iftid ik *i jt ett D De Everyman Pool Mijn kijk op het spel R.C.H.-A.F.C. Litteraire Kantteekeningen. Schip in het Neuzen- Siuiskil kanaal gezonken. Bemanning gered. Opklapbedden PIANO ACCORDEON Hogenbijl LUIDSPREKERS Muziek instrumenten Kamers aangeboden Rijwielen Auto's Diversen Tennis „Darts Is de rage in Engeland Een aardige sport voor binnenshuisHet lijkt gemakkelijker dan het is De spel regels; De T. C. van den K. N. V. B. heeft Streek-commissies ingesteld „Concrete cricket-pitches" in Engeland Australië als voorbeeldHet organiseeren van ezelrennen is een gewaagde onderneming. „Darts", een zeer oud spel, dat tot voor 'eenige maanden slechts in Wales en het Engelsche graafschap Kent in zeer beperk ten kring werd beoefend, heeft in korten tijd als „indoor-sport" een zoo algemeene popu lariteit veroverd, dat het in geheel Engeland als een ernstige concurrent voor tafel-tennis kan worden beschouwd. Sterker nog, niet alleen binnenshuis dient het thans tot ge regeld vermaak van jong en oud, doch zelfs op soirees van de „upper ten", in de be roemde clubs van het Londensche West-end en overal, Vaar mensehen samen komen, is „darts" aan de orde van den dag. Zelfs ver stokte bridge-spelers laten zich verleiden om de kaarten neer te leggen, teneinde ihun be kwaamheid in de nieuwe sport te toetsen. Sportroem is vergankelijk. Dezer dagen is te New York de athleet Eiory overleden. Hoevelen onzer lezers kunnen met de hand op het hart verklarendat zij dezen naam ook maar ken den. Maar Ewry won hij de Olympische Spelen te Parijs (1900) St. Louis (1904) en Londen (1908) in totaal acht gouden medailles in het hoog- en ver-springen. Dat is toch wel wat. In het geheele land worden persoonlijke en club-competities gehouden, waarvoor, mede door enkele groote weekbladen, fraaie prijzen worden uitgeloofd. Omdat het spel, dat zeer veel oefening en handigheid ver- eischt om er in uit te blinken, in ons land nog vrijwel onbekend is, is het wel eens aar dig, er hier een korte verklaring van te geven. De benoodigdheden en de kosten zijn ge ring en de beoefening vergt weinig ruimte, zoodat het in elke kamer kan worden ge speeld. Het z.g'. „darts-board", een ronde en in genummerde vakken verdeelde schijf, wordt op ongeveer anderhalve meter hoogte tegen den muur bevestigd en vervolgens moeten de spelers om beurten trachten, om, staande op anderhalve meter van de schijf de drie bijbehooren.de „darts" (pijltjes) in de vakken van verschillende waarde en liefst in de „roos" te werpen. Ter beveiliging van het behangsel wordt achter het „board" een groote triplex-plaat bevestigd, wat vooral den pas-beginnenden vee! kosten bespaart en hun rustiger stemt. De vakken zijn volgens een bepaalde volg orde, genummerd. Een worp in het witte ge deelte vair het vak levert zooveel punten op, als het getal bij het betreffende vak ver meldt. Dat is dus eenvoudig genoeg, maar nu komen de moeilijkheden, want als de pijl punt in een breeden zwaren buitenring blijft steken, scoort de werper tweemaal het in dat vak vermelde aantal punten, terwijl indien de binnenring wordt getroffen, het betref fende getal met drie wordt vermenigvuldigd. De buitenste cirkel van de „roos" telt voor 25, de binnenste cirkel voor 50. Het spel is gewonnen, wanneer een dei- spelers een totaal van 3-01 punten heeft ge scoord; komt hij echter boven dat getal, dan moet hij opnieuw beginnen, waarbij, de te veel behaalde punten van zijn eerste poging- medetellen. En tenslotte geldt nog de moei lijke regel, dat de score moet worden be gonnen en tevens beëindigd met een „dub bel", d.w.z. met een in den buitensten zwar ten ring geworpen pijl. Men dient er dus wel KiL?