EUWE's ACHTERSTAND VERGROOT. BEVERWIJK CASTRICUM Zijn vorm nog niet teruggevonden. vA /CHEEP/ ^T'JMNEÏNS BURGERLIJKE STAND De wijziging van de Slachthuis- tarieven. Zooals wij reeds berichtten hebben B. W. aan den Raad een voorstel gedaan om de slachthuistarieven eenigszins te wijzigen en enkele te verlagen. Voorgesteld wordt de tarieven straks als volgt vast te stellen: Keur- en slachtgeld voor een paard tot en met 175 K.G. slachtgewieht f 4; boven 175 K.G. f 8; voor een rund f 10; voor een kalf van 40 tot 60 K.G. f 3; voor een gras- of vet kalf f 4.75; voor een nuchter kalf f 1.50 voor een varken tot en met 75 K.G. f 3boven 75 K.G. f 5; voor een schaap of lam f 2; voor een geit of bok f 2. In dit tarief is begrepen het recht om het geslachte dier te doen verblijven in het voor koelhuis gedurende 24 uur. Voorts is verschuldigd voor toegang tot het voorkoelhuis, op werkdagen buiten de uren waarop het normaal geopend is, per per soon en per keer f 0.50; voor het verzegelen van een huid f 2.50 en voor het gebruik ma ken van de beschikbare kleerenkast per ka lenderjaar of gedeelte daarvan is verschul digd per kast f 2.50. Voor het keuren van vee en vleesch in de gemeente Uitgeest en voor andere hiermede in verband staande werkzaamheden bedra gen de heffingen: voor het keuren van een éénhoevig dier f 7, van een rund f 7: van een kalf f 3; van een nuchter kalf f 0.75; van een varken f 3; van een schaap of lam f 1.25; van een geit of bok f 1,25. Voor het onderzoek van vleesch. bedoeld in artikel 8 van de Vleeschkeuringswet «is ver schuldigd: voor een eenhoevig dier f 7: voor een rund f 7, voor een kalf f 3; voor een varken f 3 voor een schaap of lam f 1.25; voor een geit of bok f 1.25. Deze rechten zijn verschuldigd door hem. die het vee of vleesch ter keuring of tot on derzoek aanbiedt. JAARFEEST R.K. POLITIEBOND. De afdeeling Kennemerland van den Ned. R.K. Politiebond „St. Michaël" zal op Woens dag 3 November haar jaarfeest houden. Zoo als gewoonlijk begint de dag met een H. Mis, welke des morgens te half negen in de kapel van het St. Jozef-Rustoord in de Peperstraat j door den geestelijken adviseur van de afdee ling, kapelaan Dr. F. Holthuizen zal worden gecelebreerd. Des avonds te 8 uur zal in de groote zaal van „De Pont" een propaganda-feestvergade- ring worden gehouden. ADRES VAN DE VAKCENTRALES. De plaatselijke vakcentrales, zijnde Bever- wijksche Bestuurdersbond, de Christelijke Be sturenbond, het Plaatselijk Arbeids-secreta- riaat en de Ned. R.K. Volksbond hebben aan het college van B. en W. een adres gezonden, waarin onder de aandacht wordt gebracht, dat de minister van Sociale Zaken de plaat selijke instanties, belast met de uitkeering aan werkloozen, heeft vrij gelaten om bedragen, lager dan 50 cent bij het verstrekken van toe slag op bondsuitkeeringen al of niet uit te be talen. Het college had namelijk bepaald, dat deze bedragen beneden 50 ets. niet uitbetaald moes ten worden. De organisaties wijzen er op, dat hierdoor toestanden zijn ontstaan, die voor de vereenigingen funeste gevolgen kunnen hebben. De vakcentrales verzoeken B. en W. dan ook dringend het hieromtrent genomen besluit te i willen herroepen en in het vervolg bedragen, hoe klein ook, te willen doen uitbetalen. OPVOERING VAN HET LEEKENSPEL