IJMUIDEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN De intrede van ds. A. A. Wildschut Een indrukwekende predicatie in de Sint Laurenskerk te Rotterdam. Omtent de intrede van Ds. A. A. Wildschut voorheen predikant in de Goede Herderkerk in de St. Laurenskerk te Rotterdam kunnen wij nog het volgende mededeelen. De kerk was stampvol. Honderden moesten zich den geheelen dienst met een staanplaats tevreden stellen. Na den traditioneelen rondgang leidden prof. Van Rhijn, de bevestiger en ds. A. T. W de Kluis, de consulent, den nieuwen pre dikant naar den kansel. Op het uitspreken van het votum volgde het gemeenschappelijk zingen van Psalm 89:1 en 7. Ds. Wildschut hield vervolgens eenige toe spraken tot de kerkelijke colleges en perso- ^Eerst tot de leden van den kerkeraad. Hij verzocht hun hem te willen aanvaarden als iemand die van groote liefde tot Jezus Christus en tot de Kerk is vervuld. Aan zijn nieuwe collega's deed hij het ver zoek hem te helpen in den arbeid. Indien er samenwerking isr dan heeft de Kerk een groote kans. Het kiescollege dankte hij voor het in hem gestelde vertrouwen. Het werk van Gecommitteerden de zorg voor het materieele r— zag spr. als een bijdrage in den groei van de Gemeente en hij beloofde de belangen van dit college bij de Gemeente te zullen behartigen. Dat de burgemeester, mr. P. Droogleever Fortuyn een vertegenwoordiger had gezon den, stelde hij op hoogen prijs en hij sprak den wensch uit dat God den burgemeester en zijn medebestuurders den weg zou wijzen om de burgers in de moeilijke omstandigheden te leiden. Den organist wilde hij aanspreken als col lega, omdat hij gelooft dat een organist in den dienst een prediker kan zijn en ook het predikambt op zijn instrument wil aanvaar den. Alle andere functionnarlssen in de Ned. Herv. Gemeente ziet spr. mede als dienaars van het Evangelie. Zijn gedachten gingen voorts uit naar den arbeid van en voor de jeugd. Het jeugdwerk van het Nederlandsch Jongelings Verbond heeft een groote plaats in zijn hart ingeno men evenals het werk van de Jong. Hervorm den uit andere steden en het verheugt hem dat ook te dezer stede een sterke strooming naar dat werk is. Hij dankte allen die hadden medegewerkt aan het Fonds voor een predikantplaats en zich in dienst hadden gesteld van de kerk. Spr. dacht aan den predikant in wiens plaats hij komt, aan ds. Wagenaar, dien hij slechts bij geruchte kent, doch van wien hij weet dat zijn arbeid vruchtdragend is ge weest. Beroepen in de vacature-Wagenaar krijgt hij de wijk van ds. Van Kooten, wiens naam hij met eerbied noemde. Hij hoopte dat er licht mocht zijn in het leven van dezen predikant. Graag verzekert hij zich in zijn arbeid den steun van zijn wijkdiakenen, zijn wijkouder- lingen en leden van het wijkbestuur. Vervolgens sprak ds. Wildschut woorden van dank tot ds. W. S. van Leeuwen, voor de wijze waarop hij hem in zijn wijk heeft rond geleid, tot ds. De Kluis, dien hij eerst heeft medegemaakt als student en later weer ont moette bij de Oxford-beweging en met wien hij zich sterk verbonden voelt en tot prof. Van Rhijn, die hem heeft bevestigd. Tot zijn gemeente uit IJmuiden-Oost, die een deputatie naar de Groote Kerk had