IANO ALPHENAAR VERWACHT WORDENDE SCHEPEN IJMUIDEN ONDERLINGE COMPETITIE D. C. IJ. De uitslagen van de deze week voor de on derlinge competitie- gespeelde wedstrijden leverden vele verrassingen op. Voor de hoofdklasse luiden deze als volgt P. LeijteC. Bais 02 A. Ligthart verliest van T. Basstra 02 J. Smit—H. Buis 0—2 H. de BoerJ. H. H. Mertens 11 In de eerste klas was de verrassing dat Ott van J. Kramer won. Hier gaat De Jong aan den kop. BONDSCOMPETITIE. Dinsdagavond zullen voor de bondscompe- titie de volgende wedstrijden worden ge speeld. IJmuiden I—Wormer I. IJmuiden IICastricum I. IJmuiden IIIWormer II, IJmuiden IVCastricum II. De laatste wedstrijd is niet voor de compe titie doch voor een nederlaagwedstrijd. UITVOERING „DE KLEINE STEM". Het kinderkoor „De kleine Stem", directeur de heer J. Post geeft Donderdag 21 October a.s. een uitvoering in „De Pont". Opgevoerd zal worden „De Sneeuwkoningin". Voorts zul len door de kleintjes speelliedjes worden ge zongen. TIJDELIJKE AFSLUITING VAN WEGEN. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat de Biezen- weg te Santpoort van de Kweekerslaan tot het Spekkenwegje van heden af en de Bosch- weg te Velsen van den Rijksweg tot den Drie- huizerkerkweg van Donderdag 21 Dctober a.s. af, tot nader order voor het doorgaand ver keer met rij- en voertuigen zullen zijn afgeslo ten KENNEMERLAND n—V.G.S. (1—1). In een van beide zijden vrij forsch ge speelden wedstrijd, hebben Kennemerland II en V.G.S. de punten gedeeld. Kennemer land trachtte de overwinning te forceeren, maar V.G.S. hield krachtig stand en sloeg de talrijke aanvallen af- Nadat de gastheeren de score geopend had den bracht Van Soest de partijen op gelijken voet. AANGEKOMEN. 15 October: Trito s.s. Belfast Mamura m.s. Noordzee Marne mi, Boston 16 October: Otto Schmidt s.s. Archangel Flandria s.s. Rotterdam Ariadne s.s. Midd. Zee Rydal Force s.s. Swansea Perna m.s. Rotterdam Ramava s.s. Archangel Pokrovski s.s. Leningrad Jagersfontein m.s. Hamburg Hubbastone s.s. Londen Midsland s.s. Methil Kylebay s.s. Swansea Hebe s.s. Stettin Zeester m.s. Antwerpen Optima s.s. Rotterdam Suavity m.s. Port Talbot 17 October: Anna W. m.s. Danzig Tiberius s.s. Licata Orion s.s. Stamboul Titus s.s. Venetië Wil ja m.s. Londen Amstelstroom m.s. Huil Lowestoft Trader m.s. Gr. Yarmouth VERTROKKEN. 15 October: Mamura m.s. Noordzeft Astra s.s. New Castle Crijnssen s.s. West Indië Bims s.s. Gdynia Mary m.s. Lancaster Hilda m.s. Gr. Yarmouth Zaanstroom s.s. Fowey Hij dra m.s. Plymouth Saturnus s.s. Midd. Zee Akershus s.s. Oslo Biscaya s.s. Odda Ak s.s. Malmö Mamura m.s. St. Kitts 16 October: Tolosa s.s. Rotterdam Gracefield s.s. Cardiff Liberian s.s. Huil Wolanda m.s. Grangemouth Nurgis s.s. Christinehamn Navarra s.s. New Castle Hanna Cords s.s. Makslahti Bassethound s.s. Tallinn Gatshead s.s. New Castle Agnita m.s. St. Kitts Poelau Bras m.s. Hamburg Clytoneus m.s. Londen Themis s.s. Bremen San Marco s.s. Rotterdam Ajax s.s. Kopenhagen Jos Maria m-s. Exmouth Salabangka s.s. Ned. Indië Venus s.s. Hamburg Shelon s.s. Leningrad IJstroom m.s. Leith Olga m.s. Londen Flandria .s. Gothenburg Jagersfontein m.s. Beira Hontestroom s.s. Londen 17 October: Vliestroom s.s. Huil Optima s.s. Bremen Midsland s.s. Humber Rambon s.s. Brahestad Marne m.s. Parijs WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag afrekenen. DE