VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BEVERWIJK Wachtgeld voor den heer N. H. Smit. van den Raad van Beroep. 7noals wij reeds berichtten heeft de Cen- trsip Raad van Beroep den heer N. H. Smit, lML„nte-ontvang'er alhier die van een be- van Ged. Staten ter zake van het Dc ^-toekennen van een wachtgeld na het ll'C" ...vlüflnHc* nnt-clao- nit iv» fnvin+ïa der weVkloosheidsverzekering enarbeidsbe verleende ontslag uit zijn functie ^'directeur van den gemeentelijken dienst aan middeling in beroep was gegaan in het ge- Wifherinneren er aan, dat de heer Smit J; verschil had met B. en w. Wel hebben R en W. destijds aan den Raad voorgesteld L, heer Smit uit billijkheidsoverwegingen 0 n wachtgeld toe te kennen, doch in de J®" adering van den gemeenteraad rees te- dit voorstel zooveel verzet, dat B. en W. Kt voorstel terugnamen. Bii de behandeling voor den Centralen naad van Beroep te Utrecht trad namens Sn burgemeester als vertegenwoordiger van het college van B. en W. op Mr. J. Kale, com mies-chef ter secretarie. De heer N. H. Smit werd bijgestaan door Mr. J. O. Baron, advo- mt alhier. Aangezien de gerezen kwestie tenslotte liep over de toepassing van artikel 11 van de wet van 1 Mei 1936 tot samenvoeging der gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en nuin ls het interessant na te gaan welke de voornaamste overwegingen zijn, die den Cen- tralen Raad van Beroep tot de bekende uit- !i£ hebben geleid. Overwegingen in rechte. Overwegende dat uit hetgeen onder de fei ten is overwogen, duidelijk blijkt dat zich ten toe voordeed een verschil over de toepassing van artikel 11 der Wet van 23 April 1936, qtW No. 301, tot vereeniging van de gemeen ten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin, zoo dat Gedeputeerde Staten van Noord-Holland krachtens het 13e lid van dat artikel, op klagers verzoek van 12 Januari 1937 moesten beslissen,' welke beslissing van 16 Juni 1937 ls een besluit, als bedoel din art. 3, lid 2, sub a der Ambtenarenwet 1929, zoodat kla ger zich in casu terecht tot dezen Raad heeft ^overwegende ten aanzien van de hoofd zaak dat op grond van de gedingstukken en het te dezer terechtzitting aangevoerde vast staat: dat klager met ingang van 1 November 1925 is benoemd tot ontvanger der toenma lige gemeente Beverwijk; dat hij met ingang van 1 Juni 1927, na te voren deze betrekking ©enigen tijd tijdelijk te hebben waargenomen, in vasten dienst is benoemd als directeur van den gemeentelij ken dienst der arbeidsbemiddeling en werk loosheidsverzekering in die gemeente, zijnde hij voor een en ander sinds 1920 belast ge weest met het correspondentschap daarvan; dat hij als directeur reeds vele jaren een klerk en een bediende onder zich heeft ge had; dat hij met ingang van 1 Januari 1932 ook ls aangesteld tot kassier van de gemeente bedrijven te Beverwijk, alsmede tot hoofd van den gemeentelijken ophaal- en storings dienst aldaar; dat hij deze verschillende betrekkingen ook is blijven bekleeden na de vereeniging met ingang van 1 Mei 1936 van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin bij vo rengenoemde wet van 23 April 1936. Stbl. No. 301; dat hem daarna bij besluit van den Raad der nieuwe gemeente Beverwijk van 20 No vember 1936 eervol ontslag is verleend uit zijn betrekkig als directeur van den gemeen telijken dienst der arbeidsbemiddeling en werkloosheidsverzekering met ingang van een nader door