Vergadering Kamer van Koophandel. Zakelijke belasting op het Bedrijf. BEVERWIJK De gemeenterekening van 1936 op komst. CASTRICUM HEEMSKERK ICI4EEP/ fTJMNCENj BURGERLIJKE STAND Brief aan de Regeering inzake de tunnel plannen te Velsen. flog eens afschaffing gevraagd. Dinsdagavond kwam de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Haarlem en Om streken in openbare vergadering bijeen on der voorzitterschap van den heer J. J. Swens. pe voorzitter spreekt in deze eerste vergadering na de vacantie een kort woord van welkom. Hij hoopt dat de opleving, die hier en daar geconstateerd wordt, mag voort gaan en dat de leden der Kamer met opge wektheid hun werkzaamheden zullen her- V&Eenige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Reclame langs den open baren weg. De voorzitter deelt mede, dat door B en W. is overgegaan tot het instellen van een Commissie, teneinde voorstellen te doen aan den Raad of aan het College van B. en W met betrekking tot het maken van re clame aan, op of boven den openbaren weg. Als voorzitter van deze Commissie fungeert de heer H. J. L. Klein Schiphorst, lid van den Raad der Gemeente Haarlem, terwijl de voor zitter der Kamer tevens in deze Commissie is opgenomen. Op voorstel van het Bureau wordt beslo ten, den datum voor de verkiezing van leden der Kamer vast te stellen op 29 November a.s. De voorzitter, leden en plaatsvervangende leden van de Bevrachtinscommissie worden herbenoemd. In de Commissie ingevolge art. 13 van de Vestigingswet voor het Kleinbedrijf worden op voorstel van het Bureau benoemd de hee- ren H. J. L. Klein Schiphorst (voorzitter)J. van den Berg, B. W. Lasschuit, H. H. Meijer en P. J. M. van Tetering. De heeren Deddens en Mathot vra gen, ook een lid uit de buitengemeenten in de Commissie op te nemen. De voorzitter antwoordt, dat de sa menstelling zoo centraal mogelijk is gehou den, omdat ze veel werk zal moeten verrich ten De leden hebben echter het recht, een ander te kiezen. De heer Ten Boom stelt voor, de heeren Deddens en Mathot aan de Commissie toe te voegen. Aldus wordt besloten. Eenige verzonden brieven worden goedge keurd. De Kamer hecht haar goedkeuring aan het verleenen van een subsidie van f 10,aan de 'Vereeniging Koninginnedag voor de viering van dezen dag, nadat de heer Van den Burg heeft opgemerkt, dat het niet op den weg van de Kamer van Koophandel ligt, een subsidie aan Koninginnedag te verleenen. Dit zegt hij niet, omdat hij tegen de viering van dezen dag is. De v oorzitter antwoordt, dat het Bu reau zich in dezen tot den minister had ge wend, waarbij geen bezwaar werd onder vonden. Het Bureau stelt voor, geen gelden be schikbaar te stellen voor het houden van een congres door. het Nationaal Comité tot be teugeling van het cadeaustelsel, waartoe dit Comité een verzoek tot de Kamer had ge richt. De heer Van den Burg bepleit, een sub sidie van f 25.— te verleenen, omdat hij dit in het belang van de gemeente acht. De voorzitter ontraadt, dit voorstel aan te nemen, omdat de Kamer dit jaar met het verleenen van subsidies zeer voorzichtig moet zijn. De heer Van den Burg handhaaft zijn voorstel en vraagt stemming. De voorzitter zou het een waardig standpunt vinden van de Kamer, als zij deze subsidie niet verleent, omdat het comité voor waarden had gesteld, die het Bureau niet aanvaardbaar achtte. De heer v. d. Burg trekt zijn voorstel in. Het voorstel van het Bureau wordt goed- Goedgekeurd wordenhet verslag der Com missie Verkeer en Vervoer inzake het ijsbe- strijdingsfonds 1936-37; het verslag der Com missie voor de regeling van uitverkoopen en opruimingen in het winkelbedrijf; het