Hoop herleeft te Londen. Thijs Ijs in het bosch van-hou-je-maar-stil DONDERDAG 21 OCTOBER 1937 Italiaansche concessies bij de non-interventie-besprek ingen De besprekingen in de ondercommissie van de non-interventie commissie, die Woensdag op het doode punt waren geraakt, hebben gisteren een gunstige wending genomen. Italië heeft namelijk zijn goedkeuring gehecht aan het zenden van een internationale com missie naar Spanje, welke zal moeten bestudeeren op welke wijze de vrijwilligers kunnen worden teruggetrokken. De Italiaansche regeering is bereid, zoodra men beschikt over het verslag van deze commissie, na te gaan op welk tijdstip en op welke wijze de toekenning der rechten van oorlogvoerenden kan geschieden. Duitschland sloot zich bij deze verklaring aan. Grandi's verklaring luidde aldus: De Ita liaansche regeerii^g is bereid er in toe te stemmen, dat een internationale commissie, belast met het treffen van een regeling voor en het oefenen van toezicht op de verwijde ring der vijwilligers, onverwijld wordt be noemd en onmiddellijk naar Spanje ge zonden wordt om het juiste aantal aan beide zijden vechtende vrijwilligers vast te stel len. Het resultaat van dit onderzoek zal het mo gelijk maken, vast te stellen, op welke wijze en in welke verhouding de terugtrekking zou geschieden. In de tweede plaats is de Italiaansche re geering bereid in een geest van verzoening en met het doel een algemeenen grondslag voor overeenstemming te vinden, na te gaan, wat de beste en doeltreffendste wijze is om practische uitvoering te geven aan de in pa ragraaf 8 van het Britsche plan en in punt 2 van de Fransche verklaring genoemde maat regelen: het tijdstip en de wijze van toeken ning der rechten van oorlogvoerende. De Italiaansche regeering is bereid dit na te gaan, zoodra de commissie beschikt over het. verslag der naar Spanje te zenden com missie. Dino Grand i. Grand! voegde hieraan toe, dat hij zich er van bewust was, dat deze verklaring in be langrijke mate aanvaarding van het Britsch- Fransehe standpunt beteekent en dat hij er niet aan twijfelde dat dit ten volle zal wor den gewaardeerd en een overeenstemmende tegemoetkoming "aan de andere zijde tot ge volg zal hebben, zoodat men zal kunnen ko men tot de door ieder gewenschte overeen komst. Wat de terugtrekking der vrijwilligers betreftItalië is ook bereid het Britsche voor stel van 21 Juni te aanvaarden, daar dit zich voor practische en gemakkelijke toepassing- leent. Met deze aanvaarding bindt de Italiaan sche regeering zich niet ten aanzien van de verhouding der aantallen vrijwilligers die verwijderd zullen worden. Daarover zal men het eens moeten worden wanneer men tot de verwijdering overgaat, aldus' Grandi. In het communiqué der ondercommissie voor de niet inmenging wordt gezegd, dat de gedelegeerden, na de verklaringen der ver schillende vertegenwoordigers te hebben aangehoord en kennis te hebben genomen van de vorderingen in de richting van over eenstemming ten aanzien van de belangrijk ste punten, zich hebben verbonden hun re geeringen in kennis te stellen van hetgeen dezen dag besproken is. Men kwam overeen, dat de voorzitter vóél de volgende vergadering zou overwegen, wel ke werkwijze gevolgd moet worden om de voorstellen, welke besproken worden, tot hun recht te doen komen. De volgende vergadering wordt 22 October gehouden. Grandi's verklaring is aan dit com muniqué toegevoegd. Verder wordt nog gemeld, dat de Duitsche en Italiaansche gedelegeerden het oor spronkelijke Britsche plan aanvaard hebben en er in hebben toegestemd niet aan te dringen op de toekenning- van de rechten van oorlogvoerende vóór de terugtrekking der vrijwilli gers is begonnen. Duitschland en Italië stemmen toe in het zenden van een commissie naar Spanje, die toe zicht moet