Burgemeester en Wethouders te bepalen datum, welke datum Burgemees ter en Wethouders bij besluit van 24 Novem ber 1936 hebben gesteld op 1 December 1936; dat met ingang van laatstgenoemden da tum tot directeur, als vorenvermeld, is be noemd de klerk bij dien dienst V. Ph. Braun, die sedert 1 Mei 1936 reeds met de daadwer kelijke leiding daarvan was belast geweest; dat die dienst bleef gehuisvest in het ge bouw van het ontvangerskantoor te Bever wijk en dat het ontvangerskantoor der nieu we gemeente werd overgebracht naar Wijk aan Zee en Duin; dat bij dien dienst der arbeidsbemiddeling en werkloosheidsverzekering ook reeds voor de vereeniging der gemeenten was aangeslo ten de toenmalige gemeente Wijk aan Zee en Duin, als ook de gemeente Heemskerk; dat door de bedoelde vereeniging het aan tal inwoners van Beverwijk is vermeerderd van ruim 10000 tot pl.m. 20.000; overwegende dat Burgemeester en Wethou ders van Beverwijk in hun voordracht aan den Raad dier gemeente van 14 November 1936 tot ontslag van klager als directeur, meer bedoeld, als motiveering hebben aan gevoerd, dat in de laatste jaren de bemoeiin gen van den ontvanger dermate zijn toege nomen, dat hierin een volle dagtaak te vin den is en dat anderzijds de tijdsomstandig heden haar invloed niet gemist hebben op den omvang der werkzaamheden van den dienst der arbeidsbemiddeling en werkloos heidsverzekering, zoodat het wenschelijk is hiermede een vol-ambtenaar te belasten, dje naast deze functie geen andere betrek- rag mag vervullen. Gevolg van de fusie. Overwegende echter dat deze Raad, mede gelet op hetgeen in de 3e rechtsoverweging is overwogen, van oordeel is, en dan ook aan- neemt, dat door de groote vermeerdering van het_ aantal inwoners tengevolge van de ver eeniging van de gemeenten Beverwijk en wijk aan Zee en Duin de werkzaamheden, verbonden aan het ambt van ontvanger, zozeer zijn toegenomen, dat het niet meer ™gelijk was, dat naast dit ambt door klager, wens werd waargenomen de betrekking van to™,1' als vorenbedoeld, welke de laatste JJp al tamelijk omvangrijk was geweest, en jw.naar 's Raads oordeel, in de gegeven om- ,*>heden moet worden gezegd, dat kla- als directeur, d.w.z. als vaste ambtenaar, ngevolge van de vereeniging dier gemeen- var, en wel als rechtstreeksch gevolg daar- kla m?rS^ worden en is ontslagen, zoodat ager, die niet in de termen viel om pensioen van J1'11aab artikel 11. lid 1, le alinea, hp? ,Üefc van 23 APril 1936> stbl- No- 301 ai* j k°n ontleenen op een wachtgeld, X» dat artikel bedoeld, ten laste van de nieuwe gemeente Beverwijk; dip kfefei?^e ^at hieraan niet afdoet, of „„„„^rekking een nevenbetrekking was, 2 J^^'i^kens het bepaalde lid 3, alinea wor£, doelde art. 11, ook wachtgeld kan epn "gekend uit hoofde van ontslag uit JL evenbetrekking Buriïo!yeg?nde dat mitsdien het besluit van van oïeester en Wethouders van Beverwük alepvni;0cember *936 rechtens strijdt met het Id v,erbindend voorschrift, neergelegd TOrehbedoeld art. 11, lid 1, zoodat dit be- 1' sluit als ook het besluit van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland van 16 Juni 1937 moet worden nietig verklaard en moet wor den verstaan, dat Burgemeester en Wethou ders van Beverwijk alsnog aan klager uit hoofde van opgemeld ontslag een wachtgeld moeten verleenen, als bedoeld in artikel 11 der wet van 23 April 1936. Op deze overwegingen recht doende in naam der Koningin verklaarde de