DE POORT". De Christelijke Jongemannenvereeniging I „Exeelsior" zal op Dinsdag 2 November in het INed. Herv. Vereenigingsgebouw aan de Oos- I terwijkstraat een opvoering geven van het lleekenspel „De Poort". Ds. C. M. Krijger zal leen inleidend woord spreken. Voor de pauze I zal de heer H. Kraayeveld voordragen „Elands- I laagte" en „Romance". IN EEN RUIT GEVALLEN. Een jongen, die bij het uitgaan van de kerk aan den Arendsweg den rijweg over stak zonder op het verkeer te letten, liep tegen een fietser op. De jongen kwam in aanraking met een glasruit, welke de man vervoerde, waardoor hij swijwonden in hei gezicht opliep. Ook raakte hij het puntje van zijn neus kwijt, dat door de ruit werd afge sneden. Dr. Duiterloo heeft den knaap verbonden. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. Donderdagavond speelt het eerste tiental van de Beverwijksche Damclub voor de com petitie le klasse tegen Oosterkwartier (Haar lem). Het tweede team speelt voor de competitie derd derde klasse tegen Zaandam 4. Beide wedstrijden worden gespeeld in het clublokaal café „De Groentenbeurs" aan de Meerstraat. De trekking van de verloting, welke de Damclub heeft georganiseerd, zal Donderdag avond te 7 uur in café „De Groentenbeurs' geschieden. Deze trekking is voor iedereen vrij toegan kelijk. CHRISTELIJKE JONGEMANNEN- VEREENIGING „EXCELSIOR". De Christelijke Jongemannenvereeniging .Excelsior" heeft in het Ned. Herv. Vereeni gingsgebouw een zendingsavond gehouden. De voorzitter opende de bijeenkomst met gebed en lezing van een gedeelte uit Ro meinen 10. Na verwelkoming van de aanwezigen gaf hij het woord aan Zendeling Van Dijk, die vertelde van het zendingswerk onder de Soendaneezen op West-Java. Spr. schetste de moeilijkheden van den strijd, die moet wor den gevoerd, maar kon daarentegen ook ge tuigen van de overwinning van het Konink rijk Gods. Na het zingen van lied 251:1 en 2 werd de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze geslo ten. LEGER DES HEELS. Hedenavond zal in de zaal van het Leger des Heils aan de Zeestraat een bijzondere samenkomst worden gehouden. In deze bij eenkomst zal mevr. Giessen als leidster van den Gezinsbond worden geïnstalleerd. De gezinsbond, die. naar men ons mede deelde, deze benoeming met vreugde heeft vernomen, omdat in haar een goede leidster mag worden gezien De installatie zal worden verricht doro mevr. Kolder, divisie-officier aan het Hoofd kwartier te Amsterdam. De samenkomst, die voor iedereen toegan kelijk is, zal t-e 8 uur aanvangen. SCHAAKCLUB „DE PION". JEUGDMIDDAG VOOR DE V. A. R. A. Op Woensdag 17 November zal de plaatse lijke afdeeling van de V. A. R. A. een film voorstelling in het Luxor Theater geven voor kinderen. Het programma vermeldt o.m. een film van i Ouwehand's Dierenpark, een' natuurfilm en eenige teekenfilms. DE COLLECTE VOOR HET WITTE KRUIS De heer J. Deegenaar, secretaris van de plaatselijke afdeeling van de Noordholland- sche vereeniging „Het Witte Kruis" verzoekt ons opneming van het volgende: Op Zaterdag 30 October a.s. zal in de Ge meente Beverwijk de Witte Kruisspeldjes- collecte gehouden worden. Ieder kent het Witte Kruis en weet, dat de arbeid van Het Witte Kruis erop is gericht, zieken en zwakken op alle manieren te helpen. Een aanbeveling voor