ADMINISTRATIE. AGENDA TE HAARLEM Heden: MAANDAG 18 OCTOBER Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „De laatste dagen van Pompeji", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De groote illusie", met Erich von Stroheim en Pierre Fresnay, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Go West young man" met Mae West, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cineone Theater: „Seizoen in Pontresina", skifilm met Sepp Rist, doorloopende voor stellingen van 1.305.30 en 711 uur. Cinema Palace: „Prins en Bedelknaap", 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DINSDAG 19 OCTOBER Gem. Concertzaal: Concert Haarl. Bach- vereeniging. 8.15 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds De huldiging van den lieer M. J. Baak. De heer M. J. Baak, directeur van het Post- en Telegraafkantoor alhier had zeker niet over gebrek aan be langstelling te klagen, toen hij Zater dagmorgen gehuldigd werd in verband met het feit, dat het dien dag 40 jaar geleden was, dat hij bij P. T. T. in dienst trad. Zoo waren daarbij aan wezig de heeren A. J. W. van Anrooij, inspecteur en H. Hoekstra adj. inspec teur der Kust- en Scheepsradiotelefo- nie, F. Smit. adj.-inspecteur der P. T. T. te Haarlem, J. Seijffert, haven meester van het Noordzèekanaal, Mr. A. Boosman, assistent der directie van het Staatsvisschershavenbedrijf en voorts nagenoeg het geheele perso neel der onder zijn leiding staande kantoren. Nadat de jubilaris en zijn echtgenoote door een der ambtenaren waren binnengeleid, werd hij allereerst toegesproken door den heer F. Smit. die zeide, dat de inspecteur tot zijn spijt verhinderd was en daarom spreker had verzocht, dit te doen. Namens den direc teur-generaal wenschte den heer Smit den heer Baak geluk met zijn 40-jarig jubileum. Aan uw trouwe plichtsvervulling, uw energie en uw werkzaamheid, aldus spreker is het te danken, dat het beheer van het kantoor IJmuiden in goede banen werd geleid. Spre ker voegde bij de wenschen van den direc teur-generaal die van den inspecteur en van de referendarissen van zijn bureau en van hem persoonlijk. Uit den staat van dienst blijkt, dat gij het grootste deel van uw dienst in Den Haag en IJmuiden hebt door gebracht. Dat in 1925 uw hart naar IJmuiden trok was geen toeval. IJmuiden was het eenige kantoor waar post, telegraaf, telefoon en radio vereenigd zijn. Immers reeds in 1912 hebt ge gefungeerd als secretaris van de voorbereidende radiocommissie voor de con ferentie in Londen. Dit 40-jarig jubileum sluit dus uw 25-jarig jubileum als radio expert in. De heer Baak wijst afwijzend, aldus de heer Smit, maar dit is een bewijs van zijn bescheidenheid. Nog een bewijs van zijn be scheidenheid is, dat al zijn tijdgenooten op 1 October hun jubileum vierden; de heer Beek doet dit een halve maand later. Spre ker roemde de hoffelijkheid van den jubilaris die hem tot een sierraad van de maatschappij maakt. Hij acht het een voorrecht voor den heer Baak, dat deze op 60-jarigen leeftijd nooit met ziekte te kampen heeft gehad en hoopte, dat het den heer Baak gegeven mag zijn, nog lange jaren onder dezelfde gunstige omstandigheden te mogen leven en dat tus- schen hem en de directie en inspectie dezelf de aangename verstandhouding mag blijven bestaan. De heer Van Anrooij bracht de gelukwen- schen over van den Rijks-Radiodienst. Gedu rende de laatste 12 jaren, dat