Sinds 1856 mm/ BEVERWIJK Verraad. HEEMSKERK CASTRICUM SIGAREN van MAJOOR [TJfclNCÏM EH0"1?111' 29 v- Amst. Rott. Het tweede lustrum vau Hercules Feestavond in het vcreenigingsgebouw. Ter herdenking van het tweede lustrum n de Christelijke Gymnastiekvereniging Hercules" werd in het Verenigingsgebouw '7n de Populierenlaan een feestavond ge houden De voorzitter de heer J. Tabak open- de vergadering met gebed waarna 't Bonds Spd werd gezongen. Daarna sprak de voor- Ster een openingswoord, waarin hij in he bijzonder den eere-voorzitter, Ds. C. M. Krij „er verwelkomde. Het programma werd hierna geopend met pp,i voordracht van de heeren Martin Kuioer en mej. Let Priester, getiteld ,,«c- crheiden door een witte krijtstreep", gevolgd door het zangstukje „Muzikale dienstmeisjes" door een achttal dames. Ds Krijger sprak vervolgens een kort woord waarin hij er zijn voldoening over te kennen gaf. dat in Beverwijk een Christelijke ffvmnastiekvereeniging bestaat. Spr. uitte den wensch. dat de vereeniging na deze eerste tien iaren in groei en bloei zou mogen toenemen L ieden vermaakten zich met aardige spel letjes, die de feestvreugde er danig inbrach ie^n mooi intermezzo vormde de aanbieding namens de leden van een fraai uitgevoerde vW aan het bestuur. Nadat nog eenige leuke voordrachten wa ren uitgevoerd, afgewisseld met attracties sloot de°voorzitter met een woord van dank de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze. WEDSTRIJDEN UITGESTELD. De H,V.B. heeft onderstaande wedstrijden die voor a.s. Zondag waren vastgesteld, uit gesteld: Beverwijk 5—D.S.K. 4 Brederode 1—Beverwijk 2. Bloembollenveiling „Beverwijk". Op de jongste bloembollenveiling van de Bloembollen veiling „Beverwijk" N.V. was een stijgende aanvoer waar te nemen. Er was zeer groote belangstelling. De han del was vlug met oploopende prijzen. Alles ging vlot van de hand. "Besteed werd: Gladiolen: America 14 op 1.20, 1214, 0.75 10—12 0.46, Jac. van Beieren 12 op 0.70, 1012 0.46, Capt. Boyton 14 op 0.75, Crimson Glow 12 op 0.90, 1012 0.49, 810 0.23, Early Sun rise 12 op 0.55, 10—12 0.35, Mount Everest 12 op 0.90, 10—12 0.52, rimmaculée 14 op 1.00. 10-12 0.55, Maagd van Orleans 12 op 0.89, 10—12 0.55. Picardi 14 op 1.15, 12 op 0.90. 10-12 0.56, 8—10 0.30, Poolijs 12 op 0.60, 10—12 0.40, Roem van Kennemerland 14 op 1,00, 12—14 0.65. Mr. van Tienhoven 10 op 105, Prince of Wales 12 op 1.15, 1012 0.56, War 14 op 1.15. 12 op 1.00, 10—12 0.48, 8—10 0.22. Lelies: Tigrinam 20 op 8.00, 6 op 3.00, 1416 2.00 10—12 1.05, Rubrum 18.20 6.10. Plantgoed: per H.L.: Flamingo 8.50, Imperator 25.00, Proserpine 21,00, Yellow Queen 6.00, Wedgwood 5.00. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: H. Marx en M. S. Selderbeek. Getrouwd: A. G. de Graaf en E. A. C. Jan gen; Th. B. Hellenkamp en C. Schellevis; J. J. Geldermans en D. M. Numan; S. T. van Bruegel en E. M. v. Straten. Bevallen: M. M. de MolPels, z.; C. C. Elenbaas—Abspoel, z.; E. WestratePhilippi, d.; H. T. P. NoomenSpringveld, z.; M. Th. 1. van Deuzen—de Bruijn, z.; J. M. Hilbers— Stam, z.; M. S. BeltermanTieleman, d.; E. SteenhuisHoltjes, z.; M. W. Hulscher—-de Wit, z.; T. v. d. Kolk—Wijntjes, d. Overleden: W. H. G. Borghstijn, oud 76 j., wed. van C. W. Klarenbeek; G. M. Ros, oud j., wed. van W. Krammer, alhier; G. Ch. oud 55 j., geh. met J. G. Nijs, alhier. pag 3. ARBEIDSBEMIDDELING IN OCTOBER. In de maand October had de bemiddeling van de Gemeentelijke