HET NIEUWE AVONDBLAD Vischhal C wordt verlengd. BERICHT Scheepverkeer. 22e JAARGANG NO. 273 DONDERDAG 23 SEPT. 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2$4 cents incasso, per kwartaal IJK plus 6 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MU. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 et. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct„ elke regel meer 10 cL Ingezonden mededeellngen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791 sratÜ betfffni?Lab0rm?' ^enBlange ongeacMtth^a 1 2000.- overlijden 400.—, verlies van ftand, voet of oog 200—, belde leden duim f 100—, één Ud duim 50—, alle leden wijsvinger 1 60 - jen of twee leden wijsvinger 25—, alle leden anderen vinger f 15—, een of twee leden anderen vinger 5—, arm- of beenbreuk i 30—, enkelbreuk 15—, polsbreuk 15— Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van f 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Uog afzonderlijke verzekering voor abonnés op bet Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN R.-K. Tooneelvereeniging Kunstkring. Viering van het 15-jarig bestaan. Den 13den November a.s. herdenkt ide R.K. Tooneelvereeniging „Kunstkring" haar 15- jarig bestaan. Oorspronkelijk werd zij als onderafdeeling van de St. Josephsgëzellen op gericht (13 November 1922) van welke organi satie destijds pastoor B. A. Lasance praeses was. Het initiatief hiertoe namen de heeren A, Koene. A. Gomes en H. Gorter. De beide eersten zijn thans nog werkend lid der ver- eeniging en zullen dus op den 13den November mee-jubileeren, evenals de heer C. Jongejans, voor wien het 12 Yz jaar geleden is, dat hij 2ich in de rijen der RK. tooneelisten schaar de. In de eerste jaren van haar bestaan, toen de kring 7 leden telde, voerde de vereeniging slechts uitsluitend tooneelwerken op met enkel heerenbezetting. Door een reorganisatie in de St. Josephsge- zeilen werd „Kunstkring" in 1925 zelfstandig en na dien tijd heeft zij door den ijver en de animo van velen harer leden en van het ac tieve bestuur vele successen mogen boeken, niet alleen in IJmuiden, doch ook in Vel-sen- Noord, Beverwijk, Diemen en andere plaatsen De vele genoegelijke en leerzame avonden door „Kunstkring" den parochianen geboden, wer den immer zeer op prijs gesteld. Ofschoon de uitvoeringen veel opgang maakten, bleek er zoowel bij de leden als bij de geregelde bezoekers meer interesse voor gemengd tooneel te bestaan; in 1932 werd dan ook besloten, in den werkenden kring even eens dames op te nemen. Daar nu een ruimere keuze in de op te voeren werken verkregen werd. hebben de uitvoeringen van „Kunst kring" door deze reorganisatie een belangrijke verbetering ondergaan. Ais eerste uitvoering bracht de vereeniging „Het spreekuur van den dokter" onder regie van den heer M. Jungbacker. Daarna werden achtereenvolgens ten tooneele gevoerd „De moord in de Kolmessergasse", „De onuitstaan bare", „De verloren erfenis". „Naar China", (alle onder regie van kapelaan M. Haring). Van „Het hoedje van Italiaansch stroo", „De Mexicaansche Zilvermijn" en „Het hoogste goed" voerde kapelaan P. J. Maas de regie, terwijl na 1927 onder leiding van kapelaan C. Hijgemann werden ingestudeerd „De Hellas", „Mijnheer Klaproos", „Pastoor Bonus" en „Het kostbare leven". De daarop volgende jaren kende „Kunst kring" vele regisseurs: de heeren J. Tromp (met Oesin Blanda), kapelaan A. v. d. Hoeven (met De weddenschap). A. H. Holtslag (met Wat niet sterven kon. Peper. Een dag dame, Een partijtje poker, Nathan heeft Mazzel, De baas in huis. Materialisme en Haar andere man) en ten slotte de huidige