de heer Baak directeur in IJmuiden was, was er een aange name samenwerking en spreker hoopte, dat deze, versterkt, nog lang mag blijven voort duren. De heer Koster complimenteerde den ju bilaris namens het personeel en wenschte hem nog eenige prettige jaren bij den dienst toe. Allen, die bij u gewerkt hebben, hebben u leeren kennen als een rechtvaardigen en eer lijken directeur, die bij alles dienst en publiek op den voorgrond stelde. Spreker dankte den heer Baak voor het vele dat deze voor het per soneel heeft gedaan en overhandigde hem een vulpenhouder en een volpotlood, met den wensch, dat hij daarvan nog veel gebruik mag maken. Ook mevrouw Baak wenschte de heer Koster geluk. Vervolgens voerde de heer Ulsen, voorzitter van den Centralen Postbond, afdeeling Ken- nemeriand het woord, die den jubilaris bij zijn gelukwenschen een bloemenmand aan bood. Namens de ambtenaren van de afdeeling „Radio" sprak de heer A. Meerman, die wees op de aangename aanraking met den heer Baak. Het heeft de ambtenaren van den radio dienst toen deze naar IJmuiden werd over- eplaatst verheugd, dat de heer Baak, van wien bekend was dat hij meeleeft met het wel en wee van zijn ambtenaren, hun directeur zou worden. De heer Baak heeft getoond, ook voor den allerminste een groot hart te heb ben. De heer van der Steen, hoofdbesteller, voer de het woord namens de bestellers. Hij herin nerde er aan, dat men 12 jaar geleden met tweeërlei gevoelens afscheid nam van den heer Marees. Men betreurde het heengaan van den heer Marees en men wist niet, hoe diens opvolger zou zijn. Maar eiken dag hebben wij elkaar beter leeren kennen en waardeeren en wij zien in u den directeur, die veel van ons eischt, maar die rechtvaardig is en bereid, onze klachten aan te hooren. Hij dankte den jubilaris voor alles wat deze voor de bestellers heeft gedaan en hoopte, dat de jaren, die deze nog aan het bedrijf blijft, in IJmuiden zullen worden doorgebracht. Ten slotte sprak ook de heer Dol, oud-chef- monteur, die den heer Baak dankte voor de de medewerking, die hij steeds heeft mogen ondervinden. Ook de heer Dol bood een bloemstuk aan. In zijn antwoord op de gelukwenschen zei- de de heer Baak, dat als hij zijn indrukken van dezen dag zou weergeven, dit zou zijn met een gevoel van groote dankbaarheid. Veertig jaar heeft hij onder een over het al gemeen goede gezondheid gewerkt en daarbij den steun gehad van alle menschen, met wie hij heeft samengewerkt. Hij dankte in het bij zonder den directeur-generaal, die hem in een persoonlijk schrijven heeft geluk ge- wenscht en dit deed in bewoordingen, die die pen indruk op hem hebben gemaakt en die 'n blijvende herinnering aan dezen dag zullen zijn. Men kan bij een 40-jarig jubileum niet verlangen, dat het pad steeds op rozen is ge gaan. Moeilijkheden zijn dl1 steeds geweest, maar spreker had het geluk, dat zijn vrouw hem daarbij steeds ter zijde heeft gestaan. Vraagstukken van het grootste belang wor den natuurlijk eerst behandeld met den in specteur te Haarlem en den inspecteur van den radiodienst. Hij heeft daarbij steeds veel medewerking genoten. Het spijt spreker, dat de inspecteur verhinderd was. De samenwer king met hem en met de ambtenaren der in spectie is steeds aangenaam geweest. Voorts dankte spreker voor de goede wenschen, hem namens het personeel gebracht; in het bij zonder gold dit den heer de