D WALDORP RADIO RADIO KOOI Dictators ontmoeten elkaar. Thijs Ijs en OomMopperniet gaan weer verder! WIELRIJDEN MAANDAG 27 SEPTEMBER 1937 Mussolini op glorieuze wijze te München ingehaald. Onze speciale verslaggever telefoneerde ons Zaterdag uit München E ontvangst, welke Benito Mussolini te München is be reid, spot met iedere be schrijving. Zulk een geestdrift her innert aan den glanstijd van het monarchale bewind. Men kon dui delijk aan den Duce, die in de grijs-groene dracht der Italiaan- sche militie gekleed was, zien, dat hij door het gejubel der me nigte en het gewuif met kleine Italiaansche vlaggen werd ge troffen. Bij het afrijden van de eerewacht, aan de linkerzijde van den Führer, die als gewoonlijk de eenvoudige bruine uniform der S.A. draagt, nam het gejubel den vorm van een ovatie aan, tegenover de gansche wereld impusief demonstreerend, welk een groote betcekenis men in Duitsch- land en Italië aan dit bezoek toekent. Bij zijn aankomst kort na 10 uur, weerklonken dé militaire commando's en het commando: „Stillgestanden". „Das Gewehr Hoch!" Onmiddellijk daarna hoorde men uit de verte het gedonder der kanonnen. De S.S.- kapel tegenover den uitgang van het schitterend versierde station zette de nationale volksliederen in. Wonder boven wonder was het vannacht na vier dagen van aanhoudenden regen plot seling droog geworden. Even voor den aan komst begon zelfs de zon door te breken. Onze zwart-geuniformeerde Italiaansche col lega's riepen als bij afspraak ononderbroken: Duce! Duce! En bij het uitstappen van de auto. bleef Mussolini even staan, om hun groet lachend te beantwoorden. Hij wendde zich hierbij tot den Führer en men kon zien, dat hij zijn groote bewondering uitsprak voor de schoone wijze, waarop hij door de hoofdstad der beweging werd ontvangen. Door de pas in den vroegen ochtend gereed gekomen eerepoorten werd. nu de intocht be gonnen, welke door de dicht bezette Schüt- zenstrasze, den Marienplatz en den Odeonplatz, naar het Prins Karl Pa lais, waar de hooge gast voor slechts enkele uren zijn intrek zou nemen. Het werd een zegetocht welke die een waar dig begin beschouwd kan worden van Mus-' solini's bezoek aan het Derde Rijk. Reeds in den vroegen ochtend moesten wij ons naar de voor ons bestemde plaatsen begeven want het verkeer had afmetmgen aangenomen, welke de politie, S.S. en SA.. voor enorme moeilijkheden stelde. Het groote stations plein was van 8 uur af omsloten door afdee- lingen der Rijksweer en der partij-organisa- tiea. Strenge controle. De controle der politie was uiterst streng, en collega's die nog met den nachttrein naar München gekomen waren, om Mussolini's zegetocht mee te maken, vertelden ons, dat iedere reiziger zijn bagage voor een gron dig onderzoek moest openmaken. De vrees voor een aanslag schijnt dus tot het laatste oogenblik te heb ben voortgeduurd. Kort voor de aankomst van den Führer, die jubelend begroet werd, waren alle leden van het kabinet verschenen. Rijksminister von Neurath zag men voor het eerst in de zwarte S.S.