Het Gasmaskerkind. L U X O R Verwacht Vrijdag a.s.; EEN MACHTIG GROOTSCH EN ONVERGETELIJK SCHOUWSPEL JL U X Qj^ LUX geo*ce raft L U XOR BEVERWIJK Ei, Zeeslang! Aah'"sez.Tiïft 1 CASTRICUM WIJK AAN ZEE HEEMSKERK Hebt u die foto bekeken van dat kleine jongetje in Engeland, dat oefende met een gasmasker? Vrijdag was dat te zien in onze fotopagina. Bij het jongetje stonden een me neer die erom lachte en een tweede meneer die er een beetje treurig naar keek. Dat gaf de" heerschende opvattingen over deze zaak heel aardig weer. Eigenlijk had er ook nog een derde meneer bij moeten staan, die een ver ontwaardigde of wanhopige houding aannam. Maar dan op een afstand, want die meneer, hoewel hij bestaat, is in de minderheid en kan den bewapeningswedstrijd niet stoppen. Mis schien heeft hij er inderdaad gestaan maar heeft de fotograaf hem er niet op kunnen krijgen, omdat hij te ver weg was. Wat het jongetje betreft: het was net een aangekleed varken op zijn achterste pooten. Volwassenen met gasmaskers lijken daar ook op, zooals u allemaal nu wel hebt waargeno men. Maar die lijken op heele groote varkens. Dit jongetje was maar een big. Wie weet welk een aardig, frisch, open gezichtje er achter die varkenssnuit verborgen zat. Dat moet u nu niet als weeë sentimentaliteit beschouwen, maar we zien toch allemaal graag frissche, onbezorgde jeugd, nietwaar? U zoowel als ik. Nu, achter zoo'n varkenssnuit verdwijnt die. Er rest alleen een big op zijn achterste pooten. Dat is toch jammer. 's Avonds las ik thuis de Nieuwe Rotter- damsche Courant en die had ook een foto van dezelfde gebeurtenis. Twee kleine aangekleede varkentjes op schommeltjes, met twee ver pleegsters erachter, die hen in beweging zet ten. Merkwaardigerwijze lachte ook hier de eene volwassene terwijl de andere er een beetje treurig naar keek. En op den achter grond stond een echt jongetje, zonder var kenssnuit dus. Maar het was maar vaag zicht baar, een soort kleine schim, net alsof het al tot het Verleden behoorde. U weet wel: dat Verleden waarin wij kinderen waren en op groeiden in onbevangen vertrouwen in de we reld en in de groote menschen die alles wisten en zoo goed voor ons zorgden. De kleine varkentjes zullen dit vertrouwen verliezen met hun varkenssnuit. U moet mij goed begrijpen: ik ben niet te gen het toepassen van maatregelen tot lucht bescherming. Ik zou mij niet graag verzetten tegen iets, dat misschien de redding van een groot aantal menschen en in de eerste plaats van onze kinderen zal mogelijk maken. Maar ik maak propaganda tegen den duivel van den oorlog, wiens nieuwe bewapenings-succes en wiens jongste zegepralen, op vrouwen en kinderen behaald, tot zulke afweermaatrege- len nopen. Wij heeten te leven in de Eeuw van het Kind. Nimmer tevoren is zooveel aandacht aan de vraagstukken van zijn opvoeding en vrije ontwikkeling besteed. Er zijn bibliotheken vol over geschreven. De psychologen en pae- dagogen hebben alle gevaarlijke leeftijden onthuld, de moeilijkheden van de puberteits jaren uiteengerafeld, waarschuwingen aan ouders en opvoeders gegeven. De hygiënisten hebben zich uitgeput in het scheppen van ge zonde'levensvoorwaarden. De architecten heb ben in overeenstemming daarmee ideale scho len gebouwd. Enzoovoorts. Sinds vele jaren