BEVERWIJK DE NIEUWE BIOSCOOPPROGRAMMA'S. „Ching-Ching' Een scène uit de Shirley Temple-film „Ching Ching". (Luxor Theater, Beverwijk.) Van Vrijdag af vertoont het Luxor Theater als hoofdfilm .,Ching-Ching", met de 8-jarige filmster Shirley Temple en Robert Young in de hoofdrollen. Dr. Kruikshank krijgt den welgemeenden raad, met vrouw en kind te vluchten, eer het oproer het distriet van San-Chow heeft bereikt. Maar dr. Kruikshank en zijn vrouw weigeren hun post te verlaten. Zij beroepen zich op hun plicht en hun principes en zij zullen kalm afwachten, wat er ook van komt. De kleine Ching-Ching is hun aangenomen dochtertje, het kind van een anderen zende ling, die al vroeger op droevige wijze om het leven gekomen is. Trouwe vrienden wachten het antwoord van zendeling Kruikshank niet af, maar laten Ching-Ching vluchten naar Sjanghai. Ching-Ching komt wel in Sjanghai aan, maar niet op het adres dat men voor haar bestemd heeft en zij zwerft in haar eentje door de enorme stad. En daar ontmoet zij Tommy Randall. Tommy kent geen woord Chineesch en zooiets is vrij lastig in China. Maar gelukkig ontmoet hij Ching-Ching en die kent het wel en dat is erg nuttig en mak kelijk en dit tweetal wordt dus dik bevriend Ching-Ching verstopt zich in een bergruimte van Tommy's auto, die aan boord van een schip wordt geheeschen, dat Tommy weer naar Amerika moet terugbrengen. Aan boord bleek ook een meisje te zijn, Susan Parker, en Tommy werd hevig verliefd. Maar Susan denkt daar niet over, omdat zij al verloofd was. Toen Susan echter haar engagement had afgemaakt, kreeg Tommy een idee: trouwer met haar en Ching-Ching adopteeren. En als Susan misschien niet genoeg van hem hield, wilde hij meteen weer scheiden alleen moor omdat Ching dan niet in een weeshuis hoefde Zij stemde hierin toe en de kapitein verbond hen in den echt. En zoo kreeg Ching- Ching dan weer een vader en moeder. Voor deze film zijn verscheidene nieuwe songs door Broadway's populaire componisten Mack Gordon en Harry Revel gecomponeerd. De meeste schlagers worden ten gehoore gebracht door de kleine hoofdvertolkster, Bhirley Temple, doch bovendien krijgen Alice Faye, Robert Young en zelfs Arthur Treachter gelegenheid hun zangtalenten te demon- streeren. Alice Faye bekoort het publiek door haar gevoelige weergave, terwijl de wijze, waarop Arthur Treacher zijn stem in dienst van de edele zangkunst stelt den toehoorder een mo ment van groote vroolijkheid biedt. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond dF muziek-film „Bruiloft in Waikiki", met den bekenden crooner Bing Crosly in de hoofd rol. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Onder groote belangstelling heeft het echtpaar Half—Buter, wonende aan den Heemskerkerweg zijn gouden huwelijksfeest gevoerd. Voor de woning van het bruidspaar was een fraaie eerepoort opgericht. Des avonds brachten de beide plaatselijke muziekcorpsen het gouden paar de gebrui kelijke serenade. Vooral van de zijde der buurtbewoners werd daarvoor groote belang stelling getoond. TOONEELAVOND VAN DEN FABRIEKS- ARBEIDERSBOND. Zooals wij reeds berichtten hebben de af- deelingen Beverwijk en Velsen van de Neder- landsche Vereeniging voor fabrieksarbeiders een tooneelavond georganiseerd. Op Donderdag 28 October zal het gezelschap „De