Euwe verliest den draad en de partij Auto rijdt door huis heen. SCHAAKWERELDKAMPIOENSCHAP Aljechin manoeuvreert schitterend. Een niet accuraat gespeelde partij. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Vijftien dooden. Grondwetherziening 19 Oct. in de Kamer. ARROND. RECHTBANK Zijn looper sterker dan Euwe's paard. Wereldkampioen gaf de partij na het afbreken op. Donderdagavond is in de Diergaarde te Rotterdam de tweede partij gespeeld van de match tusschen Dr. Euwe en Dr. Aljechin. Hieronder volgt het verslag van het A. N. P. De eerste zetten luidden: Aljechin, Wit. Euwe, Zwart. 1. d2d4 d7d5 2. c2c4 c7c6 3. Pgl—f3 Pg8—f6 4. Pblc3 d5xc4 5. a 2a4 Lc8—f5 6. Pf3e5 e7e6 Wijkt dus af van den „Huisvlijtvariant' Pbd7, Pc4:, Dc7, gevolgd door e5 enz., doch de huisvlijt staat ten dienste van vele voortzet tingen. Immers Euwe zelf verklaart in zijn theorieboek, dat deze „minder energieke" zet zeer sterk met f3 en e4 kan worden beant woord; hij schijnt dus opnieuw een noviteit in petto te hebben. Intusschen zou het uit psychologisch oog punt interessant zijn te weten, of Euwe een „iets minder energieke", maar degelijken va riant kiest met de uitsluitende bedoeling remise te maken. Volgens het programma: met wit op winst, met zwart op remise spelen, of wel dat hij wil experimenteeren met de noviteit, waarop wij hierboven zinspeelden. Deze partij geeft in ieder geval geen ant woord op deze vraag, daar Aljechin, hetzij uit voorzichtigheid, hetzij uit overtuiging, niet de in Euwe's theorieboek aanbevolen voortzetting kiest. 7. Lelg5 Ook hierop is de wereldkampioen voorbe- rijd. Volgens de nukkige theorie moest hij nu na Le7 in het defensief worden gedrongen. Doch een iets ondernemender zet en het aspect van denstrijd wijzigt zich als bij toö- verslag. Een steriotiep verschijnsel in de match Euwe—Aljechin. 7 .Lf8b4 8. Pe5xc4 Dd8d5! De pointe van Zwart's voortzetting. De pen ning van Pc3 maakt deze effectvolle ont- penning van Pf6 mogelijk. Er dreigt nu, be halve Dc4: ook Pe4. 9. Lg5xf6 Het alternatief 9. Pe3, wordt beantwoord met 9.Dd5 en nu zou na. 10. Pf5: wel Pe4 falen wegens Pg7: f, Kf8, Pe6: f, Fe6:, Ldz, enz., maar het eenvoudige 10.Df5: geeft Zwart een bevredigen de stelling. Liever besluit Wit dus, Zwart een kleine verzwakking te bezorgen. 9.Dd5xc4 De lont wordt aangestoken. Daar Zwart ook thans (na Gf6:) den zet Pe3 niet behoef de te vreezen (Da5!) is het duidelijk, dat dit een greep naar het initiatief beteekent. Er dreigt natuurlijk Lc3:f, zoodat het schijnt, alsof Zwart een stuk wint. Dit is echter niet het geval. 10. Ddld2 g7xf6 11. e2e4 Dd4—b3 Gedwongen, maar daarom niet minder sterk. 12. e4xf5 Pb8d7 Het spreekt vanzelf, dat Zwart, met het oog op zijn verzwakten koningsvleugel, ijlings de lange rochade moet voorbereiden. 13. föxeö f7xe6 14. Lfl—e2 0—0—0 Juist op tijd om van onverkwikkelijke schaakjes gevrijwaard te blijven. 15. 