Koster, met wien hij steeds prettig heeft mogen samenwerken. Met genoegen heeft spreker geluisterd naar de woorden van den heer Ulsen. Het overleg met hem en den bond was steeds van aangena- men aard. Ook den hoofdbesteller den heer Van der Steen en den oud-chef-monteur den heer Dol dankte de heer Baak voor hunne gelukwenschen. Het officieele gedeelte van de huldiging was hiermede geëindigd. V. G. S. II—S.ZO II (2—2). Het tweede elftal wist het ook al niet ver der dan 'n gelijk spel te brengen. Hutinga en v. d. Velde zorgden er voor, dat het geen ne derlaag werd. Als U nu dadelijk een piano koopt of Uw oude piano ruilt voor een betere, kunt U er den geheelen winter van genieten. De bezwaren, die er mogelijk tegen on middellijke aanschaffing bestaan, zullen wel verdwijnen als U ons in vertrouwen raadpleegt. Betrouwbaar. KRUISWEG 49 HAARLEM. (Adv. Ingez. MedJ OPENING VAN EEN NIEUWE ZAAK. De heer C. M. Hoole heeft Zaterdagmiddag in het perceel Melklaan 104 een zaak ge opend in tweede-handsch meubelen. Tevens is aan deze zaak verbonden een meubelmakerij een een stoffeerderij. SANTPOORT FEESTAVOND R. C. BREDERODE. De feestavond van de R. C. Brederode, die door de lustrum-commissie was georgani seerd in „De Weyman", mag in alle opzichten geslaagd heeten. Na een inleidend woord van den heer Mar tens werd met het kienspel begonnen. De beschermheer der vereenïging, Dr. Meindert de Groot, en tal van neringdoenden hadden mooie prijzen beschikbaar gesteld, zoodat de? animo tot het koopen van plankjes groot was en de avond aan de lustrum-commissie een batig saldo opleverde. De prijs van den be schermheer, een fraaie rookstandaard, werd gewonnen door den penningmeester der ver- eeniging. Ook heeft de voorzitter der vereenïging, de heer F. M. van Vliet, nog het woord gevoerd. Hij wees er op, hoe „Brederode" zich veler sympathie had weten te verwerven, waarop zij zeer trotsch was. Hulde bracht hij aan den beschermheer, op wien nooit tevergeefs een beroep werd gedaan. Tenslotte richtte hij zich tot de leden. Hij zei vernomen te hebben, dat er onder hen een strooming was, om aan het bestuur een hul deblijk aan te bieden. Spr. hoopte, dat dit zou bestaan uit minstens twee kampioenselftallen en zulk een vergrooting van het aantal leden en donateurs, dat Brederode weldra de grootste vereeniging van Santpoort zou zijn. Nieuwe kapel Ned. Herv. Evangelisatie. Eerste steenlegging door het bestuur. Zaterdag werd door het bestuur der Ned. Herv. Evangelisatie de eerste steen gelegd voor de kapel aan den Middenduinerweg. Daar dit met eenige plechtigheid zou geschieden, waren velen opgekomen om van een en ander getuigen te zijn. Namens het bestuur heette de heer J. E. Sluyters allen hart*1 welkom, in 't bijzon der ds. M. G. Blauw .tit Haarlem-Noord. Deze dag, aldus spr., is voor ons een feestdag en wij zijn dankbaar voor uw groote opkomst, omdat daaruit uw medeleven met ons werk blijkt. Dit mooie terrein danken wij aan wijlen mej. Van Wickevoort Crommelin. Voor die gulle hartelijkheid zijn wij haar hartelijk dankbaar. Hierna was het woord aan ds. Blauw, die een gedeelte voorlas uit Esra III, waarin ge sproken wordt van den wederopbouw van den tempel te Jeruzalem na de verwoesting door Nebucadnezar. Ook hier is, aldus spr., gejuich en blijdschap, nu binnenkort dit mooie gebouw betrokken kan worden. Ik wensch het bestuur van harte geluk