Oahi £utk MQt: Klokken een uur achteruit. BEVERWIJK De Tuinbouwcursus wordt hervat. De leeraren van den tuinbouwcursus ver- roeken ons opneming van het volgende Eindelijk is de tuinbouwcursus uit haar die nen slaap ontwaakt. Door de samenwerking Sn de drie plaatselijke organisaties is het nu weer mogelijk, zooals dat op nagenoeg alle nlaatsen in Kennemerland het geval is, zich Hurende de lange winteravonden fit te hou den door het volgen van een geheel op de be hoeften van de plaats afgestemden tuinbouw- °UEen energieke groep tuinders, hun eigen be lan" begrijpend en die zich niet onder den de- rimeerenden invloed van de crisis aan moe deloosheid hebben overgegeven, zal onder lei- din" van een bevoegd theoreticus en van een bekwaam practicus haar vakkennis gaan verbreeden en verdiepen, teneinde uit het be drijf te halen, wat er onder de gegeven om standigheden uit te halen is en om zoo spoe dig en°zoo volledig mogelijk van een komende betere conjunctuur te kunnen profiteeren. Hoewel het aantal cursisten ruim voldoende is om aan de wettelijke voorschriften te vol doen en den cursus doorgang te doen vinden, zal liet voor eventueele weifelaars zijn nut hebben in het kort de werkwijze van zoo'n cursus uiteen te zetten. Hoe meer tuinders ^ofijt trekken van den cursus, hoe meer deze Jan haar doel beantwoordt: het welzijn en de verheffing van de tuinders. De cursus duurt twee winterhalfjaren; elke winter worden 144 lesuren gegeven, terwijl des zomers nog 12 uur besteed zal worden aan excursies. De lessen vinden plaats in het ge bouw der R. K Uloschool aan de Keesdelfs- weg, eiken Maandag en Woensdagavond Van 7_10 uur. De eerste l'/2 uur theoretische les sen de volgende lJ/2 uur practische lessen met een kleine pauze daartusschen. De vakken, welke volgens een bepaalde rooster aan de beurt komen zijn; Natuur kunde, waaruit alleen datgene behandeld wordt, dat direct verband houdt met het tuin- dersbedrijf 2. Scheikunde, een theoretisch vak, dat met de noodige proefnemingen zal worden toegelicht en dat een onontbeerlijke weten schap is om inzicht te krijgen in de leer der bemesting, de chemische ziekte-, onkruid- en hisectenbestrijding, alsmede omtrent de bo demreactie. 3. Plantkunde, waarbij de plant beschouwd zal worden als een levend organisme en waar bij alle maatregelen zullen worden besproken die ertoe kunnen leiden, dat al hare functies onder zoo gunstig mogelijke omstandigheden verloopen; een belangrijk onderdeel van dit vak is tevens de herkenning en bestrijding van ziekteverwekkende bacteriën. 4. Dierkunde, waarbij de dieren, die ten voor- of ten nadeele van de teelten op kun nen treden, aan een nadere bespreking kun nen worden onderworpen; speciaal de bestrij ding der dieren van lagere orden zal worden behandeld. 5. Kennis van den grond. Hierbij zal inzicht gegeven worden in diverse voor de cultuur van belang zijnde eigenschappen van den grond, alsmede van de middelen om tot verbetering daarvan de geraken. 6, Bemesting. Nadat eenig scheikundig in zicht is aangebracht zal het mogelijk zijn na te gaan welke voedingsstoffen de planten noo- dig hebben en een doelmatige keuze te doen uit de diverse natuur en kunstmeststoffen, terwijl tevens de nevenwerking van die mest stoffen bestudeerd zal worden. 