SCHAKEN BEVERWIJK DE TENTOONSTELLING „KENNEMER- LAND". Ook Zaterdag heeft de tentoonstelling „Kennemerland" zeer veel belangstelling ge trokken. Zaterdagmiddag was de jeugd naar het tentoonstellingsgebouw gekomen, voor namelijk om de voorstellingen van Professor Antonini bij te wonen. Het was in de bovenzaal dan ook een druk te van belang. Professor Antonini had al spoedig met zijn wonderbaarlijke goocheltoe ren de aandacht van het jeugdige gezelschap getrokken en met spanning werden de ex perimenten gevolgd. Natuurlijk mochten sommige geluksvogels den goochelaar hel pen en dat was meestal het sein tot uitbun dige vroolijkheid. Ook de sprekende pop van den professor was een succesnummer, waarom uitbundig gelachen werd. Des avonds trad prof. Antonini in de ca baretzaal voor de volwassenen op en ook toen met veel succes. De expositie trok Zaterdag avond veel belangstelling. De meeste stand houders toonden zich over den gang van za ken tot nu toe zeer tevreden. Hedenavond zingen Tholen en Van Lier voor de tweede maal in deze tentoonstellings- week hun succesvolle liedjes. Het bezoek aan de tentoonstelling was Maandag niet zoo groot als op de drie vorige tentoonstellingslagen Maandagmiddag heeft het Verkoopkantoor „Helta", dat op de tentoonstelling exposeert, in de bovenzaal een les gegeven óp het gebied van leerarbeid voor leer en kunstleer. De avonds trad in het cabaret de humorist Paul Ostra op, die met zijn liedjes en con ferences de stemming er in bracht, daarin bijgestaan door Roemers Band. Heden wordt nog druk bezoek aan de expo sitie verwacht. Woensdagavond, op den sluitingsavond is Paul Ostra weer aan de beurt. Woensdagmiddag zal de jeugd nog kunnen genieten van een voorstelling van Herma's Oud-Hollandsche Poppenkast. ZENDINGSAVOND. Woensdagavond wordt in het gebouw „Adrichem" aan de Adrichemstraat een zen dingsavond gehouden. Zendeling Nico Vetter uit Venezuela zal bij interessante lichtbeelden een en ander vertellen over zijn arbeid. WIJZIGING WEDSTRIJDPROGRAMMA. De voor a.s. Zondag vastgestelde wedstrijd BeverwijkS. D. Z. is in verband met den thuiswedstrijd van de Kennemers tegen H. R C. omgezet in S. D. Z.—Beverwijk LEGER DUS HEILS. Woensdagavond zal in de zaal van het Le ger des Heils een belangrijke samenkomst worden gehouden. In dezen dienst, welke des avonds te 8 uur aanvangt en die voor iedereen toegankelijk is, zullen eenige personen tot soldaten worden ingezegend. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: G. M. Slaman, zonder ber., van den Helder, Narcissenweg 51. Wed. J. C. Stark, z. ber., van Zaandam, Von dellaan 67 P. J. Winterink, kappersleerling, v. Vlis- singen, Creutzberglaan 5. C. A. Duiker en gezin, metselaar, van Castri- cum, Noorderwijkweg 27. L. A. F. M. van Goor, z. ber., van Voorhout, Peperstraat 17. J. Bosscher en gezin, ingenieur, van Frank rijk, Vondellaan 29. G. M. Minkels, onderwijzer, van Haarlem, Baanstraat 72. J. Burger, van Arnhem. Arendsweg 161. M. J. G. Mes, zonder ber., van Apeldoorn, Peperstraat 17. C. A. A. Mes, zonder ber., van Apeldoorn, Peperstraat 17. J. M. G. Mes, zonder ber.,, van Apeldoorn, Peperstraat 17. A. H. Jansen, religieuse, van Olst, Peper straat 17. L. H. M. v. d. Hoorn, agent van politie, van Wormerveer, Alkm. weg 2. C. Dekker, z. ber., van Bergen (N.