Hernieuwde actie der Japansche vliegers. Wereldkampioen wint na tien zetten. ®aSte4?6cïert Eindspel was voor Aljechin niet te houden. Thijs Ijs in het bosch van-hou-je-maar-stil De strijd in het Verre Oosten. Japansche opmarsch bij Pautingfoe vertraagd. Twaalf Japansche vliegtuigen zun Ja Reuter nit Nanking meldt, Kren boven de hoofdstad versche- Sf en Heifben na een snelle „ctuiik- SoM" ban bommenlast laten vall- nn het vliegveld, waarna zij 2loh „der snel verwijderden. Een der ®&en werd door het luchtafweer- g/scS getroffen en stortte bran- 4 Het°dN.B°' meldt, dat de Japan ese vliegers gisteren het op 30 K.M. 5 Oosten van Nanking gelegen l iitaire vliegveld Tsjoeyoeng bom- bardeerden en in den middag het Sevveld, dat voor de Zuidelijke stadspoort is gelegen. Op Nanking wlf werden geen bommen geworpen. Bidt van het hevige vuur der ■ifweei'kanonnen moesten de bommen werpers zeer boog vliegen. Twee toe stellen werden neergehaald volgens jit bericht. lilt Pelpin" wordt gemeld, dait de Ja- ".je opmarsch ten Zuiden van Pauting- 10[ op het üogentolik vertraagd schijnt te w Ollneesche bron wordt vernomen, dat cbineezen vastbesloten zijn een uiterste mchteinspanning te doen in de streek van TsiMÏatsjoeang. Indien zij geen stand zou- ,,i ininneii houden, zouden zij zieh achter le Gele Rivier terugtrekken. De Japansche troepen in Noord-Ohina zijn meer dan li 000 man sterk. De Chineezen hebben, blijkens beriohten uit Sjanghai, hevige aanvallen gedaan op de .letwe Japansche stellingen in de sectoren Lloebanv en Lotlen. Bijzonder verbitterd ■ren hun aanvallen ten zuiden van Moe- tan" waar hun stellingen bij de renbaan van Klanuvang worden bedreigd door het op dring® der Japanners in Zuid-Westelijke richting. Tsjapei is ook thans weer hevig Jool' Japansche vliegtuigen en artil lerie gebombardeerd. Jan weerskanten van den spoorweg Sjang- tnl-Woesoeng leggen de Ohineezen sterke verdedigingswerken aan, die aan den Noor delijken oever van de Soetsjau, ten Westen vin de internationale nederzetting beginnen en aiob twintig KM. naar het Westen uit- In Japansche militaire kringen neemt men aan, dat de Chineezen hierdoor bij een terug tocht op Nansiang en Kiating willen ver hinderen, dat de Japanners over de Soetsjau trekken en Sjanghai van Nanking afsnij den, Tetsjau en Pïngjoean in japansche handen. Het Japansche hoofdkwartier te Peiping deelt mede, dat de Japansche troepen na de verovering van Tetsjau op 3 October verder lAMfl, PROGRAMMA VRIJDAG 8 OCTOBER HILVERSUM I. 1875 M. Algem. progr. verzorgd door de NCRV 8,- Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek. (gr.pl.) 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Ge- lukwenschen 9.45 Gramofoonmuziek 10.30 Morgendienst 11.— Gramofoonmuziek 11.15 Pianovoordracht 12.Berichten 12.15 Gra mofoonmuziek 1.Ensemble Van der Horst 2.30 Christ, lectuur 3.— Het Haagsche Trio 4.15 Berichten, gramofoonmuziek 4.45 Hét All Round Sextet 6.30 Voor tuinliefhebbers 7.— Berichten 7.15 Literaire causerie 7.45 Repor tage 8.— Berichten ANP. Herhaling SOS-Be- richten 8.15 NCRV-Orkest (Om 9.— Decla matie en om 10.— Berichten ANP"> 10.45 Sportpraatje 11.00—12.— Gramofoonmuziek. Hierna: Schriftlezing. HILVERSUM II. 301 M. 8.00 VARA 10.— VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.- VARA 10.40 VPRO 11.— VARA 8.- Gramofoonmuziek 10.