7. Groenteteelt. De eischen welke de groen teteelt aan den grond stelt, zijn ligging ten opzichte van het grondwater en voor het ver voer der producten. Bewerking van de gronden jndeelen, greppelen, beschutting, enz. Verder worden behandeld de vruchtwisseling, zaad en wijze van zaaien en de algemeene werkzaam heden in de groentekweekerij. Het aanleggen van koude en warme bak ken en.de teelt van groenten onder glas; iets over de verschillende systemen van verwar ming; verbetering der groenterassen door zaadwinning en teelt keus. 8. Fruitteelt: Na tuurlijke en kunstmatige vermenigvuldiging van vruchtboomen, (zaaien, stekken, afleggen en veredelen). Het vormen van kroon en struikboomen; aanleg en onderhoud van een boomgaard; het kweeken van pyramiden, leiboomen en klein fruit (aal- en kruisbes enz.) De cultuur van fruit onder glas (perzik, druif, enz.) Het oogsten, bewaren en verpak ken van fruit. Het is speciaal de bedoeling, datgene te behandelen, wat voor de streek van Kenne merland de hoofdcultures zijn en b.v. niet in den breede uit te weiden over de cultuur van Deensche wittekool en andere hier van weinig belang zijnde producten. Ook zal aan dacht worden geschonken aan de combinatie van groente- en bloembollenkweekerij en van groente- en snijbloemencultuur. Daarbij zullen ook eenige belangrijke cultures op het ge bied van bloembollen- en snijbloemencultuur kunnen worden behandeld. Nu behoeft men niet te denken, wat heb ik bijv. aan groenteteelt, mijn vader is bollen- kweeker en ik word het ook, of wat heb ik aan fruitteelt terwijl er bijna geen appelboom meer in Kennemerland te zien is. Neen jonge tuinders, ten eerste is het voor uw algemeene ontwikkeling in het tuindersvak van zeer groot belang, en ten tweede weet men niet in welke omstandigheden men kan komen, dat de kennis, opgedaan op den cursus, nuttig kan worden aangewend. Dus jonge tuinders, let op uw zaak, nu wordt u de kans gegeven, benut deze, want aueen zij zullen slagen, die in deze moeilijke tijden, bovenaan staan in kennis en energie. Men kan zich opgeven tot uiterlijk Woens dag 6 Oct. bij de besturen van de tuin dersorganisaties. IVf O D J O VAN MAJOOR IMMER geïmiteerd. NIMMER geëvenaard. Nu ook in doozen van 10 stuks 40 cents. (Adv. Ingez. Med.j VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRUE VEILING. 1 Oct. 1937. Suikermais per kolf 2—3 cent. Waschpeen per kist 2'/2—4 cent. Spinazie per kist 40—70 cent. Sla per kist 15—55 cent. Postelein per kist 38—70 cent. Koolrapen per kist 25—35 cent. Andijvie per kist 15—25 cent. Wortelen per bos 37 cent. Raapstelen per bos 2 cent. Radijs per bos 1—2 cent. Peterselie per bos 23 cent. Selderie per bos 1—2% cent. Prei per bos 2%—3% cent. Bloemkool le soort per stuk 10—13 cent. Bloemkool 2e soort per stuk 35 cent. Tomaten per K.G. 4—9 cent. Uien per K.G. 2%—3 cent. Spruiten per K.G. 9—14 cent. Witte Capucijners per K.G. 15 cent. Raspers per K.G. 30 cent. Kassnijboonen per K.G. 22—26 cent. Snijboonen per K.G. 7—17 cent. Dikke boonen per K.G. 512 cent. Sperc.b. z. dr. per K.G. 722 cent. Pronkboonen per K.G. 2—3.10. Nero per K.G. 8—13 cent. Trosboonen per K.G. 15 cént. Knollen per stuk 24'/2 cent. Komkommers per stuk 28 cent. Roode kool per K.G. 23V2 cent. Gele kool per K.G. 34 cent. Groene kool per K.G. 24J/2 cent. Aardbeien per doosje 35—46 cent. Appelen per K.G. 512 cent. Peren per K.G. 416 cent. Meloenen per stuk 413 cent. Druiven per K.G. 16—24 cent. Chin, kool per stuk 26 cent. Rammenas per stuk 3—3J/2 cent. ZONDAGSDIENST DOKTOREN EN APOTHEKEN. Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. M. A. de Rui ter, Dr. Schuitstraat 44, Telef. 3553. In de week van 3 October—10 October is de Apotheek Sepp, Zeestraat 27, telef. 3820, be last met den Zondags- en Nachtdienst. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: Wed. v. d. Horst geb. Heinis, zonddr ber., van Amsterdam, Populierenstraat 52. ber., van Den Helder, Zeestraat 355. N. A. van der Lem, winkelier, van Vel- sen, Romerikerkweg 49. J. F. A. Verbraak, zonder ber., van Am sterdam, Kweekschool. J. A. van Muijen, z. ber., v. Mijdrecht, Kweekschool. L. P. Vermeulen, z. beroep v. Amsterdam, Kweekschool. P. J. E. Oosterman, z. beroep, van Amster dam, Kweekschool. Leiden, Baanstraat 72a. H. B. Voorhuijzen, zonder ber., van Die- men, Baanstraat 72a. J. C. Duijkersloot, scholier, van Limmen, Kweekschool. J. M. M. Bosman, zonder beroep, van Schiedam, Kweekschool. J .J .M. Post, zonder beroep, van Delft, Baanstraat 72a. C. M. van den Bosch, zonder beroep, van Woerden. A. van Noord, zonder beroep, van Woerden, Klooster. D. C. M. Boon, zonder beroep, van Ven- ray, Meerstraat 34. A. Posthumus, zonder beroep, van Nieuw- Helvoet, Alkm. weg 311. C. J. M. Swagerman, verpleegster, van Delft, Zeestraat 125. M. Korf, zonder ber., van Bloemendaal, Alkm. weg 188. Vertrokken: F. R. Park n. Zaandam, Noorderkerkstr. 9. Q C. M. en E. M. F. Seignette, zonder ber., naar Bergen (N.-H.).p ens. St. Ants. C. van Kalkeren, zonder ber., n. Kampen, Broederweg 15. J. B. Walter, schoenmaker, naar Duitsch- land, Gladbach Westfalen. E. G. Seignette, scholier, naar Bergen (N. H.) Pens. St. Augustinus. S. J. Plas, drukker, naar Amsterdam, Fa- gelstraat 58 I (W.). A. M. Neve, geleidster, naar Bergen (N.-H.) J. Spanjaard, lijstenmaker, naar Amster dam, Weesperzijde 28. C. Abbo, smid, naar Amsterdam, Warmond straat 200 A. H. W. Veldhuis, z.b er., n. Hengelo, Bechem Post Boekelo. naar Amsterdam, Scheldestraat 40 I. J. B. Verdick, z. ber., naar Velsen, Dr. Cuij- perlaan 50. J. G. L. Steenvoorden, analyst, naar Ber gen op Zoom, Engelschestraat 12a. H. van Rijn, beton vlechter, naar Velsen, Kanaalkade 37. J. Tromp, zonder ber., naar Haarlem, Coornhertstraat 25. G. Roemer bakker, naar Heemskerk, Rijks weg 103 N. W. Groeneweg, zonder beroep, naar Am sterdam, Balmaheiastraat 31III. A. J. de Graaff, onderwijzeres, naar Heuke- len, Z. Z. Dijk B 44. r. W. Fikkert, handelsreiziger, naar En schedé, Schoolweg 2i, 113. HOLL.—AMERIKA LIJN. «reedijk, 29 v. Rott. te Houston. Maasdam, Baltim. n. Rott. 30 te Londen, «ebraska, Vanc. n. Rott. 30 van Liverpool, öoscndijk, 1 van Velsen te Rott. HOLLAND—AFRIKA LIJN springfontein, 1 v. Bremen n. Hbg. HALCYON LIJN. staa Zaandam, 30 v. Gothenb. n. Oxelosund. lensburg, 1 v. Vlaard. n. Narvik, siact Zwolle, l v. Velsen te Schiedam. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. aagtekerk (u.) 1 te Antwerpen. JC0N NED- STOOMB. MIJ. K?' v' K°Penh. te Gdynia. £nazone, 1 v. N.-York n. Pt. au Prince. p^^PS0. 1 v. Panderma te Izmir, ïïm Amst- n- Param 1 v. Madeira. Acmlles, 1 v. Piraeus te Amst. eiaer, Amst. n. Chili p. 1 Azoren. nhl?' V- Rott- te Amst, fcon.iv- Limni te Sfax sw U van Gothenburg te Aarhuus. t!!!5 Bolivar> 1 v. Amst. n. W.-Indië. Jaffa 1 1 October van Alexandrië naar Tiberius, 1 van Lipari te Licata. Ariadne, 30 v. Samos n. Oran. Atlas, 28 v. Curacao n. Maracaibo. Aurora, 1 van Amst. te Rott. Berenice, Vent. n. Amst. p. 1 Ouessant. Euterpe, 1 v. Bordeaux n. Amst. Ganymedes, Rott. n. Oran p. 30 Gibraltar. Irene, Curacao n. Belize, 29 van Kingston (Ja.) Iris, Curagao n. Haiti, 29 v. Kingston (Ja). Juno, 30 v. Malta n. Piraeus. Mars, 1 van Amst. te Rott. Merope, 30 v. Amst. te Hamburg. Midas, 28 v. Curasao n. Maracaibo. Orestes, Amst. n. Chili 29 van Callao. Poseidon, Susa n. Ldn. p. 1 Ouessant. Rhea, 30 van Rott. te Lissabon. Telamon, 30 v. Guiria n. Pt. Royal. (Jam.) Theseus, Oporto n. Amst. p. 1 Lydd. Triton, Varna n. Malta, 29 van Stamboul Venus, 30 v. Hamburg n. Amst. Vulcanus, 30 v. Livorno n. Napels. NED.-IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha, 22 te Pt. Darwin n. Soer. voor dokken. Agnita, 2 te Huil n. Amst. voor dokken, 6 te Amst. verw. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Brastagi, 1 v. Hamburg te Bremen. Slamat (thuisr.) 1 v. Singapore. Palembang (uitr.) 30 te Londen. Indrapoera (u.) 1 v. Colombo. Dempo (thuisr.) pas. 1 Sagres. WEENINK'S PROPAGANDA-AVOND. - Wij herinneren onze lezers aan de slmul- taan-séance, welke door de Schaakclub „Weenink" op Dinsdag 5 October wordt ge geven in haar clublokaal „De Harmonie" des avonds te acht uur precies. Belangstel lenden zijn daarbij hartelijk welkom. Als attractie zijn door enkele leden van de club eenige prijzen beschikbaar gesteld, waarvan diegenen winnaars zijn, die het eerst hun partij tegen den simultaan-speler in hun voordeel weten te beslissen. De clubleden zijn echter van mededinging uitgesloten. BEVERWIJK 5—SPAARNESTAD 3. Voor Zondag a«s. is in het H.V.B.-programma ingelascht de wedstrijd Beverwijk 5Spaar- nestad 3. Deze wedstrijd wordt te 12 uur op het ter rein van Beverwijk aan den St.-Aagtendijk gespeeld. BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: C. H. Tromp en G. C. Duin; C. J. M. van Zutphen en M. W, Duijn. Bevallen: W. M. Zonneveldvan Biljouw, d.; A. C. BakkerMaenhout, d.; A. C. Westerde Wit, z.; A. W. van der Pal'Verduin, d.; G. Ver hagenGerritsen, z.; J. van Riessende Wolf, z.; A. H. MoutonKleijne, z.; Overleden: P. Prins, 52 jaar, gen. met T. Horsman, alhier; C. J. Schmidt, 26 j., geh. met W .J. Walop, alhier; D. de Wildt, 86 j., geh. met M. Berlee, alhier. Ondertrouwd: W. v. d. Giessen en H. Meijer; Th. B. Hellenkamp en C. Schellevis; C. A. Kloos en M. H. Grochal; J. J. Geldermans en D. M. Numan, Als g' Uw pijp hebt uitgeklopt dan weer met „ESKA" gestopt N.V. v.h, P. Schuckink Kool Beverwijk (Adv. Ingez. Med.j HET COMITé „KATHOLIEK BEVERWIJK". Het onlangs opgerichte comité „Katholiek Beverwijk" hield in het K.S.A.-gebouw een praatavond voor de besturen van de R.K. Vak-, Stands en Cultureele vereenigingen. De voor zitter, de heer W. de Groot opende de ver gadering met den Christelijken groet, waarna het lied „Roomsche Blijdschap" werd gezon gen. Het Comité-lid mr. L. Spaan kon wegens uitstedigheid niet aanwezig zijn, terwijl een vijftal berichten van verhindering waren binnengekomen. Aanwezig waren ruim 70 bestuursleden, ver tegenwoordigend in alphabetische volgorde ge noemd de volgende vereenigingen: Actie voor God; A.R.K.A.; R.K.E.H.B.O.; St. Elisabeth Vereeniging; Francisca Romana Liefdewerk; St. Franciscus, bond van melkhandelaren; R. K. Bond van Kantoorbedienden; Herwonnen Levenskracht; St. Jozef gezellen; R.K. Kies- vereeniging; Kath. Kinderuitzending; Katho lieke Kring; R.K. Land- en tuinbouwbond St. Lucas, schilderspatroons; St. Michaël, bond van politiepersoneel; R.K. Middenstands vereeniging; R.K. Onderwijzersbond; St. Pau- lusbond; St. Petrus, kleinhandelaren in aard appelen groenten en fruitR.K. Propaganda centrale; R.K. Staatspartij; St. Vincentius- vereeniging; R.K. Volksbond; R.K. Vrouwen- bodn; St. Willibrordus, bond van fabrieksar beiders. De voorzitter heette allen hartelijk welkom en zette den opzet en het doel van het Comité nader uiteen; hij legde er den nadruk op, dat het comité geenszins wenscht te. treden in de werkzaamheden der reeds bestaande