een dergelijke collecte zou dan ook feitelijk overbodig behooren te zijn, ware het niet, dat er nog vele men- schen zijn, die gelooven, dat zonder hun steun de zaak ook wel zal draaien. En dat is juist niet het geval. Het Witte Kruis heeft den steun, geldelijk en daadwerkelijk van een ieder noodig. wil het tenminste vruchtbaar kunnen werken. En dan is er nog iets zeer belangrijks: Hoe kan een collecte slagen, wanneer zich niet genoeg collectanten aanmelden, zoodat de verschillende wijken niet naar behooren on der handen kunnen worden genomen? Laat ieder, die iets voor sociaal werk voelt, zich nu eens beschikbaar stellen. Al zoudt U maar eenige uren hebben om te helpen col lecteeren, gebruik ze! In uw onmiddellijke omgeving zijn er nog zoo velen, die hulp noo dig hebben; er zijn zoo velen, die rust, ver- plegingsmateriaal, of uitzending behoeven. Helpt hen meteen, daadwerkelijk, door U op te geven voor de collecte van Zaterdag 30 October. Geeft U bij voorkeur op bij den voorzitter, den heer C. Dingier, Breestraat 52, of aan het Secretariaat. Breestraat 36. De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van de schaakclub „De Pion" luiden als volgt: Groep A: P. BoschT. Santifort y2K C. W. Heeck Sr.—E. Ranshuyzen 01 G. W. KochWestendorp Boerma, afgebr. D. KeetbaasJ. T. Ligthart 01 Groep B: M. Hofs—J. Zaal 0—1 H. A. NijsenJ. Teerink 10 A. PrinsA. Nonnekes y2y2 W. RavenzwaaiJ. Nessink 10 De stand van de beide competities is nu: Groep A: Gesp. pnt. 1. H. A. v. Kleef 6 5 2. J. T. Ligthart 5 - 4y2 3. P. Bosch 6 3J4 4. G. W. Koch 5 3 5. D. Keetbaas 6 3 6. E. Ranshuijzen 6 3 7. J. A. v. Ravenzwaai 3 2 8. Th. de Smalen 4 2 9. Westendorp Boerma 3 m 10. L. van Leeuwen 3 iy2 11. T. Santpoort 3 va 12. C. W. Heeck Jr. 6 1 13. P. v. Leeuwen 6 1 14. C. W. Heeck Sr. 6 y2 15. W. Uhl 1 0 Groep B: 1. H. A. Nijsen 5 5 2. J. v. Hoeve 4 4 3. II. Heyne 5 3 4. J. Zaal 5 3 5. J. Teerink 7 2y2 6. Dr v. d. Sluis 2 2 7. W. v. Leeuwen 4 2 8. A. Nonnekes 3 iy2 9. W. Ravenzwaai 4 iy2 10. A. Prins 6 VA 11. Dr. H. v. 't Hof 3 i 12. M. J: Hofs 5 i 13. J. Niessink 2 0 14. N. Bakker 1 0 VEILING „ONS BELANG". Dubbele boonen per K.G. 16—20. Enkele boonen per K.G. 1822 Spruiten per K.G. 713. Roode kool per K.G. 36 Groene kool per K.G. 23. Gele kool per K.G. 46. Bloemkool le soort per stuk 610. Bloemkool 2e soort per stuk 35 Andijvie per kist 1022. Sla per kist 1828. VERGADERING BUURTVEREENIGING DORPSTRAAT. De Buurtvereeniging Dorpstraat hield in Hotel „De Rustende Jager" een ledenvergade ring. Wegens ziekte van den voorzitter werd de vergadering geopend door den tweeden voor zitter, den heer Kuys, die de verwachting uit sprak, dat de besprekingen goede resultaten zouden mogen afwerpen. Het ontwerp Statuten en Huishoudelijk re glement ging vlot onder den hamer door en werd goedgekeurd. Als zevende bestuurslid werd de heer G. Hogenstein gekozen. Onder de aanwezigen werden eenige verras singen verloot, die ten deel vielen aan de hee- ren Eggers (een haas), Schram Sr. (flesch wijn), Nagelgas (doos bonbons) en Dijkman (visitekaartjes) Bij de rondvraag werd de wensch geuit, om een feestavond te organiseeren, waai-voor een plan zal worden uitgewerkt. Een voorstel van den heer Eggers om de vergaderingen zooveel mogelijk om beurten bij de leden-caféhouders