— Morgenwijding 10,20 Declamatie 10.40 Gramofoonmuziek 11.- Vervolg declamatie 11.20 Orgelspel 12. en concert uit Alkmaar. 12.30 De i 1.30 Gramofoonmuziek 2.Cau serie „De tuin in October" 2.30 Viool en piano 315 AVRO-Dansorkest 4.05 Gramofoonmu ziek 5.— Kinderuurtje 5.30 Gramofoonmuziek «The Lucky Birds" 6.30 Politiek radio journaal 6.50 Gramofoonmuziek 7.„Rassen theorie en erfelijkheid", causerie. 7.20 Gra mofoonmuziek 7.30 Berichten 7.35 „De cathe- chisaties beginnen weer", causerie 8.Viool ei piano 8.30 Literaire causerie 9.— Frag ment uit de opera „Mignon" 10.Fantasia 10.30 Berichten ANP 10.40 Avondwijding 11.— gramofoonmuziek 11.15 Jazzmuziek (gr.pl.) Gramofoonmuziek. DR0ITWICH, 1500 M. ,1^40—11.50 Pianospel 12.10 Cello en orkel liï £enry Hall's Band. 1.35—2.20 Het mcNaghten Strijkkwartet 4.20 Causerie over Jazzmuziek 4.50 Reportage 5.20 Louis Preil's Zïr- 5'50 Parkington kwintet 6.20 iiiJil n 6-40 Landbouwnieuws 6.45 Duitsche pitt Populair concert 7.30 Muzikale ïïvihf1^ Hoorn, viool en piano 8.20 Jack lwSBand en solisten 9.20 Berichten. 9.40 ^"F^abespreking 9.55 BBC-Orkest en SÏL,05, Jack ^ckson's Band. 11.50—12.20 dansmuziek (gr.pl PARIJS, 1648 M. sts'fü'.8:2? en 10,35 Gramofoonmuziek. 12.50 Z de Garde Républicaine en kwintet «?-on:eel 4-.20 Parijs' Artistiek ZanTtw Ü50 Pianóyoordracht 6.05 en 7.20 850 7Ó« G*'ainof°on.muziek 8.05 Harpconcert 12,5ri (vb. f'20 Variété-programma. 11.20— «ntoSP3"°rkciSt. 7,50 Omroep-Amuse- faiS. saxofoonkwintet. 11.20 Lan- >i?K„mV0orkest Saarpalts 1.35 Geya- '™»muzteV Ls rA?' en pian0 4,20 Gram°- en sohsbp et Gmroep-Amusementsorkest solistoy( Keulsche Orkestvereeniging, 9.50—n ba i>vanoduo- 8.30 Het Peter-kwartet DEüxsrm A\^bHeldt's orkest en pianoduo. 6,30 Sm^8?!?ER' 1571 M- Berichten a-jc Philharmonisch Orkest 8.20 BerichfiPri. nl Gevarieerd programma 9.20 k'tSL "r11,20 Th- Holdt's orkest en richt 0 Hans B'und. Om 10.05 Weerbe- zuidwaarts^ zijn getrokken en den volgende dag Koetsjeng hebben bereikt. Twee of drie compagnieën van het Chineesche leger waren onbemerkt achtergebleven en zij slaagde er in het noordwestelijk deel van Tetsjau te ver overen en hier stellingen aan te leggen. Zij werden evenwel door de Japansche reserve troepen welke later kwamen, vernietigd. In tegenstelling met de berichten van Chi neesche zijde is Tetsjau in Japansche handen en wordt de opmarsch naar het zuiden voort gezet. De Japansche generale staf te Tientsin meldt, dat de Japansche troepen, geholpen door een pantsertrein en door luchtstrijd krachten, Pingjoean aan de spoorlijn Tientsin Poekqu, halverweg tusschen Tientsjau en Tsinan hebben bezet. Onderteekenaars van het negen- mogendhedenverdrag gaan confereeren Het secretariaat van den Volkenbond deelt mede: De voorzitter der Volkenbondsvergadering heeft gisteravond brieven verzonden, die ge richt zijn aan de bondsleden, welke partij zijn bij het op 6 Februari 1922. te Washington ge- teekende negenmogendhedenverdrag en waar in zij krachtens de beslissing der vergadering uitgenoodigd worden, zoo spoedig mogelijk be sprekingen te houden, zooals genoemd worden in artikel zeven van dat verdrag. De volgende staten zijn partij bij het ver drag: Unie van Zuid-Afrika, Australië, België, Engeland, Canada, China, Frankrijk, Britsch- Indië, Italië, Nieuw-Zeeland, Nederland en Portugal, die allen het verdrag geteekend heb ben, en Bolivia, Denemarken, Mexico, Noor