Kniklcer-knokkerij ONZE GRATIS ONGEVALLENVERZEKERING beverwijk santpoort wijk aan zee lancs de straat castricum 'cueep/ [t'jmncen! burc:rlijke stand 0verzicht van de Groentenmarkt. ■M7IHKINO VAN DE NOTEERINGEN, it verloop van den handel was over de af- P'J„ Week verre van gunstig te noemen B®Sht voor vele producten nog al teleur- ec de prijzen betrof. Wanneer een f KJ Stemming zich uitstrekt juist over 'uinfriflanvoeren, dan wordt de terugslag "Vte sSkst gevoeld en dit verschijnsel 00 Zh de laatste dagen nog al eens voor. «vhnonen die momenteel in aanvoer voor- p rf»an hadden deze week van een inzin- 2 het meest te lijden. Met den handel WJS, nog wilüg geweest is liep het bij het vorige week mis en begonnen de snel te dalen. De inzet bij het begin week was van dien aard, dat bij een „lenze handel niet alleen lage prijzen voor- 'ïmen maar zelfs veel onverkocht bleef. dp veiling in het midden dezer week zou- ÏÏfSti kunnen zeggen dat aanvankelijk nog La kleine partijtjes voor een prijs van f, f 2 50 werd afgenomen. Doch tenslotte goed als de heele aanvoer door, o f 250 werd afgenomen. Doch tenslotte Laaide 'zoo goed als de heele aanvoer door. v n de boonen uit de natuur waren het alleen dnbbele waarvan het aanbod nog meeviel, 7 rice 'soorten werden in onbeteekenende JLwelhede* aangeboden. Voor dikke boonen werd naar kwaliteit van 4-12 ct. betaald en Soonen liepen uiteen van 7-15 ct. per vr Kassnijboonen, waarvan mooie partijen aanwezig waren, varieerden in prijs van 18— "sf. had bij uitzondering in het laatst der „™i«e week iets meer belangstelling en scheen ïirfde prijzen in gunstiger richting te gaan, Ei het was de volgende dagen weer geregeld X raide liedje. Op de veiling van 1 October SS nog partijen voor tot f3 per 100, Hnch de volgende veiling was als hoogste prijs f 150 alweer een uitzondering. Andijvie, waar van het aanbod thans zeer ruim is, maakt ook Ln voordeelige prijzen. Deze week wisselden de noteeringen van f 0.60—f 1.20 per 100. Van de bloemkool werden de beste soorten zonder "breken verhandeld van 8—13 ct. per stuk. Voor afwijkingen komen allerlei prijzen naar voren Postelein, die in het laatst der vorige week nog tot 70 ct. per kist opbracht, liep met den prijs terug en stond Woensdag weer op 30-45 ct. per kist. Voor bospeen, die geregeld ruimschoots aanwezig was, waren de notee- rineen van 5—7 ct. per bos. Partijen die ge breken vertoonden liepen soms terug tot 3 ct. De tomatenhandel die vorige week een willig verloop had, was nu ook niet meer zoo geani meerd, de handel was stug met noteeringen van 4L7 ct. per K.G. Komkommers konden bij verminderd aanbod aan een kleine prijs verbetering komen, n.l. van 28 ct. per stuk. De diverse koolsoorten schijnen nog weinig vraag te hebben, de prijzen per K.G. wisselen ongeveer van 23 ct. Voor spruiten die gelei delik al meer komen opzetten, werd naar kwaliteit van 8—13 ct. betaald. In de fruit- afdeeling komen nog steeds mooie aardbeien voor, die naar soort worden verhandeld van 30—45 ct. per doosje. Het aanbod van meloenen begint in te krimpen, hiervoor wisselen de prijzen van 6-15 ct. per stuk. Druiven daarentegen kwa men ruimer. De prijzen zijn meestal zeer laag, varieerend van 1622 ct. per K.G. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. De uitslagen van de gisteravond voor de on derlinge competitie van de Beverwijksche Damclub gespeelde wedstrijden luiden als volgt: le klasse: J. Bakker—J. A. Oussoren, afge broken; S. D. Hoogvorst—C. Feekei, afgebro ken; A. Peekei—D. Kikke, afgebroken; Staal duinen—Kloes, afgebroken. 2e klasse: C. KluftB. Reimes 02; P. Ver- douk—C. Rietkerk afgebroken; H. de Waard F, Wentink afgebroken; HollenbrandKem per 0—2; A, HoflandSnel, afgebroken; Van Egmond—M. Hoogvorst 02. BLOEMBOLLENVEILING „BEVERWIJK". Op de veiling van Donderdag bestond de aanvoer in hoofdzaak uit plantgoed, waar voor gretige belangstelling werd getoond. Op 21 Oct. a.s. wordt een speciale veiling gehouden van lelies en gladiolen. Besteed werd: Diversen: Murillo z. 1011 1.25, ma Cousine z. 10-11 1.15, Vict. d' Oliveira z. 10—11 1.20, Imperator 5y2—6 0.15, Lil. Umbellatum 14 op 1.50, White Excelsior 78 0.42, diverse Cro- cussen 0.07—0.29. Plantgoed.- Per 100 K.G.Bartigon 42,Pr. Elisabeth 32,—, Inglesc. Yellow 11.50, Fr. Moore 20,—, Murillo 12,50, Pride of Haarlem 13,50, la Reine Max. 12. Per H.L.: Bar. de la Tonnaye 8,Bartigon 22,—, Cramoisi Brillanr 24,Pr. Elisabeth 36,—, Gele Prins 18,—, Hobbema 17,50, Mr v, d. Hoeff 31,Imperator 21,26,50, Orange rillant 17.50, la Reine 10,Wedgwood 11, Yellow Queen 6,50. EEN ZAKENJUBILEUM. Het -bekende heeren- en kinderkleeding- magazijn van den heer M. M. A. Davidson, waarvan het adres bekend is als „lijnrecht tegenover het raadhuis", Breestraat 4446 bestaat 55 jaar. Op bescheiden voet begon nen is deze zaak uitgegroeid tot een der meest bekende kleedingmagazijnen van midden-Kennemerlaiid. Zooals onzen lezers bekend is, werd deze van ouds bekende win kel kort geleden omgebouwd tot een zeer modern uitgevoerd kleedingmagazijn. De van oudsbekend firma Davidson laat mt jubileum natuurlijk niet onopgemerkt voorbijgaan. Zij heeft voor haar clientèle zeer aantrekkelijke cadeaux beschikbaar gesteld, die m de etalages te bezichtigen zijn. D- firma M. M. a. Davidson mag zich ver- neugen in een reeds vele jaren gevestigde reputatie en de wijze, waarop dit jubileum met de klanten wordt herdacht zal er slechts we bijdragen, dat deze banden van vriend schap nog wat nauwer zullen worden aange- De nieuwe Inoscoopprögramma's. JOE E. BROWN IN KENNEMBR THEATER. Joe E. Brown, de Koning van den Lach, •resideert deze week in het Kennemer Theater te Beverwijk. Het Kennemer Theater vertoont deze week als hoofdfilm „3 tegen 0" met den grooten Joe Brown in de hoofdrol. In de zaak waar Elm-er Kane werkzaam is, komt plotseling Mr. Wade uit Chicago, de man van de baseballcliub, die een contract wil maken voor de Cliicagoclub. Hij is in 't minst niet verrast en zegt tot zijn baas, die toevallig een charmant bazinnetje is, dat hij in het dorp wil blijven. Bij Elmer thuis zijn de huisgenooten vuur en vlam voor de eer, die hem te beurt valt. Nellie en haar gast uit Chicago komen een bezoek bren gen bij de familie Kane. Daar vertelt El mer voor de zooveelste maal, dat hij niet het minste plan heeft om in Chicago te gaan spelen. ttellie werkt op zijn