^en u VOor de Poolsche jongedame eS wska' die een sPeer verder dan 7,'j ie. andere vrouw ter wereld kan gooien. y wpP rechts 41.39 Meter en lii&s 21.38 Meter, Men ziet het haar. niet aan. terdege voor te zorgen, dat men de nog be- noodigde punten om de 301 te halen, vooraf goed berekent, doch dat alles helpt niets, zoolang men niet de vaardigheid heeft om den pijl in het gewenschte vak of op den ring te werpen. De afstand is echter niet zoo groot en met nauwgezette oefening, een voor waarde voor iedere sport, kan men het ver rassend ver brengen, vooral in de lange win teravonden. Zooals gezegd, zijn de aanschaffingskosten niet onoverkomelijk; in den goedkoopsten vorm, waarbij het bord van „papier maché" is vervaardigd, is de prijs 5 1/2 gulden, ter wijl de 3 bij behoor ende pijltjes tezamen 1 gulden kosten. Er zijn ook borden van kurk, plasticine of overtrokken met varkensleer verkrijgbaar, doch die zijn natuurlijk duur der. Het is ons niet bekend, of dit spel in ons land reeds is ingevoerd. De Technische Commissie van den K.N.V.B. heeft in een onlangs gehouden vergadering besloten om in het Westelijk district een vijftal Streek-commissies in het leven te roe pen, aan wie, ieder voor een bepaald en tevoren vastgesteld rayon, de technische ver betering van het spelpeil wordt opgedragen, zoo mogelijk in samenwerking met de plaat selijke Bonden. Deze Streek-commissies worden gevormd in Amsterdam, Haarlem, 's-Gravenhage, Rot terdam en Utrecht, waarbij de in onze stad zetelende commissie als werkgebied tevens Kennemerland bestrijkt. De T. C. heeft daar in benoemd de heeren J. Keppels, aan wiens deskundigheid in voetbalzaken wel niemand zal twijfelen en die over langjarige ervaring beschikt, en H. J. Slingenberg, den vroege- ren H.F.C.-grensrechter, resp. als voorzitter en secretaris, terwijl binnenkort nog een derde lid zal worden aangewezen. De voornaamste taak der Streek-commis sies bestaat in een opsporingsdienst van jeugdige veelbelovende spelers, deze in eigen omgeving te brengen onder leiding van de Bondsoefenmeesters en op die oefeningen toezicht en controle te houden. Het ligt in de bedoeling van de T. C., dat deze Streek- commissies volledig de plaats gaan innemen van de vroegere District-commissies. De vijf voorzitters vormen voorloopig een centrale commissie onder leiding van den heer J. Keppels en met den heer H. J. Slingenberg als secretaris. Een eventueel districts-elftal wordt door hen in onderling overleg samen gesteld en tevens zijn zij bevoegd algemeene maatregelen, het district betreffende, te ne men öf voor te stellen. Dit is, hoewel je het nauwelijks meer raden zou, een motorrijwiel. De rijder is de Italiaan Tartuffi, die op de auto-strada MilaanBres cia op dit monster twaalf nieuwe wereld records vestigde in de 500 kub. c.M. klasse (oude records op naam van den Duitscher Ernst Henne. Uit het bovenstaande kan men concludee- ren, dat de T. C. door het bewandelen van nieuwe wegen niets nalaat, om het spelpeil in ons land te verbeteren. Veel zal natuurlijk afhangen van de medewerking der clubs ten opzichte van de speciale training door de Bondsoefenmeesters. Naar onze meening zou bovendien nog veel meer bereikt worden, wanneer men van Bondswege een soepeler promotie-regeling zou instellen, waardoor jonge, veelbelovende