Chineesch-Japansch conflict voor de Commissie van 23. Dreigement van Tokio. Koning Peter op de schoolbanken. Thijs Ijs en OomMopperniet gaan weer verder! KADI0. PROGRAMMA DINSDAG 21 SEPTEMBER 1937 Amerika zendt een vertegenwoordiger. Aan den vooravond van de vergadering der Commissie van 23 hebben officieuze Japansche kringen te kennen ge geven dat de Japansche regee ring een einde zou moeien ma ken aan de samenwerking, die nog met verscheidene Geneef- sche organen bestaat, indien de Volkenbond tegen Tokio gerichte maatregelen zou nemen. De re geering der Vereenigde Staten heeft besloten een vertegenwoor diger naar de Commissie te zen. den. De Volkenbond is er tevens van in kennis gesteld dat de Ver eenigde Staten niet kunnen zeg gen in welke mate zij aan de werkzaamheden der Commissie zullen deelnemen, alvorens zij de taak dezer Commissie kennen. Harrison, de Amerikaansche gezant in Zwitserland, zal aan de bijeenkomsten der Commissie deelnemen in dezelfde hoedanig heid als de Amerikaansche verte genwoordiger in de Commissie van 1933, die de Mandsjoerijsche crisis heeft bestudeerd. Groot aantal Chineesche vliegtuigen neergeschoten. De Japanners hebben gisteren Hlngpo bezet, een belangrijk strate gisch punt aan de Z.W. grens van de provincie Soeijoean. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat Ja pansche vliegers gisteren bij de twee luchtaanvallen op Nanking 32 Chi neesche vliegtuigen hebben neerge haald. Volgens het agentschap Central News heeft het laatste bombarde ment ongeveer 15 dooden en gewon den geëlscht. Vijftig hulzen werden verwoest, zes Japansche vliegtuigen zijn neergeschoten. De Britsche ambassadeur, Graigie, heeft een bezoek gebracht aan den Japanschen onderminister van Buitenlandsche Zaken, Horinoetsji, teneinde te vernemen, wat de ware bedoelingen der Japansche regeering zijn ten aanzien van de luchtaanvallen op Nanking, Horinoetsji zou daarop den am bassadeur de verzekering hebben gegeven, dat het, zooals vice-admiraal Hasegawa reeds heeft verklaard, uitsluitend de bedoeling der Japansche regeering is, de Chineesche troepen en militaire gebouwen te bombar deeren, teneinde de militaire operaties der Chineezen te belemmeren. Aan het front van Sjanghai hebben de Japansche troepen te Lotiensjen onder dek king der artillerie een algemeen offensief geopend op de Chineesche troepen, die zich daarop In Zuidwestelijke richting terugtrok ken. Een Chineesche tegenaanval werd door het detachement Tagami onder zware ver liezen voor de Chineezen afgeslagen. Het detachement van Kawanami heeft aan het Oostelijk front verscheidene plaatsen bezet. In samenwerking met de Japanners trek ken de Mongoolsclie troepen op naar Soei joean. De Mongoolsche cavalerie heeft, na 1500 man Chineesche troepen verslagen te hebben, Kaosjiasji bezet en is vervolgens verder naar Soei-Joean opgerukt. Het gros der Japansche troepen aan de spoorlijn TientsinPoekau bereikt een alge meen offensief op Thangtsjau voor. Een de tachement dat de Chineesche troepen uit de stellingen ten westen"van Matsjang verdrijft, heeft vanmorgen Jentsjatsjang. Tsjentsjat- sjang en Tsjantsjatau, ten Zuidwesten van Tatsjeng, bezet. De Amerikaansche onderdanen uit het binnenland van China, die de wijk hadden genomen naar Haitsjau, het eindpunt van den Loenghai-spoorweg, zijn gisteren door een Amerikaanschen torpedojager geëva cueerd. Personeel der Amerikaansche Ambas sade verlaat Nanking. Naar aanleiding van de Japansche waar schuwing zal het personeel van de Ameri kaansche ambassade zich aan boord begeven van de kanonneerboot „Luzon", die op de ri vier ongeveer 11 mijl verder stroomopwaarts „Borlijn hosehormd legen lucht aanvallen". Oordeel der Duitsche pers. De Eerlijnsche avondbladen constateeren met. voldoening, dat de gisteren boven de rijkshoofdstad gehouden „luchtoorlog" heeft aangetoond, dat Berlijn voldoende