-uniform. Met het groene lint van de Italiaansche Mauritius orde dwars over de borst. Dr. Goebbels was eveneens als Dr. Frick in de bruine partij-uniform, terwijl Goering die der vliegers droeg. Inmiddels was ook de ministerraad der Beiersehe regee ring met stadhouder Von Epp verschenen. Van de Italiaansche regeering zagen wij maarschalk Badoglio, die reeds eenige da gen aan de manoeuvres heeft deelgenomen, graaf Ciano, den minister van Buitenland- sche Zaken, den Italiaanschen ambtgenoot van dr. Goebbels, Alfieri, en Starace, den secretaris van de fascistische partij. Een aantal hooge ambtenaren in uniform volg den de dictatoren op hun verder zegetocht door de Beiersehe hoofdstad. Zoo beleefden wij met de bevolking van München en met duizenden belangstellenden uit alle deelen der wereld dit historische oogenblik. In de particuliere woning van den Führer. Om 11 uur 25 verliet Mussolini het Prinz Karl-paleis. Hij begaf zich in gezelschap van den plaatsvervan ger van den Führer naar de Prinz Regentenplatz de particuliere woning van Hitier te München. De Duce stond de geheele rit recht op in zijn auto. Hitier verwelkomde Mussolini bij den ingang van zijn woning. Om 1,2.45 uur verliet Mussolini, met aan zijn linkerzijde Rudolf Hess, Hitler's woning weer, om vervolgens, rechtop in de auto staande en naar alle kanten groetende, naar de stad terug te keeren, weldra gevolgd door Hitier zelf. Kort daarop begaven de beide staatslieden zich naar het Bruine Huis. Vervolgens legden zij kransen neer in de „eeretempels voor de Heldenvereering". Teruggekeerd in het Bruine Huis, bezichtigde MussoÖni de inrichting van dit bestuursgebouw der N.S.D.A.P., waarna de hoogste partijleiders aan den Duce werden voorgesteld. Des middags werd in het huis van den Führer het noenmaal gebruikt, waarbij van Italiaansche zijde aanzaten de minister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano, de minis ters Starace en Alfieri en gezant Rocco. Van Duitsche zijde zaten om. aan de plaatsver vanger van de Führer Rudolf Hess, Von Neu rath, Darré, Dietrich, Frank, Frick. Goebbels, Kimmler, Ley, Lutze, Rozenberg, Baldur von sche en Duitsche kleuren, brak in een orkaan van juichkreten los. Daarna sloegen de dictators, staande op een tribune op het plein voor het koninklijk pa leis, het voorbijtrekken van de partij formaties gade. Deze parade duurde een uur. In den middag bracht Hitler Mus solini een tegenbezoek in het Prinz Karl Paleis. Hierbij heeft Hitier zijn gast het gouden onderscheidings- teeken der partij uitgereikt. Dit on- derscheidingsteeken werd tot dusver alleen door Hitier gedragen. Na eenigen tijd verlieten de beide lieden te voet het paleis om een bezoek te brengen aan het „Huis der Duitsche kunst". Om kwart over zevenen heeft Mussolini de „hoofdstad der beweging" verlaten om met zijn specialen trein naar het terrein der le- germanoeuvres te vertrekken. Tien minuten later volgde de speciale trein van Hitier. Bij het vertrek van de beide leiders waren hon derdduizenden aan het station aanwezig om de vertrekkende staatslieden onder luide toe juichingen uitgeleide te doen. Bij de manoeuvres. Zondagmiddag hebben de Duce en de Führer zich met hun gevolg, kort na hun aankomst op het Berlijnsche station - Lalen- dorf, naar de manoeuvres begeven. Toen het hooge gezelschap aankwam, was juist de „blauwe" partij in den aanval. De strijd werd gevoerd met artillerie tanks en vliegtuigen en ontplooide zich dicht bij hei punt, waar de beide staatshoofden zich had den opgesteld. Verder werden verscheidene stellingen van beide partijen bezocht, zooals opstellingen van luchtdoelartillerie, mijnen- werpers en