ff 968 ONS SPECIALE KNIPPATROON. RADIO Per K.L.M.van Curasao naar Aruba Wat is charme? PÜROL3T Italiaansche regeerin» verwacht geen heil van (lriemogendhetlen- conferentie. Vrijwilligerskwestie behoort volgens haar in de non-interventie commissie thuis. Bovendien mag Duitschland niet gepasseerd worden. In Italiaansche kringen te Londen wordt medegedeeld, dat de Italiaansche ambassa deur te Londen. Grandi, aan minister Eden de redenen uiteen heeft gezet, waarom Italië zekere opwerkingen heeft gemaakt tegen het FranschBritsche voorstel inzake de bespre kingen der drie mogendheden over de inmen ging in Spanje. De ambassadeur herinnerde Eden er aan, dat het terugtrekken van de vrijwilligers reeds in de niet-inmengings-commissie was behan deld en zijn regeering zag niet in, waarom deze kwestie in een conferentie der drie mo gendheden behandeld zou moeten worden. De door Grandi aangevoerde argumenten zijn: de besprekingen der drie mogendheden zouden parallel loopen met de besprekingen van de niet-inmengingscomissie, welke ook reeds de vrijwilligerskwestie behandelt. Vol gens de opvatting van de regeering te Rome kan de vrijwilligerskwestie niet alleen worden opgelost, aangezien de rechten van oorlog voerenden hiermede verbonden zijn. Tenslotte is de Italiaansche regeering van meening, dat het terugtrekken van de vrijwil ligers niet een zaak is, welke alleen Frankrijk, Engeland en Italië aangaat. Verder verlangt Italië, dat ook puitschland deelneemt, hetgeen wel blijkt uit de redevoe ringen van den Duce en den Fuehrer. Naar verder verluidt zou Italië er in toe stemmen de kwestie van de vrijwilligers en de toekenning van de rechten van oorlogvoeren den gemeenschappelijk te bespreken, het ver langt evenwel, dat men niet zal wachten tot alle vrijwilligers teruggetrokken zullen zijn, alvorens de rechten van oorlogvoerenden zul len worden toegekend. Toch een conferentie? In Britsche diplomatieke kringen gelooft men niet, dat deze Italiaansche démarche een beletsel behoeft te zijn voor de Britsch-Fran- sche uitnoodiging tot driezijdige besprekingen. Men geeft te kennen, dat men aan de door Grandi te berde gebrachte bezwaren niet de beteekenis van een weigering wil toekennen en dat de Fransch-Britsche nota te Rome zal worden overhandigd, zoodra het overleg tus- schen Londen en Parijs is geëindigd. In elk geval is men te Londen steeds minder geneigd de bespreking van het non-interventievraag- stuk op de lange baan te laten schuiven of zich te leenen voor vertragende manoeuvres, van welken kant zij ook komen. Beëediging van Mr. Patijn uitgesteld. Door lichte ongesteldheid van*H. M. de Koningin. 's-GRAVENHAGE, 1 October. Naar wij vernemen is de beëediging van mr J. A. N. Patijn, als minister van buitenlandsche za ken, welke hedenmiddag 2 uur op het Loo door H. M. de Koningin zou geschieden, we gens lichte ongesteldheid van de Koningin tot later uitgesteld. De Frans Halstentoonstelliug. Meer dan zeventigduizend bezoekers. Naar wij vernemen is de Frans Halsten toonstelling, die gistermiddag gesloten werd, in totaal door ongeveer 71.400 personen be zocht. Den laats ten dag was het aantal be zoekers grooter dan andere werkdagen. .Klaar blijkelijk wilden nog tal van personen van deze» laatste gelegenheid om een zoo vol ledig oeuvre van den grooten meester bijeen te zien gebruik maken. Britsche vliegboot aan de Grieksclie kust verongelukt. Vier inzittenden omgekomen. ATHENE. 