beschermd is om eventueel aan een aanval van vreemde vliegtuigen het hoofd te bieden. Door samenwerking van geschut en jacht vliegtuigen is het gelukt de uitwerking van den luchtaanval reeds nagenoeg op te heffen, voordat de „vijandelijke" toestellen het cen trum der stad bereikt hadden. Uit alle rich tingen en op alle hoogten probeerden de aan vallers naderbij te komen, maar slechts enke len gelukte het het doel van den aanval te bereiken en een nog minder aantal slaagde er in weer in de beschermende wolken terug te komen. De militaire attachés der te Berlijn geac crediteerde mogendheden woonden de lucht- afweeroefeningen bij. ligplaats zal kiezen. De kanonneerboot zal telkens, wanneer het noodig is, met de Chi neesche regeering in verbinding treden-, de rivier afzakken. Het personeel der Sovjet-Russische ambas sade verklaart, dat het op het oogenblik geenszins voornemens is, de hoofdstad te ver laten. De Britsche ambassade deelde mede, dat zij in elk geval voorloopig te Nanking zal blijven. Ook de Italiaansche en de Duitsche ambas sade hebben besloten, voorloopig te Nanking te blijven. De houding der Amerikaansche ambassade heeft de ontstemming gewekt van de Chi neesche autoriteiten, die opmerken, dat de andere ambassades wel te Nanking blijven. Zij verklaren dat de Vereenigde Staten tot dusver alle Chineesche verzoeken hebben af gewezen, doch iedere gelegenheid aangrijpen om aan de wenschen van Japan te voldoen. De Chineesche autoriteiten beschouwen dit, alsmede het gedeeltelijke embargo, dat Roo sevelt op het vervoer van wapens heeft afge kondigd, als een verraad aan de vriendschap tusschen China en Amerika. Het is, naar men verder verklaart niet uitgesloten, dat repressaillemaatregelen zullen worden geno men. Voorts wordt uit Shanghai gemeld, dat de Britsche admiraal Little en de Fransche admiraal Le Bigot cate gorisch hebben geweigerd te voldoen aan het verzoek van Hasegawa, hun oorlogsschepen stroomopwaarts van Nanking te verplaatsen, in ver band met de omstandigheid, dat de Chineesche hoofdstad aan bombarde ment bloot staat. Rusland Bijna 200 executies in één maand Van 4 Augustus tot 4 September j.l. zijn volgens de bladen in Sovjet- Rusland 193 personen gefusilleerd (van wie 93 in het Verre Oosten, 51 in de buurt van Leningrad), we gens verraad, spionnage, terroristische aanslagen op spoorwegen, in fabrie ken of inrichtingen voor de landsver dediging. Er zijn aldus verneemt Havas uit Mos kou nu op zijn minst 10 voorzitters van een raad van volkscommissarissen, vijf pre sidenten van federale of autonome republie ken sinds 1936 van hun functie ontheven. Totnutoe zijn de afgezette personen en hun vrienden voornamelijk Trotskisten, Boe- karinisten. terroristen, saboteurs en rechtsche contra-revolutonairen genoemd. Men gebruikt nu ook de benaming „nationalistische bour geois". Genève Eden spreekt in de Assemblée. De Britsche minister van Buitenlandsche Zaken, Eden,, heeft Maandag in de Assem blee een redevoering gehouden, waarin hij zeide, dat een overeenkomst tusschen Groot- Brittannië en de Vereenigde Staten, be- oogende hun douanetarieven te verminderen een der meest doeltreffende maatregelen zou zijn niet alleen in hun eigen belang, doch ook in dat der geheele wereld. Deze overeen komst zou gesloten moeten worden op de basis van meestbegunstigde natie. Met een toespeling op de vraagstuk ken der grondstoffen zeide Eden, dat Groot-Brittannië bereid is met iedere buitenlandsche mogendheid in onderhandeling te treden over een verlaging der tarieven in de koloniale gebieden, onder zekere voorwaarden en tot wederzijdsch voordeel. Er bestaat volgens Eden geen enkel con flict tusschen staten, dat niet op vreedzame wijze kan worden beslecht. Engeland is be reid om naar middelen voor vriendschappe lijke internationale samenwerking te zoeken en om toe te treden tot een overeenkomst