te doen houden verwierf de algemeene instemming. De heer Kuys sloot hierna met een woord van dank de vergadering. GEEN INKWARTIERING VAN MILITAIREN Gisteren deden in het dorp hardnekkig ge ruchten de ronde, dat binnenkort niet min der dan 1500 militairen ingekwartierd zou den worden. Het werd tenslotte zoo erg, dat elke woning in Castricum en Bakkum aan een „Militaire invasie" zou worden blootge steld. Wij hebben een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van deze geruchten. Er was na tuurlijk geen sprake van inkwartiering. Het gold slechts het gewone onderzoek naar het aantal beschikbare plaatsen, indien het eventueel noodig zou zijn tot inkwartiering over te gaan. Hoewel daarvoor de opgaven ten raadhuize konden geschieden was ook huisbezoek noodig, om de noodzakelijke ge gevens bijeen te brengen. En dus is alles heel gewoon en wordt Cas tricum geen garnizoensplaaats SCHAAKWERELDKAMPIOENSCHAP Aljechin benut een slechten zet, Tiende partij had spannend verloop De tiende partij van de match EuweAljechin, welke Dinsdagavond in de groote zaal van den Dierentuin te 's-Gravenhage werd gespeeld, is door Aljechin gewonnen. Euwe gaf na den veertigsten zet van zijn tegen stander op. Toen de wedstrijd eenigen tijd aan den gang was, kwam Jhr. Mr. Dr. H. A. van Kar- nebeek, Commissaris der Koningin in Zuid- Holland, de zaal binnen, waar hij aan de ge reserveerde tafel voor het podium plaats nam. Het verslag van Lod. Prins voor het A.N.P. luidt als volgt: Zwart: Dr. M. Euwe: Pg8—f6 e7e6 Lf8b4 d7d5 Dd8Xd5 c7c5 Lb4Xc3+ Wit: Dr. Aljechin d2r—d4 c2c4 Pblc3 Ddlc2 c4Xd5 e2e3 a2a3 b2Xc3 Tot zoover het recept van de achtste par tij. De herhaling van een minder gebruike lijke opening is in een tweekamp vooral daar om zoo interessant, omdat daarmede in den grond der zaak een botsing van twee over tuigingen aangekondigd, inplaats van een ingeburgerd schema afgewerkt wordt. Men denkt onwillekeurig aan een meeningsver- schil in den geest van: (Euwe) „die opening mij in de achtste partij was nog zoo it niet", (Aljechin): „dat wil ik dan wel eens zien". Hoe dit zij, verder dan tot hier schijnt Euwe's overtuiging zich niet uit te strekken, want met zijn volgenden zet behoudt hij zich een vlottere ontwikkeling voor, dan in partij no. 8 mogelijk was (8Pbd7). 8Fb8c6 9. Pgl—f3 En ook de uitdager wenscht zich niet op oude experimenten in te laten. Deze zouden thans trouwens, wegens den grooteren druk op d4, weinig kans op succes hebben: 9. f3, cd4:, cd4:, e5, met uitstekend spel voor zwart (Lc4, Dd8). Na den tekstzet daarentegen kan op cd4:, cd4:, e5 wel sterk Lc4, gevolgd door ruil op e5 en Lb2 kunnen volgen. 90—0 10. c3c4 Ditmaal is het Aljechin, die aan den strijd een scherp tintje geeft, zij het ook, dat een passend ander plan zich niet gemakkelijk laat vinden. Immers na 10. Ld3, c4, gaat Zwart met tempowinst over in het type lang zaam vorderende barricade-gevechten, dat de uitdager bij voorkeur zoekt te vermijden. Met behulp van den tekstzet wordt welis waar behalve de centrumkracht ook de acti viteit van het looperspaar verhoogd, evenwel niet zonder dat spoedig een klein nadeel ont staat in den vorm van „hangende pionnen" op c4 en d4. Het karakter der partij begint zich af te teekenènWit ruimtevoordeel en aanvals- kansen (looperspaar), Zwart doelwitten in het centrum. 