HETNIEUWE AVONDBLAD TWEKA TAXI Brandwijk Het geneeskundig schooltoezicht in onze gemeente. NEDERLAND Visscherij-Snufjes. 22e JAARGANG NO. 299 ZATERDAG 23 OCTOBER '37 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2ya cents incasso, per kwartaal 1.20 plus S cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden. Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN1—5 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeellngen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT POSTGIRO Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés od hei Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en'volgensvoorwaarden. 60.- ƒ400.- VELSEN. Maatregelen zijn noodig om dit instituut ie redden. Jaarverslag van den direcfeur van den Gemeentel. Geneesk. en Gezondheidsdienst. Het volgende nemen wij over uit het jaar verslag over 1936 van dr. L. S. Limborgh Meijer, directeur van den Gemeentel. Ge neeskundigen- en Gezondheidsdienst. Het geneeskundig schooltoezicht óver een 8000 schoolkinderen vraagt den geheelen persoon van een school arts en een verpleegster. Toen ik in 1925 mijn functie aanvaardde strek te het geneeskundig schooltoezicht zich uit over pl.m. 6000 kinderen, verdeeld over 36 scholen. De groote toeneming maakte het noodig, dat in 1930 een schoolverpleegster werd aangesteld. Sedert dien zijn weer 7 jaren verloopen in dien tijd is het aantal schoolkinderen niet meer in die mate toegenomen, maar er kwam voor den geneeskundigen dienst steeds meer ander werk te doen, vooral controlewerk voor Maatschap- pelijk Hulpbetoon. En tegenwoordig is de toestand zoodanig, dat voor het geneeskundig schooltoezicht niet meer de noodige tijd beschikbaar is. Ik. acht dat zeer te betreuren, juist omdat het instituut van het genees kundig schooltoezicht, hier evenals elders bewezen heeft in een be hoefte te voorzien. Het kan dan ook niet uit blijven, of men zal te eeni- ger tijd de noodige maatregelen moe ten nemen .om dit instituut hier te redden. Een maanwoord aan ouders en onderwijzers. Omtrent het Buitengewoon Lager Onder vijs valt het volgende te vermelden. Te zamen met het hoofd der Wilhelminaschool onderzocht ik 19 candidaten voor het B.L.O.; daarvan werden 15 voor plaatsing op de school geschikt bevonden. Van deze 15 wer den er 11 geplaatst; de 4 anderen bleven waar ze waren, omdat de ouders bezwaar hadden tegen paatsing op de Wilhelmina school. Het is jammer, dat hier geen dwang mogelijk is. Het is ook jammer, dat niet alle hoofden van scholen in dezen hun volledige medewerking verleenen. Nog steeds zitten op de gewone scholen achterlijke kinderen, die daar niet thuis hoor en. Er zijn kinderen, die drie jaar in de eerste klas hebben -zoek ge bracht, daarna maar meegenomen worden naar de tweede klas, waar ze weer eenige jaren doorbrengen om dan tenslotte op een of andere manier in de derde klas te belan den, waar dan uiteindelijk hun schoolloop baan wordt afgesloten. Er zitten in de mid delste klassen en soms zelfs in de hoogste klassen der lagere scholen kinderen, die wat hun kennis betreft in de eerste of hoogstens in de tweede klas thuis klas thuis hooren. Deze kinderen hebben vrijwel niets geleerd, bovendien hebben ze zich zeven jaar de min dere gevoeld van hun klasgenooten, zoodat ze de maatschappij ingaan, niet alleen met een absoluut gebrek aan de meest elemen taire schoolkennis, maar bovendien met een gevoel van minderwaardigheid, dikwijls ver mengd met een gevoel van vijandschap te genover hun omgeving. Wat zal er gebeuren, indien deze kinderen zich willen laten gel den? En die neiging komt, die behoefte ont staat, zooals altijd naast een gevoel van minderwaardigheid, en juist daardoor, als reactie daartegen het verlangen bestaat om zich te laten gelden, om te imponeeren. Dergelijke kinderen en ik bepaal me nu tot de jongens gaan op school