inzake beperking en vermindering der be wapening, maar eerst moeten de staten, leden of niet-leden van den Volkenbond, wier aandeel in de samenwerking onontbeerlijk is, toonen, dat zij bereid zijn mede te werken. Tot dien tijd zal de Volkenbond zijn taak niet volledig kunnen ver vullen en zal Engeland zijn militaire uitgaven, noodig voor de verdedi ging van het Britsche rijk en voor de uitvoering van de internationale verplichtingen voortzetten. Refereerende aan de besprekingen te Nyon zeide Eden, dat zich onlangs in het gebied van de Middellanlsche Zee nieuwe proble men hebben voorgedaan. Er moest iets wor den gedaan en zonder verwijl werd een con ferentie bijeengeroepen om den toestand te behandelen en met spoed een oplossing tot stand te brengen. Men wenschte oprecht, dat alle Middellandsche Zeemogendheden ter conferentie vertegenwoordigd waren, doch dat was ongelukkigerwijze niet ten uitvoer te leggen. Probeeren een plan uit te werken door middel van onderhandelingen met niet ter conferentie tegenwoordige landen zou een uitstel hebben teweeg gebracht. Het doel was snelheid en doeltreffendheid. De overeenkomst van Nyon laat de moge lijkheid open van een herziening en de Brit sche en de Fransche regeering zullen zeer zeker te allen tijde bereid zijn eenig voorstel tot herziening, dat zou worden ingediend, in overweging te nemen. Iran en Peru lid van den Volkenbondsraad. Tot leden van den Volkenbondsraad zijn gekozen Iran, dat van de 52 stem men er 43 behaalde, en Peru, dat 46 stemmen verkreeg. De eerste Mexicaansche afgevaardigde, Fabela. hield na de stemming een rede. waarin hij den nadruk legde op de gevaren van den tegenwoordigen internationalen toestand. Mexico heeft de wettige Spaansc-he regeering moreelen en materieelen steun varleend; het achtte het zijn plicht. De politiek van niet-inmenging aldus Fabela is geheel mislukt. De Mexicaansche regeering staat op het standpunt, dat de volken zelf over hun lot moeten beschikken. Zij is van méening, dat de aanval, waarvan Spanje het slachtoffer is, onder de juridictie van den Volkenbond valt. Zij. betreurt dat de pogingen tot onderdrukking der zeerooverij niet in het kader van den bond in het werk zijn gesteld en dat de Spaansche regeering van de bescherming is buitengesloten. De Matta, afgevaradigde van Portugal, constateerde, dat het vertrouwen der volken in den Bond verzwakt is en dat de afzonder lijke inspanning van ieder land kan bijdra gen tot verstikking der crisis. De Matta pro- tescteerde tegen de beschuldiging van Negrin ten aanzien van Portugeesche interventie in Spanje, hij noemde deze beschuldigingen vol komen ongegrond. Mijn land, aldus De Matta, is een land van orde en tucht. Het heeft zijn plicht in inter nationaal opzicht nooit verzaakt en blijft zeer gehecht aan den Volkenbond. Het is trouwer dan ooit aan het beginsel van niet-inmenging. Gevechten in de Madrileensche Universiteitswijk opgelaaid. Frontlijn onveranderd. Maandagmorgen is het in de Madrileensche universiteitswijk na het ontploffen van een mijn der regeeringstroepen tot een vrij hevig gevecht gekomen. De strijd duurde ruim een uur, doch had geen verandering in de front lijn tot gevolg. - Drie dooden bij een luchtaanval. Uit Barcelona, 20 September. - Vliegtuigen der opstandelingen hebben het dorp Masnou gebombardeerd. - Drie inwoners zijn om het leven gekomen, zestien werden gewond. Medeplichtigen aan duikbootroof gearresteerd. O.a. een Spanjaard. Naar Havas uit Parijs meldt, heeft de politie, twee personen gearresteerd o.w. een Spanjaard, die betrokken zijn bij het inci dent met de duikboot te Brest. LABORATORIUM VAN MARCONI WORDT INGERICHT TOT MUSEUM. Het wetenschappelijk laboratorium van Guglielmo Marconi te Rome zal worden in gericht tot museum. Werk van de hand van den grooten geleerde, zijn wetenschappelijke instrumenten en boekerij zullen er in