1 0Dd5d6 Later blijkt, dat Zwart met dezen zet een diepere bedoeling heeft (zie zet 15). Anders verdiende ook Dh5 overweging. 11. Lel—b2 c5Xd4 12. e3Xd4 b7—b6 Dit is de eerste partij, waarin beide spe lers zich volgens algemeen bekende denkbeel den opstellen en consequent alle vroegtijdige proefnemingen uit den weg gaan. Moet men daaruit nu de gevolgtrekking maken, dat de match is gekomen in het stadium van den loopgravenoorlog, waardoor de ontmoe ting AljechinCapablanca indertijd zoo berucht was? O.i. geeft deze partij hieromtrent geen uit sluitsel; daarvoor zijn, in psychologisch op zicht, de belangen der kampioenen te zeer in overeenstemming met de gevoede tactiek: voor den één (Aljechin) is de stand der match, voor den ander de kleur zijner stuk ken (Zwart). Een begrijpelijke aanleiding tot het weren van alle risico. Lc8b7 Ta8c8 13. Lfld3 14. 0—0 15. Dc2e2 Men herinnert zich de vermakelijke anec dote van wijlen Noteboom, die in zijn eerste partij te Hamburg (landentournooi 1930, waar hij debuteerde) een onbegrijpelijken zet met den koning deed (Kc8b8) en de nieuwsgierige landgenooten trachtte gerust te stellen met de verklaring: „Ik zou eens schaak op f4 kunnen krijgen!" Onmiddellijk daarop speelde hij Kb8a8 en gaf daarvoor desgevraagd een vrijwel gelijklui dende verklaring. Men kan zich voorstellen, dat de anderen hun vertrouwen in een blijk baar dermate onvoorzichtigen teamgenoot pas terug kregen, nadat deze de bewuste partij in grooten stijl had gewonnen. Hoewel de tekstzet eveneens den indruk van onvoorzichtigheid maakt, zou Aljechin hem toch vermoedelijk niet toelichten met „de binding langs de c-üjn mocht eens on aangenaam worden". Veeleer maakt de zet deel uit van het algemeene centralisatieplan, waartoe Wit's ruimte-overzicht aanleiding geeft. 1 5Dd6—f4 Zie opmerking bij zet 10. Het blijkt, dat Zwart's aandeel in de kansen reeds actueel begint te worden. Zwart laat de actie tegen het witte centrum (Pa5) echter voorafgaan door een „verontrustenden" zet (zie de sa menwerking tusschen looper en dame na Pa5 en later de partij). 16. Tal—dl Na lang nadenken besluit Aljechin toch maar liever eerst een beschermingslinie ach ter den d-pion op te trekken. Inderdaad heeft Tel het bezwaar, dat Zwart's later, dank zij de ongunstige positie van dien toren, een lastigen inval op b3 kan doen. 1 6Tf8e8 Het eerste ultimatum! Onverwacht dreigt Zwart met e5! De5:, Pg4! (g3, Dh6) een ge weldig offensief in te zetten, dat Wit ten koste van alles moet verhinderen. Daar 17. g3 natuurlijk slecht is in verband met Lb7 en er na 17. Lel, Dg4 et nemen op d4 dreigt, zoodat Wit dan toch tot h3 zou moe ten besluiten (Lc2, Pa5!), antwoordt Alje chin dadelijk 17. h2h3 Omdat hierna e5, De5:, Pd7 faalt wegens Lh7H-, Kh7:, Td7:. Intusschen heeft Zwart's actie een klein resultaat (verzwakking van den witten ko ningsvleugel) geboekt, thans is dus de tijd gekomen om tot de kern der zaak door te dringen. 17Pc6a5 Dreigt feitelijk een pion te winnen, daar Zwart na Lf3: moeilijk anders dan met de dame terug kan nemen. Wit's antwoord is dus vrijwel gedwongen. 18. Pf3e5 Lb7—e4 Ziet er uit als een koen besluit, doch past geheel in het belegeringsplan ten opzichte van de Witte centrumpionnen. 