organisaties en vereenigingen, integendeel, hij sprak de hoop uit, dat de werkzaamheid van het comité die actie moge verlevendigen en bevruchten. Het woord is dan aan den WelEerw. Advi seur, dr. F. Holthuizen, die op enthousiaste en pakkende wijze betoogde, dat een intensievere samenwerking der onderscheidene R.K. Ver eenigingen noodzakelijk is om in Be verwek te komen tot een meer daadkrachtig, publiek Katholiek leven. Hij vroeg den aanwezigen om, zooals weleer de Zwitsersche eedgenooten hand in hand elkaar trouw te zweren tot een drachtig samenwerken, opdat Beverwijk worde zooals die oude Christengemeenten, die door St. Paulus ten voorbeeld werden gesteld. Hierna betuigden verschillende aanwezigen hun sympathie met den opzet van het comité en zegden medewerking toe. Uitvoerig werd daarna de wijze van samen stellen van het comité besproken, waarbüj bleek, dat eenige personen de samenstelling liever gezien hadden in den vorm van af vaardiging uit de groote standsorganisaties, dat het comité met den geestelijken adviseur de mogelijkheid hiervan om practische rede nen betwijfelde, doch bereid was in den loop van dit paar, terwijl toch de werkzaamheden onmiddellijk zouden worden ingezet, een mo dus op te stellen om een zoo goed mogelijke samenstelling van 't comité blijvend te waar borgen. De voorzitter noemde dan eenige punten van actie, die door de vergadering werden besproken, terwijl ook vanuit de aanwezigen diverse werkobjecten naar voren werden ge bracht, welke dankbaar door het comité wer den overgenomen. De financieele regeling, zooals het comité die zich had gedacht, wordt dan ter kennis der vergaderden gebracht, die een en ander in hun bestuursvergadering zullen bespreken en vóór 1 November a.s. daaromtrent nader aan het comité zullen berichten. Inmiddels heeft de voorzitter een woord STOOMV. MIJ. NEDERLAND Johan de Witt, 1 v. Amst. te Batavia. P. Laut (u.) 1 v Pt. Said. Marn. v. St. Aid. (u.) 30 te G«nua. Salabangka (t.) p. 30 Gibraltar. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Alcinous, 1 v Amst. n. Liverpool en Ba tavia. Clytoneus, Bat. n. Amst. 30 te Suez. AANGEKOMEN. Unkas m.s. Vlaardingen Wilbo m.s. Londen 1 October: Lingestroom s.s. Londen Themis s.s. Bremen Escaut m.s. Rotterdam Enid Mary s.s. Goole Truida m.s. Gr. Yarmouth Nottingham m.s. Newcastle Prowess m.s. Londen Jona s.s. Vlissingen Nero s.s. Rotterdam Mary m.s. Brunsbuttel VERTROKKEN. Buesten m.s. Le Havre Asta (Fin) s.s. Nordenham Leeuwarden s.s. Londen Medea (Du.) m.s. Antwerpen Aurora (Ned.) s.s. Midd. Zee (via R'dam) Mars (Ned.) s.s. Midd. Zee (via R'dam) Rijnstroom m.s. Plymouth Boschdijk s.s. Boston (V.S.) (via R'dam) 1 October: Varmdö s-s. Newcastle Wintertijd begint in den nacht van 2 op 3 October. Hedennacht om drie uur begint de w in t e r t ij d. Men denke er dus aan hedenavond tijdig de klok een uur achteruit te zetten. van welkom toegeroepen aan den zeereerw. heer pastoor P. v. d. Pavoort, die met den weleerw. heer kapelaan B. de Bot, de belang stelling van de geestelijkheid van Beverwijk kwam vertolken. Precies om 10 uur 15, zooals de convocatie vermeldde, werd de vergadering na een dank woord van den voorzitter gesloten met den Christeelijken groet en het lied: „Aan U o Koning der Eu wen". CASTRICUM Highwear s.s# Huil Texelstroom s.s. Liverpool Unkas m.s. Hamburg Simon Bolivar s.s. West Indië Nieuw motorschip voor K. N. S. M. Gistermiddag passeerde alhier het nieuw gebouwde motorschip „Nero" gebouwd voor rekening van de K011. Ned. Stoomboot Mij. te Amsterdam, hetwelk op 