eergevoel. Tenslotte toont hij haar een kleine foto, die hij uit haar moeders album heeft gesoherd. Hij had nooit den moed gehad, haar zijn liefde te bekennen. Nellie's antwoord luidt niet be moedigend. En spoedig zien we hem dan ook op de velden van de Chicago-clulb. Hij eet en drinkt in de bar, alsof er geen training be- sta-atHij komt zelfs met zijn vriend in een speelhol terecht, waar hij hoort dat hij 5000 dollar heeft verloren. Men laat hem een schuldbekentenis teekenen en plotseling ziet Elmer zich in de handen van een stelletje boeven. Dit veroorzaakt een hevige vecht partij, die eindigt in een gevangenis. Do geheele club komt naar de gevangenis, maar Elmer weigert elke toenadering met de menschen die hem zoo slecht behandeld hebben. Nellie, die vernomen heeft, dat El mer 5000 dollar schuldig is, betaalt die voor hem, en wanneer hij dat te weten komt, is hij geroerd en beschaamd. Hij belooft haar dat hij zal spelen, en dat hij de geheele sportwereld zal verbazen door zijn presta ties. Intriges bij de vleet, ze trachten te be werken, dat Kane toch niet zal spelen, maar door de radio wordt verteld: „Ermer the Great" is teruggekomen en speelt voor zijn cluib. En zooals het eindigen moest, eindigt het. Elmer helpt mede aan een glansrijke over winning en nu spreekt hij weer voor de radio. Ditmaal is 't echter een echt gesprek, waarin hij zijn familie begroet en hun ver telt, dat hij spoedig met Nellie gaat trouwen. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond „De vlucht voor het huwelijk". Joan Craw ford, Clark Gable en Franohot Tone, ver tolken in deze spannende film de hoofdrol len. CHR. METAALBEWERKERSBOND. De plaatselijke afdeeling van den Christe- lijken Metaalbewerkersbond houdt op Maan dag 25 October in het Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat een filmavond. De heer G. Hordijk, hoofdbestuurslid, zal op dien avond een rede houden over „Voor vrijheid en recht". NAT. CHR. GEHEELONTHOUDERS- VEREENIGING. Hedenavond houdt de afdeeling Beverwijk van de Nat. Christen Geheelonthouders- vereenïging een ledenvergadering in het Ned Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Ooster wijkstraat. FILMAVOND. Op Donderdag 14 October houdt de Nat. Christen Geheelonthouders Vereeniging een filmavond in het Ned. Herv. Vereenigingsge bouw aan de Populierenlaan. Als hoofdfilm wordt vertoond „Tazi" en verder komische films, natuur- en andere films. Om 5 uur wordt in hetzelfde gebouw een voorstelling gegeven met een speciaal pro gramma voor kinderen. De hoofdfilms zijn „De brief van Liesje" en „Er waren twee arme kinderen". (In Joego Slavië heeft onlangs de geheele bevolking van een dorpje een ouderlingen veldslag geleverd als direct gevolg van de ruzie tus- schen twee kinderen om een knikker.) Twee kindren waren aan het spelen, Maar het verliep niet erg model. Zij raakten leelijk aan 't krakeelen, 't Zij om de knikkers of om 't spel. Zij kwamen samen niet tot vrede, Toen kwam familie beiderzijds En sprak een hartig woordje mede, Een oploop vormde zich bereids. 