18. Dg5 had natuurtlijk geen zin, wegens f2—f4; door op e4 te ruilen zou Wit thans een pion verliezen, nl. Le4:, De4:, De4:, Pe4:, Tel, f" of Pd2, enz. 19. Tfl—el Le4xd3 20. De2xd3 Le8—d8 Een verbazend moeilijke stelling. Zwart' aandeel in de kansen schijnt nog steeds het meest actueel te zijn, gezien de dreiging Pd7, terwijl 21. Lc3 kan worden beantwoord met Pb3, zoo noodig gevolgd door Pb3 c5 e4 of d7. Doch in deze onberekenbare situatie blijkt de schijn weer eens bedriegelijk te zijn, hoe onwaarschijnlijk dit hier moge klinken. 21. Lb2—cl Df4h4 22. Dd3e2! Eindelijk komt Wit met zijn zoo lang ach terwege gebleven ressources voor den dag! Het uitvoeren van de dreiging Pd7 zou thans falen op Pf7:, Kf7:, De6:+, Kf8, a4!, enz. Verder faalt Td4: op g3. En voor het overige is reeds thans Pf7:, Kf7:, De6:+, Kg6 (Kf8, dan weer a4) Te5! zeer onaangenaam, daar dan dame-vangst door g3 dreigt. 22Td8e8 Deze zet maakt geen betrouwbaren indruk Evenmin in aanmerking kwam echter Dh5, want dan kan eveneens g4 volgen, bijv. Dh3:, Td3, Dh4, Kg2, Pd7, Pf7! enz. Het beste was, misschien nog Td6. 23. g2—g4! Bereidt dame-vangst voor door Kg2 en Pf3, terwijl thans Pf6 niet spelen kan en dus niet zoo noodig ruimte voor dame zou kunnen ma ken, bijv. Dh3:, Td3, Dh4, Kg2, enz. Als bij tooverslag zijn de bordjes Grandioos spel van den uitdager! aD&l Pe5 moet zonder verwijl onschadrtS den gemaakt en daar de tekstzet h Wor* mogelijkheid daartoe biedt, moet merlijk een stuk verliezen. art 24. Kgl-g2 p Gedwongen, wegens de dreiging pï, nu gaat Pf6 verloren. s doch 25. d4xe5 PfR-hs Een wanhopige poging om in troehï vixsr.hen te visschen. 26. g4xh5 27. De2—f3 28. h5h6! 29. Df3g3 Gedwongen. 30. f2xg3 ffater 31. 32. 33. 34. 35. h6xg7 Kg2—f3 Lel—e3 Tdld7 Kf3—f2 Tc8xc4 TeM« Dh4xg3 Tf8—c8 TC4_C2J. Tc3-a3 Tcï-04 Dit zou ook zijn gevolgd op 34 De Zwarte toren kan niet van de p 'lii.' Tti- gens Tel. Zwart had hier kunnen ofi,!®" 3S' Tel—e2 TCT^+ Te2xc2 TaiS- Kf2-f3 a?S Le3h6 - - Td7e7 op, 36. 37. 38. 39. 40. TC2—C8 Zwart geeft 0 daar hij geen parade heeft tegen Tefi- f8. Een kolossale prestatie van AljeciuJ De eindstand luidde Zwartdr. Euwe. Wit: dr. Aljechin. Nabeschouwing, Toen Dr. Euwe, kennelijk onder den in. vloed van indispositie, de zesde, zevende en achtste partij verloor, hebben wij er geen oogenblik aan getwijfeld, dat hij zijn goeden vorm terug zou vinden. Doch eerst deze tien de partij is, naar onze meening, een teleur stelling geworden. Wat Dr. Aljechin Dinsdag avond tegen een klaarblijkelijk op volle kracht spelenden wereldkampioen wist te bereiken is ten eenenmale fantastisch. Het maakte op de toeschouwers den indruk van toover<>n met schaakstukken. Het begin (Nimzowitsch-verdediging) ver liep rustig; wel was het duidelijk, dat om streeks den achttienden zet een ontzaglijk moeilijk te beoordeelen stelling was ontstaan, maar dat daaruit reeds binnen vier zetten een beslissende wending zou voortkomen, zon der dat Euwe een voor iedereen duidelijk fout had gemaakt, (eerst later bleek, dat bij, in- plaats van 23Pc6, 23b6! bad moeten spelen), dat had niemand gedacht. Wat er in het spel van den wereldkampioen op het oogenblik ontbreekt, laat zich moeilijk vaststellen. Het schijnt, dat hij zich nog- meer zal heb ben te concentreeren, om een