Jonge Spelers" onder leiding van Ben Groeneveld in het Luxor Theater een opvoe ring geven van het tooneelspel „Kromme Lin- dert", bewerkt naar den gelijknamigen roman van A. M. de Jong. De heer K. de Jonge, voorzitter van het hoofdbestuur zal dien avond een rede houden. VERGADERING VAN DE S.D.A.P. De plaatselijke afdeeling van de S.D.A.P. heeft in het Witte Kruisgebouw een ledenver gadering gehouden, waarin candidaat werden gesteld voor het gewestelijk bestuur mevr. BarbiersSeelemijer en de heeren W. A. de Bello, L. Bouma, J. van Boekhoven, P. J. Joore, D. Lopes Dids. M. A. Reinalda en W. F. Visser. Voor den Partijraad werden candidaat ge steld de heeren S. P. Doek, W. van Dok, D. Lopes Dids en C. Thomassen. Pijpmarathon. (In een Duitsch dorpje is een wedstrijd in het lang pijpen roo- Jcen gehouden. De winnaar dampte 50 uren onafgebroken door). Men kent wedstrijden in 't rooken, Maar nog niet, wie 't langste kon, Wat ons net nog had ontbroken, Is de rookers-marathon. Er 's door aardsche stervelingen. Toch al heel wat geks bedacht, Dat is tusschen al die dingen. Dwaasheid tot de n-demacht. Vijftig uren heeft de winnaar Stug maar door zijn.pijp gerookt, Is het heusch een toeback-minnaar, Die dat prijsvuur heeft gestookt? Vijftig uren zonder slapen. Zonder rusten, steeds „aan trek", Is de mensch daarvoor geschapen? Is dat nou niet al te gek? Ja. die pijpgast is een dwaze, Iedere normale man. Heeft na enkle uren blazen, Zeker lang tabak ervan. Als die droeve ridder van de Duitsche pijpgebeurtenis Zelf gauw in de pijp gaat branden, Weet hij wat de oorzaak is. P. GASUS. DE LAATSTE DAG VAN DE TENTOON STELLING „KENNEMERLAND". Ook op den laatsten dag van haar openstel ling heeft de tentoonstelling „Kennemerland" nog veel bezoek getrokken. Reeds des middags heersehte op de expositie groote bedrijvigheid, voor een groot deel ook veroorzaakt door de jeugd, die van heinde en verre was komen opdagen, om in de cabaret zaal de vertooningen van Herma's Oud-Hol- landsche poppenkast bij te wonen. Deze voor stellingen oogstten een enorm succes. De kin deren leefden geheel mee met de lotgevallen van den jongen, die zoo kon jokken en het ontbrak den heer Smits ook niet aan luid ruchtige medewerking. Des avonds traden in het cabaret op Eline Pisuise en Paul Ostra, die er de gezellige stem ming wel wisten in te brengen. Toen eenmaal het sluitingsuur had ge slagen vereenigden de standhouders benevens een aantal genoodigden zich in de bovenzaal en spoedig vierde de feestvreugde hier hoogtij. De presidente van de Vereeniging van Huis vrouwen. mevr. A. A. Moensv. d. Veen sprak een woord van lof over de prettige samen werking met de standhouders. Zij stelde het zeer op prijs, dat zij zich zoo goed naar de aanwijzingen van den organisator, den heer v. d. Burg hebben geschikt Mevr. Moens hoopte, dat de reclame, die gemaakt kon worden onder de 8000 bezoekers, die de stands passeerden, voor de standhou ders rijke vruchten zou afwerpen. Met deze enkele woorden verklaarde zij de tentoonstel ling voor gesloten. Mevr. Spits huldigde namens 't bestuur van de afdeeling de onvermoeid werkende presi dente met eenige vriendelijke woorden en met een fraai bloemstuk. Namens de standhouders sprak de heer Zee man woorden van hulde tot het afdeelings- bestuur en in het