al heel spoedig rooken, ze halen „sterke stukjes" uit, ze overtreffen in brutaliteit hun klasge nooten; later, als ze van school af zijn, trach ten ze hun kameraden te overtroeven, ze missen het juiste oordeel en de noodige rem ming, de. eerste overtreding wordt spoedig ge volgd door meerdere en tenslotte neemt het opvoedingsgesticht ze na korteren of lange- ren tijd binnen zijn muren Op. Hoe. anders zou dat waarschijnliik allemaal geloopen zijn, indien zoo'n jongen direct op een school voor BL.O. was geplaatst; hij zou dan be hoorlijk wat geleerd hébben en van minder waardigheidsgevoelens en de gevolgen daar van was geen sprake geweest. Plaatsing op e®h school voor B L.O. veroorzaakt die ge- vofsens niet. Het is fout, dat zoo'n kind uit medelijden, of waarom dan ook, tenslotte na wVaar in een héögére klas wordt geplaatst. »Hefc kind wordt te oud voor die klas, het Past daar niet meer", wordt er dan gezegd. Ja, inderdaad, maar dat is nog geen reden °m het in een hoogere klas te plaatsen; het past op die school niet. indien de ouders van plaatsing op een school voor B.L.O. niets willen weten, omdat zij hun kind daarvoor te goed achten en zoo gaat het soms aan worden zij daarin gesterkt, indien het mud. zii het dan na lang „volhouden" naar een hoogere klas wordt „bevorderd". Helaas vindt ook wel eens verhooging plaats, omdat er plaats gemaakt moet worden, om omdat e oudprs hebben gedreigd, dat zij hun kind anders naar een andere school zenden. Elke leerling telt mee en één leerling meer of mmder kan isoms een onderwijzer meer of minder ten gevolge hebben. Schijn bedriegt. Het aantal leerlingen der Wilhelminaschool bedroeg aan het einde van het jaar 57, ter wijl de imbecielenklas door 18 leerlingen werd bezocht. Een totaal van 75 op een be volking van ruim 46090 is weinig'. Over het algemeen kan men rekenen op 2 a 3 pro mille. Dat het aantal hier kleiner is, komt niet, omdat hier minder achterlijke kinderen voorkomen, maar omdat hier te veel achter lijke kinderen op de igewone scholen zitten. Over de samenwerking met het Consulta tiebureau voor t.b.c., het Consultatiebureau voor kleuters, de plaatselijke afdeelingen van het Centraal Genootschap van Kinderher stellingsoorden en -Vacantiekolonies, van de Centrale Commissie voor Uitzending van zwakke kinderep naar Buiten en van de R.-K. Vereeniging van Kinderuitzending valt niets bijzonders te vermelden. De kinderen, die door de plaatselijke afdeelingen van de Centrale Commissie (Kinabu) en van de R.K. Vereeniging werden uitgezonden, werden door mij aangewezen; de aanwijzing der kinderen, die door de plaatselijke afdeeling van het Centraal Genootschap werden uitge zonden, geschiedde in onderling overleg dooi den voorzitter der afdeeling en mij tezamen. Gunstige resultaten van uitzendingen. Er werden in 1936 85 kinderen uitgezon den, nl.: 37 door de Centrale Commissie (20 naar een gezin, 17 naar het Koloniehuis te Soesterherg)24 door de R.-K. Vereeniging naar een Koloniehuis; 21 door het Centraal Genootschap naar een Koloniehuis; 3 dooi den Nederlandschen Bioscoopbond naar het „Biovacantie-oord" De resultaten waren gunstig. Ruim 600 leerlingen van de verschillende lagere scholen profiteerden tot 7 April 1936 van de schoolvoeding. Gedurende de zomer maanden werd aan. ruim 300 kinderen dage lijks óp school een halve liter melk ver strekt. Den 23én November begon de school voeding weer; er namen pl.m. 600 kinderen aan deel. Aan 37 kinderen werd on mijn ad vies levertraan verstrekt. Het Comité „School voeding" J organiseert en bekostigt dit alles. De veel omvattende arbeid van dit Comité verdient ieders bewondering. De gunstige resultaten van dit werk zijn duidelijk waar neembaar. Al valt er in de gemeente Velsen niet van ondervoeding van de schoolkinderen te spre ken, de gezondheidstoestand van verschil lende