Arbeidsbeurs het re sultaat; dat geplaatst werden: mannen boven 18 jaar 324, beneden 18 jaar 4; (In September resp. 362 en 1); vrouwen boven 18 jaar 7, beneden 18 jaar 1 (in Sep tember resp. 3 en 2) Het aantal plaatsingen, dat gedurende het geheele jaar 1936 in totaal 2614 bedroeg, is voor 1937 nu reeds gestegen tot 3775. OPENBARE LEZING IN ODEON. De heer H. H. Schmitz, predikant uit Haar lem. houdt Zondag 31 October een lezing in gebouw Odeon aan de Baanstraat over „God's Hand in de Geschiedenis der Volken". ZONDAGSDIENST DOKTOREN EN APOTHEKEN Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. W. J. Royaards, Vondellaan 20, telef. 3636. In de week van 31 October7 November is fe, tuinwijk Apotheek, Populierenlaan 44, telef. 3388, belast met den Zondags- en nacht dienst. STEMPELTIJDEN VOOR DE WERKLOOZEN Voor de week van 1 November tot en Wet 8 November zijn de stempeltijden voor dewerkloozen als volgt vastgesteld: Beverwijksche Bestuurdersbond 10 tot 10.30 en 3.45 tot 4 uur. ettelijke Besturenbond 9 tot 9.15 en 230 tot 2.45 uur. Plaatselijk Arbeids Secretariaat 11 tot 11.30 2 tot 2.15 uur. PK. Volksbond 11.15 tot 11.45 en 2.15 tot 2.30 uur. .Wijt aan Zee 10.45 tot 11.15 en 2.— tot 2.15 uur. (Een Engelsch professor wil op grond van kleinzeerigheid, zwakker tastzin en gehoorveelvuldiger voorkomen van linkshandigheid, kleurenblindheid en stotteren aan toonen, dat het mannelijk geslacht inderdaad het zwakke geslacht is.) Maar zeer geachte hooggeleerde. Ik had toch niet van u verwacht, Wat u zoo roekeloos beweerde. Over het sterk en zwak geslacht. Professor, u maakt mij opstandig, Zijn uw gehoor en tast ernaar? Bent u soms kleurenblind, linkshandig En een kleinzeerig stotteraar? Hebben de vrouwen geen gebreken. Die haar verzwakt, zelfs in uw oog? Of hebt u daar niet naar gekeken, Toen u aan 't vergelijken toog? Wij mannen mogen 't spottend zeggen, Een glimlach op 't bewust gelaat, Die dient om 't ijlings te weerleggen Als scherts en dwaze mallepraat; Wij mogen in onszelf besluiten. Dat er misschien wat waars in is. Maar het is als ernstig feit te uiten. Neen, hooggeleerde, dat is mis. Er zijn ook vrouwen, die het lezen, Dat is een ding. dat u vergeet, Zij zien het straks als feit bewezen, Door u, als iemand die het weet. De man is naar geslacht de sterke. Beheerscht en krachtig als een rots, Dat moeten wij de vrouw doen merken, Professor, dat eischt mannentrots. Toen u uw sexe af ging vallen En 't zelfbewustzijn zoo vergat. Hebt u, zeg ik namens ons allen, Alleen een zwak moment gehad. P. GASUS. De Ckr. Gymnastiekvereeniging „Hercules". Bij het tweede lustrum. Het was 28 October j.l. juist 10 jaar geleden, dat de Christelijke Gymnastiekvereeniging „Hercules" in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk haar oprichtingsvergadering hield. De vereeniging was oorspronkelijk een onder- afdeeling van de Christelijke Jongemannen- vereeniging „Excelsior", die toen behoefte ge voelde om naast de geestelijke, ook de licha melijke ontwikkeling te bevorderen. „Hercules" groeide echter de jongemannen- vereeniging over het hoofd. In September 1936 werd de gymnastiekvereeniging door de af scheiding, wat geschiedde in de beste har monie, van de C.JJVI.V. „Excelsior" zelfstan dig. Aanvankelijk bestond „Hercules" alleen uit heerenleden, doch in October 1929 werd een damesafdeeling opgericht. Het ging nu met „Hercules" crescendo en op 24 Maart 1931 vond de eerste