ver slag der Commissie voor onderwijs betreffen de cursussen 1936-37. De Commissie voor het Onderwijs uit de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken stelt voor om prin cipieel te besluiten, dat al die cursussen, die - gezien in het licht der Vestigingswet aan den middenstand zelf ter organisatie kunnen worden overgelaten, niet door de Ka mer te doen organiseeren. De cursussen in Zweedsche en Spaansche talen zou de Kamer, bij voldoende deelname, zelf en in het eigen gebouw kunnen doen De heer v. d. Burg betreurt het, dat de cursus in warenkennis zou moeten worden opgeheven. Vele jongelui hebben hier hun diploma behaald, waarmee ze bij sollicitatie veel succes hebben gehad. Ook uit de om streken werd voor dezen cursus veel belang stelling getoond De Voorzitter merkt op. dat het Bureau tot dit voorstel is gekomen, door de Vestigingswet. De cursussen in de Zweedsche en Spaan sche taal vallen buiten deze wet. De heer Lasschuit merkt op, dat het nu op den weg van de middenstandsvereeni- gingen ligt, deze cursussen in te stellen. De heer Van Tetering spreekt in denzelfden geest. Hij acht het voorstel van het Bureau heel goed. De heer M e ij e r is het daarmee eens. In Beverwijk is reeds een cursus met 47 leer lingen opgericht. De heer Brinkman juicht het ook toe, dat het nu aan de middenstands vereenigin- gen is overgelaten. Wel zou spreker het ge- wenscht achten, aan deze vereenigingen een subsidie te verleenen. De R.K. Mid'denstands- vereeniging te Haarlem richt ook een cursus met 35 leerlingen op. De Voorzitter is gaarne bereid, een eventueel verzoek om subsidie met de andere leden van het Bureau in overweging te ne men. Veel hoop kan spreker niet geven. De heer Brinkman stelt voor te beslui ten, een eventueel verzoek om subsidie in te willigen. De heer Van Tetering acht het beter, eerst een subsidie-aanvraag af te wachten en niet van te voren het standpunt te bepalen. De heer Ten Boom antwoordt den heer v. d. Burg, dat de cursus in warenkennis niet wordt opgeheven. Die cursus wordt nu door een ander lichaam georganiseerd. De Kamer vereenigt zich tenslotte met het standpunt van het Bureau. De heer v. d. Burg wil geacht worden te hebben tegengestemd. Verder wordt goedgekeurd het verslag van de afgevaardigden naai' het congres der In ternationale Kamer van Koophandel te Berlijn. Zakelijke Belasting op het Bedrijf. In behandeling komt een concent brief van het Bureau aan B. en W. van Haarlem in zake de zakelijke belasting op het bedrijf. In dezen brief wordt weer op afschaffing van deze belasting aangedrongen. De heer Dufour merkt op. dat vele in dustrieën worden tegengehouden, zich Haarlem te vestigen door deze zakelijke be lasting op het bedrijf. Het is ook in het be lang van de bestrijding der werkloosheid, als hier nog meer industrieën zich komen vestigen. (Bravo-geroep en applaus). De concept-brief wordt goedgekeurd. Goedgekeurd wordt een concept-brief van het Bureau aan B. en W. van Haarlem in zake scheepvaartlasten. De tunnel te Velsen. Tenslotte wordt aan de orde gesteld een concept-brief van het Bureau aan den Mi nister van Waterstaat inzake den tunnel te Velsen. Daarin wordt o.a. opgemerkt „Uit hetgeen omtrent de oeververbinding, voor zoover het de Spoorwegen betreft, is gepubliceerd, blijkt, dat er plannen bestaan deze te blijven onderhouden door middel van de bestaande spoorbrug, zij het dan ook, dat doorvaarten daaronder verbeterd zullen worden. Met zorg vraagt onze Kamer zich af, of, indien deze plannen ten uitvoer worden ge bracht, hierdoor niet de grond gelegd wordt voor één der twee volgende mogelijk heden le. Indien