bijzonder tot de presidente. Spr. bood mevr. Moens een kussen en bloemen aan. Mej. Tini v. d. Schroef had eveneens van de standhouders een bloemenhulde in ont vangst te nemen. De heer Blom dankte namens de standhou ders den organisator, den heer v. d. Burg i voor zijn tactisch optreden en vooral voor de vlotte organisatie. Hij bood hem als blijk van waardeering een vulpen aan. De heer v. d. Burg dankte voor deze vrien delijke attentie en betrok in zijn dankwoord ook het afdeelingsbestuur voor de vlotte sa menwerking. Nog vele uren bleef het gezelschap op pret tige wijze bijeen. Eline Pisuisse en Paul Ostra oogstten groot succes met hun liedjes en voor het overige zorgde Roemer's Band er voor. dat de feestvreugde tot diep in den nacht voortduurde. Zoowel de afdeeling van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen als de organisator, de heer v. d. Burg kunnen met voldoening op hun arbeid terugzien. De tentoonstelling „Kenne merland" mag zeker goed geslaagd heeten. WINTERLEZINGEN VAN HET NUT. Het Departement Beverwijk en Omstreken van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen zal op Donderdag 4 November het nieuwe sei zoen openen met een filmavond, waarop de film over het leven en werken van Louis Pas teur zal worden vertoond. Ds. J. D. van Calcar zal de film toelichten. Op Donderdag 25 November houdt Dr. W. G. N. v. d. Sleen een lezing met lichtbeelden over zijn laatste reis naar Afrika. Voorts vermeldt het programma nog een Vondel-herdenkingsavond op Donderdag 20 Januari met Paul Huf als inleider en decla mator en tenslotte op Donderdag 17 Februari vertooning van het filmwerk „Toendra", toe gelicht door Ds. J. D. van Calcar. Alle bijeenkomsten vinden plaats in het Kennemer Theater. fVEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Prijsnoteering: Waschpeen per K.G. 25 Spinazie per kist 30—45 Sla per kist 3545 Postelein 3245 Andijvie per kist 1220 Wortelen per bos 36 Raapstelen per bos V/z2 Peterselie per bos 12 Selderie per bos 12 Prei per bos V/z3 Bloemkool le per stuk 78 Bloemkool 2e per stuk 24 Tomaten per K.G. 414 Uien per K.G. 57 Witlof per K.G. 8 Spruiten per K.G. 813 Wortelen per K.G. 1—2 Kassnijboonen per K.G. 1224 Dikke boonen per K.G. 1026 Pronkboonen per K.G. 35,50 Nero per K.G. 1213 Knollen per stuk 23 Komkommers per stuk 24 Roode kool per stuk 3 Gele kool per stuk 23 Groene kool per stuk 24 Aardbeien per doosje 35. Appelen per K.G. 612 Peren per K.G. 610 Druiven per K.G. 1820 MANDOLINECLUB „ORPHEUS". De Christelijke Mandolineclub „Orpheus", directeur de heer W. van der Kamp, zal op Maandag 1 November en Donderdag 4 No vember medewerking verleengn aan feestver- gaderingen van Christelijke Jongemannen- vereenigingen te Velsen en IJmuiden-Oost. CASTRICUM Het nieuwe programma van het Corso Theater. „De mijnen van koning Salomo" Het Corso Theater vertoont deze week als hoofdnummer „De mijnen van koning Salo mo", naar het bekende boek van Rider Hag gard. De beroemde negerzanger Paul Robeson en Roland Young spelen in deze spannende rolprent de hoofdrollen. Het dagboek van Allan Quartermain, een jager, die in Afrika vele reizen gemaakt heeft, verhaalt ons, van den tijd, dat in Zuid-Afrika voor het eerst diamanten gevonden werden. Vele gelukzoekers trachtten daar een fortuin te vinden, maar