Aljechin in een dergelijke conditie te verslaan. Vóór alles ech ter mag hij den moed niet verliezen, doch hij heeft reeds in 1935 bewezen, daartoe ten volle de kracht te bezitten. Mevrouw Maroczy vond in Aljechin's over winning een aanleiding, hem te huldigen met een echte poes, van oranje kleur, waarmede de uitdager overgelukkig de zaal verliet. De stand is thans: Dr. Aljechin BV* punt, Dr. Euwe punt. De elfde partij. De elfde partij wordt Zaterdag 30 October, des avonds half zeven, in het gebouw „Har monie" te Groningen gespeeld. AUTOMOBILISME. NIEUWE RECORDS TE FRANKFORT. Uit Frankfort a. d. Main: De recordritten van Rosemeyer op den tweeden dag van de internationale recordweek op de autostrada tusschen Frankfort a. d. aMin en Darmstadt werden in den namiddag een tijdlang onder broken voor die van den Engelschman major Garden, die met zijn kleine M.G. eveneens verbluffende prestaties verricht. In de klasse tot 1100 c.c. verbeterde hij de reeds op zijn naam staande records over vijf K.M. en 5 mijl met vliegenden start. Hij legae de 5 K.M. af in den gemiddelden tijd van 1 min. 17,89 sec., hetgeen neerkomt op een ge middelde uursnelheid van 231,095 K.M. Het oude record stond op een gemiddelde uursnel heid van 210,1 K.M. Over de 5 mijl maakte ae Engelschman een gemiddelden tijd van 2 min. 4,5 sec., d.w.z. een gemiddelde uursnelheid van 232,675 K.M.; oud record. 209,2 K.M. Hierna kwam Rosemeyer nog eens aan ae beurt met zijn grooten wagen; hij verbeterde in de 5-8 L-klasse het record over 5 K.M. met vliegenden start, door over dezen afstand op den heenrit 44,51 sec., op den terugrit 44.47 sec. en aldus een gemiddelden tijd van 44,49 sec. te doen noteeren. Deze tijd komt overeen met een gemiddelde uursnelheid van 404,aas K.M., zoodat hij dus het oude record, dat op zijn naam stond met 376,3 K.M., aanzienlijs verbeterde HOLLAND—AMERIKA LIJN, Veendam, 26 v. N.-York te Rott. Drechtdijk, Vanc. n. Rott. 25 te Ls Angeles. Blommersdijk, 24 v. Rott. te N.-Orleans. Lochkatrine, Vancouver n. Rott. 22 te Seattle HOLLAND—AFRIKA LIJN Bloemfontein, 25 v. Hbg. te Amsterdam. Jagersfontein (uitr.) 24 v. Dakar. Nijkerk, 23 v. Beira n. Rott. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Aagtekerk (u.) p. 25 Perim. Almkerk (t.) 26 te Antw. HOLLAND OOST AZIë LIJN. Meerkerk (t.) p. 26 Gibraltar. HALCYON LIJN. Vredenburg 26 van Narvik te Vlaardingen. Stad Maassluis, 24 v. Vlaard. te Pto. Ferajo voor Morphoubaai. Stad Haarlem, Pto. Ferrajo n. Odessa 25 v. Stamboul. Stad Amsterdam, vertr. 27/28 v. Velsen. n Rott.'Vlaard. Stad Zaandam, Oxelos n. Vlaard 27 (4 n.m. i Hk. v. Holland verw. Maasburg, 26 v. Vlaard. n. Narvik. Rozenburg, Vlaard. n. Lorient p. 25 Beachy Head. Stad Schiedam, Vlaard. n. Pto Ferrajo p. 25 Beachy Head. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Vesta, 26 v. Susa te Algiers. Ariadne, 26 v. Kopenh. n. Gdynia. Stuyvesant, 26 v. Paramaribo n. Amst. Achilles, 26 v. Patras te Piraeus. Berenice, 25 v. Oran n. Malta. Ceres, 25 v. Rotterdam n. Algiers. Fauna, 25 v. Candia te Calamata. Nereus, 25 v. Kopenhagen n. Stettin. Rhea, 25 van Tunis n. Lissabon. Tiberius, Rott. n. Napels p. 26 Ouessant. Breda, Amst. n. Chili p. 24 Beachy Head. Euterpe, Amst. n. Bordeaux p. 25 Ouessant. Ganymedes,26 v. Vigi n. Amst. Mars, 26 v. Haidar Pascha te Catania. Saturnus, 26 v. Rott. te Genua. (Jlysses, Varna n. Antw. p. 26 Gibraltar. Venezuela, 26 v. Barbados te Amst. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (uitr.) 26 te Singapore. Weltevreden (uitr.) 26 v. Londen. Kedoe (uitr.) p. 26 Pt. de Galle. Soekaboemi fth.) p. 25 Perim. Slamat, 26 v. Batavia te Rott. Willesden, 23 v. Macassar n. Rott. Sibajak (u.)26 v. Gibr. Buitenzorg (u.) 26 v. Rott. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki, 24 v. B. Ayres n. Rott. Alcyone (th.) p. 25 Madeira. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Peisander, Batavia n. Liverpool 25, 800 mijl van Land's End. Clytoneus, 24 v. Batavia te Lvp. Protesilaus, 24 v. Rott te Kobe. Phrontis, Batavia n. Amst. p. 25 Prawle Point. Rhesus, Batavia n. Liverpool 25 v. Colombo. Bellerophon. Rott. n. Japan 24 te Hongkong. City of Pittsburg, Japan n. Rott. 24 van Manilla. Glenaffaric, Dairen n. Rott. 24 van Penang. Menestheus, 22 v. Yokohama n. Rott. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens (u.) 26 v. Port Said. Singkep (t.) 26 te Havre. Tawali (t.) 26 van Port Said. P. Roebiah (t.) 25 v. Singapore. Singkep (t.) p. 25 Ouessant. Vlootuitbreiding. Door de tSoomvaart Mij. „Millïngen" te Rotterdam zal binnenkort het s.s. „Oostplein" in de vaart worden gebracht. Dit is het vroe gere Italiaansche s.s. ..Aecama" dat destijds met zware averij te Rotterdam binnenliep en door bovengenoemde reederij op publieke vei ling .werd aangekocht. Groote diepgang. Het Zweedsche tank-motorschip „Cleopa tra", hetwelk Zateradg j.l. te Amsterdam ar riveerde ten einde aldaar creosoot bij te la den, passeerde het Noordzeekanaal op weg naar Jacksonville, met een diepgang van acht Meter AANGEKOMEN. 25 October: Orion s.s. Hamburg Texelstroom s.s. Liverpool Stanja s.s. Onega Orpheus s.s. Stettin 26 October: Flandria s.s. Gothenburg Lenda m.s. Archangel Venezuela s.s. West Indië Akershus s.s. Oslo VERTROKKEN. 25 October: Bolette s.s. Frederikstad Queenworth s.s. Sunderland St. Annaland s.s. Newcastle Bothnia m.s. Tees Nottingham m.s. Grangemouth Melissa m.s. Donges 26 October: Marvel s.s. Oslo Ferrum s.s. Emden Cleopatra m.s. Jacksonville Lottie R. m.s. Swansea Hada m.s. Gr. Yarmouth De wereldvloot. Volgens de jongste statistiek van Bureau Veritas zijn in Augustus van de wereiavioot afgevoerd 62 stoomschepen met 99.077 register ton; 9 motorschepen met 16.418 ton en 4 zeilschepen met 4.724 ton. Tot de droom schepen behoorde o.a. de stoomtrawler HM welke voor den sloop is verkocht. Reis voortgezet. Het Nederlandsche motorschip „Alk", het welk Zondag j.l. alhier binnenliep wegei stormweer, heeft gisteren de onderbroken reis, het was op weg van Boulogne naa Hamburg, naar de haven van bestemnnu= voortgezet - HAARLEM, 26 OcMW Ondertrouwd 26 October: J. B. Eboinge G. W. Matthieu. Bevallen 23 October: C. Slob-Saal. et.; - October: A. G. v. d. Veldt-Bestoman, a., J. Jurgens—Kaan, d.; 25 October: P. fcjjf Boer—Legius, z.; M. O. Westhof-Kewei». Overleden: 23 October: J. A. Butóman, 8- jWilhelminapark; 24 October: J. Scöoyw 60j„ Nassaulaan; F. W. Wustrow, 81J-. N0 Tuindorpslaan J. Schouten. 64 j„ *fez€P* laan; 25 October: A. van Velzen, 70 J.. w da als teeg.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6