kinderen vraagt groote oplettendheid. Wol uit 't Kleuterhuis, Vindt men in ieder huis. VELSERDTJINPLEIN 9 - IJMUIDEN-OOST. (Adv. Ingez. Med.) Bewoners van de Kennemerlaan klagen. Over het straatrumoer, dat de jeugd veroorzaakt. Bewoners van de Kennemerlaan, in hoofd zaak winkeliers, hebben zich met een adres tot den commissaris van politie gewend met het verzoek, om meer politietoezicht wegens het straatrumoer, dat de jeugd veroorzaakt. Rumoer en baldadigheid zijn, sedert de Ken nemerlaan de Oranjestraat als drukste straat onzer plaats is opgevolgd, aan de orde van den avond; de klacht is dan ook alleszins op haar plaats. Vooral de baldadigheid neemt toe m evenredigheid met de drukte en het zijn dik wijls lang geen echte kwajongensstreken, die er door de jeugd worden uitgehaald, doch 6rËri daarom is het te hopen, dat er wat meer toezicht komt. WANNEER STEMPELEN? De stempeluren voor de verschillende or ganisaties voor de week van 25 tot en met 30 October zijn als volgt: IJmuider Transport Federatie N.A.S 9.009.15 Algemeene Nederlandsche Metaalbewerkersbond 9.209.40 Algemeene Nederlandsche Bouwvakarbeidersbond 9.5010.10 IJmuider Federatie 10.2511.10 Chr. Bond van Fabrieks en Transportarbeiders 11.1511.45 Oud-Katholiek Vakverbond 11.55—12.10 Ongeorganiseerden 9-0010.00 Werkloozenvereeniging 10.10—10.40 R.K. Bonden ??'2tZi»nn Kleine bonden l&M12.00 VEREENIGING VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN Door een daartoe uit de leden gevormde commissie wordt ten behoeve van de Vereeni ging van Vrijz. Hervormden „Velsen-IJmui- den-Oost" een bazar georganiseerd, welke op 4 5 en 6 November a.s. zal worden gehouden in het gebouw der vereeniging, Stationsweg 105, te Velsen. De bazar zal op genoemde dagen geopend zijn van 3—5 en van 7—10 uur n.m. CHRISTELIJKE BESTURENBOND „IJMUIDEN". In Irene heeft gisteravond een ledenverga dering van den Chr. Besturenbond „IJmui den" plaats gehad. Deze avond was in hoofd zaak belegd met het doel: bespreking propa- ganda-avond, te houden in de maand Novem ber. Wegens verhindering van den voorzitter den heer Kryger, werd de vergadering ge opend door den 2en voorzitter den heer Schouten. Hij wekte de leden op voor de pro- paganda-actie die men de volgende maand denkt te voeren. Na vaststelling der notulen en behandeling der ingekomen stukken werd bekend gemaakt, dat tot den besturenbond is toegelaten de Christ. Nat. Werkmansbond. Aan de orde was bestuursverkiezing, vacature Smit. Deze werd aangehouden tot de eerst volgende jaarvergadering. Waar intusschen de voorzitter ter vergadering was gekomen werd de bespreking gevoerd over de Novem- ber-actie. In beginsel werd besloten, op 10 November een openbare propaganda-verga- dering te houden in het Herv. Vereenigings- gebouw Kalverstraat. Het dagelijksch bestuur wil pogingen aan wenden om dien avond te doen vertoonen de film: „Het werkende land". Nadat propagan da door middel van huisbezoek was besproken en geregeld werd de vergadering door den voorzitter gesloten. damesjaponnen in alle maten en modellen nu IJmuiden O. Velsen N. (Adv. Ingez. Med.) LANGS DE STRAAT Als de klepel uit de klok valt Elke plaats heeft zijn eigenaardigheden, als daar zijn bekende straatfiguren, oude ge bruiken op bepaalde dagen des jaars, be paalde geluiden, welke aan die plaatsen een zeker folkloristisch karakter geven. Folklore in IJmuiden? Het is misschen een beetje te sterk, maar typisch IJmuidensch is het toch, die afslagbel, die strijk en zet eiken morgen de vischkoopers naar den afslag roept. „Bellen!", roept de halschef en één van het personeel gaat naar het touw en hij belt. En over heel ons oude IJmuiden galmen de heldere tonen van den afslagbel en het volk stroomt toe. Dat is een stukje folklore van IJmuiden en het zou voor menigen IJmui- denaar een hinderlijke stilte zijn, als op een