infanteriegeschut. Van den Schmoeksberg bij Tolzin werd een aanval van de „blauwe" luchtmacht gade geslagen. Honderden bommenwerpers wier pen bommen op de „roode" stellingen er openden een hevig mitrailleurvuur. Tegelij kertijd werden sterke af deelingen vecht- wagens ingezet, welke diep in het „roode' gebied doordrongen. Op den Schmoeksberg begroette de Fuehrer ook de Britsche en Hongaarsche officieren, die de manoeuvres bijwonen. Op hun tocht door het manoeuvresterrein werden Mussolini en Hitier steeds weer door duizenden luide toegejuicht. Alle steden en dorpen, welke zij doortrokken waren ver sierd en in groote geestdrift begroetten, de inwoners de beide staatshoofden. Na het bezoek aan de manoeuvres ver- tork men naar de oefenplaats van de lucht macht Wustrow, waar. een oefening in het schieten met luchtdoelartillerie werd ge houden. Na de manoeuvres, te hebben bijgewoond zijn Hitler en Mussolini vanmiddag uit Meck lenburg naar het industriegebied van West- Duitschland vertrokken. Zij zouden den nacht in den trein doorbrengen en daarna de Kruppfabrieken bezoeken. Vandaar zouden zij weder naar Berlijn-terugkeeren. Hitier eere-korporaal der fascistische militie. Mussolini heeft, als opperbevelhebber der fascistische militie, Adolf Hitler tot eere korporaal dezer militie benoemd. Dit is de hoogste waardigheid, welke de fascistische? beweging kent. De oorkonde, waarbij deze onderscheiding wordt toegekend, heeft den volgenden tekst: .Als leider van het Duitsche volk heeft Adolf Hitler Duitschland het geloof in nieuwe grootheid gegeven. Als hersteller van de burgerlijke sociale en politieke orde in Duitschland voert hij het Duitsche volk met vaste hand zijn hoge bestemming tege moet. Als vertegenwoordiger en beschermer der Europeesche cultuur tegen elke omwente- iingspoging heeft hij Italië in het uur van den strijd zijn onvoorwaardelijke kameraad schap en vriendschap bewezen". Rusland Steeds nieuwe doodvonnissen Het blad „Sovjet-Siberië", heeft in zijn nummer van 21 September medegedeeld, dat in het dorp Servonoe in West-Siberië zeven ambtenaren ter dood zijn veroordeeld wegens sabotage en andere daden, die er op gericht waren, de bevolking tegen het regime op "te zetten. België „Solidariteit in dienst van vrede". den In de Giornale d' Italia schrijft Gay da over het eerste onderhoud tusschen Mussolini en Hitier: De beide leiders stellen hun solidariteit in den dienst van den vrede. Van de elementen, waarop de vrede gebaseerd moet zijn, zijn er vier van het grootste belang. Ten eerste moeten het fascisme en het na- tionaal-socialisme bij de andere landen, die zij overigens geenszins hun ideologieën willen opleggen, volkomen begrip en de hun toeko mende achting vinden. Ten tweede moeten de andere Europeesche groote mogendheden ten aanzien van alle vraagstukken de politieke, technische en voor al moreele rechtsgelijkheid van Duitschland en Italië erkennen. Ten derde moet een beter begrip en meer achting voor de levensrechten en de ontwikke ling van alle naties getoond worden. De inter nationale gerechtigdheid moet niet slechts in woorden, doch ook in daden uitgeoefend wor den. Ten vierde moeten alle landen in Europee sche solidariteit gemeenschappelijk tegenstand bieden aan de afbrekende machten en einde lijk de gemeenschappelijke gevaren begrijpen. Mussolini over het doel