oefenen op de verwijde ring der vrijwilligers. Deze commissie zal de verhouding vaststellen, waarin de vrijwilligers moeten worden terug getrokken: Duitschland en Italië zul len zich bij haar beslissing neer leggen. Algemeen begreep men, dat gelijke getal len vrijwilligers aan beide zijden zullen wor- Keert de rust terug in Palestina? Toch nog incidenten. Blijkens een Havas bericht uit Jeruzalem is in den toestand in Palestina een belang rijke kalmeering ingetreden. Er komen ech ter nog berichten binnen over los van elkaar staande incidenten. In Jeruzalem is een Arabier gedood door de ontijdige ontploffing van een bom, die hij wilde werpen. Een Joodsche boerderij is beschoten, doch zonder dat iemand geraakt werd. In Jaffa heeft de politie dertig Arabische extremisten gearresteerd. den teruggetrokken en wel voor de onder commissie uiteengaat. Vrijdag zal beslist worden hoeveel vrijwil ligers verwijderd worden. „Symbolische terugtrekking". Naar Reuter verneemt, zullen aan beide zijden 'n gelijk aantal vrijwilli gers, bij wijze van symbol, onmiddel lijk worden teruggetrokken en wel nog voordat de controlecommissies in Spanje zijn aangekomen. Over het aantal vrijwilligers, dat onmiddellijk Spanje zal moeten verlaten, zal ver moedelijk Vrijdag worden beslist. Losprijs werd betaald. Doch de ontroerde keerde niet terug. Chicago's onderwereld roert zich weer. Het D.N.B. meldt uit Chicago 20 October: Naar pas thans bekend gemaakt is, hebben drie mannen op 25 September een 72-jari gen fabrikant, Charles Ross genaamd, ont voerd. Zij eïschten voor zijn vrijlating een losprijs van 50.000 dollar, welk bedrag reeds den achtsten October is betaald, zonder dat Ross tot zijn verwanten is teruggekeerd. De politie heeft dit geval van ontvoering tot nu toe geheim gehouden om de onder handelingen met de ontvoerders niet te be lemmeren. Men vreest, dat Ross reeds dood is. DRIE DOODEN BIJ MILITAIR VLIEGTUIG ONGELUK IN ENGELAND Tengevolge van den mist is gisteren bij Spilsby (Lincolnshire) een militair vliegtuig verongelukt. De drie inzittenden zijn om het leven gekomen. IRAKSCHE PIJPLEIDING OP VIER PLAAT SEN DOORBOORD. HAIFA. 20 October (Reuter). De Iraksche pijpleiding is gisteravond door schoten door boord nabij Nazareth. Groot-Moefti zou f' ,y, niet mogen verlaten. Onderhandelingen tusschcn Engeland en Frankrijk? Tusschen Londen en Parijs vinden op het oogenblik gedachtenwisselingen plaats over den Groot-Moefti van Jeruzalem, die op het oogenblik in Syrië verblijf houdt, aldus meldt Havas uit Londen. Zonder de persberichten, volgens welke Londen aan Parijs verzocht zou hebben het vertrek van den Moefti naar Egypte te ver bieden, te bevestigen, weigert men in Britsche diplomatieke kringen hierop commentaar te leveren. ïn recordtijd over den Atlantisclien Oceaan. Maisky maakt een voorbehoud. In een samenvatting van de vergadering van gisteren zeide Eden, dat, indien op de volgende bijeenkomst even groote vorderin gen worden gemaakt, als Woensdag, het vraagstuk voor een zeer groot deel zal zijn opgelost. Maisky, de Russische vertegenwoordiger, maakte bezwaar tegen het overwegen van de werkwijze, die het Britsche plan uitvoerbaar moet maken, omdat hij het niet met dat plan eens is. Hij behield zich daarom het recht voor op de volgende bijeenkomst reserves te formuleeren. Tevredenheid in Britsche kringen. In Britsche klingenwordt uiting gegeven aan de groote voldoening over de resultaten, welke gisteren in de vergadering van de. sub commissie van niet-inmenging werden be reikt. Frankrijk gereserveerd, In officieele Fransche kringen bewaart men de gewone reserve ten aanzien van de bijeen komst van de niet-inmengings-sub-commissie van gistermiddag en in het bijzonder ten aan zien van de verklaringen van Grandi. Men acht