spelers in hun eigen clubverband, doch in een hoogere klasse, de gelegenheid kregen om hun spel te verbete ren en. te vervolmaken. In Engeland neemt cricket en trouwens spet in het algemeen een belangrijker plaats in dan in ons land. Daarom behoeft men zich niet te verwonderen over het bericht, dat de Londensche onderwijs-autoriteiten deskun dig advies hebben ingewonnen omtrent de mogelijkheid om in de nieuw aan te leggen school-speelvelden verharde cricket-pitches te maken. Zooals men weet, worden in ons land de pitches van z.g. kalkpitten vervaar digd. waarover een mat wordt bevestigd, ter wijl in Engeland op geprepareerde gras wickets wordt gespeeld. Afgezien nu van de mindere aanleg- en onderhoudskosten overweegt men in Enge land thans het leggen van wat men daar noemt „concrete pitches", omdat niet op elk terrein de grond geschikt' is voor graswickets van blijvende kwaliteit. Als voorbeeld noemt men de „concrete pitches", die in Australië zeer veel voorko men en die gebruikt worden om de school jongens het spel te leeren. De spelers van het Engelsche test-team hebben daarover zeer gunstig gerapporteerd. Buiten de grooté steden en zelfs in afge legen gedeelten van de Australische „bush" kan men deze wickets aantreffen; niet zel den zijn zij in een ongelijk veld, op een stuk ruw bouwterrein of tusschen hoog-opgescho- ten planten te vinden. In de onmiddellij ke nabijheid van Sydney Harbour zijn er een dertigtal aangelegd, waarvan de kosten slechte 12 pond sterling bedragen, terwijl het onderhoud zeer goedkoop is. Behalve in de omstreken van Londen zal men speciaal in Lancashire een uitgebreide proef met deze „concrete pitches" gaan ne men. Na de paarden-, honden- en zelfs katten- rennen, komen thans in Engeland de ezel- rennen aan de beurt. Tot nu toe werd „grauwtje" voor dit doel slechts eens per jaar gebruikt en wel ter gelegenheid van de z.g. Donkey Derby, waarin de bekendste jockeys een ezel berijden en al hun overre dingskracht noodig hebben, om de langooren in draf te krijgen. Thans is men echter van plan, ezels spe ciaal te gaan trainen, teneinde daardoor niet alleen de fokkerij van deze dieren weer op een behoorlijk peil te brengen, doch tevens het publiek en niet te vergeten de bookma kers te interesseeren voor dit nieuwe soort races. Tevens wil men speciale ezeljockeys opleiden, die dan natuurlijk volkomen ver trouwd zijn met de psyche, de hoedanigher den en het humeur van de aan hen toever trouwde favoriet. Het is ons niet bekend of de beroemde ezel-expert Dik Trom als jockey voor de bin nenkort te houden openingsraces is gecon tracteerd en overigens hebben we geen be vestiging kunnen krijgen van het bericht, dat men op de renbaan op bepaalde afstan den steenen wil neerleggen, in de hoop, dat de dieren dan grootere sprongen zullen ne men. iedereen weet immers, dat een ezel zich nooit twee keer aan denzelfden steen stoot. Wellicht echter is deze eigenschap den organisatoren van de races niet zoo bekend; we kunnen ons althans niet voorstellen, dat zij anders in ernst met een dergelijk dwaas plan voor den dag zouden komen, nadat meerdere paarden-race-meetings een verlies hebben opgeleverd. In dergelijke gevallen mag het dan heeten: Ezeltje strek je; het tafeltje dek je blijft een onvervulde wensch. Doch die hebben we allemaal. door Criticus Afgezien van het feit, dat de vorm van een elftal in opvolgende matches zeer ver schillend kan zijn en terzijde stellend het axioma, dat een team slechts zoo goed speelt als de tegenpartij het laat spelen, zou ik met meer overtuiging over de vele goede kwaliteiten van de R.C.H.