leider de heer J. Jungbacker Sr. Onder regie van laatstgenoemde hebben we In de afgeloopen seizoenen vlotte en succes volle voorstellingen gezien, o.a. van Amor en Bananen, Het cafétje. De kribbebijter, Familie problemen, De Loreley, Het duistere punt, t Winkeltje van tante Gertha. Thans heeft Kunstkring in studie het blij spel: 't Valsche Bankbiljet; de jubileumuit voering zal plaats vinden op Zondag 24 Octo ber a,s. in de Witte Bioscoop. Vijftien jaar tooneelspelen is voorwaar voor dilettanten een heele prestatie! Kunstkring heeft haar bezoekers menigen genoegelijken avond geschonken en over belangstelling en waardeering over het geheel genomen dan ook niet te klagen gehad. Vol vertrouwen ziet het bestuur dan ook den jubileumsavond tegemoet; een feestcommissie, die het derde lustrum op waardige wijze zal uitluiden, is reeds gevormd. Wat deze tot stand heeft weten te brengen zal den bezoe kers 24 October a.s. blijken. W. DAMMEN. ONDERLINGE COMPETITIE D.C.IJ. Om het clubkampioenschap van D.C.IJ. wordi steeds met de grootste animo ge speeld. Er wordt vinnig gespeeld om in de onderlinge competitie een zoo hoog mogelijke plaats te veroveren, in verband met het op stellen der tientallen voor de competitie van den Nederlandschen Dambond. Dinsdag avond zijn de wedstrijden voortgezet. De uit slagen luiden: Hoofdklasse: B. Dukel wint van T. Postma. J- Smit verliest van C. Bais. Laros verliest van B. Dukel. P; Leyte remise met C. Suyk. Ligthart wint van Buijs. Eerste klas. H. Schaap verliest van L. Koetsier. K. de Jong wint van P. v. d. Velde O. Ott, remise met H. v. d. Heijde. Dukel herstelde zich na zijn nederlaag Suyk, door van Laros en Postma te winnen. Ligthart heeft in de hoofdklasse de leiding met 2 gesp. 4 pnt. OM DEN MEESTERTITEL. v ae voorwedstrijden dm den meestertitel uegint eenige teekening. te komen. Nadat naros van G. Postma had gewonnen speel- en Laros en Mertens in de tweede ronde remise. Dinsto^TOnd werd de derde partij van ezen wedstrijd gespeeld tusschen H. de Boer en 3- H. H. Mertens. Na fraai spel wist Mertens de partij te winnen. De stand der deelnemers wat de S?®P IJmuiden betreft luidt: enw°ü en Mertens 2 §esP- 3 Pirt. G. Postma j °e Boer 1 gesp. l pnt. Deze week wor- 1 rne !e Partijen De Boer—G. Postma en La- tTv.6 Boer gespeeld, eon agavond ?al de groep IJmuiden te- v3 Haarlem uitkomen in Hotel Kennemer- Vo'f n sPe^en tegen elkaar LarosMeure. Elen~Abe de J°ng 6n Postma~~G' v' (Dit jaar is het 10.000ste schip in de Rotterdamsche haven reeds op 17 September binnengéloopen. In 1936 kwam het nog op 7 November, in 1935 eerst half December.) De wereld zit aan allen kant In politieke zorgen, In Spanje en de Verre Oost, Heerscht menschenslachting onverpoosd, Maar economisch vindt men troost, Want uit de crisis in ons land Groeit weer een nieuwe morgen. De teekenen zijn overal. Dat het nu door wil zetten, Wat waren wij de crisis moe, Nu neemt de energie weer toe, De burger vat weer moed en hoe, Na maagre jaren ('t zevental) Droomt hij nu weer van vette. De goede tijding komt almee Uit Rotterdamsche haven, De zomei* was nog niet vergaan En reeds kwam in de krant te staan: Tienduizend schepen kwamen aan, Er komt weer 'meer bezoek uit zee, Met alle goede gaven. Men kan maar niet zoo in een wip Tot nieuwe welvaart raken, Maar er is zeker een begin. De gang is er weer beter in, Dat op zichzelf is al gewin. Waardoor wij straks misschien schoon-schip Met heel de crisis maken. Scheepvaart is welvaart, dat staat vast, Door het besef van jaren, Dus, vreemdeling, leg bij ons aan, Wij zien uw schepen volbelaan Graag komen en