-H.), Heemskerkerweg 18- Th. G. van Zon. timmerman, van Castricum, Nieuwstraat 4. A. E. M. Bongers, dienstbode, van Bergh, Vondellaan 72. D. Braas, zonder beroep, van Berkhout. Baanstraat 72. G. J. M. Kortmann, z. ber., van Noordwijk, Baanstraat 72. J. F. M. van Rossum, z. ber., van Delft, Baanstraat 72. P. C. J. van Reisen, z. ber.,, van Sassen- heim, Baanstraat 72. Vertrokken A. Janssen en gezin, schilder, naar Uitgeest, Kleis 54. G. Siebeles, z. ber., naar Haarlem.-liede, Veldweg 27. A. M. W. Spanjaard, zonder ber., n. Zoeter- woude F 81. J. G. Smit, zonder beroep, naar Eindhoven. Leenderweg 179. W. Wobben en gezin, metselaar, naar Zaan dam, Bachstraat 3. W. A. Kemper en gezin, uitvoerder, naar Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 228. G. A. Gertenbach, dienstb., n. Amsterdam. R. Visscherstraat 36boven. Wed. A. Dubbeld en gezin, z. ber., naar Heemskerk, Alkm. weg 129. J. P. H. Kroon en gezin, z. b., naar Amster dam, G. van Amstelstraat 8. A. Breider, dienstbode, naar Heemskerk, Oosterstreng. P. A. M. Swinkels, z. ber., naar Vught, Ploegstraat. H. J. Jansen en gezin, jachtopziener, naar Barneveld, Kootwijk 5. C. E. C. Bodewes. z. ber., naar Amsterdam, F. Hendrikplein 106 lis. In gezelschap van „rijksorganisatieleider" dr. Ley is de hertog van Windsor tijdens zijn bezoek aan het Roergebied afgedaald in de mijnen van KampLintfort bij Essen. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. Donderdagavond speelt het tweede team van de Beverwijksche Damclub voor de com petitie derde klasse van den Nederlandschen Dambond tegen Stabiel uit Santpoort. De wedstrijd wordt gespeeld in café „De Groentebeurs" aan de Meerstraat EEN ONGENOODE GAST. Tijdens afwezigheid van de bewoonster heeft een tot nu toe onbekend gebleven per soon zich door middel van een valschen sleu tel toegang verschaft tot de woning van een alléénwonende juffrouw. Hoewel ae indringer de geheele woning doorzocht, heeft hij niets van zijn gading kunnen vinden. Er werd althans niets ver mist. De politie heeft een onderzoek inge steld. MARKTBERICHT. Vereenigde Veilingen Kennemerland en Vrije Veiling. Waschpeen per K.G. 24 Spinazie per kist 2540 Sla per kist 2055 Postelein per kist 3048 Andijvie per kist 1530 Wortelen per bos 36 Raapstelen per bos 1 1/2—2 Radijs per bos 11 1/2 Peterselie per bos 23 Selderie per bos 23 Prei per K.G. IV23 Bloemkool per stuk 6 1/28 Bloemkool 2e soort per stuk 2—4 Tomaten per K.G. 411 Uien per K.G- 45 Spruiten per K.G. 712 Wortelen per K.G. 1IV2 Bieten per K.G. 3 Kas-snijboonen per K.G. 12—20 Dikke boonen per K.G. 1018 Sperc. b. z. dr. per K.G. 1628 Pronkboonen 24.40 Nero 513 Knollen per' bos 23 Komkommers per stuk 27 Roode kool per K.G. 34% Gele kool per K G. 22 1/2 Groene kool per K.G. 23 1/2 Aardbeien per doosje 28—40 Appelen per K.G. 610 Peren per K.G. 810 Druiven per K.G. 1822 Chin, kool per stuk 2—3 R.K MIDDENSTANDSVEREENIGING „DE HANZE". Gisteravond heeft de R.K. Middenstands vereeniging „De Hanze" een ledenvergadering in het K.S.A.