openbare uitvoering en tevens propaganda-avond plaats. Deze avond was een zeer groot succes, want niet minder dan donateurs, 24 adspiranten en 3 leden gaven zich op. Bovendien ontstond uit dezen avond de adspirantenafdeeling, welke een gestadi- gen groei beleefde. De groei van de jongste afdeeling was zelfs van dien aard. dat in No vember 1936 voor kleine meisjes en jongens een kleuter af deeling werd opgericht. Op 1 Augustus 1932 sloot „Hercules" zich als ;ewestelijk lid aan bij het Ned. Chr. Gymnas- ;iek Verbond, waardoor zij in het bijzonder in contact kwam met de zusterverenigingen van den kring Amsterdam en omstreken. Geregeld werd nu deelgenomen aan de onder auspiciën van dezen bond georganiseerde adspiranten- dagen, athletiek- en gewestelijke dagen, waar „Hercules" menigen prijs heeft veroverd. Ver der werd altijd deelgenomen aan défilés in Beverwijk, waar Hercules vele malen door den correcten stijl van marcheeren en orde in de groep een uitstekenden indruk achterliet. Ook de jaarlijksche uitvoeringen, die op een steeds hooger peil komen te staan, mogen zich steeds in een groote publieke belangstel ling verheugen. In den tegenwoordigen directeur, den heer C. P. Nieuwenweg, vond Hercules in Mei 1931 een leider van de dames- en adspirantenafdee lingen, waarna op 14 September 1931 zijn be noeming tot directeur volgde. De vereeniging heeft aan den heer Nieuwenweg, die leeraar M.O. Lichamelijke Opvoeding is, een zeer be langrijk deel van den bloei te danken. Momenteel telt „Hercules" 160 leden en adspiranten, waaronder de vereenigingsgeest uitstekend is te noemen. De vereeniging is dus wel zeer krachtig uitgegroeid, waaraan de vlotte en deskundige leiding van den directeur veel heeft medegewerkt. PROPAGANDAVERGADERING VAN DE BESTURENBOND. Op Donderdag 11 November houdt de Christelijke Besturenbond in het Ned. Her vormd Vereenigingsgebouw aan de Ooster wijkstraat een propagandavergadering. Bo vendien zal er een film worden vertoond. ZENDINGSAVOND UITGESTELD. De filmzendingsavond, die op 4 November gehouden zou worden, is tot een nader te bepalen datum uitgesteld. De volgende zen- disdagavonden worden op 30 November en 1 Februari gehouden. CHRISTELIJK KINDERKOOR OPGERICHT. 'Alhier is opgericht een Christelijk Kinder koor, dat onder leiding zal staan van den heer G. J. Moed. De repetities worden gehouden in de Mu ziekschool aan de Groenelaan. De steunverleening aan de tuinders. Adres aan de regeering. In een gecombineerde vergadering van de kringbesturen van de tuindersorganisaties in Kennemerland is besloten in samenwerking met de veilingen een adres aan de regeering te zenden met het verzoek steun te willen verleenen op de hoofdproducten, die in de streek Kennemerland worden geteeld. De directeur van de Vereenigde Veilingen zal zich met de samenstelling van dit adres belasten. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Prijsnoteering: Waschpeen per K.G. 2'/23y2 Spinazie per kist 3240 Sla per kist 2540 Postelein per kist 3045 Andijvie per kist 1225 Wortelen per bos 36 Raapstelen per bos 12 Radijs per bos 23 Peterselie per bos 12y2 Selderie per bos 23 Prei per K.G. 2—3 Bloemkool le per stuk 56 Bloemkool 2e per stuk 23 Tomaten per K.G. 820 Uien per K.G. 58 Witlof per K.G. 10—18 Witte capucijners per K.G. 26. Snijboonen per K.G. 2430 Dikke boonen 1230 Sperc.b. z. dr. per K.G. 1742 Pronkboonen per K.G. 27 Nero per K.G. 311 Trosboonen per K.G. 20 Knollen