deze pogingen mislukten vaak. De film begint met een voorbeeld hiervan. Patrick O'Brien en zijn dochter Kathy zijn ten einde raad. Zij besluiten om naar de kust te gaan en daar hun geluk te beproeven. Zij ontmoeten Allan Quartermain en weten hem te vermurwen, dat zij mee mogen rijden. Den volgenden morgen is O'Brien verdwe nen op zoek naar de mijnen. Daar Quarter main ondanks Kathy's smeekbeden weigert om haar vader achterna te gaan, neemt zij Quartermain's wagen en gaat, vergezeld van Umbopa, haar vader zoeken. Dit doet Quarter main besluiten om met zijn cliënten Good en Henry Curtis Kathy achterna te gaan, die zij al spoedig hebben ingehaald. Tezamen gaan zij dan op zoek naar Kathy's vader. Paul Robeson VEREENIGING VOOR CHR. UITGEBREID LAGER ONDERWIJS. Maandagavond vergadert in het schoolge bouw aan de Duinwijklaan de Vereeniging voor Christelijk Uitgebreid Lager Onderwijs. In deze bijeenkomst zal afscheid worden ge nomen van hen, die met goed gevolg examen hebben afgelegd. Tevens zal aan hen 't gebrui kelijke aandenken worden uitgereikt. Daarna worden de huishoudelijke zaken be handeld, waarvoor de agenda luidt: rapport van de commissie tot nazien van de boeken van den penningmeester, benoeming van deze commissie en vaststelling der begrooting voor 1938. Zij vallen in handen der Zoeloes, wier kraal den ingang van de mijnen beschermt. Umbopa deelt hun mede dat hij hun rechtmatige ko ning is, daar zijn vader door den" tegenwoordi- gen koning Twala vermoord is. Tijdens de ge bruikelijke bijeenkomst der Zoeloes, waarbij een oude vrouw Gagool, de tooverdokter, de kwade geesten aanwijst, die dan onmiddellijk gedood worden, loopen Quartermain en zijn lot genooten ernstig gevaar hetzelfde lot te on dergaan. Het toeval helpt het kleine gezelschap echter en de inboorlingen kiezen hierna de zijde van Umbopa. Inmiddels heeft Twala bondgenooten ge zocht bij bevriende stammen en er ontwikkelt zich een verschrikkelijke strijd, waaruit ten slotte Umbopa zegevierend te voorschijn komt. Het gezelschap volgt Kathy de mijn in, waar ze haar vader vinden, die daar gevangen wordt gehouden. Dan echter blokkeert Gagool den ingang van de mijn met een groote rolsteen en men ls gevangen. Met hulp van Umbopa gelukt het dan te ontsnappen. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond: „De tante van Charley". In deze dolle klucht spelen Paul Kemp en Fritz Rasp de hoofd rollen. VEILING „ONS BELANG". Dubbele boonen per k.g. 1014. Snijboonen per k.g. 1420. Rentegevers per k.g. 1016. Pronkboonen per k.g. 34. Spruiten per k.g. 713. Roode kool per k.g. 46. Groene kool per k.g. 23. Tomaten A per 100 pond 2.703,00. Tomaten B per 100 pond 2.002.25. Sla per kist 2030. Andijvie per kist 1020. NIEUWE ZAAK GEOPEND. De heer E. Jager heeft in het perceel Van Oldenbarneveldweg 20 een zaak geopend in tweede-handsch goederen. Behalve vele meu belen heeft de heer Jager in zijn zaak ook een collectie mooi oud koper en tinwerk. HEEMSKERK SPELDJESDAG. Op het feest van Christus Koningschap op Zondag 31 October wordt op initiatief van den R.K. Vrouwenbond een speldjesdag ge houden. De baten zijn voor liefdadige onder afdelingen van den Vrouwenbond. ZACHT NAJAARSWEER. Bij een woning aan den Tolweg staat voor de tweede maal in dit jaar een gouden regen to bloei. WIJK