1 October (Reuter). Een Britsche verkeersvliegtboot is bij de daling nabij Pha- leron ongelukkig op het water neergekomen en volkomen onder water verdwenen. Bij dit ongeluk dat aan slecht zicht te wijten zou zijn, hebben vier personen het leven verloren. Zes inzittenden werden ge- gewond. K.L.M.-PILOTENCORPS IN WEST-INDIë UITGEBREID. AMSTERDAM, 1 October. Ter aanvulling van het corps vliegtuigbestuurders der KL.M. in West-Indië is heden per boot naar de West vertrokken de K.L.M.-pilootK. J.Ruepplin von Keffikon, die voor den duur van eenige jaren in West-Indië zal blijven. Tot nog toe konden de verschillende lijnen der K.L.M. in West-Indië gevlogen worden door de beide tot nog toe aldaar gestation- neerde vliegtuigbestuurders, den chef-piloot Th. M. J. Verhoeven en den Amerikaanschen vlieger Vieellio. De geleidelijke uitbreiding van het aantal luchtlijnen en de uitbreiding van de luchtvloot der K.L.M. hebben thans tot personeelsuitbreiding geleid. De beide Lockheed Super Electra-vliegtui- gen, die aan de thans dienstdoende twee Fok ker F 18 machines zullen worden toegevoegd, zullen waarschijnlijk in de eerste helft van November worden afgeleverd. De K.L.M.-ge- zagvoerder Geyssendorffer zal in Amerika de twee toestellen overnemen en voor den over tocht naar West-Indië zorg dragen. AANBESTEDINGEN. HAARLEM Vrijdag. Hedenmorgen werd door den Rijkswater- ftaat te Haarlem aanbesteed; het maken van een rijbaan en rijwielpaden met een verhar ding van asphaltbeton en het maken van rijwiel- en voetpaden met een verharding van betontegels, met bijkomende werken op Rijks weg no. 9 (gedeelte VelsenAlkmaar) in de gemeente Heemskerk. Het laagst werd inge schreven door J. Oocns te Avenhorn voor 88.700. Verder werd aanbesteed: het maken van wegverhardingen op den Rijksweg No. 4, ge deelte AmsterdamSassenheim, tusschen den Lisserbroekweg en de Hoofdvaart, met bij komende werken-. Laagste inschrijver was L. van Gent te Nijmegen voor 262.500. -isSSV» jk J 7 J Deze week stellen wij een speciaal patroon beschikbaar, waaruit verscheidene kleeding- stukken voor de wintergarderobe kunnen wor den gemaakt. Het ligt in de bedoeling, een dergelijk patroon van tijd tot tijd op te nemen, in de verwachting dat velen hiervan graag gebruik zullen maken. Het patroon bestaat uit de volgende'model len: A. Eenvoudige vlotte blouse, die van voren meteen rij knoopjes gesloten wordt. Zeer modern is hierop een strik van geruite tafzij te dragen. B. De rok loopt een ietsje klokkend uit. De eenige garneering bestaat uit een tweetal schuine zakjes. C. Aardige kraaglooze kazak van soie impri- mee. Het bovendeel wordt dichtgeknoopt. Het staat echter bijzonder aardig, wanneer men er een shawltje in een bijpassende tint onder draagt en een paar knoopen open laat. Naar verkiezing kan men de rok van voren open la ten of dichtstikken D. Deze kazak, die van voren geheel dicht geknoopt wordt is vervaardigd van wollen stof. Juist door den eenvoud werkt dit model zoo gedJstingeerd. E. Sportieve mantel van geruite wollen stof. De kraag, de voorkant en de groote zak zijn doorgestikt, sportieve donkere knoopen, en .een breede leeren ceintuur in dezelfde tint cóxnpjèteeren dezen mantel. F. Deze kazak is vervaardigd van goud- of. zilverbrocaat. Gedragen'op rok, G. Wordt van satijn of velourschiffonVervaardigd; deze ka zak vormt een eenvoudig schouwburg- of di nertoilet. H. Plissee is op het ©ogenblik zeer modern, dus waarom zouden we er het aardige visi tetoiletje niet mee garneer en? Een breede strookt vormt de zoomafwerking, terwijl een smalle volant langs de mouwtjes de puntige