het waarschijnlijk, dat Delbos, al vorens zijn houding ten opzichte van de Ita liaansche verklaring te bepalen, met zijn col lega's in de Fransche regeering besprekingen zal willen voeren. Wel was men algemeen van oordeel, dat de verklaring van den Italiaan- schen vertegenwoordiger een stap in de goede richting beteekende. KONING LEOPOLD NIET BIJ DEN OPTOCHT DER OUD-STRIJDERS VAN DEN YSER. BRUSSEL, 20 October (Havas). Voor de eerste maal zal de Belgische koning niet aanwezig zijn bij den optocht van de oud strijders van den Yser. De reden hiervan is dat de oud-strijders in verband met het aan nemen der amnestiewet hebben besloten niet meer de officieele aanwezigheid te aanvaar den van leden der regeering als zoodanig bij de herdenkingsplechtigheden. Franco's troepen blijven terrein Rusland Terechtstellingen duren voort. Volgens de in het Vere Oosten ver schijnende „Burjatomongolskaja" Prawda" zijn te Oelan-Oede 54 be ambten eener spoorwegmaatschappij onder beschuldiging van sabotage en spionnage ter dood veroordeeld. Zij zijn reeds terechtgesteld. Daotzig Antisemitische maatregelen der nazi-bestuurders. De autoriteiten van Dantzig zetten haar anti-semitische en'anti-katholieke actie stel selmatig voort, aldus Havas. Op de markt pleinen zijn speciale plaatsen vastgesteld voor Joodsche kooplieden. Voor Joodsche winkels wordt gepost en de koopers worden gefotografeerd. Verder heeft de politie een huiszoeking verricht bij den leider van het katholieke centrum, dr. Kuronski, die consul- generaal van Oostenrijk is. Verscheidene documenten, ook papieren, die eigendom van het consulaat zijn, zijn in beslag genomen. |ent'mi Ortiz met groote meerderheid tot president gekozen. De kiescolleges, die tot taak heb ben een nieuwen president aan te wijzen, zijn gisteravond in 't geheele land bijeengekomen. Met groote meerderheid van stem men, wezen zij Ortiz aan als presi dent der republiek en Castillo als vice-president. Zij zullen zitting heb ben in de periode 19381944. Tsjccho'Slowakije Protest te Berlijn afgewezen. Dr. Mastny, de Tsjecho-Slowaaksche ge zant te Berlijn, heeft gisteren een bezoek aan den Duitschen minister van Buitenland- sche Zaken, Von Neurath, gebracht en krach tig geprotesteerd tegen de perscampagne en de bedreigingen in bladen en radio-omroep naar aanleiding van de Incidenten te Te- plitz Schoenau en de caricaturententoonstel- ling te Praag. In antwoord op het protest van den Tsje- chischen gezant te Berlijn, Mastny, zeide mi nister von Neurath, „dat een dergelijk pro test in verband met het optreden van de politie niet op zijn plaats is. De opwinding in de Duitsche openbare meening is een natuurlijk gevolg van de ern stige buitensporigheden van een staatsor gaan jegens de Sudeten Duitschers. Wan neer men een reactie wil voorkomen", aldus minister Von Neurath. „dan moet men van Tsjecho-Slowaaksche zijde in de eerste plaats er voor zorgen, dat geen aanleiding wordt gegeven tot dergelijke uitlatingen. Nieuwe veroveringen in Asturië en Leon. Het communiqué van het groote rechtsche hoofdkwartier te Salamanca meldt o.m. dat aan het front van Asturië de vier colonnes, die in den oostelijken sector opereeren hun opmarsch voortgezet hebben en 23 dorpen hebben genomen. .Zij marcheerden op over een diepte van 12 K.M. In de dorpen zijn tal rijke verwoestingen aangericht. Ze zijn ge heel leeggeplunderd. In Leon hebben de rechtschen negen dorpen bezet. De regee- ringstroepen hebben Campo de Ornedo en Piedrafita in brand gestoken. Uit de andere sectoren valt niets te melden. Havas verneemt uit Valencia, dat de mi nisters gisteravond bijeen zijn geweest. In een na de zitting gepubliceerd communiqué wordt verklaard, dat de ministerraad den militairen toestand in het noorden heeft bestudeerd en de middelen