v'aarden°IenS de reis naar Amsterclam te aan~ irTijdelijk in Londendienst. lanrts'kteoroschip Lingestroom van de Hol- dipnef Steomboot Mij., dat gewoonlijk den d-°P Plymouth onderhoudt, is tijdelijk in van w Steilst gebracht wegens de schade ttnir'zusterschip Hontestroom. dat eerst moet repareeren. i, - Om te dokken. DassMrd1^ksche stoomschip Mount Kitheron sterdam m latest van Antwerpen naar Am- «nwi.om in één der droogdokken aldaar lge hertellingen te ondergaan. Dg j Tot tanker verbouwd. Ifelke 5U t nd€ Noorsche traankokerij Orwell, Juni van Noorwegen in ballast naar Amsterdam passeerde, is in één der dokken aldaar tot tanks-toomschip verbouwd. Het schip vertrok gisteren van hier naar Corpus Christi om aldaar een lading petroleum in te nemen Aanvoer cellulose. Het Noorsche s.s. „Karma" kwam Zaterdag van Foldafoss met een lading cellulose aan de papierfabriek te Velsen aanv Invoer papierhout. Het Zweedsche stoomschip Louis de Geer kwam hier van Makslahti binnen met een la ding hout voor de papierfabriek te Velsen. IJzerverscheping. Ten einde een partij ijzer in te nemen voor een Oostzeehaven kwam gisteren het Duit sche s.s. „Orlanda" van Rotterdam aan het Hoogovenbedrijf, waarna het schip inmiddels de reis voortzette. Met hetzelfde doel kwam het zusterschip Fink, eveneens van Rotter dam. Dit vertrok later naar Riga. Het stoomschip Merope kwam van Amster dam om ijzer bij te laden en vertrok Zondag morgen naar Hamburg. Naar Zweden beorderd. Het Nederlandsche m.s „Helene", hetwelk ledig van Londen alhier binnenkwam, werd in de uitenhaven beorderd en zette de reis kort daarna naar Ahus (Zweden) voort. Engelsche sleepboot aangekomen. Zaterdagmorgen j.l. arriveerde alhier de Britsche sleepboot „Security", welke het met machineschade binnengebrachte Engelsche tank-stoomscheepje „Authority" (eerder ge meld) naar Londen zal overbrengen, ten ein de aldaar in een dok te worden geplaatst. Zondagmorgen is de sleep naar Londen in zee gegaan. Groote diepgangen. Het Vrijdag naar West Indië vertrokken Nederlandsche s.s. „Costa Rica" passeerde het Noordzeekanaal met een diepgang van 8.1 Me ter, terwijl het Britsche motorschip „Cape Horn" Zaterdag naar Durban is vertrokken met een lading fosfaat de sluizen passeerde met een diepgang van 8 Meter. Uit zee teruggekeerd. Het Engelsche s.s. „Tartary", dat Vrijdag avond j.l. naar Londen vertrok, keerde des nachts wegens den opkomenden storm en hooge zeeën naar hier terug. Het schip schut te door en maakte in den binnenhaven vast. Zondagmorgen is het- schip bij het beter worden van de weersomstandigheden op nieuw in zee gestoken. AANGEKOMEN 7 September: -Schielan-d s.s. Newcastle Cottica s.s. West Indië Lena s.s. Leningrad Rydal Force s.s. Swanse. Rhea m.s. Hamburg Lynn Trader s.s. Londen P-atria s.s. Rotterdam Orlanda s.s. Rotterdam 18 September: Karma s.s. Foldafoss Tartary s.s. terug uit zee Salland s.s. Buenos Aires Security sip bt. Londen Prowess m.s. Londen Stella s.s. Tunis Bastant s.s. Rouaan Fink s.s. Rotterdam 19 September: Ganymedes s.s. Bourgas Mount Kitheron s.s. Antwerpen Helder s.s. Hamburg Thor m.s. Swansea New Lambton s.s. New Castle Louis de Geer s.s. Makslahti Amstelstroom m.s. Huil Aurora s.s. Midd. Zee Merel s.s. Londen VERTROKKEN. 17 September: Thésée s.s. Rotterdam Airisto s.s. West-Hartlepool Alfa s.s. Lübeck Josta Rica s.s. West Indië Sscaut m.s. Parijs Ask s.s. Malmö Theseus (Ned.) s.s. Oporto \kershus s.s. Oslo /esta s.s. Midd. Zee (via R'damj Pluto s.s. Kopenhagen Juno s.s. Midd. Zee (via R'dam) St. Conan s.s. Rochester Tartary s.s. Londen 18 September: Cape Horn m.s, Durban Olga m.s. Londen Gisela Oldëndorff s.s. Archange" Alcinous m.s. Hamburg Gateshaed s.s. New Castle Naaldwijk s.s. Port Talbot Sukhona s.s. Leningrad Orlanda s.s. Bremen Simon Bolivar s.s. Hamburg Patria s.s. Gothenburg Hercules s.s. Hamburg Themis s.s. Bremen Otto Schmidt s.s. Archangel IJstroom m.s. Leith Enid Mary s.s. Goole Vliestroom s.s Huil Ljusterö s.s. Lulea Vechtstroom s.s. Londen 19 September: Lingestroom s.s. Londen Merope s.s. Hamburg Security sl.b Londen Authority s.s. Londen Tartary s.s. Londen Albula m.s. Bremen Tonyn m.s. Skoghall Fink s.s. Riga Orwell s.s. Corpus Christi

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5