ge zonden, wilde hij nog eens zeggen: Ga voort, om Christus wille ga voort, op den weg, dien God ons de laatste jaren heeft gewezen. Aan één van zijn vorige gemeenten, Ril- land-Bath, bracht hij uit de verte een groet. Hierna richtte hij zich tot zijn moeder, voor wie het een glorievolle dag moest zijn nu zij haar jongst en zoon zag staan in de evangeliebediening in de schoone Rotter- damsche Kathedraal. Hij dacht aan zijn va der, aan zijn pleegvader en aan zijn beide broers, in het bijzonder aan hem, die nog zoo ernstig ziek ligt. In IJmuiden-Oost had spr. veel genoten van de ouderlijke woning van zijn vrouw. Het genieten was verinnigd en verdiept langs een zwaren weg, maar tot groote vreugde. Hij is blij om samen met haar, die hem het naaste is, zijn vrouw, den arbeid hier ter stede te kunnen aanvangen. Tenslotte sprak ds. Wildschut nog enkele woorden tot de gemeente. Met sommige ge meenteleden is al een lange briefwisseling ontstaan. Hij dankte hen voor de groote liefde waarmede zij hem tegemoet zijn getreden. De bloemenhulde ,die zijn woning veran derde in een kleinen bloementuin, stelde hij op hoogen prijs. Dat wij hier staan, zeide hij, is niets dan genade. Het had anders kunnen zijn in die ééne seconde van dat ernstige auto ongeluk. Ontvangt ons met uw levende werkelijk heid. Rotterdam is een sterke gemeente. Dat zij steeds sterker moge worden. Spr. besloot zijn toespraken met het citeeren van het clublied van het Nederlandsch Jonge lings Verbond: „Wij bezitten een woord voor de wereld". Dat woord zal hij van nu af aan gaan prediken, de wereld wacht er op. Tot tekst van zijn intreepreek koos ds. Wildschut 1 Cor. 12 3 en wel deze woorden: Jezus ls Heer. In „Jezus is Heer", zeide hij, is neergelegd dat er één is met een wil, een plan en een mzicht en dat achter Hem aankomen de Knechten en dienstmaagden, die aan den Heer volstrekt onderworpen zijn. Jezus is Heer, is de oudste Christelijke belijdenis, waarmede de eerste Christengemeente in die wonderlijke Grieksche wereld heeft gestaan en is blijven staan. Is het in deze wereld niet noodig om er a's Gemeente des Heeren aan herinnerd te worden, dat wij des Heeren zijn? Het is een Kwestie van universeele en van principieele .eteekenis. Of Jezus is Heer of er is iets of emand> anders. Pauius ziet Christus als een heelal'810 911 a^so^uu^ Heer over het gansche Indien Jezus Christus de Heer is, dan komt ,a^h op knielen. En dat willen de menschen neen diePst van 'hun hart zeggen zij: Maar met einflelooze Helde blijft Chris- as Kloppen en zeggenIk ben de Heer. v->e mensch moet klein worden, maar het mi LZ0? gevaarhjk om het te zijn. Wij staan p een tweesprong, wij moeten Jezus Christus antwoord geven en de wereld. m!~e. vraag van Christus en van de wereld „j®* .