de scheepvaart op het Noordzee kanaal zou toenemen, zal men, in niet te ver verschiet, genoodzaakt zijn, deze belem mering in de vaart tusschen de haven van IJmuiden en die van Amsterdam toch af doende te doen vervangen door een oever verbinding voor de Spoorwegen, die geen be letsel meer vormt voor de scheepvaart, of 2e. Men zal, hiertoe genoopt door de groote kosten, welke men thans zou besteden aan verbetering van de doorvaart onder deze spoorbrug, deze zoo lang mogelijk handhaven ten koste van de vrije scheepvaart naar Am sterdam. Dat deze mogelijkheden beide hun zeer groote nadeelen in zich dragen, behoeft o.i. geen nader betoog. Het is daarom, dat onze Kamer Uwe Excellentie met den meesten aandrang in overweging zou willen geven het daarheen te leiden, dat ook het spoorwegverkeer onder het Noordzeekanaal worde doorgevoerd, waarbij zij in overweging moge geven zulks te doen geschieden door uitvoering van een aparten spoorwegtunnel ter plaatse waar zich nu de spoorbrug bevindt". De heer M e ij e r begrijpt niet, dat de mi nister zich niet om advies tot de Kamer heeft eewend, want hierin zitten toch ook deskun digen. Spreker is verder van oordeel, dat men 1 nu te laat is. Overigens kan hij zich met het concept vereenigen. De Voorzitter antwoordt, dat het nog niet te laat is. Een oeververbinding, die geen beletsel aan de scheepvaart veroorzaakt moet er komen. De heer Breitensteln geeft in over-v weging, den laatsten zin uit het concept te I lichten. De Kamer moet zich niet te veel op i technisch terrein begeven. De Voorzitter deelt mede, het nu ge- wenscht te achten, deze aangelegenheid in besloten zitting te bespreken. Hiertoe wordt besloten. Nader vernemen we, dat de concept-brief aan den minister zal worden verzonden. Rondvraag. De heer Brinkman dringt er nog eens op aan, pogingen in het werk te stellen tot het verkrijgen van een goedkooper tarief voor electriciteit, dat zeer nadeelig is voor den middenstand. Spoorwegen en Posterijen verlagen hun tarieven, maar de gemeente Haarlem gaat steeds door met de dure ta rieven. De Voorzitter zegt toe dit in het Bureau te zullen overwegen. Ongedekt tekort van f 124.061.43. Zooals wij reeds in het kort berichtten zul len in de eerstvolgende raadsvergadering ter voorloopige vaststelling worden aangeboden de rekeningen van de voormalige gemeente Wijk aan Zee en Duin over het tijdvak van 1 Januari tot en met 30 April 1936, alsmede de rekening van inkomsten en uitgaven der gemeente Beverwijk over 1936. De rekening van voormalig Wijk aan Zee en Duin vermeldt, wat den gewonen dienst betreft, aan inkomsten f 71.453.83, aan uit gaven f 1T8.597.80, zoodat het nadeelig sal do f 107.143.92 bedraagt. Dit saldo is in de rekening van Beverwijk over 1936 onder de uitgaven opgenomen, evenals een bedrag van f 9935.73 aan uitgaven ten laste van voor malig Wijk aan Zee en Duin, zoodat het na deelig saldo zuiver f 62.256.06 bedraagt. In de rekening van Beverwijk zijn opge nomen de inkomsten en uitgaven van voor malig Beverwijk, eveneens over het tijdvak van 1 Januari tot en met 30 April. Het totaal bedrag van de uitgaven over 1936 is f 117.079.65 en dat der ontvangsten f 1.734.012.17, zoodat het nadeelig slot van den gewonen dienst f 122.792 groot is. Toen B. en W. destijds de noodige voorstellen de den betreffende de financieele zijde van de samenvoeging der gemeénten werd een te kort berekend van f 165.000, tot welk bedrag bijzondere uitkeeringen van het Rijk moesten worden aangevraagd. Later bleek nog een wijziging in de berekeningen noodzakelijk, zoodat in de desbetreffende wijziging van de begrooting aan bijzondere