0—0 Op 15. Ldl kan zeer sterk Dd5 volgen. Na Pd5:, Ld2: f, Kd2: Ed5:, zou pion d4 dan zwak kunnen worden. En nu is ook de explosie achter den rug (zie bij zet 9 van Zwart); er is een stelling ontstaan van het soort, dat voor den meester slechts zeer tijdelijke geheimen heeft, doch voor de mindere spelers gewoonlijk ondoor grondelijk is en wel altijd zal blijven. De vraag is: op welke wijze zullen de spelers ge bruik maken van hun troeven, welke thans duidelijk te onderscheiden zijn: Wit: aan- valskansen op een verzwakte koningsstellini (c6), zelf onverzwakte dito, Zwart: open d-lijn, g-lijn, een paar veroverde steunpun ten op den damesvleugel. Het positioneele stadium is gekomen. 15. e6e5 Men ziet het: Zwart opereert allereerst op de d-lijn, met behulp waarvan hij een goed veld voor zijn paard verkrijgt. Er dreigt n.l. pionwinst door een zet met Pd7, zoodat Wit gedwongen is te ruilen. 16. d4xe5 Pd7xe5 17. Dd2—cl Lb4xc3 Vervolgens wordt de c-lijn afgesloten. Een werkzaam stuk wordt buiten gevecht gesteld en de stelling vereenvoudigd. De voornaaam- ste bedoeling van dezen ruil is echter het ver zwakken der witte dame-vleugelpionnen, im mers Wit verkrijgt in de b-lijn een operatie basis, die tenminste evenveel waard is als de c-lijn. 18. b2xc3 Th 8g8 En na de meesterlijke trekjes komen de voor de hand liggende zetten. 19. Del—e3 Wit heeft het minder moeilijk met het vasthouden van den draad. Immers zijn eenige doel is de zwarte rochadestelling. De tekstzet verdedigt bovendien d3. Na 19. Tdl?, Tdl:, 20. Ldl: Dc4 zouden Wit's zwakten te veel bloot komen. 19 .Kc8—b8 20. g2g3 Een voorzorgsmaatregel om te verhinderen, dat de zwarte dame met tempowinst op d5 komt. 20 .Td8—d7 En ook Zwart treft maatregelen. De zet snijdt echter naar twee kanten in verband met mogelijke verdubbeling op de d-lijn. 21. Tal—bl Db3c2 Natuurlijk niet Da4: wegens Tal, enz. De tekstzet houdt Wit's zwakke damevleugel- pionnen onder controle. Hoe moet Wit nu het binnendringen der zwarte stukken verhin deren? 22. Tfl—el! Thans vindt ook Aljechin een subliem plan om zijn kansen te vermeerderen. Hij wil Zwart's paard verdrijven om aldus de con trole over de e-lijn te verkrijgen. Meesterlijke strategie en contra-strategie! 22 .Dc2d2 22Pd3, Ld3:Dd3: (Td3: dan De7!) 24. Dd3: gevolgd door Te7 is natuurlijk in Zwart's nadeel. 23. De3Xd2 Td7Xd2 24. f2—f4 Pe5g6 25. Le2c4 Tg8—d8 26. Tel—e6 Td8—d6 Tengevolge van Wit's bezit der e-lijn kan Zwart niet van de tweede lijn profiteeren. Men zie 26Tc2, 27. La6, b6, 28. Tc6: en Td8 kan niet naar d2. Het blijkt, dat Wit goed heeft gezien. Het zijn nu veeleer Zwart's koningsvleugelpion- nen, die hulp behoeven. Aljechin heeft schit terend gemanoeuvreerd. 27 .Kb8c7 28. Te6Xd6 Td2Xd6 29. h2h4 Om bij den opmarsch van den koning naar f3 enz. niet door Td2 gestoord te worden. 