graag leeg weer gaan, Bezorg aan Rotterdam uw „last" Het zal erwèl bij varen. P. GASUS. Zij, die zich met ingang van 1 October per kwartaal abonneeren, ontvangen de in September nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. Geheimzinnig motorgeronk boven IJmuiden. Was den geheelen dag niet van de lucht. Gistermorgen 8 uur, toen LJmuiden zoo langzamerhand heelemaal wakker was, wer den vele balcon-, keuken- en andere deuren opengegooid. Dat gaf een weelde van zon licht en van frissche herfstgeuren. Maar niet daarom gingen zooveel deuren open. Men gooide het hoofd in den nek, en zocht den blauwen hemel af, waartegen de zon juist haar dagelijksche klimpartij was begonnen. Men tuurde en tuurde.... en zag niets. Als bijengezoem, tienduizendmaal versterkt, klonk van uit de omgeving van de stratosfeer het geronk van een motor. Nu eens leek het wat dichterbij te komen, dan weer werd het minder krachtig en soms, plotseling hield het op. Het was een vliegtuig. Dat was zoo zeker als een huis. Maar waar was het vliegtuig? Een tijdlang hoorde men niets meer en dan kwam het plotseling weer aangonzen, eerst zacht, dan weer luider en luider. En weer gin^ gen vele hoofden in den nek. Men tuurde met het bloote oog, met verrekijkers; maar er was niets te zien, alleen te hooren. Dat heeft zoo den geheelen dag geduurd; tot 's avonds half zes ongeveer. Steeds zoemde de reuzenbij in de blauwe lucht, zoo hoog dat er zelfs geen stipje, te zien was; misschien wel 3000 M., misschien wel hooger. Slechts een enkele heeft de machine gezien. En deze vertelde dat het de G1 was, de nieuwe bommenwerper van Fokker. En dat zal wel juist zijn. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat door hen aan K. Wijnschenk te IJmuiden vergunning is verleend tot het oprichten van een visch- conservenfabriek waarin zullen worden ge bezigd 6 electromotoren. in het perceel Mid denhavenstraat nos. 3133. DE TRAP VAN DIENAAR VERDWIJNT. De bekende trap in de Trawlerkade, de trap van Dienaar gaat verdwijnen en met deze trap verdwijnt een stukje traditie van de visschershaven. Hier werden, in de vele jaren dat de pachter van het overzetveer Dienaar met zijn groote vlet heen en weer voer. de passagiers afgezet. Het waren mees tentijds zeelui, die met den trein uit hun woonplaats aankwamen, die van 'het veer gebruik maakten, ten einde zich den langen weg rondom de haven te besparen. Het is al weer geruimen tijd geleden, dat het veer door de veranderingen aan de Te- geltjesmarkt noodgedwongen moest worden opgeheven. Langen tijd werd het als een ge mis gevoeld, maar men went tenslotte aan alles. De trap in de Trawlerkade hield de her innering aan „het veer van Dienaar" nog gaande, maar nu is ook deze laatste herin nering bezig te verdwijnen. De trap wordt afgebroken en de kademuur wordt recht doorgetrokken. Door overkapping van een deel van de Tegeltjesmarkt. Op de Rijksbegrooting is f 65.000.- voor dit werk aangevraagd. De millioenen-nota heeft voor IJmuiden steeds een bijzondere beteekenis en wel om dat daarin het Staatsvisschershavenbedrijf nooit vergeten wordt, dat stukje IJmuiden, dat zoo gevoelig reageert op het wel en wee van onze visschersplaats. Ook dit jaar hebben we weer met belang stelling uitgekeken naar wat er in de mil lioenen-nota over het Visschershavenbedrijf te vinden zou zijn. Het is niet zooveel, maar het is toch niet van belang ontbloot. In de eerste plaats wordt gerekend op een omzet van 1/ millioen gul den, terwijl voor 1936 en 1937 op een omzet van Qy, millioen gerekend werd. Deze hoogere raming brengt mede een hoogere opbrengst van de