Minister Colijn öp de Frans Hals Tentoonstelling. BEVERWIJK De nieuwe bioscoopprogramma's. Luxor-Theater. tfpf Luxor-Theater vertoont deze week als irfdnuromer .JSwing High. Swing Low", MacMnrcay. Dorothy Lamonr en Ca- le Bombard spelen in deze boeiende film Üp hoofdrollen. Ma&gie is tot dusver in nachtclubs, pn heeft zich daarbij een rijken aanbidder •ïriorven Het is een sympathieke jongeman Pt een groote vee-ranch in Californië, en n zekeren dag wordt Maggie verrast door p?n schriftelijk aanzoek van hem. Zij wil prhter eerst eens in Californië poolshoogte ««n nemen en haar vriendin Ella weet od een in die richting Varende boot een haantje als kapster te bezorgen. Maar als de vriendinnen onderweg in Panama-City gaan Ttassagieren, maken zij kennis met Skid Tahnson en zijn vriend Harry, en dat is het hp<nn van het einde. Haar onbekendheid pfc de panameesche zeden brengt Maggie •n een café in moeilijkheden en een geani- meerd massa-gevecht volgt. Terwijl ze voor den politierechter staan, vaart Maggie's boot weg en de hooge boete hra opgelegd, maakt zoowel Skid als Maggie Jlatzak En zoo krijgt vriend Harry behalve skid ook Maggie te logeeren. Ondanks Skid's tegenstribbelen en onbe rekenbaarheid en voornamelijk dank zij Mamie's doortastendheid komt het drietal tenslotte aan het werk in het café van de nude Murphy. Harry speelt er op de piano, Maggie treedt er op als girl en Skid laat er ïtin fantastische trompet klinken. Tntusschen heeft Skid met zijn trompet eroot succes, zoo zelfs, dat een impressario hem een contract voor een New-Yorksch cabaret komt aanbieden. Het is weer Maggie, die Skid, wien zelf alle ambitie ontbreekt, aanspoort deze kans te grijpen. Zij blijft bij Murphy werken als reserve voor het geval Skid ginds niet slaagt. Hij slaagt echter boven verwachting. Skid Johnson met zijn wonder trompet is de held van den dag. Skid wordt meegesleurd in een maalstroom van vermaak, musiceeren en bewierrooking. Een zangeres uit "hetzelfde cabaret weet hem telkens af te leiden, en te voorkomen, dat hij schrijft of geld over stuurt naar Maggie. Carole Lombard, Charles Arnt en Fred McMurray in „Swing- high swing low". (Luxor Theater, Beverwijk.) Ten einde raad leent Maggie reisgeld van Murphy en trekt op haar eigen houtje naar New-York. Door op te bellen betrapt zij Skid in de kamer van genoemde zangeres, waar hij, dronken, zit te slapen. Maggie besluit hierop scheiding aan te vragen, en deelt dit Skid per brief mede. Hij probeert zijn verdriet te verdrinken en ver boemelt dagen en nachten. Het gaat dan snel berg-af met Skid Johnson, nu Maggie er niet meer is om hem strak te houden, raakt hij spoedig aan den drank verslaafd en kan nergens meer werk krijgen. Op dit moment vindt zijn oude vriend Harry hem terug en biedt hem de kans dien avond met zijn band voor de radio op te treden, en zoo met één slag zijn roem te heroveren. 's Avonds voor de microfoon dreigt Skid echter wegens zwakte te bezwijken, maar Maggie snelt toe, ondersteunt hem, herin nert hem aan vroeger en terwijl de band hetzelfde nummer speelt, waarmee zij sa- samen in Panama zooveel succes hebben ge oogst, vindt hij kracht voor een parelende hot-solo en Skid Johnson's Wondertrompet schalt weer. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond ..De vrouw in het duister" met Fay Wray en Ralph Bellamy in de hoofdrollen. KENNEMERS—ALCMARIA VICTRIX. De Kennemers spelen a.s. Zondag in het Gemeentelijk Sportpark tegen Alcmaria Vic- trix in de volgende opstelling: Doel; Van Urk. Achter: Dinkla, v. d. Bos. Midden: Veenstra, Steeman, v. d. Wal. Voor: Horeman, Boom, Groot, Heideman, Brethouwer. lezing over natuurgeneeswijze. Op Donderdag 7 October zal in het Witte Kruis-gebouw een lezing worden gehouden over „Rheumatische ziekten". Met deze lezing opent de plaatselijke afdeeling van de Ned. Vereeniging voor Natuurgeneeswijze het win terseizoen. Spreker is de heer IJ. Hettema uit Rotterdam. personalia. Aan de Gemeentelijke Universiteit te Am sterdam is tot arts bevorderd de heer A. P. L. Langendijk, alhier. Het gezelschap poseert in één der zalen voor onzen fotograaf. V. 1. n. r.: wet houder M. A. Reinalda, wethouder A. G. Boes, minister Dr. H. Colijn, de heer G. D. Gratama en de loco-burgemeester de heer W. J. B. van Liemt. HET DERDE LUSTRUM VAN D.E.M. Het 15-jarig bestaan van de R.K. Sportver- eeniging ID.E.M. zal op Dinsdag 12 October in het K.S.A.- gebouw op feestelijke wijze worden herdacht. Aan senior-leden en donateurs zal op dien datum een feestavond een feestavond worden aangeboden. Een bal zal deze bonten avond besluiten. De organisatie van dezen avond be rust bij de lustrumcommissie. VERGADERING VAN „VOLKSONDERWIJS". De plaatselijke afdeeling van de vereeniging „Volksonderwijs" hield gisteravond in gebouw „Odeon" een ledenvergadering onder voorzit terschap van den heer A. Visser. Deze gaf in zijn openingswoord als zijn mee ning te kennen, dat hij voorloopig in den toe stand. waarin het openbaar onderwijs verkeert geen verbetering verwacht. Ten opzichte van het onderwijs is -de klok in 1920 een halve eeuw achteruit gezet. Spr. vreesde, dat ook de kweekeling met acte, die voor een karige be looning het werk van een volslagen onderwijs kracht moet doen, voorloopig niet zal ver dwijnen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer C. v. d. Oort gekozen in de plaats van den heer A. Visser, die zich niet meer herkiesbaar had ge steld. De heer C. v. d. Oort werd benoemd tot af gevaardigde naar de op 6 en 7 November te Utrecht te houden algemeene vergadering. Daarna werd besloten een collecte te hou den voor het Fonds tot steun en tot het hou den van een propaganda-feestavond in de maand December. ALG. NED. METAALBEWERKERSBOND. In de gisteravond in gebouw „Odeon" ge houden propaganda-vergadering van de plaat selijke afdeeling van den Alg Ned. Metaalbe- werkersbond heeft de voorzitter van het hoofdbestuur, de heer H. J. v. d. Born, een propagandarede gehouden, waarin hij er in de eerste plaats op wees, dat in Beverwijk nog vele personen voor het lidmaatschap te win nen zijn. Nog altijd bestaan er toestanden, die dringend verbetering behoeven, maar daar voor is in de eerste plaats een krachtige or ganisatie noodig en daarom moeten nog vele buitenstaanders de rijen komen versterken. Hoewel de Alg. Ned. Metaalbewerkersbond reeds 45000 leden telt moet het aantal aange slotenen nog veel grooter worden wil de bond ook inderdaad uitgroeien tot een massa organisatie. Spreker besloot zijn betoog dan ook met een krachtige aansporing om deel te nemen aan de door den bond georganiseerde propaganda-actie. De heer L. v. d. Hoef luisterde de bijeen komst op met vioolspel, waarbij hij begeleid werd door mevr. A. v. d. HeydeDierx. Zij be zorgden de vergadering met him uitstekend spel eenige genotvolle oogenblikken, waarvoor een hartelijk applaus hun deel was. BEGRAFENIS P. PRINS. Onder veel belangstelling is gistermiddag op de begraafplaats „Duinrust" het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den heer P. Prins. Vele collega's hebben den ontslapen ge meentewerkman naar zijn laatste rustplaats begeleid. Van het Bedrijf Openbare Werken was de opzichter, de heer Timmer aanwezig. Aan de groeve heeft Ds. H. Holtrop, Geref. predikant alhier een treffend afscheidswoord gesproken, waarin