heeft nagegaan om de evacuatie der burgerbevolking uit deze "zóne, die zwaar geteisterd is door de rechtsche luchtstrijd krachten, sneller te doen werken. De hooD wordt uitgesproken, dat de groote democrati sche landen aan deze taak zullen medewer ken. De ministerraad heeft ten slotte uitvoe rig den tekst bestudeerd van een decreet be treffende de militaire hervorming. Fransch vliegtuig doet er 12 uur en 39 minuten over Het nieuwe Fransche viermotorige Farman- vliegtuig, waarmede reeds verleden week de wekelijksche .luchtpostdienst van Air France over den Zuidelijken Atlantischen Oceaan tus schen Dakar en Natal werd gevlogen in een recordtijd van 12 uur 55 minuten, heeft dit record Woensdag verbeterd. De Farman 2280 „Ville de Dakar" heeft den overtocht van Dakar naar Natal volbracht in 12 uur 39 minuten. YSER-HERDENKING ZONDER OPTOCHT. Het persbureau Belga meldt: Daar de oud strijders opzettelijk hebben nagelaten de re geering en de leden van het parlement uit te noodigen tot deelneming aan den optocht ter herdenking van den slag aan den Yser, heeft de regeering besloten, dat de optocht zich niet mag begeven in de neutrale zóne van het ko ninklijk paleis, het parlementsgebouw en de departementen, en medegedeeld, dat de koning niet aanwezig zal zijn. De „Amicale anciens de Yser" deelt thans mede, dat van een op tocht wordt afgezien. Slechts zal het vaandel zich voegen bij de vaandelgroep van den bond van oudstrijders, die bij het graf van den on bekenden soldaat haar hulde zal brengen. het leidende beginsel is. Beflgjfseenh.u nog geenszins bereikt; eerst als er tik i 53 alle bedrijfsgenooten, werkgevers en wpvt mers, samenwerking bestaat, kan het worden tot een rechtsgemeenschap de kantoor- en handelsbedienden de verkrijgen, die hun toekomt. Wij eischen, aldus spr., op het brw>H terrein van de economische ordening plaats op. Het was daarom weer een tpi°ÖZe stelling, dat men ons als organisatie winkelbedienden geheel vergat toen het Van om de instelling van een commissie 1 «1c Qen te adviseeren onS? worden voor minister heeft eisch, die geste'- tiging van wink ars op grond van "de l tigingswet voor het kleinbedrijf. Nadat door vele aanwezigen gebruik w gemaakt van de gelegenheid tot het sten van vragen nam de vergadering een mln aan, waarin er bij de werkgevers en huiin ganisaties op wordt aangedrongen dat regel- en stelselloosheid van de arbeidBI waarden der kantoor- en handelsbédlen den ophoude, dat de arbeidsTwrS' den inderdaad geregeld worden, dat T" regeling onderwerp zij van overleg tuscw de werkgevers en de centrale vak" dezer werknemers en dat het resultaat v dat overleg wordt vastgelegd in collectie» arbeidsovereenkomsten en bij de overheid- dat zij bij haar maatregelen van r-1- en bestuur met de positie en met de beteer! nis dezer groep van werknemers gezien nè belangrijkheid van haar arbeid in onderne ming en bedrijf, evenals met het oog op haar omvang meer dan tot dusverre rekent houde, haar sociale en economische verhef fing krachtig bevordere en dat zij bii dé voortschrijdende ordening van het maat schappelijke leven met de belangen dezer groep rekene ook in dien zin, dat er bedriifT raden tot stand komen, waarin de kanton!" en handelsbedienden, door het aanwijzen van eigen leden, behoorlijk zijn vertegenwoar- Bij de geestverwante vakgenooten werd aangedrongen op aansluiting bij de organl- Bediendencongres voor herstel en opbouw. DE HERTOG VAN WINDSOR IN STUTTGART. De hertog' en de hertogin van Windsor zijn te Stuttgart aangekomen uit Neurenberg. Zij werden door de bevolking hartelijk toe gejuicht. BOND VAN KATHOLIEKE ONDERWIJZE RESSEN IN DUITSCHLAND ONTBONDEN. Uit Berlijn: De bond van Katholieke on derwijzeressen is door het ministerie van On derwijs ontbonden. De bond was een der be langrijkste Katholieke beroepsorganisaties in Duitschland, welks bestaan door het concor daat met het Vaticaan gewaarborgd was. DE FINANCIER FELIX WARBURG OVERLEDEN De Amerikaansche financier Felix Warburg, lid van de bankiersfirma Kuhn Loeb, is gis teren op 66-jarigen leeftijd overleden. Bijeenkomst te Amsterdam en Rotterdam. Uitgaande van de Ned. Ver. van Christe lijke Kantoor- en Handelsbedienden en van den Ned. R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden is dagmiddag in het A. M. V. J.