-gebouw gehouden. De waarnemend voorzitter, de heer Kuys, opende de vergadering met den Christehjken groet en een kort woord van welkom. Hierna las de heer W. J. Lubbers de notulen van de vorige vergadering, die onveranderd werden goedgekeurd. De heer J. Baltus bracht ver volgens een uitvoerig verslag uit van den Voórjaars-Centralen-Raad. De behandeling van de voorstellen voor den Najaars-Centra- 1 en-Raad lokte vele besprekingen uit. Vooral over een resolutie om het cadeau-stelsel te regelen werd uitvoerig van gedachten gewis seld. Aan de afgevaardigden werd voor de be stuursverkiezing vrij mandaat verleend. De heeren W. P. Langendijk en N. J. Out werden tot afgevaardigden naar deze vergadering be noemd. Hierna deelde de heer Lubbers een en ander mede over de komende St. Nieolaas-reclame- campagne. De Middenstands Centrale was de meening toegedaan, dat het ballerospel, dat reeds twee jaar met veel succes beoefend is, door iets anders moest worden vervangen. Het bestuur stelde dan ook voor het publiek thans gelegenheid te geven de vliegbomsport te laten beoefenen. Het publiek zal daaraan tegen inlevering van 10 winkelbonnen kunnen deelnemen. Buiten de gewone prijzen zullen ook nog extra-prijzen worden beschikbaar ge steld. De winnaars ontvangen een bon, waar op zij terstond hun prijzen in ontvangst kun nen nemen. De vergadering keurde deze plan nen goed. De Centrale zal deze campagne nader voorbereiden. Nadat bij de rondvraag nog vele vragen waren beantwoord, deelde de heer Kuys mede, dat een feestcomité is opgericht om het 25- jarig bestaan van de „Hanze" feestelijk te her denken. Hij sloot hierna met een woord van dank de vergadering. WINTERCOMPETITIE WATERPOLO. De Kennemer Zwemclub heeft de winter- polocompetitie van den Kring Haarlem goed ingezet. Zij slaagde erin een 1overwinning te behalen op Zandvoort, de kampioene van de zomercompetitie. Zandvoort zette er onmiddellijk na den in- worp een hoog tempo in, maar de K.Z. achter hoede liet zich niet overrompelen; Pielage kreeg eenige vinnige schoten te verwerken, maar hij was goed in vorm. Toen een der Zandvoortspelers, die zich binnen de twee- meterlijn bevond uit het water werd gezon den kwam K.Z. in de meerderheid. Luttikhui- zen loste een ver schot, dat doel troef, door dat een speler van Zandvoort den bal van rich ting deed veranderen. Na de rust was Zandvoort weer volledig en deed terstond hardnekkige pogingen om den achterstand in te loopen. K.Z. gaf evenwel geen kamp en kreeeg zelfs nog een goede ge legenheid om den voorsprong te vergrooten. De schoten waren echter te zacht om succes te hebben. Het einde kwam met een verdiende zege voor de K.Z. TEEN BELLAMY-AVOND BIJ DEN A.N.G.O.B. Woensdagavond organiseert de plaatselijke afdeeling van den A. N. G. O. B. een Bellamy- avond in de Kasper Wüstelaan 5. Een be stuurslid van de Bellamy vereeniging zal dan de boeken: „Het jaar 2000" en „Gelijkheid voor Allen" bespreken. EERSTE LUSTRUMVIERING R.K. VOLKSBOND. Zondag j.l. werd de herdenking van het eerste lustrum van den kring Santpoort der afdeeling Velsen ingezet met een H. Mis in de kerk te Santpoort-dorp, waaronder algemee- ne H. Communie der leden. De geestelijke adviseur van den kring, ka pelaan Van Rek, sprak