het nieuwe avondblad [och onderzoek der begroeting in af deelingen No. 296 WOENSDAG 20 OCT. 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maana cents plus 2J4 cents Incasso, per kwartaal 1.20 40 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER. MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN: 1—5 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DB KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791 tjs ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 2000.— overlijden 1400.—, verlies van hand, voet of oog 200.—beide leden duim flOO.—één lid duim 50.—alle leden wijsvinger 60.—, nf twee leden wijsvinger f25.—, alle leden anderen vmger 15.één of twee leden anderen vinger f 5.arm- of beenbreuk ƒ30.enkelbreuk ƒ15.polsbreuk ƒ15.Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. ƒ400. ^"«nlrinringsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van ƒ2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. J afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Raad Velsen. Is f4.— per M2. voor grond in Velserbeek te goedkoop Verpachting van Hotel Veiserbeek lad heel wat voeten in de aarde. I, werden harde noten gekraakt. Naweeën der rioleeringswerken. astingzaken, ingekomen stukken en mciicdeelingen waren de traditioneele eerste «aten lier agenda, die de raad gisteravond !e behandelen kreeg. En waarover weinig te tertellen valt- Hetzelfde geldt voor punt 3: voorloopige vaststelling c.q. goedkeuring van de rekemn- -enover 1936 van het Grondbedrijf, het Gas- Uiif de Waterleiding, het bedrijf Open bare Werken, Reiniging- en Ontsmettmgs- dienst Ophaal- en Stortingsdienst, Wonmg- I dienst' de Burgerlijke instellingen van Maat- 1 schappelijk Hulpbetoon en de gemeente. Geen der leden had. bezwaar tegen het voorstel van B. en W., deze rekeningen voor- loopig vast te stellen c.q. goed te keuren. Bij het volgende punt: aanbieding van de verschillende begrootingen voor 1938 schuilt een addertje in het gras: B. en W. zeggen, dat bij hen niet het voornemen bestaat, den Raad een voorstel te doen, om de begrootin- geQ in de afdeelingen te doen onderzoeken. De heer Vermeulen (A.R.) stelt voor, de begrooting in afdeelingen te doen onderzoe ken, Dit voorstel wordt aangenomen met 7 stemmen tegen. Bij loting wordt uitgemaakt, dat de heer Visser voorzitter der le en de heer Dunnehiev voorzitter der 2e afdeeling zal zijn en de heer Nijssen reserve. Aflossing en aangaan van geld- leeningen. B. en W. stellen voor drie leeningen, oor- spronkelijk groot f 235.000, f 450.000 en f 105,377.50 per 31 December af te lossen en nieuwe leeningen tot de resteerende bedragen i te gaan en voorts ingaande l Januari 1938 den rentevoet te.verlagen van een geldlee- ning, oorspronkelijk groot f 1.000.000, waarvan opdien datum nog resteert f 755.000. Aldus wordt besloten. Voorschotten, tegen le hypotheek verstrekt. Burgemeester en Wethouders stellen voor: a, vast te stellen het besluit tot aflossing van het restant der geldleening, oorspron kelijk groot f 312,000' en het aangaan van een geldleening ad f 182.000, zooals dat in ontwerp bij de stukken is gevoegd; b. den looptijd der tegen le hypotheek ver leende voorschotten te verlengen tot uiterlijk 31 December 1947 tegen een rente van 4 pet. 