HET NIEUWE AVONDBLAD Roosevelt. 22e JAARGANG No. 286 VRIJDAG 8 OCTOBER 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2% cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents Incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden. Teleï. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGA VEN EN ALG DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTïëN: 1—6 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 et. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 et., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTïëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS Di DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DB KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791 Gratis Ongevallenverzekenng voor betalende abonnés. - Levenslange ongeschiktheid J 4)00.- overlijden 400.—verlies van hand, voet of oog 200.-, beide leden duim f100- één lid duim t 50- alle leden wiisvinrer één of twee leden wijsvinger f 25.—, alle leden anderen vmger f 15.—, éen of twee leden anderen vinger 5.—, arm- of beenbreuk 30.—, enkelbreuk 15.—, polsbreuk f 15.—. Opvarenden van visechers- 'marinevaartuSen ara i blj verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van f 2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. visecners mannevaartuigen en*. J Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. De president der Vereenigde Staten heeft In Chicago een rede gehouden, waarin hij de huidige internationale anarchie te lijf is gegaan. Hij stelt yoor er bij de vredelievende naties op aan te dringen, agressieve naties onder quarantaine te stellen en zoodoende gerechtigheid ln de wereld te handhaven. En hij heriep zich op het Kellogg-Briand pact (dat den oorlog uitbant als middel tot oplossing van geschillen) en op het negen- mogendheden-verdrag toen hij degenen he kelde die zonder oorlogsverklaring, zelfs zon der waarschuwing en zonder grond civiele bevolkingen, met inbegrip van vrouwen en hinderen, op de meest barbaarsche wijze door luchtbombardementen uitmoorden. Hij zeide ook: „Ih een tijd, die ais vredestijd bestem peld wordt, worden schepen, eveneens zon der motief en zonder waarschuwing, aange vallen en getorpedeerd. Er zijn naties, die aanmoedigen en partij kiezen in burgeroor logen in staten die hun nooit eenig leed be rokkend hebben. Naties die voor zichzelf vrijheid opeischen weigeren die aan ande ren". Dit betoog van den Amerikaanschen presi dent heeft ten zeerste de aandacht getrok ken in Europa, omdat het onmiskenbaar schijnt aan te duiden dat de Vereenigde Sta ten hun afzonderings-politiek prijsgeven. De verklaring van deze merkwaardige gebeurte nis zou men dan in zakelijken zin moeten zoeken in de volgende uitlating: „Het is juist omdat de bevolking der Vereenigde Staten, die onder moderne condities leeft, ter wille van haar eigen toekomst haar gedachten moet wijden aan de overige wereld, dat ik als ver antwoordelijk hoofd van de uitvoerende staatsmacht deze groote stad in het binnen land heb gekozen om tot u te spreken over dit onderwerp, dat van uitgesproken nationale beteekenis is". Met andere woorden: bedenk wel, dat onze overzeesche afzetgebieden bij dezen janboel gemoeid zijn, dat ze ineen zouden storten als het op de huidige manier doorging en dat 'wij dat niet verdragen kunnen. President Roosevelt heeft in zijn rede geen bepaalde voorstellen gedaan, zoodat men on getwijfeld te ver gaat als men eruit afleidt, dat hij wil meedoen aan economische sancties tegen Japan. Maar hij heeft een waarschu wing geuit die kennelijk, als men de commen taren van sommige zijden leest, haar uitwer king niet heeft gemist. De Engelsche schip per- en afwachtingspolitiek heeft een zekere onverschilligheid, in sommige gevallen bru tale onverschilligheid tegenover den Britschen Leeuw doen groeien. Dat is in Amerika na tuurlijk nauwkeurig waargenomen en men heeft het tijd geacht de machtige stem der V.S. dreigend te doen klinken. Niet