29 .KcTd7 30. Kgl—f2 Pg6e7 31. Kf2—f3 Pe7d5 32. Lc4d3 Tot overmaat van ramp voor Zwart is de looper in deze stelling sterker dan het paard, daar de pionnen-meerderheden aan beide zijden zich op verschillende vleugels bevin den. 32 .h7h6 33. Ld3—f5 Kd7d8 34. Kf3—g4 Pd5e7 Een jammerlijke terugtocht. Het zwarte paard, heeft, mede door de ongunstige posi tie van zijn toren, geen tijd meer den c-pion te verslinden, daar anders de witte h-pion doorloopt. De tekstzet maakt het passeeren van de e-lijn door den Zwarten koning mo gelijk en verhindert Kh5, doch slechts voor een oogenblik. 35. Lf5—bl Kd8e8 36. Kg4li5 De h-pion is in ieder geval ten doode op geschreven. 36. 37. 38. 39. 40. Lbl—a2 Kh5Xh6 La2e6 g3g4 Ke8—f7 Kf7—f8 Td6d2 Td2d3 Td3Xc3 Dr. Aljechin sloot hier zijn zet in couvert af. Spoedig bleek echter, dat de wereldkampioen tot de slot- was gekomen, dat verder spelen n>' loos was. Hij gaf de partij op. Aljechin had in couvert afgegeven den zet g4g5. Hiermede is de stand: 11 gewor den. Na den 40sten zet was de stand als volgt: De oud-wereldkampioen Dr. Lasker woon de het grootste gedeelte van de partij bij. t De derde partij. A.s. Zondagavond half zeven begint in Krasnapolsky te Amsterdam de derde partij. DE TWEEDE PARTIJ. Ook Dr. Aljechin, met wit spelende, koos de dame-opening en zooals te verwachten was, besloot Dr. Euwe tot zijn favoriete ver dediging, te weten de Tschechische verdedi ging (of „Slavic Defence", zooals wij in Ame rika zeggen). Tot den achtsten zet verliep de openings- phase geheel normaal. Toen echter vervolg de Aljechin met Pd5Xc4, in plaats van het meer gebruikelijke f2f3, hetgeen tot een buitengewoon gecompliceerde stelling leidde, waarin de wereldkampioen verplicht was, zeer veel bedenktijd te gebruiken. Op den veertienden zet rocheerde Euwe lang en zijn tegenstander kort. In dit sta dium zag Zwart's positie er gevaarlijk uit, doch Dr. Euwe speelde met veel zorgvuldig heid en slaagde er in. den aanval te weer staan. Op den negentienden zet maakte Euwe een beslist positioneele fout. waardoor Wit betere kansen kreeg voor het eindspel. Beide spelers behandelden het middenspel niet erg accuraat, maar toch bood de partij veel interessante momenten. Ondanks den tijdnood, waarin Aljechin verkeerde, speelde hij het eindspel subliem; zijn overwinning was zeker verdiend. Eenige momenten uit den strijd. Wit: Dr. Aljechin Zwart: Dr. Euwe. 6. e7e6 Dr. Euwe koos de variant, welke den laat- sten tijd weinig gesneeld werd. Gebruikelijk is 6Pb8d7, 7. Pe5Xc4, Dd8—c7; 8. g2g3, e7—e5, enz. 9. Dd5Xc4 In plaats hiervan prefereer ik 9 g7Xf6 met de waarschijnlijke voortzetting: 10. Ddl—b3, a7a5; 11. e2—e3 (Indien Taldl zoo b7b5 en zwart staat beter). Pb8d7 gevolgd door e6—e5 en het zwarte spel geniet de voorkeur. Deze variant is so lider dan de tekstzet. 17. Dd2—cl? Beter was hier 17. Dd2e3, Db3Xb2; 18. Pc3e4, Db2d4; 19. DXD, TXD; 20. Pe4Xf6, het spel staat bijkans gelijk. De tekstzet dreigt niets en geeft zwart vrijheid van beweging, terwijl de witte stuk ken tijdelijk tot nietsdoen gedoemd zijn. 17. Lb4Xc3 Dr. Euwe toonde de stelling juist te beoor- deelen. Wit dreigde thans a4—a5 en Pc3e4, hetgeen zwart veel last kon veroorzaken. Met den tekstzet wordt het spel vereenvoudigd. 