wegen en Zweden, die er zich bij hebben aan gesloten". Men merkt op, dat in deze mededeeling niet gesproken wordt van Japan en de Vereenigde Staten, welke geen lid van den Bond zijn, en ook niet van andere staten zooals Rusland, die volgens den tekst van de resolutie zouden kunnen worden uitgenoodigd tot deelneming aan de besprekingen. Het schrijven van den voorzitter is inderdaad alleen verzonden aan de bondsleden, die het verdrag geteekend heb ben of er zich bij hebben aangesloten. Deze staten zullen, wanneer zij bijeen zijn, de an dere mogendheden, die belang bij de aange- legendheid hebben, kunnen uitnoodigen. Zes millioen meer voor defensie De ontwerp-begrooting 19371938, die gis teren in den Rijksdag is ingediend, sluit met een overschot van 1.4 millioen kroon. De uitgaven worden geraamd op 475.724.000 kroon en de ontvangsten op 477.196.000 kroon. Het departement van oorlog komt in de nieuwe begrooting voor met een bedrag van 39 millioen, hetgeen ongeveer 6 millioen meer is dan de uitgaven in het loopende jaar. Voor het ministerie van marine zijn deze cijfers resp. 28.8 millioen en 5 millioen. De begrooting 19361937 wijst een over schot aan van 27.4 millioen kroon. De getroffen pluimveehouders te Landsmeer. Het bestuur van „Avi Corni", de vereeni- ging,welke gelden inzamelt ten behoeve van de getroffen pluimveefokkers te Landsmeer, mocht heden belangrijke giften ontvangen van H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard. Veiligheidsweek der K. N. A. C. van 22 t.m. 27 November a.s. De veiligheidsweek voor automobielen wel ke telkenjare door de K. N. A. C. wordt ge organiseerd zal ook dezen herfst weer worden gehouden. Dit jaar zal deze veiligheidsweek georgani seerd worden in de week van 22 t/m. 27 November a.s. Ernstige autobotsing te Amsterdam. Een der chauffeurs is vermoedelijk door slaap overmand geweest. Hedennacht zijn in de Spaarndammer- straat te Amsterdam twee zwaar beladen vrachtauto's tegen elkaar opgebotst, waar door veel materieele schade is ontstaan. Een vrachtauto met tractor, beladen met groenten en fruit, reed met groote vaart links van den weg toen uit tegenovergestelde rich ting een eveneens zwaar beladen auto na derde, waarvan de bestuurder, afkomstig uit Hem, gemeente Venhuizen, vermoedde, dat zijn tegenligger, waarop een chauffeur uit Beverwijk was gezeten, wel voor hem zou uitwijken. Dit geschiedde evenwel niet en zonder vaart te verminderen stietten de bei de wagens met volle kracht op elkaar. De tractor werd door den schok geheel ver nield, terwijl de truck kantelde. Ook de an dere wagen werd ernstig beschadigd. De ge- heele inhoud van de truca lag over de straat verspreid. De politie van het bureau Spaarn- dammerstraat, die inmiddels ter plaatse was gekomen, requireerde den kraanwagen van de tram, teneinde de wagens, welke dwars over de straat lagen weg te sleepen, nadat een foto van de situatie was gemaakt. De vermoedelijke oorzaak van het niet uitwij ken van den chauffeur uit Beverwijk is, dat deze door slaap overmand, te laat de hem tegemoetkomende auto opmerkte. Hij zelf kwam er met eenige schaafwonden af. (A. N. P.) SCHAAKWERELDKAMPIOENSCHAP VOETBAL. Haarlem—Islington Corinthians (0-2) Voor dezen lichtwedstrijd was de voorhoede van Haarlem zonder Kammeijer en Van der Hulst, zoodat Haarlem als volgt verscheen: Vijgeboom, Verhappen, Huijsmans, De