't Begon, zooals dat gaat. met duwen, Er volgde gauw een handgemeen, Evolueerend tot een kluwen, Vol arm en romp en hoofd en been. In drommen kwamen dorpsgenooten, Op deze knikker-knokkerij Van alle kanten toegeschoten, En kozen elk voor zich partij. Men maakte zich al dik- en dikker, Het werd een algemeen gevecht, Daar was met recht iets aan den knikker, Ik zeg met recht en niet t e recht. Lang voor er iemand had gewonnen, Wist niemand in de verte meer. Waarom de herrie was begonnen, Men ging alleen maar wild te keer. Toen de politie 't bij kwam leggen, Met sterke hand en streng bevel, Toen was, om het zoo eens te zeggen, De knikker lang albuitenspel. En als gij hier moraal wilt vinden, Dan moet het, dunkt mij, deze zijn, Een Joego-Slavisch dorpje, vrinden, Is ook een wereld in het klein. VER. KONINGINNEDAG. De ledenvergadering van „Koninginnedag", welke gisteravond gehouden werd. was zóó slecht bezocht, dat het eenige punt der agenda: Verkiezing van een geheel nieuw be stuur niet in behandeling kon komen. DE PROPANGANDA-AVOND VAN DE SCHAAKCLUB „WEENINK". De Beverwijksche Schaakclub „Weenink" heeft in gebouw „De Harmonie" aan de Groe- nelaan een uitstekend bezochte propaganda- avond gehouden. De voorzitter, de heer V. Ph. d. Kolk wees in zijn openingswoord op de groote propaganda, welke uitgaat van de match Euwe—Aljechin. Hij hoopte, dat ook „Weenink" daarvan de vruchten zou mogen plukken. Aan de hierna volgende simultaan-séance namen veertig schakers deel, voor het meeren- deel niet-leden. Vele belangstellenden volgden als toeschouwers deze séance. De heer H. Zoontjes gaf partij aan 26 en de heer V. Ph. v. d. Kolk aan 14 spelers. De uitslag dwas, dat de heer Zoontjes 14 partijen won, 7 verloor en 5 remise speelde. De heer v. d. Kolk won 8 partijen, verloor er speelde 4 remise. Voor den voorzitter van „Weenink" was dit een succes, omdat hij voor de eerste maal als simultaanspeler fungeerde. Winnaars waren de heeren G. Ettema, J. H. v. de Veer. D. Vergunst, G. J. Offerhaus, F. Hendriks, F. van Tuinen, C. van Krimpen, C. Wiessel en G. Wijsman. Remise speelden de heeren A. Mooy, D. Kikke, C. Kammeraat, A. van Balen, H. van Onzenoord, K. Slings, A. Tervoort. J. Timmer en W. Visser. De avond was voor de Schaakclub „Wee nink" een mooi succes, want na afloop lieten acht schakers zich als leden inschrijven. CHRIST. JONGEMANNENVEREENIGING „EXCELSIOR". De Christelijke Jongemannenvereenigihg „Excelsior" zal op Dinsdag 2 Nov. in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw een propa- ganda-avond houden. Opgevoerd wordt het leekenspel „De Poort". De heer Kraayenhof zal dezen avond op luisteren met declamatie. WINKELIERSVEREENIGING „EENDRACHT MAAKT MACHT". De Winkeliersvereeniging „Eendracht Maakt Macht" zal op Dinsdag 12 October in hotel „Ter Burg" een ledenvergadering houden ter bespreking van de a.s. St.