-ploeg hebben kun nen schrijven, wanneer een sterker tegen stander dan A.F.C. in den strijd betrokken ware geweest. Met uitzondering toch van het eerste half uur van de match zijn de Amsterdammers wel heel poover voor den dag gekomen en daar dit voor een groot deel aan eigen te kortkoaningen te wijten was, kan ik niet anders concludeeren dan dat de club van Lungen tot de zwakste in de afdeeling zal blijken te behooren. Doch zelfs ten volle rekening houdende met dezen belangrijken factor, kan niet ge noeg waarde worden toegekend aan de frisschë en vlotte wijze, waarop de Racing zich van haar taak heeft gekweten. Niets slaagt zoo goed als succes, zegt de Engelsch- man en inderdaad heeft de goede start den spelers zooveel zelfvertrouwen gegeven, dat de herinnering aan het zeer onfortuinlijke vorige seizoen hen bij het spelen niet meer belemmert. Dit verschil in vertrouwen ln eigen kracht tusschen toen en nu, vormt naar mijn mee ning de basis van het succes en het is in hooge mate Interessant de werking daarvan op het moreel van de ploeg te constateeren. Doch bovendien geven de spelers stuk voor stuk blijk, de lessen van den nieuwen Hon- gaarschen trainer terdege ter harte te heb ben genomen, want zoowel technisch als tactisch viel er dezen middag veel te loven Er was de rust en de balans ln het team, die noodig zijn om een eenheid te vormen en te bewaren, zelfs in moeilijker wedstrijden dan deze en zelfs na een toch in elke com petitie te verwachten en mogelijke neder laag. Een bewijs van deze eenheid is het feit. dat de belde invallernbaoks Kaestner en Kors zich ruim voldoende wisten aan te passen en al maakte dit tweetal in het opstellen ten opzichte van elkaar aanvankelijk eenige foutjes, zoo heeft hun doelbewust optreden veel tot de overwinning zonder tegenpunten bijgedragen. Keeper Metten heeft zijn doel vakkundig^ rustig en ln waarlijk zeer fraaien stijl verdedigd. De wijze, waarop hij enkele moeilijke situaties oploste en o.a. een onverwachten kopbal van Lungen stopte, stempelt hem tot een der beste doelverdedi- gers van ons land. De middenlinie heeft haar tweeledige taak op de juiste manier vervuld. Zonder nu als uitgesproken stopper-spil te fungeeren, heeft Van Danslk middenvoor Lungen afdoende geschaduwd, waarbij hij echter geenszins ver gat, de eigen voorhoede aan het werk te zetten. De gelegenheid daartoe schiep hij zich dikwijls zelf; door oordeelkundig op- .stellen en goed kopwerk. In Slot en van der Bel had hij waardige trawanten; vooral eerst genoemde is door zijn snelheid, groot uit houdingsvermogen en goed begrip van het spel een kracht van beteekenis. Van der Bel is zeer vooruitgegaan, echter zij hem de raad gegeven, voortdurend op te letten» waar zijn mede-verdedigers staan opgesteld opdat hij zoo noodig een gevaarlijken vleugelspeler der tegenpartij op het juiste moment kan achterhalen en anderzijds zijn collega's niet in den weg loopt. In de voorhoede hebben de beide blnnen- spelers Hellingman en Van der Horst zich met goed gevolg toegelegd op het opbouwen der aanvallen en het ophalen van den bal uit de verdediging. Daarbij viel op, dat Van dei- Horst zijn overmatige en onproductieve „pin gelen" goeddeels heeft afgeleerd, wat de sneliheid van den aanval zeer ten go kwam. Speelde hij in de eerste helft te veel en soms te korte ballen naar den vleugel speler