slooft men zich uit voor het kind op allerlei nieuwe wijzen. En geleerde psychiaters heb ben alom de gedachte ingang doen vinden, dat de indrukken en ervaringen der jeugd van het hoogste belang zijn voor het welzijn van den volwassene. In deze sfeer komt nu het gasmasker zijn gezellige intrede maken en daarmee wordt de boel weer achteloos in elkaar getrapt. Want verbeeldt u nu maar niet, dat het dragen van een varkenssnuit geen invloed op den zoo ontvankelijken kindergeest zal hebben. Dat gaat niet! Daarvoor hebben wij teveel geleerd in den laatsten tijd. En het kind zal vragen ook. Het zal willen weten waarom het gevaar loopt. Het zal zich verwonderen over den modernen heldenmoed. In onze jonge dagen zag de heldenmoed er wel veel logischer en begrijpelijker uit. Ik zie er nu erg tegen op, hem aan mijne jeugdige zonen te moeten verklaren, vooral als zij pas op school het een en ander over den ridder tijd hebben geleerd. Het zal mij niet lukken. U ook niet. Het Engelsche geval is natuurlijk alleen maar een voorbode. Straks krijgen we het zelfde hier. Ik vrees dat de Eeuw van het Kind uit is. Arm Kind. GARY COOPER „de ONDERGANG VAN DE WILLIAM BROWN' EEN FILM VAN EEN KALIBER ALS IN JAREN NIET MEER VERVAARDIGD WERD R. P. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Baldadigheid van Haagsche jeugd wordt bestreden. Tentoonstelling van het Vredeswerk. De gezamenlijke plaatselijke vredesorgani saties hebben in het leegstaand winkelhuis Breestraat 3 een tentoonstelling van het vredeswerk georganiseerd, die Zaterdagmid dag geopend werd en die tot en met 30 Oc tober zal voortduren. Uit tal van boeken, brochures, platen en statistieken krijgen de bezoekers een af schuwwekkend beeld van de verschrikkin gen van den oorlog. De Ibedoeling, het vre deswerk met deze expositie beoogt is; een tegenhanger te plaatsen tegenover de oor logspsychose, die als een waanzin over de wereld rondwaart. Namens de vredesorga nisaties sprak de heer J. P. Rijken een wel komstwoord tot de helaas niet zeer talrijke aanwezigen. Spr. verheugde zich er over, dat er althans een kern is, die de vredesbewe ging een goed hart toedraagt. De tentoonstelling werd ingericht door den heer De Voogd, directeur van het Centraal Vredeshuis te Den Haag, dat het tentoonge stelde materiaal leverde. De firma Steyn Co. stelde eenige planten beschikbaar. De heer Rijken hoopte, dat door deze ten toonstelling de vredesgedachte zal worden uitgedragen en dat velen tot de vredesor ganisaties zullen toetreden. Ds. Oldeman uit Santpoort sprak hierna op verzoek een openingswoord. Spr. zei, dat het meer dan ooit noodig is te getuigen van vre desgedachte en vredeswil. Bovendien ls de tentoonstelling nuttig als tegenhanger te genover de luchtbescherming, omdat deze de menschen tot het nemen van maatregelen tegen oorlogsgevaren uit de lucht en de menschheid vertrouwd maakt met het oor logsgevaar. Tot op zekere hoogte wordt den menschen een zekere liefde bijgebracht voor een instituut, dat de meeste moorden in de geschiedenis der menschheid heeft bedreven. De mogelijkheid van bescherming, aldus spr. is zeer gering. Tegen de verschrikkelijke uit werking van brisant- en brandbommen is geen beveiliging mogelijk. Vliegtuigen zijn snel en er ontbreekt tijd om maatregelen