dreigend met oorlog die, zooals president Roosevelt verklaart, een ramp zou zijn ook voor de ko lossale Vereenigde Staten maar met „even- tueele maatregelen". Dat zit erin en al zeggen de woordvoerders in Rome nu ook, dat de president Europa niet begrijpt en dat er alleen maar een bolsjewistisch gevaar bestaat men heeft het verstaan. Juist het ontbreken van preciese plannen geeft een omineuzen klank aan de woorden van den Amerikaan schen president. Men kan er veronderstellingen over maken, er desnoods luchthartig over doen, maar men weet niet wat hij in het schild voert, men weet niet tot welke maatregelen hij zou kunnen be sluiten als het hem al te erg werd, men weet wél dat de V. s. zeer groot en machtig zijn, veel grooter en machtiger dan het heele ge zelschap Europeesche staten bij elkaar. Daarom is wel te verwachten dat deze Amerikaansche uiting, in haar soort zeer ongewoon en in de historie vrijwel onge ëvenaard, een zeer matigenden invloed op het optreden van enkele staten zal doen gelden. Er zijn oogenblikken waarop een redevoering van een staatshoofd, die heelemaal geen maatregelen oppert of aankondigt, niette min van groot en beslissend belang kan zijn. En men weet tenslotte na deze rede niet eens zeker meer, of de Vereenigde Staten in de laatste instantie niet met de ijzeren vuist zouden gaan zwaaien en wellicht gaan in- terveniëeren. Dat hebben ze immers in de groote Europeesche slachting van 1914 tot 1918 tenslotte ook gedaan, en daarmee de zaak beslist! *h een internationaal stelsel passen zulke redevoeringen niet. Maar er is geen interna tionaal stelsel. Er is alleen een anarchie. In deze omstandigheden moeten we ons wel ver heugen over de waarschuwende stem van een grootmacht, die zeer zeker niet agressief is. Eh over het einde van haar geïsoleerde hou- R. P. IJMUIDEN De Rijksvischafslag verliest een trouwen gediende. Met ingang van 1 November is eervol ontslag verleend aan den heer J. D. Heijkoop als hal-chef. J. D. HEIJKOOP. Bij Koninklijk besluit is met in gang van 1 November a.s. aan den halchef bij het Staatsvissehershaven- bedrijf den heer J. D. Heijkoop te IJmuiden eervol ontslag verleend uit zijn betrekking. Velen, die dit bericht lezen, zal het gegaan zijn als ons. - Zij zullen gerealiseerd hebben, dat er na 1 November iets zal ontbreken in den afslag. Immers het is moeilijk, zich te verplaatsen in het geroezemoes van de be drijvigheid in de hal zonder de figuur, zon der de leiding, zonder de stem van den heer Heijkoop. Want feitelijk is er niemand onder de dagelijksche bezoekers, 'noch onder de ouderen, noch onder de jongeren, die den Rijksvischafslag ooit gekend hebben zonder den heer Heijkoop. De heer Heijkoop is niet met den Rijksvischafslag gekomen maar was er reeds, voordat de Rijksvischafslag er was, want in het particuliere afslagbedrijf waar uit de Rijksafslag feitelijk is geboren, was ook de heer Heijkoop een belangrijke figuur. Maar er is nu eenmaal ee/i tijd van komen en van gaan en voor den heer Heijkoop, die den pensioengerechtigden leeftijd heeft be reikt. staat de tijd van gaan voor de deur. Het zal hem moeilijk vallen te scheiden van het bedrijf, aan welks wieg hij heeft ge staan en dat hij heeft zien opgroeien met een snelheid, die meer Amerikaansch is dan Ne- derlandsch, waaraan hij al zijn energie, zijn werklust en zijn organisatietalent heeft ge geven. Moeilijk zal het afscheid zijn, temeer omdat de heer Heijkoop ondanks zijn 65 ja ren nog jong van hart is en hij nog best een paar jaartjes zijn lang niet gemakkelijke taak zou kunnen vervullen. Toen wij gistermiddag den heer Heijkoop in zijn woning aan de Ken nemerlaan opzochten om met hem nog eens den ouden tijd te beleven, wist hij van het Koninklijk Besluit nog niets af. Natuurlijk was het geen verrassing; hij verwachtte het elk oogenblik, maar toch was het hem aan te zien, dat hij er door getrof fen was. En zoo hebben wij het een en ander opge- teekend van