la Mar, Effern, Van Gooi, De Winter. Van Daalen, Van Polanen, Smit, Hurkmans. De Engelschen hadden het volgende elftal: Longman, Manning, Clark, Wright, Whittaker, Dance, Miller, Sherwood, Tarrant, Bradbury, Read. De eerste helft kenmerkte zich door snelle uitvallen van weerszijden, waarbij de verde^ digingen de aanvallen steeds den pas naar het doel afsneden. De Engelschen speelden meer open, terwijl men bij Haarlem meer binnen door den weg naar het doel trachtte te vinden. Hierbij kon Van Polanen echter de goede richting niet vinden. Smit ondervond te weinig steun in de voorhoede. De Engelschen konden, on danks snelle uitvallen, niet scoren. Het schie' ten vooral was zwak. De rust kwam met dubbel blank. Na de hervatting had de voorhoede van Haarlem een wijziging ondergaan. Smit speelde mid voor, terwijl Van Polanen op de vleugel en Hurkmans binnenlinks speelde. Dit gaf ook niet de gewenschte verbetering. De Engelschen begonnen in een hoog tem po; de Haarlem-verdediging werd herhaalde lijk in het nauw gedreven maar zij wist voor- loopig aan de talrijke moeilijkheden het hoofd te bieden. Vijgeboom deed hierbij goed werk. Bradbury liet eenmaal een goede kans on benut. Toen het de Haarlem-verdediging gelukte, zich los te werken, kwam ook de voorhoede der roodbroeken meer los en toen kregen we een gelijk opgaanden strijdr te zien, waarbij de Engelschen meer enthousiast speelden. Toch kreeg toen ook Haarelm de kans om de score te openen, maar Hurkmans en Van Po lanen faalden bij hun pogen tot scoren. Onverwacht kregen de Engelschen de lei ding, toen Bradbury een tam schot loste, dat Vijgeboom wel stopte, maar hij liet den bal door zijn handen glippen (01). De bezoekers zijn dan weer eenigen tijd in de meerderheid; bijna wordt de voorsprong vergroot, maar uitstekend werk van Vijge boom voorkomt dit. Haarlem doet nog eenige pogingen om den gelijkmaker te scoren, maar het voorhoedespel is te zwak om tegen de steeds enthousiaster spelende Engelschen succes te hebben. Als voor een ongeval even is gestopt, komt de bal bij Read en nog voor de Haarlem-verdediging haar opstelling heeft gevonden snelt hij op Vijgeboom af en ver hoogt den voorsprong (02). Kort hierop fluit scheidsrechter Kotte het einde. De Islington Corinthians wonnen ver diend. ENGELAND WINT MET 3—0 VAN IERLAND. Uit Blackpool: Voor 20.000 toeschouwers is Woensdag te Blackpool een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen het elftal van de Engel- sche en de Iersche league. De Engelschen wonnen met 30, nadat de rust met blanken stand was gekomen. Goul- den. Mills en Hall maakten in de tweede helft de doelpunten. Het verslag van het slot der eerste partij van het A.N.P., verzorgd door L. Prins, luidt als volgt: In hotel „Witte Brug" is Woensdagavond voortgezet de eerste partij om het wereldkam pioenschap schaken. Euwe had in couvert af gegeven 41. f2—f4 Ook hier blijft de wereldkampioen dus ge heel in stijl. In plaats van het neutralere 41. Ke4, dat zoo onmiddellijk voor het afbreken eer te verwachten was, stuurt hij opnieuw met vaste hand naar het doel: het tot gelding brengen van de pionnenmeerderheid op den koningsvleugel. 41Ke6d5 Wil Zwart vechten, dan moet hij, zooals be grijpelijk is, op deze wijze zijn toren van de dekking van pion c6 trachten te verlossen. 