te nemen. Door het propageeren van deze luchtbescherming, zei Ds. Oldeman, wil men de menschen aan het oorlogsgevaar doen gewennen en bij hen liefde voor het mili tairisme opwekken. Daarom achtte spr. deze vredestentoonstelling van zooveel nut. Het is ook noodzakelijk, dat de vredesorganisaties samenwerken, immers bij versnippering kan er geen kracht van uitgaan. De tiid van Stresemann en Briand is voor bij, aldus spr., het is de tijd van Mussolini en Hitler, die een groot nationalisme hebben aangekweekt, hetgeen een gevaar voor de wereld is. Alle mogelijke machten driiven naar dat ééne punt: ,,Er komt oorlog". Maar daarom moet juist voortdurend worden aan getoond de ontzettende ellende, die by een oorlog over land en volk wordt uitgestort. „Wij staan in de voetsporen van Hem," zoo eindigde Ds. Oldeman zijn kernachtig woord, „Die de vrede zelf is." Hij hoopte tenslotte, dat de vredesgedach te over de bezoekers van de tentoonstelling vaardig zou worden en vooral, dat dit zou leiden tot de gedachte, dat oorlog misdaad De expositie werd door de bezoekers, die Zaterdagavond een kijkje namen, met groote belangstelling bezichtigd. Zij, die zich op de hoogte willen stellen van de ontzaglijk moei lijke maar schoone taak van de vredesbe weging en die zich eenigermate een beeld willen vormen van de verschrikkingen, die een nieuwe oorlog over de wereld zou ontke tenen moeten niet verzuimen de Vredesten toonstelling in het perceel Breestraat 3 te bezichtigen. De toegang is kosteloos. CURSUSSEN VOOR WERKLOOZEN. In ons blad van j.l. Vrijdag plaatsten wij een bericht over te organiseeren P.B.N.A.- cursussen voor werkloozen. Door een fout bij den opmaak werd dit be richt abusievelijk onder Beverwijk opge nomen. Het was evenwel bestemd voor Castricum. Dat was ook het geval met het bericht over distributie van levensmiddelen, dat eveneens het dorp Castricum gold en niet Beverwijk. DE GAVE DER DANKBAARHEID. De Dienst voor Sociale Zaken verzoekt ons opneming van het volgende: Het comité voor extra-hulp aan ondersteun- werkloozen (B-comité) heeft besloten op Zaterdag 6 November a.s. de collectie te hou den voor de extra-verstrekking van kleeding, schoeisel en dekking aan de ondersteunde werkloozen. welke door den Minister van So cialen Zaken zoozeer in de belangstelling van de Nederlandsche bevolking is aanbevolen als ;ave der dankbaarheid van hen, die zoo ge- "ukkig zijn zelf nog in hun onderhoud te kun nen voorzien. Er zal gehouden worden een collecte langs de huizen der ingezetenen, alsook een straat collecte. Degenen, die bereid zijn aan deze inzameling daadwerkelijk medewerking te verleenen, worden uitgenoodigd zich daartoe persoonlijk of schriftelijk op te geven bij den secretaris van genoemd comité, p/a den heer J. v. d. Horst, Baanstraat 69, W. Niesten, Alkmaar- scheweg 10, H. Rothe, Strick van Linschoten- straat 54 en N. J. Out. Vondellaan 49 (Een Engelschman heeft uit oude kronieken opgemaakt, dat het ei van de zeeslang rood, moet zijn.) Dus als gij op uw wandelingen Langs 't strand met vrouw (of man) en kind, Naast andre aangespoelde dingen, Een rood eivormig voorwerp vindt; Schop er niet onverschillig tegen, Zeg niet alleen maar vaag: Ei! ei! Ai komt het u wat ongelegen, Neem 't op en loop het niet