18. Th8g8 De idee van den vorigen zet vervolgend, d.w.z. tegenaanvalskansen zich te verschaf fen, wordt het minder juiste van Wit's twaalfden zet duidelijk. 19. Kc8b8 Hier beschouw ik 19Db3b5 als beter: 20. f2f3. Dd5d2 en wit is gedwon gen de Dames te ruilen, terwijl het daaruit volgende eindspel lichtelijk in zwart's voor deel is. 22. Tfl—el Beter lijkt mii hier: 22. f2f4. Pe5d3; 23. De3e6, Tg8—g7 (Tg8—d8: 24. Le2Xd3. Dp2Xd3; 25. De6Xc6; 26. Le2f3 en zwart is in moeilijkheden. 6. RESHEWSKY. VOETBAL. STORMVOGELS—H.B.S. Stormvogels komt als volgt uit: Hollenberg. Haak Sr., Haak Jr. Bravenboer, Tol, Wilderom, Van Pel, Schoorl. Prins, Woudenberg, Opbergen. SPARTA—V.S.V. V.S.V. vertrekt met: Michel, Broek, Rechsteiner, Van Osch, De Vries, De Haas, Van Os, Balvers, Van der Lugt, Sterk, Teeling. E.D.O. 2—STORMVOGELS 2. Stormvogels heeft het volgende elftal: De Vries, Jongsma, Van Dongen, Heilig, Groen, Keerssemaker, Kuyper Schipper, Verdam, Van Riemsdijk, Van der Laan. V.S.V. 2—D.E.C. 2. V.S.V. 2 komt als volgt uit: Demmers, Voet, Glas Sr. Kunst, Glas Sr. De Boer, Karrebelt, Van Leeuwen, Döhring, Bot, Carton ZATERDAC-MIDDAC COMPETITIE Het programma voor Zaterdag 9 October is als volgt: A VGSTw. Jeugd, 3 uur, W. van Loenen. WIJKennemerland 2, 3 uur, Chr. Klerk. TelefoniaKennemerland 1, 3 uur, J. van der Wereld. VJBJohez, 3 uur, H. D. Kist de Ruyter. Kennemerland 3—VEW, 4.15 uur. F. Hendriks. WRA-WB, 3 uur, G. H. Hesselink Jr. ZSVWLJ 2, 3 uur, H. J. Boeree. SIZO—Kennemerland 4. 4.15 uur. D. Baas. Johez 2VJB 2, 3 uur, A. Zomer. Kennemerland 6—VEW 2, 2.30 uur, A. Wildschut Jr. Kennemerland 5VGS 2, 3 uur, E. W. Boswinkel Sizo 2—Kennemerland 7, 2.30 uur, A. G. Peperkoorn IJMUIDEN VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Zaterdagmarkt: Clasiena Luther IJM. 59, vangst: 800 m. makreel, 150 m. diversen, totaal 950 m. De Gorredijk IJM. 490, is heden binnenge komen met 37 last haring. AANVOER VERSCHE HARING. De aanvoer van versche haring bedroe; heden 4449 kisten. Tevens werden aange voerd 10 kantjes steurharing. PERSONALIA Aan de Hoogeschool te Delft slaagde voor het propaedeutisch examen werktuigkundige ingenieur onze plaatsgenoot de heer W. Pol derman. VERTROKKEN TRAWLERS. Heden zijn naar zee vertrokken de trawlers Erin IJM. 12, Sumatra IJM. 23, Jaqueline Cla sina IJM. 10, Rijnstroom IJM. 86, Bergen IJM. 16, Antje IJM. 15, Vios 4 IJM. 96. Raaf IJM. 432, Reiger IJM. 106. WIJK AAN ZEE CHRISTELIJKE VROUWENVEREENIGlNG. In de eerste samenkomst der Christelijke Vrouwenvereeniging „Bid en Werk" is aan de leden een overzicht gegeven van het zomer- werk der vereeniging. De theemiddag, die 21 Juli gehouden werd, heeft in totaal 107.80 opgebracht. Mej. C. J. Pieters, die na het overlijden van mevr. A. van AmersfoortLouwe de functie van presidente tijdelijk aanvaardde, werd in deze bijeenkomst definitief gekozen. De Bilt voorspelt Matigen wind uit Noordelijke richtingen, zwaar bewolkt tot betrokken, waar schijnlijk eenigen regen, iets koeler, BAROMETERSTAND Hoogste 770.8 m.M. te Thorshavn. 