'M> pet. en 1/2 pet. voor bestrijding i posten, gelijk ook thans wordt be rekend en welke heffing noodzakelijk is ge bleken) aflossingen als in de conceptbeslui ten aangegeven en overigens onder de voor waarden, door B. en W. te bepalen. Goedgekeurd. Wijziging instructie gemeente-ont vanger. Het voorstel tot wijziging van de instructie van den gemeente-ontvanger wordt aangeno men, Wijziging van de contributieregeling voor de Ziekenfondsen. B. en w, stellen voor aan de werkloozen, gedurende den wachttijd, welken zij door moe ten maken alvorens zij voor steun in aanmer king komen, een bijdrage in de door hen te be talen contributie aan de ziekenfondsen te ver men. De heer v. d. Kerkho ff (S.D.A.P.) ver heugt zich over de voorgestelde wijziging. Hij had graag nog gezien, dat de bij de werkverschaffing geplaatsten, wanneer zij aiekzijnof een ongeval krijgen een bon voor het ziekenfonds krijgen. En hóe staat de re geling voor de armlastigen? De heer Visser, wethouder voor Sociale zaken zegt, dat de mensehen in werkverschaf fing werkende in bedoelde gevallen een bon krijgen. teoekW6Stie dei' armlastiê'en is nog in on~ Aangenomen worden de voorstellen inzake ^telling van de vergoeding, bedoeld in «wel 101 der Lager-onderwijswet 1920, uit 'Ueeren aan besturen van bijzondere lagere -cnolen over het jaar 1935 en tot verkoop an fHOO M2 grond aan de Ver Loren van The- maatlaan tegen f 4 per M2 aan den heer J. H. üfger te Velsen. 1 het laatste voorstel merkt de heer f ?:s (R.K.) op, dat de prijs hem en zijn .actie te laag voorkomt. De gronden er naast t n I0el duurder verkocht. Ook de heer Human (S.D.A.P.) vindt den prijs van f 4 »ag. De heer VanHeijst (N.P.) meent, J» een prijs van f 5 a f 6 te duur wordt. Als tl?enschen naar onze gemeente willen dat s d moet grondprijs omlaag. Hij hoopt h&awm ^et voorstel zal goedkeuren. De Ten Boek groot als dit verkocht. Spr. meent, dat de Raad goed zal doen dezen verkoop te aan vaarden. De heer Vermeulen (A.R.) merkt nog op, dat er bij de verkaveling een strook over bleef, die veel minder waarde had. Het is een hoek, te klein voor twee woningen. Het is dus niet een normaal perceel. Uit een oogpunt van prijsregeling acht de heer Maas (R.K.) het gewenscht, dat het voorstel wordt aan genomen. De heer Dunnebier zegt nog, dat de grond niet beneden den kostprijs verkocht wordt. De heer Dunnebier ontkent, dat het hier een onregelmatig terrein is. Als morgen iemand komt om er een dubbel huis te bou wen is het nog niet gezegd, dat die den grond ook voor dien prijs krijgt. Acht leden stemden tegen den verkoop. Verhuur van tuingrond. Aangenomen wordt eveneens het voorstel aan J. P. Bierman te Santpoort voor den tijd van twee jaren te verhuren 1.50 H.A. tuingrond nabij de Uitendaalstraat, aldaar tegen een huurprijs van f 300 per jaar. Verlaging van de huurprijzen van perceelen tuingrond. B. en W. stellen voor de huurprijzen van de perceelen tuingrond in Rooswijk, welke verhuurd zijn aan C. v, d. Kolk, Chr. War- menhoven en A. de Vries te Velsen, C. v. d. Kolk te Wijk aan Zee en H. van Buggenum te Beverwijk, variëerende van f 0.12V2 tot f 0.20 per roede, met ingang van 1 November 1936 te verlagen en te brengen op f 0.10 per roede per jaar. Aangenomen. Afbreken voormalige tolgaarders- woning aan den Hagelingerweg. B. en W. stellen voor de voormalige tol gaarderswoning aan den Hagelingerweg af te breken .en het vrijkomenden terrein voor- loopig tot plantsoen te bestemmen. de heer (C.H.) wijst er op, dat deUnger meer grond moet koopen dan Vpwere,n' We moeten trachten den grond in rbeek productief te maken, latm .r Du"nebier, wethouder, zegt, 'edrnnJ1111 de vorige vergadering heeft aan- Wpin„ 0p het ma-ken van meer reclame, aanoan kos^ £cld en als dit voorstel wordt ;fnni-mei?,maken we 00k reclame dit k geW. Er is geen enkel perceel