per stuk 24 Komkommers perstuk 26 Roode kool per stuk 23 Gele kool per stuk iy23V2 Groene kool per stuk 2%3 Aardbeien per doosje 1628 Appelen per K.G. 6—12 Peren per K.G. 614 Druiven per K.G. 1624 Chin, kool per stuk 23Yz V.V. BEVERWIJK. Voor morgen heeft de H.V.B. alleen vastge steld de wedstrijd De Kemphaan—Beverwijk 3. De wedstrijden voor het tweede en vijfde elftal zijn uitgesteld. Voor deze ontmoeting bestaat van de zijde der leden een groote belangstel ling. Het zal het derde elftal echter zeer moei lijk vallen om op één of beide punten beslag te leggen. De Kemphaan achten we veel ster ker en zal zeer waarschijnlijk de overwinning behalen. Niettemin vertrouwen we er op. dat de roodgebroekten zich niet zoomaar gewon nen zullen geven. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN SANS ATOUT. De Bridgeclub „Sans Atout" hield onder linge wedstrijden, waarvan de uitslagen als volgt luiden: Afdeeling A. N.Z.-lijn: 1. MulderJonker 53y2 m.p., 2. J. BosH. de Boer 54y2 m.p., 3. K. KramerK. Kee 59 m.p., 4. J. DilG. Tabak 65y2 m.p., 5. J. PauwL. Mouton 73y2 m.p. O.W.-lijn: 1. J. RoodzandJ. Berlee 55% m.p., 2. J. BorstK. v. d. Wal, 58 m.p., 3. G. C. H. TabakW. Kleine 59 m.p., 4. G. Wil- lemsK. Bloemendaal 61 m.p., 5. C. Spruit J. Boom 55y2 m.p. Afd. B., N.Z.-lijn: 1. P. Amse—A. Tabak 33 m.p., 2. Mevr. Kok—C. Nijman 41 m.p., 3. Mevr. TabakJb. Broekhuizen 42y2 m.p., 4. de heer en mevr. van Amstel 43V2 m.p. O.W.-lijn: 1. Mevr BraamJ. v. d. Berg 36 m.p., 2. H. v. EssenJ. Romijn 41 y2 m.p.. 3. J. PoolsA. Brood 4iy2 m.p., 4. Th. v. Gro ningenJ. de Vries 45 m.p. TUINDERS BIJEEN. Donderdagavond werd een bijeenkomst ge houden van de dagelijksche besturen der drie standsorganisaties L. T. B., Chr. Boeren- en Tuindersbond en de Nederl. Tuindersbond, uit het gewest „Kennemerland". In den breede werd gesproken over den onhoudbaren toestand waarin de tuinbouwen- de bevolking, speciaal in Kennemerland is geraakt als gevolg van de lage prijzen der producten en de gedeeltelijke mislukking van den oogst van enkele producten. Ook maakte nog een onderwerp van be spreking uit, wat in de naaste toekomst te doen staat, ten aanzien van te wijzigen cul tuur en de bereiking van loonende prijzen, over welke punten nog nadere gedachten- wisselingen zullen plaats hebben. SOCIALE ZAKEN. Met ingang van Zaterdag as. zal worden aangevangen met de distributie van levens middelen over de 44e week. Onvermengde margarine en bak- en braad vet zullen verkrijgbaar zijn bij den heer J. Zonneveld Jz. Heereweg te Bakkum; gehakt in blik bij Mej. de wed. Jenster. le Groenelaan te Bakkum. VEILING „ONS BELANG". Dubbele boonen per K.G. 1416 Trosboonen per K.G. 1016 Spruiten per K.G. 710 Groene kool per K.G. 23 Roode kool per K.G. 46 Bloemkool per stuk 48 Sla per kist 2530 Andijvie per kist 1020 Tomaten A per 100 pond 360400 Tomaten B per 100 pond 270350 LEDENVERGADERING VAN DEN f FORENSENBOND. In Hotel Bakker" werd een ledenvergade ring gehouden van de plaatselijke afdeeling van den Algemeenen Bond van Forensen. De gebruikelijke opening, vaststelling der notulen van de vorige vergadering, alsmede voorlezing en bespreking van de ingekomen stukken hadden een vlot verloop. Daarna gaf de voorzitter een overzicht van den gang van zaken in den Bond in het alge meen en van de afdeeling in het bijzonder ge durende het tijdvak Mei—Oct. "37. Spreker zeide te veronderstellen, dat de leden, na gedurende genoemd tijdvak