26 Juli j.l. te Bolnes te water gelaten is. Evenals de reeds in de vaart zijnde zuster schepen van dit type zal het schip binnenkort in dienst gesteld worden voor verschillende reizen op Europeesche havens, waarna het dan naar West Indië zal vertrekken waar het in de kustvaart gebracht zal worden. IJzerverscheping. Het Nederlandsche s.s. „Boschdijk", het welk aan het Hoogovenbedrijf een lading piekijzer voor Boston (V. S.) heeft ingenomen is gisteren daarmede vertrokken via Rotter dam, waar het schip nog verder stukgoederen zal bijladen. Scheepvaartbeweging Noordzeekanaal. In September kwamen alhier binnen 342 schepen. Van dit aantal waren er voor Am sterdam bestemd 256 schepen, voor IJmuiden 48, voor Zaandam 29. voor Wormerveer 4. voor Westzaan 2 en diverve andere havens 3 schepen. Nieuwe kustvaarders und kein Ende! Dinsdag j.l. is met goed gevolg te Delfzijl berg en de Wed. W. F. de Groot naar Am sterdam. Westlandsgracht 63 III; W. Brouwer naar Wieringen: P. P. Lute naar Fijnaarfc en Heiningen Molen 129: J. Heerdt en gez. naar Zaandam. Tolstoistraat 3; S. Buijs, en gez. naar Haarlemmermeer Berkenlaan 22; A. Scheen naar Amsterdam. Soembawa- straat 1221. A. M. Schram naar Velsen. Drïe- huizerkerkweg; Oh. F. Stet naar Maastricht Boschst-raat 69. Geboren: Rudolf Joseph, zoon van J. M. Vervoort en M. Braken hof f. Ondertrouwd: Nicolaas Beusman, oud 23 jaar, winkelier en Nellie Hoogeland oud 21 jaar zonder beroep, beiden wonende alhier. Getrouwd: Jacob van Beek en Lambcrta Postma; Hendrikus de Groot en Jantje Dirkje van Toorn. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden; 1 jumper. Verloren: 2 belastingmerken, 1 paar roze kindersokjes; 1 donker bruine portemonnaie met inhoud: 1 reservewiel Chevrolet met band. DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN. Met ingang van Zaterdag a.s. zal worden aangevangen met de distributie van levens middelen voor de 40e week. Onvermengde margarine en bak- en braad vet zullen verkrijgbaar zijn bij den heer N. W. Portegies, Dorpsstraat; gehakt in blik bij mej. De Jenster, le Groenelaan te Bakkum. EXTRA STEUNVERLEENING. het nieuwgebouwde motorschip „Abel Tas man" te water gelaten. Het schip is in aan bouw bij de scheepswerf „Delfzijl" v.h. Gebrs. Sander te Delfzijl, meet 400 ton D. W. en voor rekening van kapt. J. Bonninga te Gro ningen gebouwd onder toezicht van klasse Bureau Veritas en Scheepvaartinspectie, groote kustvaart. Naar verder vermeld wordt zal dezer dagen de kiel worden gelegd voor eenzelfde type motorschip te bouwen voor rekening van kapt. J. Beek, eveneens te Groningen. Aan de N.V. T. van Duyvendijks Scheeps werf te Lekkerkerk is de bouw opgedragen van een motorschip met een laadvermogen van 700 tons en bestemd voor de Britsche kustvaart. Het schip wordt gebouwd voor rekening van een reederij te Southampton. Dezer dagen heeft met goed gevolg op de Eems de proeftocht plaats gehad van het nieuwgebouwde motorschip „Polly-M", be bouwd op de werf van Gebrs. Van Diepen te Waterhuizen (bij Groningen) en voor reke ning van kapt. T. J. Metcalf te Londen, onder hoogste klasse British Corporation en Board of Trade. Hieir kan nog aan toegevoegd wor den, dat het schip is gebouwd naar het ont werp en onder toezicht van het Scheepsbouw kundig Bureau „Adviso" te Groningen. Het schip heeft een laadvermogen van 4ro ton. Het nieuwe programma van het Corso-Theater. Follow the Fleet. Het Corso-theater vertoont deze week als hoofdfilm „Follow the Fleet" (Als de Matro zen komen), met Ginger Rogers en Fred. As- taire in de