bijdragen van het Rijk werd geraamd f 170.890. Dit bedrag moest later nog met f 18.171.43 worden ver hoogd, omdat de voorgenomen beschikking over de reserve van het gasbedrijf door Ged. Staten niet werd goedgekeurd. Het onge dekte tekort werd daardoor f 189.061.43. Ter gedeeltelijke dekking van dit bedrag werd van het Rijk ontvangen een extra-bij drage in de werkloosheidsuitgaven van f 23.100 en een belastingbijdrage uit het werk- loosheidssubsidiefonds van f 41.900, totaal f 65000. Een bedrag van f 124.061.43 is nu nog ongedekt. Het bedrag van f 65000, dat van het Rijk werd ontvangen is het bedrag, dat aanvan kelijk door voormalig Wijk aan Zee en Duin was aangevraagd. Voor in den loop van het jaar blijkende tegenvallers, zooals hier het geval was, verleent het Rijk geen bijzondere bijdragen. De kapitaalrekening geeft een nadeeling slot aan van f 27.059.68. De bedrijven. De verschillende bedrijfsrekeningen geven de volgende cijfers: Electriciteitsbedrijf: baten en lasten f 163.747.99, met inbegrip van een winst van f 62.596.21. Grondbedrijf: baten en lasten f 3288.54, nadeelig slot f 858.94, dat op de boekwaarde van de gronden werd bijgeschreven. Gasbedrijf: baten en lasten f 191.045,06, winst f 23.583.68. Openbaar Slachthuis: baten en lasten f 34.333.36, winst f 6372.83. Openbare Werken: baten en lasten f 170.520.30, verlies f 123.76. Ophaal- en Stortingsdienst: baten en las ten f 1878.02, verlies f 283.33. WEDVLUCHT VAN POSTDUIVEN. Zondag heeft de postduivenivereeniging „De Reisduif" deelgenomen aan een wed vlucht vanuit Quievrain, over een afstand van 243 K.M. In concours waren 103 duiven, welke Zondagmorgen om 8 uur losgelaten werden. De snelste duif legde 1269.40 M. per minuut af. De uitslag was als volgt: G. van der Winden 1 4 17, S. de Prijcker 2 11 J. Kramers 3, W. A. Schoten 5. P. Dek ker 6, J. van der Heuvel 7 19, A. Weeda 8. 10, 20 W. Zoutman 9. 13 15. J. Dingerdis 12 14. 18, J. Schipper 16 en H. D. Claus 21. De postduiven vereeniging „De Stormvogel" nam Zondag eveneens deel aan deze wed vlucht. De snelste duif vloog 1276 meter per minuut. De uitslag was: N. de Wildt 1 8, T. Loogen 2 5 7, C. Dek ker 3 10 15, J. Hoefakker 4 11 12, C. Kochx 6 14, F. Braun 9 13. Deze vlucht is de laatste in dit seizoen ge weest. Mevrouw Skoblin, die, zooals men weet, ge arresteerd is, ziet men hier het politiebureau betreden. JAARVERGADERING VAN DE DAMCLUB. De agenda van de jaarvergadering der Beverwijksche Damclub, die op Donderdag 30 September in café ,De Groentebeurs" aan de Meerstraat gehouden wordt luidt als volgt 1. Opening. 2. Notulen, 3. Ingekomen stuk ken en mededeelingen. 4. Jaarverslag secre taris. 5. Jaarverslag penningmeester. 6. Verkiezing bestuur. 7. Benoeming kascom- missie. 8. Bespreking contributie. 9. Bespre king conpetitie. 10. Rondvraag. 11. Slui ting. AUTO IN BRAND Gistermiddag omstreeks half zes raakte aan de vuurlijn, ter hoogte van den Kager- weg, bij het wegrijden een zoo goed als nieuwe personenauto in brand, De wagen brandde, doordat er geen bluschmiddelen aanwezig waren, geheel uit. De brand is waarschijnlijk ontstaan bij het starten van de auto. De zwaar gehavende wagen is later in den avond weggesleept. Persoonlijke ongevallen kwamen gelukkig niet voor. De bestuur- wist zich juist bijtijds in veiligheid te stel len. LEDENVERGADERING VAN „TURNLUST". De Gymnastiekvereeniging „Turnlust" hield gisteravond in het Kennemer Hotel een goed bezochte ledenvergadering. De voorzitter, de heer J. steyn herinnerde in zijn openingswoord aan de mooie suc cessen, die de vereeniging in den afgeloopen zomer mocht behalen. Na de vaststelling