Raad kla gers beroep gegrond en het besluit van Ge deputeerde Staten van Noord-Holland van 16 Juni 1937 en dat van Burgemeester en Wethouders van Beverwijk van 9 December 1936 nietig. VEREENIGING VAN AMATEUR-FOTO GRAFEN. De Vereeniging van Amateur-Fotografen houdt hedenavond in het vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat de eerste les, te ge ven door den beroepsfotograaf, den heer P. Kleyne. De leerstof voor dezen avond is het maken van een portretfoto. De leden, die een foto toestel meenemen, ontvangen van de vereeni ging een plaat om deze opname te maken. DE KERSTWIJDINGSAVOND VAN DEN WERKMANSBOND. De Chr. Gemengde Zangvereeniging „Vox Humana", directeur P. J. J. Potgieser, zal op 23 December medewerking verleenen aan den Kerstwijdingsavond van den Chr. Nat. Werk mansbond. MARKTBERICHTEN Spinazie per kist f 0.150.50 Postelein, per kist f 0.300.40 Andijvie per kist f 0.501 Radijs, 100 bos f 1 Koolrapen per zak f 0.75 Wortelen per kg. f 0.030.05V2 Bieten per kg. f 0.05 Aardappelen, klei, per kg. f 0.02%0.05% Snijboonen per kg. f 0.120.28 Heerenboonen per kg. f 0.110.16 Trosheerenboonen per kg. f 0.15 Spruitjes per kg. f 0.080.03 Roode kool per kg. f 0.030.04 Savoije kool per 100 f 5 Bloemkool per 100 f 613 Uien, per kg. f 0.07 Prei per kg. f 0.020.03 Sla, per 100 krop f 12. Pieterselie per kist f 0.16 Selderie per kist f 0.16 Appelen per kg. f 0.10—0.20 Peren per kg. f 0.12—0.26 Aardbeien per doosje f 0.28 Druiven per kg. f 0.200.26 CASTRICUM De IJsclub „Eensgezindheid", Prachtige baan in het landgoed. Reeds meermalen hebben wij er in onze artikelen op gewezen, dat de vestiging van forensen en de snelle uitbreiding van de be volking in het algemeen ook een opbloei in het vereenigingsleven tot gevolg heeft ge had. Men zocht naar andere wegen in ont wikkeling en ontspanning en menigmaal is van de zijde der forensen het initiatief tot stichting van een of andere instelling op cul tureel- of sportgebied uitgegaan. Castricum is daardoor ook een instelling rijker geworden, welke men hier in deze duin- rijke omgeving niet mogelijk zou achten. Wij bedoelen de prachtige ijsbaan van de in 1933 opgerichte IJsclub „Eensgezindheid". Deze vereeniging werd opgericht door een aantal liefhebbers van de schaatssport. Zij telde aan vankelijk 40 leden, die onder aanvoering van het voorloopige bestuur met man en macht een deel van de Schulpvaart tot een pro visorische ijsbaan herschiepen. Dezelfde ijver van bestuur en leden, daarbij welwillend geassisteerd door Koning Winter, leidde er toe dat het aantal leden weldra tot 200 was gestegen. Daarna werd een vergadering gehouden, waarin een definitief bestuur werd gekozen. Dit bestuur kreeg onmiddellijk opdracht om het plan voor de stichting van een ijsbaan voor te bereiden. Het bestuur maakte een ontwerp en besloot tevenns ter financiering rentelooze aandeelen uit te geven. Na onderhandelingen met het Provinciaal Waterleidingsbedrijf te Bloemendaal en vooral met medewerking van den directeur van dat bedrijf, den heer J. Oldenburgh, krepg „Eensgezindheid" de beschikking over een der mooiste plekjes van het provinciaal land goed voor de inrichting van een ijsbaan. Het aan „Eensgezindheid toegewezen terrein lag aan den Zeeweg tusschen het voetbalveld van C.S.V. en het Theehuis „Johanna's Hof". Het was een prachtig stukje natuurschoon, te midden van een boschrijke omgeving en ge makkelijk per autobus en