zakjes en het kraagje genaaid wordt. Het blousje sluit met een rij kleine ronde knoop jes en lusjes; de rok is vierbaans. Een breede ceintuur van hetzelfde materiaal der japon wordt van achteren gestrikt. Een niet te onderschatten voordeel van al deze kleedingstukken op hetzelfde grondpa troon is, dat men vele combinaties kan maken die altijd bij elkaar passen. Prijs van het patroon 47 ets. Het is van Maandag af gedurende een week te verkrij- Kennemerlaan 42, IJmuiden. Breestraat 29, Beverwijk. PROGRAMMA ZONDAG 3 OCTOBER. HILVERSUM I. 1875 M. _TT 8.30 NCRV, 9.30 KRO, 5.00 NCRV, 7.45— 11.30 KRO. x 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gramofoonmuziek. 10.10.15 Hoogmis. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 KRO-orkest. (Om 1.00 Boekbespreking). 2.00 Vragenbeantwoording. 2.45 Gramofoon muziek. 3.00 Russisch koor „Choeur Ukrainien" (Om 3.20 Gramofoonmuziek). 4.00 Ziekenlof. 4 55 Sportnieuws. 5.00 Gewijde muziek (Gr.pl.). 5.50 Nederd. Hervormde Kerkdienst. Hierna: Gewijde muziek (Gr.pl.). 7.45 Sportnieuws. 7.50 Missie praatje. 8.10 Berichten ANP. Mededee- lingen. 8.15 Rozenkrans-Lof. 9.00 KRO-orkest. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Radiotooneel. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Epiloog. 11.00—11.30 Esperantolezing. HILVERSUM II 301 M. 8 55 VARA, 12.00 AVRO, 5.00 VPRO, 5.30 VARA, 6.30 VPRO, 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Voetbalnieuws, Postduivenberichten. 9.05 Tuinbouwpraatje. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.45 Lezing „Van Staat en maatschappij". 10.00 VARA-orkest en so list. 10.40 Declamatie. 11.00 „Fantasia" en ,.De Krekeltjes". 12.00 Orgelconcert. 12.10 Kovacs Lajos' orkest en solisten. 1.15 Gramofoonmu ziek. 1.30 Causerie „Wat in Indië verandert". 1.50 Gramofoonmuziek. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 Pianovoordracht. 3.00 Concert mmv. so listen, luistervinkenkoor „Amsterdam" en het Omroeporkest. 4.30 AVRO-Dansorkest. 4.55 Sportnieuws ANP. 5.00 Gesprekken met luiste raars. 5.30 Kinderuur. 6.00 Voetbalpraatje. 6.15 Sportnieuws ANP., Gramofoonmuziek. 6.30 Re portage. 6.45 Doopsgezinde Kerkdienst. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Radiotoo neel met muziek. 9.20 Fransch Musette-pro- gramma. 9.50 Radiojournaal. 10.05 Omroep orkest mmv. solist 11.00 Berichten ANP. Hier na* AVRO-Dansorkest. 11.40—12.00 Orgelspel. DROITWICH 1500 M. 12.50 BBC-Harmonie-orkest en solist. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.20 Voor tuinliefhebbers. 2.40 Falkman's Apachen-orkest en soliste. 3.20 Het New Metropolitan Symphonie-orkest. 4.20 Missiepraatje. 4.40 Het Bridgewater kwintet. 5.20 Russisch Studentenkoor. 5.50 Eugene Pini's Tango-orkest. 6.20 Causerie „Great oc casions in the house of Commons". 6.40 Fred Hartley's Sextet en solist. 7.10 Declamatie. 7.30—8.15 BBC-Theater-orkest. 8.20 Kerk dienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Berich ten 9.25 Het Orchestre Raymonde en het BBC-Koor. 10.10 Viool en piano. 10.50 Epiloog. RADIO PARIS 1648 M. 7.10, 8.20 en 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Orgelspel. 12.40 Gramofoonmuziek. 12.50 An- dolfi-orkest, en zang. 3.20 Zang. 5.20 Dansmu ziek 7.50 De Melodians en Pianoduo. 8.35 Zang 8.50 Radiotooneel. 10.50 Gramofoonmu ziek. 11.20—1.20 Jo Bouillon's dansorkest. KEULEN 456 M. 5.20 Havenconcert. 7.35 Gevarieerd concert. ö.50 Gramofoonmuziek. 10.20 en 11.20 Rijks zendingen: Nedersaksisch symphonie-orkest. I.25 H Hagestedt's orkest, Schrammelensem- ble en'solist. 