en bid U Gods zegen toe, hopende dat er van dit gebouw rijken zegen zal mogen uit gaan. Het evangelie van Jezus Christus is en blijft de kracht Gods tot zaligheid voor gansch de wereld Ik hoop, aldus spr., dat menige ziel hier den weg naar den hemel en het eeuwige leven vin den zal, dat er menig goed oogenblik hier doorleefd mag worden en dat het bestuur der evengelisatie er mag toe bijdragen, dat het Schip van aankomst Verm. Laatste bericht Alkmaar (Ned.) Chili 12 Oct. van Cristobal. Levant 15 Oct. van Oran. Aalsum (Ned.) Buenos Aires in lading. Baarn (Ned.) x) Chili 13 Oct. van Callao. Bloemfontein (Ned.) x Z. Afrika 16 Oct. te Antwerpen. Boskoop (Ned.) Chili 15 Oct. van Fastnet. Beverwijk 16 en 20 Buenos Ayres 24 Oct. 10 Oct. van Las Palmas. Breda (Ned.) Chili 20 Oct. 12 Oct. te Hamburg. Bengkalis (Ned.) x) Batavia in lading. Boschfontein (Ned.) Zuid Afrika 13 Oct. van Beira. Bodegraven (Ned.) Chili 13 Oct. te Callao. Carica Milica (J.Slav.) La Plata 8 Nov. 3 Oct. van Buenos Aires. Calypso (Ned.) Stamboul 30 Oct. 13 Oct. van Susak. Ceres (Ned.) Guantenamo 16 Oct. te Londen. Cleopatra (Zw.) x) Londen 17 Oct. 16 Oct. vertrokken. Colombia (Ned.) x) Hamburg 24 Oct. vertr. 23 October. Carabia (Du.) x) Hamburg 24 Oct. vertr. 23 October. Deucalion (Ned.) Zwarte Zee 15 Oct. te Bourgas. Euterpe (Ned.) Bordeaux 20 Oct. 16 Oct. vertrokken. Ester Maria (Deen) Bilbao 13 Oct. vertrokken. Freiburg (Du.) Ned. Indië 6 Nov. 15 Oct. te Pt. Sudan. Feodosia (Du.) Cristobal 29 Oct. 13 Oct. van Trinidad. Farmsum (Ned.) Buenos Aires 8 Nov. 11 Oct. verrtokken. Ganymedes (Ned.) Alexandrië 15 Oct. van Jaffa. Halle (Du.) Ned. Indië 27 Oct. 11 Oct. van Pt. Said. Irene S. Embiricos (Gi Buenos Aires 29 Sept. te Rosario. J.v.Oldebarneveldt (N.) Batavia 19 Oct. 15 Oct. van Gibraltar. Jaarstroom (Ned.) W. Afrika 15 Oct. te Rotterdam. Joh. de Witt (Ned.) x) Batavia 10 Nov. 15 Oct. van Singapore, Kumasian (Br.) West Afrika 4 Nov. 10 Oct. van Cape Coast. Kurmark (Du.) Ned. Indië 17 Nov. 12 Oct. van Batavia. Laertes (Ned.) Batavia 8 Nov. 9 Oct. van Colombo. Luneburg (Du) x) Ned. Indië 28 Nov. 13 Oct. te Soerabaya. Luminetta (Br.) x) Constantza 19 Oct. 16 Oct. van Lands End. Lenda (Noor) Archangel 24 Oct. 14 Oct. vertrokken Meerkerk (Ned.) x) Japan 15 Oct. van Port Said. Mentor (Br.) x) Ned. Indië 20 Oct. 14 Oct. te Liverpool. Montferland (Ned.) x) Hamburg- 17 Oct. 16 Oct. vertrokken. Mount Aetna (Gr.) Annapolis (v. IJm 2 Oct. vertrokken. Megara (Ned.) Houston (via Pauillac) 22 Oct. 1 Oct. vertrokken. Myrmidon (Eng.) Batavia 21 Nov. 16 Oct. vertrokken. Merope (Ned.) Danzig 24 Oct. 18 Oct. vertrokken. Mount Olympus (Gr.) Philadelphia heden 14 Sept te Immingham Mira (Ital.) Le Goulette (v. IJm.) 18 Oct. 13 Oct. vertrokken. N. M. Embiricos (Gr.) Nechochea 8 Nov. 6 Oct. van B. Aires. Nero (Ned.) Oporto 19 Oct. 15 Oct. van Vigo. Nijkerk (Ned.) x) Z. Afrika 14 Oct. v. Lorenzo Marques. Oberon (Ned.) Alexandrië 22 Oct. 12 Oct. van Gibraltar. Orestes (Ned.) Chili 13 Oct. van Corral. Oranje Nassau (Ned.) West Indië 20 Oct. 14 Oct. van Madeira. Orpheus (Ned.) Stettin 26 Oct. vertrekt 23 Oct. Phrontis (Ned.) x) Batavia 26 Oct. 15 Oct. van Port Said Poelau Tello (Ned.) x) Batavia 22 Oct. 15 Oct. van Marseille. Patricia (Du.) Pto Barrios 8 Nov. 16 Oct. van Cartagena. Polydorus (Ned.) x) Batavia 12 Nov. 13 Oct. van Padang. Pluto (Ned.) Stettin 19 