hoofdrollen. De vloot ligt in de ha ven van San Francisco, waardoor de be roemde dancing „In het Paradijs" overstroomd wordt door de Jantjes met hun meisjes. Onder hen, die verlof hebben gekregen bevinden zich Bake Baker, eerst variété-artist van be roep, doch door een teleurgestelde liefde bij de marine gekomen, en zijn vriend Bilge Smith. Bake spoedt zich naar zijn vroegere vriendin Sherry Martin, die hij in een of an dere dancing hoopt te vinden. Bilge maakt toevallig kennis met Connie Martin, die haar zuster Sherry bezoekt. Connie is verrukt over de knappe Bilge, doch deze bejegent het meisje uiterst koel. Sherry geeft haar goeden raad en zorgt dat zij er goed uitziet, terwijl z-ij optreedt. Bake herkent Sherry's stem en weldra zijn zij vereenigd. Connie is na Sher ry's goeden raad nauwelijks meer te herken nen. Bilge's houding verandert aanmerkelijk. Sherry en Bake winnen intussehen den eer sten prijs bij een danswedstrijd en worden stormachtig toegejuicht. Tegen den mana ger, die de prijzen uitreikt, zegt Bake, dat zijn dancing niet goed genoeg is voor Sherry, waardoor zij haar baantje verliest. Bake be looft haar iets goeds te zullen zoeken bij een revue. Connie heeft concurrentie van Iris Manning, een knappe weduwe, die Bilge fas cineert. En wat Sherry niet weet is, dat de vloot weer uitzeilt met Bake erbij. Bij hun terugkomst in de haven wacht Bilge en Bake een groote verrassing. Connie heeft een koop vaardijschip laten opknappen, zoodat Bilge er met een eigen schip op uit kan gaan. Bilge heeft haar echter vergeten, maar Iris niet. Bake vraagt den revue-man Nolan een baan tje voor Sherry. Deze heeft juist een meisje op proef. Niet wetend dat dit Sherry is, gooit Bake zuiveringszout in haar glas water, met de bedoeling dat het nummer in duigen zal vallen. Hij bereikt zijn doel want Sherry kan na het drinken van het water geen toon zin gen. De vier jongelui ontmoeten elkaar weer op een feestje. Connie ziet Iris in Bilge's ar men. Sherry, vertelt Bake over Connie's boot en zegt dat er 700 pond aan de reederij be taald moet worden. Bake wil een show organi- seeren om het geld bijeen te krijgen. Ook ver zint hij iets om van Iris af te komen. Hij ver telt aan Bilge, dat Iris hem de bons heeft ge geven. Bilge kan het niet gelooven. Bake wil het bewijzen en zegt, dat Bilge zich schuil moet houden. Iris verschijnt even later en doet alsof zij dol op Bake is. Bilge verdwijnt woe dend, maar weet niet, dat Iris een rol repe teerde voor de show. Den volgenden dag ver neemt Bake dat zijn verlof is ingetrokken.Hij duikt van boord, wordt echter achtervolgd door Bilge en een afdeeling matrozen om hem te arresteeren. Als Bilge Connies boot be reikt, hoort hij hoe de vork aan den steel zit. En daarop volgt natuurlijk een gelukkig ein de. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: J. Koomen van Alkmaar, Dorpstraat 52; J. F. Hoed van Amsterdam Zeeweg 1; H. G. H. van Wijlen van Velsen, Bakkummerstraat 74; J. W. F. Weeda en ge zin, van Amsterdam, Peméstraat 49; J. W. A. La Croix en gez. van Amsterdam, Pemé straat 73; H. F. Holshuijsen en echtg. van Graft, Oude Haarlemmerweg 9; A. M. Lon- nee van Amsterdam, Duin en Bosch 3; J. H. Kloes van Amsterdam, Burgemeester Mooïj- straat 3. Vertrokken: J. Avontuur naar Amsterdam Gibraltarstraat 67; Th. E. de Jong en gez. naar Haarlem, G. van Aemstelstraat 126; J. Bui tink naar Amsterdam, Krommewaal 30; A. G. Heurnink naar Doetinchem, Ham burgerstraat 46; G. Westerveld naar Lands meer, Kanaaldijk 98; A. E. Pruis naar Ursem Walingerdijk