fogcfe jtetddmeeij te EUWE VERLIEST WEDEROM. Fa.S. LAKENMAN Café BORST Op Donderdag 21 October a.s. Pe Harddraverij op den Zeeweg. Koopen van Vleeschwaren en Worstsoorten NA DE HARDDRAVERIJ KUSLMAN'S LUNCHROOM S GEZELLIG BAL Voor 2e H ANDSCH GOEDEREN timmlea-udam, detedam Zevende partij na 34 zetten opgegeven. OP DE KORTE BAAN AAN DE ZEEWEt ischrïjving van bekende dravers. Komt ;llen naar deze mooie najaarscourse. AANVANG 12 UUR* Castricum. De Castricnmsche Harddraverijvereeniging heeft het prijzenswaardig initiatief genomen om tot besluit van het drafseizoen nog een harddraverij op de korte baan te organiseeren welke morgen, Donderdag 21 October op den Zeeweg te Bakkum zal worden gehouden. Daarin mag wel het bewijs worden gezien dat het bestuur van de vereeniging bestaat uit mannen, die de paardensport een warm hart toedragen. Groote belangstelling voor de paardensport en vooral ook liefde tot het paard in het algemeen zijn voor alles noodig om de vele opofferingen, moeite en zorgen, verbonden aan het organiseeren van' een draverij, te dragen. Alleen insiders kunnen beseffen, hóéveel intensieve arbeid moet wor den verricht, alvorens de starter de eerste twee paarden kan laten vertrekken. Het be stuur van de C. H. V. ziet heel goed in, dat een goed georganiseerde harddraverij nog altijd in staat is veel pubuiek en vooral veel vreemdelingen te trekken. Zoo'n course is der halve werkelijk een algemeen plaatselijk be- belang en een uitstekend middel om nog weer eens de aandacht te vestigen op de schoon heid van Castricum en omgeving. Wil men daartoe in de gelegenheid zijn, dan moet men af en toe iets organiseeren, dat de belang stelling trekt. Daarom ook verdient 'het stre-. ven van de Harddraverij niet alleen de be langstelling van onze plaatsgenooten, maar ook aller daadwerkelijke medewerking. Deze medewerking kan men in de eerste plaats toonen, door zich als lid bij de vereeniging aan te sluiten. De leden toch moeten de vaste kern vor men, waardoor het mogelijk is jaarlijks een draverij te organiseeren, zonder dat de uiteraard groote financieele verantwoorde lijkheid slechts komt ie rusten op de schou ders van slechts enkele ingezetenen, die met het organiseeren van zoo'n sportdag toch ook in de eerste plaats de leuze: „Castricum Voor uit" helpen dienen. Daarom stemt het tot groote voldoening, dat het hoofd onzer, ge meente, burgemeester Sloet, de beteekenis van het werk der harddraverijvereeniging ten volle inziende, aanstonds bereid was als op volger van burgemeester H. Lommen het be schermheerschap der vereeniging te aanvaar den. Dit zal ongetwijfeld voor het bestuur een stimulans zijn, om op den ingeslagen weg te blijven voortgaan en Castricum te be zorgen een bloeiende harddraverijvereeniging. De course. Onder de eigenaren van dravers bestaat voor deze laatste course op de korte baan groote belangstelling. Uit de lijst van inschrij vingen, kan wel worden afgeleid, dat de beste korte baandravers in Bakkum zullen star ten, Hier volgen de inschrijvingen: Sister Bond, Anzolar, Xiphias, Vitesse S. W., Xerxes, Ed- zard, Anna Bradfort's Guy, Uilenspiegel, X Smiling, Quita, Uniform, Glossy Silk, Deter mination, Weidlooper, Zoo Doorlooper, Zus Braun, Welkom en Siem Claudy. De sterkste korte baanpaarden zullen dus Donderdag den strijd aanbinden. Wanneer wij. deze opgave beschouwen, dan Is het wel zeer moeilijk om een winnaar op dezen afstand aan te wijzen. Zus Braun, Weid