na zijn predikatie met enkele woorden over dit lustrum en uitte zijn vreugde over het bestaan van den kring in zijn parochie. Veel toch was tot stand geko men, wat bevorderlijk was voor de geestelijke belangen der leden. Na de H. Mis had een gezamenlijk ontbijt plaats in de voor dit doel feestelijk versierde „Zomerlust"-zaal. Hieraan namen 80 leden deel. Na een openingswoord van den voorzitter sprak de geestelijk adviseur de leden toe en wekte op, de organisatie te maken tot één van mannen van de daad. Verder wekte spr. op tot deelneming aan de algemeene H. Com munie op eiken tweeden Zondag van de maand en gewaagde van de waarde van h$t gemeenschappelijk gebed. Tenslotte bracht spr. hulde aan hen, die reeds 5 jaar bestuurs lid zijn. Namens de tuinarbeiders sprak de vice- voorzitter, de heer Jac. Tromp en bood geluk- wenschen en een bloemenmand aan. De heer Heeremans, voorzitter der spaar kas, wees in zijn felicitatie op de activiteit, die van dezen kring en zijn bestuur uitgaat. De heer Diepen daal, sprekende als secreta ris van de bouwvakarbeiders vestigde in zijn speechje de aandacht op de liefde, welke deze onderafdeeling heeft voor haar standsorgani satie. Met een hartelijk dankwoord sloot de voor zitter dit goed geslaagde begin van het feest. Des avonds kwamen de leden en genoodig- den en hun dames wederom in „Zomerlust" bijeen. Op dezen feestavond werd het woord gevoerd door pastoor Goossens, die de Volks- bonders zijn ware steunpilaren noemde, ka pelaan Van Rek en de voorzitter, de heer De Jong. Verder stond op het programma het optre den van het „Klein-kunst Ensemble" onder leiding van Dirk Vreeswijk, dat den talrijken aanwezigen een aangenamen avond bezorgde. Hierna volgde nog een gezellig samenzijn eveneens onder leiding van Dirk Vreeswijk. Op Zondag 31 October wordt hetzelfde, programma nogmaals utigevoerd. WIJK AAN ZEE DE „ZEEZANGERTJES". Zondag 7 November zullen de „Zeezanger tjes" onder leiding van de dames D. Vis en H. van der Helm in café „Sonnevanck" een kin deroperette opvoeren. HET BADHOTEL. Reeds eenige jaren staat het Badhotel 's zomers als een treurende, verlaten rots in de branding van het Wijk aan Zeesche bad leven, het dorpsaanzien beheerschend, in een schijnbaar eeuwigen slaap verzonken. Vele mysterieuze verhalen doen de ronde, van verhuur en verkoop, van gedeeltelijke en geheele openstelling, van restaureeren enz. Helaas werden deze geruchten tot op heden geen waarheid. En inmiddels knaagt de tand des tijds, onhoorbaar, maar steeds duidelijker zichtbaar aan het gebouw. Het behoeft geen .nader 'betoog, dat h,et sluiten van een dergelijk groot hotel op een kleine badplaats als Wijk a. Zee funest moet werken. Wij vernemen, dat het Badhotel ook bij niet openstelling in de belasting zal vallen, hetgeen tot nu toe nog niet het geval was. Het is te hopen, dat een en ander de Buffet Maatschappij zal stimuleeren alsnog tot re stauratie en openstelling van het Badhotel over te gaan. Het zou Wijk aan Zee in aanzien verhoogen. VERGADERING VAN MIDDENSTANDERS. Woensdagavond 20 October zal in café Bol in de De Zwaanstraat een vergadering van Middenstanders plaats vinden. Het onderwerp van bespreking