AAN ZEE Puttenniisère te Wijk aan Zee. Een onhoudbare toestand. De overlast, welke de Wijk aan Zeeërs on dervinden wegens het niet tijdig ledigen der beerputten wordt zoo langzamerhand ondra gelijk. Een en ander schijnt zijn oorzaak te moeten vinden in een versleten mo tor der zuiginstallatie en een verloopen con tract met den heer Durge. De bewoners zijn thans zelf gedoemd de putten leeg te halen, hetgeen vooral vele bezwaren oplevert, wanneer meer perceelen op één put aangesloten zijn. Het is onbegrijpelijk dat de betrokken in stanties noch het verslijten van een onder deelsder zuiginstallatie noch het afloopen van het contract hebben kunnen voorzien. Men vraagt zich af, hoe lang deze toestand nog voort zal duren, alvorens van hoogerhand ingegrepen wordt. Het is de wensch van alle dorpsgenooten, dat aan deze achterlijke onhygiënische toe standen spoedig een einde zal komen en dat deze niet tot 1 Januari 1938 zullen voort duren FILMVOORSTELLING NIET DOORGEGAAN. De filmvoorstelling van de Ned. Leerfilm Centrale te Haarlem, welke gisteravond in café „Sonnevanck" gegeven zou worden, werd tot later datum uitgesteld DE TWEEDE RIOLEERING. Naar wij vernemen zal de aanleg van het tweede riool, hetwelk van pension „De Goe de" via het Julianaplein naar het weiland zou loopen, geen voortgang vinden, daar er eenige technische moeilijkheden zijn o.a. wat- betreft het verval. VERGADERING VAN MIDDENSTANDERS. Gisteravond heeft in café Bol in de De Zwaanstraat een vergadering van Midden standers, onder leiding van de heeren Bode- wes en Vermeulen, plaatsgevonden. Doel was een nadere bespreking der in Augustus afge kondigde Vestigingswet. De heer Bodewes opende de vergadering met een hartelijk welkomstwoord en richtte daar na zeer waardeerende woorden tot de be stuursleden der plaatselijke Winkeliersvereni ging, waarop een bespreking der Vestigings wet volgde. De Vestigingswet aldus de heer Bodewes is tot stand gekomen, dank zij de samenwerking der besturen van de vijf Mid denstandsbonden en de Regeering. Op aan drang van mensehen uit de practijk is deze wet tot stand gekomen, ten einde maatrege len te treffen om den middenstand te sanee- ren en voor verderen ondergang te behoeden. In de toekomst zullen alleen diegenen zich kunnen vestigen, die aan bepaalde eischen kunnen voldoen. Zij dienen een zekere cre- dietwaardigheid, een practijkdiploma en een algemeen handelsdiploma te bezitten. De heer Bodewes deelde verder mede, dat hij naar Wijk aan Zee gekomen was om naast de bespreking van de Vestigingswet een 3-jarigen wintercursus tot stand te brengen voor diegenen, die het doel hebben zich later te vestigen. Het leerplan per winter is gebaseerd op 37 lesweken. Vele vakken zooals Boekhouden. Handelsrekenen, Bedrijfsleer, Warenkennis Nederlandsche taal en' Handelscorresponden tie zullen gedoceerd worden. Diverse vragen werden zeer tot genoegen der aanwezigen door den heer Bodewes be antwoord, waarop bij de rondvraag vele aanwezigen zich voor den a.s. cursus lieten inschrijven. Vaste Commissie Voor Uitbreid], plannen. Wij ontvingen het verslag van de Werh. heden der Vaste Commissie voor Uithr*i?ani' plannen in Noord-Holland over hpt- lApril 1936 tot 1 April 1937. waaraan h2 ai gende is ontleend: 1 v0l- In totaal werden 136 uitbreidingsplan!, stukken