voorbij. Leg het dan thuis in een couveuse, Zoo'n apparaat is niet zoo duur, Ga eiken dag geregeld neuzen, Ik zou zoo zeggen: om het uur. Dan kan het, dat na zooveel weken, Of ook misschien eerst na een jaar, Een zeeslang uit de schaal komt breken, Dan is uw toekomst voor elkaar. U moet het dan zoo nauw niet nemen, Hoeveel geduld het heeft gekost, Want een der brandendste problemen, Der menschheid hebt gij opgelost Het kan natuurlijk ook gebeuren, Dat er totaal niets mee geschiedt, Daar moet u dan maar niet om treuren, Verloren is uw moeite niet. U hebt dan recht om lid te worden, Zelfs zeer vooraanstaand lid misschien, Der welbekende menschenorde, Die haast de zeeslang heeft gezien. P. GASUS. RENNERSCLUB KENNEMERLAND. De rennersclub „Kennemerland" heeft Zondag de derde rit gehouden voor de na- jaarscompetitie voor de A- en B-klassen over K.M. en voor de C-klasse over 55 K.M. De renners startten onder zeer ongunstige weersomstandigheden. Een hevige regenbui voegde zich bij den stevigen storm, zoodat de strijd tegen het horloge in een moeilijke si tuatie een aanvang nam. Er waren dan ook veel uitvallers. Slechts één renner in de A-klasse, twee renners in de B-klasse en drie in de C-klasse reden den wedstrijd uit, hoewel voor iedere klasse de afstand nog met een ronde van 11 K.M. werd verkleind. De uitslagen waren: A-klasse: (55 K.M.) 1. D. Molenaar, 1 uur, 43 min. 11 sec. B-klasse: (55 K.M.) 1. W. Neyzing 1 uur 44 mina 3 sec., 2. A. Drenth, 1 uur, 44 min. 55 sec. C-klasse (44 K.M.): 1. W. Koome 1 uur 19 min. 3 sec., 2. K. Rol, 1 uur 26 min. 45 sec. 3. W. Dekker 1 uur 27 min. 47 sec., 4. A. Mooy 1 uur 33 min. 26 sec. 5 G. Bak 1 uur 33 min. 35 $ec. RAADSVERGADERING. De gemeenteraad vergadert op Woensdag 27 October des namiddags te 2,30 uur. De agenda vermeldt onderstaande punten van behandeling: 1. Vaststelling van de navolgende begroo tingen voor 1938; a. van het Electriciteitsbedrijf; b. van het Grondbedrijf; c. van het Gasbedrijf; d. van het Slachthuisbedrijf; e. van den Ophaal-'en Stortingsdienst; f. van de gemeente. 2. Voorstel tot goedkeuring van de begroo ting van de instelling „Fonds armengoederen". 3. Voorstel tot het aangaan van een reke ning-courant-overeenkomst met de Bank voor Nederlandsche gemeente en tot het aangaan van kasgeldleeningen voor 1938. 4. Vaststelling' suppletoire gemeente-be grooting, dienst 1937. 5. Voorstel tot verlaging van enkele rechten voor het gebruik van het slachthuis. 6. Benoeming van een leeraar aan de ge meentelijke nijverhëidsavondschool voor am bachtslieden. 7. Voorloopige vaststelling bedrijfsrekenin- gen en gemeente rekeningen, dienst 1936. 8. Voorstel tot goedkeuring der rekeningen van de burgelijke instellingen van weldadig heid over 1936. 9. Mededeelingen en ingekomen stukken. Het ligt in de bedoeling van den burge meester te vergaderen tot 6 uur en de verga dering voort te zetten te 7.30. uur. TENTOONSTELLING VAN PADDENSTOELEN. Zondag heeft de plaatselijke af deeling van de A. J. C. in het gebouwtje aan den Bever wij kschen Bestuurdersbond aan de Wilhel- minastraat een paddenstoelententoonstelling gehouden. De leden van de A. J. C. hadden zelf de zwammen verzameld en op eenvoudige doch smaakvolle, wijze gearrangeerd. De afdeeling Bakkum had eveneens