worden ondergebracht Treinbotsing in Frankrijk. Totnogtoe acht dooden en 50 gewonden. Havas meldt uit Bordeaux, dat zich op de lijn BordeauxAngoulème een ernstig spoorweg ongeluk heeft voor gedaan vlak bij Vara, op 15 K.M. van het station Angoulème. Het waren twee sneltreinen, die er met elkander in botsing kwamen. Beide treinen waren op weg naar Parijs. De eerste kwam op 10.07 uur 's avonds uit Bordeaux te Angoulème aan en vertrok zes minuten laten vandaar. De tweede vertrok om 10.26 uur van Angoulème. Door onbeken de oorzaak is deze laatste trein tegen den eerste opgereden. Vijf wagens liepen dienten gevolge uit de rails. Militairen uit Angoulème zijn op de plaats van het ongeluk aangekomen. Tegen vier uur vanochtend waren acht dooden en vijftig gewonden te betreuren. Men vreest, dat het aantal dooden nog grooter zal zijn. De lijken der slachtoffers zijn nog niet ge ïdentificeerd. Wel staat vast, dat drie der om het leven gekomen passagiers tot dezelfde familie behoorden. Van de vijftien ernstig gewonden ver keerden eenige in levensgevaar. Veertien jongens van allerlei stand vormen zijn klassegenootjes. Onze Weensche correspondent schrijft ons: oning Peter n van joego-Slavië heeft zooals men weet, dezer dagen zijn I v veertienden verjaardag gevierd. Ko- ning Peter is nog een schoolknaap en hij wordt, zooals dat trouwens in den laat- sten tijd meer en meer aan vorstenhoven ge bruikelijk is geworden, tezamen met andere jongens van zijn leeftijd opgevoed. In vroe gere jaren had hij alle enmaar een Joego-Sla- vischen onderwijzer en een Engelschen gou verneur. In het jaar 1934 drukte de toenma lige kroonprins zelf den wensch uit meer met andere jongens bijeen te mogen zijn. Tot dusver waren zijn speelkameraadjes alleen maar zijn jongere broertjes geweest. Men stuurde hem naar een Engelsche kostschool, het Sandroyd-instituut in Surrey. Na twee weken reeds moest hij het prettige Engelsche schooljongensleven voorgoed vaarwel zeggen, en wel tengevolge van een buitengewoon tra gische gebeurtenis: zijn vader, koning Alexander, was te Marseille vermoord en de jonge Peter moest onmiddellijk huiswaarts keeren, daar nu hij de koning van zijn land en volk geworden was. Verleden jaar nu werd een aparte school klas voor den jeugdigen monarch in het le ven geroepen. Een klas van veertien knapen, die allen van verschillende rangen en stan den zijn. Alle veertien jongens staan onge veer op dezelfde trap van ontwikkeling, alle jongens doen graag aan' sport en hebben goede karaktereigenschappen. Men heeft Peters klasgenooten zorgvuldig uitgekozen. Eén er van is de zoon van een eenvoudigen schoenlapper, de vader van een anderen knaap weer is een en - gros-k oo:pm an terwijl die van een derden jongen onderwij zer is. Eiken morgen gedurende het school jaar komen de jongens in het paleis, waar de lesuren plaats vinden. Op enkele namid dagen wordt gemeenschappelijk aan sport ge daan. De jonge koning is een uitstekend rui ter en tevens een goed zwemmer en gymnast. Op de andere namiddagen heeft Peter aparte lessen, in de geschiedenis van zijn koninkrijk en van zijn dynastie, in krijgswetenschap en staatkunde. De jonge koning leert op het oogenblik vier vreemde talen: Fransoh, Duitsch, Engelsch en Russisch. Gedurende de zomervacantie hield hij zich een paar weken met zijn schoolvriendjes in een kamp aan de rivier de Save op. Binnen vier jaar zal Koning Peter achttien zijn en voor meerderjarig verklaard worden. Dan zal hij zelf de regeering kunnen over nemen, die thans zijn oom prins Paul groo- tendeels voor hem voert. Peter II is de allerjongste koning van Euro pa. Vroeger was dit zijn neefje Michael van Roemenië, die slechts korten tijd over zijn Roemeensche vaderland geregeerd heeft en door zijn eigen vader op den troon werd op gevolgd, waardoor hij weer kroonprins is geworden. W. M. B. Afstammeling van