om advies ontvangen, waarvan0 en- Ged. Staten 58, van of namens gemekt lan sturen 75 en van anderen 3. terwih io r' vorige tijdvak door Ged Staten en dnÜ namens gemeentebesturen toeeezon^nn stukken in behandeling kwamen In totaal werden 105 adviezen uifehVo u waarvan 56 aan Ged Staten, 46 aan eemoi, 1 besturen en ontwerpers en 3 aan andern? Ovpr fi4 nif.hrfii'dinfrsnln.nnpr, Cfl- Over 64 uitbreidingsplannen werd doorr Staten mededeeling gedaan van door k College genomen beslissingen, waarond,. goedkeuringen. r streekplannen Met voorbereidend werk ten behoeve v streekplannen werd voortgegaan. Aan het streekplan IJmond-Noord ®j« voor het ontwerp in het vorige verslagjaaras het bureau der Vaste Commissie werd mw dragen, werd voortgewerkt. In de besDreki? gen ontstond eenige vertraging door desanïï' voeging van de gemeenten Beverwijk en vrat aan Zee en Duin op 1 Mei 1936 en daarmpri samenhangende veranderingen in de door Raden vastgestelde gemeenschappelijke 4? ling en aangestelde vertegenwoordigers De beide Inspecteurs voor de Volkshuis ting in Noordholland namen geregeld aan vergaderingen der Vaste Commissie en ha? subcommissies deel. De goede samenwerkt is voor het werk van veel beteekenis. In verband met de uitbreidings- en streek plannen was er wederom contact met een aan tal diensten, organisaties en personen werk zaam op hetzelfde of aanverwant terrein zon als met den Rijkswaterstaat over de rijkswegen en oeververbindingen van het Noordzeekanaal met de Nederlandsche Spoorwegen, met de Provinciale Bedrijven van Noordholland over de provinciale duinterreinen en de exploitatie van de aan de provincie toebehoorende gron- den, met de Commissie van Advies voor de uit breidingsplannen in Zuidholland over aan sluiting van plannen, met den Directeur van den Economisch Technologischen Dienst van Noordholland, met de Vereeniging Heemschut over het tegengaan van lintbebouwing, enz Van Ged. Staten ontving de Commissie een verzoek van den Minister van Sociale Zaken om opgave van de gemeenten in Noord-Hol land. die wettelijk verplicht zijn, een uitbrei dingsplan vast te stellen of te herzien, welk verzoek op 1 April nog in behandeling was. Met den directeur van Gemeentewerken en met de afd. Stadsontwikkeling van Publieke Werken van Amsterdam werd overleg gepleegd over de vraag, hoe door een kleine wijziging van het boschplan van Amsterdam een betere verbinding van Aalsmeer met Schiphol zou kunnen worden verkregen, waarbij tot over eenstemming werd gekomen. Uitbreiding Castricum, Aan een verzoek van het gemeentebestuur van Castricum om beoordeeling van een ont werp voor wijziging van het uitbreidingsplan „de Puikman", dat tot strekking had vergroo ting van de dichtheid der bebouwing ten einde de verdere uitvoering van het plan be ter mogelijk te .maken, werd voldaan. Van Ged. Staten ontving de Commissie om advies een gewijzigd uitbreidingsplan voor het dorp Castricum en het dorp Bakkum. Over het ontwerp was overleg met de Com missie gepleegd, waarbij aan de door haar ge uite bezwaren grootendeels was tegemoet ge komen. Zij adviseerde Ged. Staten dit plan goed te keuren, nadat nog zou zijn tegemoet gekomen aan enkele formeele bezwaren, doch met uit zondering van het terrein van een reclamant, aan wiens bezwaren B. en W. naar