naast hem, na de pauze wisselde hij dit af met goed geplaatste en vaak ver rassende passes naar Lenselink. De jeugdige Hellingman toonde veel initiatief vooral voor het vijandelijk doel. Ook zijn veldspel houdt een belofte in voor de toe komst, hoewel hij af en toe meer tegen standers tracht te passeeren dan mogelijk en wenschelijk is, doch het dient gezegd, dat deze jongeling nog lang niet zijn hoogte punt heeft bereikt. Zijn eerste doelpunt was het fraaiste van de match. De linksbuiten Lenselink wordt steeds beter, het snelle opbrengen van den bal, zijn positie kiezen en goed geplaatste voor zetten vormen een voortdurende bedreiging voor de tegenpartij en het meerendeel der zeven doelpunten werd door 'hem voorbe reid en mogelijk gemaakt. •Het is merkwaardig, welk een Invloed het succes van een elftal op het spel van som mige spelers, meer nog dan op andere kan hebben. Zoowel Kedde als Hoogendoorn maakten op mij den indruk, veel meer ple zier in het spel te hebben en zich juist die extra-inspanning te willen getroosten, die van zoo groot belang is voor het bereiken van een bepaald resultaat, zoowel voor hen zelf als voor de ploeg. Kedde was niet slechts zeer bewegelijk, maar hij stelde zich ook met overleg op, om de passes van zijn mede spelers te kunnen benutten en daaraan dankt hij eerder zijn persoonlijken buit van vier doelpunten dan aan bijzonder goed schieten. Bij dit laatste onderdeel dient hij er voor te waken, het niet te hard te willen doen, waar door meermalen de bal over de deklat vliegt. Een gedecideerde fout van hem is echter, dat hij bij het ontvangen van een lagen pass, met den rug naar het vijandelijk doel staande, steeds tracht het leder „rond" te spelen in plaats van het even terug te geven aan een collega die iets verder van de goal verwijderd is, doch zich in een positie bevindt om onmiddellijk te schieten. Hoogendoorn tenslotte zou soms eerder kunnen voorzetten dan hij nu doet, en bij een opeenihooping van spelers voor het doel die voorzetten iets verder en „boller" kun nen plaatsen. Het geheele elftal heeft een degelijke partij voetbal laten zien en wanneer het RGH. zou gelukken haar oude plaats in de eerste divisie te heroveren, dan zou dit niemand meer verheugen dan ORITIOUS. Levend speelgoed. Door Taï Aagen Moro, Amsterdam. Van Holkema en Warendorf. auteur die zich achter dit welllui- dend pseudoniem verbergt, is een dame. Men bemerkt dit door de mededeeling dat de omslagteekenïng door de schrijfster geteekend is. Verder was mij niets bekend, want aan haar vroeger ver schenen „Kleine Vrouw" en „Onmondig genie' had ik mij nog niet gewaagd, ondanks de bo- ven-vermelde welluidendheid. Nu ik met het Levend Speelgoed" had ken nis gemaakt werd mijn nieuwsgierigheid naar de persoon der schrijfster gewekt. Tot welke litteraire groep behoort zij, in ons van litteraire groepeeringen overzadigd vader land? Tot de jongeren ongetwijfeld, en dat wordt niet alleen gezegd omdat het een dame geldt. Doch verder? Ik heb voor die vraag stukken altijd het 'uitmuntend informatieve boekje van Van Leeuwen bij de hand, door dezen voor de Wereldbibliotheek indertijd over de laatste vijftig jaar Hollandsche let terkunde samengesteld. Men zoekt daarin nooit iemand vergeefs. Het naamregister ver wees naar pagina 212, zoodat mijn vertrouwen wederom niet beschaamd werd. Op pagina 212 dan ,vond ik onder de rubriek „enkele pro zaïsten" het volgende: „Ster ziekelijk modertsnicishem 5 fin 7e qiiQrvanhMoro" Meer