zoo Waar eens de tolgaarder woonde. De heer Vermeulen (A.R.) zegt dat hem uit de stukken gebleken is, dat er onderhan deld is om dien grond te verkoopen Spreker vraagt of als dit voorstel wordt aangenomen, B. en W. geen pogingen zullen doen den grond te verkoopen, zulks met het oog op het uit zicht. Bebouwing acht spr. ongewenscht. In de toekomst zal getracht moeten worden den spoorwegovergang te verbreeden. (De heer Sluiters CC.H.) verzocht het zelfde en vraagt tevens het terrein spoedig in orde te maken. Hij vindt echter nergens een post om een plantsoen te maken. De heer Bosman (V.D. meent, dat het de bedoeling is. den overweg 100 M. naar het Zuiden te verplaatsen. Om den grond te verkoopen is het echter altijd vroeg ge noeg. De heer Dunnebier zegt, dat als er een kooper was, dit een bijzonder geval was. Het Crematorium zocht grond voor een kan toorgebouw en we weten dat als het Crema torium iets doet, doet het dit goed. Het is met den verkoop misgeloopen en verdere po gingen zullen B. en W. niet- doen om den grond te verkoopen. Op de begrooting is geen geld voor het aanbrengen van een plantsoen, uitgetrokken, maar voor de volgende kon er misschien rekening mee gehouden worden. De voorzitter merkt nog op, dat hij er altijd voor is het gelaat van de gemeente op te knappen. Hij hoopt daarvoor op de be grooting 1938 een post te kunnen krijgen. Verpachting parkeerterrein B. en W. stellen voor, aan H. de Krijger het parkeerterrein nabij het Zuiderhaven hoofd wederom voor den tijd van drie jaren te verhuren voor dezelfde pachtsom en onder gelijke condities als thans geldende zijn. Accoord. Verhuring Hotel Velserbeek. Aan A. van der Werf, pachter van Hotel Velserbeek werd het recht van optie toege kend voor den duur van vijf jaren, indien hij vóór 1 October 1937, zou verklaren, hiervan gebruik te willen maken en de Raad van oordeel is, dat de exploitatie van het bedrijf naar behooren is geschied. Over laatstgenoemde bepaling heerscht in het college verschil van meening, hetgeen blijkt uit het gemeenteblad, afgedrukt in ons blad van Zaterdag 16 October j.l.. Een lid van het College (wij vernamen de burgemeester), heeft op grond van rapporten, behelzende een verhoor van gewezen personeel,gemeend te moeten concludeeren. dat de behandeling van het personeel door den huidigen exploitant volkomen onsociaal en ontoelaatbaar is. De andere leden, vormende de meerderheid, zijn op grond van gunstige verklaringen de mee ning toegedaan, dat er geen bezwaar bestaat de huur te verlengen, eveneens met recht van optie voor den duur van vijf jaren. Over dit voorstel kwamen de tongen los. De heer Roelse (S.D.AjP.) heeft zich er over verwonderd, dat het voorstel op deze wijze aan de orde wordt gesteld. Hij heeft zich afgevraagd of we 30 jaar terug leven. Als ambtenaren in gemeentedienst persoonlijk worden aangevallen, doen we dat in besloten zitting. Deze zaak had wel op een andere manier afgewikkeld kunnen worden. Hoe zijn B. en W. tot de wetenschap gekomen, dat de pachter zoo slecht tegenover zijn personeel is? Zijn er van te voren klachten daarover ingekomen? vraagt spr.. Hebben klachten aanleiding gegeven tot een onderzoek? Heeft de pachter een aanschrijven gekregen, dat dit of dat moet worden verbeterd? Het is ook een gemeentebelang, want we hebben steeds moelijkheden gehad om een pachter te vinden. Hoe zijn B. en W. er toe overgegaan om iemand een rapport te laten opmaken? Spreker heeft gehoord, dat B. en W. den directeur van de Arbeidsbeurs er op hebben uitgezonden en voorts is