°hs zoo benauwd in het hart worden 5 "tl dat wij ten eenenmale den stap gaan ons stellen onder Christus. Als alle dat- t ^en s^aP doen, dan gebeurt het Zfl(ro- .U? Heer is- Wij moeten tot Christus o0en: ik geef mij aan u volkomen over. sten wijste wat wij doen kunnen, ons heii i\ onder «tezus en als groote menschen en i n zÜn- Dan eerst krijgen wij de rust en de vrede. eihcl<? van den dienst zong de Ge- A. d,s- Wildschut toeDat 's Heeren zege "P u daal. Een groep leden van de V. Z. V. opent het winterseizoen in het overdekte Velserbad. SCHEVENINGEN. Met versche visch kwamen hedenochtend aan de markt de motorkotters Sch. 12, G. den Heyer met f 11, S. L. 54, J. van Dam, met f 29.40 Sch. 177 met f 25.40 besomming. Voorts 21 kustvisschers. Van de haringvisscherij kwamen binnen de motorlogger Sch. 324, reederij M. den Duik Gz., met 27 last haring. Van IJmuiden in Ccheveningen binnenge komen: Sch. 130 met 24 last. laatstgenoemd schip heeft versche haring te IJmuiden ge lost. (Versche visch.) Tarbot 5560 ct, per K.G. Griet 4555 ct. per K.G. Tong 100—150 ct. per K.G. Middelschol f 1518,0 per 40 K.G. Kleinschol f 6.5011 per 40 K.G. Schar f 3.504.90 per K.G. Schelvisch f 715 per 40 K.G. Makreel f 6.50 per 40 K.G. VLAARDINGEN. Vlaardingen, 21 September. Van de haringvisscherij kwam heden niets binnen. DE FIETS WERD GEKRAAKT. Op den hoek van de Frogerstraat en de d; Pollstraat heeft een aanrijding plaats gehad tusschen een luxe auto en een wielrij der, wiens rijwiel door deze aanrijding deer lijk gehavend werd. Gelukkig kwam de eige naar er zonder kleer- en andere scheuren af. De oorzaak is vermoedelijk, dat de bestur- der van de auto, hoewel hij den voorrang had. niet voldoende rechts heeft gehouden. HEEMSKERK BEGRAFENIS VAN MEVR. VREUGDE— FRENCKEN. Onder groote belangstelling is Maandag het stoffelijk overschot ter aarde besteld van mevr. M. W. A. R. Vreugde—Frencken. Om elf uur kwam de stoet bij de kerk aan. De uitvaartdienst werd gehouden door mgr. C. K. E. M. Frencken, een familielid der overledene uit Breda, met Pastoor v. d. Nouwland als presbyter assistent, Pater Driehuis als diaken en Kapelaan Reiber als sub-diaken. Het zangkoor voerde onder leiding van kapelaan Schouten een Gregoriaansche Mis uit. In de kerk was veel belangstelling. Wij merkte o.a. op: Rector Paulussen, Ds. IJzer man, het voltallige gemeentebestuur, ge meente-architect Langendijk en notaris Bremmers uit Beverwijk. Voorts nog het bestuur van de St. Elisabethsvereeniging waarvan de overledene presidente was, en ook de besturen van Koninginnedag en Harddra verij en velen andere. Toen het stoffelijk overschot naar het kerk hof werd overgebracht, stonden aan beide kanten van het pad de kinderen van de hoogste klassen van de jongens en meisjes school. De absoute werd verricht door Mgr. Frencken. Aan de groeve werd niet gesproken. Door de familieleden werden bloemen op de kist gestrooid. Een groot aantal kransen bedekten de baar. VERLOTING. Aan de Exploitatiecommissie van het R.K. Vereenigingsgebouw is toestemming verleend de trekking van de door haar georganiseerde loterij, welke zou plaats hebben op Donder dag j.l., uit te stellen tot Zondag, 26 Septem ber a.s. SPAARFONDS „ST. IGNATIUS". Maandagavond hield het spaarfonds ,jSt. Ignatius" een ledenvergadering in het K.S.A. gebouw onder leiding van den heer J. Bekker. Na het afwerken van eenige huishoude lijke zaken werd de inschrijving voor de le vering van brandstoffen voor den a.s. winter behandeld. De levering van brandstoffen werd gegund aan de firma C. Smit alhier. De levering moet geschieden in de tweede helft van October. Besloten werd