looper, Sister Bond, Glossy Silk en Siem Claudy behooren tot de kanspaarden al wil dat niet zeggen, dat zij de overige dravers wegcijferen. Determination bijvoorbeeld, die in het begin van het seizoen onwis was en dien wij niet op de korte banen in onze om geving zagen starten, is volstrekt niet kans loos. Zoo Doorlooper is een goed paard, maar zij is wat moeilijk aan den start en dat is op de korte baan als regel funest. Maar wat bij voorbeeld te zeggen van Xiphias, X Smiling en Uniform. Ook deze paarden zijn tot goede verrichtingen in staat, het hangt er maar van af, hoe zij in de course staan. De loting, die Donderdagmorgen te 9 uur in café Borst plaats vindt, zal veel kunnen ophelderen. Wanneer Weidlooper goed in de course staat en i.vast" blijft, dus werkelijk blijft draven, geven wij De Vlieger met dit paard van voor treffelijk draversbloed een goede kans. Quita s het heele seizoen al zeer onwis. De merrie l!Jdt aan een overvloed van temperament en Wj gelooven niet, dat dit in Bakkum tot de juiste proporties teruggebracht zal zijn. Dan treft ons nog de inschrijving van Anna Bradforst's Guy. Dit paard is korten tijd mtgesloten 'geweest van de draverijen. De hengst was volkomen onhandelbaar en leverde met alleen voor zijn rijders, maar ook voor het publiek (gevaar op. Zijn tegenwoordige Pikeur, de heer Broersma kan blijkbaar beter hiet hem opschieten en onder vorwaarde, hat hij den hengst rijdt, is voor Anna Brad- fort weer startvergunning verleend. Wan eer hij loopen wil is er geen paard, dat hem houden kan. Al met al belooft de draverij te Bakkum een interessant verloop te hebben. Met het ®°g op de vroeg invallende duisternis wordt reods te 12 uur begonnen. Het starten ge schiedt achter de linten op het automatisch" sjartsysteem Ferré. Starter is de heer Klaar Hoek. j De winnaar van deze course zal volgens ons gezocht moeten worden uit Zus Braun. weidlooper, Uniform en Sister Bond. Zus Braun lijkt ons favoriete met Weidlooper voor ae-Plaats, of omgekeerd. Na afloop van de harddraverij zal burge meester Sloet in café-Borst de prijzen uit reiken. Wanneer het weer nu maar wil meewerken belooft het Donderdag een mooie sportdag te worden. Het bestuur van de Castricumsche Harddraverijvereeniging verdient, dat de door haar georganiseerde najaarsdraverij door een grot aantal toeschouwers wordt bijgewoond. Executies in het Russische Verre Oosten. MOSKOU, l"9 October (D.N.B.) Naar een te Chabarowsk verschijnend blad meldt, zijn bij een nieuw monster proces voor het hoog militair ge rechtshof te Swobodnoje (Verre Oos ten) 24 spoorwegbeambten, die ver dacht werden van sabotage, hoog verraad, terroristische actie en van spionnage ten gunste van Japan, ter dood veroordeeld. Het vonnis is reeds voltrokken. Kabinetscrisis in Luxemburg. LUXEMBURG, 19 October (Belga). De Groot Hertogin heeft het aftreden 'van de regeeririg-Bech aanvaard. Het verzoek om ontslag was ingediend in verband met den uitslag der ver kiezingen. De Groot-Hertogin heeft Bech be last met de vorming van een nieuw ministerie. De inhraak in de Groote Houtstraat. Vonnissen van het Amsterdamsche Gerechtshof. HAARLEM Dinsdag. AMSTERDAM, 19 October. Het gerechtshof veroordeelde vandaag twee Amsterdamsche kooplieden N. B. en J. W. V., die Zondagochtend 28 Februari in een winkel in de Groote Houtstraat te Haarlem hebben inge broken en f 1350 hebben gestolen, ieder tot een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek van vier maan den voorarrest. De schoonzoon van den bestolene, die de noodige inlichtingen aan beide beruchte recidivisten had gegeven, hoorde zich tot twee jaar met aftrek van zes maanden voorarrest veroor- deelen. De rechtbank te Haarlem had de twee in brekers eveneens tot drie jaar met aftrek van voorloopige hechtenis veroordeeld. De schoonzoon, die bekende, was er toen af gekomen met een straf van een jaar. De Of ficier kwam evenals de verdachten in hoo- ger beroep. De beide Amsterdammers bleven hardnek kig ontkennen, hoewel de getuigenverklarin gen niets aan duidelijkheid overlieten. Bij het uitspreken van het arrest betuigde verd. B, nogmaals met klem zijn onschuld. Zijn medeverdachte echter deed ijlings afstand van cassatie. doet U bij voorkeur bij een vakkundig adres. U bent dan verzekerd van PRIMA KWALI TEIT. Dit adres voor BAKKUM is v. OLDENBARNEVEIDTWEG 22 - Telef. 210 Vergelijkt onze prijzen. WORSTVERKOOP OP DE DRAVERIJBAAN MARKT BODEGRAVEN. Aangevoerd 286 partijen Goudsche kaas, waaronder alle met rijksmerk, totaal 12870 stuks, wegende 115.839 K.G. Prijs met R.M., le soort 30—31'. 2e soort 2729. Handel matig. PURMEREND, 19 October 1937. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 18 par tijen, wegende 45.000 K.G. Handel matig. Hoogste prijs f 24,50. Kleine Boeren f 11—f 25 per 100 kilo met Rijksmerk. Boter 598 1,45—1,50 per K.G. Wei- boter 1,431,47 per K.G. Runderen, totaal 441 stuks. Vette koeien 290 5666 per K.G. Gelde koeien 95 160—200 per stuk. Melk koeien 29 180—280 per stuk. Stieren 17 50—60 per K.G. Paarden 17 90160 per stuk. Vette kalveren 83 30—60 per K.G. Nuchtere kalve ren voor de slacht 219 816 per stuk. Vette varkens voor de slacht 261 5658 per K.G. Magere varkens 41 22—34 per stuk. Biggen 329 1522 per stuk. Schapen 1077 1634 per stuk. Bokken 57 4—13 per stuk. Kipeieren 55,40 per 100 stuks. Eendeieren 2,30 per 100 stuks Piepkuikens 2400 0,600,67Vb per K.G. Oude kippen en hanen 7500 0,30—0,40 per K.G. Konijnen 0,30—1,50 per stuk. Eenden 1600 0,30—0,40 per stuk. Duiven 0,40 per paar. natuurlijk naar v. d. MIJLEWEG. GEZELLIG DANSEN MUZIEK THE RED JACKERS. Vrij entree. BEZOEKT TIJDENS DE HARDDRAVERIJ TE BAKKUM Goede consumptie - Billijke prijzen. NA AFLOOP DER PRIJSUITREIKING vindt U een VERTROUWD ADRES bij E. JAGER - v. Olcïenbarneveldtweg 20 TAFELS, STOELEN en KASTEN, nog eenige in goeden staat zijnde KACHELS aangeboden. NAAIMACHINES en PENDULESTELLEN. Vraagt naar ons mooi oud Koper en Tinwerk. SCHAAK WERELDKAMPIOENSCHAP In de Diergaarde te Rotterdam begon Dins-' dagavond zes uur de zevende partij van de match EuweAljechin om het wereldkam pioenschap schaken. Het verslag van Lod. Prins voor het A. N. P. is als volgt: Wit: Dr. M. Euwe. Zwart: Dr. A. Aljechin. 1. d2d4 d7—d5 2. c2c4 c7c6 3. Pgl—f3 Pg8—f6 4. PblC3 d5xc4 5. a2—a4 Lc8—f5 6. e2e3 Waarmede de wereldkampioen klaarblijke lijk te kennen geeft, dat hij eenerzijds thans weliswaar overtuigd is van de onvoldoende kracht der voortzetting 6. Pe5 (en wel ver moedelijk op grond van het tweemaal door hemzelf gekozen antwoord 6e6), doch anderzijds in de waarde van afgegraasde ge bieden nog het volste vertrouwen stelt. Te gen den tekstzet, die o.a. ook in de match EuweFlohr (1932) toepassing vond, placht Dr. Lasker 6Pa6, eventueel gevolgd door P-b4, aan te bevelen. Doch voor zulke zet ten is Aljechin te ongeduldig. Zijn stijl wordt o.a. getypeerd, door het streven naar zoo-ef fectief mogelijke tegen-acties en vooral in de Van strijdlust overvolle parthen van deze matches komt deze karaktertrek met al de voor- en nadeelen van dien uitstekend tot zijn recht. 