het oordeel der Commissie ten onrechte waren tegemoet gekomen, daar dit lintbebouwing in de hand zou werken. Voor deze terreinen achtte de Commissie een wijziging van het uitbreidings plan wenschelijk. Ged. Staten berichtten aan B. en W., dat tot goedkeuring van het plan zou worde overgaan, nadat aan de bezwaren zou zijn tegemoet gekomen. Velsen. Van Ged. Staten ontving de Commissie om advies een algemeen uitbreidingsplan-in- hoofdzaak en 6 plannen-in-onderdeelen van Velsen: A. Velsen benoorden het Noordzee kanaal, B. IJmuiden, C. Velsen bezuiden het Noordzeekanaal, D. Driehuis (met uitzonde ring der in de herziening XI begrepen gron den), E. Santpoort noordelijk deel, P. Sant poort zuidelijk deel. Tevens werden om advies toegezonden een aantal tegen den uitbreidingsplannen inge komen bezwaarschriften. De plannen en de bezwaarschriften waren op 1 April nog in behandeling. De uitbreiding van Haarlem. De Commissie pleegde met den directeur van Openbare Werken te Haarlem uitvoerig overleg over een ontwerp-wijziging van het Uitbreidingsplan Zuid-West voor gronden tusschen Heerenweg en Houtvaart ter hoogte van het viaduct van de Zandvoortsche tram. Op 1 April was het overleg nog gaande. Eveneens was op dien datum nog in behan deling een wijziging van het Uitbreidings plan-Noord voor gronden beoosten de z.g. Vogelenbuurt en benoorden de Jan Gijzen- vaart, welke wijziging verband hield met de vernietiging door de Kroon van een door Gei St. goedgekeurd uitbreidingsplan voor het zelfde gebied, naar aanleiding van de bestem ming van een deel der gronden voor lande lijke doeleinden. Heemskerk Met B. en W. van Heemskerk werd overleg gepleegd inzake het partieel uitbreidingsplan voor het terrein, begrensd door Kleine Hout weg, Streng en Rijksweg, welk plan moest passen in het in voorbereiding zijnde streek plan IJmond-Noord, zoodat het in de StreeK- plancommissie werd behandeld, terwijl teven» gezorgd werd voor overeenstemming met de denkbeelden van den Riikswaterstaat. /CÜECP/ 'TJMNCINjj HOLLAND—AMERIKA LIJN. Binnendijk, N.-Orleans n. Rott. via Londen p. 19 Niton. Statendam, 19 v. N.-York n. Rott. Burgerdijk, 18 v. Rott. te Houston. HALCYON LIJN. Rozenburg, 20 v. Oxelosund te Vlaard. Vredenburg, 10 v. Narvik n. Rott.-Vlaard. Stad Amsterdam, 22 (v.m.) v. Les Falaises te Velsen verw. Stad Zaandam, 20 v. Gothenburg n. Oxelo sund. Stad Zwolle, Rott. n. Cagliari p. 19 Gibraltar. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Serooskerk (t.) 19 v. Manilla. Zuiderkerk (t.) 20 te Dairen. Grootekerk (u.) 20 v. Aden. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Gaasterkerk 20 v. Schiedam te Rott. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Amstelland, 20 v. Amst. n. Hbg. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Jaarstroom, 19 v. Hbr. n. Amst. Reggestroom (t.) 18 v. Dakar. Jaarstroom 20 v. Hbg. te Amst. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk, 20 v. Beira n. Rott. Springfont (u.) p. 1 8 Gibraltar. KON NED STOOMBOOT MIJ. Agamemnon, 16 v. Guirïa te Caripito. Ajax, 19 v. Kopenhagen n. Gdynia. Deucalion, 20 v. Varna te Sonstantza. Juno, 19 van Piraeus n. Antwerpen. Merope, 20 van Danzig te Kopenhagen. Perseus, 20 v. Faro te Villa Real de S. An tonio. Theseus, 20 van Genua n. Marseille. Boskoop. Chili n. Amst. 19 v. Lpl. via Antw. Fauna. 