-Nico- laas-reclamecampagne. De heer F. L. v. d. Leeuw, directeur van het bureau van den Kon. Ned. Midden standsbond zal een lezing houden over het onderwerp: „De vestigingswet kleinbedrijf in verband met de toekomst van het midden- standsbedrijf." WINTERLEZINGEN VAN HET NUT. Het Departement Beverwijk en Omstre ken van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen zal het winterseizoen op Donderdag 4 November openen met een filmavond in het Kennemer Theater. Vertoond zal worden de film „China, waarheen?" De film zal worden toegelicht door Ds. J. D. van Calcar, MUZIEK VEREENIGING „ARION". Heden, Vrijdagavond zal de muziekvereeni- ging „Ai-ion" in het schoolgebouw aan den Relweg haar j aarlijksche algemeene leden vergadering houden. Op de agenda staat o.a. het verkiezen van bestuursleden in plaats van de periodiek af tredende bestuursleden J. van Amersfoort Azn,. W. Paap Jr., en Jac. Schellevis Azn. AFSLUITING BOSCHWEG. De Boschweg zal gedurende ten minste zes weken voor het verkeer, met uitzondering van voetgangers en fietsers, gesloten zijn. FILMVOORSTELLING IN „SONNEVANCK". Op Dinsdag 19 October zal in Café „Sonne- vanck" een filmvoorstelling gegeven worden, waarvan de film „In het land van vuur en ijs" toegelicht door een LJslandsch missionnaris de hoofdschotel zal vormen. BIJZ. VRIJW. LANDSTORM. De afdeeling wijk aan Zee van den Bijzon den Vrijw. Landstorm zal op Donderdag 14 October haar schietoefeningen in café „Son- nevanck" hervatten. Zes achtereenvolgende Donderdagen zullen deze kamer-schietoefe ningen plaatshebben. Op den laatsten oefen dag wordt een wedstrijd gehouden. CHR. MEISJESVEREENIGING. Mejuffrouw C. C. Kaalis, die gedurende vele jaren de Chr. Meisjesvereeniging op prettige wijze geleid heeft, zal aftreden. De leiding zal nu in handen komen van mej. J. E. Smidt. POLITIE SCHIETVEREENIGING „WESTERHOUT". Een schietwedstrijd en een feestavond. De politie schietvereeniging „Westerhout" hield Donderdagavond in café „Sonnevanck" een uitmuntend geslaagden feestavond. De heer Smits, voorzitter der vereeniging, opende het feest met een hartelijk woord van welkom, in het bizonder tot den bescherm heer en donateur, burgemeester mr. H. J. J. Scholtens. Tijdens de gehouden schietwedstrijden wa ren zeer goede uitkomsten verkregen, waar voor nu prijzen werden uitgereikt. In de klasse der donateurs was de eerste prijs gewonnen door den burgemeester. In de klasse der leden schitterde de agent A. L. van Munster met liefst zes rozen. Met een hartelijk toespraakje overhandigde burge meester Scholtens den beker aan den heer van Munster. Nadat de andere prijzen aan de winnaren waren uitgereikt, hetgeen eenigen tijd in be slag nam, was het woord aan den humorist, den heer H. Reusink, die met zijn band gedu rende den verderen avond de leiding overnam. Nadat eenige dansjes de ware feeststemming nog verhoogd hadden, stak de burgemeester een speech af, waarin hij den wensch uitte, dat de politie schietvereeniging „Westerhout'' een hoopvolle en bloeiende toekomst tegemoet mocht gaan onder het jonge bestuur. De aardige tusschennummers, de als sol daat verkleede lieftallige zangeresjes, de wed strijden op tweewielige karretjes, het komi sche tweetal, dat ten slotte een paar werd, zij allen hebben medegewerkt tot verhoogïng van de feestvreugde. EEN TWEEDE RIOLEERING. Naar wij vernemen zal een tweede rioleering te Wijk aan Zee aangelegd worden, ten einde het overtollige regenwater zoo spoedig moge lijk te doen verdwijnen. De opmetingen hier voor werden reeds verricht. Ongeveer van pen sion „de Goede" af zal een buisleiding via het Julianaplein naar het weiland