weinig of niets van hun afdeelingsbestuur vernomen te hebben en het tijdelijk niet veischijnen van het maandblad „de Forens", wellicht waren gaan twijfelen aan de activiteit van den Bond. Hij hoopte echter, dat door het gegeven overzicht de leden overtuigd zouden zijn. dat de inmiddels in samenwerking met de zuster- afdeeling Heiloo gevoerde actie had geleid tot ontwikkeling van meer actie door en propa ganda voor den Bond. Spr. achtte de vergadering thans volledig op de hoogte te zijn van den algemeenen gang van zaken en verzocht den leden hun mach tiging te willen geven, dat een der afdeelings- bestuurders een eventueele candidatuur voor een functie in het Hoofdbestuur zou kunnen aanvaarden. De vergadering sloot zich aan bij de opvat tingen van haar bestuur. De gevraagde mach tiging werd verleend. Voorts werden nog behandeld voorstellen tot het voeren van actie ter verkrijging van verlaging der Personeele Belasting, verminde ring van de tarieven van de autobusdiensten, enz. enz. Ten slotte volgde nog een bespreking in ver band met de hervatting van het houden van maandelijksche clubavonden. Met een opwekking tot de leden, om, ieder voor zich propagandist van den Bond te zijn, sloot de voorzitter de vergadering. TOONEELVEREENIGING „ONS VERMAAK". De tooneelvereeniging „Ons Vermaak" zal Zondagavond in „De Rustende Jager" een op voering geven van het Indische blijspel „Sui kerfreule" van Henri van Wermeskerken. De uitvoering wordt met een bal onder lei ding van Jaap Smit besloten. LOOP DER BEVOLKING. Vertrokken: W. C. Carrilko en echtg. naar Amsterdam, Linnaeusparkw. 166 bv.; Baas v. d. Hoek en kinderen naar Limmen, Hooge- weg C. 112j; A. M. Poulussen naar Uden, Bits- wijk C. 158; C. van Niekerken en gez. naar Alkmaar, Verdronkenoord 15; G. Wiering en gez. naar Oudorp (N.H.), Westerstraat 104A; A. Scheen en echt. naar Amsterdam, Insulinde- weg 201; J. Kat naar Amsterdam, Amstel 51; P. van Hoorn naar Amsterdam, le van Swin- denstraat 127III, A. Boon naar Wormerveer, Billitonkade 11; C. T. Schipper naar Tilburg, Oudedijk 1; C. Vasbinder naar Heilo, Wester- weg 280. Ingekomen: P. D. Kluft van Heemskerk. Meester Ludwigstraat 39; G. Lunenberg van Hilversum. Oude Haarlemmerweg 14; W. L. Blomde Vries, van Alkmaar, Vmkebaan 26. HET PROGRAMMA VAN VITESSE. Het programma van den R.K.S.V. „Vitesse" luidt voor a.s. Zondag als volgt: A.D.O. 1Vitesse 1 2.30 uur. Vitesse 2Berdos 2 2.30 uur. Vitesse 3—S.V.A. 2 12:30 uur. Het eerste elftal gaat op bezoek bij A.D.O. en zal alles in het werk stellen om een eer vol resultaat te bereiken. Een gelijk spel zou reeds een goede prestatie zijn. Het tweede ontvangt Berdos én houdt de punten thuis. Het derde komt in het veld tegen S.V.A. Dit kan een spannende wedstrijd worden. Het derde zal in wit shirt verschijnen in de volgende opstelling: Doel: K. Koper. Achter: J. Zeeman. S. Stuifbergen. Midden: H. Smit, F. Schut, B. van Benthem. Vóór: P. Stuifbergen, P. Res, J. Kabel, G. Hemmer, B. Stuifbergen. COLLECTE VOOR DE WERKLOOZEN. De wethouder voor Sociale Zaken verzoekt ons opneming van het volgende; Langs dezen weg doet ondergeteekende, be last met de Werkloozenzorg, een beroep op den liefdadigheidszin van de Castricumsche bevolking. Door de langdurige werkloosheid is een groot tekort ontstaan aan kleeding, dekking en schoeisel in de gezinnen, die door den gee- sel der werkloosheid zijn getroffen. De Minister van Sociale Zaken heeft daar