van de notulen volgde een bestuursverkiezing. In de plaats van mevr. A. GrootHoogland, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd mej. J. Waterdrin ker gekozen. Mej. D. Tabak en de heer P. Olthoff werden bij acclamatie herkozen. De heer A. Stoppa werd benoemd tot lid van de kascommissie. Naar de in December te houden jaarver gadering van den Kennemer Turnkring wer den afgevaardigd Mej. D. Tabak en de heeren P. Olthoff en G. Tabak. Na de rondvraag sprak de voorzitter een slotwoord, waarin hij de leden in het a.s. gymnastiekseizoen opwekte, om het turnen van de vereeniging op een zoo hoog mogelijk peil te brengen. LAWNTENNISCLUB „BEVERWIJK". Tot besluit van 't in de afgeloopen weken gehouden onderling tournament zal de Lawntennisclub „Beverwijk" op Zaterdag 2 October in het Kennemer Hotel een feest avond houden. Aan dezen avond zal medewerken de conferencier Jack Funny, terwijl „The Blue Rhythm Breakers" de dans muziek zullen verzorgen. De avond is slechts toegankelijk voor leden en introducés, waai-voor introducties bij het bestuur moeten worden aange vraagd. HET EERSTE WINTERCONCERT VAN „ZANGLUST". Soldatenkoor uit Faust. Voor het in November te geven eerste win- terconcert zal het mannenkoor „Zanglust" het bekende soldatenkoor uit Gounod's opera Faust in studie nemen. Ook zal op dit concert de eerste uitvoering in Nederland geschieden van het nieuwe groote koorwerk „Hannibal's Overtocht" van Gerard H. Boedijn. Het bestuur is in onderhandeling met een bariton-solist van groote reputatie. Deze so list zal zich tevens doen hoor en in de solo, welke voorkomt in „Bede" van Heinze. Zangliefhebbers en vooral tenoren, die aan dit concert nog wenschen mede te werken, zullen goed doen zich zoo spoedig mogelijk aan te melden. BIJSLAG VOOR MEERDERJARIGE GEZINSLEDEN VAN WERKLOOZEN. B. en w. hebben besloten medewerking te verleenen aan de toepassing van de in de laatste twee circulaires van den Minister van Sociale Zaken vervatte regelingen Meerderjarige inwonende gezinsleden van werkloozen, die ingevolge de ministriëele steunregeling worden ondersteund kunnen derhalve voor dezen extra-bijslag in aanmer king komen. Daarbij moet aan eenige voorwaarden wor den voldaan. Zij moeten namelijk valide zijn; tenminste gedurende 13 weken in loondienst hebben gewerkt tegen een loon van tenminste f8.per week (land- en tuinbouwarbeiders tegen een loon van tenminste f7.per week) en zij moeten zonder hun schuld ont slagen zijn. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar voor de georganiseerden bij de besturen van hun organisaties, voor de ongeorganiseerden bij den Dienst voor Sociale Zaken en aan het stempellokaal. De bijslag zal f 2.per week bedragen. Voor land- en tuinbouwarbeiders f 1.50 per week. Zoodra de omvangrijke administratieve voorbereidingen zullen zijn geëindigd, zal tot het verstrekken van de bijslagen worden overgegaan. Met een en ander zal zooveel mogelijk spoed worden betracht. Ten aanzien van de spaarregeling voor B- steun zullen zoo spoedig mogelijk nadere me dedeelingen volgen. FEESTAVOND VOOR DE ZANGERS. Het mannenkoor „Zanglust" zal na zijn eerste winterconcert een St.-Nicolaasavond organiseeren voor de leden met hun dames. De voox-bereiding van dezen feestavond is weer in handen gesteld van de bekende feest commissie, die zich reeds menigmaal op dit terrein verdienstelijk maakte. VEILING ONS BELANG. Dubbele boonen per K.G. f 0.06—0.10. Snijboonen per K.G. f 0.08—0.i7. Trosboonen per K. G. f 0.12—0.14. Rentegevers per K.G. f 0.10—0.14. Tomaten A per 100 pond f 3—3.50. Tomaten B per 100 pond f 2.20—2.70. Spruiten per K.G. f 0.07—0.13. Sla per kist f 0.25—0.30. Andijvie per kist f 0.20—0.25. Groene kool per 100 stuks f 2.50—3.00. Roode kool per 100 stuks f 34.50. R. K. V. V. A.DO. Het programma voor Zondag luidt: LisseA.D.O. 2.30 uur. S. J. C. 2—A. D. O. 2. 