BERICHT mm/ Pasmunt. BEVERWIJK Overzie'1' van de Groentenmarkt. ne winterproducten verschijnen weer. n veilingen beginnen thans weer een echt y rf-tbeeld te vertoonen. Het aanbod van de merproducten ondergaat een sterke ver- W"ndennff om weer Plaats te maken voor na- en3 winterartikelen. De boonenoogst is „0ed als afgeloopen en van hetgeen in Üp afgeloopen week van dit product nog werd J® gevoerd, begint de kwaliteit wegens vele phreken heel wat te wenschen over te laten. rfnVr de verschillende soorten doperwten, die cT anders soms nog wel eens lang kunnen «ffhouden, al zijn de partijen dan niet groot rtppr hebben weer afgedaan. Snijboonen, die werden aangevoerd werden naar kwali- trit voor uiteenloopende prijzen verhandeld 5. hierdoor kon het voorkomen, dat de no- tpprin^en soms van 520 ct. per K.G. uiteen Sbèn° Voor dikke boonen was het wel niet ndie 'mate het geval, maar toch was het ver- ÏShü nog van 4—12 ct. per K.G. De aanvoer van pronkboonen was nog van flinke betee^ Snis en over belangstelling voor deze soort viel niet te klagen. Daar geregeld groote par tijen hun bestemming vinden voor fabrieken J eXport, was niet alleen plaatsing van al het aangebodenen hiervan een gevolg, maar hepen de prijzen omhoog. In het midden van Week kwamen de noteeringen op een J if van 3-6,20 per K.G. Trosboonen, die nog werden aangevoerd, wisselden naar soort van 8—15 ct. per K.G. pn spercieboonen zonder draad van 612 ct. Van de groenten was het de sla, die de laat ste daffen met zeer lage prijzen tevreden moest- zijn. Vermoedelijk wegens het koele weer was de vraag gering en stonden de no teringen meestal van 1525 ct. per kist. Postelein blijft over het algemeen nog met de'prijs een slecht figuur maken, vooral als de kwaliteit gebreken vertoont. De afgeloo pen week waren de noteeringen meestal van 2030 ct. per kist. Ook met Spinazie liep het minder vlot. De vele regen en wind hadden sommige par- rijen geen goed gedaan. Alleen goede kwali teit- maakte nog een behoorlijken prijs. Het aanbod van bospeen was weer heel wat rui mer, dan vorige week. De noteeringen varieer- den'naar soort van 58 ct. per bos. Bloem- Icool was voor de goede soort williger te ver handelen en werd afgenomen naar kwali teit van 9—13 ct. Dekoolsoorten gaan thans volgens de nieuwe bepalingen per K.G. en niet meer per stuk. Eoode kool noteerde van 3_jj en groene van 34 ct. per K.G. Enkele partijtjes Spruiten gingen voor prijzen van 7—12 ct. per K.G. van de hand. Met de kom kommers loopt het ook weer naar het einde. Het aanbod wordt belangrijk minder. De prij zen herstelden zich voor de betere soorten een weinig, zoodat op sommige dagen van iy2_5 ct. per stuk besteed werd. De prijs van de" tomaten bleef vrijwel de geheele week op hetzelfde peil van 46 ct. per K.G., terwijl sommige partijen zelfs nog onverkocht bte ven. Prei wordt steeds ruimer aangevoerd. De prijzen gingen de laatste dagen er niet op vooruit. De noteeringen waren van 2y24 ct. per K.G. Ook knoLselderie kwam meer aan de markt, waarvoor van 36 ct. per stuk werd betaald. Van andere soorten soepgroenten is wegens grooten aanvoer de -prijs zeer laag. In de aardappelenhandel zijn de prijzen van de klei-aardappelen tot ruim f4 per 100 K.G. de tentoonstelling „kennemerland". Het bestuur van de afdeeling Beverwijk en Omstreken van de Nederlandsche Vereeni ging van Huisvrouwen heeft voor de door de afdeeling van 14 tot en met 20 October te houden tentoonstelling ook voor de noodige afwisseling en attracties zorggedragen. Voor de avonden zijn bekende artisten geënga geerd. Zoo werd reeds de