goeden neen een kwaden morgen, de af slagbel zou zwijgen. Wat heeft die goede oude afslagbel in den loop der jaren al niet naar de plaats roepen, die met recht genoemd kan worden de plaats waar de polsslag klopt van IJmui den. Kooplieden, hopende op een goeden handel, reeders en visschers, hopende op een goede besomming, arbeiders hopende op werk. En hoevelen zijn niet tallooze malen teleur gesteld naar huis gegaan: kooplieden die te duur moesten koopen, reeders en visschers die hun kostbare vangsten voor een appel en een ei aan de man zagen gebracht, arbei ders die tevergeefs gingen om werk „Dem Schicksal leihe sie die Zunge" zong Schiller immers in „Das Lied von der Glocke „Ziehet, ziehet, hebt! Sie bewegt sich, schwebt! En men trok en zij bewoog zich, de bel van den afslag. Maar toen gebeurde het ongeluk. Kletterend rolt de klepel uit de klok op het asphalt van de vischhal. En wat is een klok zonder klepel? Een draaiorgel zonder slinger ,een stoomfluit zon der stoom! „Sie bewegt sich", maar ze bleef stom. En in het oude IJmuiden merkte men de stilte van de zwijgende afslagbel. Maar de koopers moesten geroepen worden. En daarom klom er iemand in het bint- werk van het afslaggebouw. Met den klepe1 in de hand. En hij timmerde er op los. „HÖrt der Bursch die" Vesper schlagen Maar het was Ersatz van het minste soort. Schril, schrijnend door merg en been klonken neen geen klokkentonen, klokkekreten door de hal en over een „gelukkig klein deel van IJmuiden. En menigeen stond verstomd. Daar werd men stil van! Het was gelukkig voor een middagafslae van versche haring. Dus waren er weinig koopers en dientengevolge ook weinig men sehen die werden opgeschrikt door dit gelui dat leek op het oude als de Tiger-Rag op de vijfde Symphonie van Von Beethoven. Wat sen contrast met dat vriendelijke belletir van altijd. Maar het heeft gelukkig niet lang ge duurt. 6. B. Een avond in de opera. Het nieuwe programma van De Pont. Van deze film, een der hoofdfilms van het programma van Theater de Pont volgt hier onder de inhoud: Mevrouw Claypool, een schatrijke New-York- sche weduwe, zou gaarne een rol spelen in aristocratische kringen. Als beheerder van haar vermogen heeft zij den heer Otis B. Driftwood, die graag met haar zou willen trouwen. Hij heeft een plan gemaakt, waar door zij in de hoogere kringen zal worden op genomen. Terwijl zij in Italië reizen, stelt hij haar vo.or, dat zij 200.000 dollar zal steken in de New-Yorksche Opera, waardoor zij als kunstbeschermster door de „upper ten" zal worden geaccepteerd. In Milaan brengt Drift wood haar in kennis met Herman Gottlieb, directeur van de New Yorksche Opera. Me vrouw Claypool is bereid de verlangde som te storten, en Gottlieb zal dit geld gebruiken om Rodolfo Lasspari, den grootsten tenor ter wereld, te engageeren. Lasspari is de ster der Milaansche Opera. Aan hetzelfde gezelschap is Ricardo Baroni verbonden, een veel beter zanger dan Lass pari, doch die nooit een kans kreeg om zijn groote gaven te toonen. Beide zangers zijn verliefd op Rosa Castaldi, de lieftallige sopraan; Rosa bemint Ricardo en veracht Lasspari eigenlijk. Tomasso, de kamerdie naar van Lasspari, haat zijn meester even eens, omdat deze hem slaat. Ricardo heeft 'n vriend, Fiorello, die hem erop wijst, dat hij een zakelijke manager be hoeft om het publiek met zijn talenten be kend te maken. Fiorello biedt als zoodanig zijn diensten aan en Ricardo aanvaardt ze. Intusschen heeft Gottlieb Lasspari een con tract voor de New Yorksche Opera gegeven en de zanger haalt hem over ook Rosa Castaldi te engageeren. Tezamen vertrekken ze nu naar Amerika, vergezeld door Drift wood en mevrouw Claypool. Driftwood gaat naar zijn hut als de boot zee gekozen heeft en ontdekt daar drie ver stekelingen: Ricardo, Fiorello en Tomasso, den dood Lasspari weggejaagden knecht. Zij