eenige fraaie soorten ingezonden. Het was jammer voor de afdeeling Bever wijk, dat door verschillende omstandigheden de tentoonstelling nu pas gehouden kon worden, want verscheidene soorten waren door het gevorderde seizoen niet meer te vinden. De tentoonstelling, die in hoofdzaak geor ganiseerd was om den leden van de A. J. C. meer kennis bij te brengen over de verschil lende soorten paddenstoelen, heeft zich den geheelen Zondag in een flinke belangstelling mogen verheugen. De bezoekers werden door de leden voorgelicht. Al met al een tentoonstelling waarop de organiseerende afdeeling met groote voldoe ning kan terugzien. Verwaarloozing van de openbare plantsoenen. Ergerlijke baldadigheid van de jeugd. Bij het afdeelingonderzoek van de begroo ting zijn eenige opmerkingen gemaakt over den toestand, waarin de openbare plantsoe nen, met name de gazons in de Breestraat, verkeeren. B. en w. hebben daarop het volgende geant woord In hoeverre zorg kan worden besteed aan plantsoenen, gazons en beplantingen hangt af van de grootte van het daarvoor uitgetrok ken bedrag, de beschikking over een vakbe- kwamen tuinman en de medewerking van het publiek. In de gegeven omstandigheden moet het uitgetrokken bedrag uiteraard beperkt blijven. Gedurende het afgeloopen jaar ont vielen B. en W. meestentijds de diensten van den thans overleden tuinman. Over een ver vanger kan niet Vorden beschikt. Veel heb ben de plantsoenen en beplantingen te lijden van de openbare baldadigheid, dikwijls onder de oogen van het publiek. In het bijzonder laat de medewei'king van een aantal ouders te wenschen over. Het euvel schuilt niet bij het onderwijzend personeel, doch in de gezins opvoeding, aldus B. en W. Het college stelt zich voor t.z.t. bij afzon derlijke voordracht aan den Raad een uitge werkt voorstel te doen toekomen betreffende de uit dezen post te bestrijden voorzieningen in de Breestraat. Daarbij zal ook gedacht wor den aan veiliger halteplaatsen voor autobus sen en aan een betere verdeeling der doorgan gen tusschen de gazons. VERGADERING VAN HET VISCHCOLLEGE „T KARPERTJE". Het Vischcollege ,,'t Karpertje" heeft in het clubgebouw Café Vessies een goed bezochte ledenvergadering gehouden. Nadat de voorzitter, de heer J. Maenhout een kort openingswoord had gesproken enkele mededeelingen had gedaan, werden besprekingen gevoerd over den aankoop van visch, beschermd om in het voorjaar te kun nen worden uitgezet. Het bestuur zal daaromtrent in onderhan deling treden met eenige leveranciers. Aangezien het hengelseizoen nog lang niet ten einde is werd besloten nog twee wed strijden te houden op baars. De eerste daar van zal een „St. Nicolaas-wedstrfid zijn, en zal in Akersloot worden gehouden; de slui tingswedstrijd volgt daarna in het eigen vischwater. Hierna gaf de voorzitter van de feestcom missie, de heer v. d. Mey een uiteenzetting van de werkzaamheden dier commissie tot nu toe. Daaruit bleek, dat de feestavond even als vorig jaar weer schitterend belooft te worden. Vervolgens werden nog besprekingen ge voerd over de herdenking van het eerste lus trum in Augustus 1933. De vergadering wilde dit jubileum niet on opgemerkt laten passeeren en zelfs werd voorgesteld een jubileumwedstrijd 'en een feestavond te organise eren. De plannen