A 29; J. van Leeuwen naar Eg- mondbinnen, Heerenweg 354 B; J. Koppen- Naast de Steunverleening B (kleeding, dekking en schoeisel! heeft dc Minister van Sociale Zaken goedgevonden, dat nog een extra Steunverleening B in het leven wordt geroepen, doch dit doel zullen de werkloozen zich zelf ook een offer moeten getroosten, zij het dan, dat zij het door hen afgestane geld later verdubbeld of nog meer terug ontvan gen, enkel en alleen met het doel om daar mede kleeding dekking en schoeisel teo kun nen koopen. Indien een ondersteund of tewerkgesteld werkloos hoofd van een gezin met 2 of meer kinderen aan het orgaan van steunver leening ter plaatse per weck een bedrag van f 0.25 ter hand stelt, om te dienen voor de aanschaffing van B-steun, dan wordt door de overheid daaraan een bedrag toegevoegd en wel in dier voege, dat een gezin van 2, 3 en 4 kinderen een supletie ontvangt van f 0.25 en een gezin van 5 cn meer kinderen van f 40. Verdere inlichtingen kunnen wor den ingewonnen aan het Bureau voor Sociale Zaken, alwaar men zich tevens voor deze spaarregeling kan opgeven. ZAAK OVERGENOMEN. De heer Rem. Pronk, heeft dezer dagen de welbekend brood-, koek-, en banketbakkerij van de firma Reinink overgenomen. De nieuwe eigenaar is een zeer bekwaam vak man, die als nieuw specialiteitsartikel de zoogenaamde Amandelkrullen in den handel heeft gebracht. Wij wenschen dezen nog jon gen zakenman veel succes toe in zijn nieuwe onderneming. DE CURSUS VAN DEN E. H. B. O. In verband met den aanvang van den nieu wen cursus van de E. H. B. O. verzoekt het bestuur ons er de aandacht op te willen ves tigen, dat het niet alleen van beteekenis is, slachtoffers van ongevallen te kunnen bij staan, maar dat het ook voor het gezin in het algemeen eigenlijk noodzakelijk is te achten een cursus in eerste hulpverleening te volgen. De vereeniging heeft de contributie op slechts 50 ets per paar vastgesteld, zoodat het lidmaatschap voor niemand eenig bezwaar oplevert. Voor den cursus kan nien zich aanmelden bij den heer G. Hemmer, (bakkerij „De Hoop"), mej. Bakker (Hotel Bakker) en mej. Woudenburg, Gestichtsweg, Duin en Bosch. Arabisch Comité in Palestina onwettig verklaard. JERUZALEM, 1 October. - Het Opperste Arabische Comité is door de autoriteiten tot onwettige vereeniging verklaard. Een aantal vooraanstaande leden is gearresteerd en zal verbannen worden, o.a. Kalibi. De directeur van de Bank van Arabië is eveneens gear resteerd. De grenzen worden stelselmatig bewaakt en alle auto's worden doorzocht. DE FRAUDE BIJ DE VEREENIGING TOT BEHARTIGING VAN DE BELANGEN VAN SLECHTHOORENDEN. AMSTERDAM, 1 October. Kort geleden is de „Vereeniging tot behartiging van de be langen van slechthoorenden" het slachtoffer geworden van een belangrijke verduistering gepleegd door den penningmeester van de propaganda-commïssie en beheerder van het instrumentenfonds, een 55-jarigen koopman. De vereeniging werd voor f 14.000 gedupeerd. Vandaag stond deze man, die jarenlang in bestuursfuncties voor de vereeniging heeft gewerkt, en die het verduisterde geld voor een belangrijk deel heeft gebruikt, om ande ren te helpen, voor de rechtbank terecht. De officier van justitie mr. C. J. van Arkel vorderde een gevangenisstraf van een jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar onder toezicht van het Med. Consultatiebureau voor Alcoho listen. De verdediger mr. L. W. D. Schreuder drong met klem aan op een straf, gelijk aan de voor- loopige hechtenis. Vonnis 15 October.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5