zal de „Ves tigingswet" zijn. SANTPOORT NIEUWE ZAKEN IN DE HOOFDSTRAAT. In de Hoofdstraat zijn twee nieuwe zaken verrezen. De eerste is die van den heer A. Schutte, Hoofdstraat 148. Deze heeft geopend een foto- en kinozaak. Hier kan men terecht voor alles wat men op fotogebied, zooals toe stellen, platen, films en papieren, noodig heeft. Men vindt er toestellen van de goed koopste tot de duurste soorten. Tevens is aan deze zaak verbonden een verhuurinrichting van projectie-apparaten en smalfilms, bene vens een atelier voor het doen van opnamen, waar men zoowel bij dag als avond terecht kan. Men noteere dit adres. De tweede zaak, die van den heer H. Stut voet, is daarnaast, op no. 146 gevestigd. Dit is een zaak in goud, zilver, uurwerken en optiek. De reparaties worden verricht op eigen ate lier. Tevens is aan de zaak een optische slij perij verbonden, zoodat zij die zich van een bril moeten voorzien bij den heer Schutte, ge diplomeerd opticien, terecht kunnen. Brillen worden hier op voorschrift van de doktoren ge leverd. De beide nieuwe zaken die goed inge richt zijn zullen ongetwijfeld aan de wenschen van hun cliëntele weten te voldoen. SCHAKEN. Ook in Heemskerk zal een schaakclub den opgericht, waarvan de heer j 7,? uit Beverwijk de leiding zal hebben Rhi kort zal door een bekend schaker een <1 taan séance worden gegeven, waaraan ieder mee kan doen. a COLLECTE. Woensdag a.s. zal in deze gemeente ePn lecte worden gehouden voor den ze rL0'" voor werkloozen, voor kleeding en%cho5? DRIEHUIS HEEMSKERK DAMCLUB D. C. H. De uitslagen der onderlinge wedstrijden zijn als volgt: J. v. DuivenvoordeP. Bleijendaal A. ButterJc. Koper Joop VendelJc. Beentjes H. ZonneveldJ. Pekel O. BleijendaalJc. Beentjes Bz. C. Beentjes—C. Loman Jc. ZonneveldC. Lammers W. KoperC. de Ruyter Joop TuinC. Bloedjes J. KoperA. v. Roon P. BakkumJo Bakkum H. WelborenA. Blankendaal SANTPOORT 2—A.D.O. (3—1). afgebr. 0—2 afgebr. 2—0 1—1 afgebr. 0—2 0—2 2—0 2—0 0—2 2—0 Van den aftrap af is Santpoort in den aanval. De A.D.O.-verdediging, welke er nog niet in is, heeft alle moeite, dezen aanval af te slaan. Santpoort blijft eenigen tijd een druk op het A.D.O.-doel uitoefenen. Uit een goed genomen corner scoort Hand- graaf voor Santpoort 't eerste doelpunt. Hierna wegen de partijen goed tegen elkaar op. Kort voor de rust mag Santpoort van geluk spre> ken als eenige kansen voor A.D.O. verloren gaan. Direct na de rust pakt A.D.O. de zaak flink aan. Eenige mooie aanvallen worden op het doel der gastheeren ondernomen, doch sue ces blijft uit. Als bij een aanval van Santpoort J. Beentjes mist, schiet Handgraaf nummer twee in de touwen. Als kort hierna de A.D.O.- doelman zijn doel heeft verlaten, brengt Handgraaf den stand op 30. Vijf minuten voor het einde weet Brasser de eer te redden (31). Koopman Jr. krijgt direct hierop nog een kans, maar zijn hard schot gaat over. A.DO. 2D.O.S. 2 0—5 A.D.O. 3Zeevogels 3 (niet doorgegaan) P.S.C.K. aA.D.O. a 21 R.K. FABRIEKSARBEIDERSBOND „ST. WILLEBRORDUS". Maandagavond hield de afd. Heemskerk van den R.K. Fabrieksarbeidersbond een le denvergadering in het gebouw der K. S. A. onder leiding van den heer H. Bleeker. In een