de contributie te innen tot 15 October. Tot controleur werd benoemd de heer M. Bakkum. SANTPOORT NED. HERV. KERK. Doordat hij een operatie moet ondergaan in het Diaconessenhuis te Leiden, zal Ds. Oldeman den kerkdienst van Zondag a.s. niet kunnen leiden. Vermoedelijk echter zal zijn eerwaarde weer in den dienst van 3 October kunnen voorgaan. HET GELDWEZEN. Onder auspiciën van de afdeeling Sant poortBloemendaal van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling zal de heer J. Bleeker van hier nog dit jaar een cursus leiden over „Het Geldwezen"/ ALGEMEENE NED. GEHEELONTHOUDERS - BOND. De afd. Santpoort van den Algemeenen Ned. Geheelonthoudersbond houdt Woensdag avond een jeugdvergadering in de „Toorts" Duinweg. De algemeene secretaris van den Bond, de heer W. U. Rijsdorp, zal spreken over: „Jeugd in den strijd". NED. ARB. SPORTBOND. Het bestuur van de plaatselijke afdeeling van den N.A.S.B. heeft onder het motto ..Turnen voor jong en oud" besloten een af deeling voor senioressen en kleuters aan haar gymnastiekgroep te verbinden. BEVERWIJK A.V.R.O.-CONCERT IN HET KENNEMER- THEATER. Naar wij vernemen zal onder auspiciën van het plaatselijk A.V.R.O.-actiecomité weer een concertavond worden gegeven in het Kenne- mer-Theater. Kovacs Lajos en zijn orkest zullen den luistervinken weer een vreugde vollen avond bezorgen. Het orkest zal een geheel nieuw show-programma uitvoeren. Deze A.VJR.O.-avond is vastgesteld op Woensdag 10 November. UITSLAG EVERYMANS POOL. Het resultaat van de Everymans Pool van den laatsten wedstrijddag was: 1. 1. X. 2. 2. X. 1. 2. 1. 1. 2. 2. 2., totaal 23 punten. Er was slechts één inzender met 23 punten die f 52065 incasseerde. 15 inzenders met 22 punten kregen ieder f 1697. Brentford—Wolverhampton 2—1; Leeds Utd.—Huddersfield 2—1; Barnsley—Sheffield U. 1—1; Luton Town—Tottenham H. 2—4; Sheffield W.Aston Villa 12; Southampton —West Ham U. 3—3; Stockport C.—Manches ter U. 1—0; Crewe A.—Port Vale 1.2; Wrexham—Oldham A. l—O; Cardiff C.— Brighton 4—1; Exeter C.—Gillingham 3—5; Reading—Notts Co. 0—2; Walsall—Queens P. R. 0—3. WIJK AAN ZEE De Bilt voorspelt: „Ontwikkeling Zij Ons Doel". Een bibliotheek en een museum. Dat het comité van bovengenoemde ver- eeniging haar taak actief, ernstig en op breede basis opgevat heelt, moge blijken uit het feit, dat het ook reeds arbeidt voor een eigen boekerij en museum. Zoowel voor deze boekerij als voor het museum mocht zij reeds studiemateriaal ontvangen. In deze bibliotheek zullen speciaal die boekwerken een plaats vinden, welke reis verhalen, warenkennis en natuur historische onderwerpen bevatten. In het museum, dat als het ware een sup plement der boekerij zal vormen, zullen producten, gesteenten, fossielen, belangrijke strandvondsten enz. ondergebracht worden. Boekerij en museum zullen ten dienste van de leden staan, terwijl badgasten en niet-leden tegen een kleine vergoeding des zomers het museum kunnen bezichtigen. Schip Alkmaar (Ned.) Amstelkerk (Ned.) Achilles (Ned.) Amstelland (Ned.) x) Ajax (Ned.) Baarn (Ned.) x) Bloemfontein (Ned.) x Boskoop (Ned.) Beverwijk 16 en 20 Breda (Ned.) Bacchus (Ned.) Berenice (Ned.) Barbara Marie (Eng.) Buesten (Noor) x) Barneveld (Ned.) x) Crijnssen (Ned.) Corinthiakos (Gr.) Cassel (Du.) Chr. Huygens (Ned.) x Clan Mc Whirter (Br.) Clytoneus (Eng.) x) Cordillera (Du.) x) Carica Milica (J. Slav.) Caribia (Du.) x) Euterpe (Ned.) Essen (Du.) Euryades (Br.) x).... Elton (Rus) Freiburg (Du.) Fauna (Ned.) Gaasterkerk (Ned.) x) Gracefield (Eng.).... Heidelberg (Du.) Hermes (Ned.) Halle (Du.) Hebe (Ned.) Hercules (Ned.) Irene Maria (Deen) Irene S. Embiricos (Gr Jagersfontein (Ned.) x José de Larrinaga(Brit> j.v.Oldebarneveldt (N.) Jaarstroom (Ned.) Kai (Estl.) Kumasian (Br.) Leersum (Ned.) Liberian (Eng.) Laurent Meeus (Belg) Laertes (Ned.) Meerkerk (Ned.) x) Montferland (Ned.) x) Mars (Ned.) Mentor (Br.) x) Merchant Royael (Br. Mirach (Ned.) Merope (Ned.) Nueva Granada x) Orion (Ned.) Odysseus (Ned.) Oberon (Ned.) Orpheus (Ned.) Oswal (Zw.) Oliympos (Gr.) Poseidon (Ned.) Poelau Bras (Ned.) x) Polyphemus (Ned. x) Palatia (Du.) Phrontis (Ned.) x) Petter (Noor) Perseus (Ned.) Randfontein (Ned. x) Saturnus (Ned.) Saleier (Ned.) Springfontein (Ned) x Salabangka (Ned.) x) Sesostris (Du.) Stad Arnhem (Ned.) Singkep (Ned.) Simon Bolivar (Ned.) 5 Stad Zwolle (Ned.) Sheksna (Rus) Stuyvesant (Ned.) Titus (Ned.) Tarakan (Ned.) x) Theseus (Eng.) x) Venus (Ned.) Van Rensselaer (Ned.) Vahur (Estl.) West Point (Br.) Chili West Afrika Haidar Pascha Buenos Aires Stettin Chili Z. Afrika Chili Buenos Ayres Chili Jaffa (via Granton.) Venetië. W. Afrika Houston Hamburg West Indië Archangel (v. Velsen) Ned. Indië Batavia Villa Constitucion Batavia Hamburg La Plata Pto Barrios Bordeaux Ned. Indië Batavia. Leningrad Ned. Indië Danzig (via Hamburg) Japan Buenos Aires Ned. Indië Zw. Zee Ned. Indië Danzig Hamburg Archangel Buenos Aires Zuid Afrika Necochea Batavia West Afrika Mesane West Afrika Archangel W. Afrika Houston Batavia Japan Buenos Aires Alexandrië. Ned. Indië Avonmouth Archangel (v. Velsen) Hamburg Port-Arthur. Midd. Zee Midd. Zee Alexandrië Stettin Archangel Rotterdam. Midd. Zee Batavia Batavia Colon Batavia Curasao Gothenburg. Zuid Afrika Midd. Zee Ned. Indië Beira Ned. Indië Colon Bizerta (v. LJm.) Batavia Hamburg Les Falaisses (v. IJm.) Leningrad West-Indië. Midd. Zee Batavia. Zw. Zee West Indië Antwerpen Necochea aankomst Venn. 29 Sept. 15 Oct. 21 Sept. 30 Sept. 4 Oct. 28 Sept. 22 Sept. 28 Sept. 18 Sept. 5 Oct. 29 Sept. 2 Oct. 13 Oct. 26 Sept. 14 Oct. 21 Sept. 25 Sept. 26 Sept. heden - 10 Nov. 19 Sept 9 Oct. 12 Oct. 2 Oct 25 Oct. 28 Sept. 19 Sept. 22 Sept. 19 Oct. 20 Sept. 21 Sept. i Sept. I Sept. Nov. 1 Oct. 20 Sept. 24 Sept. 21 Sept. 2 Oct. 21 Sept. 28 Sept. 21 Sept. 5 Oct. 26 Sept. 1 Oct. 28 Sept. 25 Oct. 27 Sept. 3 Oct. 21 Aug. 25 Aug. 13 Oct. 23 Sept. 14 Oct. 26 Sept. 22 Sept. 20 Sept. 26 Sept. 11 Oct. 21 Sept. 21 Sept. Laatste bericht 17 Sept. van Talcahuano. 17 Sept. te Rotterdam. 18 Sept. van Oran. 16 Sept. vertrokken. 20 Sept. van Brunsbuttel. 14 Sept. van Callao. 17 Sept. van Beira. 18 Sept. van Callao. 4 Sept. van Pernambuco. 15 Sept. van Curasao. 18 Sept. van Gibraltar. 18 Sept. te Calamata. 15 Sept. van Freetown. 12 Sept. van Norfolk. in lading. 14 Sept. van Barbados. 7 Sept. vertrokken. 8 Sept. van Colombo. 18 Sept. van Pt. Said. 3 Sept. van Montevideo. 