3.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Emil Roosz' orkest., 6.30 Gramofoonmuziek. 7.20 Rijkszending: Omroeporkest, -koor en solis ten. vrouwentrio en mannenkwartet. 9.50— II.20 Georg Freundorfer en Willi Libiszowski met hun orkesten. BRUSSEL 322 M. 9.25 Gramofoonmuziek. 10.50 Gewijde mu- De „Snip", de K. L. M.-vogel, staat op het vliegveld Hato, aan de Noordkust van Cura gao, gereed om ons zoo meteen naar Aruba te brengen. Reeds sedert 22 December 1934, na de geslaagde Oceaanvlucht, onder commando van den gezagvoerder Hondong, is deze ma chine uit het Hollandsche nest op Schiphol verdwenen. Van 19 Januari 1935 af wordt een geregelde dienst tusschen Curacao en Aruba onderhouden, aanvankelijk op twee dagen in de week dubbeldaags, later op iederen dag. Het 130 K.M. lange traject wordt in circa 35 minuten afgelegd, terwijl de bootreis ongeveer 7 tot 8 uren in beslag neemt. Het verkeer tusschen de beide eilanden is sedert de instel ling van den luchtdienst met meer dan 60 pCt. toegenomen. Zoowel voor het handelsverkeer als voor het overbrengen van gouvernements ambtenaren is deze verbinding dan ook van het grootste belang. Het landingsterrein Hato, van 1929 tot 1931 gebruikt door de P(an) A(merican) A(irways), beschikt over een goede afwatering, een hal, waarin kantoren zijn gevestigd en lokalen voor den douane-, immigratie- en radio dienst, terwijl een wachtruimte den lucht- passagiers en bezoekers onderdak verschaft en een eenvoudig buffet voor het verdere zorgt. Een tweede hal biedt ruimte voor een drietal Fokker F 18 machines, de. kantoren van den technischen dienst, enkele werkplaat sen. een magazijn, zoomede wasch- en kleed lokalen voor het personeel. De wegverbinding met Willemstad is bijna gereed en voldoet aan moderne eischen. Op Aruba werd aanvankelijk geland op een strandgedeelte aan de Zuidkust bij het dorpje Savoneta. Dit geïmproviseerde landingsterrein heeft plaats gemaakt voor een ander, op slechts enkele kilometers van de hoofdstad, Oranjestad, gelegen en waar een alleraar digst stationsgebouwtje reizigers en bezoekers ontvangt. Met de Snip en de Oriol (vroeger Oehoe) wordt de dienst op bovenomschreven en de andere trajecten onderhouden. Zoo werd met ingang van 1 Juli 1936 de tweemaal week- sche dienst naar Maracaibo ingesteld, de 400 KM. wordt binnen 21/2 uur afgelegd/Voorts be staat de vliegverbinding van Curasao naar La Guaira, een afstand van 280 K.M. Naast den dagelijksehen dienst van Curacao naar Aruba wordt 3 maal per week naar Maracaibo en 2 maal per week naar La Guaira gevlogen. 's Ochtends om 11 uur stappen we in op het vliegveld Hato. We cirkelen nog een rondje over Willemstad heen, een practische reclame, die weinig geld en eveneens weinig tijd kost. Het panorama van het eiland is buitengewoon mooi. Hoe phantastisch is het gezicht uit de lucht op de geweldige olie-installaties, we zien het drukke verkeer op de te smalle Emmabrug, we onderscheiden in de verte Piscadera Baai en genieten van de prachtige kleuren in het Iets over dezen dienst. water aan de kust. Dan gaat het voor eenigen tijd over volle zee. We passeeren de bekende tankers voor het olievervoer en zien in de verte reeds de kustlijnen van Aruba. Al naar gelang we meer naderen, is de haven te on derscheiden. De heer Bouman der K. L. M. waarschuwt ons voor remoux, die dikwijls boven een gedeelte van Aruba te vinden zijn, doch we bemerken daarvan niets. De ronde cirkel en het vriendelijke stationsgebouwtje