worden echter spoedig ontdekt en in verze kerde bewaring gesteld. Zij weten te ontsnap pen en Tomasso gaat de kajuit binnen van drie beroemde vliegeniers, eeregasten op de boot, die onderweg naar New York zijn om daar gehuldigd te worden. Als Tomasso him hut binnentreedt, slapen zij en knipt h% on gemerkt hun lange baarden af. De baarde- looze vliegeniers worden in hun kajuit vast gebonden, terwijl Ricardo, Fiorello en Tomas so de lange baarden aanplakken en zich in de uniformen der drie aviateurs steken. Bij hun aankomst te New York worden de pseudo-vliegeniers door den burgemeester verwelkomd. Zij moeten allen voor het stad huis voor den microfoon hun tochten be schrijven. Helaas verliest Tomasso tijdens de plechtigheid zijn baard, juist als Ricardo en Fiorello hebben weg weten te sluipen. Als Tomasso dit voorbeeld wil volgen, tracht detective Henderson, die iets ongerechtigds vermoedt, hen te arresteeren, zonder daar echter in te slagen. Ricardo, Fiorello en To masso verbergen zich in de hotelkamer van Driftwood. Hier vindt Henderson hun spoor, maar Driftwood weet hem voor den gek te houden en hem het gevonden spoor te doen verliezen. Ricardo hoort dan in een andere hotelkamer Rosa's stem. Hij dringt er binnen door het raam en de twee geliefden zijn dol blij, nu ze hereenigd zijn. Zij worden echter gestoord door Lasspari, die in zijn jaloersch- heid Rosa beleedigt. Ricardo slaat hem neer, waarna de tenor het vertrek verlaat met de bedreiging zich op Rosa en Ricardo te wreken. De vrienden beleven dan nog tal van avon turen, ze worden zelfs gearresteerd maar Ri cardo zorgt er voor, dat allen uit de gevan genis blijven. ANSJOVISBERICHT. (Medegedeeld door de Coöp. Ansjovis- verkoop Ver.) 1931 er werden verhandeld a f 18,50. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN De Zondagsdienst der apotheken wordt. Zondag waargenomen door de Kennemer Apotheek aan den Wijk aan Zeeërweg. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de komende week. De apo theek Velsen-Noord is morgen gesloten. Deze apotheek is in de komende week ook 's nachts geopend. DE KUSTWACHT KRIJGT EEN NIEUWEN WINDMETER. Op den hoogsten duintop nabij het badhuis List wordt een hecht en sterk huisje ge bouwd, yaarvan de bestemming voor velen een raadsel blijkt te zijn. Bij informatie vernamen wij dat dit huisje bestemd is voor het plaatsen van een nieu wen windmeter en windwijzer ten dienste van de kustwacht. I Jzerversch eping. Ten einde een partij ijzer te laden arri veerde gisteren het Ned. s.s, „Triton" van Amsterdam aan het Hoogovenbedrijf. Het schip heeft inmiddels de reis voortgezet, via Rotterdam, naar de Middellandsche Zee. Aanvoer ijzererts. Het Nederlandsche s.s. „Stad Amsterdam" arriveerde gisteren met een lading ijzererts, komende van Les Falaises aan het Hoog ovenbedrijf. Om te dokken. Het Panameesche tankmotorschip Norvinn passeerde in ballast van Hamburg naar Am sterdam om in één der dokken aldaar eenige herstellingen uit te voeren. Schade hersteld. Het Nederlandsche stoomschip Bennekom, dat op reis naar Vancouver in het Panama kanaal strandde doch later na vlotbrenging zwaar beschadigd bleek te zijn, heeft deze schade in Balboa hersteld en de reis naar de bestemming voortgezet. CEDERSTRAAT 5 TELEF5563 (Adv. ingez. Med.) CCXVI. Weer een week, die een omzet bracht van omstreeks twee ton! Er komt geen eind aan de massavangsten: 19 booten hadden een vangst van 1000 tot 2000 manden! En was het eerst haring, thans zijn haring en ma kreel het massaproduct. Ongelooflijk, welke hoeveelheden van deze vischsoorten er te genwoordig worden aangevoerd. Zoo waren er Vrijdag weer meer dan 5000 kisten haring aan de markt en Maandag hadden we dit kwantum makreel. Maar het waren nu niet alleen trawlers, die voor dezen grooten aan voer hadden gezorgd ook de loggers komen los met