Roosevelt wekt de vredelievende landen op tot samenwerking. Fundamenten der beschaving bedreigd Uit de achttiende Volkenbondsvergadering. H' Thijs Ijs in het bosch van-hou-je-maar-sti RAD IC Moema WOENSDAG 6 OCTOBER 1937 P zijn reis door de Vereenigde Staten heeft president Roosevelt te Chicago een rede over den internationalen toestand ge houden. Hij zeide, dat de politieke situatie ernstige ongerust heid opwekt bij alle volken, die in vrede en vriendschap met elkaar wenschen te leven. Er heerscht thans een terreur en de minachting voor het internatinale recht is zóó groot geworden, dat de fundamen ten der beschaving daardoor bedreigd worden. Zonder oorlogsverklaring, aldus Roosevelt, zonder waarschuwing of rechtvaardiging van eenigen aard, worden non-combattanten, ook vrouwen en kinderen, meedoogenloos vermoord door de bommen der vliegtuigen. In zoogenaamden vredestijd worden schepen door duikbooten aangevallen en vernield, zonder reden en zonder waarschuwing. Volken die voor zichzelf vrijheid eischen, weigeren anderen die vrijheid. Onschuldige volken worden wreedaardig opgeofferd aan de begeerte naar macht en hegemonie, die ieder gezond verstand mist. Indien wij een wereld, waarin wij vrij mogen ademen en zonder vrees in vriendschap kunnen leven, willen behouden, moeten de vredelievende naties met gemeenschappelijke krachtsinspanning de wetten en beginselen, waarop de ware vrede steunt, verdedigen. Respect voor de internationale moraal moet terugkeeren. Het is noodzakelijk, dat het geloof in het gegeven woord en in de waarde van het verdrag weerkeert en dat men erkent, dat de moraal van volken even belangrijk is als die Roosevelt. van den individu. In technisch en moreel op zicht bestaat er een onderlinge afhankelijk heid, waardoor geen enkele natie zich geheel kan afsluiten voor een economisch of poli tieke beroering elders in de wereld. De in ternationale anarchie vernielt alle grond slagen van den vrede en brengt de veiligheid van iederen staat, klein of groot, in gevaar. Het is dus voor de Vereenigde Staten van het grootste belang dat het heilig karakter der internationale verdragen en de inter nationale moraal hersteld worden. Na een zinspeling te hebben gemaakt op het hooge percentage der begrootingen, dat voor bewapeningsdoeleinden bestemd is, zeide Roosevelt, dat dit voor de Vereenigde Staten in verhouding laag is 11 of 12 procent. Wij zijn vast besloten, aldus vervolgde de president, buiten den oorlog te blijven. Toch kunnen wij tans niet verzekeren tegen de heillooze gevolgen van den oorlog en tegen de kans, dat wij erin worden medegesleept. Wij treffen maatregelen, die deze kans tot een minimum terug brengen, maar wij kun nen niet volledig beschermd zijn in een we reld van wanorde, waar vertrouwen en veilig heid ver te zoeken zijn. Indien de beschaving moet blijven bestaan, moeten de beginselen van den vrede hersteld worden. Amerika haat den oorlog en streeft dus met toewijding naar het herstel van den vrede. President Roosevelt heeft zijn redevoering over den internationalen toestand, welke door alle Amerikaansche zenders werd ver spreid, gehouden voor een menigte van meer dan 50.000 personen. Herhaaldelijk werd hij door luid applaus onderbroken en aan het omde had hij een geweldige ovatie in ont vangst te nemen. Na afloop heeft de president zich naar het aartsbisschoppelijk, paleis hegeven, waar hij met kardinaal Muendelheim heeft ge dineerd. Aanmoediging voor den Volkenbond. Welingelichte kringen te Washington zijn van meening, dat de redevoering een van de belangrijkste is, welke Roosevelt over de buitenlandsche aangelegenheden heeft ge houden. Men legt haar algemeen uit als een aanwij- <ung, dat de Vereenigde Staten bereid zou den zijn zonder voorbehoud iedere gemeen schappelijke poging te steunen, welke beoogt den wereldvrede te herstellen en te hand