circulaire van den Bond werd mee gedeeld dat de Bond van Steenfabriekarbei ders was opgeheven. Hierdoor waren 6000 le den ondergebracht in den Fabrieksarbeiders- bond welke thans 20.000 leden telt. Voor het sparen voor de reis naar Rome was in de afdeeling geen belangstelling. De laatste twee Pauselijke encyclieken wa ren bij de afdeeling verkrijgbaar tegen ge ringen prijs. Het St. Nicolaas-comité vroeg voor het jaarlijksche kinderfeest van den R.K. Volks bond een bijdrage. Deze werd vastgesteld op f 15.—. Een belangrijke brief was ingekomen van de Arbeidsbeurs. Met nadruk werd hierin ver meld, dat de leden bij eventueele inschrij ving als werkzoekenden geen contributie achterstand mogen hebben. Het verzoek van den bond om een propa- ganda-club op te richten werd aangehouden Het tolhuis gaat verdwijnen, Reeds jaren niet meer in gebruik. We kunnen ons voorstellen, dat de m<* bewoners onzer „buurtschap" zich met w wondering hebben afgevraagd, toen zii i ons blad lazen van het voorstel van B en w onzer gemeente om over te gaan tot het'af breken der voormalige ai- waar deze zich toch wel mocht bevinden i dit ondanks het feit, dat velen hunner de?» woning dagelijks passeeren, wanneer zii S naar de halte Drieshuis-Westerveld beeev™ En dit is geen wonder, want toen zij 5 hier vestigden en Dreihuis maakten tot S het thans is, was bedoelde woning reeds tal van jaren tolhuis-in-ruste. iai Doch zii, die hier reeds woonden vóór dp groote intocht van forensen begon weten zich nog te herinneren, hoe tolbaas P van der Linden en vóór dezen, diens vader de tolgelden in ontvangst nam en niemaiiT die met paard en wagen, auto enz uit dé richting van de RX. kerk kwam daaraan ontkwam, omdat niet alleen de Hagelinser weg door een tolboom afgesloten was doch ook de zijweg, die naar den spoorwegover gang leidt. Het was een der vele tollen, waaraan deze omgeving zoo rijk was. Zoo stonden er oa tollen aan den Rijksweg tusschen Santpoort en Velsen en tusschen Santpoort en Haarlem één aan de Westlaan en Slaperdijk en één aan de Wüstelaan, bij den spoorwegover gang. Deze tollen zijn gelukkig reeds tal van jaren verdwenen, doch de tolhuizen bleven op een enkele uitzondering na, bewoond Tot voor kort was dit met het tolhuis bij Driehuis ook nog het geval, doch toen brigadier Dubbis werd overgeplaatst naar VeLsen-Noord, werd het niet mev,r door zijn opvolger betrokken. VEREEN. VAN BEWONERS DER BUURT SCHAP DRIEHUIS. Het bestuur van bovengenoemde vereeni ging organiseerde tegen heden, Dinsdag avond, een excursie naar Amsterdam, walr een bezoek zal gebracht worden aan de ten toonstelling van Historische Wandbekleedin» (behangsels in het algemeen). CASTRICUM C. S. V.-NIEUWS. Onze voorspelling, dat C. S. V. het op het kleine terrein van Oudorp niet gemakkelijk zou hebben is wel uitgekomen. Met niet min der dan 51 gingen de Castricummers ten onder. Een schrale troost is, dat hier nog wel meer elftallen zullen verliezen. Reeds binnen twee minuten had C. S. V. de leiding, maar daarna konden de schutters de goede richting niet meer vinden. De Oudorpers ondernamen snelle uitvallen, waarmede zij succes hadden. Reeds toen de stand 3—1 was, leek C. S. V. al een geslagen elftal. 