er iemand van het Raadhuis op uit gestuurd. Het oordeel van de vroegere leden van het personeel, bevat ar gumentaties die kant noch wal raken. Er zijn bewijzen van tevredenheid van menschen die langen tijd in het pension hebben vertoefd. Spreker meent, dat er een blaam op den pachter wordt geworpen. Het opnemen van zekere vorwaarden in het contract wil spre ker liever los van deze zaak behandelen. Spr. meent, dat we met dezen pachter op den goeden weg zijn. Voor het opnemen van arbeidsvoorwaarden in overeenkomsten met pachters heeft spre ker een voorstel geformuleerd. Spreker vraagt nog, wanneer zich het oordeel van de -min derheid van het College heeft gevormd, De heer Mets (N.P.) heeft uit het ge meenteblad gezien, dat het in het college niet geheel boterde. Spreker keurt het af, dat in een raadsstuk een aanval wordt gedaan op iemand, die zich niet kan verdedigen. Hij keurt het ook af, dat er rapporten over den man bij de stukken zijn gevoegd. De directeur van de Arbeidsbeurs en nog iemand zijn er op uitgestuurd. Wie betaalt dat alle maal? Wij behoeven toch niet1-voor-te schrij ven. wat de pachter zijn personeel te eten zal geven? Het raadsstuk had met den 15en regel moeten ophouden. De heer Warmenhoven (C.P.) ver baasd zich er over, dat deze zaak thans aan gesneden wordt. Hij wil weten, wat daaraan ten grondslag ligt, De heer Bosman (V.D.) sluit zich bij de heeren Roelse en Mets aan. Met is niet hart verheffend zoo'n raadstuk te ontmoeten. Als spreker goed georiënteerd is, dateeren de onderzoeken van den laatsten tijd, terwijl er menschen gehoord zijn. die reeds geruimen- Lijd ontslagen waren. De beide ambtenaren 'ie op onderzoek zijn uitgezonden hebben al- 2en menschen ontmoet, die tegen den pach- 3i' waren. De menschen die zijn ondervraagd oor den wethouder van sociale zaken, ble- en alle vóór den pachter te zijn. De pach- er heeft er over geklaagd, dat hij te weinig uimte heeft in de garage. Hij heeft weinig ar dïf garage. De heer Stark „Hij betaalt alleen de iichtrekening. (Gelach) De heer ten Broeke (CJH.) acht het gelukkig, dat de wijze waarop B. en W. de zaak naar voren hebben gebracht, hier niet gebruikelijk is. De dag nadat het raadsstuk was verschenen prijkte het in alle bladen. De wijze waarop dit stuk is opgemaakt strekt niet tot eer van de gemeente. De rapporten vindt spreker geenszins objectief. Het is spre ker bekend, dat de pachter- uitstekend voor zijn gasten zorgt en daar komt het maar op aan. De heer Vermeulen (A.R.) sluit zich bij de opmerkingen van de andere sprekers aan Het is nog niet zoo lang geleden, dat we heb ben gehoord, dat we er voor moesten waken, dat de naam onzer gemeente niet in opspraak wordt gebracht en met dit raadsstuk krijgt de naam van onze gemeente weer een tik. We weten heel goed, van welken kant de zaak is opgewaaid. Spreker hoopt dat de meerder heid van het college zich wil houden aan het voorstel van den heer Roelse en de kwestie der voorwaarden gescheiden houden van wat thans aan de orde is. Spreker is door sommige dingen in het raadsstuk zeer getroffen, Het college had on der deze omstandigheden nooit dat onder zoek moeten instellen. Maar spreker wil de meerderheid daarover niet te hard vallen, omdat deze een concessie aan de minderheid heeft willen doen, wellicht terwille van de goede verstandhouding. Het tweede rapport is uitgebracht door een ambtenaar in alge- meenen dienst op verzoek van den burge meester. Als dat zoo is dan heeft de voorzit ter van zijn bevoegdheid als burgemeester misbruik gemaakt en onkosten