haven. Men is voorts van meening, dat de redevoering beoogde den Volkenbond aan te moedigen krachtiger en practischer maat regelen tegen de aanvallers te nemen, welke maatregelen volledig door de Vereenigde staten zouden worden gesteund. Dit is ook het oordeel der Amerikaansche bladen, die tevens in de rede een veroordeeling van den Japanschen inval in China zien. Toen de journalisten staatssecretaris Huil haar zijn meening over de redevoering van president Roosevelt vroegen, antwoordde hij slechts, dat hii haar zonder voorbehoud goedkeurde. De correspondent van Havas verneemt, dat he tekst der redevoering van president Roo sevelt zal worden overhandigd aan alle di plomatieke vertegenwoordigers der Vereenig de staten om ter beschikking te stellen van alle regeeringen. Veroordeeling der inmenging. Uit Londen: De redevoering van president Roosevelt, welke te Londen een goed onthaal vindt, schijnt de meening te bevestigen, dat de Japansche agressie in het Verre Oosten en de buitenlandsche inmengingen in Spanje in de Vereenigde Staten even sterk worden veroordeeld als in Groot-Brittannië. Men is van meening, dat de toespeling van president Roosevelt op den toestand in Spanje den Engelsch-Franschen eisch, de buitenlandsche vrijwilligers terug te trek ken, moreele kracht zal bijzetten. De Engelsche ochtendbladen leggen in het bijzonder den nadruk op de opmerking, dat de vredelievende landen de landen, die de ziekte der internationale anarchie versprei den ,,in quarantaine" moesten doen opne men". De Times ziet in de redevoering geen aan wijzing voor een ommekeer in de Ameri kaansche politiek en besluit, dat zij, die een pacificatie onmogelijk maken door den weg tot verzoening' af te wijzen en door eigen kracht tot eenigen maatstaf hunner actie te maken, niet alleen hun naburen, maar zoo als Roosevelt zeide, de beschaving zelve be dreigen. Zijn waarschuwing aan hen betee- kent, dat een dergelijke bedreiging tenslotte niet alleen moet stuiten op de veroordeeling, maar ook op den vereenigden weerstand van alle beschaafde naties. De „Daily Telegraph and Morning Post" schrijft: „Hoe stelt Roosevelt zich voor, dat de Vereenigde Staten in gezamenlijk optre den met de andere mogendheden de begin sels zullen verdedigen, waarop de vrede en de rechtvaardigheid gegrondvest zijn, wanneer hij, zooals hij zegt, aan het hoofd staat van een volk, dat vastbesloten is buiten den oor log te blijven? De „Daily Herald" schrijft: „In Engeland zeggen officieele kringen: „Wij zullen niets kunnen doen zonder Amerika en Amerika wil niets doen. Nu is het klaarblij kelijk mogelijk, dat de redevoering van Chi cago in de eerste plaats ten doel heeft de Amerikaansche opinie te polsen, maar zij bewijst toch, dat Roosevelt niet geneigd zou zijn a priori het aanbod te verwerpen, dat hem zou kunnen worden gedaan, om geza menlijk druk uit te oefenen op Japan. Chineesch commentaar. De Chineesche ambassadeur te Washing ton. Wang, heeft over de rede van Roosevelt het volgende gezegd: „De rede van Roosevelt heeft mij niet ver rast. Ik heb nooit getwijfeld aan het Ameri kaansche volk. Het uur is geslagen voor de vredelievende volkeren een einde te maken aan de anarchie en de barbaarsohe metho des in de wereld". over alle door de ondercommissie voorgelegde verslagen zou onthouden. De stemming over de resolutie zal heden plaats vinden. Engeland Genève Labourpartij tegen een „eenheidsfront'' Nadat oud-minister Clynes op het congres der Labourpartij gewezen had op de gevaren van samenwerking der Labourpartij met de extremistische partijen de communisten en de Independent Labour party bepleitte Sir Stafford Cripps hartstochtelijk de zaak van het eenheidsfront. Herbert Morrison, de voor zitter van den London County Council pro testeerde krachtig tegen de argumenten van den linkervleugel. Hij bestreed, dat een een heidsfront