6e7e6 7. Lflxc4 Pb8—d7 8. 0—0 Lf8—d6 Heeft Aljechin dezen variant bestudeerd of acht hij zijn twee a drie successen (tweede, derde en zesde partij) in deze match voldoen de aanleiding om de vroegere uitdagende tactiek weer op te nemen? Zwart zal op den duur e3e4 niet kunnen verhinderen en in dit verband beteekent een looper op d6 extra risico, daar nu ook met de eventueele vork e4e5 rekening met worden gehouden. Doch zetten als 8Le7 roepen geen nieuwe spanning in het leven en worden dus a priori door den oud-wereldkampioen verworpen. 9. Ddle2 Pf6—e4 Een degelijken indruk kan men van zulk een strijdmethode niet verwachten, doch dit is ook wel nauwelijks haar bedoeling. Met kunst- en vliegwerk moet Wit's dreiging e4 zoo lang worden verhinderd, totdat Zwart al thans zijn koning in veiligheid heeft kunnen brengen door de rochade. Vandaar de tekst zet, waardoor Wit's overwicht in het centrum slechts wordt vergroot. Overigens faalde 9. e5 op 10. e4! Lg6, 11. De5:, Pe5:, 12. Pe5:, Le5,. 13. f4 met geweldige stelling Lc3:? Bc3:, Le4:, La3! enz. 10. Pc3xe4 Lf5xe4 11. Pf3d2 Le4g6 12. e3—e4 Ld6-c7 Met dezen zet, die de d-lijn ontruimt, be houdt Zwart zich de mogelijkheid voor, pion d4 onder schot te nemen, eventueel in com binatie met Lc7b6 .Onder omstandigheden zou Zwart zich bijv. met Pb6 (aanval op d4) en Pc4: het looperspaar kunnen verschaffen. Vandaar: 13. Lc4b3 0—0 14. f2—f4?! De allerscherpste en tegelijkertijd dus fei telijk de meest riskante voortzetting: Wit laat zijn d-pion in den steek om zijn overwicht in het centrum zoo spoedig mogelijk tot gelding te brengen. Er dreigt natuurlijk f5 met stuk- winst. Als „rustige" voortzetting kwam dadelijk Lc2 in aanmerking, ten einde Pf6 met Pb3 eventueel gevolgd door Tdl te beantwoorden. Maar rustige voortzettingen staan nu een maal bij geen der beide kampioenen op het programma! Intusschen Wit's achterstand in ontwikkeling is niet in staat, veel ver trouwen in te boezemen. 14Pd7—f6 Pareert de dreiging (f5, Lh5) en observeert e4, zoodat de tegelijkertijd aangevallen pion d4 niet meer kan worden gedekt (De3?, Lb6). 15. Lb3c2 Dd8xd4 4- 16. Kgl—hl Dd4b4 Deze zet maakt geen bemoedigenden in druk, is echter de zeer listige inleiding van een diepberekenden tegenaanval. Door di dame van d4 weg te spelen en toch e4 onder schot te houden, belet Zwart Pd2b3 en op g2g4 heeft hij een even eenvoudigen als doeltreffenden zet in petto. Op het plausibele 16Lh5 staat Zwart na Pf3 spoedig voor problemen, daar hij vroeg of laat door ruil op f3 Wit's aanvals- kansen zal moeten vergrooten. 17. g2g4 ta8d8 De pointe. In het vooruitzicht van ten minste drie pionnen voor het te verliezen stuk doet de uitdager thans zelf een greep naar het offensief, daartoe uitgelokt door Wit's ontwikkelingstekort, alsmede de vele zwakten in zijn stelling. 18. f4—f5 Wit heeft niet beter: na 18. g5, Ph5, 19. f5, Ef5:, 20. Ef5:, Dh4! (dreigt Pg3 21. Pf3: Pg3 22. Kg2, Pe2:, 23. Ph4:( Lh5 zou hij voor den minus-pion geen enkele compensa tie hebben. 