51 was de geflatteerde eindstand. Het tweede elftal behaalde op haar groot sten concurrent, Zaansche Boys, een 3-1- overwinning. De reserves nemen nu met een voorsprong van drie punten de eerste plaats in. Het derde elftal leverde, ondanks een ne derlaag, door de score slechts tot 0—2 beperkt te houden een goede prestatie. R.K.S.V. „VITESSE". De uitslagen van de Zondag gespeelde wed strijden zijn: O.I.V. I—Vitesse I 3-J S.D.E. n—Vitesse IH H E.S.V. aVitesse a 0—2 Vitesse bD.EM, c 77° O.I.V.—Vitesse: De thuisclub is direct in den aanval, maar de verdediging van Vitesse is in goeden vorm en vooral Bleijendaal is be trouwbaar. Eenige aanvallen van Vitesse loo pen op niets uit. Toch neemt zij de leiding, wanneer Res een schot van Tromp, dat dreigde te mislukken, in het net deponeert. In de tweede helft neemt O.I.V. met twee doelpunten de leiding over. Vitesse wem hard voor den gelijkmaker, maar de 0.1. V- verdediging houdt stand, Verscheidene schoren missen juist het doel. De nieuwe links-buiten, Nanne, blijkt nog niet geheel te kunnen mee komen. Individueele pogingen van Tromp en Plas leveren niets op. Kort voor het einde ver groot O.I.V. haar voorsprong tot 3—1. De A-juniores deden het beter. Zij staan thans met 9 punten ongeslagen aan den kop van hun afdeeling. Kampioenschap van Rusland. BOTWINNIK WINT DE ZESDE PARTIJ. Uit Moskou: De zesde partij tusschen Botwhmink en Lo- wenfisch om het kampioenschap der Sovjet- Unie is door Botwinnik gewonnen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Binnendijk, v. N. Orl. n. Rott. via Londen 16 Dinteldijk, Rott. n. Vanc. 14,. v. Guayaquil. Bilderdijk, 16 v. Rott. te Philad. Statendam, 16 v. Rott. te N.-York. Leerdam, Rott. n.N.-Orl. 16 van Antw. p. 17 Vlissingen. Veendam, 16 v. N.-York n. Rott. Rotterdam, 16 v. N.-York n. Caraibische Zee. Breedijk, 16 v. N.-Orleans n. Rott. Nebraska. Rott. n. Vanc. 17 te Londen. Delftdijk, Vanc. n. Rott. 17 te Londen. Edam, Rott. n. N.-York 17. 25 mijl Z.W. van Niton Spaarndam, 17 v. Baltim. te Rott. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen, Wabana n. Vlaard. p. 17 Lizard 19 (v.m.) verw. Stad Haarlem, 16 v. Pto. Ferrajo n. Odessa. Rozenburg, 16 v. Oxelosund n. Rott.-Vlaard. Stad Amsterdam. Les Falaises n. Velsen p. 16 Gibraltar. Stad Maassluis. Rott. n. Pto. Ferrajo p. 16 Ouessant HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (u.)) 18 v. Izmir Almkerk (t.) 16 v. Dakar. Heemskerk (u.) 17 van Bombay HOLLAND—OOST AZIë LLJN. Serooskerk (t.) 18 te Manilla. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein. 17 v. Beira te Rott. vertr. 19 n. Hamburg. Bloemfontein (t.) 17 te Antwerpen ver trekt 19. Jagersfontein (u.) p. 18 Ouessant. Nijkerk, 17 v. Rott. te Beria vertrekt 20. Boschfontein (t.) 18 v. Pt. Natal. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Jaarstroom, 18 v. Rott. te Hbg. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland 15 v. B.