met een weinig aanhangers tel lende partij kan dienen tot het bestrijden van het fascisme, het conservatisme kan ver zwakken en de Labourpartij versterken. Nader meldt Havas, dat Sir Stafford Cripps, wiens beroep ten gunste van een „vereenigd front" gisteren door het congres der Britsche arbeiderspartij met algemeene stemmen werd verworpen, ontslag heeft genomen als voor zitter van de commissie voor de kieskringen der Labour-par tij. De derde weekDe niet-aanneming der resolutie der politieke commissie over SpanjeBelgië lid van den Volkenbondsraad Genève, 2 October 1937 Commissie van 23 aanvaardt de resolutie over China. De commissie van 23 heeft de ont- werp-resolutie over het geschil in het Verre Oosten aangenomen. Drie lan den onthielden zich van stemming: Polen wegens principieele redenen, Canada en Zwitserland, omdat de ver tegenwoordigers van die landen geen tijd gehad hadden, hun regeeringen te raadplegen. De ontwerp-resolutie is thans aan de Volkenbondsvergade ring voorgelegd. De volledige tekst der resolutie over het Verre Oosten luidt als volgt: „De Volkenbondsvergadering maakt de ver slagen, haar voorgelegd door haar consulta tieve commissie, over het conflict tusschen China en Japan tot de hare. Zij verzoekt haar voorzitter de noodige maatregelen te ne men voor de voorgestelde bijeenkomst der Vol kenbondsleden, die partij zijn bij het negen- mogendheden verdrag van Washington van 6 Februari 1922. Zij geeft China de verzeke ring van haar moreelen steun en beveelt den leden aan zich te onthouden van iedere daad, die het weerstandsvermogen van het land zou kunnen verzwakken, waardoor zijn moeilijk heden m het conflict grooter zouden worden. Zij beveelt den leden verder aan, ieder af zonderlijk na te gaan in welke mate zij China zouden kunnen helpen. Zij besluit de tegen woordige zitting te verdagen en den voorzitter te machtigen tot het bijeenroepen van een nieuwe vergadering, indien de consultatieve commissie daartoe besluit." De Poolsche gedelegeerde verklaarde in de Commissie van 23 dat hij zich van stemming Vier do oden bij vliegongeluk. Vliegtuig na vleugelbreuk neergestort. Uit Weenen, 5 October: Op het vliegveld Aspern is vanmor gen een militair vliegtuig tengevolge van een vleugelbreuk neergestort. De vier inzittenden werden dood te mid den van de wrakstukken gevonden. ACHT SLACHTOFFERS VAN PADDESTOEL VERGIFTIGING. In het Italiaansche stadje Montecompantri zijn acht personen overleden na het gebruik van vergiftigde paddestoelen. JOODSCHE STUDENTEN TE WARSCHAU VAN HUN „ARISCHE" STUDIEGENOOTEN GESCHEIDEN.. Op verordening van den rector der Poly technische school te Warschau zijn ter ge legenheid van de hervatting der colleges, speciale banken gereserveerd voor de Joodsche studenten, die lid zijn van Joodsche genoot schappen en voor de katholieke studenten, die lid zijn van de Poolsche genootschapper, benevens voor de studenten, die niet bij or ganisaties zijn aangestoten. Deze maatregel worrdit gemotiveerd met de langdurige cam pagne, die gevoerd is door de nationalistische studenten, die weigerden in dezelfde banken- rijen plaats te nemen als hun Joodsche studiemakikers. Deze campagne had in den loop der laatste jaren aanleiding gegeven tot talrijke anti semitische incidenten. Chineescli succes in Sjansi. Japanners zouden teruggetrokken (Van onzen correspondent) ET begin van de derde week der Acht tiende Volkenbondsvergadering heeft in uiterlijk opzicht de rechtstreek- sche voortzetting gebracht van het einde der tweede week. Op de feestelijke in wijding van de groote zaal voor de Volken bondsvergadering in het nieuwe Volkenbonds paleis door Aga Khan en zijn 2800 gasten, volgde de ingebruikneming dezer zaal voor haar werkelijke doel. De feestelijke concert zaal was een gewone vergaderzaal geworden: de feestelijke kleedij der dames en heeren had moeten