42. Tc4d4+ Kd5—e6 Gedwongen, want op Kc5 komt zwart door Td7, Tb3+, Kf2, Th3, Kg2, Th6, Kg3 nog snel ler in beslissend nadeel. 43. f4—f5 Ke6—e7 44. Td4e4-f Alle zetten van Wit liggen schijnbaar zeer voor de hand, maar blijken bij nadere be schouwing thuis te hooren in een scherp om lijnd, onberispelijk plan. Immers Zwart staat thans opnieuw voor een moeilijke keus: gaat de koning, naar de f-lijn, dan blijft hij afge sneden van den c-pion, den eenigen getrouwe, waarvan hij redding zou kunnen verwachten; gaat hij echter naar de d-lijn, zoo volgt Te6 en de h-pion is ten doode opgeschreven. Men zie 44Kd7, 45. Te6, Tb3 Kf2, Th3? Kg2 en de toren moet schielijk terug. 4 4Ke7—f7 45. h2h4 Natuurlijk! Nu Zwarts tegenkansen aan zienlijk zijn gereduceerd, wordt de opmarsch op den koningsvleugel voortgezet. 4 5Tb6bl Wat kan Zwart anders doen? De c-pion gaat verloren zoodra hij wordt opgespeeld: c5 Tc4, Tc6, Ke4 enz., maar ook de tekstzet kan niet baten. 46. Ke3—f4 Tbl—cl 47. Te4—a4 h7—h6 48. Ta4—a7+ Kf7—g8 49. g4g5 Telc4+ Het „raeheschach". 50. Kf4e5 Zwart geeft op, want op Th4: volgt g6 en daarna Kf6. De slotstand was: Zwart; Aljechin. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING vlocht, niet te weerleggen. Had Aljechin als zestienden zet gespeeld b7b6, dan had hij het evenwicht kunnen herstellen. Ook dit beaamde Euwe's tegenstander na af loop der partij. Afgezien van een enkelen minder goeden zet (b.v. Wit's zestiende zet a5a6 in plaats van Tal—a4!) mag uit de eerste partij ge concludeerd worden, dat beide grootmeesters in goeden vorm zijn. Dat de ex-titelhouder de afgebroken partij nog een tiental zetten rek te. moet stellig toegeschreven worden aan zijn wilskracht en de hem eigen taaiheid. Aljechin wist zelf, dat er een wonder had moeten gebeuren, indien deze partij in remise geëindigd zou zijn. Toen dat wonder uitbleef, na de eerste reeks zetten van Euwe. bij de hervatting, gaf de optimistische Aljechin zich dan ook spoedig gewonnen. Dr. Euwe heeft, door de eerste partij in zijn voordeel te beslissen, misschien ook wel, den kende aan het spreekwoord: ,,De eerste klap Is een daalder waard", zich een waardig we reldkampioen getoond. En Aljechin? Deze heeft de nederlaag waardig gedragen, ondanks het feit, dat dit resultaat hem teleurgesteld zal hebben. We mogen stellig verwachten, dat nog menige levendige partij om den titel gespeeld zal worden. S S. RESHEVSKY. Wit: Euwe. Zooals wel te verwachten was heeft dr. Alje chin de partij tegen Dr. Euwe niet meer kun nen reddën, hoewel hij nog tien zetten lang verbitterden strijd leverde. Op verbluffend eenvoudige, maar daarom niet minder voor beeldige wijze wist Euwe het gevaar van Zwarts eenige tegenkans den vrijen c-pion, tot een minimum te beperken en daar hijzelf intusschen snel met zijn vrijpionnen naar voren rukte, moest Aljechin op den vijftig sten zet de vlag strijken. De tweede partij. Hedenavond zes uur begint in de Diergaarde te Rotterdam de tweede partij. Euwe wikkelt technisch goed af, Zooals gisteren reeds door mij verwacht werd, heeft Aljechin de eerste partij niet kunnen houden. De afwikkeling van het to reneindspel eischte echter een nauwkeurige behandeling. Dit nu was aan Euwe heusch wel toevertrouwd, hetgeen, na een diepgaan de analyse, ook te verwachten was. Aljechin kon niets anders doen, dan een passieve hou ding aannemen. Euwe bood hem echter geen gelegenheid, zijn