-Ayres n. Amst. Montferland, 18 v. Hbg. te Amst. Salland (u.) 17 v. Dakar KON. NED STOOMBOOT MIJ. Bacchus. Amst. n. La Guayra, 16 50 m. Z. van Land's End Ajax, Amst. 11. Kopenh. p. 18 Holt. Alkmaar, Chili n. Amst. 16 van Curagao. Aurora, 17 v. Palermo n. Venetië. Boskoop, Chili n. Amst. 17 te Lpl. Breda, 18 v. Hbg. te Antwerpen. Calypso, Susa n. Amst. p. 17 Gibr. Ceres, 16 v. Guantanamo te Londen. Costa Rica, 17 v. Cristobal n. Cartagena. Cr ij nssen, Amst. n. Barbados p. 17 Beachy Head. Deucalion, 17 v. Bourg. te Varna. Ganymedes, 17 v. Beyrouth n. Zighi. Hermes. 17 v. Malta n. Alexandrië. Juno, 17 v. Thessalonika te Piraeus. Nereus, 17 v. Aarhuus te Amst. Nero, Vigo n. Amst. 17 130 m. ZW. van Oues sant. Oberon, Sfax n. Tayport p. 17 Ouessant. Odysseus, Kopenh. n. Amst. p. 17 Bruns- buttel. Orion, 17 v. Stamboul te Amst. Pluto, Stettin n. Amst. p. 18 Brunsbuttel. Poseidon, 18 v. Hamburg te Amst Saturnus, Rott. n. Genua p. 17 Dungeness. Titus, 17 v. Venetië te Amsterdam. Ulysses, 16 v:. Bourgas te Varna. Venus, 17 v. Amst. te Hamburg. Berenice, Rott. n. Tanger p. 17 Ouessant. Bodegraven, Amst. n. Chili 15 v. Callao. Simon Bolivar, 14 v. Barbados n. Pt. Limon. Perseus, 18 v. Setubal n. Portimao. Achilles, Rott. n. Algiers p. 18 Gibraltar. Triton, 18 v. Rott. n. Amst. Theseus, 17 v. Amst. te Genua. Mars, 16 v. Piraeus n. Thessalonika. Rhea, 18 v. Napels te Catania. Vulcanus, 18 v. Palermo te Liss. Orpheus, 17 v. Kopenh. te Stettin. NED IND TANKST. MIJ. Agatha, 15 v. Darwin te Soerabaja. ROTTERDAM0:" HE f O YD. Kota Agoeng (t.) 18 te Suez. Kedoe (u.) 18 van Makalla. Slamat (t.) 19 (3 n.) te Mars. verw. K. Nopan (t.) 18 te Rotterdam. Brastagi (u.) p. 17 K. del Armi. Garoet (th.) 17 v. Djeddah. Ameland, th.) p. 18 Ouessant. Buitenzorg, 18 v, Hbg. te Rott. K. Baroe, 18 v. Rott. te Batavia. Marken, 17 v. Beira n. Java 4 te Bintang verwacht. ROTT.—Z.-AMERIKA LIJN. Alphacca (u.) 17 10 m. O. v. Niton. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Salabangka (u.) p. 17 Dungeness. Singkep (t.) 17 te Marseille. Marn. van St. Aldegonde (u.) 17 van Sabang. Joh. de Witt, (t.) 17 v. Sabang. Simaloer, 18 v. Batavia n. Amst. P. Bras, 17 v. Amst. te Hbg. Joh. van Oldenb., (t.) 18 v. Southampton 19 (8 v.m.) te IJmuiden en (12 midd.) te Amst. verw. P. Tello (t.) p. 17 Gibraltar. Soemba (t.) 18 v. Djeddah STOOMV. MIJ. OCEAAN. Bennevis, China n. Rott. vertr. 20 v. Antw. Bendoran, Jap. n. Rott. 10 v. Otaru. Antilochus, Rott. n. Japan. 16, 58 m. ZZO. v Land's End. Antenor, Japan n. Rott. 17 v. Pt. Said. Benreoch Hongkong n. Rott. 17 v. Aden. Pcisander. Batavia n. Lvp. 16 v. Pt. Said. Clytoneus, 17 v. Batavia en Amst. te Londen. C. of Athens. 16 v. Kobe n. Rott. Ci. of Pittsburg, Jap. n. Rott. 16 te Cebu. Polyphemus, Hamburg n. Liverpool p. Dunnet Head. Groote diepgang. Het Noorsche tank-motorschip ..Soutn- America" passeerde alhier Zondagavona m een diepgang van 8,1 Meter. Het schip. 0ei den met petroleum en benzine, kwam Port-Arthur. AANGEKOMEN. 17 October: Merel s.s. Londen St. Annaland s.s. Newcastle Nereus s.s. Aarhuus Ferrum s.s. Sundvall Montferland s.s. Hamburg South-America m.s. Port-Arthu 18 October: Rhein s.s. Hamburg Esther-Maria s.s. Bilbao Poseidon s.s. Hamburg Henca m.s. Plymouth Oostzee m.s. Danzig Bowling s.s. Leith Berent m-s. Swansea Helene m.s. Vedbaek VERTROKKEN 18 October: Helene m.s. Londen

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6