gelegd worden, Het leggen van de eerste rioleering Voor straatde Zwaanstraat vordert snel, zoodat binnen enkele dagen het verkeer over de Voor straat zijn ouden vorm wederom zal herne men. Paardenmarkt. Het was gisteren weer paardenmarkt, waar het puikje van Kennemerland's paarden ver tegenwoordigd was. Met het gebruikelijke handje-klap en de noodige bombarie en geknal van zweepen wordt op de Meerstraat dan beslist of de knokige en bonkige hitten een anderen eige naar krijgen. Het paarden volk je ziet dit druk ke gedoe, dat altijd veel belangstelling, voor al van de schooljeugd, trekt met groote droeve en starende oogen aan, alsof het langs hun „koude kleeren" gaat, Soms strekken zij de stramme pooten, dringen tegen elkaar aan of slaan met hun staarten over hun breede ruggen naar de vliegen. Hinniken eens, waarbij zij het gele gebit laten zien, alsof zij lachen om de radde verhandelingen tusschen kooper en verkooper. En heeft een kooper, na -het paard van alle kanten betast te hebben, er idee in, dan wordt er eerst voorgedraafd. Nu gebeurde het gisteren, dat er een flink paard tusschen zijn soortgenooten vandaan werd gehaald om voor te draven. Een jongeman moest het paard geleiden. Het dier blij, dat het na lang wachten zijn stijve beenen eens kon strek ken, zette er direct een hoog tempo in met den jongen naast zich, die den viervoetigen Osendarp stevig vasthield. Maar of het paard nu den wannen stal rook, of niet van eigenaar wilde verwisselen zal altijd wel een geheim blijven, dat diep in het paardenbrein verborgen zal zijn. Het trok zich niets meer aan van het geroep van den jongen, die met dreigementen en zoete woordjes en door hard te trekken aan het touw probeerde om het paard tot staan te brengen. Tenslotte moest de jongen het onderspit delven tegen den viervoeter, en hij liet het touw los. Van deze belemmering bevrijd, voelde het paard nog meer de vrijheid en galoppeerde met onverminderde snelheid door in de richting van de Adrichemstraat. Maar deze straat heeft het koppige dier niet bereikt, want aan het einde van de Meerstraat begon blijkbaar zijn verstand te werken, en het duidelijk te maken, dat deze vlucht toch niet tot een goed einde zou ko men en het besloot zijn doldrieste ren te sta ken. Het liet zich gewillig grijpen, waarna het weer naar de markt werd teruggevoerd, als een verslagen knoing. Zoo kwam -het ein de van deze vlucht, die een roemloos einde beteekende voor dezen snellen viervoeter, want zijn volgende gang was die naar den paardenslaehter. C. B. HET PROGRAMMA VAN VITESSE. Voor a.s. Zondag luidt het programma van de R.K.S.V. „Vitesse" voor a.s. Zondag ols volgt: Vitesse 1Lisse 1, 2.30 uur. V.K.Z. 2—Vitesse 3, 2.30 uur. Vitesse aD.E.M. a, 2 uur. Vitesse 1 krijgt dus het sterke Lisse op be zoek. Deze club heeft de competitie goed inge zet met twee klinkende overwinningen., eerst met 82 op Teylingen en daarna met 51 op A.D.O. Het zal voor Vitesse niet gemakkelijk zijn een einde aan deze reeks overwinningen te maken, tenzij de Castricummers voor een ver rassing zouden zorgen. DE SPOORWEGWERKEN IN DE HOOFDSTAD. De Nederlandsche spoorwegen hebben het openbaar aanbesteed het maken van een