hun product van den Engelschen wal. Deze namen gisteren ongeveer 2500 kisten voor hun rekening. Zoolang de exporteurs voor de goede ha ring f 2.50 a f 3 betalen, kunnen we nóg heel wat haring verwachten, want de log gers kunnen wel tot Januari blijven visschen. Er kwamen deze week 60 trawlers binnen, hetgeen al weer een nieuw record betee- kent. Tevens beteekent het. dat circa 75 pet. van den varende vloot in één week binnen is geweest, wat ook al een record is. Voorts telde ik 24 trawlloggers, 16 loggers met ver sche haring en 3 loggers met pekelharing, Dat is dus in totaal weer een vloot van 103 schepen, waar nog bij komen de kotters en botters, die er soms ook een aardig schepje op kunnen gooien, getuige de maidentrip van de Nelly van B IJM 23, het nieuwste schip der ijmuidensche visschersvloot, die voor haar 120 kisten scharren bijna 900 gld. maakte. Eén zwaluw maakt nog geen zomer en je moet ook nooit „ho!" roepen voor dat je over de brug bent, maar als ik nu weer van zulk een mooie besomming hoor, bekruipt mij de lust om op mijn oud stokpaardje te klimmen. Met zulk een scheepje is altijd geld te verdienen en daarom verwondert het mij, dat een outsider hier de spits moet afbijten. Want als ik mij niet vergis, is dit het eerste schip der IJmuidensche vloot, speciaal voor de snurrevaad-visscherij ge bouwd. Deze visscherij levert wel eenige moeilijkheden op en IJmuiden zou bij een vloot, die uit louter snurrevaadkotters be staat, niet gebaat zijn, maar deze moeilijk heden kunnen overwonnen worden en de binnenlandsche handel en ook sommige ex porteurs zouden heel goed raad weten met de vangsten van een paar van zulke kotters per dag. Dus de Erin gaat naar het barre Noorden. Dat is een riskante onderneming, want er komt heel wat kijken voor de' uitrusting van zulk een reis. Er wordt verteld, dat de Erin in Engeland gaat markten en als dat zoo is, dan vraag ik mij af, hoe het mogelijk is dat, als de reeders van groote Engelsche Arcti sche trawlers steen en been klagen, een door de 10 pet. invoerrechten gehandicapte Hol- landsche boot deze koude visscherij met kans op succes kan uitoefenen. Maar dat zijn mijn zaken niet. Voor de reederij is het te hopen, dat de mooie resultaten van de Erin met haar haringteelt, niet door die van de Witte Zee-teelt worden teniet gedaan. Dat zou zijn de voordeur in en de achterdeur uit. Ik heh het al eens meer gehad over de Jan Mayenland IJM 18 ex Adriatic in ver band met Shakespeare's „What 's in a Name?" Men weet het: de Adriatic kon het niet bolwerken en de Jan Mayenland schijnt dit wel te kunnen. Gisteren had deze boot met haar 865 manden op één na de hoogste besomming. Zoodat er toch wel wat in een naam is. En daarom is mijn naam niet ruischvoorn PIETERMAN. ELZER'S HEERENMODEHUIS, ZEEWEG 78, heeft de HOED die U zoekt (Adv. Ingez. Med.) GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden te IJmuiden: Een alpacca beursje met inhoud, een bankbiljet van 10 gulden; een K.G. gewicht, een lederen halsband, en een huissleutel. Gevonden te IJmuiden-Oost: Een porfce- monnaie met inhoud, een sleutel van een melkkraan. een rijwielbelastingmerk (werk loos). twee ceintuurs, een armband. 20 M. kabel, twee zandschopjes, een sléutelje, een zak en een nummerbord van een auto. Gevonden te Velsen-Noord: Twee koperen gewichten, een sjaal, twee mutsen, twee zak ken, een schortje, drie rijwielbelastingmer- ken, een ijzeren stang en aankomen loopen een hond. ALS KINDEREN OP EEN AUTO KIAMMEN Een 11-jarige knaap, wonende In IJmuiden- Oost, die op een rijdende auto wilde klimmen werd, toen hij achter deze auto vandaan liep aangereden door een auto, die de jongen niet •ad opgemerkt. Het ongeval liep ditmaal goed af. Het kind bleef vrijwel ongedeerd. Maar het had ook anders kunnen zijn,

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1