befaamde verdedigingskunsr toe te passen. Zooals ik reeds meldde, was de zet van Al jechin: b7xa6 foutief. De ex-wereldkampioen bevestigde dit trouwens zelf voor de hervat ting van de partij. Aljechin ging nog verder door de mededeeling, dat'hij zijn positie hopeloos achtte. Euwe's afgegeven zet: f2*—f4 was de eeiv voudigste weg naar de winst. Ook het verdere verloop was voor den wereldkampioen vrij eenvoudig. Aljechin deed nog wel eenige po gingen om met zijn toren achter de witte pion nen aan te loopen, doch Euwe ontnam hem elke illusie, door met zijn verbonden konings- vleugelpionnen op te rukken. (Drie tegen één). Toen Aljechin inzag, dat deze niet meer tegen te houden waren, gaf hij zich wonnen. Deze eerste partij was, in tegenstelling met de verwachting van velen, zeer levendig. Psychologisch had de ex-wereldkampioen goed gezien, door de geliefkoosde verdediging van zijn tegenstander toe te passen. Hoewel Aljechin iets nieuws van Euwe ver wacht had, wist hij het nieuwtje, dat de titel houder op den veertienden zet in de partij Kurkenbiljart is geen hazardspel. Volgens rechtbank en proc.-generaal. De caféhouder J. L. R. uit den Haag, heeft voor de Haagsche rechtbank terechtgestaan wegens het gelegenheid geven tot hazard spel. In zijn café had hij n.l. het z.g. „kurken biljart" laten spelen. Bij dit spel plaatst men op het groene laken een kurk, waarop eenige kleine dobbelsteenen. De kunst is nu op een bepaalde wijze de kurk om te gooien, waar door de dobbelsteenen een getal aanwijzen, dat voor puntentelling geldt. Gooit .men even wel de kurk niet om, doch maakt men' ca rambole, dan krijgt men eveneens punten. De officier van justitie heeft gemeend, dat hier sprake was van hazardspel, immers men kon geen invloed uitoefenen op het getal, dat de dobbelsteenen zullen aanwijzen. De recht bank ontsloeg den caféhouder echter van rechtsvervolging, van welk vonnis de officier h'ooger beroep aanteekende, „Het gaat er nu om", zoo zeide mr. Lodder, de president van de strafkamer van het ge rechtshof, te 's Gravenhage, waarvoor de zaak Woensdag diende, „of men het spel moet beschouwen als hazard- of behendigheids spel". De procureur-generaal mr. L. B. J. Vermeu len was van meening, dat men hier met een behendigheidsspel te doen had. De kans op winst hangt n.l. niet alleen van het toeval, doch in grootere mate van de kundigheid van den speler in het biljartspel af. De factor geluk is betrekkelijk klein. Spr. achtte daarom het feit niet strafbaar en requireerde bevestiging van het vonnis van de rechtbank (ontslag van rechtsver volging). Militair vliegtuig bij noodlanding beschadigd. Het S-4 toestel nr. 99 afkomstig van Soes- terberg heeft Woensdagmiddag, komende van de Kooi met bestemming Soesterberg, tenge volge van motorstoring een noodlanding moe ten maken. De bestuurder trachtte het toe stel op een wetland aan den Grasweg te Anna Paulowna te zetten, maar moest, teneinde een huis te ontwijken op het laatste moment draaien, waardoor het vliegtuig in een sloot terecht kwam. Het landingsgestel werd weg geslagen en de propeller versplinterd. De bestuurder, sergeant Wij man en de leer ling vlieger Derks bleven ongedeerd. Het toestel zal, nadat het gedemonteerd is, naar Soesterberg worden vervoerd ICUEEP/ T'JliNCENj Nou, Thijs, en nu maar als een haas naar huis Ik hoop, dat de motor ons niet in