hij gewaagde van de wijze, waarop Prins in den besten zin gewoekerd heeft met de talenten, die God hem had mee gegeven. Hij was een goede dienstknecht, ook in het Huis van God. Niet alleen van zijn leven, maar ook van zijn graf gaat een Evan gelie-prediking uit. Zijn sterven was gewin, omdat hij gereed was. Alles was bij hem in orde. Nadat van Psalm 73 het 13de vers was ge zongen werd het woord gevoerd door den heer P. de Ridder, voorzitter van den Ned. Chr. Bond van personeel in overheidsdienst. Deze spreker herinnerde er aan, hoe de heer Prins er voor geijverd heeft de Christelijke organi satie onder het personeeel in overheidsdienst op te bouwen. Hij bracht hem daarvoor dank. Een familielid van den overledene dankte voor de belangstelling. Dinsdagmiddag drie uur bracht minister Dr. H. Colijn een bezoek aan de Frans Hals Ten toonstelling. Voor dit bezoek waren geen bij zondere maatregelen getroffen, zoodat het publiek gewoon werd toegelaten. Menige be zoeker was dan ook ten zeerste verrast, toen zij daar zoo plotseling den minister-president zagen, die met groote belangstelling luister de naar de bijzonderheden, die de directeur van het Frans Hals Museum, de heer G. D. Gratama, bij bijna elk schilderij vertelde. Behalve de heer Gratama waren bij de ont vangst ook aanwezig de loco-burgemeester, de heer W. J. B. van Liemt, en de wethouders A. G. Boes, M. A. Reinalda en E. van de Wall, als mede de gemeente-secretaris Mr. Th. A. Wesstra. Het bezoek duurde slechts één uur. Bij het vertrek dankte Minister Colijn den heer Gra tama voor zijn rondleiding. c.j.m.v. „excelsior". De Christelijke Jongemannen vereeniging „Excelsior" houdt op Maandag 4 October in de bovenzaal van het Ned. Hervormd Vereeni- gingsgebouw een bijeenkomst. De agenda ver meldt een inleiding. Na de pauze zullen ver schillende spelen beoefend worden. In verband met het puntenstelsel wat hieraan verbonden is worden alle leden verwacht. vereenigde veilingen kennemerland en vrije veiling. 29 Sept. 1937. Prijsnoteering: Suikermais per kolf f 0.01%0.03. Waschpeen per K.G. f 0.04—0.05 1/2. Spinazie per kist f 0.400.50.' Sla per kist f 0.150.30. Postelein per kist f 0.350.45. Rapen per kist f 0.40—0.45. Andijvie per kist f 0.150.25. Wortelen per bos f 0.050.07 1/2. Radijs per bos f 0.010.02. Peterselie per bos f 0.010.02 Selderie per bos f 0.020.03. Prei per bos f 0.02—0.03%. Bloemkool le per stuk f 0.100.14. Bloemkool 2e per stuk f 0.030.05. Tomaten per K.G. f 0.04—0.09. Uien per K.G- f 0.03—0.04. Witte capucijners per K.G. f 0.120.20. Kassnijboonen per K.G. f 0.20—0.24. Snijboonen per K.G. f 0.070.19. Dikke boonen per K.G. f 0.040.11. Sperc. b. z. dr. f 0.080.15. Pronkboonen per K.G. f 0.030.06. Trosboonen per K.G. f 0.150.19. Knollen per stuk f 0.020.04. Komkommers per stuk f 0.020.06. Roode kool per K.G. f 0.020.03%. Groene kool per K.G. f 0.02 1/20.04. Aardbeien per doosje f 0.300.35. Appelen per K.G. f 0.050.12. Peren per K.G. f 0.080.18. Meloenen per stuk f 0.040.12. Druiven per K.G. f 0.180.20. Chineesche kool per stuk f 0.03%—0.05. Ramen'as per stuk f 0.030.04. HEEMSKERK afscheid mej. m. tromp Mej. M. Tromp die bijna tien jaar aan de R.K. Meisjesschool alhier, werkzaam is ge weest heeft in verband met haar voorgeno men huwelijk, eervol ontslag gekregen. Na mens de kinderen van haar klas werd de on derwijzeres een bouquet en een cadeau aan geboden. Aan de kinderen werd een versna pering uitgereikt. personalia Tot kweekelinge met akte werd aan de R.K. Meisjesschool aangesteld onze plaatsge- noote mej. C. van Oosterum. CASTRICUM RAADSVERGADERING Woensdagmiddag vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van