medewerking ver kregen van Tholen en Van Lier. die twee avonden zullen optreden, Paul Ostra, Ma- loitz en professor Antonini. Op Zaterdag 16 en Woensdag 20 October zullen voor de kinderen voorstellingen wor den gegeven met vertooning van een pop- goochelen en buikspreken. Propaganda voor meer viscK- gebruik. wedstrijden in eerste hulpverleening. Binnenkort zullen eenige gediplomeerde leden van de afdeeling Beverwijk van de Arbeiders Hulp bij Ongelukken deelnemen aan wedstrijden in Eerste Hulp. De wedstrijden worden in Amsterdam ge houden. onderwijsvergoeding voor bijzondere scholen. De gemeenteraad heeft nog vast te stellen de vergoeding als bedoeld in artikel 101, 9e lid der Lager-onderwijswet 1920, ten be hoeve van de daarvoor in aanmerking ko mende besturen van bijzondere scholen voor gewoon lager- en uitgebreid lager onderwijs hi de gemeente, over de jaren 1929 tot- en met 1934. Blijkens genoemd wetsartikel vergoedt de gemeente aan de bijzondere schoolbesturen, die vakonderwijzers hebben aangesteld 'n zelf de bedrag per lesuur, als de gemeente voor haar vakonderwijzers heeft uitgegeven. Het maximum te vergoeden aantal lesuren be draagt het- gemiddeld aantal uren, dat aan de openbare scholen door vakonderwijzers les werd gegeven. B. en W. stellen den Raad voor de vergoe dingen als boven bedoeld voor de besturen ran de^ bijzondere lagere- en uitgebreid la wn fc^°^en ü1 de gemeente over de jaren v en me^ 1934 vas^ stellen, over eenkomstig de conceptbesluiten, in welke te- P?3!? opgenomen het gemiddeld aantal wekelijksche lesuren en het gemiddeld be- ®&g. dat per wekelijksch lesuur is uitgege- voor ae overeenkomstige openbare la- me t,en u^0kre*d lagere scholen in de ge- Lezing- voor de Vereeniging van Huisvrouwen Donderdagmiddag heeft de heer L. de Graaf, lid van de commissie tot bevordering van het vïschgebruik te IJmuiden, voor de leden van de afdeeling Beverwijk en omstreken van de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen in gebouw „De Harmonie" aan de Groenelaan een lezing gehouden. Na door de presidente van de afdeeling. Mevr. A. A. Moens—v. d. Veen, te zijn ingeleid, heeft de heer De Graaf in een interessant en ook voor leeken zeer be vattelijk betoog een uitlegging gegeven van het visscherljbedrijf te IJmuiden. Een groot aantal fraaie en bijzonder scherpe lantaarn plaatjes illustreerde het gesproken woord, zoo dat de dames een goed inzicht kregen in den enormen arbeid, die moet worden verricht, al vorens de visch, op velerlei wijzen smakelijk toebereid, op tafel staat. Zeer veel aandacht werd ook besteed aan de behandeling van de visch aan boord van de trawlers, alvorens het product van de zee in de Rijksvischhal aan de markt verschijnt. Daaruit bleek, dat aan de visch veel zorg wordt besteed. De heer De Graaf deelde voorts nog tal van bijzonderheden mede over de inrichting van de stoomtrawlers, het uitwerpen en inhalen van het net, over strippen en sorteeren en verder over alles, wat met de techniek van de visscherij verband houdt. Daarna volgde de vertooning van de visscherijfilm, opgenomen door den heer Bakels uit Zandvoort naar de aanwijzingen en volgens het 'draaiboek van den heer A. de Graaf. Deze film stelde de toeschouwers in de ge legenheid een reis van een trawler als waren zij aan boord, mee te maken. Reeds het uit varen uit de haven van IJmuiden gaf al een heel sterken indruk van het maken van een zeereis. De kop van de Visschershaven, de vuurtorens en de semaphore glijden voorbij en dan is daar opeens aan stuurboord de „Simon Bolivar", die met toeristen naar binnen