den steek laat, want dan zijn we nog niet klaar. Met deze woorden stapte oom Mopperniet in en probeerde den motor op gang te brengen. Maar neen, hoor, de motor deed het niet! Thijs stond er met een angstig gezicht naar te kijken, drommels, als die motor nu niet wilde loopen, dan stonden zij hier weer met z'n tweeën en konden niet verder. En wat zou Dickie dan wel denken? Die zou zeker op zoek gaan naar hen —Ik zal eens kijken, of ik het vinden kan, bromde oom Mopper- niet. En hij klom de auto weer uit en opende de motorkap. Gedurende vijf minuten keek hij aandachtig. Toen riep hij opeens uit. Ik heb het, Thijs! EEN WEDSTRIJDBOEK VAN DE MATCH EUWE—-ALJECHIN. Naar het EuweAljechin-Comité ons me dedeelt, zal na afloop van de match om het wereldkampioenschap een officieel wedstrijd- boek worden uitgegeven, samengesteld dooi de beide spelers dr. A. Aljechin en dr. M. Euwe. Het boek zal zoo spoedig mogelijk na af loop verschijnen en uitgegeven worden door A, W. Sijthoff's Uitgeversmaatschappij N.V. te Leiden. TWEEKAMP BOTWINNIK-LÖWENFISCH. MOSKOU, 6 Oct. (A.N.P.) Op hetzelfde moment, dat in Den Haag de eerste partij van de revanche-match om het wereldkam pioenschap tusschen Euwe en Aljechin begon, is onder zeer groote belangstelling te Moskou de tweekamp tusschen Löwenfisch, den kam pioen van Sovjet Rusland, en Botwinnik, den winnaar met Capablanca van het tournooi te Nottingham 1936, begonnen, waarbij de kam pioenstitel de inzet is. Na 40 zetten werd de eerste partij afgebro ken. HOLL.—AMERIKA LIJN. Statendam, 6 v. N.-York te Rott. Blommersdijk, Rott. n. N.-Orl. 6 te Antw. Burgersdijk, Rott. n. Tampico 5 te Vera Cruz Volendam, 5 v. Rott. te New-York, Tirandentes, Rott. n. Baltimore 5 te Sears- port. Dinteldijk, Rott. n. Vancr. 4 v. Kingston(Ja.) Boschdijk, Rott. n. Philad. 4 190 m. O. van Land's End. Beemsterdijk, N.-Orl. 11. Rott. via Ldn. 4 760 m. WZW v. Valencia. HALCYON LIJN Stad Haarlem, Rott. n. Pto Ferrajo p. 5 Gibraltar. Stad Amsterdam, 5 v. Bagnoli n. Les Falaises Vredenburg, 5 v. Narvik naar Rott.-Vlaard. Maasburg, 6 v. Wabana te Vlaardingen. Stad Schiedam, 6 v. Vlaardingen naar Lulea Rozenburg, 6 v. Rott n. Malmö. HOLLAND—AFRIKA L.1JN Boschfontein (u.) 6 v. Pt. Natal. Meliskerk (u.) p. 5 Finisterr.e Alchiba, 5 v. Rott. n. Hamburg. Nijkerk (thuisr.) 6 te Port Natal. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Tajandoen (t.) 6 van Sydney. NUP.-IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agnita', 4 v. Curacao te Huil. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (t.) 4 te Osaka. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (u.) 5 te Bordeaux. KON NED. STOOMB. MIJ. Euterpe, 6 v. Bordeaux te Amst. Juno, 5 v. Thessal. n. Nea Playa. Orion,, 5 v. Bari n. Algiers. Telamon, 5 v. Pt. Royal te Santiago de Cuba. Theseus, 5 v. Amst. n. Genua. Trajanus, 5 v. Bourgas n. Varna. Baarn, Chili n. Amst. 2 v. Valpar. Hebe, 5 v. Amst. te Gdynia. Ariadne, 6 van Oron naar Malaga. ROTTERDAMSCHE, LLOYD Buitenzorg (thuisr.) p. 6 Óuessant. Slamat (th.) 6 v. Colombo. Blitar, 4 v. Boston te Quebec. Palembang (uitr.) p. 6 Gibraltar. STOOMV MIJ NEDERLAND. Tarakan, 6 v. Amst. n. Batavia. Marnix van St. Aldegonde (u.) 5 v. Suez. STOOMVAART MIJ OCEAAN Perseus, 5 v. Rott. te Yokohama. C. of Pittsburg, Nagasaki n. Rott. 4 van Dairen.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5