-gebouw te Amsterdam een be diendencongres voor herstel en opbouw ge houden. Het thema van dit congres was: wat er in de worsteling onzer dagen wordt opgebouwd aan bedrijfsorganisatie, aan ordening en aan alles wat zich daaromtrent groepeert en daar mee verband houdt, zal dat eenigszins over eenkomstig' onze christelijke levensovertuiging zijn en welke beteekenis heeft dit alles voor ons beroep en voor onze beroepsgenooten? Inleiders over dit onderwerp waren prof. dr. J. A. Veraart, hoogleeraar aan de tech nische hoogeschool en de heer F. P. Fuyk- schot, secretaris van de Ned. Ver. van Chr. Handels- en Kantoorbedienden. Prof. Veraart stelde voorop, dat wij in Godsvertrouwen in dezen tijd hebben te le ven, ook temidden van een wereld, waar op sensatieachtige wijze veel nieuws wordt ge propageerd. Een actief christendom in het internationale, zoowel als in het Nationale gebeuren verkiest spreker boven een passief christendom. In het sociaal-economische leven van he den is er eenige opgang te bespeuren. Wij hebben gewonnen de rustige kracht van de Kath. en Chr. arbeidersorganisaties. Toch wordt er nog getornd aan hetgeen in een samenleving van broeders zou kunnen bereikt worden. Onze Chr. sociale taak is nu, om te buigen het weerbarstige, dat zich verzet te gen elementaire verzorgingen. Wij willen de geestelijke weerbaarmaking van ons yolk. d.i. de voorbereiding van een nieuwen 'tijd. spr. wekte allen op tot organisatie en aan vuring tot organisatie. Vervolgens sprak de heer F. P. Fuykschot over „Herstel en opbouw". Herstel en opbouw van de maatschappe lijke positie van de bedienden zoo zeide spr. is dringend noodig, herstel van het geen in een zestal crisisjaren is verloren ge gaan. Herstel ook in dezen zin, dat de indivi dualistische geest bij werkgevers en bedien den, die heel het bedrijfsleven beheerschen, plaats maakt voor een juridische en sociale orde. waarin sociale gerechtigheid en liefde Te Rotterdam is eveneens door de beide organisaties Zaterdag een congres gehouden Daar werd het woord gevoerd door prof mr' P. S. Gerbrandy, hoogleeraar aan de V U en den heer A. Boersma Jr., secretaris van 'den R.K. Bond. Qen UIT DE STAATSCOURANT. Bij K.B. van 14 October 1937, is met ingang van 1 November 1937, aan den heer mr R H. A. M. Romme, op zijn verzoek, eervol ont slag verleend als lid van den Raad van State met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten door hem in die betrekking bewezen en is mr. R. H. A. M. Romme benoemd tot Commandeur in de Orde van Oranje- Nassau, PKDERAMMA ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Oom schoot als een haas zijn pas gevonden broek aan en liep de trap af. Buiten gekomen, zag hij eerst niemand, maar toen hij een eindje verder doorliep, ontmoette hij twee mannen, die op een hoek met elkaar stonden te praten. Kunt U mij ook zeggen, waar ik kom, als ik dezen weg afloop? vroeg oom, terwijl hij voor zich uit wees. Ja, dan komt U in het bosch-van-hou-je-maar-stil, antwoordde een van hen. En ik zou maar maken, dat ik daar zoo ver mogelijk vandaan bleef. Het is daar niet pluis! Maar oom wilde ook nog een andere jas hebben en ook dat vroeg hij. En jongens, hij kreeg zoo'n mooie! Kijken jullie morgen maar! Schrijven jullie nog eens aan Thijs? VRIJDAG 22 OCTOBER HILVERSUM I, 1875 M. Algem. progr. verzorgd door de NCRV 8.Schriftlezing, meditatie, gewijde muz. (gr.pl.) 8.30 Gramofoonmuziek 9.30 Geluk- wenschen. 