15 Sept. van Sabang. vertrekt 25 Sept. 10 Sept. te Necochea. vertrekt 23 Sept. 17 Sept. 16 Sept. 17 Sept. 13 Sept. 17 Sept. 18 Sept. 18 Sept. 9 Sept. vertrokken, van Marseille, van Gibraltar, vertrokken. van Macassar, van Hamburg. van Marseille, vertrokken. Matigen tot zwakken Noordwestelijken tot Zuidwestelijken of Zuidelijken wind, aanvankelijk licht tot half bewolkt, later toenemende bewolking, weinig of geen regen, kouder des nachts, iets warmer overdag. BAROMETERSTAND Hoogste 763.7 m.M. te Scilly. Laagste 745.2 m.M. te Karlsbad. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 58 F« Laagste hedennacht 50 F. Hoogste heden 54 F. BAROMETERSTANDi Vorige stand 757 m.M. Neiging; Vooruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUÏS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN Woensdag v.m. 3.53 uur; n.m. 4.15 uur. Donderdag v.m. 4.31 uur; n.m. 4.52 uur. Vrijdag v.m. 5.12 uur; n.m. 5.35 uur. 18 Sept. van Port Sudan. 15 Sept. te Tunis. 16 Sept. van Batavia, vertrekt 21 Sept. in lading. 14 Sept. van Lodingen, in lading. 18 Sept. van Marseille. 20 Sept. van Land's End. vertrekt 22 Sept. 18 Sept. v. Takoradi. 14 Sept. vertrokken. 16 Sept. te Burutu. 15 Sept. vertrokken. 14 Sept. van Calabar. 5 Sept. vertrokken, vertrekt 30 Sept. 17 Sept. te Manilla. 14 Sept. van Bahia. 19 Sept. teCapelle a.d.IJssel 11 Sept. van Penang. vertrekt 21 Sept. 18 Sept. vafi Utsire. in lading. 15 Sept. vertr. 18 Sept. te Izmir. 19 Sept. van Ouessant. 19 Sept. van Beyrouth, vertrekt 25 Sept. 15 Sept. van Lodingen, vertr. 25 Sept. 17 Sept. van Marseille. 18 Sept. van Gibraltar. 2 Sept. van Padang. 14 Sept. van Port of Spain. 20 Sept. vertrokken. 8 Sept. vertrokken. 19 Sept. vertr. 18 Sept. van Kaapstad. 16 Sept. te Oran. 14 Sept. van Colombo, pass. 19 Sept. Ouessant. 16 Sept. van Aden. 19 Sept. van Pto Colombia. 17 Sept. van Gibraltar. 12 Sept vertrokken, vertrekt 25 Sept. in lading. 16 Sept. vertrokken. 18 Sept. te Paramaribo. 16 Sept. van Malta. 14 Sept. van Port Said. 14 Sept van Colombo. 19 Sept. van Ouessant. 14 Sept. v. Paramaribo. 20 Sept. vertrokken. 9 Sept. van Mar del Plata. x> Scheper voorzien van een x zijn groot*» dan 8000 brum register r«on VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Olie op de golven. Groot gevaar voor de zeevogels. De storm heeft weer vele gevleugelde slachtoffers gemaakt. Op de wandeling langs het strand zal men deze teervogels, alken en koeten kunnen aantreffen. Hulpeloos liggen zij tegen den duinreep het einde af te wach ten. Wat kunnen wij nu voor deze slachtoffers der olievelden doen? Het antwoord op deze vraag kan kort zijn: weinig! Daar het groot ste percentage dezer vogels dermate onder een vuile, teerachtige substantie zit, dat schoonmaken met rauwe lijnolie van de ge klonterde veeren een hopeloos geval is. Het schoonmaken met benzine is uit den booze, daar benzine te sterk op huid en klieren, welke door de olie toch al zooveel geleden hebben, inwerkt. De eenige hulp, die men een der gelijken vogel verschaffen kan, is hem pijnloos af te laten maken. In Wijk aan Zee brenge men hen naar het hoofdbureau van Politie, waar een inrichting aanwezig is, waarin het einde pijnloos versneld wordt. Voor