voor de jubileumherdenking zullen nader worden uitgewerkt. Van de rondvraag werd nog een druk ge bruik gemaakt, waarbij de voorzitter de vra genstellers uitvoerig vari antwoord diende. Daarna volgde sluiting van deze geani meerde vergadering. «LiEZING IN DE NED. HERV. KERK Dinsdagavond wordt in de Ned. Herv. Kerk de eerste lezing gehouden van de serie win- terlezingen Spreker is Ds. J. van Dorp, predikant te Londen over het onderwerp: „Het Boek Job en de rechtvaardiging van het Godsbestuur." VEILING ONS BELANG". Dubbele boonen per K.G. f 0.150.18. Rentegevers per K.G. f 0.250.27. Spruiten per K.G. f 0.070.13. Roode kool per K.G. f 0.02—0.04. Groenekool per K.G. f 0.020.03. Gele kool per K.G. f 0.03—0.06. Andijvie per kist f 0.10—0.22. Sla per kist f 0.300.35. Tomaten A per 100 pond f 3.604.00. Tomaten B per 100 pond f 2.002.10. CASTRICUMSCHE DAMCLUB. De Castricumsche Damclub speelde voor de competitie tegen IJmuiden 2. De uitslagen waren: P. SmitP. Ruiter 20, D. OttC. Spren- keling 02, K. de Jong—P. Schenk 20, F. Dukel—V. Koeman 11, J. v. d. HeydenTh. v. d. Himst 0—2, L. KoetsierR. Stet 02, A. KraaiC. Ory 20, J. SnelC. Kerkmeer 20, J. BrandR. Huisman 11, J. Vrij- hoetC. Peperkamp 2—0. Eindstand 128. De uitslagen van de reserves waren: G. van Straten—W. Baars 20, C. Broek— W. Bumier 02, J. WoudenbergG. Grobbe 02, R. HoellC. Boot 20, A. Schagen Jb. Bos 20. Eindstand 64 DE VERRICHTINGEN VAN ONZE VfM-m, CLUBS VObIBAL C.S.V. I—O.F.C. I o.s.v. iv—c.s.v. rr 1-1 Vrone II—C.S.V. HI M Ondanks haar groote veldmeerderh^ u.S.V. het niet tot een overwinning ÏÏhee,t brengen. De voorhoede miste het donrJ^11 vermogen om de talrijke aanvallen mff lngs- te bekronen. Wat de stormlinie ook nmdUCC€5 doelpunten bleven uit, zelfs toen schop genomen werd. en s«aN In de tweede helft slaagde eindeliife wijn er in een doelpunt te maken ging de fout het spel kort te houden J*' door de O.F.C.-verdediging steeds W&* pen. Kort voor het einde kwam een e"--— in het C.S.V.-doel terecht, zoodat de de punten deelden. C.S.V. II zorgde voor de verrassing rw Oostzaan te winnen. De veteranen !n leur. Zij keerden met een stevige neS in Castricum terug. nederlaag R.K.S.V. „VITESSE". VitesseTeylingen Vitesse a—H.S.V. a H Vitesse b—U.S.V. b De wedstrijd tegen Teylingen heeft Vitïï een groote overwinning opgeleverd. De tw club was over alle linies sterker Na 2o 2' ten opende Tromp de score, wat teven* Vitesse het sein was om krachtig ten ai te trekken. Doelpunten van Tromp rÏ Zeeuw (2) en Plas brachten den stand WriS op 60. M In de tweede helft deed de thuisclub bt kalm aan. De verdediging had geen moeite de weinig gevaarlijke aanvallen van de east** Tromp Scoorde nog een doelpunt, waar*, tot opluchting van allen het einde kwam m? een stevige overwinning voor Vitesse De junioren-elftallen maakten weer een iede beurt. Zij bleven ongeslagen en nü thans fier aan het hoofd van hun a' JAARVERGADERING ORANJE- VEREENIGING. De Oranje-Vereeniging zal haar algemeene jaarvergadering houden op Dinsdag 16 No vember in café „De Zon". A. D. O.