18e6xf5 19. e4xf5 Tf8e8 In strategisch opzicht heeft Zwart ongetwij feld gezegevierd. Ware het niet, dat hij een stuk moet verliezen, dan zou men zelfs van een ideale stelling kunnen spreken. Op 20. Dc4 zou nu kunnen volgen 20 Td2!21. Db4:, Th2: 22. Kgl, Te2 en Zwart bereikt ten minste remise. Trouwens ook het eenvoudige dc4:, Pc4, Te2 is reeds onaange naam genoeg voor Wit. 20. De 2g2 Db4xg4 Met 20Pg4:, 21 fg6:, hg6:, 22. Pe4, Ph2: kon Zwart nog een vierden pion winnen, maar de situatie na 23. Ld-2, Dc4 (Db2:? Lc3), 24. Tfcl is dan verre van duidelijk. 21. f5xg6 h7xg6 22. Lc2—dl; Thans is echter ook de wereldkampioen op zijn qui vivi; hij weet door controle der be langrijkste strategische punten het ergste ge vaar te keeren. Natuurlijk niet 22. Dg4:, want ,dan zou. inderdaad zonder compensatie een vierde pion verloren gaan (Pg4:, Lb3, Te2!. Wel heeft de tekstzet het bezwaar, dat de verbinding der witte torens nog langer wordt uitgesteld. 22Dg4xg2 23. Khlxg2 Td8d4 Een buitengewoon sterke zet, waarmede de witte zwakten opniew worden geaccentueerd. Er dreigt oa.. eenvoudig Ted8, Tf2, Pe4. 24. Pd2—f3 Te4g4 25. Kg2h3 Waarom kruipt de wereldkampioen in het hol van den leeuw? Khl schijnt aanmerke lijk minder bezwaarlijk te zijn. 2 5Te8—d8 26. Lel—g5 Dreigt Lf6: en Kg4: 2 6Tg4—b4 27. Lg5d2 Tb4e4 Anders komt de toren danig in den knel (Tb2:, Lc3). 28. Ldl—b3? Een onbegrijpelijke vergissing, die dadelijk de partij kost. Er dregde niets in het bijzon der, dus Wit had in geen geval den toren op e2 mogen toelaten. Na 28. Ta3 was zijn stel ling nog verre van hopeloos^ 28Te4e2 Beslissend, want er dreigt, behalve Td2 ook Td3. 29. Ld2c3 Td8d3 Dreigt Th2: mat. 30. Kh3—h4 Td3xf3! 31. Tflxf3 Te2xh2 32. Tf3—h3 Kg5, dan Thö mat. 32g6g5 33. Kh4xg5 Th2xh3 Dreigt opnieuw mat (door Th5). Dit is het einde. 34. Lb3—dl Pf6e4 Wit geeft op. Een spannende partij, die jammer genoeg als een nachtkaars uitgaat. De eindstand luidt: gisteravond beïnvloedde? Men mag gerust zeggen, dat hij deze partij niet alleen verre be neden zijn kracht heeft gespeeld, maar dat bovendien van zijn typeerende tactiek in het geheel niets te bemerken was. Het in den steek laten van een pion ten behoeve van een zeer twijfelachtig initiatief (opening; Slavisch), later, na een episode van hardnekkig verdedi gen, opnieuw het nemen van onnoodig risico (25. K.h3) en ten slotte een volkomen „Zu- sammenbruch" op den 28sten zet het was alles hoogst sensationeel. Voor Aljechin niets dan lof ditmaal. Het manoeuvreeren met lichte stukken is altijd zijn grootste kracht geweest en zijn prestatie in deze partij doet onwillekeurig denken aan die in partij no. 2. Met de partij van gisteravond heeft de match een geheel ander aanzien gekregen. Voor onzen kampioen is het allernoodigste, dat hij zonder verwijl zijn zelfvertrouwen te rugvindt. De achtste partij De achtste partij wordt a.s. Donderdag avond te half zeven in de Stadsgehoorzaal te Leiden gespeeld. S. Reshevsky. Aljechin heeft nu 4 en Euwe 3 punten Nabeschouwing. Zoo langzamerhand begint het tot ons door te dringen, waarom de geheele schaakwereld voortdurend spreekt van de nek-aan-nek-race EuweAljechin: het publiek gelooft eenvou dig, zich op de renbaan te bevinden! Eigenlijk moet het verwondering wekken, dat het tot dusverre nog niet tot uitbarstingen als ,Hup, Euwe!" en dergelijke is gekomen. Want voor waar, dit rumoer gaat de grenzen der beleefd heid te buiten. Wij meenden, dat de accoustiek in de Concertzaal te Haarlem oorzaak was van het leven tijdens de zesde partij, doch we moeten thans helaas tot de slotsom komen, dat het publiek eenvoudig niet schijnt te be seffen, dat rust een der belangrijkste voor