komt. De film is hier zeer suggestief. De camera volgt het schip nog even en zwenkt 'dan naar de zee, die zich voor den boeg van den dansenden trawler uitstrekt. Het „gatzeil" wordt geheschen en de trawler richt den kop naar het Noorden. Op weg naar de vischgronden is er gelegen heid aan boord van den trawler een kijkje te nemen in de ruimen, in de machinekamer, op de plaat, op de brug, ja zelfs bij den kok in de kombuis, die juist een maaltijd bereidt, na tuurlijk met als hoofdgang: visch. Wij maken kennis met de bemanningen met hun werk, dat lang niet gemakkelijk is en waarvan velen nu voor de eerste maal eenig begrip kregen. Boeiend zijn ook de beelden van het inhalen van het net en de dames waren al even ver langend om de buit boven water te zien ko men als de bemanning zelf. Vervolgens werd nog een trek gedaan, maar de tijd, dat het net den zeebodem schuurde viel geenszins lang. Daar was genoeg te zien, want de be manning toog aan het werk om de eerste vangst in de ruimen te bergen. De film gaf ook daarvan een goed beeld. Tenslotte volgde nog een interessante thuis reis en eindelijk meerde de trawler voor de hallen, waar de visch verkocht wordt. Er ko men dan nog beelden van de verzending en van de toebereiding van de visch en het slot is een groote propaganda voor het vischver- bruik, want in het restaurant, waarin de ca mera ons binnenvoert, wordt de visch zoo smakelijk opgediend en genoten, dat vele dames onmiddellijk besloten zullen hebben om morgen onze Hollandsche zeeviseh als hoofdschotel aan den maaltijd te kiezen. Een waardeerend applaus volgde op deze zeer geslaagde en in hooge mate interessante film. In de pauze werden proefjes visch geser veerd, die door de welwillende medewerking van de directie der Gemeente Lichtbedrijven in de zaal bereid konden worden, De presi dente. Mevr. Moens hanteerde met bekwame hand de braadpan en tooverde daaruit heer lijke croquetten en gefileerde kabeljauw te voorschijn. De mondstreeling werd op hoogen prijs gesteld en men kan niet zeggen, welke propaganda nu wel de beste was, deze of alles wat men omtrent de visch gehoord en gezien had. Maar dit staat wel vast, dat de afdeeling en de commissie tot bevordering van het vischgebruik een goeden middag hadden, waarvoor de presidente in een slotwoord haar erkentelijkheid betuigde. NED. CHR. VROUWENBOND. Gisteravond heeft de plaatselijke af deeling van den Ned. Chr. Vrouwenbond in de bovenzaal van het Ned. Hervormd Ver- eenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat een begroetingssamenkomst gehouden, welke zeer druk bezocht was. Voor de pauze werd het win ter programma vastgesteld In October zal dr. W. G. Harrenstein uit Santpoort een lezing houden over „Het Ge bed". Voorts zullen worden aangezocht ds. G. Bos en ds, D. A. van den Bosch, beiden uit Den Haag, die respectievelijk een lezing zullen houden over: „Het Geweten" en „De En-gelen". In December zal weer een Kerst- wijdingsavond gehouden worden en in Maart een Gebedsavond. Na de pauze heeft mevrouw A. S. Krüger uit Heemskerk een referaat gehouden. Na een korte bespreking van het onderwerp werd de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze gesloten. ARBEIDERS-HULP BIJ ONGEVALLEN. Op Maandag 27 September zal de cursus in Eerste Hulp, welke door de plaatselijke afdeeling van de Arbeiders Hulp bij Ongeluk ken in het P.A.S.