doen maken buiten wetenschap van het college om. De pensiongast Mr. Kwint, die onaange naamheden met den pachter heeft, heeft mis bruik gemaakt van zijn bevoegdheden als burgemeester. U was van het college de minst geëigende om een onderzoek in te stellen. Als dit had moeten geschieden, was dat de taak van den wethouder van openbare werken ge weest. Het onderzoek is geschied door een gewezen rechercheur. Met al deze dingen wordt de gemeente, de pachter en ook even- tueele volgende pachters getroffen. Spreker zal zijn stem geven aan het voorstel van B. en W. om Velserbeek opnieuw aan den heer v. d. Werf te verpachten minus de voor waarden. Mr. v. d. Flier (S. D. A. P.) meent, dat men de klachten van het personeel niet moet verkleinen. Sprekers fractie staat op het standpunt dat het gewenscht is, dat de ge noemde bepalingen in het contract worden opgenomen. Hij vindt dit niet zulk een on schuldige zaak als de heer Mets meent, Het opnemen van deze bepalingen is noodzakelijk door de werkgevers zelf. De heer Maas (R.K.) zegt, dat sprekers fractie het eens is met de stellingen, in het gemeenteblad door den wethouder van Socia le Aangelegenheden verkondigd. Spreker acht het eveneens gewenscht,'de bepalingen in het contract op te nemen. De voorzitter zegt dat het zijn ge woonte. is dat wat hij als particulier consta teert. nooit in verwarring' brengt met wat hij constateert als burgemeester. De drankwet- overtredingen zijn geconstateerd door de po litie. Spreker heeft als particulier kennis ge kregen van klachten van personeel. In de vacantie heeft hij opnieuw een klacht gekre gen. Hij was toen plaatsvervanger voor den wethouder van sociale zaken en heeft toen een ambtenaar opgedragen, een onderzoek in te stellen. Daarbij kwamen frappante dingen aan het licht. Behandeling van inwonend personeel heeft spreker altijd zeer ernstig ge troffen. En die behandeling liet steeds alles te wenschen over. Het is voor den betrokkene onaangenaam; dat spijt spreker ook, maar het is een openbare zaak. Ook spreker had liever bij den 15en regel opgehouden, maar de waarheid mag gezegd worden. De rapporten zijn niet openbaar geworden, maar de raad moest daar over oordeelen. Spreker blijft bij zijn standpunt dat de behandeling van het personeel inderdaad veel te wenschen over laat. De behandeling der gasten is op het oogenblik niet in het geding. De heer Visser wethouder van Sociale Zaken meent, dat als het personeel onder slechte voorwaarden werkt, de gemeente moet ingrijpen. Uit de raadstukken is al gebleken, dat er een minderheid was. De meerderheid meende, dat de klachten niet van dien aard was, dat men den pachter uit zijn positie moest verdringen. Uit het rapport van den directeur van de Arbeidsbeurs blijkt, dat niet alleen menschen zijn gehoord die ontevreden waren. Na het tweede rapport heeft s-pr. zelf een onderzoek ingesteld. Wat hem daaruit gebleken is geeft hem geen aanleiding om tegen dezen pach ter anders op te treden dan tegen anderen. Maar desondanks meent spreker, dat het principieel gewenscht is, bepalingen omtrent arbeidsvoorwaarden in het contract op te nemen. Op grond van de gegevens heeft spr. zich geen oordeel kunnen vellen over goed of slecht. De heer Dunnebier antwoordt op de vraag van den heer Roelse, of er klachten bij B. en W. zijn ingekomen ontkennend. Spr. acht het toelaatbaar, dat wanneer er klach ten bij den burgemeester komen, deze die laat onderzoeken. Opneming van voorwaar den in het contract voor het loopende jaar acht de heer Dunnebier onnoodig. De verdee