19 v. Izmir te Kiuluk. Hercules, 19 v. Tunis n. Alex. Nero. 20 v. Vigo te Amst. Oranje Nassau, 20 v. Paramaribo te Amst. Rhea, 19 v. Catania n. Messina. Venezuela, Barbados n. Amst. p. 19 Azoren. Vulcanus, 19 v. Lissabon n. Amst. Luna, 18 v. W.-Indië te New-York. Orion, 20 v. Amst. n. Hamburg. Nereus. 20 v. Amst. n. Kopenhagen. Bennekom, 20 v. Balbao n. Vanc. NED IND TANKST MU. Agnita, Amst. n. St. Kitts 18 180 mijl Z. v. Land's End. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Slamat (t.) 19 v. Marseille. Soekaboétoi (t.) p. 20 Minikoi. Garoet (t.) 20 v. Pt. Sudan. Indrapoera, 20 v. Batavia n. Rott. Brastagi (u.) 20 v. Pt. Said. Ameland (t.) 20 v. Havre. Sibajak, 20 v. Rott. n. Batavia. ROTT.—Z.-AMERIKA LIJN. Alpherat (t.) 19 v. Rio Jan. Alphacca (uitr.) 18 180 m. Z. v. Land's End. STOOMV. MIJ. OCEAAN Glenshiel, 19 v. Dairen, voor Rott. Polyphemus, 18 v. Hamburg te Glasgow. Menelaus, Japan n. Rott. 20 v. Singapore. Glenaffaric, Japan n. Rott. 19 v. Singapore. Lamedon, 18 v. Lpl. te Batavia. Clytoneus, Bat. n. Hbg. 18 v. Londen. Rhesus. 18 v. Batavia n. L'pool. C. of Pittsburg, Japan n. Rott. 19 van Ko- lambugan. Bellerophon, Rott. n. Japan 18 van Singa pore. Alcinous, Amst. n. Java 20 te Port Said. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Joh. de Witt (t.) 20 v. Colombo. Tarakan (u.) 20 v. Pt. Said. Chr. Huygens (u.) 19 v. Algiers. P. Laut (u.) 19 van Sabang. Enggano, 20 van Amst. te Batavia. Gezonken De Deensche motorkotter Hekla uit Esbjerg, welke geregeld hier aan de markt kwam, is in de Noordzee lekgesprongen en ge zonken. De bemanning is gered en te Esbjerg aangebracht. Het schip was reeds 40 jaar oud. AANGEKOMEN. 19 October: Euterpe s.s. Bordeaux Frean m.s. Londen Olavus s.s. Bilbao Breda s.s. Hamburg 20 October: Nero m.s. Oporto Bothnia m.s. Södertelje Vechtstroom s.s. Londen Uddeholm s.s. Skoghall Oranje Nassau s.s. West Indië Randwijk s.s. Archangel Yildum s.s. Oulu Yyshera s.s. Leningrad Gambian m.s. W. Afrika Harpalyce s.s. Bremen Insulinde m.s. King's Lynn Jaarstroom s.s. Hamburg Carl Matthiessen s.s. Ornskoldsvik VERTROKKEN. 19 October: Ransdorp m.s. Hamburg Theseus s.s. Hamburg Berent m.s. Zierikzee Zeester m.s. Kopenhagen Frean m.s. Rotterdam Walborg s.s. Gdynia Bowling s.s. Leith Merel s.s. Londen St. Annaland s.s. New Castle Traunstein s.s. Rotterdam 20 October: Anna W. m.s. Duisburg Amstelstroom m.s. Huil Dorine s.s. Rotterdam Aanvoer papierhout. Het Finsche s.s. „Yildum" arriveerde giste ren van Oulu met een lading papierhout voor de papierfabriek te Velsen. ,,an Opbrengst loodsgelden De opbrengst der loodsgelden bedroeg oyer de maand September van dit jaar f 65.406 gen f69.591 in dezelfde maand van pet rige jaar. Over de eerste negen maanrneILflpn dit jaar bedroeg die opbrengst f 608.558 tege f440.336 in hetezlfde tijdvak van het jaar 1936. Geraamd was een bedrag van f 375.000 over de eerste 9 maanden van 1937. Ertsaanvoer Het Engelsche stoomschip Olavus is hier van Bilbao aangekomen met een lacung voor de Hoogovens. Prof. Woltjer aanvaardt Eerste Kamerzetel. Prof. dr. K. H. Woltjer. die door hetCen- traal Stembureau benoemd is ve.l'kJa^' nnÊ. lid van de Eerste Kamer, heeft deze oe ming aangenomen.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6