-gebouwtje aan den Mun- nikkenweg wordt georganiseerd, aanvan gen. De cursus, warvoor zich reeds 40 per sonen hebben aangemeld, staat onder leiding van dr. O. J. R. Lappöhn, terwijl de heer J. van Zutphen zich als instructeur beschik baar heeft, gesteld. (De Rijksmunt zal in 1938 voor Indië en Nederland voor meer dan 9Vz mïllioen nieuwe pasmunt ina ken, van kwartjes tot halve centen.) De krant staat weer vol op het punt van het geld. Ik kies vandaag een van die punten. Er wordt, meer of minder met nadruk, gemeld 's Rijks Munt gaat weer rijk doen met munten. Aan dubbeltjes slaat men voor vijf mïllioen pop, Aan kwartjes voor drie millioen gulden. En stuivers en centen, het kan haast niet op, De halfjes zelfs blijft men nog dulden. Zoo gaat dan weer blinkend en rinklend een vloed Van gloednieuw klein geld aan het rollen, Dat eenzaam gestopt wordt, of vriendjes ontmoet, In ledige zakken of volle. In dolle dans gaan ze in d' Oost of ons land, Hun ruilverkeersplichten vervullen. Door knoestige vuist of door sierlijke hand, Voor kostelijk eten of prullen. Voor krant of sigaren, voor tramgeld of fooi. Voor snoepgoed in variëteiten. Voor kerkezak. spaarpot een eindloos emplooi, Totdat ze per slot gaan verslijten. Maar of nu het beeld er nog glanzend op prijkt, Of practiseh eraf is gewreven, Dat is een finesse, waar niemand naar kijkt, Dat is den ontvanger om 't even. Een leger van kleingeld komt weer in 't gevecht, Ik zal er mijn deel weer in wenschen. Een noodzaak (helaas zegt de wijsgeer terecht) In leven en streven der menschen P. GASUS. Zij, die zich met ingang van 1 October per kwartaal abonneeren, ontvangen de in September nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. De uitslagen van de gisteravond in café „De Groentenbeusr" gespeelde wedstrijden voor de onderlinge competitie van de Bever wij ksche Damclub waren: le klasse: W. SpanjaardJ. A. Oussoren 20, A. Peekei—S. D. Hoogvorst 11. 2e klasse: H. de WaardP. Verdonk 20, Van EgmondC. Snel 02, M. Kempers—A. Hofland 11; J. HollenbrandM. Hoogvorst 20, F. WentinkC. Rietkerk 02. HEEMSKERK ter bedevaart naar heiloo. Donderdag werd de jaarlijksche bedevaart naar Heiloo gehouden, 's Morgens 8.45 ver trokken de pelgrims per fiets en per autobus uit het dorp. Om 10 uur werd in de kapel een plechtige H. Mis opgedragen door kapelaan Reiber met assistentie van pastoor v. d. Nou- weland als diaken en een pater als sub-dia ken. Onder de H. Mis. werd door den pater een predikatie gehouden. 's Middags werd bij het beeld van St. Wil- lebrordus door pastoor v, d. Nouweland een kleine predikatie gehouden, waarbij de predi kant het leven en het streven van St.-Willi- brordus memoreerde. Op den Calvariënberg werd door pastoor v. d. Nouweland nog een predikatie gehouden, waarna in de kapel een plechtig lof met Te De urn gehouden werd. prijsuitreiking bloembollen tentoonstelling. De prijzen van de in het voorjaar gehouden bloembollententoonstelling op „Mar quette" worden op Maandag 4 October in de groote zaal van café „Flora" uitgereikt. T „Ontwikkeling Zij Ons Doel" De samenstelling van liet bestuur. Heden werd uit het voorloopig comité van bovengenoemde vereeniging het bestuur ge formeerd, waarvan de samenstelling als volgt luidt: voorzitter dr. W. Netelenbos, secre taris F. W. de Graaff. penningmeester Chr. de Goede Jr., commissaris F. R. C Rijkens, bibliothecaris. Th. A. de Boer. conservator J. J. Konz, tweede penningmeester H. Klein Jr. Wij vernemen nog, dat het in de bedoeling van „Ontwikkeling zij ons Doel" ligt. om binnen afzienbaren tijd een Indischen avond te organiseeren, waar leden en introducés in de gelegenheid gesteld zullen worden hun blik, wat betreft Oost- en West-Indië te ver ruimen. Eenige sprekers zullen op dezen avond een causerie over onze tropische gewesten