ling der garage komt in orde. De heer ten Broeke heeft gevraagd, of de pachter zijn best doet. Voor zoover spreker daarover oor deelen kan, meent hij van wel. De voorzitter heeft gesproken over zijn particuliere en zijn ambtelijke zaken, maar spreker vindt, dat de voorzitter zich wel wat te veel door zijn ge voelens laat drijven. Spreker schroomt den pachter opnieuw te laten huren, want de voorzitter heeft gezegd, dat de pachter het eerste half jaar geen muziekvergunning krijgt, Is de burgemeester wel heelemaal ob jectief en verwart hij zijn particuliere zaken niet te veel met die van den burgemeester" Den heer Roelse heeft de argumentatie van den voorzitter niet bevredigd. Spreker meent in verband met de antecedenten, dat de voorzitter de zaak met het geheele college had moeten bespreken. Hij kan zich niet ont trekken aan de gedachte, dat er rancune in het spel is. De heer Roelse meent, dat zijn voorstellen inzake het contract aangenomen dienen te worden. De heer Bosman is geschrokken van de mededeeling van den heer Dunnebier dat de burgemeester gezegd heeft, dat de pachter de eerste -zes maanden geen vergunning meer van hem krijgt. De heer Vermeulen meent, dat de door den heer Roelse voorgesteld bepaling thans in het contract moet worden opgenomen Spreker herhaalt, dat hij voorzag, dat er een discussie zou komen, die niet verheffend voor de gemeente. Ook spreker heeft het ge voeld als een rancune en daarom krijgt men naar buiten den indruk, dat in onze gemeen te geen recht te verkrijgen is. Het is een AMERIKA'S NIEUWSTE DRIJVENDE BRANDSPUIT kan 45000 liter water per minuut omhbogspuiten. Dezer dagen had op de Delaware te Philadelphia een demonstratie plaats. ernstige fout, dat het tweede rapport is op gemaakt op last van den burgemeester al léén. Vooral met het oog op de dingen die ge beurd waren, was dit onjuist. De voorzitter verklaart met de hand op het hart, dat hij de zaak volkomen objec tief heeft behandeld. Vergunninghouders, die een overtreding hebben begaan worden daar voor gestraft. Van den pachter was het reeds de tweede maal. De kwestie, door den heer Bosman aangesneden is ontstaan door een fout van den exploitant. De exploitatie van Velserbeek is gedurende eenige jaren gebeurd in strijd met de drankwet. Met wat Mr. Kwint constateerde, heeft de burgemeester rekening gehouden. Als spreker de zaak consequent had door-gevoerd zou ook de sociëteit gedu peerd zijn. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. Aangenomen wordt het voorstel tot omleg gen en dempen van een gedeelte beek te Santpoort. Onbcwoonbaarverklaring. Aangezien de eigenaren J. S. van Os te Haarlem c.s. van de woningen Voorplaats 11. 13 en 15 niet hebben voldaan aan de aan schrijving tot het verbeteren van deze wonin gen. stellen B. en W. voor, de onbewoonbaar- verklaring van genoemde woningen uit te spreken en den termijn van ontruming te be palen op zes maanden nadat de tijd tot voor ziening is verstreken of het besluit in beroep zal zijn gehandhaafd. Goedgekeurd. Verzoek om schadevergoeding. B. en W. stellen den Raad voor, afwijzend te beschikken op een verzoek van J. B. Sin- tenie om schadevergoeding wegens geleden schade door de rioleeringswerken. De heer Nijssen, wethouder van finan ciën merkt op, dat de klacht door den heer Sintenie persoonlijk tot hem is gedaan, waar op deze door spr. in het college is gebracht. Het gaat dus niet aan, dat Sintenie met zijn klacht te laat is geweest. De heer Warmenhoven (C.P.) meent, dat hier geen deskundig oordeel is gevallen. Het staat