758.1 m.M. te Frankfort. Schip Alkmaar (Ned.) Amstelland (Ned.) x) Ariadne (Ned.) Agnita (Ned.) x) Aquitania (Ital.) Achaia (Du.) Baarn (Ned.) x) Bloemfontein (Ned.) x Boskoop (Ned.) Beverwijk 16 en 20 Breda (Ned.) Bacchus (Ned.) British Grenadie(Br.)x) Bussum (Ned.) Berenice (Ned.) Clytoneus (Eng.) x) Carica Milica (J.Slav.) Caribia (Du.) x).... Calypso (Ned.) Colombia (Ned.) Ceres (Ned.) Crijnssen (Ned.) Capt. Prieur (Fr.) Euryades (Eng.) x) Freiburg (Du.) Feodosia (Du.) Farmsum (Ned.) Gracefield (Eng.) Heidelberg (Du.) Hermes (Ned.) Halle (Du.) Hebe (Ned.) Irene S. Embiricos (Gi .v.Oldebarneveldt (N.) Jaarstroom (Ned.) Joh. de Witt (Ned.) x) Kumasian (Br.) Kurmark (Du.) Liberian (Eng.) Laertes (Ned.) Luneburg (Du) x) Luminetta (Br.) x) Meerkerk (Ned.) x) Mentor (Br.) x) Mari (Estl.) Montferland (Ned.) x) Mount Aetna (Gr.) Navarra (Noor) M. Embiricos (Gr.) Nijkerk (Ned.) x) Nadin (Gr.) Orion (Ned.) Oberon (Ned.) Orestes (Ned.) Odysseus (Ned.) Oranje Nassau (Ned.) Poseidon (Ned.) Phrontis (Ned.) x) Poelau Tello (Ned.) x) Perna (Eng.) x) Patricia (Du.) Polydorus (Ned.) x) Randfontein (Ned. x) Rotula (Ned.) x) Saturnus (Ned.) Saleier (Ned.) Salabangka (Ned.) x) Sesostrls (Du.) Singkep (Ned.) Serooskerk (Ned.) x) Soemba (Ned.) South-America Am.) x) San Marco (Ital.) Titus (Ned.) Theseus (Eng.) x) Triton (Ned.) Trompenberg (Ned.) Tolosa (Noor) Trajanus (Ned.) Tiberius (Ned.) Tawali (Ned.) x) Ulysses (Ned.) West Point (Br.) Waterland (Ned.) x) Zonnewijk (Ned.) Zaanland (Ned.) Chili Buenos Aires Midd. Zee Curasao Bona (v. IJM.) Levant Chili Z. Afrika Chii: Buenos Ayres Chili Jaffa Abadan Archangel- Hamburg Batavia La Plata Pto Barrios Stamboul West Indië Guantenamo Hamburg Casablanca Hamburg- Ned. Indië Cristobal Buenos Aires Buenos Aires Ned. Indië Zw Zee Ned. Indië Danzig Buenos Aires Batavia W. Afrika (via Havre) Batavia West Afrika Ned. Indië W. Afrika Batavia Ned. Indië Constantza Japan Ned. Indië Mesane Hamburg Annapolis (v. IJm.) Archangel Nechochea Z. Afrika Seriphos (v. Velsen) Midd. Zee Alexandrië Chili Stettin West Indië Midd. Zee Batavia Batavia Curasao Pto Barrios Batavia Zuid Afrika Curasao Midd. Zee Ned. Indië Ned. Indië Colon Batavia Japan Ned. Indië Port-Arthur Tunis Midd. Zee Japan Bourgas (via Antw.) Archangel Archangel Zwarte Zee Licata Batavia Midd. Zee Necochea B. Aires Archangel (v. Velsen) Zuid Amerika aankomst Verm. Laatste bericht 15 Oct. 20 Oct. 8 Oct. 8 Oct. 20 Oct. 8 Oct. 8 Oct. 11 Oct. 10 Oct. 12 Oct. 14 Oct. 18 Oct. 10 Oct. 10 Oct. 10 Nov. 29 Oct. 28 Oct. 13 Oct. 1 Oct. 25 Oct. 4 Nov. 17 Nov. 13 Oct. 8 Nov. 20 Oct. 11 Oct. 17 Oct. 9 Oct. 14 Oct. 20 Oct. 12 Oct. 10 Oct. 26 Oct. 22 Oct. 12 Oct. 8 Nov. 12 Nov. 5 Oct. 10 Oct. 14 Oct. 13 Oct. 20 Oct. 14 Oct. 20 Oct. 10 Oct. 16 Oct. 11 Oct. 7 Oct. 18 Oct. 8 Oct. 29 Oct. 12 Oct. 12 Nov. 2 Oct. van Callao. 