Oct. 16 Oct. vertrokken. Poseidon (Ned.) Hamburg 17 Oct. 16 Oct. vertrokken. Poelau Bras (Ned.) x) Hamburg in lading. Randfontein (Ned. x) Zuid Afrika 16 Oct. te Rotterdam. Rotula (Ned.) x) Curasao 18 Oct. 15 Oct. van Korsör. Randwijk (Ned.) Archangel 19 Oct. 13 Oct. van Lodingen Sesostris (Du.) Colon 13 Oct. 27 Sept. van Port of Spain Singkep (Ned.) Batavia 20 Oct. 11 Ost. van Port Said. Serooskerk (Ned.) x) Japan 15 Oct. van Hongkong. Soemba (Ned.) Ned. Indië 5 Oct. van Sabang. South-America (Am.)x) Port-Arthur 18 Oct. 15 Oct. van Valentia. Stad Amsterdam (Ned. Les Falaises (v. IJm.) 13 Oct. van Bougie. Schokland (Ned.) Grangemouth 20 Oct. 18 Oct. vertrokken. Stanja (Noor) Onega 22 Oct. 12 Oct. vertrokken. Trajanus (Ned.) Zwarte Zee 26 Oct. 15 Oct. van Varna. Tawali (Ned.) x) Batavia 11 Oct. van Sabang. Telamon (Ned.) W. Indië (via Bord.) 9 Oct. van Santiago. Ulysses (Ned.) Zwarte Zee 1 Nov. 15 Oct. van Bourgas. Vesta (Ned.) Midd. Zee 5 Nov. 15 Oct. te Calamata. Venezuela (Ned.) West Indië 26 Oct. 12 Oct. van Barbados. Vulcanus (Ned.) Midd. Zee 22 Oct. 12 Oct. van Palermo. Vyshera (Rus) Leningrad 19 Oct. 13 Oct. vertrokken. Venus (Ned.) Hamburg in lading. Waterland (Ned.) x) B. Aires 29 Oct. 13 Oct. van Bahia. Warmond (Ned.) Riga heden 12 Oct. vertrokken. Zaanland (Ned.) Zuid Amerika 12 Nov. 14 Oct. van B. Aires. jc) Scheper voorzien van een x zijn gronter dan flOHH oruro '-eeist.ei wn VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Archangel hout Noordzee ledig Hamburg ledig Londen laden Rotterdam laden Papierfabriek Russisch s.s. Otto Schmidt Buitenhaven Nederl. m.s. Mamura Binnenhaven Nederl. m.s. Jagersfontein Hoogovens Engelsch s.s. Hubbastone Hoogovens Duitsch S.S. Optima licht van Gods Koninkrijk hierzal Hierna zongen de aanwezigen O0, 237 4, waarna ds. Blauw voorging in Het bed, waarna de voorzitter van het bestuur f' Evangelisatie, dat in dezen optrad ak machtigde van de N.V. Maatschappij ff* duin", de heer J. E. Sluiters, overgingtot?" plechtigheid van het leggen van den emt steen. Hierna werd gelegenheid gegeven het leggen van „volgende steenen". HEEMSKERK FABRIEKSARBEIDERS. Maandagavond houdt de Fabrieksarbeid** bond „St. Willibrordus" een leden-ver^aderin in het R.K. Vereenigingsgebouw. S SUPPORTERSCLUB „BLAUW WIT" Bovengenoemde vereeniging houdt op bin« dag 19 October een ledenvergadering k gebouw der K. S. A. 11 nei VERLOTING. Voor de exploitatie van het R. K. Vereeni gingsgebouw is een verloting gehóuden On de volgende nummers zijn de hoofdprijzen gevallen: 547 fiets: 905 wollen deken- 945 theeservies; 634 ontbentservies en 1055 salon lamp. WIJK AAN ZEE CHR. JONGEL. VER. „DE ZEEMEEUW" Li de eerste winterbij eenkomst der chr Jong. Vereennging „De Zeemeeuw" werd het bestuur als volgt samengesteld: hulpprediker M. Foeken, voorzitter, L. H. Klein, vice-voor- zitter, J. van Amersfoort Azn., secretaris e" Gerritse, 2e secaretaris, J. Dobber, penning meester. Een groote propaganda-avond staat op het programma. FEVTV O ORSTELLIN G GAAT NIET DOOR De filmvoorstelling, welke op Dinsdag 19 October in „Sonnevanck" zou worden gehou den is afgelast. DE REDDINGBOOT VOER UIT. Zaterdagmiddag heeft de Noord-Zuid-Hol- landsche Reddingsmaatschappij een reddings- demonstratie gehouden op het strand, tus- schen de „Dépendance" en den Relweg. De demonstratie verliep uitmuntend. In zeer snel tempo werd