voor een fonds gesticht, het z.g. Kleeding-, dekking- en schoeiselfonds. Dit fonds wordt gevormd door de werkloozen en door de Re geering. Een werklooze met 2 en meer kinderen, die een kwartje per week spaart, krijgt er van de Regeering een kwartje bij. Een werklooze met 5 en meer kinderen, die een kwartje spaart, krijgt er van de Regeering 40 ets. bij. Daar de achterstand in vele gezinnen reeds zeer groot is en het fonds nog niet kan wor den aangesproken, omdat de middelen er nog voor ontbreken, heeft de Minister de gelegen heid opengesteld om door middel van een col lecte de mogelijkheid te scheppen, dat dezen winter nog hulp geboden kan worden. Door het gemeentebestuur is deze collecte vastgesteld op Dinsdag 2 November a.s. Eenige dames hebben zich voor dit doel be schikbaar gesteld om de inzameling van gel den te houden. Wij bevelen deze collecte in Uw bijzondere milddadigheid aan, want de nood is hoog ge stegen, dus spoedige hulp is dubbele hulp. Hoe men er ook over moge denken, hoe men er ook tegen over staat, een feit is dat er in vele gezinnen een groot tekort aan kleeding dekking en schoeisel is. Daarom, steunt naar vermogen. Men dient daarmee een volksbelang. P. DE VRIES. Wethouder. ROOK1 KENNEMERLAND (Adv. Ingez. Med.) De V. V. V. in liet jaar 1937. Nu het zomerseizoen en daarmee de drukke tijd voor Castricum en Bakkum al weer eenigen tijd voorbij is hebben wij den heer P. J. B. v. d. Berg gevraagd ons eenige in lichtingen te verstrekken over het seizoen en over het aandeel, dat de V.V.V. „Castri cum Vooruit" daarin heeft gehad. In de eerste plaats kwamen wij daarbij tot de ontdekking, dat de heer v. d. Berg een telling had gehouden van de auto's en mo torfietsen, die op seizoendagen zijn woning aan den Beverwijkschen straatweg passeer den. Hij telde 124 auto's en 150 motorrijwielen per uur en op de spitsuren zelfs respectieve lijk 180 en 210. Het bestuur en de leden van de V.V.V. waren zeer tevreden over het afgeloopen seizoen, want in den vacantietijd kon het bureau zelfs niet aan alle aanvragen om pensiongelegen heid voldoen. Ingekomen waren 1250 aanvragen om pen sions of gemeubileerde kamers. Daarvan wer den 409 aanvragen schriftelijk ingediend, waarvan natuurlijk een omvangrijke cor respondentie het gevolg was. Niet minder dan 257 aanvragen kwamen uit Amsterdam en de rest uit alle deelen van het land, Aan de zusterverenigingen werden 150 pensiongidsen gestuurd. Ook waren vele dank betuigingen ontvangen van tevreden bad gasten. Wij herinnerden nog even aan de zoo schitterend geslaagde feestweek, die helaas een financieel tekort veroorzaakte. De heer v. d. Berg deelde ons echter mede, dat het bestuur dit tekort al weer heeft weg gewerkt, dank zij schenkingen van particu lieren en van zakenmenschen. Dit mede leven met de V.V.V. stemt natuurlijk hoop vol voor de toekomst. Het aantal reizigers, dat de treinen aanvoerden was dit jaar bij zonder groot. Op de Zondagen passeerden gemiddeld 31000 reizigers de loketten van het station en op werkdagen zelfs 45.000. Volgens ruwe schatting zullen bovendien nog 80.000 bezoekers met auto's, bussen en rijwielen zijn aangevoerd. Het gemeentebestuur verstrekte 1925 ver gunningen voor kampeeren op het strand, een aantal, dat veel hooger is dan vorig jaar. Dat de gemeente nog steeds vooruitgaat blijkt wel uit het feit, dat in 9 maanden 32 bouwvergunningen werden afgegeven voor 63 woningen, terwijl nog vele bouwplannen