teervogels, welke slechts licht met de olie in aanraking geweest zijn kan een lauw sopje van groene zeep, weldadig zijn. Voor onderwijzers en leden der Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade is ook hier een taak weggelegd, om vooral wat de jeugd betreft, opvoedend werk te verrichten. DE WIJK AAN ZEEëR REDDINGS BRIGADE Het badseizoen is voorbij en hiermede het vele werk voor bestuursleden en leden der W.R.B.. die zich gedurende de afgeloopen zo mermaanden weer zoo voortreffelijk van hun menschlievende taak gekweten hebben. Minder bekend is het, dat ook 's winters door leden der W.R.B. hard gewerkt wordt. Zoo zal hedenavond de E.H.B.O. cursus voor leden een aanvang nemen. Evenals het vo rige winterseizoen zullen zij zich onder de leiding van dr. W. Netelenbos scharen, ten einde de oude E.H.B.O. kennis op te frisschen en nieuwe te vergaren. Bovendien wordt den leden gelegenheid geboden zich in den komenden winter in het reddend zwemmen te oefenen. Voor deze wintertraining bestaat groote belangstelling. Zij, die zich hiervoor nog niet opgaven, hun nen dit alsnog doen bij den hoofdleider, den heer M. Klein. NED. DUITSCH HERVORMDE KERK. Ds. Hovy, die gedurende zijn vacantie door ongesteldheid overvallen werd is gelukkig weer hersteld, zoodat hij Zondag weer als voorganger van zijn gemeente den kerkdienst te Wijk aan Zee zal leiden. De hulpprediker de heer M. Foeken zal te Wijk aan Duin zijn predikbeurt vervullen. Wist U. dat advertenties, geplaatst in de llmuider Courant, gratis in de Kennemer Courant worden ge- nlaatst, en omgekeerd. Zij worden in meer dan 4200 ge zinnen gelezen. Onze advertentietarieven zijn daar door de laagste in geheel Kenne- merbnd. Vraagt inlichtingen aan ons kantoor. Hoogovens Hoogovens Papierfabriek Papierfabriek Engelsch Fransch Grieksch Nederi, s.s. s.s. s.s. s.s. New Lambton Niobë Mirach Corinthiakos New Castle Caen Archangel Archangel kolen, erts hout. hout AGENDA VOOR BEVERWIJK. DINSDAG 21 SEPTEMBER Luxor Theater, Breestraat: „De mijnen van Koning Salomo" en „Een droom van ^Kennemer Theater, Zeestraat: „De schrik van wijk zeven" en „De kandelaars van den keizer". 8 uur. WOENSDAG 22 SEPTEMBER Luxor Theater, Breestraat: „De mijnen van Koning Salomo" en „Een droom van liefde". 8 uur. AGENDA VOOR CASTRICUM. DINSDAG 21 SEPTEMBER Corso Theater: ,,'t Jochie" met Lucien Ba- roux, 8 uur. WOENSDAG 22 SEPTEMBER Corso Theater: ,,'t Jochie" met Lucien Ba- roux, 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden; DINSDAG 21 SEPTEMBER Groote Kerk; Orgelbespeling 8.15—9.15 uur Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: Mister Flow, 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Drie handige meis jes. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Esther de Boer van Rijk in „Op Hoop van Zegen", 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: De veroveraar van Indië met Ronald Colman. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16, Geopend op werkdagen van 113 uur. Behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 10—17 uur. WOENSDAG 22 SEPTEMBER Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 1017 uur.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 7