hoog baanlichaam langs den Staatsspoorweg van den onderdoorgang Wijttenbachstraat tot de Noorder Ringvaart nabij de Schollen- brug met bijkomende werken te Amsterdam, a. Voor het geval dat de aannemer vrij is in de levering van zand en in keuze werk lieden. b. Voor het geval dat de aannemer het zand van de maatschappij uit hare zande rijen betrekt en het per spoor naar het werk vervoert, doch vrij is in keuze werklieden. c. Voor het geval dat de aannemer vrij in levering zand, doch verplicht is hoofdzake lijk Amsterdamsche werklieden te gebruiken. d. Voor het geval dat ten aanzien van zand sub. b. en ten aanzien van de werklieden sub c. geldt. Ingekomen waren elf biljetten. Laagste inschrijvers: K. Scheffer te Santpoort a. eh c. voor f 264.800. N.V v.h. J. M. Strijland te Uithoorn b. en d. voor f 322.000 resp. f 323.000. Hoogste inschrijvers: N.V. v. h. J. M. Samson te Leiden a: voor f 328.000. D. Blankevoort Dz. te Bloemendaal b: voor f 424.000. N.V. v. h. J. M. Samson te Leiden c. voor f 333 000 D. Blankevoort Dz. te Bloemendaal d. voor f 425.000. De raming was f 341.000. Heden keerden wij aan onze abonnée Mej. P. GORTER, KOMPASSTRAAT 20,11MUIDEN, een bedrag uit van 15.-, wegens een haar op 3 October j.l. overkomen ongeval, hetwelk breuk van haar linkerpols tengevolge had. DE ADMINISTRATIE. Renate Mueller overleden. Donderdag De bekende Duitsche filmactrice Renate Mueller is hedenmorgen in een sanatorium te Berlijn overleden. Deze actrice, wier ster in den laatsten tijd eenigszins aan het verbleken was, was in ons land vooral bekend geworden, door de ope rette-film „De privé-secretaresse", waarin zij o.a. optrad met Felix Bressart. Zij was een der bekendste vertegenwoordigsters van het lichte operette-genre, waarin de Duitsche filmindustrie enkele jaren geleden een groote perfectie had bereikt. HOLL.—AMERIKA LIJN Biommersdijk, Rott. n. N.-Orl. 7 van Antw. Mam, N.-Yoi-k n. Rott. via Ldn. p. 6 Scffly. ta^ 'n Baltimore n. Rott. 5 van Hali- tardam, New-Orleans n. Rott. 7 te Antw. HALCYON LIJN Olan Haarlem- Eott- n- Ferrajo 7 v. VUardbUrg' 6 V' Rott' Narvik voor Rott./ Zaandam, Oxelosund n. Vlaard. p. 6 Jttel 8 (l v.m.) te Hoek van Holland sta<i Zaandam, 8 v. Oxelound te Vlaard. Niikprv 'Nu AFR1KA LIJN £5 H 6 v- Pt- Natal. HSE"*8»' 7 v- Amst" te Rott. HnTT AM^Rott" te Hamburg. AttSf^NP—WEST-AFRIKA LIJN. £Skerk (u-) 5 v. Bordeaux. Jaarstroom (th p. 6 l. Paimas. Almk^P^fND-AUSTRALto LIJN. P; 6 K- de G. Hoop. to-) 7 v. Kurrachee. KON. NED. STOOMB. MIJ. Berenice, 6 v. Amst n. Hbg. Pluto, 6 v. Amst. n. Kopenh. Sim. Bolivar, Amst. n. Barbados 6 van Ma deira. Trajanus, 6 v. Bourgas te Varna. Breda, Chili n. Amst. 6 v. Liverpool via Ant werpen. Calypso, 6 v. Canea n. Susa/Sfax. Triton, Varna n. Amst. via Antw. p. 7 Gi braltar. Hermes, 7 v. Rott. n. Alexandrië. Vesta, 7 v. Venetië n. Triëst. Juno, 7 Nea Playa n. Stamboul. Ajax, Danzig n. Amst. p. 7 Brunsb. Oberon, 7 v. Sfax n. Tayport. Poseidon, Susa n. Amst. 7 v. Londen. Bacchus, 7 v. Hamburg te Amst. Ariadne, 7 v. Oran te Malaga. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg (t.) 7 (3 n.) Dover. Baloeran (uitr.) 7 te Mairseille. Indrapoera (u.) 5 v. Singapore. K. Nopan (t.) 6 v. Pt. Said 11 (7 v.m.) te Genua verw. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone (t.) 6 van Santos. STOOMV MIJ NEDERLAND. Tawali, 6 v. Batavia n. Amst. P. Tello (t.) 6 v. Djeddah. Tarakan (u.) 7 te Antwerpen. Singkep (t.) 6 te Pt. Sudan. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (u.) 7 te Manilla. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Montferland, 6 van Amsterdam te Hamburg Waterland (t.) 5 te Santos. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Protesilaus, Rott. n. Japa. 6 v. Hongkong. Patroclus, 7 v. Yokoh. te Rott. Gleniffer, 7 v. Dairen te Rott. Melampus, Amst. n. Java 7 v. Sabang. C. of Bagdad, China n. Rott. 5 van Penang. Hector, Dairen n. Rott. 4 van Woosung. Euryades, 6 v. Batavia te Hamburg. IJzeiwerscheping. Ten einde een partij ijzer in te nemen voor Noorwegen arriveerde gisteravond het Noor- sche s.s. „Ek" van Amsterdam aan het Hoog- ovenbedrijf. Het schip is daarna naar Am sterdam teruggekeerd waar het verder stuk goederen zal bijladen. Machineschade. Het gisteren naar Batavia vertrokken Ne derlandsche m.s. „Tarakan" kreeg voor het invaren van de Noordersluizen geringe ma chineschade. Men heeft deze schade echter met eigen middelen kunnep herstellen zoo dat het schip de reis na kort oponthoud aldaar heeft voortgezet. Groote tonijnenvangst. Gedurende de laatste weken worden te Esbjerg zeer veel tonijnen aaangevoerd; één kotter had niet minder dan 26 van deze visch- jes gevangen. Hierdoor vallen de prijzen hard naar beneden want de conservenfabrieken, die de visch in blik verpakken, hebben geen gelegenheid genoeg om de aanvoeren te ver werken. AANGEKOMEN. 6 October: Acclivity m.s. Rotterdam Oilreliance m.s. Los Angelos Alcor s.s. Archangel 7 October: Leeuwarden s.s. Londen Vega s.s. Huil IJstroom m.s. Leith Tolosa s.s. Archangel Zaanstroom s.s. Fowey Kestor m.s. Whitestable Gateshead s.s. Newcastle Everita s.s. Onega Shelon s.s. Leningrad VERTROKKEN. 6 October: Rottum m.s. Londen Tarakan m.s. Batavia Oka s.s. Leningrad Kyle Bute s.s. Goole Trito s.s. Rotterdam Rhein s.s. Hamburg Berenice s.s. Hamburg Pluto s.s. Kopenhagen 7 October: Jagersfontein m.s. Rotterdam Een schadepost. Uit Esbjerg wordt gemeld, dat in de vorige maand niet minder dan 25.000 kilogram bot, welke in de karen in de haven bewaard wer den, zijn doodgegaan waardoor een schade van bijna een half millioen kronen geleden werd. Men meent de oorzaak te moeten zoe ken in het verschil van temperatuur van het water zoodat de visch, welke op groote diepte in de zee leeft niet tegen het kalme water bestand is. HAARLEM, 7 October. Ondertrouwd 6 October: E. R. A. van Aalst en J. P. Ververs. 7 October: P. G. de Vries en M. A. Meuf- fels; H. Reineke en L. A. Scheffer; G. de Jong en Th. Terluin; H. G. Diemeer en J. J. Rikkers. Getrouwd 7 October: P. Wilkes en B. de Graaf; H. H. Bruijns en J. P. Baltussen; P. C. J. Souwer en M. J. Poelgeest. Bevallen 5 October: W. A. RutteMone, d.; 6 October: L. E. BosmanGötz v. d. Vet, d.; H. C. J. AndreoliFeije, d.; A. M. Kimman Mulder, z. ;C. W. Lukv. d. Veldt, z.; 7 Octo ber: M. B. van Leeuwen—Koops, d.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5