plaats maken voor de werkdracht van afgevaardigden en journalisten; Beetho ven, Mozart en Debussy waren als onderwerp van gesprek vervangen door de veelzeggende woorden Spanje en China. Doch ondanks al deze veranderingen is de nieuwe vergader zaal een voornamen indruk blijven maken, het hooge doel waardig, waarvoor zij dienen moet. En wat bijzondere reden tot vreugde geeft is de voortreffelijke acoustiek. Vanavond bij het groote debat over Spanje konden wij tot in de verste hoeken der zaal, die 44 meter lang en 44 meter breed is, van alle sprekers woord voor woord uitstekend verstaan en dit ondanks het feit, dat de helft der redenaars Zuid-Amerikanen waren, wier Spaansch- Fransche uitspraak het goed volgen hunner redevoeringen zeker niet vergemakkelijkt. De ambtenaren van „Philips", aan wie de zorg voor een goede acoustiek was toevertrouwd, hebben eer van hun werk! De allereerste beslisisng der Volkenbonds vergadering in haar nieuwe tehuis was ge lukkig: de eenstemmige verkiezing van Bel gië tot niet-permanent lid van den Volken bondsraad in plaats van het niet herkiesbaar verklaarde Spanje. België is gedurende de eerste acht jaren van het bestaan van den Volkenbond steeds een goed lid van den Vol kenbondsraad geweest. De herinneringen aan Paul Hymans en Emile Vandervelde, die België toen in den Raad vertegenwoordigden, zijn nog lang niet uitgestorven. België heeft daarna in 1927, toen de Volkenbondsvergade ring uit principieele redenen zich ook tegen de herkiesbaarheid van België uitsprak, als eerste staat het goede voorbeeld gegeven om zich zonder mokken bij dit besluit neer te leggen. België heeft zich sindsdien door zijn steeds meer zelfstandig wordende politiek voortdurend nog meer sympathie verworven. En de Belgische regeering heeft dezer dagen een nieuw blijk van haar gehechtheid aan den Volkenbond gegeven door zich, ondanks eenigen tegenstand in het eigen land, niet aan de verantwoordelijkheid van Raadslid te willen onttrekken, toen een groot aantal staten tot België het verzoek richtten een candidatuur te willen aanvaarden. Een ieder is dan ook overtuigd, dat België, het nieuwe lid van den Volkenbondsraad, steeds werk zaam zal zijn „in den geest van het Volken bondsverdrag en in het belang van den Vre de", zooals de jonge minister van buitenland sche zaken Spaak, wiens kloeke en ongekun stelde optreden hem ook reeds vele persoon lijke sympathieën heeft doen ten deel vallen den dag na de verkiezing verzekerde, toen de nieuwe voorzitter van den Volkenbondsraad, Yvon Delbos, hem aan de raadstafel welkom heette. zijn. Aan het front van Sjanghai vorderen de Japansche troepen echter. Uit Sjanghai: De Chineesche dagbladen mei den, dat een colonne van het achtste leger, die in het Noord-Westen van Sjansi opereert, Pingtoe heeft heroverd. Een afdiee-line van hetzelfde leger, die optreedt in het Noord- Oosten in een bergachtig gebied, waar een guerrilla gevoerd wordt, heeft Liangsjioe ten Noord-Oosten van den bergpas Pingsing her nomen. Het blad Takoengpau verklaart, dat de Ohineesche troepen tot don aanval zijn over gegaan in Noord Sjansi en de Japanners hebben teruggedreven in noordelijke richting. Zij drongen door tot een punt gelegen op 40 K.M. ten noorden van Koesien en heroverden Janjgmingpau. Een andere Ohineesche afdeeding zou den terugtocht der Japanners afsnijden. De Ta- koengpau meldt voorts nog, dat de Japanners Testjoe hebben ingenomen. Domei meldt, dat aan het front van Sjangha de Japansche troepen Tsjaitsjiatse hebben be zet. Marinetroepen vorderen tot 140 meter van den spoorweg SjanghaiWoesoeng. Ben Japansche marinevliegtuig is Maandag boven Tatsjang door het Ohineesche afweer geschut in brand geschoten en vernield. tekst bereikt. Nog dienzelfden avond nam de politieke commissie eenstemmig, bij vijf stemonthoudingen, dien tekst ongewijzigd aan. Thans vanavond, in