hou den, stands zullen ingericht worden, ter wijl het ook in de bedoeling van het bestuur ligt, geïnteresseerden onder krontjongmuziek eenige Indische gerechten aan te bieden. Een afbeelding van het nieuwe kerkraam, dat geplaatst werd in de Ned. Herv. Kerk te Be verwijk. Het raam geeft een voorstelling van den Zaaier, naar het ontwerp van den glazenier g. Boeren, te Beverwijk. WIJK AAN ZEE jubileum schietclub „ons genoegen". Op 3 October zal de Sehietvereeniging „Ons Genoegen" te Wijk aan Zee haar 10-jarig bestaan vieren. Op dezen dag zullen in Pension Sonnevanck festiviteiten plaats hebben. Voor dezen avond werd de humorist Reusink ge- engageerd. Een en ander belooft een bijzon dere avond te worden. Op de algemeene vergadering van boven genoemde sehietvereeniging, welke Woensdag j.l. plaats heeft gehad, werd medegedeeld, dat de schietoefeningen Donderdag 30 September a.s. wederom beginnen. het stempellokaal wordt verplaatst Het stempellokaal dat thans staat aan den Stetweg 41 zal overgebracht worden naar de Verlengde Voorstraat, waar het een plaats krijgt naast den ingang naar het voetbalter rein van de R.K. Voetbalvereeniging Excelsior. r.k. staatspartij. De R.K. Parochiale Kiesvereeniging „Sint Odulphus", afdeeling Beverwijk van de R.K. Staatspartij houdt Dinsdag 5 October in restaurant Sonnevanck een algemeen leden vergadering, waarin o.m. aan de orde komt de verkiezing van twee bestuursleden, wegens bedanken van. de heeren c .c. Schaapcr en A. 'Vosse en voorts de verkiezingen van twee bestuursleden voor de aftredende leden; de heeren Fr. Kippersluis en Andr. Schellevis, die zich niet herkiesbaar stellen. collecte voor de blinden. De collecte ten bate van de Vereeniging tot werkverschaffing voor Hulpbehoevende Blinden te Amsterdam, welke inmiddels alhier door den heer A. van Amersfoort gehouden werd, heeft een bedrag van f 38.50 opge bracht. De inzameling van het vorig jaar bedroeg f45. Een. woord van hulde voor den heer A. van Amersfoort die zich reeds eenige jaren moeite geeft om deze collecte te doen slagen is hier zeer zeker op zijn plaats. Harry Stockwell. Virginia Bruce en Donald Cook in „Een Liefdeslied per Radio". (Kennemer Theater, Beverwijk.) SANTPOORT lezing van den heer rijsdorf. In ons nummer van gisteren publiceerden wij een verslag over de rede van den heer Rijsdorf; daar er echter eenige storende fou ten zijn in geslopen laten wij den aanhef nog maals volgen. Dinsdagavond hield de heer Rijsdorf, alge meen secretaris van den A.N.G.O.B. in „De Toorts" een rede, waarvoor de belangstelling niet groot was en vooral die der jeugd te wenschen overliet. Daarom veranderde spreker zijn aanvankelijk gekozen onderwerp „Jeugd, in den strijd!" in „Jeugd in den strijd".. Ook in den zin: Ze maken met zooveel dat nieuw voor hen is kennis:", nieuwe lichame lijke en zedelijke wetten, nieuwe lichten enz., is een storende zetfout geslopen, dit laatste moet natuurlijk zijn plichten. Verder is het niet de weg redelijke argumenten krachten te ontzenuwen, doch trachten te ontzenuwen. SCHAKEN. De aclitkamj) in Oostenrijk. Kercs vergroot zijn voorsprong. Uit Baden: Er zou iets zeer bijzonders moe ten gebeuren, indien den jeugdigen Es tl an der Keres de overwinning in den schaak- achtkamp zou ontgaan. Immers, in de elfde ronde van Donderdag, was hij de eenige die zijn partij won. De overige partijen wer den alle remise. Keres heeft hiermede zijn voorsprong op zijn naasten concurrent Fine tot 2 punten vergroot, een voorsprong dus, die in een dergelijke en in zulk een vergevorderd tournoöi vrijwel niet meer