niet. Maar het leek mij volkomen mijn eigen indruk weer te geven, al werd ik er ook weinig wijzer door. Bij den sprekenden kik ker en het sprekende aapje die de hoofdfigu ren van Levend Speelgoed" zijn, past de wel sprekende drukfoutenduivel wonderwel. De zetter zou het er bijna om gedaan kunnen hebben, Want als ge Levend Speelgoed uit hebt, weet ge nog niets van de bedoeling van dat alles. Er is iets in van „het varken brak en het touw liep weg", maar die gymnastiek over bijna twee honderd pagina's vol te hou den, is werkelijk te vermoeiend. Er is dan een verhaal van een kikker en een aapje die in het huis van een schrijver wonen. De kikker is van email en goud met op den rug een prachtigen smaragd. Hij is eeuwen geleden gemaakt en heeft een machtig Indisch vorst toebehoord. Nu heeft de vrouw van den schrijver hem als presentje voor haar man meegebracht en op diens schrijftafel neerge zet. Daar vindt hij Aapje die op een brieven- weger van den baas aan het balanceeren is, of de vloeirol als wip gebruikt. Ze sluiten sa men vriendschap. Dat gaat best, want Aapje is lief en aanhankelijk van harte in zijn wit- wollen opgestopte lichaampje en de kikker zit vol wijsheid uit het nieuwste. Westen. Hij werkt met Latijnsche citaten en vreemde woorden en keert en wentelt die en prikt er in, als een poffertjesbakker het zijn poffertjes doet. Aapje is vol bewondering voor dien ge leerden kikker en op advies van den laatste besluiten ze samen weg te loopen en in het groote leven hun zèlfstandheid te heraëmen. Ze zullen samen verschillende kunsten instu- deeren en daarmee in een circus optreden, er als levend speelgoed dat philosopheeren kan goud, roem en eer verdienen. Doch voor het zoover is, belanden ze in het huis eener voor name weduwe, niet twee zoons en een broer, die met Aapje en Kikker converseeren en debatteeren dat het een lieve lust is. Maar ook nog al eens vervelend wordt. Want die wijsheid van Kikker is nog al eens oudbakken en ze wordt niet versch, doordat het een kik ker is, die ze presenteert. Eigenlijk is Kikker een brutale zwamneus over wiens diepzinnig heden we ons niet al te ongerust behoeven te maken. Het is zelfs een beetje vermoeiend als Taï Aagen Moro niet aflaat aan dat speelgoed- gezwam eén diepzinnigen schijn te geven. Ze is geen Aristophanes, noch een Grimm en Levend Speelgoed noch een satire noch een sprookje. Het heeft van alles zoo een beetje, waardoor men het niet. gemakkelijk als litteraire kunst aanvaarden kan. Ondanks veel scherpzinnigs, dat nu en dan in de op merkingen en in de dialoog treft, vermoedt men in Taï Aagen Moro een chaotischen geest, een dilettantisch denker met artistieke bevliegingen. Als ge haar boek ten einde ge lezen hebt, Aapje en Kikkerk zijn dan ein delijk in een circus als bijzonder hoofdnummer opgetreden weet ge waariyk niet, waarom het nu juist uit is. Het gaat uit als een nacht kaars. Alsof de schrijfster zelve er ten slotte ook genoeg van kreeg. Ziekelijk? Het eenige leesbare woord in Van Leeuwen's karakte ristiek? Ach, neen, dat is Levend Speelgoed niet. Velen zullen het zelfs bij groote gedeel ten amusant vinden en soms zelfs geestig. En vaak terecht. Maar het is pretentieus, wil meer beduiden dan het beduidt en, bewust toe gepast, is dat in een kunstwerk niet toe te juichen. Wij ontvingen nog: A. M. de Jong. Merijntje Gijzen's Jonge Ja ren. Het boze gerucht. 