burgemees ter Sloet. De raad was voltallig. De mededeeling, dat de bouw van het nieu we politieposthuis f 6000 inplaats van f 4000 zou moeten kosten, lokte critiek uit van de heeren G. Res, Hellinga en B e r 1 e e, die van oordeel waren, dat dit niet volgens de schatting was. De voorzitter en wethouder Hem- m e r waren van oordeel, dat het bedrag bij aanbesteding nog wel zou meevallen. Bo vendien mocht niet uit het oog worden ver loren, dat de prijzen van de materialen ge stegen zijn. Tenslotte vereenigde de raad zich met de voorgestelde verhooging. Op aandrang van mevr. B a k k e r—P i e- terse en de heeren Berlee, Brouwer Hellinga zal aan de Esperantoclub worden gevraagd het aantal deelnemers aan den cursus op te geven, alvorens zal worden be slist op de aanvrage om een lokaal van ge meentewege ter beschikking te stellen. Het jaarverslag van den Keuringsdienst van waren gaf verscheidene leden aanleiding tot de opmerking, dat het publiek in verband met het onder het vee heerschende mond- klauwzeer moet worden gewaarschuwd het gebruik van ongekookte melk. Van Maatschappelijk Hulpbetoon was een mededeeling ingekomen, dat het bonnenstel sel niet langer zal gehandhaafd blijven, om dat de bonnen na te maken zijn. Gevreesd werd, dat de gelden niet zullen worden aan gewend voor het bestemde doel, zoodat aan de instelling zal worden verzocht bonnen uit te reiken, die niet te copiëeren zijn. De heeren De N ij s en Berlee hadden bezwaren tegen het voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing van leges ter secretarie, omdat de lasten voor de in woners reeds hoog genoeg zijn. De voorzitter meende, dat voor een gunst men ook wel iets mag vragen. Sommige tarieven zijn ook verlaagd. Mevr. B a k k e rP i e t e r s en de heeren Berlee en H e 11 i n ga merkten op, dat ar beiders voor kampeerverlof niet in staat zijn 50 cents te betalen. De voorzitter zei, dat volgens de oude verordening 50 cent per dag kon worden ge rekend. Nu zou voor dit bedrag een week lang dag en nacht worden gecontroleerd. De ge meente moet de controle betalen en wan neer de kampeerders dit bedrag niet kunnen opbrengen, wordt het een chaos, die geens zins bevorderlijk voor de badplaats zal zijn. De heer Hellinga bepleitte uitstel van behandeling. Deze verordening moet er „doorgejaagd" worden, tegen welke uitdruk king de voorzitter protesteerde. Nadat het voorstel tot aanhouding was verworpen, werd de verordening met 6 tegen 5 stemmen goed gekeurd. Ook het voorstel tot verhaal van bijdragen voor handelsscholen werd aangenomen, even als een voorstel van den heer De Nij s om het minimum-inkomen, waarvan de heffing zal geschieden, op f 1500 te bepalen. De heer De Wi 1 d t vond het een schan daal, dat de gemeente altijd alleen de kosten heeft moeten dragen. Op voorstel van B. en W. werd een crediet van f 576 verleend voor het aanbrengen van een geruischloos wegdek in de Dorpstraat bij de R.K. scholen. Eveneens wordt besloten bij den aanleg van wegen zoogenaamde gewassen betonbanden voor de trottoirs te gebruiken. B. en W. werden gemachtigd tot openbare verhuring van gemeente-weilanden. De hee ren B. Res, G. Res, P. de Wildt en Hellinga drongen er op aan een jaar verlenging toe te staan aan huurders, inplaats van 3 jaar, zulks in verband met de komende pachtwet. Vervolgens vroegen B. en W. machtiging tot het huren van een gedeelte Noordzee strand, groot 400 M2. De heer Hellinga vreesde, dat dit stranddeel afgesloten zal worden voor dege nen, die niet kunnen betalen. De gevraagde machtiging werd verleend. B. en W. stelden voor aan de firma's Korte- kaas en Turkstra en Gebr. Dienaar vergun ningen te verleenen voor den aanleg van straten. De heer De Wildt had bezwaar tegen dit voorstel, omdat een ander zal profiteeren van de door Gebr. Dienaar gemaakte kosten. De voorzitter antwoordde, dat de beide firma's zich met elkander moeten verstaan om de meest geschikte oplossing te vinden. Wethouder Hemmer zei, dat ook de 2de Groenelaan verhard zal moeten worden, wil men niet denzelfden toestand krijgen als in het Dokterspad. Het regent klachten bij B. en W. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen. Hierna kwam in behandeling een voorstelom B. en W. om den heer D. van Diepen als ge meente-opzichter in vasten dienst te benoe men. Dat B. en W. van een nieuwe tijdelijke aanstelling hebben afgezien komt, omdat de heer Van Diepen na twee jaar proeftijd tot voldoening van B. en W. heeft gewerkt. De heer De Wildt juichte het voorstel toe. maar de heeren Brouwer, Hellinga en G. Res die zich tegenstanders verklaren, om dat de raad destijds niet bij zijn benoeming is gemoeid. Met 7 tegen 4 stemmen wordt besloten den gemeenteopzichter in vasten dienst te nemen. De heer Van Diepen zal aan het hoofd ko men van een te stichten bureau voor Bouw en Woningtoezicht. Ten behoeve van de diepspitregeling werd na verdediging van wethouder De Vries den heer De Wildt het crediet verhoogd, Het rooilijnplan werd vastgesteld, nadat op voorstel van den heer G. Res de rooilijn voor den Overtoom op 16 M. was bepaald. Eveneens werden aangenomen de voorstel len tot wijziging van de bebouwingsvoor schriften b'ehoorende bij het uitbreidingsplan en tot aanvulling van de winkelsluitingsver- ordening. (Verbod tot melkventen op Zondag). Vervolgens werd een verkeersverordening vastgesteld, waarin o.m. een verbod is opge nomen voor het plaats nemen op een fiets door twee personen, zonder dat het rijwiel daarvoor kennelijk is ingericht. De voorzitter kon in dit verband reeds mededeelen, dat volgend jaar de fietser^ bij het strand voor een zeer laag tarief gestald zullen kunnen worden. Het bezwaarschrift van Dr. J. Wisse ten aanzien van het niet verleenen van een bouwvergunning gaf den raad aanleiding tot het voeren van zeer langdurige discussies, waarbij vooral de weistandsgrens en de lint bebouwing in het geding komen. De provin cie is zelfs voornemens, in dien geest zal al thans een voorstel worden gedaan, om op het „Prikkeldraadvlak" een groot stuk grond af te staan voor den bouw van zomerhuizen. De heer G. Res vond, dat de wet nageleefd moest worden, doch hij heeft wel eens andere ervaringen opgedaan. Van de provincie be hoeft de Raad zich in dit geval niets aan te trekken. De voorzitter beaamde dit, maar hij vreesde voor lintbebouwing, wanneer aan de ze aanvraag zou worden voldaan. Boven dien zou de weistandsgrens meteen bereikt zijn. De heer Hellinga is deze meening niet toegedaan. Hij werd daarin gesteund door de heeren Brouwer en G. en B. Res. Wethouder Hemmer wees er nog op, dat het hek van den dam zou zijn, wanneer deze aanvrage zou worden ingewilligd. Het voorstel van B. en W. om afwijzend op het bezwaarschrift te beschikken werd ten slotte met 3 tegen 8 stemmen verworpen. WIJK AAN ZEE r.k. bouwvakarbeidersbond. In café „De Zon" vergaderde Dinsdag de R.