fiets te bereiken Alvorens evenwel van een ijsbaan kon wor den gesproken moest 10.000 M3. zand worden uitgegraven, een arbeid, die in werkverschaf fing werd uitgevoerd. Men kreeg daardoor Schip Alkmaar (Ned.) Achaia (Du.) Aalsum (Ned.) Baarn (Ned.) x) Bloemfontein (Ned.) x Boskoop (Ned.) Beverwijk 16 en 20 Breda (Ned.) Bengkalis (Ned.) x) Boschfontein (Ned.) Bodegraven (Ned.) Carica Milica (J.Slav.) Calypso (Ned.) Ceres (Ned.) Cleopatra (Zw.) x) Colombia (Ned.) x) Carabia (Du.) x) Deucalion (Ned.) Euterpe (Ned.) Freiburg (Du.) Feodosia (Du.) Far.msum (Ned.) Ganymedes (Ned.) Halle (Du.) Herma (Duitsch) Irene S. Embiricos (Gi Jaarstroom (Ned.) Joh. de Witt (Ned.) x) Kumasian (Br.) Kurmark (Du.) Laertes (Ned.) Luneburg (Du) x) Luminetta (Br.) x) Lenda (Noor) Meerkerk (Ned.) x) Mentor (Br.) x) Megara (Ned.) Myrmidon (Eng.) Merope (Ned.) Mount Olympus (Gr.) Mira (Ital.) Marie Leonhard (Duit N. M. Embiricos (Gr.) Nero (Ned.) Nijkerk (Ned.) x) Oberon (Ned.) Orestes (Ned.) Oranje Nassau (Ned.) Orpheus (Ned.) Phrontis (Ned.) x) Poelau Tello (Ned.) x) Patricia (Du.) Polydorus (Ned.) x) Poelau Bras (Ned.) x) Randfontein (Ned. x) Rotula (Ned.) x) Randwijk (Ned.) Reggestroom (Ned.) Sesostris (Du.) Singkep (Ned.) Serooskerk (Ned.) x) Soemba (Ned.) Stad Amsterdam (Ned. Schokland (Ned.) Stanja (Noor) Simaloer (Ned.) Trajanus (Ned.) Tawali (Ned.) x) Telamon (Ned.) Ulysses (Ned.) Vesta (Ned.) Venezuela (Ned.) Vulcanus (Ned.) Vyshera (Rus) Venus (Ned.) Waterland (Ned.) x). Zaanland (Ned.) Chili Levant Buenos Aires Chili Z. Afrika Chil' Buenos Ayres Chili Batavia Zuid Afrika Chili La Plata Stamboul Guantenamo Londen Hamburg Hamburg Zwarte Zee led Indie Cristobal Buenos Aires Alexandrië Ned Indië Archangel Buenos Aires W. Afrika Batavia West Afrika Ned. Indië Batavia Ned. Indië Constantza Archangel Japan Ned. Indië Houston (via Pauillac) Batavia Danzig Philadelphia Le Goulette (v. Urn.) Bilbao (v. IJm.) Nechochea Oporto Z. Afrika Alexandrië Chili West Indië Stettin Batavia Batavia Pto Barrios Batavia Hamburg Zuid Afrika Curasao Archangel West Afrika Colon Batavia Japan Ned. Indië Les Falaises (v. IJm.) Grangemouth Onega Ned. Indië Zwarte Zee Batavia W. Indië (via Bord.) Zwarte Zee Midd. Zee West Indië Midd. Zee Leningrad Hamburg B. Aires Zuid Amerika aankomst Verm. 24 Oct. 20 Oct. 8 Nov. 30 Oct. heden 24 Oct. 24 Oct. 6 Nov. 29 Oct. 8 Nov. 27 Oct. heden 10 Nov. 4 Nov. 17 Nov. 8 Nov. 28 Nov. 19 Oct. 24 Oct. 20 Oct. 22 Oct. 21 Nov. 24 Oct. heden 23 Oct. 8 Nov. 19 Oct. 20 Oct. 26 Oct. 27 Oct. 22 Oct. 8 Nov. 12 NOV. heden 19 Oct. 13 Oct. 20 Oct. 22 Oct. 20 Oct. 22 Oct. 1 Nov. 5 Nov. 26 Oct. 22 Oct. 19 Oct. 29 Oct. 12 Nov Laatste bericht 16 Oct. van Curacao. 17 Oct. van Gibraltar, in lading. 13 Oct. van Callao. 19 Oct. van Antwerpen. 17 Oct. te Liverpool. 10 Oct. van Las Palmas. 19 Oct. van Antwerpen. in lading. 18 Oct. van Port Natal. 15 Oct. van Callao. 3 Oct. van Buenos Aires. 17 Oct. van Gibraltar. 16 Oct. te Londen. 18 Oct. van Middlesbro. vertr. 23 October, vertr. 23 October. 17 Oct. te Varna. 16 Oct. vertrokken. 16 Oct. van Port Sudan. 13 Oct. van Trinidad. 11 Oct. vertrokken. 17 Oct. van Beyrouth. 11 Oct. van Pt. Said, in lading. 29 Sept. te Rosario. 18 Oct. van Hamburg. 17 Oct. van Sabang. 10 Oct. van Cape Coast. 15 Oct. van Padang. 9 Oct. van Colombo. 14 Oct. van Soerabaja. 16 Oct. van Lands End. 14 Oct. vertrokken 15 Oct. van Port Said. 14 Oct. te Liverpool. 