de voltallige Volken bondsvergadering, plotseling die omkeer: zestien staten weigerden hun stem aan de Spaansche resolutie te geven. En terwijl 14 hunner, ofschoon zij eigenlijk eveneens er tegen waren, uit welwillendheid jegens de re dactiecommissie en de daarin vertegenwoor digde groote mogendheden zich tot een stern- onthouding bepaalden, die de aanneming der resolutie niet in gevaar bracht, stemden twee, Albanië en Portugal, rondweg tegen, zoodat voorzitter Aga Khan, ondanks de 32 voor stemmers de resolutie voor niet-aangenomen moest verklaren, aangezien de eenstemmig heid niet was bereikt. Frankrijk en Engeland hadden een reso lutie van den Volkenbond willen hebben, die hun tot moreelen steun zou zijn bij hun on getwijfeld door alle Volkenbondsstaten ge waardeerde pogingen om Mussolini tot een betere eerbiediging der niet-inmengings-over eenkomst te bewegen. Daargelaten de vraag, of een Volkenbonds-resolutie, welke ook, on der de tegenwoordige omstandigheden van eenige goede uitwerking op Mussolini kan zijn, mag men zich bovendien afvragen, welke de moreele kracht van een resolutie der Vol- kenbondsvergadeiing geweest zou zijn, waar aan zestien staten hun stem niet hadden wil len geven. KK7 as het laatste besluit van deze derde week, van avond in de nieuwe verga derzaal genomen, even gelukkig als de verkie zing van België, waarmede de nieuwe zaal als het ware werd ingewijd? Er zijn er natuurlijk velen, die het leven dig betreuren, dat de Volkenbondsvergadering bij gebreke van de vereischte eenstemmig heid de resolutie der zesde, de politieke, com missi over Spanje niet heeft kunnen aanne men. Het zou zeker niet anders dan „mensche- lijk" zijn, wanneer vooral de twaalf leden der redactiecommissie met hun vele deskundige raadslieden en de medewerkers van het Vol kenbondssecretariaat vanavond weinig vrien delijke gevoelens voor de delegaties van Alba nië en Portugal hebben, die door hun tegen stem de resolutie, het geheele resultaat van tien uren lange en enorm moeilijke beraadsla gingen, vernietigd hebben! Het scheen een onbegonnen werk een resolutie te willen op stellen, die zoowel aannemelijk zou zijn voor del Vayo (Spanje), Litwinof en Fabela (Mexi co), die de onmiddellijke opheffing der niet- inmengingspolitiek verlangden, als voor Del bos, Elliot (Engeland) en vele anderen, die nog nieuwe pogingen bij Italië wilden doen, om tot een algemeene eerlijke naleving en dus handhaving der niet-inmengingspolitiek te komen. Na tien uren beraadslagingen was de redactiecommissie eindelijk erin geslaagd het onmogelijk schijnende te volbrengen: overeenstemming werd Donderdag over den ONZE DACELIJKSCHE KADERVERTELLING (fl) ok over den tweeden aangevallen staat is in deze week veel te doen geweest. China kreeg deze voldoening, dat de Volkenbonds vergadering eenstemmig protesteerde tegen de Japansche luchtbombardementen op open steden in China. China zal vermoedelijk medi- schen bijstand ten bedrage van 2 millioen Zwitsersche franken van den Volkenbond ontvangen voor de bestrijding van besmette lijke ziekten. Of Wellington Koo ech ter ook erin slagen zal de erkenning te ver krijgen, dat Japan „aanvaller" is? De vierde week zal deze vraag nog moeten beantwoor den. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. Vliegtuigbotsing in Tsjecho- Slowakije. Bestuurders van beide vliegtuigen gedood. Het D.N.B. meldt uit Praag 5 October: Op het vliegveld Hradec Kralove zijn twee militaire vliegtuigen, na met elkaar in bot sing te zijn gekomen, neergestort en vernield. De beide bestuurders kwamen om het leven. Zoo zien jullie, jongens en meisjes, dat dit avontuur van Thijs en oom Moppemiet maar ternauwernood goed afgeloopen is. Wat zou er niet gebeurd zijn, als Vrieskou niet gekomen was! Maar daar zullen we maar over zwijgen. Thijs IJs en oom Mopperniet willen nu rustig naar huis. Ze zijn met een wagen van de Eskimo's, getrokken door acht mooie, witte honden, naar hun auto gebracht, die nog steeds trouw op zijn eigenaar staat te wachten .En zoo zien jullie oom en neef opgewekt komen aan wandelen. Maar er wacht weer een ander avontuur. DONDERDAG 7 OCTOBER. HILVERSUM I, 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest (Om 1.00 Gramofoonmuziek) 2.00 Handwerkles. 