waarden voor een ernstige schaakpartij is. Wij hopen, dat deze welgemeende critiek haar uit werking op toekomstige bezoekers niet moge missen. Ongetwijfeld verkeert een ieder in groote spanning, doch dit mag vooral niet op hinder lijke wijze tot uiting worden gebracht. Was het de onrustige omgeving, die Euwe Een gecompliceerde partij. De opening van de partij was een Slavische Verdediging met den „e2—e3 "-variant. Tot den twaalfden zet was de partij dezelfde als die tusschen Euwe en Bogoljubow te Bern in 1932. In deze partij speelde Euwe e3-e4 op den twaalfden zet in plaats van f2—f4. Deze vernieuwing schijnt geen verbetering te zijn. Op den veertienden zet maakt Euwe een kleinen blunder (een aan valsspeler als mijn landgenoot Frank Marshall zou zoo iets een offer genoemd hebben) en verloor een pion, waardoor hij eenige aanvalskansen verwierf. Dr. Aljechin beantwoordde deze beleefd heid met het offeren van een stuk, waarvoor hij drie pionnen verkreeg en een goede stel ling. Het middenspel was bij uitstek gecompli ceerd en bijzonder interessant. Dr. Aljechin was in grootschen vorm en speelde het mid denspel in de perfectie en vol brio. De we reldkampioen verdedigde zich uitmuntend, in aanmerking genomen, dat hij in een moeilijke positie geraakt was en misschien slechter stond, doch op den 28sten zet maakte hij een blunder en toen was de partij hopeloos verlo ren. Voer het publiek was de partij uitermate boeiend en spannend. De partij in vogelvlucht. De volgende zetten geven mij aanleiding tot commentaar: 13. Lc4b3. Hier is misschien beter 13. Lc4d3, want wit kan dan, indien zwart met Pd7f6 de ko- ninginnepion aanvalt, deze verdedigen door Pd2b3 te spelen en toch in staat zijn even tueel met f 2—f4 te vervolgen, doch dit idee zou beter te vervolgen zijn, indien de stuk ken meer ontwikkeld waren. Dadelijk 13. f2-'1 was niet goed voor wit wegens 13. Pd7b6; 14. f4f5, Dd8xd415. Kgl—hl, Pb6xc4; 16. Pd2xc4, Lg6—h5 en zwart staat iets beter. 14. f2—f4. Deze zet geeft een pion op, waarvoor wit een positioneel voordeel verkrijgt, welk voor deel mij echter geen voldoende compensatie schijnt. Solider en wellicht beter ware hier 14. Lb3—c2, waardoor de koningspion be schermd wordt en indien zwart de damepion aanvalt door Pd7—f6 of b6 kan wit deze ver dedigen door Pd2b3. 17. g2g4. Deze zet is in harmonie met het offeren van den pion. Indien wit van plan is een aanval op te bouwen, dan dient dit onmiddel lijk te geschieden voordat zwart kans heeft zijn torens te ontwikkelen. Het is moeilijk^ te voorzien of deze aanval gezond is. Mijns in ziens moet dit betwijfeld worden. 17. Ta8d8. Een interessante zet. Zwart offert een stuk, waarvoor hij goede aanvalsmogelijkheden verkrijgt. Indien wit het stuk niet aanneemt en in plaats daarvan speelt 14. g'G-gö, zoo speelt zwart Lg6h5; 19. De2c4, Db4xc4; 20. Pd2xc4, Lh5—e2 en wint. Indien 19. De2—g2, Pf6g'4; 20. Pd2f3, Lc5b6 en zwart staat beter. 27. Lg5d2? Wit verzuimt hier de gelegenheid om het sterke paard te elimineeren. Hier was betef 27. Lg5xf6, g7xf6; 28. b2—b3, Td8—d3; 29. Tal» a2 en wit staat goed. Jean Balten te Batavia. Tijdens haar recnrdr»np-ing Australië— Engeland. BATAVIA, 19 October (Aneta-ANP.) Te kwart voor vijf in den middag kwam Jean Ratten, de bekende vliegster. die een record- ooging doet voor den afstand Australië— Engeland, op het vliegveld Tjililitan te Ba tavia aan.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3