264 pag. Amsterdam Querido. J. A. van der Made. Twee honderd gulden voor Darja Wledinskaja, Roman, 248 pag. Van Holkema en Warendorf. Martni Luis Guzman. In den schaduw van den Leider. Vertaald door J. Slauerhoff en dr. G. J. Geers. Mexicaansche roman, 300 pag. Den HaagBoucher. J. H. DE BOIS. Na ernstige aanvaring. In het Neuzen-Sluiskil kanaal is Zaterdagmiddag het Engelsche stoom schip Penthurst, de vroegere Maud Llewellyn, metende 1454 bruto regïs- terton-en toebehoorende aan de ree- derij J. Power Ltd. te Londen, in aan varing gekomen met het Zweedsche ss. Drott, dat 952 bruto reglsterton meet, en toebehoort aan de x-eederij J. Carl H. Witt te Helsingborg. De Penthurst is zeer spoedig gezon ken en ligt gevaarlijk voor de scheep vaart. Het schip was op weg van Po- maron naar Gent, de Drott was van Gent uitgevaren. Het wrak ligt in de linkerkanaalarm in 't z.g. nieuwe ge deelte. De scheepvaart langs dien kant is voorloopig gestremd, terwijl zee- en andere schepen van kleine afmetingen langs den rechter kanaal- arm kunnen varen. Het ss. Drott heeft eveneens averij opgeloopen, doch niet van ernstigen aard. De bemanning van de Penthurst is gered. met ombouw, bedstel, banden, roe en gratis pl. Compl. 25.50. Specialiteit in ombouwen met boven- en zij kasten, ook ver ticaal. 30 modellen, alles voor radig, ook 2 pers. 'T OPKLAPBEDDENPALEIS Orionweg 9 gesl. huis, tel. 23932 IS VERKRIJGBAAR: ZEESTRAAT 63 ARENDSWEG 50 BEVERWIJK KERKSTR. 13 KALVERSTR. 17 A, IJMUID. O. jQ)£ of U een van 33.75 of 250 bij Hogenbijl koopt, U ont vangt gedurende deze maand EEN JAAR GRA TIS LES! Alle top mer ken. Laagste prijzen. 100 pCt. service! Betaling desgewenscht v.a. 75 cent per week. OUDE GROENMARKT 28 HAARLEM, TELEF. 14273 Een oude zaak, met een méér dan 50 jarige reputatie, die niet op z'n lauweren rust! uit Kennemerland 13 Regels 25 cent Elke regel meer 10 et. (uitsluitend bij vooruitbetaling) Luidsprekers, na 9 nnr 's och tends aangeboden, kunnen niet op denzelfden dng worden geplaatst, GEM. ZIT- EN SLAAPKAMER aangeb. bij besch. wed., PtG. Ook voor bejaard echtp. of rustbeh,, 111. of z. pens. Pr. in overl. Br. ond, no. B 982 bur. v. d. blad TE KOOP een bruine bontjas (veulen). Adres te vern. bur. van dit blad TE KOOP G of 10 jonge hennen, witte leghorns, tegen den leg. Kal- verstraat 170 IJm. O. Gevraa.gd MEISJE van 812 uur. Aanmelden Dinsdag van 78 uur Spieghellaan 19, Driehuis. Gevr. MEISJE voor huishouding, van 8.301 G.30 u.. n. ben. 17 jr. Seinpostweg 9, IJniuiden. Te koop gevraagd goed onderh. VFLKACHELTJE. Seinpostweg 9 IJmuiden. Voor overjarige PHILIPS TOE STELLEN Radio-Gehoorzaal Nep- tunusstraat 6, tel. 22823 RADIOKOOPJE. Door omst. toe stel van 115 voor ƒ5 0, nog 8 m. gar. Zaanenlaan 9, H.N. FItlSSCHE SLAAPKAMER agb., voor 1.75 en zit-slaapk. v. 2.25 p. w. Adres Schagchelstraat 16r. Haarlem GARAGE BAK IC ER. Auto's te h. vanaf 5 per dag. Ie klas mate riaal, uitsluitend Turfmarkt 20, Tel. 15138 Haarlem Sachs, D.K.W., J.L.O. SPECIALE OLIE. Turfmarkt IG Haarlem. Te koop aangeboden MOTORCAIt- EIER in prima staat, lage prijs. Turfmarkt 16 Haarlem ANTI LAWAAI. Speciale dempers voor Sachs, D.K.W., J.L.O. Turf markt 16 Haarlem ELKE WEEK van Maandag Lm. Donderdag knipp., wassch., on- dul., of knipp., waseh., waterg. G5 ct. Dameskapsalon W, van der Beeke, Ged. O. Gracht 51, Hrl. WIJ KOOPEN ALLES. Overal te ontbieden. Handelshuls „Centrum" Barrevoetestraat 6, Tel. 17308 Hrl. WINTËRTENNISCIiüB 2.50 conti-., geh. seiz., vraagt leden, ook ongeoef. Br. G B71 bur. v. d. bl«

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3