-K. Bouwvakacbeidei'sbond Sint Joseph on der leiding van den heer Fr. van der Mey. De afgevaardigde voor de algemeene vergadering de heer Alb. Schellevis bracht verslag uit van de feestvergadering te Arnhem, waar de herdenking plaats had van het 20-jarig be staan der landelijke organisatie. Alhoewel de afdeelingsvergadering zeer goed was bezocht ongeveer 90 pet. der le den was aanwezig bleek voor de vacante bestuurszetel geen animo te zijn, zoodat de vacature onvervuld moest blijven. Medegedeeld werd, dat scherper controle wordt gehouden op contributieschuld, wat tengevolge kan hebben dat de werkloozen- uitkeering wordt ingehouden. Voorts zal met ingang van 1 October bij de gezinsvermeer dering van het derde kind af een bedrag van f 5 tot f 8 per kind worden uitgekeerd. volksonderwijs De eerder aangekondigde ledenvergadering van de afdeeling Volksonderwijs kon wegens de geringe belangstelling geen doorgang vinden. bezoek van leerlingen. Evenals vorige jaren zal heden de fiets tocht van de leerlingen van het Gemeentelijk Lyceum te Haarlem naar Wijk aan Zee plaats vinden. Na een bezoek aan de provinciale duinen, waar een voetbalwedstrijd zal plaatsvinden, zullen de ongeveer 300 leerlingen in de res taurants „Sonnevanck" en „Welgelegen" kof fiedrinken. openbare verkooping „klein zwitserland. Woensdagmiddag heeft in café „Sonne vanck" ten overstaan van notaris J. H. Bremmers de openbare veiling plaats gehad van pension „Klein Zwitserland", gelegen aan het Julianaplein. Twee perceelen werden geveild, te weten „Klein Zwitserland" en de garage gelegen naast het pension. Perceel 1 werd opgeboden tot f 7675, bij af slag niet gemijnd. Perceel 2 werd opgeboden tot f 275, afge mijnd op f 276. Op beide perceelen, staande op f 7952 werd niet afgemijnd. de politie schietvereeniging „wes terhout" gaat feestvieren. Donderdag 7 October a.s. zullen in café „Sonnevanck" schietwedstrijden plaatsvin den, welke een feestelijk karakter zullen dra gen. De behaalde resultaten zullen 's avonds bekend gemaakt worden, waarop prijsuitrei king zal volgen. faillissementen. De Arrondissements-rechtbank te Haarlem heeft de volgende faillissementen uitgespro ken op Dinsdag 28 September 1937. E. Keur. kok, wonende te Haarlem, Wilhel- minastraat 66; Curator Mr. J. E. Goudsmit te Haarlemmermeer, Hoofddorp. J. Kloos, kantoorbediende, wonende te Haarlem, Jelgersmastraat 16; Curator Mr. L. S. Römelingh te Haarlem. De nalatenschap van wijlen den heer E. D. van Wely, in leven particulier, wonende te Bloemendaal, Kennemerweg 10; Curator Mr. P. J. Prinsen Geerlings te Haarlem. Rechter-Commissaris in deze faillissemen ten Mr. E. H. F. W. van Schaeck Mathon te Haarlem. Wegens gebrek aan actief is opgeheven het faillissement van: J. D. de Vries, teekenaar en fotograaf, wo nende te Haarlemmermeer, Badhoevelaan 3; Curator Jhr. Mr. M. U. Rengers Hora Siccama te Haarlemmermeer, Hoofddorp. ICUEEP/ TJMMÏNS HOLL.—AMERIKA LIJN. Locngoil (t.) 27 v. Los Angeles. Binnendijk, 27 v. Rott. te N.-Orl. BUderdijk, 27 v. New-York n. Boston. Bochnionar, Vanc. n. Rott. 27 v. Tacoma. Statendam, 28 v. N.-York n. Rott. Bdarn, N.-York n. Rott. 28 v. Halifax, spaarndam, 28 v. Baltim. n. New-Yoxk. urechtdijk, Rott. n. Vanc. 28 te S. Franciso. «ebraska, Vanc. n. Rott. 27 te Liverpool. HALCYON LIJN vreaenburg, 29 v. Vlaard. naar Narvik. J Zwolle, 29 v. Les Falaises te Velsen, voor Rott. Stad Schiedam, 28 v. Vlaard. te Lulea, vertr. n- Rott.-Vlaard. «ozenburg, 29 v. Vaerton te Vlaardingen. swd Maassluis, 29 v. Rott. n. Narvik. VW* rg' 30 (n.m.) v. Narvik te Rott- viaard. verw. Maasburg, Wabana n. Rott.-Vlaard. 28, 1200 v- Valentia. holl.and- afrika lijn 29 v. Rott. te Bremen. ifJii. Htein, 29 v. Rott. te Hamburg. Mekskerk (u.) 29 te Antw. HOLL.—OOST AZIë LIJN. Gaasterkerk, Amst. n. Rott. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk, 29 v. Hamb. te Norderham. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk, 29 v. Hamburg te Rott. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (u.) 29 te Santos.' KON. NED. STOOMB. MIJ. Montferland (t.) 30 (9 v.m.) te EJmuiden verw. Ceres, 28 v. Guantenamo n. Queenstown. Achilles, Pireaus n. Amst. 29 (12 n.) 45 m. ZW. v. Ouessant. Ajax, 29 v. Kopenh. n. Gdynia. Van Rensselaer, W. Indië n. Amst. 29 van Havre 30 (5 n.) verw. Poseidon, Susa n. Londen p. 39 Finisterre. Merope, 29 v. Amst n. Hbg. Odysseus, 29 v. Amst. n. Kopenh. Baarn, 26 v. Talcahuano te Corral. Colombia, 28 v. Barbad. n. Amst.. Euterpe. 28 v. Amst. te Bordeaux. Hermes, 29 v. Bourgas te Rott. Nereus, 28 v. Odense n. Stettin. Oberon, 27 Limni n. Lefkandi. Pluto, 28 v. Danzig te Kopenh. Saturnus, Oran n. Granton 28, 30 m. Z.O. van Niton. Titus, 28 v. Bari n. Dubrovnik 2. Triton, 28 v. Barna n. Malta. Vulcanus, 29 v. Genua te Savona. Tiberius, 28 v. Palermo naar Lipari. HOLLAND—W. AFRIKA LIJN. Amstelkerk, 28 v. Hamburg te Amst. NED.-INDISCHE TANKSTOOMBOOT MIJ. Mirza, 24 v. Rouaan te Curapao. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kedoe (u.) p. 28 Gibraltar. Kot-a Nopan (th.) p. 29 Guardafui. Slamat, 29 v. Batavia n. Rott. Buitenzorg (t.) 29 v. Marseille. Baloeran (u.) 29 v. Rott. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aldabi (th.) 28 v. Bahia. Alphacca 30 (6 v.m.) v. B.-Ayres te Rott. verw. Alhena, 29 v.a Hamb. te Rott. STOOMV. MIJ NEDERLAND. Chr. Huygens (t.) 30 (12 n.) verw. Tarakan, 29 v. Batavia te Amst. Marnix v. St. Aldegonde (u.) 28 van Algiers. Salabangka. <t.) 28 v. Algiers. Tawali (u.) 27 v. Banjoewangi. Joh. de Witt (u.) 28 v. Belawan. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Euryades, Bat. n. Amst. p. 29 Prawle Point. Benlawers, Japan n. Rott. 28 te Singapore. Antenor, Japan n. Rott. 29 v. Singapore. Bendoran, Osaka n. Rott. 27 te Yokohama. Glenbeg, Dairen n. Rott. 28 v. Pt. Said. Patroclus. Jap. n. Rot. via Londen 28, 550 m. Z. v. L. End. C. of Bagdad. China n. Rott. 28 te Singa pore. aangekomen. 28 September: Elie s.s. Archangel Regin s.s. Londen Crijnssen s.s. West Indië Medea s.s. Danzig Biruta s.s. Riga Olga m.s. Londen 29 September: Gaasterkerk s.s. Japan Tarakan m.s. Hamburg Veenenburgh m.s. Middlesbro Stad Zwolle s.s. Les Falaises. Belorussiya s.s. Archangel Merkland s.s. Londen Petter m.s. Curapao Venersborg s.s. Norrköping vertrokken. 28 September: Corinthiakos s.s. Rotterdam Boston Trader m.s. King's-Lynn Laurent Meeus m.s .Houston Ashlea s.s. Lorenzo-Marquez Bowling s.s. Leith Yewvalley s.s. Delfzijl Amstelstroom m.s Huil Birgit s.s. Archange1 Merel s.s. Londen 29 September: Vahur s.s. GdynU Scheepsbouw voor buitenland. Op de scheepswerf der firma E. J. Smit Zoon te eWsterbroek is de kiel gelegd voor den bouw van een motor vrachtboot met een draagvermogen van 700 ton lading. De order voor dezen bouw werd gegeven door een En- gelsche reederij. Om le bunkeren. Dinsdag passeerde alhier het Britsche s.s. „Ashlea", komende van Uleaborg met een la ding hout, naar Amsterdam. Daar heeft het schip zijn bunkervoorraad aaangevuld en het vertrok gisteren met de voor Afrika bestem de lading naar Lorenzo-Marquez, een diep gang hebbende van 7,3 Meter. Ertsaanvoer. Het Nederlandsche s.s. „Stad Zwolle" arri veerde gisteren met een lading ijzererts, ko mende van Les Falaises, aan het Hoogoven- bedrijf. Groote lading Russisch hout. Met het Russische s.s. „Belorussiya" werd gisteren van Archangel een groote lading Russisch hout aangevoerd voor Zaandam. Wanneer men de grootte van dergelijke sche pen en de hoeveelheid geladen hout in oogen- schouw neemt maakt dit toch wel een heel groot verschil met de „houtbooten", die vroe gere jaren hier passeerden. Deze waren n.l. wel de helft kleiner en hadden dan ook veel minder deklast dan tegenwoordig

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5