Mohammed op den Geneefschen presidentszetel. De Aga Khan, een der rijkste menschen ter wereld. De nieuwe President van de Volkenbonds vergadering Sir Mohammed Aga Sultan Shah. Zijne Hoogheid Aga Khan III, een directe af stammeling van den profeet Mohammed, is een van de eigenaardigste figuren, niet alleen in Indië, maar ook in Engeland en Frankrijk.; Aga Khan, aldus de K.W.P., is een man van tegenstellingen, want hij kan zich zoowel in de~ voornaamste hotels der Metropole bewegen als in de dorpen en moskeeën van Indië. Hij is het geestelijke opperhoofd der Kohja's en de leider van millioenen Ismailia-Mohamme- danen, die hem groote belastingen moeten betalen. Hij is een van de rijkste mannen ter wereld en men schat zijn vermogen op 50 millioen pond. Zijn woord is wet voor millioenen men schen; hij geniet alle eer van een vorst en een god, maar geen enkel land is het zijne. Aga Khan is een geslepen diplomaat, een politicus met een Oostersche voorliefde voor finesses, daarbij een ijverig Indisch nationa list en tegelijk een niet minder ijverig Britsch onderdaan. Hij is niet alleen een liefhebber van kunst en litteratuur, maar ook een veel belezen man. Verder houdt men hem voor den besten paardenkenner. Voor zijn verdiensten in den Wereldoorlog werd hem de rang van een Indische Prins verleend. Hij was lid van de Koninklijke Indische Commissie en president van de Britsch-Indische delegatie bij de Ronde Tafel Conferentie in Londen. 19301931). ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Na heel veel moeite waren Thijs en oom Mopperniet dan eindelijk op de plank kunnen komen. Het had wel inspanning gekost, maar nu waren ze dan tenminste weer veilig, zij het dan voorloopig. Veel houvast heb je hier niet, bromde oom. Volhouden maar, oom, dan komen we eindelijk wel weer ergens, waar de dooi niet is geweest. Laten we het hopen, want zoo is het ook niks gedaan, zuchtte oom Mopperniet. Het is toch altijd wat met jou. hoor! Thijs lachte'een beetje, maar lette voortdurend goed op of er niet ergens een plaats was waar ze zouden kunnen „landen". O, ik geloof, dat ik daar wat zie, riep Thijs opeens uit. Sir Hubert Wilkins verongelukt Radio zweeg plotseling. Uit Edmonton, 20 September: De Australische ontdekkingsreiziger' Sir Hubert Wilkins, wordt sedert gister, avond vermist. Men vreest, dat zijn toestel verongelukt ls. Hij bevond zich in Alaska om mede te helpen aan de nasporingen naar Lewanefski. Volgens een uit Alaska ontvangen bericht verdween de radio van Wilkins waarmede hij zoowel uit de lucht als van het land af kan zenden, plotseling kort nadat hij gisteren had medege deeld, dat hij ergens op de Mackenzie Delta, aan land zou gaan, weg. Toch in veiligheid; ALBERTA (Edmonton), 21 Septem- her (Reuter-A. N. P.) De vrees voor het leven van den Pool-onder- zoeker Sir Hubert Wilkins, die sinds Zondag vermist werd, was verdwenen toen van hem een radiobericht werd' ontvangen, volgens hetwelk hij veilig gedaald zou zijn bij een meer in den uitersten noordwesthoek van Ca nada. De aanslag te Cerbere. Gearresteerde Italiaan legt bekentenis af. Het onderzoek dat is ingesteld naar aa» leiding van het vinden van bommen i„ Z spoorwegtunnel te Cerbera heeft geleid to een voorloopige bekentenis van den Italiaan die na dezen aanslag is gearresteerd Dew heeft toegegeven dat hij het oude militair, hospitaal te Perpignan en het SpaanS consulaat te Toulouse moest opblazen doch dat hij hiertegen opzag, aangezien hij mml den dood van verscheidene menschen te zul len veroorzaken. Hij had zich daarom van zijn bommen ontdaan. WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1937, HILVERSUM I, 1875 M. VARA-uitzending. 10.00—10.20 v.m. en 130- 8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.30 Causerie „Onze keuken". 10.00 Morgenwijding'. 10.20 Cau serie over arbeidersverzekeringsbanken en Orgelspel. 