hetgeen de heer Heijkoop ons vertelde. Den 16den Juni 1899, dus ruim 38 jaar geleden werd de heer Heijkoop tot halchef benoemd en 1 Juli d.a.v. aanvaardde hij zijn functie aan het toen nog zeer bescheiden bedrijf. Het personeel bestond uit de hee ren J. M. Bottemanne, directeur. F. J. Schnei ders, afslager-boekhouder, A. Tol en Koevoets, havenklerken. Doevendans, de Kort en Mer- kes, halknechten. De heer Wajon werd klerk bij den directeur. Van dezen zal na 1 Novem ber alleen nog de heer Tol, thans onder-hal- chef in functie zijn. Spoedig na de oprichting werden nog aangesteld de heeren A. B. Visser en R. J. de Jong. Thans bestaat het hulp personeel uit een chef, een onderchef, 2 eerste afslagers, 4 afslagers en 3 leerling-afslagers. De heer Heijkoop werd in den Helder ge boren. waar hij via de Normaalschool en een drukkerij in den vischhandel kwam. In 1893 werd de heer Heijkoop afslager in den parti culieren afslag van de fa. wed. S. I. Groen te IJmuiden. Op 26-jarigen leeftijd werd hem de leiding opgedragen van den Rijksvischaf slag, die door de concurrentie van den Coö peratieven afslag, die zich nog eenige jaren wist staande te houden, met vele moeilijkhe den te kampen had. Het was geen gemak kelijk werk. maar ondanks zijn jeugdigen leeftijd en dank zij zijn werklust sloeg de heer Heijkoop zich door alle moeilijkheden heen. Maar ook in de latere jaren zouden zich nog vele moeilijkheden voordoen, voorname lijk door de vele^ conflicten, die voortdurend tusschen werkgevers en werknemers rezen. Maar de autoriteit van den halchef werd door Bijbelvertaling. r Herdenking van het 300-jarig bestaan der Statenvertaling. Gisteravond heeft in de Ned. Herv. kerk Kanaalstraat een herdenkingsbijeenkomst plaats gehad naar aanleiding van het 300- jarig bestaan der Statenvertaling van den Bijbel. Deze bijeenkomst die opgeluisterd werd door zang van het Herv. Zangkoor IJmuiden-Oost werd, na voorlezing van Openbaring 1 en gebed, geopend door Ds. A. Zwiep, die zeide dat hij, wegens het vertrek van Ds. Wildschut, was aangewezen, als vice-voorzitter van de .afdeeling van het Ned. Bijbelgenootschap, om deze bijeenkomst te openen. Vervolgens herinnerde Ds. Zwiep aan het feit, dat op de Dordtsehe Synode in 1618 1619 besloten werd, over te gaan tot het vertalen van den Bijbel in de Nederlandsche taal. In 1625 werd met dezen arbeid begon nen en in 1637 kwam de vertaling gereed. Deze vertaling noemde Ds. Zwiep de beste vertaling. De kantteekeningen waarmee deze Statenbijbel is voorzien noemde hij zeer be langrijk. Van belang was de vertaling ook door de cultureele en geestelijke ontwikke ling die er door is gekomen. Doch de groote zegen, die door den Statenbijbel tot ons is gekomen, legt op ons de verplichting dezen steeds in waarde te houden en hem niet als een museumstuk te beschouwen. Nadat het Herv. Zangkoor zich had doen hooren beklom Ds, J. W. Swaan den kansel om te spreken over: „De tot instandkoming van den Statenbijbel" Op het titelblad van den Bijbel kan men lezen, hoe deze ontstaan is. Toen de Algem. Synode in Dordt in 1618 was aangevangen stond als punt 1 op de agenda: vertaling van den Bijbel in de Nederlandsche taal. Men had hier een vertaling, maar die was niet juist. Deze vertaling voldeed niemand van daar dat particulieren den bijbel gingen ver talen, zooals b.v. Marnix van St. Aldegonde, welke echter niet voltooid is geworden. -Met het vertalen stiet men ook op de moeilijkheden van de vertaling. Hierbij bracht Ds. Swaan duidelijk naar voren, dat er bij vertaling meer noodig is dan een vreemd woord in het Nederlandsch over te zetten. Alvorens men-tot uitgave van de verta ling volgens besluit der Synode overging, moesten eerst drie vertalingen van het Oude en drie van het Nieuwe Testament worden doorgelezen. De Commissie voor de verta ling van het Oude Testament bestond uit de heeren predikanten Ds. Bogerman, Leeu warden, Bandartius, Zutfen en Bucerus, van Veere. Voor