1 Oct. vertrokken. 16 Oct. vertrokken. 18 Oct. vertrokken. 14 Sept te Immingham 17 Oct. van Gibraltar, in lading. 6 Oct. van B. Aires. 17 Oct. van Ouessant. 19 Oct. van Beira. 17 Oct. van Ouessant. 13 Oct. van Corral. 14 Oct. van Madeira, vertrekt 23 Oct. 15 Oct. van Port Said 17 Oct. van Gibraltar. 16 Oct. van Cartagena. 13 Oct. van Padang. in lading. 19 Oct. van Rotterdam. 15 Oct. van Korsör. 13 Oct. van Lodingen 13 Oct. v. Grand Brassam. 27 Sept. van Port of Spain 17 Oct. te Marseille. 18 Oct. te Manilla. 5 Oct. van Sabang. 16 Oct. van Gibraltar. 18 Oct. vertrokken. 12 Oct. vertrokken. 18 Oct. van Batavia. 15 Oct. van Varna. 11 Oct. van Sabang. 9 Oct. van Santiago. 16 Oct. te Varna. 15 Oct. te Calamata. 12 Oct. van Barbados. 12 Oct. van Palermo. 13 Oct. vertrokken, in lading. 13 Oct. van Bahia 15 Oct. van B. Aires. xi Scheper voorzien 'an een x zijn groorei dan rtOOl) bru'-o register ton VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IIMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN gratis beschikking over water, maar voor net geval, dat het peil van het grondwater te laag zou zijn. werd toch een pompinstallatie geplaatst. Voor de inrichting van de baan hebben velen in werklust cn enthousiasme gewed ijverd. Zeventien lichtmasten wei-den" opge steld om de baan des avonds fantastisch te verlichten. De bekende strandexploitant Dirk Bakker kreeg gelegenheid voor de plaatsing van zijn groote consumptietent. Al deze werkzaamheden hebben gemaakt dat „Eensgezindheid" over een baan van 400 M2. beschikt, voldoende aan alle eischen van den K.N.S.B. Het bestuur is thans als volgt samenge steld: H. Broksma, voorzitter, dr. J. Chr. v. d. Sluis, secretaris, mevr. v. d. Born, penning- meesteresse, D. L. Zinkweg, hoofd van een openbare school, vice-voorzitter en mej. A. Plas commissaresse. Het aantal leden is mo menteel 500, maar men kan er zich wel van overtuigd houden, dat dit aantal in den ko menden winter met tenminste 100 zal stij gen, vooral als men daarbij in het oog houdt dat de contributie slecht f 1 per persoon be draagt met deze bijzondere bepaling, dat kin deren uit een gezin waarvan man en vrouw beiden als leden zijn toegetreden, tot hun 17-jarigen leeftijd kosteloos toegang tot de baan hebben. De vereeniging zal thans zoo spoedig moge lijk de koninklijke goedkeuring op haar sta tuten vragen en toetreden tot den K.N.S.B. Wij mogen gerust zeggen, dat „Eensgezind heid" over de mooiste baan in Noord-Holland beschikt, een baan, die zich bijv. uitnemend zou leenen voor het verrijden van de kam pioenschappen. Dat zou een mooie herdenking van het eerste lustrum kunnen zijn. Maar dan moet Thialf zich beter van zijn taak kwijten, dan vorig jaar, toen de schaatsen vrijwel den geheelen winter rust hadden. SANTPOORT Hoogovens Hoogovens Buitenhaven Deensch Nederl. Nederl. Esther-Maria St. Annaland Helene Bilbao Newcastle Vedbaek erts kolen paling VROUWEN VREDEBOND Dictator of leider? Op uitnoodiging van de afd, Bloemendaal- Santpoort van den Alg. Ned. Vrouwen Vrede bond hield mevr. Van Urk—Van Veen Maan dag in „De Weyman" een inleiding over „Dic tator of leider". „In tijden van grooten druk," aldus spr., „wanneer politiek en economisch de tegenge stelde belangen tusschen groepen of volken op dusdanige wijze botsen, dat de spanningen ondraaglijk worden en de bestaande instan ties den toestand niet of nauwelijks meer be- heerschen, zien wij