2.30 uur. I. E V. 2—A.D.O. 3 2.30 uur. A. D. O. a—W. S. V. a, 1 uur. K. L. M. vliegt vijfmaal per dag naar Londen. Regeling voor de wintermaanden. In de wintermaanden zal men vijfmaal per dag naar Londen kunnen vliegen, ge lijkmatig verdeeld over den geheelen dag. Tot de sluiting der wereldtentoonstelling kan men driemaal, daarna twee maal per dag naar Parijs, waarvan een tusschenlan- ding te Brussel wordt gemaakt. De Scandinavian Air-Express wordt voor de eerste maal in de wintermaanden doorge vlogen tot Stockholm. De verbinding met Milaan blijft gehandhaafd en wordt door de K.L.M. gevlogen tot Frankfort en verder door de Deutsche Lufthansa. De Blauwe Donau-Express blijft Amsterdam met Praag en Weenen verbinden. Vele lijnen zullen over Rotterdam worden geleid, om ook de Maasstad in het Europeesch verkeer op te nemen en aansluiting te geven op de dien sten van en naar Londen. Van de blnnenlandsche lijnen worden slechts hopelijk voor de laatste maal de lijn naar Twente en die naar Groningen gedurende de wintermaanden gesloten. Tenslotte zal het zich gunstig ontwikke lende luchtnet in West-Indië worden uitge breid met twee diensten per week naar Ba- i-anquilla en Trinidad, zoodra de bestelde Lockheed Super Electra-Vliegtuigen zijn af geleverd, waardoor het K.L.M.-net op ver schillende punten aansluiting zal geven op het uitgebreide luchtnet van de Pan-Ame rican Airlines. ERNSTIG ONGELUK AAN BOORD VAN EEN MOTORLOGGER. Dinsdagochtend te circa half twaalf was 24-jarige motordrijver G. R. aan boord van den logger SCH. 132, liggende in de nieuwe binnenhaven te Scheveningen, bezig den mo tor op gang te brengen. Hij werd daarbij geassisteerd door twee collega's. Op een ge geven moment sloeg uit den motor plotseling een groote steekvlam. Deze had op het met vet en olie doordrenkte pak van den motor drijver onmiddellijk vat. In een oogenblik stond de jongeman in lichter laaie. Zijn vrienden durfden hun collega niet te hulp komen, aangezien ook hun kleeren met vet en olie waren besmeurd. De ongelukkige R. rende naar het dek en sprong zonder zich te bedenken in het water tusschen het schip en den wal, Twee Scheveningers, die er getuige van waren, haalden hem weer op het di*oge. De man bleek er ernstig aan toe te zijn. Over het geheele lichaam had hij brandwon den geki'egen. HOLL.—AMERIKA LIJN. Lochgoil (t.) 27 te L. Angeles. «lam New-York n. Rott. 26 te Halifax. Drechtdijk Rott. n. Vancr. 25 te Los Angeles, yeendam 28 v. N.-York te Rotterd. •Maasdam, Philad. n. R. via Ldn. 27, 470 m. W. van Valentia. HOLLAND—AFRIKA LIJN. jPnngfont. 28 v. Rott. n. Bremen, jagersfont. 28 v. R. naar Hamburg. Meliskerk 28 v. Rott. n. Beira. HOLLAND—W. AFRIKA LLJN. jaarstroom (t.) 25 v. Port Bouet. Hn HOLL. BR. INDIë LIJN. «oogkerk (u.) 27 van Safaga. o. HALCYON LIJN aQ Zwolle, Les Fal. n.Velsen p. 28 Dungeness xr.a HOLLAND—OOST AZIë LIJN. SftVt.) 26 van Penang. gierkerk (uitr<) 27 v> Colombo. Rozenburg Vaerton n. Vlaard. 29 (10 v.m.) 8bn?A van verwacht. Anxsteidam Rott. n. aBgnoli., p. 28 Gibr. HOLL.—OOST AZIë LIJN. Jap. n. Amst. 28 v. Rotterd. HOLLANDAUSTRALIë LIJN. Aagtekerk 28 v. Hbg. n. Rotterdam. Heemskerk (uitr.) 27 v. Safaga. KON NED. STOOMB. MLJ. Achilles, Piraeus n. Amst. p. 27 Finisterre. Ajax 27 v. Amst. te Kopenhagen. Ariadne 27 v. Nea Playa n. Vathy. Baralt, Amst. n. Barbad. 