die van het Nieuwe Testament werden benoemd de predikanten Rolandus van Amsterdam, Taukelius van Middelburg en Corneli van'Enkhuizen. Voor het overzien van de vertaling van het Oude en Nieuwe Testament werden acht geleerden (professo ren en predikanten) aangewezen terwijl voor eiken vertaler een plaatsvervanger werd be noemd. Later werd besloten, aan de Staten mede werking voor dit werk te vragen. Het ver zoek werd gericht maar pas in 1625 kon hier mee worden aangevangen. De vertalers vestigden zich hiertoe, zooals besloten was, in Leiden. De vertaling - van het Oude Testament duurde acht jaren, en 4 jaren daarna was het Nieuwe Testament gereed. Het was in September 1637 dat het eerste exemplaar aan de Staten kon worden aangeboden, vervol gens sprak Ds. Swaan over de apocriefe boe ken. Voor 1637 waren deze in de toen reeds uitgegeven bijbels ingelascht. Aangezien deze niet als echt werden aanvaard, besloot de Synode dat de apocriefe boeken niet meer, zooals in particuliere uitgaven in dien tijd voorkwam, tusschen de boeken van het Oude en Nieuwe Testament mochten geplaatst worden. De Statenvertaling is met vreugde door he't volk ontvangen. Echter wil spreker niet zeggen dat de Staten-vertaling geheel vol maakt is. Daarom is men bezig een nieuwe vertaling het licht te doen zien. Met een ern stig woord en den wensch, dat velen door het Nieuwe, de waarheid van het Oude maar niet verouderde Evangelie mochten vinden, besloot Ds. Swaan zijn toespraak. Na zang van het koor was het woord aan Ds. R. J. v. d. Meulen om te spreken over „de beteekenis van de Statenvertaling". Spre ker zeide dat hij zijn onderwerp eenigszins moest begrenzen, omdat dit onderwerp zoo uitgebreid kan worden dat hij er tot mid dernacht over zou kunnen praten. Hij wilde dan de aandacht vragen van de Statenver- beide partijen erkend en zoo slaagde deze er steeds in, zich te doen gelden, waar zulks noodig mocht zijn. Ook de vischhandel wist steeds zijn groote verdiensten naar waarde te schatten; ook van dezen kant, waarvan uit den aard der zaak de meetse moeilijkheden ontstonden, werd de wil van den halfchef als wet erkend en niemand zou er ooit aan denken, zijn leiding niet te erkennen de vlotte wijze, waarop de verkoop, ook van de grootste aanvoeren, steeds ge schiedde, werd spreekwoordelijk en maakte den vischafslag van IJmuiden beroemd in binnen- en buitenland. De Rijksvischafslag was meermalen een object van studie voor de autoriteiten van visschershavens van het buitenland. Dit is niet het minstet danken aan hét or ganisatietalent van den heer Heijkoop. Wij zullen er niet veel meer van zeggen. Straks, bij zijn heengaan, zullen de verdien sten van den heer Heijkoop ongetwijfeld naar voren gebracht worden door menschen, die vele jaren de vruchten van zijn werk hebben mogen plukken. Maar wij zetten geen streep onder dit stukje zonder den heer Heijkoop toe te wenschen. dat hij nog vele jaren van zijn rust mag ge nieten, omringd door zijn familie. S. B. taling en de kerk, de Statenvertaling en het volk en ten derde de Statenvertaling en wij. Ds. v. d. Meulen wees hierbij op de groote beteekenis van de vertaling voor de kerk en de groote beteekenis van de kerk voor de vertaling. De vertaling is geschied, aldus Ds. v. d. Meulen, door beslist Gereformeerde predikanten. De kantteekening is beslist Ge reformeerd. De Statenvertaling heeft de kerk bewaard voor afglijding van de zuivere leer, waarom Ds. v. d. Meulen zeide dat wil men licht ook voor het kerkelijk leven, dan terug tot de Statenvertaling en den God' door wien die Bijbel tot ons is gekomen. Vervolgens sprak Ds. v. d. Meulen over Sta tenvertaling en ons volk. God openbaart zich door den Bijbel. Hierdoor leert men God die nen. Godsdienst ligt beslag op het geheele leven. Onze voorvaderen, die ons de verta ling hebben gegeven en Nederland hebben groot gemaakt waren niet alleen godsdienstig voor zich zelf en hun gezin, maar deden Gods eisch langs