van zijn bezoek. De „Fraenkische Tageszeitung" publiceert een interview, dat Mussolini, voor zijn ver trek uit Rome, heeft toegestaan aan den ver tegenwoordiger van de „Fraenkische Tages zeitung". Mussolini verklaarde o.m.: „Mijn bezoek is een nadrukkelijke demon stratie voor de gemeenschappelijke politiek van een sterken vrede. Wij wenschen. dat dit bezoek zal worden gewaardeerd als een sym- bool voor het feit, dat de groote mogendheden, Duitschland en Italië, een opvatting over de organisatie van een duurzamen vrede hebben, welke geen compromissen kent, van een vrede, welke het groote fatsoenlijke deel der mensch- heid veroorlooft in veilige rust te werken en te produceeren zonder vrees behoeven te koes teren, dat niet alleen het resultaat van den arbeid, doch ook de grondslagen van ieder be staan onverwacht door onverantwoordelijke en misdadige elementen kunnen worden ver nietigd. Duitschland en Italië zullen nimmer de - .speelbal worden van een georganiseerd pira- ^chirach, Von Ribbentrop, Von Hassell en vele I tendom. anderen. Nadat een receptie gehouden was, j Mijn bezoek in Duitschland is een zichtbaar verschenen Mussolini en Hit-Ier op het balcon teeken voor de hartelijke vriendschap tus- van het huis. De tienduizendkqppige menigte, jschen twee groote cultuurvolken, die elkander jdie getooid was met vaantjes in de Italiaan- onvoorwaardelijk vertrouwen." Kabinet Van Zeeland blijft ongewijzigd Na den kabinetsraad heeft de minister-president Van Zeeland aan de journalisten verklaard, dat geen wijziging in de regeering komt^en dat het programma van het kabinet on veranderd blijft, zooals het vervat is in de regeeringsverklaring van 1936. Slechts op een punt van de regeeringsver- klaring zal het kabinet trachten een oplossing te vinden, die vollediger is dan waaraan aan vankelijk gedacht was, nl. ten aanzien van het geheel der vraagstukken, verband hou dende met de tweetaligheid des lands. Met betrekking tot dit punt wil de regeering overgaan tot een uitgebreid overleg van natio naal karakter, teneinde een oplossing te vin den, welke het geheel der vraagstukken omvat. Het is mogelijk dat dit overleg den vorm aanneemt van een gemengde nationale commissie. Na over de parlementaire werkzaamheden te hebben gesproken, zeide de premier, dat hij eenigen tijd rust dacht te nemen, doch een datum hiervoor had hij nog niet vastge steld. Europa's grootste brug gopend Buitenlandsche ministers woonden de plechtigheid bij. De koning van Denemarken heeft Zondag in aanwezigheid van zeshonderd eeregasten, de Storstroehmbrug geopend. Bij deze gele genheid werd het woord gevoerd door den Deenschen minister voor verkeerswezen, Fiske, den Engelschen minister van handel, Stanley, en den Duitschen minister voor verkeerswezen dr. Dorpmueller. Paniek tijdens een optocht. 25 dooden te Alexandrië. Uit Alexandrië, 25 September Tijdens een optocht van 80.000 arbeiders, ter eere van koning Faroek voorbij het Ras Elfinpaleis is een paniek ontstaan, waarbij een vijfen twintigtal personen gedood en verscheidene zwaar gewond werden. Het ongeluk schijnt ontstaan te zijn, doordat onder het publiek, dat den optocht gadesloeg, een hevig gedrang ontstond, hetwelk leidde tot een algemeene paniek, waar de politie onmachtig tegenover stond. Naar nog wordt medegedeeld, zal koning Faroek de begrafenis der