zijn de aanduidingen, dat wij het eindpunt naderen. Weldra staan we op Arubaanschen bodem en met een groepje van vier begint onze tocht over het eiland. Het een en ander over Aruba. Aruba vertoont veel overeenkomst met Cu rasao, het valt niet te ontkennen, maar er zijn toch ook groote, zeer groote verschillen. Den opmerkzamen bezoeker ontgaat dit niet, maar onze vriendelijke begeleider, de heer L. Bouman, der K. L. M., heeft ons daarbij zeer belangrijke diensten bewezen. Evenals Cu racao is Aruba rotsachtig, de cactussen en divi-divi-boomen zijn voor beide eilanden ty peerend, maar Aruba is voorts het land van de aloë. Uitgestrekte terreinen zijn daarmede beplant. De laaggroeiende struiken worden geoogst en ingesneden, waarna deze op zeer eenvoudige houten stellages worden gelegd. Het sap wordt opgevangen en ingedroogd. De verdere bewerking heeft evenwel op Aruba niet plaats. De aanwending is een twee ledige. Eenerzijds wordt het gebruikt als pur geermiddel, anderzijds als een soort kleefstof, o.a. bij het witten. Een tweede verschil tusschen beide eilan den is gelegen in het bevolkingstype. Over- heerscht op Curacao het neger-type, op Aruba is het Indianen-type karakteristiek. De huids kleur en het meer sluike haar wijzen daarop, terwijl de Aruba-bewoner over het algemeen ook meer zorg aan zijn woning besteedt. Voorts dient bij een vergelijking der beide eilanden aandacht besteed te worden aan de bodemformatie. De geweldjge steenklompen, die midden op Aruba te vinden zijn, vindt men niet op Curagao. Ook de bergen zijn er meer puntig, het waterprobleem is voor Aru ba nog moeilijker dan voor Curagao. Op eerstgenoemd eiland is men bijna voortdu rend genoodzaakt distillatie toe te passen van zeewater, teneinde de beschikking te hebben over voldoende drinkwater. Oranjestad is een vriendelijk dorp, witte en meer opvallende kleuren wisselen er elkander af. De autoweg, welken wij volgen in de rich ting van de Nicolaasbaai, is buitengewoon goed en geeft ons alle gelegenheid kennis te nemen van de bijzonderheden van het eiland We lunchen in het restaurant van de Largo- Oil, de grootste petroleumraffinaderij van het eiland, en brengen nog een bezoek aan het zeer fraai ingerichte clubgebouw. Dan gaat het verder per auto over het eiland. Kleine dorpjes, hier en daar enkele kokos palmen, de restanten van de goudonderne ming Batach, waar men kort geleden het be drijf weer heeft hervat, een enorme steen klomp, waar we niettegenstaande de dichte cactusbegroeiing binnen dringen om er de met bloed geteekende afbeeldingen van In dianen uit een vroegere periode gade te slaan en ten slotte een kopje thee bij den beken den Arubaan John Emans. Onze gastheer, o.m. eigenaar van het electriciteitsbedrijf op Aruba, bankier en tevens winkelier, is een steunpilaar voor het K. L. M.-bedrijf op Aru ba. Zijn zeer ruime bovenwoning, Europeesch ingericht, met fraaie parketvloeren, geeft ons een inzicht, hoe men ginds leeft. De terugreis In den namiddag gaan we terug naar het vliegveld. De Snip staat reeds gereed, we ne me afscheid van de heeren Emans en Gar- schagen en enkele oogenblikken later verlaten we den Arubaanschen bodem om van uit de lucht nog eens te beleven, wat wij zoo juist hadden gezien. Ruim een half uur later be reiken wij het vliegveld Hato. Het was een hoogst interessante vliegreis en een alleraan genaamst verblijf op Aruba. - Wanneer men dit korte traject wil bezien in breeder verband, dan heeft de K. L. M. door het in exploitatie brengen van een aantal