den dictator optreden. Altijd zien wij den dictator tegen een ach tergrond van verdeeldheid. God helpe het volk, dat een dictator krijgt. Want in tegen stelling met de groote mannen op godsdien stig, wetenschappelijk en kunstgebied, die immer bevrijdend werken, werkt de dictator door onderdrukking, remmend. Door geweld is hij aan de macht gekomen, door geweld handhaaft hij zich, maaraan geweld zal hij ten onder gaan. Zijn doel is de eigen groep, het eigen volk groot te maken, doch met zich zelfs als mid delpunt. Hij wil een orde scheppen, die niet dienend, doch eischend staat tegenover hen, aan wie zij wordt opgelegd. Heeft hij binnen eigen kring zijn macht gevestigd, dan zal zijn blik van zelf naar buiten, naar nieuwe veroveringsmogelijkhe den uitgaan. Onder het bewind van een dic tator zien wij dan ook een volk steeds meer militariseeren. Wat zijn onze voornaamste bezwaren tegen den dictator? Niet in de eerste plaats, dat zijn heerschappij uiteindelijk zal leiden tot oorlog of revolutie, want dit is bij alle regee- ringsvormen op hun beurt gezien. Maar dat hij het hoogste bezit van den mensch, de persoonlijkheid, aanrandt, dat hij het zelf denken onmogelijk maakt, dat hij de jeugd giet in den ijzeren vorm van een tot waanzin opgedreven chauvinisme, dat zijn de be zwaren. Tegenover den dictator de democra tie. Dit houdt niet in, dat wij in de democra tie den mensch aan elke leiding ontgroeid achter. Maar spr. bedoelt niet leiding, van buiten, doch van binnen-uit. Deze leiding, die een mensch als geestelijk wezen erkent en aanknoopt aan de goddelijke eigenschappen der menschelijke ziel, is de eenige die spr. als goed en waar kan aanvaarden. Den Op persten Leider, aan wien wij ons onvoorwaar delijk kunnen toevertrouwen, vinden we vol maakt in Hem, dien wij, Westerlingen, met den naam Christus noemen. Deze leider heeft geen vastbeschreven en duidelijk omlijnd programma. Hoe zou dit ook mogelijk zijn, daar inzichten en vormen wisselen met de tijden en hij spreekt voor alle tijden. De eenige menschelijke leiders, die wij zonder gevaar kunnen volgen, zijn zij, in wie zijn geest: liefde tot God en liefde tot den naaste, werkzaam is.. Wij, vredesvrienden, hebben den stroom tegen, aldus spr. Wij zijn niet meer dan stemmen van roependen in de woestijn. De verschrikkingen van dorheid, onvruchtbaar heid en dood zijn om ons heen. Juist nu moe ten wij pal staan. In onzen gemeenschappe- lijken arbeid, in het persoonlijk contact van mensch tot mensch, kunnen wij medewerken aan het doen ontwaken en verbreiden van dezen geest van liefde 'en verdraagzaamheid, die haar bekroning uiteindelijk moet vinden in een wereldvrede. Maar geen mensch kan vrede uitdragen in de wereld, die dezen vrede niet dagelijks voor zich zelf verovert in een voortdurend en steeds inniger wordend contact met den oppersten Leider aller men- schen, den Vredevorst zeiven. Hierna volgde een zeer geanimeerde ge- dachtenwisseling. den ring den scheidenden voorzitter een boekwerk aan. Hierna werden verslagen uit gebracht, Uit beide, zoowel van den secretaris als van den penningmeester, werden goede klanken vernomen. Aan het einde der vergadering hield de heer R. de Wijs uit Velsen een referaat over: „Een goecl karakter" en gaf den heer P. Wen- tink uit Heemskerk, eenige voordrachten ten beste. Nadat nog eenige mededeelingen, van interne aangelegenheden, waren gedaan werd hierop de vergadering