slachtoffers van de paniek bekostigen en aan de bloedverwanten der dooden en gewonden een uit-keering ver strekken. Hernieuwde bomaanval op Kanton. Het EENIGE RADIOTOESTEL met een doorloopend golfbereik, ook voor de visscherij. Alleen Oosterduinweg 84, Tel. 4264 Dmuiden-Oost. Telefunken - Philips - Erres (Adv. Ingez. Med.) Aantal slachtoffers moet weer zeer hoog zijn. Jongste bombardement van Nanking eïschte honderden dooden. De stad Kanton is vanmorgen op nieuw het doelwit geworden van Ja- pansche bommenwerpers. Twaalf toe stellen, vlogen in de richting van de spoorlijn Kanton-Hankau. Er vie len bommen neer in de nabijheid van het station. Het is nog niet mogelijk het aantal slachtoffers van het bombardement vast te stellen. Men vreest echter, dat dit aantal zeer hoog zal zijn, daar de buurt van het station op dit uur gewoonlijk vol menschen is. Men heeft nog geen inlichtingen over de aan de spoorlijn toegebrachte schade. Een Japansch vliegtuig heeft ook twee bommen laten vallen bij het vliegveld der stad, maar blijkbaar het doel gemist. De projectielen kwamen neer in het open veld. Ook Tsjapei weer gebombardeerd. Uit Sjanghai: Vanmorgen hebben Japan- sche oorlogsschepen, welke op de rivier Wangpoe voor anker lagen, de wijk Tsjapei gebombardeerd. Het was waarschijnlijk hun bedoeling het Noorderstation te treffen. Twee Japansche vliegtuigen namen aan het bom bardement deel en lieten bommen van zwak kaliber op het station vallen. Honderden dooden te Nanking. Officieel wordt uit Nanking mede gedeeld. dat tengevolge van de vijf Japansche luchtaanvallen van Za terdag te Nanking minstens 300 menschen om het leven zijn geko men en 400 gewond. Een Chineesch functionaris verklaarde, dat 96 toe stellen aan de aanvallen hebben deel genomen en dat 200 bommen zijn ge worpen. Uit Sjanghai wordt nog gemeld, dat de Chi- neesche luchtmacht de Japansche stellingen te Sjanghai tweemaal bij verrassing heeft gebombardeerd als represaillemaatregel te gen de vele luchtaanvallen op de^ Chineesche steden. HERTOG VAN WINDSOR NAAR PARIJS VERTROKKEN. De hertog en de hertogin van Windsor zijn Zaterdag met den Oriënt Express naar Parijs vertrokken. Hevige gevechten bij Toledo. Wapenfabrieken beschoten. Naar Havas uit Madrid meldt hebben de rechtsche troepen Zondag aan het front van Toledo op heftige wijze de stellingen der re- geeringstroepen voor deze stad aangevallen. Voor dezen nieuwen aanval moesten de re- geeringstroepen wijken, doch na een hevig gevecht slaagden de regeeringstroepen er wederom in enkele stellingen te veroveren en stand te Tfóuden tegen de vijandelijke aan vallen. Gedurende zeven uur heeft de artil lerie van de regeering de wapenfabrieken van Toledo onder vuur genomen. De schade moet zeer aanzienlijk zijn, ook de stellingen rond de stad werden beschoten. De artillerie van Franco beantwoordde dit vuur niet. Vliegtuigen van de regeering stelden een onderzoek in en het scheen de waarnemrs, dat vooral de stellingen langs de Taag veel geleden hadden, ook de bruggen over de Taag werden getroffen. Zondagmorgen hebben vliegtuigen der re geeringstroepen verscheiden malen vluchten uitgevoerd boven de nabij de hoofdstad lig gende troepen. Regeeringsvliegtuigen hebben de stellingen der opstandelingen gebombar deerd te Talavera en die in het noorden dei- provincie Guadalajara. Ten noorden van Madrid richtten de kanonnen der regeerings troepen het vuur op de versterkingswerken der opstandelingen in den sector van Pardo. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Thijs hep zoo een tijdje door, maar zag nog steeds niemand. Maar toen hij weer een hoek omsloeg, zag hij opeens een man zitten die hem met verbaasde oogen aanstaarde. Wat komt U in mijn heiligdom doen? vroeg de man op strengen toon. Hm! Thijs was zichtbaar verlegen. Hij wist niet precies, wat hij zeggen moest. Hm! Ja, ziet U, ik wilde vragen, of er hier misschien ergens een plaats is, waar we kunnen slapen. Mijn oom is nog buiten. We zijn verjaagd door Dooi, die heeft alle ijs laten smelten. De man werd opeens veel vriendelijker, toen hij dat hoorde. Zoo? Is Dooi weer bezig geweest! zei hij lachend. Nou, maar ik kan hem aan, hoor. Let maar eens op! Thijs keek nieuwsgierig toe. Hij wist niet, wie die vreemde man was. Wat gaat U dan doen? vroeg hij. Generaal Skoblin als hoofddader der affaire Miller beschouwd. Bevel tot zijn aanhouding; mevr. Skoblin va medeplichtigheid beschuldigd. De rechter van instructie heeft, naar Havn uit Parijs meldt, mevrouw Skoblin, na haar verhoord te hebben, beschuldigd van medp plichtigheid aan de vrijheidsberooving en pp weldpleging op generaal Miller en haar in verzekerde bewaring gesteld. De rechter heen terstond een bevel tot aanhouding uitgevaar digd tegen haar echtgenoot, generaal Skoblin als den hoofddader in de verdwijning van den leider der Wit-Russen. Mevrouw Miller d echtgenoote van den verdwenen heeft zich bij het onderzoek van deze zaak ri viele partij gesteld. Rennersclub Kennemerland. Kennemerland nam met tien leden deel aan de kampioenschappen van de federatie van wielerclubs benoorden het IJ. welke werden verreden op den weg te Midden- Beemster. Er werden door eenige Kennemer- bondrenners hier fraaie successen behaald" G. Bakker en J. Leguit en D. Neijzing bezet ten hij de categorie amateurs en onafhan- kelijken resp. de le, 3e en 4e plaats. Bakker behaalde hiermede zijn 2e kampioenschap der federatie, daar hij op 4 J^l^l jl. ook den langen afstand op de baan won. Bakker was ongeveer 1V2 min. op de overige renners uit- geloopen. Een zeer goeden wedstrijd reed ook J. Leguit, deze wist uit een groote groep ren ners de eindsprint te winnen en plaatste zich hiermede derde. Ook bij de nieuwelingen weerde D. Mole naar zich kranig en werd vierde. Een wedstrijd voor niet lineensiehouders over 34 K.M. plaatste A. Drenth zich even eens 4e uit een groep van 20 renners die bijna tegelijk over de streep gingen. De uitslagen werden als volgt: Amateurs en Onafh. 60 K.M.: 1 C. Bakker, K.'land in 1 uur 30 min. 36 sec. 2 F. Nijboer. Flevo, Me- demblik, 3 J. Leguit, K.'land, 4 D. Neijzing, K.'land. Nieuwelingen: 60 K.M. 1 B. Schellinger hout, D.T.S., 2 G. Blauw, D.T.S., beiden Zaan dam, 3 de Rooi, Hoorn, 4 D. Molenaar, Kland in 1.42.44. Niet licensiehouders 34 K.M.: 1 de Bruin, Alc.maria, 2 J. Ottenbros, Victrix, 3 P. de Vos, „Alcmaria", 4 A. Drenth, K.'land, allen den zelfden tijd 51 min. 12 sec. Zondag 3 October houdt de rennersclub B.R.C. Kennemerland een sprintrit over 500 M. Dit is de eerste rit voor de najaars-com- petitie. PROGRAMMA DINSDAG 28 SEPTEMBER 1937. HILVERSUM I. 1875 M. AVRO-uitzending 11.0011.30 v.m. en 6.30—7.00 RVU. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.Morgenwij ding. 10.15 Gewijde muziek, (gr. pi.) 10.30 Jetty Cantor's Ensemble. 11.Lezing. 11.30 Vervolg concert. 12.30 Gramofoonmuziek. 1.— Kovacs Lajos' orkest en soliste. 1.45 Gramo foonmuziek. 2.Omroeporkest en solist. 3.15 Lyra Trio en gramofoonmuziek. 4.30 Kinder koorzang. 5.05 Kinderhalfuur. 5.30 Orgel, viool en saxofoon. 6.30 Psychologische cau serie. 7.— AVRO-Dansorkest. 7.30 „Een jaar los van het goud", causerie. 8.— Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.10 „Roep Meneer Zwam eens", opera. 9.Chansons. 9.30 radiotooneel. 10.05 Kovacs Lajos' orkest en soliste. 10.45. Actualiteitsflitsen. 11.— Berich ten A.N.P. Hierna: AVRO-Dansorkest. 11.40 12.00 Orgelspel. HILVERSUM n, 301 M. KRO-uïtzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.Berichten 12.15 Het KRO-Orkest en gramofoonmuziek. 2.- Vrouwenuur. 3.Gramofoonmuziek. 4.— De KRO-Melodisten, solist en gramofoonmuziek 5.45 Felicitatiebezoek. 6.05 „Is dilettantisme in de muziek een zegen of een vloek", cause- die. 6.20 KRO-Melodisten en solist. 7.— Be richten. 7.15 „Schoonheid in Nederlands Pol derland", causerie. 7.35 Sporthalfuur. 8.— Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.15 De Lecuona Cuban Boys. 9.Causerie over den а.s. modecursus. 9.01 KRO-Orkest en solisten. 10.Gramofoonmuziek. 10.15 4e en 5e acte van de opera „Pelléas et Mélisande". 11-15 Meriehten A.N.P. 11.25—12.00 Gramofoon muziek. DROITWICH, 1500 M. 11.2011.45 Gramofoonmuziek. 12.05 Viool en piano. 12.35 Variété-programma. 1.05 Or gelconcert. 1.352.20 Gramofoonmuziek.. 4.20 ..English Regional Culture", causerie. 4.35 Michaeloff en zijn orkest. 5.20 Het Bernard Crook Kwintet. 6.— Zang. 6.20 Berichten. б.45 Roe Jenkins' Bijou-orkest en solisten 7.Rae Jenkins' Bijou-orkest. 7.10 Pian°" voordracht. 7.50 Orgelspel en solisten. 8.20 BBC-Symphonie-orkest en soliste. 10.— Be richten. 10.20 Programma-bespreking. 10-35 Cabaret-programma. 11.20 Mantovani's dans orkest. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIJS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. ÏM» Ellis-orkest en zang. 2.20 Gramofoonmuziek. 2.35 4.05 en 5.05 Zang. 5.20 Derveaux-orkeJ 7.20 Cellovoordracht. 7.50 Pianovoordracht 8.50 Muzikale lezing. 9.20 „Primavera fioren- tina", opera. Hierna „Notturno romantico opera. KEULEN, 456 M. ,,,c 6.50 Militair concert. 8.50 H. Hagestedts orkest. 12.20 Fabrieksorkest. 1.352.20 Amu- sements-orkest. 4.20 Gevarieerd programma 5.20 Omroeporkest en solisten. 8.30 Gramo foonmuziek. 9.20 Kamerorkest. 11.10ïz.zu Omroepkleïnorkest en Omroepdansorkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Kleinorkest. 1.30 Salonorkest. 1.50—2.20 Gramofoonmu ziek. 6.50 en 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 ca- beret. 9.20 Kleinorkest en gramofoonmuziek 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.30 Eugen Wolff's dansorkest. 9.20 ten. 9.35 Cabaret-programma. 10.20 Berichte 10.50 Fluit-Trio. 11.05 Weerbericht H-20- 12.20 Otto Fricke's dansorkest. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Salonorkest. 1.30 Kleinorkest. 1.50—2.20 Gramofoonmu ziek. 5.20 Harp- en zangvoordracht. 6.35i Gra mofoonmuziek. 6.50 Kamermuziek. 7.35 re clamatie en concert. 8.20 Radiotooneel. Omroeporkest en soliste. 10.30—11.20 Gramo foonmuziek..

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 2