29 Sept. van Bahia. 6 Oct. van Oran. 4 Oct. te Hull. 2 Oct. van Gibraltar. 3 Oct. van Kymassi. 2 Oct. van Valparaiso. 1 Oct. van Djeddah. 1 Oct. van Curasao. 6 Oct. te Las Palmas. 6 Oct. van Liverpool. 6 Oct. van Hamburg. 2 Oct. van Gibraltar. 6 Oct. van Lodingen. vertrekt 9 Oct. 1 Oct. van Port Said. 3 Oct. van Buenos Aires. 4 Oct. van Barbados. 6 Oct. van Canea. 4 Oct. v. d. Azoren. 28 Sept. vertrokken, vertrekt 9 Oct. 1 Oct. vertrokken. vertrekt 9 Oct. 5 Oct. van Colombo. 5 Oct. van Pto Colombia, in lading. 7 Oct. van Land's End. 4 Oct. van Marseille. 29 Sept. te Rotterdam. 6 Oct. te Port Soedan, in lading. 29 Sept. te Rosario. 29 Sept. van Colombo. 6 Oct. van Las Palmas. vertrekt 13 October. 1 Oct. van Port Harcourt 21 Sept. te Batavia. 28 Sept. van Freetown. 4 Oct. van Belawan. 5 Oct. te Batavia. 5 Oct. van Stamboul. 2 Oct. van Colombo. 3 Oct. van Port Said. 5 Oct. van Lodingen, vertrekt 16 Oct. 2 Oct. vertrokken. 28 Sept. vertrokken. 26 Sept. te Buenos Aires. 6 Oct. van Port Natal. 3 Oct. van Gibraltar. 5 Oct. van Bari. 1 Oct. te Sfax. 29 Sept. van Callao. vertrekt 9 Oct. 5 Oct. van Parimaribo. 3 Oct. te Londen. 23 Sept. vertrokken. 6 Oct. van Djeddah. 23 Sept. vertrokken, vertrekt 10 Oct. vertrekt 9 Oct. 2 Oct. van Dakar. 3 Oct. te Rotterdam. 1 Oct. te Granton. 5 Oct. van Genua. 5 Oct. te Liverpool. 27 Sept. van Port of Spain 6 Oct. te Port Soedan. 4 Oct. te Osaka. 5 Oct. van Sabang. 27 Sept. vertrokken. 2 Oct. vertrokken. 3 Oct. van Dubrovnik 4 Oct. van Gibraltar. 7 Oct. van Gibraltar. 6 Oct. van Honningsvaag. 28 Sept. vertrokken. 6 Oct. te Varna. 4 Oct. vertrokken. 6 Oct. vertrokken. 3 Oct. van Jaffa. 6 Oct. van Lands End 5 Oct. van Santos. 2 Oct. vertrokken, vertr. 14 Oct. v. Buenos Aire SEMARANG, 7 October. (Aneta. A.N.P.) Hedenmorgen om 10.30 plaatselijke tijd is een nieuwe vracht auto op Gledoeng bij Wonosobo ter hoogte van Kretek, vermoedelijk doo het weigeren van de remmen, m l groote snelheid een helling afgere den. De auto is vlak bij den over', vollen pasar tegen een huis gebotst door dit huis heen gereden en eerst in een tweede huis tot staan ge komen. Er zijn vijftien dooden en wonden. «er ge. Van de gewonden verkeeren nog in levensgevaar. De zwaar beladen enkelen vracht. auto werd bestuurd door een hulp-cw feur, terwijl de chauffeur geen rijbewijs v vrachtauto's heeft. De hulp-chauffeur chauffeur zijn slechts licht gewond De Tweede Kamer is bijeengeroe- pen tegen Dinsdag 19 October te één uur. Als no. 1 staan op de agenda de wets, ontwerpen tot het brengen van ver. andering in de Grondwet. Toestand van Hubermann niet ongunstig. Verwondingen niet van ernstigen aard. Toestand van overige Specht-passagiers bevredigend. De Röntgen-opnamen, die van Hubermann zijn gemaakt, toonen aan, dat het spaakbeen bij de linkerhand is gebroken, doch