retributie voor den verkoop van de visch van f 20.000, waardoor deze opbrengst dus op f 150.000 kan worden geraamd. Op de kapitaalrekening is voor het ver nieuwen van remmingwerken. voor aanschaf fing van vischkisten enz., voor vernieuwen van halvloeren en voor vernieuwingen van ver schillenden aard tezamen een bedrag van f 73.000 uitgetrokken. Voorts wordt op de kapitaalrekening voor verlenging van vischhal C een bedrag van f 65.000 aangevraagd. Nadat dit jaar als belangrijkste werk het verlengen van de Tegeltjesmarkt gereed is gekomen, wacht in 1938 dus weer een ver betering, die van niet geringe beteekenis is. Bij informatie vernamen wij, dat het voor genomen werk bestaat uit het verlengen van hal C over de Tegeltjesmarkt tot het Ooste lijke einde van de reeks in steen opgetrokken pakhuizen. Dat deel van de Tegeltjesmarkt, ter lengte van ca. 40 a 50 M. zal dus bij hal C worden gevoegd, waardoor dit halgebouw een totale lengte zal verkrijgen van bijna 200 M. De overdekte marktruimte ondergaat dus opnieuw een vrij belangrijke uitbreiding. Voorts vernamen wij nog, dat het de be doeling is, over te gaan tot een geleidelijke vervanging van deze particuliere pakhuizen langs de Tegeltjesmarkt door permanente pakhuizen te bouwen door het Rijk. Aan de eigenaars van deze pakhuizen is reeds aan gezegd, dat zij er rekening mee moeten houden dat zij hun panden zullen moeten ontruimen. Uit deze plannen blijkt, dat men bij het Rijk de toekomst van IJmuiden niet zoo som ber inziet. In elk geval is door de uitbreiding, die men aan de overdekte afslagruimte gaat geven de outillage van de afslagruimte van dien aard, dat men niet achter de feiten aan komt. maar die vooruitloopt, zoodat men ge reed is wanneer de tijden ook voor IJmuiden eens gaan veranderen. Klaarblijkelijk ziet het Rijk ook niet over het hoofd, dat door het in de vaart brengen van grootere trawlers, de aanvoeren steeds grooter worden. Juist in dezen tijd ziin daar van sorekende voorbeelden te zien. Wanneer de Erin 2000 kisten visch aanvoert, neemt de uitgeloste visch evenveel olaats in als de vangst van een heele reeks kustbooten. BALLERO EN KEGELINO. De .Winkeliers- en Handelsvereeniging „Groot IJmuiden" houdt haar Sint Nicolaas- campagne van 1 November tot en met 5 De cember. Gedurende deze campagne wordt de uitgifte van de gele zegels stopgezet en wor den voor deze campagne vervaardigde zegels uitgegeven. Het doel is, wederom Ballero-avonden te or- ganiseeren, welke avonden verleden jaar zulk een groot succes waren. Dit jaar zal zoo mo gelijk een nieuw spel, het Kegelinospel wor den ingevoerd. POLITIEPOST KAMPEERTERREIN OPGEHEVEN. Naar wij vernemen is sedert eenige dagen de politiepost op het kampeerterrein opge heven. Belangrijke uitbreiding der vloot van Oostende. Drie nieuwe motortrawlers in de vaart gebracht. De visschersvloot van Oostende, die voor een groot deel. bestaat uit moderne motor trawlers is de laatste weken met drie nieuwe schepen uitgebreid, die een sieraad voor de vloot genoemd mogen worden. Twee dezer schepen nl. de Nelly Suzanne O. 237 en de André Monique O 231 zijn ge bouwd bij Figee te Vlaardingen, welke werf reeds vele schepen voor Oostende heeft ge bouwd. Het zijn schepen welker vorm meer doet denken aan een jacht dan aan een visschers- vaartuig. Maar ook het inwendige van deze schepen is uiterst modern. De accomodatie voor schipper en bemanning is uiterst ge rieflijk. De verwarming van de hut van den schipper, radiokamer en stuurhuis geschiedt van uit de kombuis, waar een groot kookfor- nuis staat, dat tevens door middel van ra diatoren de verblijven