gesloten. „OMDAT ZIJN VADER SLECHT WAS". Donderdag 4 November heeft in het ver eenigingsgebouw, Kalverstraat het jaarfeest plaats van de Chr. Jongem. vereeniging „Im- manuel". Een feestelijk programma wordt hiervoor samengesteld. De hoofdschotel van het programma is de opvoering van een schets uit het volksleven getiteld: „Omdat zijn va der slecht was," van J. Lindeman. Deze schets geeft weer de moeilijkheden van iemand die zich met veel zelfopoffering een waardige plaats in de maatschappij heeft veroverd, steeds achtervolgd wordt door de smet, die zijn vader door diens slechte daden op zijn leven heeft gelegd. Het belooft een mooie avond te zullen worden. LEDENVERGADERING WINKELIERSVER. „WIJKEROOG". De Vereeniging van Winkeliers en Nering doenden „Wijkeroog" hield Maandagavond een ledenvergadering in hotel café „De Tun nel" welke vrij goed bezocht was. Te ruim half negen riep de voorzitter de heer Jac. Groot, de aanwezigen een hartelijk welkom toe, daarbij den wensch uitsprekende, dat een mooie krachtige St. Nicolaas reclame-cam pagne het resultaat dezer vergadering zou mogen zijn. Hierna werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en ongewij zigd goedgekeurd. Na behandeling der inge komen stukken gaf de voorzitter een uiteen zetting van de plannen welke door het be stuur in verband met de St. Nicolaas recla me campagne waren uitgewerkt. Er zullen voor de klanten kaarten beschikbaar worden gesteld, waarop speciale St. Nicolaas-W. v. W. zegels worden geplaat, 60 zegels per kaart. Voorts worden in de groote zaal der Pont bioscoop z.g. „Bonte avonden georganiseerd. Voor iedere volgeplakte kaart wordt een toe gangsbewijs voor zulk eenavond verstrekt. Bij de leden der vereeniging wordt een groot aantal nuttige en fraaie artikelen aangekocht welke als een cadeauregen op de eigenaars der volgeplakte van naam en adres voorziene ze- gelkaarten zullen nederdalen. De distributie dezer cadeaux geschiedt evenals in vroegere jaren door middel van de welbekende draaien de ton, waaruit de adressen te 'voorschijn worden gehaald. Het bestuur verwacht dat en voor de Bonte avonden en voor de cadeau regen groote bealnagstelling van de zijde van het koopend publiek zal bestaan. De vergun ning voor deze St. Nicolaas reclame-cam pagne werd reeds van Burgemeester en Wet houders der gemeente Velsen verkregen. De fraaie collectie cadeaux, zal in een der Vel sen Noordsche etalages worden tentoonge steld. De plannen van het bestuur vonden ter vergadering algemeene instemming zoodat dienovereenkomstig werd besloten. Daarna bracht de kascontrole-commissie bij monde van den heer H. Steeman verslag uit, waarbij bleek dat alles keurig in orde was bevonden. De heer H. H. Meyer eveneens lid dezer commissie gaf namens deze in overweging, de gelden der vereeniging bij de Ned. Midden- standbank te deponeeren, voorts om bij groo te leveranties aan de vereeniging te laten in schrijven (drukwerk) en ten slotte om de boeken jaarlijks door een accountant te laten controleeren. De voorzitter deelde mede, dat' op de laat ste bestuursvergadering was besloten een deel der gelden bij de Rijkspostspaarbank onder te brengen. Bij punt 2 werd door stemming uitgemaakt in 't vervolg bij groote leveranties van druk werk te laten inschrijven; tevens werd tot accountantcontrole besloten. Daarop werd op voorstel van den voorzitter besloten, de tege moetkoming aan den penningmeester de