11.30 Causerie „De geschiedenis van het werkloosheidsvraagstuk. 12.00 Gra mofoonmuziek. 12.30 VARA-orkest en Gra mofoonmuziek (tot 1.45). 2.00 Kniples. 2.20 Voor de Vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 De Lucky Birds en solist. 6.30 Gramofoonmuziek. 6.40 Landbouw praatje. 7.00 Koorzang. 7.30 Causerie „De gees telijke crisis onzer dagen". 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Berichten ANP. VARA- varia. 8.15 VARA-orkest. 9.00 Radiotoonee!. 9.20 Accordeonsoli. 9.30 „Fantasia". 10.00 Be richten ANP. 10.05 Toespraak „Ondanks de crisis groeide „Zonnestraal". 10.15 Gramo foonmuziek. 10.30 Orgelsyel. 11.00 Cyclus" „Sexualiteit en Humaniteit". 11.2012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n, 301 M. NCRV-Uitzending. 6.30—7.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek (Gr. pl.) 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.15 Cello en piano. 12.00 Berichten. 12.15 Gramo foonmuziek. 12.30 Kwintetconcert. 2.00 Gra mofoonmuziek. 2.30 Voor jeugdige postzegel verzamelaars. 3.00 Gramofoonmuziek. 3.30 Trio BeuteZepparoniHemerik. 4.45 Feli citaties. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Gramo foonmuziek. 6.00 Land- en tuinbouwhalfuur. 6.30 Causerie over het Binnenaanvaringsregle ment en het onderhoud van stoommachines en verbrandingsmotoren. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie over de Christ, sportbeweging, 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling SOS-berichten, 8.15 Christ. Muziekvereeniging „Crescendo", 8.55 Causerie „Kerkelijk leven in Amerika". 9.25 Vervolg concert. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Sopraan en Orgel. 10.45 Gymnastiekles 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Hierna Schrift lezing. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11,35—11,50 Gramofoon muziek. 12,05 BBC-Northernorkest. 12.45 Causerie „The Poets". 1.05 Het Plymouth-or- kest van het Leger des Heils en solist. 1.50— 2,50 H. Engleman's kwintet en solist. 3.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Causerie „Children from the point of view of a father". 4.20 Ves per. 5.10 Gramofoonmuziek. 5.20 Henry Hall en zijn Band. 6.20 perichten. 6.40 BBC-or- kest. 7.10 Causerie „Circles and Hiero glyphs". 7:30 Debroy Somers en zijn Band. 8.00 Sportpraatje 8.20 Radiotooneel met mu- zoek. 9.20 BBC-Harmonieorkest. .10.00 Be richten. 10.20 Radiotooneel. 11.10 Jack Jack son's Band. 11.5012.20 Jazzmuziek Gramo- foonplaten. RADIO PARIJS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. iw> Orkest van de Garde Républicaine en zaa?' 2.20 Gramofoonmuziek. 2,50 Zang. 3.05 Gra mofoonmuziek. 3.35 Zang. 3.50 Gramofoon muziek. 4.05 Zang. 5.20 Locatelli orkest, Harpsoli. 7.35 Zang. 8.05 Vioolvoordracni. 8.5012.05 Opera-uitzending. KEULEN, 456 M. nm. 6.20 Hermann Hagestedt's orkest. 8.50 om roeporkest. 12,20 Verzoek-concert. 1-35 renkapel en solisten. 2,35 Gevarieerd con cert. 4.50 Westmark-orkest. 6.35 ^ev^rl«m. concert. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.30 om roeporkest, -schrammelensemble en s° ten. 10.50—12,20 Omroepkleinorkest en sof ten. BRUSSEL, i$m ivi. 12,20 Gramofoonmuziek. 12.20 Kleiner»» I.30 Salonorkest. 1.50—2.20 en 6.20 G»dw foonmuziek. 7.20 Zang. 8.20 Omroepsj® phonieorkest. 9.35 Radiotooneel. H>',J II.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL, 484 M. Col.n. 12,20 Gramofoonmuziek. 12i50ftn rra- orkest. 1.30 Kleinorkest 1.50—2.20 J-» mofoonmuziek. 5.20 dito. 5.50 pian n. dracht. 6.50 Salonorkest. 7.20 Gramoi^ muziek. 8.20 Klein orkest en solisten. Radiotooneel. 10.05 en 10.3011,20 foonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. o35 8.35 Zang en piano. 9.20 Berichten. Gevarieerd programma. 10.20 Berichten. Viola en piano. 11.05 Weerbericht. 12.20 Omroepkleinorkest M. 9JÖ Gramt>"

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 2