niet van de plaats is geschoven, hetgeen gunstig is om blijvende gevolgen te vermijden. Van de rechterhand zijn twee midden- handsbeentjes gebroken, waarvan de dokter eveneens geen blijvende gevolgen verwacht. Vermoedelijk zal het niet noodig zijn dat Hubermann nog een specialist uit Java raad pleegt over zijn verwondingen. Hieromtrent is Donderdag een conferentie gehouden tusschen dr. Nieuwenhuis Wezen- hage die met Smirnoff als K.L.M.-dokter naar Palembang is meegevlogen en den behandelenden geneesheer. Aneta verneemt nog van dr. Wezenhage, dat de toestand van alle patiënten Donder dagmorgen bevredigend was en dat zich geen complicaties voordoen. Situatie van vliegveld te Palem bang niets met „SpechP'-ramp uitstaande. Nooit een definitieve uitsnraak omtrent liet ongeval? PALEMBANG, 7 October: Aneta vernam, dat de commissie van onder zoek, die het voorloopig onderzoek heeft geleid inzake de ramp van de „Specht" en welke diverse verhooren heeft afgenomen, definitief heeft ge concludeerd, dat de situatie of de grootte van het vliegveld te Palem bang niets met het ongeval uitstaande hebben. Ten aanzien van de oorzaak van de ramp bestaan verschillende mogelijk heden, waarvan er thans geen enkele definitief als de werkelijke oorzaak kan worden aangewezen, zoodat het niet uitgesloten is, dat zulk een uit spraak zal uitblijven. De wolfsange) De kantonrechter had een vrijsprekend vonnis gewezen tegen het lid van de N. 5. t>, dat vervolgd was voor het dragen van een insigne, genaamd wolfsangel. De amotenaa van het openbaar ministerie was in appel l gaan en de officier van justitie vorderde ve- oordeeling tot ƒ1— boete. De rechtbank bevestigde het vrijspreken vonnis van den kantonrechter. Teeltvergunmnj. Een kweeker was in appèl gekomen van een vonnis, waarbij hij tot 180 boete veroordeeld wegens het telen van bl°en™011 zonder vergunning. Aangezien bleek, aai een administratieve fout was gemaakt en teler de schade, door het Rijk geleden, n vergoed, vroeg de officier van justitie -'J spraak. De rechtbank wees dienovereenko stig vonnis. x) Schepen vooraan van een zijn grootei dan B000 Druto register ton. AGENDA VOOR VELSEN en IJMEIDEN VRIJDAG 8 OCTOBER Thalia Theater: „Jan Ongeluk' en -W Hoop van Zegen", 8 uur. Theater de Pont: „De paarlenrooi „Spionnage in de Orient", 8 uur. ZATERDAG 9 OCTOBER Thalia Theater: „Jan Ongeluk' en Hoop van Zegen", 8 uur. pn Theater de Pont: „De paarlenrooi „Spionnage in de Orient", 8 uur. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 8 OCTOBER Luxor Theater. Breestraat: Nancy a wordt vermist" en „Red Wagon", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: Brown in 3 tegen 0" en „De vlucht voor huwelijk", 8 uur. ZATERDAG 9 OCTOBER ,e Luxor Theater, Breestraat: .Nancy wordt vermist" en „Red Wagon", 8 uur- Kennemer Theater, Zeestraat: Brown in 3 tegen 0" en „De vlucht huwelijk", 8 uur het

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6