bij spreker vast, dat bij een kuip de mogelijkheid bestaat, dat waterafvloeiing wordt tegengegaan, maar dan moet men na gaan de sterkte van de pompen. Het bewijs is voor spreker niet geleverd, dat wateraf vloeiïng niet is voorgekomen en daarom ver zoekt hij instelling van een deskundige com missie. De heer He ere mans (R,K.) was het, die Sintenie naar den heer Nijssen heeft ver wezen, Hij acht het de juiste weg, dat Sinte nie zich tot een vertrouwensman heeft ge wend. De heer v. d. Kerkhoff (S.D.A.P.) wijst er op, dat de klachten van winkeliers over geleden schade door de rioleering steeds voor kennisgeving werden aangenomen. Als we op deze klacht ingaan, scheppen we een gevaar lijk precedent. Wat zouden we gedaan hebben, indien in derdaad was gebleken, dat er schade door de bemaling was geleden? vraagt de heer Bos man. Spreker meent, dat de gemeente geen schadevergoeding in deze gevallen kan ver- leenen. De heer Dunnebie r, wethouder wijst er op, dat de heer Nijssen den .man den raad had moeten geven, zich tot den Raad te wen den. De menschen, die het werk uitgevoerd hebben, zijn deskundig. De uitvoering is zeer kostbaar geewest, omdat men wilde voorko men, dat er schade geleden werd en spreker meent dat dit volkomen gelukt is. De pompen stonden hoogstens 30 c.M. beneden den bo dem van de rioleering. Het is dus onmogelijk dat de menschen schade hebben geleden. Er zijn dagelijks peilingen gedaan in putten, die langs den weg buiten de kuip zijn gemaakt. En uit het rapport van de peilingen blijkt dal toen men aan het werk was bij de tuinen van den heer Sintenie het water langs den weg hoogstens 50 c.M. is gezakt. De heer Nijssen merkt nog op, dat de heer Sintenie de eenige was, die aard beien langs den weg had staan. Aan de pei lingen hecht spreker weinig waarde. Op de gronden van Sintenie heeft spreker voorheen nog nooit een aardbei slap zien hangen. Het zakken van grondwater is voor een aardbei doodelijk, ook voor het volgende jaar. Spreker is er van overtuigd, dat de aardbeien ver droogd zijn door de rioleering. De heer Vermeulen meent, dat wanneer bewezen is. dat schade geleden is, de Raad moreel verplicht is deze schade te vergoeden. Het voorstel van B. en W. wordt ten slotte aangenomen. Verandering Comitéschool. B. -en W, stellen voor gelden uit de ge meentekas beschikbaar te stellen voor de ver andering van inrichting der Comitéschool te IJmuiden. De verandering betreft in hoofd zaak het verbeteren van privaten en urinoirs en het inrichten van vrijgekomen vertrekken tot leermiddelenkamer en bibliotheekruimte. Het voorstel wordt goedgekeurd. Rondvraag. Bij de rondvraag vraagt de heer Van Warmenhoven (C.P.) of B. en W. al maatregelen hebben genomen in verband met den kolentoeslag. De heer Visser wethouder van Sociale Aangelegenheden zegt, dat juist dezen mor gen bericht gekomen is, dat de kolentoeslag verhoogd is De heer De Groot (lib.) klaagt over het verkeer op den Middenduinerweg, En na het antwoord hierop was het sluiting. FILMVOORSTELLINGEN DER S.O.V. De afdeeling IJmuiden der Spoorweg-Ont houders Vereeniging (S.O.V.) organiseert Za terdagmiddag en Zaterdagavond propa- ganda-filmvoorstellingen in het Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Kalverstraat. De middagvoorstelling is voor kinderen, de avondvoorstelling voor volwassenen. In deze voorstelling zal de heer W. G. L. de Haas uit Utrecht spreken over „Onbewaakte overwe gen". Er worden zoowel propagandistische als andere films vertoond.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1