is in te halen. De uitslagen in de elfde ronde luiden: KeresPetrov 10 FineRagozin l/2y2. CapablancaReshevsky VzVz FlohrEliskases V2Vz- De winstpartij van Keres tegen Petrov was een onregelmatige dame-pion-opening, waar in Keres al spoedig iets beter kwam te staan. Petrov probeerde zich nu een beetje al te gewelddadig van den druk te bevrijden, waar door er voor Keres, gunstige lijnen open. kwa men. De Estlander verkreeg den aanval en won een pion. De situatie was zeer ingewik keld, maar Keres slaagde er in, de dames te ruilen, waardoor zijn materieel voordeel beter tot zijn recht kwam. toen Petrov zag. dat hij nog een stuk zou moeten verliezen, gaf hij bij den 44sten zet op. De prachtige vorm, waarin Keres op het oogenblik verkeert, blijkt uit alles. Zijn ge makkelijk en vooral vlug spel steekt wei af bij dat der anderespelers. In tegenstelling dan ook met hen, die zoo vaak in tijdnood ver- keeren, heeft de Estlander in deze partij tegen Petrov niet minder dan 1 uur en 20 minuten weten te sparen. De partij tusschen Fine en Ragozin was een dame-gambiet, waarin de Amerikaan op den vierden zet zijn Koningslooper naar g2 ontwikkelde. De partij droeg een vrij levendig karakter; Fine verloor twee pionnen in den strijd, maar hij had het Looperpaar. Hij kon spoedig een pion heroveren; zijn loopers ble ken zóó sterk, dat Ragozin geen verdere po gingen deed om zijn gering voordeel in winst om te zetten. Na 41 zetten werd dan ook tot remise besloten. Capablanca speelde tegen Reshevsky een Engelsch opening. De Cubaansche grootmees ter kreeg het looperpaar en stond spoedig iets beter. Hij won een pion, maar daarna ging het hem minder voor den wind. Hij slaagde er niet in zijn stelling voldoende te verster ken, offerde de kwaliteit, kreeg hierdoor nog een pion, maar Reshevsky verdedigde zich zóó knap, dat de partij na 52 zetten remise moest worden gegeven. De partij tusschen Flohr en Eliskases was een orthodox damegambiet en was tevens de kortste party van deze elfde ronde. Het was de z.g. ruilvariant, die echter geen bijzondere gebeurtenissen op het bord te voorschijn riep. Belangwekkend kon deze partij dan ook niet genoemd worden; na 35 zetten besloten beide spelers tot remise. 1'. Keres 8V2 punt. 2. Fine, 6V2 punt. 3 en 4. Reshevsky en Capablanca pnt. plus 1 afgebroken partij. 5. Flohr 5V2 pnt. 6. Ragozin 5 pnt. plus 1 afgebroken partij. 6. Ragozin 5 pnt. 7. Eliskases 3 pnt. plus 1 afgebroken partij 8. Petrof, 2y2 p. plus 1 afgebroken partij. LTJMNCBNS HOLL.—AMERIKA LIJN --.Jam. Baltim. n. Rott. 21 v. Halifax. Philad. n. Rott. te N.-York. «erasterdijli, 21 v. N. Orleans. 22 v' Rot- 'e N.-Orl. SncTa N"York n' Rott- 23 1800 m' WZW ^hdijk, N.-Orleans n. Rott. 23 te Antw. Al»v AUSTR. LIJN. (t.) 23 v. Fremantle. (u.) 22 v. Izmir. 'aiandoen (u.) 23 te Brisbane. Snri„ BOLLAND—AFRIKA LIJN. ES0?): <U 28 T- Duink. •U erk (t.) 23 te Mombassa. fitss m halcyon lijn. Stad 23 T- Wabana te Viaard. S fcMea. 23 v. Vlaard. n. Lulea. sen verw 24 (8 v" Bizerta te Vel~ Mcerk?SL?.AND-°0ST-AZIë LIJN. Knv 23 te Singapore. mK^-HOLLANDSCHE LLOYD. """L 23 V. Amst. n. B.-Ayres. KON. NED STOOMB. MIJ. Baarn, 2'2 v. Callao te Valparaiso. Costa Rica, Amst. n. Barbados 22 v. Madeira Nereus, 22 v. Amst. n. Kopenhagen. Saturnus, 22 v. van Oran n. Granton. Theseus, 22 v. Amst. te Oporto. Trajanus, 22 v. Tunis n. Izmir. Triton, 22 v. Bourgas n. Varna. Alkmaar, 19 v. Corral n. Penco. Calypso, 22' v. Piraeus n. Thessalon. Orion, 22 v. Izmir te Kymossi. Oberon, 22 v. Beyrouth te Kymassi. Poseidon, 22 v. Susa n. Londen. Achilles, 23 v. Malaga te Cadix. Titus, 23 v Triest te Fiume Hercules, 23 v. Hamburg te Amst. Merope, 23 v. Hamburg te Amst. Mars, 23 v. Capelle te Amst. Fauna, 23 v. Amst. n. Pernis. Ganymedes, 23 v. Amst. n. Rott. Bacchus, Susa n. Sunderl. p. 23 Lydd. Triton, 23 v. Bourgas te Constantza. NED.-IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha, 22 v. B. Papan te Darwin. ROTT.—Z.-AMERIKA LIJN. Alhena, 23 v. Rott. te Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. K. Baroe (u.) p. 22 Gibraltar. K. Nopan (t.) p. 23 Pt. de Gallis. Kedoe, 23 v. Rott. n. Alxandrië. Dempo (t.) 23 te Suez. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Achilles, Jap. n. Rott. 23 te Penang. Euryades, Bat. n. Amst. 23 te Liverpool. Melampus, Amst. n. Java 23 v. Suez. C. of Kimb. Japan n. Rott. 23 v. Pt. Said. Calchas, Rott. n. Japan, 23 v. Suez. Deucalion, 23 v. Japan te Rott. 22 van Sin gapore. C. of Bagdad, China n. Rott. 22 te Manilla. Benlawers, Japan n. Rott. 21 te Kohsichang Beierophon, Rott. n. Japan p. 22 Gibraltar. Laomedon, Liverpool n. Java p. 22 Gibr. STOOMV. MIJ. NEDERLAND P. Bras (t.) 23 van Havre. Marnix v. St. Aldegonde (u.) 23 te South ampton. Soemba (u.) 21 te Banjoewangi. P. Roebiah (u.) 22 te Sabang. Tarakan (t.) p. 22 Gibraltar. Chr. Huygens (t.) 22 v. Genua Verloren verklaard. Het bekende zeiljacht Endavour II, dat van Amerika naar Engeland gesleept werd en op zee losbrak, wordt nu in assurantiekrin gen te Londen als over tijd en verloren be schouwd. Een noodlotsreis. Een door een Duitsche sleepboot van Dan- g naar Rotterdam gesleepte elevator moest wegens stormschade te Cuxhaven binnenloo- pen met stormschade. Nadat deze te Hamburg was hersteld ging de sleep weer in zee doch volgens later ontvangen bericht is tengevolge van een nieuw opgestoken storm de elevator gekenterd en verloren gegaan. aangekomen. 22 September: Zaanstroom sa. Fowey 23 September: IJstroom m.s. Leith Alcinous m.s. Hamburg Vechtstroom s.s. Londen Oostzee slp.b. Noordzee Gateshead s.s. Newcastle Afon Towy s.s. Swansea Olga s.s. Londen Acclivity m.s. Londen Sheksna s.s. Leningrad vertrokken. 22 September: Ransdorp m.s. Hamburg Kilrea s.s. Hamburg Galacum s.s. Hamburg Aurora s.s. Hamburg Thor m.s. Rotterdam Trito sa. Rotterdam Motto sa. Dunston Lowestoft Trader sa. Gr. Yarmouth Britanica s.s. Londen Wieringen ma. Archangel M. v. St. Aldegonde ma. Batavia Nereus s.s. Kopenhagen Hydra m.s. Rouaan 23 September: Java m.s. Gdynia Eemland s.s. Buenos Aires Hendrika Johanna m.s. Scheveningen Bernina m.s. Grangemouth Vyshera sa. Rotterdam. Groote diepgangen. Het Nederlandsche motorschip Mamix van St. Aldegonde vertrok naar Batavia met stuk goederen en passagiers met een diepgang van 8,4 meter. Met eenzelfden diepgang passeer de het met stukgoederen geladen Neder- landsch stoomschip Eemland van Amsterdam naar Buenos-Aires. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 23 September. Ondertrouwd 22 September: R. Frant en L. Niessen; Ondertrouwd 23 September: P. C. J. Souwer en M. J. Poelgeest; P. Wilkes en B. de Graaf; H. J. C. van Beek en C. T. A. Leenders. Getrouwd 23 September: W. Luijtjes en I. G. H. van der Sleen; N. Overdijk en J. Hoogen- dorp; J. A. Stevens en C. M. van Hemert. Bevallen 21 September; M. Veenendaal Steeman, z.; A. M. E. JonkerCornet, z.; E. C. Hoenderdos—Witteman, d.; 22 September: M. K. van der MeerSmit, d.; A. van der PloegKamper, d. Overleden 22 September: K. Heeren, 20 j., Kruistochtstraat; P. A. Verberne, 68 j.. M. van Heemskerkstraat; 23 September: H. A., j., Z. V. G. T-nV"

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5