heer J. Noomen met f35 te verhoogen en alzoo te brengen op f75. De voorzitter bracht de kas controle-commissie dank voor het zoo punc tueel verrichten van haar taak en dankte voorts den penningmeester hartelijk voor zijn accuraat en zuinig beheer. De rondvraag had een kalm verloop. De heer Th. Bruynzeels wekte de leden op het bestuur bij de te voeren campagne krachtig te steunen en te helpen. Te elf uur sloot de voorzitter met een woord van dank deze ge animeerde vergadering. VELSEN RINGVERGADERING NED. JONGELINGS VERBOND Gisteravond heeft in gebouw voor Chr. Be langen, Meervlietstraat, een ringvergadering van de ring Kennemerland van het N. J. V. plaats gehad. Na voorlezing van Psalm 90 en gebed werd de vergadering geopend door den voorzitter den heer D. Jongens. Deze her innerde er aan, dat deze avond de eerste ring vergadering in dit seizoen is. Hij sprak zijn groote tevredenheid uit over de goede op komst. Vervolgens werd voorgelezen uit Hand, 8:2639, waarover de voorzitter een korte in leiding hield. Na een korte pauze had de in- stellatie van den nieuwen voorzitter, den heer 'H. vari Dongen uit IJmuiden. plaats. Den heer Jongens die wegens drukke bezigheden de functie van-voorzitter moest neerleggen, sprak als scheidende voorzitter nog eenige af scheidswoorden, waarin hij tevens den nieu wen voorzitter inleidde. Vervolgens memo reerde de heer Jongens de prettige medewer king die hij heeft ondervonden van de mede bestuurders en leden. De heer J. van Dongen sprak daarna de" vergadering toe, waarin hij den heer Jongens namens den Ring, dank zeide voor het goede wat hij in de zeven jaren als voorzitter voor den Ring heeft gedaan. Als blijk van erken telijkheid bood de heer van Dongen, namens IJMUIDEN BRIDGECLUB „IJMUIDEN". Maandagavond speelde de Bridgeclub „IJmuiden" haar laatste onderlinge dupli caat voor de wedstrijden. De uitslag was: Team 1 won van team 2 met 8550, team 3 van team 4 met 60—32, team 5 van team 6 met 62—53 en team 8 van team 7 met 34—27. KATWIJKSCHE STOOMLOGGER NAAR ZEE Gisteren ls voor zijn eerste reis onder nieuwe naam naar zee vertrokken de stoomlogger Zeearend KW 103, en Delfland UM. 244. De nieuwe eigenaar is de heer C. den Duik te Katwijk a. Zee. Het schip is uit gevaren om de drijfnet-haringvisscherij uit te voeren. VERWACHTE VISCIIAANVOER Thuist. voor de Woensdagmarkt: Zwarte Zee, IJM. 94, vangst: 700 m. ma kreel, 100 m. diversen, totaal 800 m. Oostzee, IJM. 147, vangst: onbekend. Protinus IJM, 85, vangst: 800 m. makreel, 50 m. braadschelvisch, totaal 850 m. benevens 150 st. ijskabeljauw. Clasina Luther, IJM. 59, vangst: 900 m. ma kreel, 60 m. diversen, totaal 960 m. benevens 25 st. st. kabeljauw. Claesje RO 46, vangst: 1200 manden haring AGENDA TE HAARLEM Heden: DINSDAG 19 OCTOBER Gem. Concertzaal: Concert Haarl. Bach- vereeniging. 8.15 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „De laatste dagen van Pompeji", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De groote illusie", met Erich von Stroheim en Pierre Fresnay, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Go West young man" met Mae West, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cineone Theater: „Seizoen in Pontresina", skifilm met Sepp Rist, doorloopende voor stellingen van 1.30—5.30 en 7—11 uur. Cinema Palace: „Prins en Bedelknaap", 7 en 9.15 uur. WOENSDAG 20 OCTOBER Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 7