—D. S. S. H. (2—2). Aavankelijk is het spel slap, maar weldra wordt de strijd levendiger. Bij een aanval van A. D. O. zoekt Meijer het doel te hoog. Als Captein onvoldoende wegwerkt, komt'de bal bij Koopman Jr., die over schiet. Kort hierop weet Groot bij een scrimmage voor het doel der gasten te scoren (1—0). Handig spel van Koopman Jr. brengt den bal voor den doel- mond. De mooi geboden kans blijft onbenut. Kort voor de rust denken wij Groot te zien scvoren» doch Captein. weet" het harde schot te stoppen. In een flink regentje wordt aan de tweede helft begonnen. Door de gladheid van den bal wordt het spel er niet beter op. Als Bras ser den bal keurig krijgt aangegeven, weet hij op fraaie wijze Captein te passeeren. Door ee nfout in de A. D. O.-ve krijgt Bosdijk de gelegenheid, een I te scoren. Als ieder het einde verwacht kent de scheids rechter aan D. S. S. H. een corner toe, waar uit Bosdijk den gelijkmaker weet te scoren. D. O. S. S. 2—A. D. O. 2 9-2 W. S. V. a—A. D. O. c W A. D. O. b—S. V. A. b 1-4 BEVOLKING. Ingekomen personen: L. Lammers, fabrieksarbeider, Kerkweg 5, van Beverwijk, A. L. Minnebo, monteur, Kerklaan 7, van Amsterdam. Mej. A. Breider, dienstbode, Oosterstreng 27, van Beverwijk. Vetrokken personen: Mej. C. M. van Egmond, van Rijksstraat weg 145, naar Beverwijk. Mej. M. J. Kleijn, van M. v. Heemskerck- straat 02 naar Beverwijk. Mej. A. Docter, van Communicatieweg 10, naar Castricum. P. D. Kluft, grondwerker, van Kleine Hout weg 4, naar Castricum. G. C. Rijs en gezin, chauffeur, van M. van Heemskerckstraat 76 naar Beverwijk. Th. H. Bronkhorst. empl. Bataafsche, van Rijksstraatweg 31 naar Bloemendaal. A. B. de Rechteren van Hemert en echtg. van M v. Heemskerckstraat 53 j, naar Houthem. A. Scheerman, kassier, v. Rijksstraatweg 128, naar Haarlem. Mej. C. G. Willems, dienstbode, van Kerk weg 29d, naar Haarlem. A. w. Henneman, kapper, van G. v. Assen- delftstraat 14, haar Hoorn. TIJDELIJKE AFSLUITING VAN WEGEN'. In verband met het herstraten van de G. van Assendelftstraat zal van Dinsdag 2 No vember af deze wege voor alle rijverkeer ge sloten ziin gedurende het heele etmaal. Wethouder van Onderwijs richt zich tot het personeel der scholen Zooals indertijd reeds is bericht, heeft de Haagsche politie een aantal maatregelen ont worpen, welke ten doel hebben strenger tegen de baldadigheid der jeugd op te treden Teneinde tot een doelmatige bestrij ding van de baldadigheid te geraken is naast extra-surveillance van de politie en krachtiger optreden van haar zijde tegenover de bedrijvers van straat schenderij de medewerking van de ouders, de hoofden van onderwijsinrichtingen en het publiek onontbeerlijk. In verband met het dringend verzoek dat de hoofdcommissaris van politie tot de leerkrachten der Haagsche scholen richtte er waarbij daadwerkelijke medewerking bij de ten uitvoerlegging der ontworpen maatrege len werd gevraagd, heeft de wethouder van onderwijs, prof. ir. C. L. van der Bilt, zich met een schrijven tot de hoofden van de openbare en bijzondere inrichtingen van on derwijs gericht, in welk schrijven den hoof den der scholen wordt verzocht het onder wijzend personeel met klem op dit belang rijk punt te wijzen opdat het in het vervolg bij voortduring zijn aandacht er aan zal be steden. Ned. Vereeniging van Huisvrouwen viert haar 25-jarig bestaau. De Nederlandsche vereeniging van Huis vrouwen heeft Zaterdag haar 25-jarig be staan herdacht met een bijeenkomst in Tivoll te Utrecht, welke door