ver bindingen in West-Indië beslag gelegd op een belangrijk commerciëel-strategisch punt, dat in de toekomst nog aan beteekenis zal winnen, in 't bijzonder wanneer één of meer luchtver- bindingen over den Oceaan werkelijkheid zijn geworden. Intusschen is de ontwikkeling van het vervoer der K. L. M. in West-Indië tot dusverre reeds gunstig geweest. Daarbij zal de noodige aandacht besteed moeten worden aan het feit, dat Curagao niet meer dan 60.000 inwoners telt, waarvan er 30.000 in Willemstad wonen, dat Aruba 17.000 zielen en dat de geheele republiek Venezuela, met een oppervlakte van 28 maal Nederland slechts 3.200.000 inwoners heeft. In het eerste exploi tatiejaar 1935 toen nog geen buitenlandsche verbindingen werden onderhouden ver voerde de K.L.M. 2645 passagiers, 4400 K.G. extra bagage, 4000 KG. vracht en 307 K.G. post. In 1936 bedroeg het aantal vervoerde passagiers 3501, waarvan 2824 tusschen Cu ragao en Aruba, 311 tusschen Curagao en Ma racaibo gedurende zes maanden dat deze lijn in bedrijf was. Extra vluchten naar Coro en Bonaire vervoerden respectievelijk 254 en 112 passagiers. Het gewicht der vervoerde extra bagage in 1936 bedroeg 9500 K.G., aan vracht werd in dat jaar 11.200 en aan post 800 K.G. vervoerd. De vracht tusschen Curagao en Aru ba bestond in hoofdzaak uit dagbladen, in om gekeerde richting werd veel versche visch ver voerd, welk vervoer in 1937 evenwel vermin derde. Uit de bergstreken van Caracas (Vene zuela) werden bloemen en vruchten naar de Nederlandsche eilanden geëxpedieerd. Met bijzondere belangstelling zal men ook dit K. L. M.-bedrijf dienen te volgen, al heb ben velen onzer hun hart verpand aan de K. L. M.-O.Indië-route. MOLLERUS Dit kan niet onder woorden gebracht worden, maar een groot gedeelte ligt in het bezit van gave, zachte blanke handen en een jeugdig-frisch en ge. zond uiterlijk. Verzorg daarom Uwg®. laat en handen van tijd tot tijd mei de huidzuiverende, huidgenezende en huidvoedende Purol. Huidonzuiver- heden zooals vetwormpjes, vlekjes en uitslag verdwijnen. Ruwe, roode en stukke handen door huishoudelijke bezigheden worden fraai en blank zuivert verzacht geneest Purol-Wit geschikt v zijn beide gelijk de kleur ijft onzichtbaar uit en is dus ook i«tr - gebruik overdag. Purol-Geel en Wit verzachting en genezing. Kits aan U de voorkeur geeft. Doos 30 ert 60 ct. Tube 45 ct. Bij Apothekers en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) ziek. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.35 Pianovoor dracht. 11.50 Belgisch Saxofoonkwartet. 12,20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepkleinorkest, I.50 en 2.35 Gramofoonmuziek. 3.20 Repor tage A.C.W.-Congres. 6.00 Kamerorkest. 6.20 Radiotooneel. 6.50 Gramofoonmuziek. 7,20 Kleinorkest. 8.20 Omroeporkest. 9.05 Reporta ge. 9.20 Vervolg concert. 10.30 Gramofoonmu ziek. 11.3512.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL 484 M. 9.22 Gramofoonmuziek. 10.20 Declamatie en Gramofoonmuziek. 11.05 Pianospel. 11.20 Ed. Loiseau's orkest. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.35 Vervolg concert. 1.30 Gramofoonmuziek. 2 20 2.35 Orgelspel. 2.50 Trio „Ardenois". 3.10 Gra mofoonmuziek. 4.20 Vervolg Trioconcert. 4.50 Radiotooneel. 5.20 Lucien Hirsch' orkest. 7^35 Gramofoonmuziek. 8.20 „La foire de Sorot- chinsky", opera. 10.30 Omroepdansorkest. II.20.—12.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHE ANDSENDER 1571 M. 7.20 Populair concert en Taptoe. 