de boot met een bemanning van 12 koppen gelanceerd. Nadat de boot de branding goed genomen en een oefening op zee van ruim een uur plaatsgevonden had, werd de kust weer opgezocht. HET MUSEUM VAN „ONTWIKKELING ZIJ ONS DOEL". De heer Van Ier Horst, preparateur te Be verwijk zal aan het museum eenige van zijn fraaie strand-vogel-groepen voor expositie af staan. Reeds mocht de vereeniging „Ontwik keling zij ons Doel" vele schenkingen ont vangen. BEVERWIJK BEKERWEDSTRIJD VAN 'T KARPERTJE. Zondag heeft het vischcollege "t Karpertje" den laatsten wedstrijd gehouden voor den Everymans Pool-beker, tevens den laatsten wedstrijd in het seizoen. Evenals bij de vorige wedstrijden is er ook nu weer weinig gevan gen waaruit wel blijkt, dat de tijd voor wit- visch voorbij is. Zondagmorgen te 5 uur ver trokken de deelnemers van af het clubhuis café-Vessies naar het Noord-Hollandsch ka naal te Akersloot. Aangezien de kans op den beker voor alle deelnemers nog even groot was, hadden de deelnemers zich op een span- nenden eindstrijd voorbereid. De visch dacht er evenwel anders over, zoodat er in den stand geen verandering kwam. De uitslag was: le prijs J. Beentjes (beker), 2e prijs K. Monné Sr., 3e pr. F. Dekker, 4e pr. K. Monné Jr., 5e pr. P. Put. De voorzitter de heer J. Maenhout reikte met een toepasselijk woord de prijzen uit en dankte tevens de schenkers van de prijzen. PERSONALIA. Herkozen is tot lid van het hoofdbestuur van het Nederlandsch Onderwijzers Genoot schap de heer P. Krabbendam te Bever wijk. - - - J - J r - Extra maatregelen voor film- vervoer per vliegtuig. Naar wij vernemen heeft de K.L.M. het transport van filmmateriaal per vliegtuig aan een grondige bestudeering onderworpen. De maatschappij is van oordeel, dat het ver voer van films in geenerlei opzichtgevaarnjK is, wanneer deze op de gebruikelijke wijze verzonden worden. Dagelijks worden ongemerkt duizenaen films, overal ter wereld per vliegtuig, per boot. met den trein, in auto's zelfs als post pakket, vervoerd. Hoewel hiervoor volstrekt geen aanieiainji. noch eenige noodzakelijkheid bestaat, nee de K.L.M. besloten, ten overvloede, alle voor zorgsmaatregelen betreffende het vervoer p vliegtuig van filmmateriaal, te treffen, hi t.oe zijn speciale metalen bussen verv digd. geheel bekleed met asbest. De f worden in deze bussen in het vraentru van het vliegtuig vervoerd. VEREENIGING VAN LIBERALE VAN GEMEENTEBESTUREN In het Jaarbeursgebouw te Utrecht heeft Vereeniging van Liberale leden van Gewee L. besturen haar algemeene jaarverea£e" «-«e houden, onder leiding van den heer C u- burgemeester van Lekkerkerk. De Par™vvpr. zitter, mr. W. C. Wendelaar woonde de gadering bij. apn Na goedkeuring van het jaarverslag VL 0 j secretaris-penningmeester, den heer w. Bastiaan, werden tot bestuursleden herK de heeren mr. J. de Blieck (de Wijk) J- Boer (Bedum), jhr. D. R. Gevers WW (Bilthoven) en A. E. Hannema (Harnng terwijl in de vacature ontstaan door het 0 lijden van mr. J. A. H. Coops werd benoem de heer J. Vuyk te Rheden. Bij de uitvoerige besprekingen over aei» tij-reorganisatie werd met voldoening stateerd, dat de vereeniging in deze reo**,- satie niet behoeft te worden betrokken. zij in alle opzichten tot ieders tewedenoe functionneert en zelfs dank zij haar or*. „Liberaal Bestuur" voortdurend toeneem*.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 2