den openbaren heirweg klinken. Dezen die leefden bij de Statenver taling, het woord van God, waren het die ons land een eerste plaats deden innemen in de rij der Staten. Ten derde stelde Ds. v. d. Meulen de aanwezigen de vraag: hoe staan wij tegenover den Statenbijbel? Hierbij bracht hij naar voren dat er niet alleen een gevaar voor overschatting maar nog meer een voor onderschatting van den bijbel is. Aan het eind van zijn rede wekte spreker de aanwezigen op, den bijbel die ons gegeven is als een lamp voor den voet en een gids op ons pad, ernstig, te lezen en te onder zoeken. Na het eindigen van zijn rede sloot Ds. v. d. Meulen de bijeenkomst met dank gebed TIJDELIJKE AFSLUITING VAN EEN WEG Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat de Wüste- laan te Santpoort van de Burgemeester En- schedélaan tot de Clarionlaan, van Maan dag 11 October a.s. af tot nader order voor het doorgaande verkeer met rij- en voertui gen zal zijn afgesloten. EEN WAARSCHUWING TEGEN AUTOMATEN. De Commissaris van Politie te Velsen waar schuwt nogmaals tegen het plaatsen van trektafels, fruitautomaten - en dergelijke amusements-apparaten in café's, winkels enz. In het algemeen zal bij gebruik proces verbaal volgen. Belanghebbenden wordt aangeraden tevo ren inlichtingen te vragen aan het Bureau van Politie. Het blijkt nl. dat door leveran ciers of vertegenwoordigers getracht wordt deze apparaten te plaatsen, ook wanneer zij weten, dat deze zijn afgekeurd. VERGADERING „GROOT IJMUIDEN" De Winkeliers- en Handelsver. „Groot IJmuiden" belegde gisteravond een ledenver gadering in Hotel No. Eén ter bespreking van de te houden Sint Nicolaascampagne. De voorzitter, de heer G. van Telgen, zeide dat het de bedoeling van het bestuur is voor te stellen, het in de vorige vergadering geno men besluit inzake de Sint Nicolaascampagne te herroepen. Nadat de secretaris de notulen der vorige vergadering had voorgelezen, wees de voor zitter op de moeilijkheden, die ontstaan dooi de uitgifte van zegels voor de _St. Nicolaas campagne, doordat men in conflict komt met de gele contantzegels. Het bestuur is nu niet zeker van de inkomsten, doordat sommige winkeliers de contantzegels zullen blijven uit geven, die buiten de campagne blijven. Het bestuur kan zich niet op glad ijs begeven. Het bestuur kan alleen een sluitende be grooting voor de campagne krijgen, wanneer de gele zegels ook geldig zijn voor het baliero- spel. Er moet echter een behoorlijk aantal prijzen beschikbaar zijn en daarvoor is het noodig, dat er een groot aantal zegels uitge geven wordt. Na eenige discussie wordt in de eerste .plaats besloten, na heden geen nieuwe leden meer aan te nemen, zoodat ook de deelneming aan de Sint Nicolaascampagne wordt afgesloten. Verder werd besloten, de contantzegels ook geldig te doen zijn voor het ballerospel. De deelnemers aan de campagne zijn van per soonlijke deelneming aan dit spel uitgesloten. Tenslotte werd nog besloten aan leden die aan een andere campagne deelnemen, geen zegels te verstrekken, ook niet aan leden, die zelf standig een reclamecampagne organiseeren. Een-riclitingverkeer in de Kalverstraat. Berijding alleen in Oostelijke richting toegestaan. Reeds meermalen hebben wij er op gewe zen, dat het in het belang van de veiligheid van voetgangers en wielrijders gewenscht zou zijn, in de Kalverstraat het verkeer in één richting te leiden. Des te meer drong dit, om dat door verschillende omstandigheden het verkeer in genoemde straat zeer druk is, waardoor meermalen kleine ongelukken voor kwamen en vooral de voetgangers dikwijls in gevaar verkeerden, eensdeels doordat de straat zeer smal is, anderdeels, doordat op vele plaatsen een behoorlijk trottoir ont breekt. B. en W. hebben dit klaarblijkelijk ook in gezien, immers heeft dit college thans beslo ten gebruik makende van de het bij i-aads- besluit van 7 Augustus 1934 verleende mach tiging, genoemde straat van het Hervormd Vereenigingsgebouw