26, 80 m. Z. v. Land's End. Berenise, Venet. n. Amst. p. 27 Gibraltar. Boskoop, Chili n. Amst. 27 van Cristobal. Calypso 27 v. Stamboul n. Panderma. Crijnssen 28 (6 n.m.) v. Barb, te Amst. verw. Deucalion, Amst. n. Piraeus p. 27 Ouessant. Fauna, R. n. Algiers p. 27 Ouess. Ganymedes, Rott. n. Tunis p. 27 Ouessant. Hermes, Bourgas n. Rott. 27, 140 m. Z.W. van Land's End. Oranje Nassau 26 v. Curasao n. Pto. Bacello. Orion 27 v. Lefkandi te Calamata. Orpheus 28 v. Stettin te Amst. Rhea, Rott. n. Lissab. p. 27 Ouessant. Theseus 27 v. Vigo n. Amst. Tiberius 27 v Messina n. Palermo. Ulysses 27 v. Piraeus te Alexandrië. Van Renselaer, Param. n. Amsterd. 28 (n.m.) te Plym verw. Bacchus 28 v. Susa te Sunderland. Crijnssen 28 v. W.-Indië te Amsterdam. Her mes Bourgas n Rott p. 28 Lydd Trajanus 28 v. Izmir te Stamb. Van Rensselaer, Paramaribo naar Amster dam p. 28 Ouessant, KON. HOLLANDSCHE LLOYD Zaanland (u.) 27 te Rio Jan. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Gede (uitreis) pass. 28 Sept. Perim. Ameland (th) p. 28 Perim. Dempo (th) 28 van Marseille, Buitenzorg (th) 28 te Marseille. Kedoe (uitreis) pass. 28 Sagres. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alhena 27 v. Hamb. n. Rotterdam. Alpherat (u.) 27 te Montevideo. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Saleier (t.) 28 v. Port Said. Moena (u.) 28 van Suez. Tarakan (t.) 28 v. Hamburg. P. Laut (u.) 27 van Genua. Chr. Huygens 30 (v.) v. Bat. te Amsterdam verwacht. Marn. v. St. Aldeg. (u.) p. 27 Gibraltar. Soemba (th) 28 v. Batavia. P. Roebiah (uitr.) 28 te Batavia. STOOMV. MIJ. OCEAAN. Antenor Jap. n. Rott. 27 te Singapore. Benreoch, Hongk. n. Rott. 27 te Singapore. Medon, Rott. n. Java 28 v. Suez. Memnon, Jap. n. Rott. 23 v. Col. Prometheus 26 v. Lpl. te Bat. Ajax 24 v. Yokohama n. Rott. Radnorshire Dairen n. Rott. 26 v. Penans Polyphemus, Bat. n. Amst p. 28 Gibraltar Cyclops 27 v. Rott. te Yokohama. Glenapp, Dairen n. Rott. 27 van Woosung. AANGEKOMEN. 27 September: Texelstroom s.s. Liverpool Merel s.s. Londen Orpheus s.s. Stettin Pan Gothia m.s. Aruba 28 September: Holland (Lith.) s.s. Klaipeda Ashlea s.s. Uleaborg Buesten m.s. Houston Elie s.s. Archangel. Biruta s.s. Riga VERTROKKEN. 27 September: Lena s.s. Rotterdam Tartary s.s. Zwijndrecht Ettore s.s. Rotterdam Themis s.s. Bremen Ransdorp s.s. Stockholm Falcon s.s. Harlingen 28 September: Gro s.s. Buenos-A ves Patria s.s. Rotterdam Corinthiakos s.s. Rotterdam Scheepsbouw voor Engeland. De voor Engelsche rekening op de werf der firma E. J. Smit Zoon te Westerbroek ge bouwde motorboot Teasel is met goed gevolg te water gelaten. Het schip heeft een draag vermogen van 300 ton en zal worden uitge rust met een Deutz-Dieselmotor van 400 PK. Groote diepgang. Het Zweedsche tank-m.s. „Pan Gothia" passeerde Maandagavond, komende van Aru ba, het Noordzeekanaal met een diepgang van 8.9 Meter. Beslag opgeheven. Zooals reeds eerder gemeld werd beslag ge legd op het Nederlandsche s.s. „Jeannette" toebehoorende aan de reederij Soetermeer, Fekkes Cargadoorskantoor te Rotterdam. Naar thans uit Vlissingen wordt bericht is dit beslag opgeheven en kon het schip de reis naar West-Hartlepool voortzetten. HAARLEM, 28 Sept. 1937. Ondertrouwd: 28 Sept.: H. J. Dankmeïjer en A. J. Ludriks. Bevallen: 25 Sept.: C. E. Sizoo—Weijers, z. 26 Sept. H. B. Bootsma—Jansen, d., 27 Sept.: H. Klok—v. Bentem, d., J. G. M. Zedel—Kuij- per, z., T. W. v. DortVisser, d. 28 Sept.: G. A. v. AkenStraver, z. Overleden: 26 Sept.: P. v Hagen, 77 j., Roerdompstraat. 27 Sept.: W. A. J. Onland— Letanche, 79 j., Badhuisstr. 28 Sept.; J. Bak ker—Jansma, 69 j.. Slaperdijkweg

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 7