2.55 Gramofoonmuziek. 3.00 Vrouwenhalfuur. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.00 Berichten. Bijbellezing. 5.00 Handenarbeid v. d. Jeugd. 5.30 Bas en piano. 6.15 Gramofoon muziek. 6.45 Esperanto-causerie. 7.00 Berich ten. 7.15 Journalistiek weekoverzicht. 7.45 Re portage. 8.00 Berichten. 8.15 Bijeenkomst van de Gereformeerde Jeugdbonden te Utrecht. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Orgelconcert. 10.45 Gymnastiekles. 11.00—12.00 Gramofoonmuziek. Hierna schriftlezing. HILVERSUM n, 301 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (Gr. pl.) 10.30 Het Om roeporkest en solist. In depauze's: Declamatie. 12.30 Gramofoonmuziek. 1.00 Orgelspel. 1.30 Gramofoonmuziek. 2.15 Lyra-Trio. 3.00 Knip- les. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.05 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Viool en piano. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Omroeporkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO Dansorkest. 7.30 Causerie „Het eten van in 't wild groeiende paddestoelen". 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. Eventueel gramofoon muziek. 8.15 Concertgebouw-orkest en gramo foonmuziek. In de pauze: Reportage. 10.30 Gramofoonmuziek. 10.45 Voor schakers. 11.00 Berichten ANP. Hierna AVRO-Dansorkest. 11.40—12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 12.50 Trocadero Cinema Orkest. 1.352.20 Gra mofoonmuziek. 3.10—3.30 „Mystery at Ver sailles", causerie. 3.35 Stedelijk Orkest East bourne, en solist. 5.50 Voor de vrouw. 5.20 V. Silvester en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.40 „It occurs to me", causerie. 7.00 Orgelspel. 7.20 Ra- diotooneel. 8.20 Causerie over jazzmuziek (met gr. pl.) 9.00 „Men talking", actueele causerie. 9.20 Berichten. 9.40 Viool en piano. 10.20 Korte Kerkdienst. 10.40 Radiotooneel. 11.20 Bram Martin's Band. 11.50—12.20 Dansmuziek (Gr pl.). RADIO PARIJS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Gevarieerd concert en zang. 2.20 Gramofoon muziek. 4.05 en 4.50 Zang. 7.20 Warschau's Philharmonisch orkest. 9.20 Zang. 9.35 L. del Castillo's orkest. 10.05 Calvet-kwartet en so list. 10.50 Gramofoonmuziek. KEULEN. 456 M. 5.50 Plietzsch Marko-orkest. 7.50 Omroep- kleinorkest en instrumentaal kwartet. 9.20 Volksliederenconcert. 11.20 Schupo-orkest. 12.35 Omroeporkest. 1.35 Gevarieerd concert. 3.20 Solistenconcert. 4.20 Robert Gaden's orkest (gr. pl.). 4.50 Orkest van den Rijksarbeids dienst. 6.30 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroep orkest en solist. 9.5011.20 K. Rehfeld's Boe- renkapel, O. Schulrabe's Balalaika-orkest, Stuttgarter Volksmusik, en solisten. BRUSSEL, 322 M. 12,20 Gramofoonmuziek. 12.50 Piano en zang. 1.00 Salonorkest. 1.30 Omroepdansorkest. 1.50 Zang en piano. 2.00 - 2.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Salonorkest. 6.50 en 7.23 Gramofoonmu ziek. 8.20 dito. 8.30 Komische voordracht. 9.20 Symphonieconcert. 10.30—11.20 Omroeporkest. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroeporkest. 1.50—2.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Muzikale causerie. 6.35 en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Omroeporkest. 10.30—11,20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.20 Berichten q.^5 Solistenconcert. 9.20 Berichten. 9.50 Piano- duetten. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Dans muziek (gr. pl.).

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3