af tot aan de Frans Naereboutstraat gesloten te verklaren voor het berijden met alle motorrijtuigen en an dere rij- of voertuigen in de richting van de Frans Naereboutstraat. Het gedeelte van den Zeeweg tot bovenge noemd vereenigingsgebouw blijft natuurlijk ten behoeve van het verkeer in de richting Driehuis geopend. Het nieuwe programma van Thalia Theater. Joe E. Brown's nieuwste lachschlager Jan Ongeluk. Joe Bolton (Joe Brown), keert na een af wezigheid van tien jaar uit China terug. Zijn getrouwe dienaar, Haywood (Richard Callagher), vergezelt hem. Het doel van de reis is een bezoek aan zijn schatrijke tante Minnie (Fay Molden). Joe bemerkt, dat tante's kennissenkring slechts belang stelt in paarden-polo kortom paardensport. Doch Joe heeft een antipathie tegen paar den. De reuk van een paard doet hem niezen, omdat hij lijdt aan hooikoorts. Joe is door zijn langdurig verblijf in China, goed op de hoogte van de Chineesche taal. Hij kent ok alle mogelijke kunstjes - maar van paar den wil hij niets weten, hij kan zelfs niet rijden. Tante Minnie heeft een allerliefst buur meisje, Mary Hilton (Carol Hughes), waarop Joe op_ het eerste gezicht verliefd wordt Een mededinger is Don Trumbeau (Gordon El liott). Trumfoeau krijgt al direct een hekel aan dén buurman uit Clhina! Hij is een goed polospeler, en lid van het plaatselijk polo- team. Joe begrijpt, dat hij Mary's hart slechts kan winnen, door zich ook voor het edele polospel te gaan interesseeren. Hij begint verbazend op te snijden, doet verhalen van een fantastisch aantal goals door hem ge maakt en durft zelfs te vertellen, dat hij van internationale kampioenen heeft ge wonnen. Haywood, zijn bediende, wil graag dat zijn baas het polo-spel beoefent. Hij be zorgt hem een ezel. De ezel beantwoordt echter niet aan het doel. Een scène uit de film Jan Ongeluk. Hoe het verder met de avonturen van Joe gaat, zullen wij u niet verhalen, maar wilt u eens flink lachen, dan moet u Jan Ongeluk gaan zien. De tweede film is van een heel ander genre. De directie van Thalia is er in geslaagd het bekende filmwerk „Op Hoop van Zegen" in reprise te vertoonen. Vooral na het over lijden van de zoo beminde actrice, Esther de Boer—van Rijk, zal menigeen haar in de rol van haar leven nl. Kniertje, nog eens willen aanschouwen. VEEL BELANGSTELLING VOOR HET NIJVERHEIDSONDERWIJS. Het feit, dat het Nijverheidsonderwijs 'ln ons land zoo besnoeid is, schijnt op de be langstelling nog van weinig invloed te zijn geweest. Van den directeur den heer Zee man vernamen wij, dat thans dagelijks on geveer 500 leerlingen de school in en uit gaan. Het aantal leeraren aan de dagschool bedraagt thans 13, aan de avondschool 18. Inmiddels Is ook het lesmateriaal weer uit gebreid. De school beschikt thans over een Mercedes vliegtuigmotor in bruikleen ge kregen van de Fokkerfabrieken en over ver schillende onderdeelen van den vliegtuig motor. Naar wij nog vernamen beginnen 19 Octo ber de practijklessen voor de avondschool. R.K. DAM- EN SOITA AKVE^^NIGING „GEZELLIG SAMENZIJN". Men schrijft ons: Dezer da-eren was het viif laar geleden dat door eenige R.K. damliefhebbers de R.K. damclub „Gezéllig Samenzijn" werd ongericht, die verleden jaar met een schaak - afdeeling uitgebreid werd. In deze vijf jaren tiids is de belangstelling voor deze takken van sport enorm toegenomen en vooral in onze gemeente bestaat hiervoor g-roote ani mo. Daarom is het dubbel jammer, dat nog zoo weinigen zich bi.i het verenigingsver band aansluiten. Voor R.K. dammers en schakers staat „Gezellig Samenziin" klaar om hun eens per week nuttige ontspanning en tevens een gezel li gen avond te bezor gen. Vovtforo irillehtirvo-en vmrAa-n o-narne ver- m? do vo1<yer»flo adressen Schaken IJ. Deden. Kennemerlaan 71, L. Wanetschek weidestraat 35. Dammen: P. van Buuren. Kortenaerstraat 15. B. Gjertsen, Schoutenstraat 3, J. Speet, Piet Helnstraat 70.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1