verwarmt. De voortstu- wipg geschiedt door een 235 PX. Deutz-Die- selmotor geleverd door Gebroeders Valcke te Oostende. De motor heeft een bijzondere, door oliedruk werkende keerkoppeling en een ver nuftige regulator, waardoor deze op een een voudige wijze van de stuurhut uit bediend kan worden. De olietanks hebben een inhoud van 40.000 L. Het vischruim is geïsoleerd volgens het systeem Figee. De schepen zijn uitgerust met een echo-dieptemeter en hebben natuurlijk een installatie voor radiotelefonie. Het derde schip is de Helene O. 275 gebouwd bij Boel en Zoon te Temsche. Deze trawler is uitgerust met een Deutz-motor van 350 PX. en eveneens zeer modern uitgerust. De Helene, die inmiddels naar de haringvisscherij op de Fladen Ls vertrokken behaalde op zijn proeftocht een vaart van 12 1/4 mijl. VELSEN INSPECTIE-VERGADERING. '*Voor de onderwijzers (essen) uit de inspectie Alkmaar, waartoe ook onze gemeente behoort, is tegen Donderdag 30 September a.s. een ver gadering uitgeschreven, waarin de heer R, Swierstra, leider van Philips Demonstratie zalen, een voordracht met demonstraties zal houden over „Moderne Lichtbronnen". Verder wordt den dames en heeren gele genheid geboden tot bezichtiging der diora ma's van geschiedkundige tafereelen van Dr. W. Wierenga. Hierna wordt een rondrit gemaakt met be zoek aan het „Bio Vacantieoord" te Bergen. KINHEIM—ZANDVOORT. Zondag ontvangt Kinheim in het Van Gel- der's Sportpark het sterke Zandvoort. In dezen belangrijken wedstrijd komt Kin heim in de volgende opstelling uit: Doel: Druyven. Achter: Kuipers, Stals. Midden: Versluis, Groeneveld, De Vries. Voor: v. d. Wal, Kalf, Rem, Cnossen, Ellen. KINHEIM VERLAAGT DE TOEGANGS PRIJZEN. Het bestuur van de voetbalvereeniging „Kinheim" heeft in zijn jongste vergadering besloten de toegangsprijzen belangrijk te verlagen. Deze zijn nu als volgt vastgesteld: kinderkaarten 12 cents.; werkloozen 15 ets., staanplaatsen 24 ets., gereserveerde zitplaat sen 39 ets. Deze populaire prijzen zullen reeds Zondag ingaan. Aan de loketten zullen geen gereserveerde plaatsen meer worden verkocht Bezoekers, die over een gereserveerde zitplaats willen beschikken, moeten zich aan de loket ten van een kaartje van 24 ets. voorzien en kunnen vervolgens aan het gereserveerde terrein een toeslagkaartje van 15 ets koopen. Voor werkloozen zijn toegangskaarten te gen betaling van 15 ets. op vertoon van stem pelkaart verkrijgbaar. Leden en donateurs worden er op attent gemaakt, dat alleen de nieuwe kaarten a.s. Zondag geldig zijn. Spelers worden erop gewezen, dat eventueele afberichten in het vervolg bezorgd moeten worden bij H. v. d. Vlugt, Ladderbeekstraat 31, Velsen-N. De aanvoerders moeten hun wedstrijd formulieren uiterlijk op Zondagavond bezorgen. Ten slotte kan nog werden medegedeeld,, dat kaarten voor den internationalen voet balwedstrijd Nederland-Frankrijk tot uiter lijk 29 September opgegeven kunnen worden bij den secretaris. SANTPOORT Jeugd in den strijd. Lezing door den heer Rijsdorp. Gisteravond hield de heer Rijsdorp, alge meen secretaris van den A.N.G.O.B., in „De Toorts" onder bovengenoemd onderwerp een rede en daarom veranderde de spr. zijn aan vankelijk gekozen onderwerp ..Jeugd, in den strijd!" in „Jeugd in den strijd". Na vluchtig over de periode van zuigeling, kleuter en den schoolleeftijd te zijn heen ge stapt, kwam spr. tot de puberteitsjaren, den tijd, waarin zoowel in geestelijk als lichamelijk opzicht groote veranderingen in den jongen mensch plaats vinden. In dezen tijd staan de ouders voor moeilijke problemen. De kinderen weten met zich zelf