een receptie werd ge volgd. In de groote Tivolizaal waar zich ruim 1400 deelneemsters hadden verzameld, hield de presidente van de Nederlandsche Vereeni ging mevr. Ch. NeytzelMac. Gillavry een feestrede, waarin zij naging wat in de afge loopen perioden door de vereeniging in het belang van de Nederlandsche huisvrouw was verricht. De Vereeniging tracht de taak van de huisvrouw te verlichten en dient de leden steeds van voorlichting. Spr. uitte den wensch dat de vereeniging, wier ledenaantal in 25 jaren klom van 30 tot ongeveer 32.000, in de komende periode een sterke en levenskrach- Mee organisatie mag blijven. Ng deze rede eaf het A B. C -cabaret on der leiding van Louis Gimberg een cabaret voorstelling welke veel succes oogstte. In de rijk met bloemen getooide zalen van het hotel Des Pays Bas werd daarna een receptie gehouden, welke buitengewoon druk bezocht werd. AANGEKOMEN. Venus s.s. Hamburg Hontestroom ss. Londen Olga m.s. Londen Fredanja m.s. Scheveningen 23 October: Thésée s.s. Caen Bolette s.s. Rouaan Dawlish m.s. Rotterdam Cleopatra m.s. Middlesbro Mentor s.s. Batavia Nottingham m.s. Methil Lottie R. m.s. Rouaan 24 October: Alk m.s. Boulogne Martin Carl s.s. Hamburg Thriantha m.s. Danzig Marvel s.s. Rouaan Poelau Tello m.s. Batavia Merel s.s. Londen Varmdö s.s. Oxelösund St. Annaland s.s. New Castle Vulcanus s.s. Midd. Zee Caribia m.s. Hamburg Zaanstroom s.s. Fowey Colombia m.s. Hamburg Poelau Bras m.s. Hambm VERTROKKEN. Otto Schmidt s.s. Archangel Hébé s.s. Rotterdam Britanica s.s. Londen Ek s.s. Oslo Henca m.s. Truto Tiberius s.s. Midd. Zee (via R'dam) 23 October: Jaarstroom s.s. West Afrika Fredanja m.s. Gdynia Insulinde m.s. Belfast Daghestan s.s. Curacao Everita s.s. Leningrad Euterpe s.s. Bordeaux Embla s.s. Lübeck Ariadne s.s. Danzig Pluto s.s. Gothenburg Gateshead s.s. New Castle Breda s.s. Chili Venersborg s.s. Malmö Gambian m.s. Hamburg Titus s-s. Hamburg Themis s.s. Bremen Vliestroom s.s. Hull IJstroom m.s. Leith Vechtstroom s.s. Londen Maaskerk s.s. Hamburg Enid Mary s.s. Goole 24 October: Hontestroom s.s. Londen Thésée s.s. Boulogne Caribia m.s. Curacao Euryades s.s. Batavia IJzerverschepinf. Het Engelsche motorschip Lottie R. is m ballast van Rouaan in de Hooghovenhaven aangekomen om een lading ijzer in te nemen. Aanvoer ijzererts. Het een lading ijzererts kwam - morgen het Fransche s.s. „Thésée" van aan het Hoogovenbedrijf aan. Met eenzeuw lading kwam het Zweedsche stoomscm. Varmdö van Oxelösund hier binnen. Haringverscnepmg. Vrijdagavond j.l. arriveerde in de Vlsscw* haven het Nederl. m.s. „Fredanja" van &cn veningen ten einde alhier een partij yer?™| haring in te nemen voor Polen. Het scuv heeft Zaterdagmorgen reeds de reis naar haven van bestemming, Gdynia, voortge^. Het van Hamburg komend Duitsche r schip Caribia heeft in de Buitenhaven aantal passagiers ingescheept voor. 7„e Indië, waarheen het via Antwerpen m Bijlegger voor stom Het van Boulogne sur Mer naar Hamn bestemde Nederlandsche motorscnip ft» hier Zondag binnengeloopen wegens storm. Zoodra de weersomstandigheden ter worden zal het schip de reis Koleninvoer. Met het Nederlandsche stoomschip Annaland is van New Castle een lading voor de Hoogovens aangekomen.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6