9.45 Gramofoonmuziek 10.30 Mor gendienst 11.Gramofoonmuziek 11.15 Alt vioolvoordracht. 12.Berichten 12.15 Gra mofoonmuziek 12.30 Ensemble Van der Horst en Gramofoonmuziek. 2.30 Christelijke lec tuur 3.Orgelspel 4.Berichten, Gramo foonmuziek 5.Sopraan en piano. 6 Gra mofoonmuziek 6.30 Tuinbouwpraatje 7.— Be richten 7.15 Literaire causerie 7.45 Reportage. 8.Berichten ANP. Herhaling SOS-Berich- ten. 8.15 Kamerorkest „Ars nova et antiqua" en solist. 9.Bijbelsche causerie. 9.30 Ver volg concert. 10.05 Berichten ANP. 10.10 Gra mofoonmuziek. 10.45 Causerie over paarden sport. 11.00—12.Gramofoonmuziek. Hier na Schriftlezing. HILVERSUM II, 301 M. 8.00 VARA 10.— VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.- VARA 8.Gramofoonmuziek 10.Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Gramofoonmuziek 11.10 Vervolg declamatie 11.30 Orgelspel 12.— Gra mofoonmuziek 12.30 AVRO-Dansorkest 1.— De Palladians 2.— Kniples 2.20 Het Omroep orkest 3.Zang en piano 3.30 AVRO-Dans orkest 4.05 Gramofoonmuziek 5.— Kinder uurtje 5.30 Orgelspel 6.Optreden van ama teurs. 6.30 Politiek radiojournaal. 6.50 Gra mofoonmuziek 7.— Causerie over rassen theorie en erfelijkheid 7.20 Gramofoonmuziek 7.25 Berichten ANP. 7.30 Berichten 7.35 Le zen in den Bijbel, causerie. 8.— Pianovoor dracht 8.30 „Dierentaal" causerie 9.00 „The Lucky Birds" en solist. 9.30 Radiotooneel met muziek. 10.Fantasia en soliste 10.30 Be richten ANP. 10.40 Avondwijding 11.— Cem balovoordracht en gramofoonmuziek. 11.30— 12.Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.40—11.50 Pianosoli 12.10 Viool en orgel 12.50 Henry Hall en zijn Band. 1.35—2.20 Binninghams Philharmonisch Strijkorkest en soliste. 4.20 Causerie over jazzmuziek (met gr.pl.) 4.50 Phil Green's kwintet en solisten 5.20 Zang. 5.40 Ch. Brill en zijn orkest 6.20 Berichten 6.45 Duitsche uitzending 7.05 Po pulair concert 7.30 Muzikale causerie 7.50 Claude Bampton's orkest mmv. solisten. 8.20 Radiotooneel 9.20 Berichten 9.40 Causerie „What more do you want from the scien tist". 10.— BBC-orkest en soliste. 11.05 Fran sche declamatie 11.20 Jack Jackson's Band. 11.50—12.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS, 1648 M. 10B(1 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek 12.5U Stafmuziek van de Garde Républicaine en zang. 4.20, 5.10 en 5.50 Gramofoonmuziek Viool en piano 8.50 Zang 10.50 Gramofoon muziek. 11.201.20 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 5.50 Schupo-orkest 7.50 Omroepschrammei- ensemble 11.20 Omroeporkest en solist. l-*> Gevarieerd concert 3.20 Omroep-Amusements orkest. 4.35 Gramofoonmuziek. 6.30 Omroep orkest en orkest van den Rij ksarbeidsdiensr. 8.30 Zang en piano 9.5011.20 E. Bauschkes orkest en pianoduo. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Kleinorke» I.50—2.20 en 5.20 Gramofoonmuziek 6.05 sa lonorkest 7.35 Gramofoonmuziek 8.20 om- roepsymphonieorkest 9.05 Gramofoonmuziek 9.20 Radiotooneel met muziek 10.30—U-w Ensemble „Pro Musica Antiqua". BRUSSEL, 484 M. 10 12.20 Gramofoonmuziek 12.40 Zang 12.5" Omroeporkest 1.50 Zang 2.00—2.20 Gramo foonmuziek 5.20 Omroeporkest 6.35 Gramo foonmuziek 6.50 Pianovoordracht 7.10 Gra mofoonmuziek 7.35 Zang 8.20 Gramofoonmu ziek 7.35 Zang 8.20 Gramofoonmuziek 8.w Uitzending voor oud-strijders. Hierna wt II.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSE>T>ER 1571 M. 7.05 Radiotooneel met muziek 8.20 Beriep ten 8.35 Omroepkamerkoor, sprekers en so listen. 9.20 Berichten 9.50—11.20 E. Bauscn- ke's dansorkest en liEt pianoduo Thomassen. Om 10.05 Weerbericht

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 8