9.20 Berich ten. 9.5012.15 G. Freundorfer en W. Libis zowski met hun orkesten. Om 10.05 Weerbe richt. MAANDAG 4 OCTOBER 1937. HILVERSUM I, 1875 M. NCRV.-Uilzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek (gr.pl.); 8,30 Gramofoonmuziek; 9.30- Gelukwenschen; 9.45 Gramofoonmuziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Christ, lectuur; 11.30 Gramofoonmuziek; 12.00 Berichten; 12.15 Gramofoonmuziek; 12.30 Amster- damsch Salonorkest; 2.00 Voor de scholen; 2.35 Gramofoonmuziek; 3.00 „Wat de pot schaft", causerie; 3.30 Gramofoonmuziek; 4.00 Berichten. Hierna: Bijbellezing; 5.00 Voor de kinderen; 5.45 Christ. Muziekver- eeniging „Harmonie"; 6.30 Vragenuur; 7.00 Berichten; 7.15 Vervolg Vragenuur; 7.45 Re portage; 8.00 Berichten A.N.P. Herhaling SOS-Bërichten; 8.15 Amsterdamsch a Cap- pellakoor ,3el Canto". Hobo en orgel; 9.30 Gramofoonmuziek; 10.00 Berichten A.N.P.; 10.05 .Dierenbescherming", causerie; 10.20 Gramofoonmuziek; 10.45 Gymnastiekles; 11.00 Gramofoonmuziek. Hierna: Schriftle zing. HILVERSUM n, 301 M. Algemeen programma, verzorgd door de AVRO. 8.00 Gramofoonmuziek; 10.00 Morgenwij ding; 10.15 Gewijde muziek (gr.pl.); 10.30 Gramofoonmuziek11.00 Declamatie; 11.30 Gramofoonmuziek; 12.30 Kovacs Lajos' or kest, soliste en gramofoonmuziek; 2.00 Gra mofoonmuziek; 2.15 Het Omroeporkest; In de pauze: Declamatie'met pianobegeleiding, 3.45 Gramofoonmuziek; 4.30 Causerie „Mees terwerken der Fransche toonkunst"; 5.30 AVRO-Dansorkest; 6.15 Solistenconcert; 7.00 Causerie „Luchtbeschermingsdienst in Ne derland"; 7.20 Gramofoonmuziek; 7.40 Een plantersvrouw vertelt van haar Britsch-In- dische ervaringen; 8.00 Berichten A.N.P. Me dedeelingen; 8.10 De Twilight Serenaders; 8.50 Radiotooneel; 9.05 Het Omroeporkest, solist en de Haarlemsche Motet- en Madri- gaalvereeniging; 10.30 Gramofoonmuziek; 11.00 Berichten A.N.P. Hierna: AVRO-Dans orkest; 11.30 Het Volodarsky-orkest. DROITWICH. 1500 M. 11.05 Orgelspel; 11.35 en 12.05 Gramofoon muziek. 12.20 Religieuze causerie; 12.45 BBC-Schotsch Orkest; 1.20 Causerie am a Spy"; 1.35 Orgelconcert; 3.20 A. Salisbury's orkest; 4.20 Rae Jenkins' Trio en solisten; 4.50 Gramofoonmuziek; 5.20 Ch. Eernesco en zijn kwintet m.m.v. solist; 6.00 Harpsoli; 6.20 Berichten; 6.40 BBC-Harmonie-orkest; 7.20 Cabaret-programma; 8.05 Radiotooneel; 8.20 „What does the public want", causerie; 8.50 Viool en piano; 9.20 Berichten; 9.40 Buiten- landsch overzicht; 9.55 Esta Stein's Yiddish Chauve Souris Ensemble; 10.20 BBC-orkest en solist; 11.20 Declamatie; 11.35 Bert Fir man en zijn Band; 11.50 Dansmuziek (gr* platen). RADIO PARIS. 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek; 12-20 Goldy-orkest en zang; 2.20 Gramofoonmil* ziek; 2.35 en 3.05 Zang; 4.05 Vioolvoordracht; 4.20 Concert; 7.23 Zang; 7.35 Pianovoor- dracht; 7.50 Zang: 8.05 pianovoordracht: 8.50 .Diehard Coeur de Lion", operette; 10.w Gramofoonmuziek. KEULEN. 456 M. 5.50 Omroepkleinorkest; 7.50 Vliegeniers orkest; 11.20 Fabrieksorkest; 12.35 Nedersak sisch Symphonie-orkest en solist; 1.35 Ge* varieerd concert; 3.40 Kamermuziek; 4.20 Hoornkwartet en het Kurhessische Landes- orkest; 5.20 Gramofoonmuziek; 6.35 Geva rieerd concert; 7.20 omroepkleinorkest en piano-duo; 8.20 West-Duitsch weekoverzicht, 9.00 Trio-concert; 9.50 Omroeporkest en so listen. BP' SSEL. 322 M. 12.20 'Gramofoonmuziek; 12.50 Omroep dansorkest; 1.30 Salonorkest; 1.50 Gramo foonmuziek; 5.20 Kleinorkest; 6.50 Gramo foonmuziek; 7.20 Belgisch Vocaal Trio; Kleinorkest; 10.30 Gramofoonmuziek.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 2