geen raad, gaan het vertrouwen in de wereld verliezen, vaak zelfs in hun ouders. Ze weten niet, welke richting ze uit moeten en dit is geen wonder, want ze maken met zooveel, dat nieuw voor hen is, kennes; Nieuwe lichame lijke en zedelijke wetten, nieuwe lichten enz. Dat in dezen tijd de opvoeder een groote rol speelt, ligt voor de hand. Alles hangt af van al of niet begrijpen. Op dien leeftijd wordt de grondslag voor hun geheele verdere leven gelegd. We zouden deze Sturm- und Drang-periode den ontgroeningstijd kunnen noemen. Voor velen is dit een buitengewoon zware tijd, om dat de realiteit van het leven zoo hard is. Aan gevoelige naturen kan in deze periode veel be dorven worden. Wat ouders ook goed moeten begrijpen, is, dat het aureool van onfeilbaarheid, hetwelk hen in de oogen der kinderen tot dusver heeft omgeven, in de puberteitsjaren verdwijnt. Daarom is het zoo funest, als ouders hun we- derzijdsche grieven uiten in het bijzijn van het kind en bepaald verwoestingen kunnen er in zijn ziel worden aangericht, wanneer het thuis de gevolgen van drankmisbruik aan schouwt, of als ouders gescheiden gaan leven. Wanneer de ouders zien, dat zij niet meer het vertrouwen van hun kind hebbtn. dan doet hun dat veel verdriet. Laten zij echter beden ken, dat dit de natuurlijke gang van zaken is. Soms wendt het zich tot een anderen oudere, omdat de behoefte aan vertrouwelijkheid be staat, vaak ook is het geloof in de ouderen ver dwenen, omdat het een chaos om zich heen ziet, een wereld, waarin voor hem geen plaats is en dan wendt het zich tot een andere jon gere. De jongeren gevoelen veel neiging tot. club geest. Die moeten ze niet alleen in vereenigin- gen, doch ook wel in cafés dancings, op hoe ken van straten enz. Nu is het de taak van den opvoeder om de jeugd geestelijk zoo sterk te maken, dat ze zich niet ondergeschikt maakt aan een verkeerde clubgeest. De jeugd oefent gaarne critiek uit. Het ge tuigt van een glad verkeerd inzicht, als de op voeder deze critiek zoo maar zonder meer af wijst. „De" weg is, met redelijke argumenten de critieke krachten te ontzenuwen. Wanneer er een sfeer van vertrouwen en vriendschap is tusschen opvoeder en jongere, dan kan met vrucht gewerkt worden aan de voorbereiding tot het groote leven; dan kun nen we de jeugd wijzen op de gevaren, die haar bedreigen, als drankmisbruik den verkeerden sfeer van dancings, zedelijke gevaren enz. En voor alles dient de opvoeder te zorgen, dat de haat geen overmacht krijgt. Het liefde beginsel moet bij hem voorap staan, en hij moet er voor zorgen, dat leer en leven elkaar dekken. „Erbied voor het leven" is voor spr. richting gevend. Daarom is hjj o.a. ook geheelonthou der. „Als wij dan ook de jeugd leiden tot den strijd, dan is het niet om den strijd zelf, maar om het „eerbied voor het leven" tot een daad te maken" aldus eindigde spr. Onthulling borstbeeld Ir. A. Stoop. HAARLEM Woensdag. Donderdagmiddag 23 September zal in de groote Marmeren hal van het Koloniaal In stituut te Amsterdam een borstbeeld ont huld worden van wijlen Ir. A. Stoop. Ir. Stoop was de grondlegger van de petro- leum-industrie in Nederlandsch-Indië. De Nelly Suzanne O 237 in de haven van Oostende. Trein op locomotief ingereden. WEISSENFELD, 22 September. (D.N.B.) Vanmorgen is een personentrein bij het bin nenrijden van het station Weissenfeld op een locomotief gestooten. Zes reizigers wer den zwaar gewond naar het ziekenhuis ver voerd. Ruim twintig personen liepen lichte verwondingen op. Over de oorzaak van het ongeluk is nog niets bekend.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1