In voorbereiding zijn. Alles bijeen was het voor de V.V.V. een zeer gunstig seizoen. In antwoord op onze desbetreffende vraag deelde de heer v. d. Berg ons mede, dat de V.V.V. ook voor het komende jaar weer plan nen heeft. Zoo ligt het ln het voornemen om wederom een feestweek te organiseeren welke zich ook tot en met Bakkum zal uit strekken, een en ander in samenwerking met de buurtvereeniging. Het spreekt vanzelf, dat deze plannen nog nader moeten worden uit gewerkt en besproken. Maar men kan er zich van overtuigd houden, dat de V.V.V. alle krachten weer zal inspannen, om Castricum en de aantrekkelijkheden van Bakkum als badplaats groote bekendheid te geven. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johannes Cornelis, zoon van C. de Winter en M. Schouten; Hendrikus Jacobus, zoon van H. G. W. van der Leegte en M. C. H. Kronenburg. Overleden: Maria Nievaard. oud 76 jaar, wonende te Amsterdam. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden voorwerpen: 1 ring, 1 schroeven draaier, 1 voetbal, 1 paar dameshandschoenen. Verloren voorwerpen; 1 bel. merk, 1 groen voorschoot, 1 br. vilten dameshoed, 1 br. acte- tasch. HET RAADHUIS GESLOTEN. In verband met den feestdag van Allerhei ligen is het Raadhuis op Maandag 1 November a,s. den geheelen dag gesloten. Het huwelijksgeschenk van He landmacht aan het Prinselijk Paar. Het huwelijksgeschenk, dat door de Ko ninklijke Landmacht aan het Prinselijk Paar zal worden aangeboden, n.l. een zeer fraai be werkt kamerscherm, is thans gereed ge komen. Zooals bekend werd het ontwerp voor dit scherm samengesteld door den architect A. J. Kropholler, uit Wassenaar en vervaar digd in de afdeeling houtbewerking van het Luchtvaartbedrijf te Soesterberg. Het kamerscherm, dat vervaardigd is van eikenhout met coromandel paneelen, bestaat uit vijf deelen, n.l. een groot middenpaneel met aan weerszijden twee kleinere paneelen. De scharnieren en de voeten, waarop het scherm rust, zijn vervaardigd door de artille rie-inrichtingen aan de Hembrug uit oude bronzen kanonnen. Het middenstuk van het scherm bevat een schilderstuk van den schil der D. Nijland, voorstellende het paleis Noordeinde, waarvoor een enthousiaste me nigte het op het balcon staande Prinselijk Paar toejuicht. Voorts zijn op het scherm de symbolen van de verschillende afdeelingen van de Koninklijke Landmacht gebeeldhouwd. Dit beeldhouwwerk is vervaardigd door den heer Tjipke Visser uit Amstredam De datum, waarop de officieele aanbieding zal plaats hebben .is nog niet vastgesteld. HOLLAND—AMERIKA LIJN, «enkatrine (t.) 27 van Port. (O). Damsterdijk, Rott. n. Vanc. 27 te Cristobal, ^schdijk, Philad n. Rott. 28 te N.-York. Blommersdijk. 26 v. N.-Orl. n. Rott. areedijk, N.-Orleans n. Rott. via Londen 27, '«Om. w. ïan Scilly, «emsterdiilc, Rott. n. Philad. pass. 28 «achy Head. j HOLLAND—OOST AZIë LIJN. «totok (t.) 29 te Yokohama, toootetek <u.) 28 v. Colombo. r,LAND—WEST-AFRIKA LIJN. wggestroom. (t.) 29 v. Havre via Rott. BWmf HOLLANDAFRIKA LIJN. Srk°?ttm W 28 v' Suez' t: it.) v. Dares-Salaam. Bin™. haLCYON LIJN. Stain n' 29 v- Ams. te Rott. Haard aaidinS™, 29 v. Narvik n. Rott./ 221 (v.m.) van Morphou- ie kou. verw KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Amor, 29 v. N.-York n. Haiti. Boskoop 29 v. Hbg. te Antwerpen. Fauna, 28 van Calamata te Algiers. Mars, 28 v. Lipari n. Napels. Trajanus, Varna n. Rott. 29, 100 m. W. van Ouessant. Colombia, 29 v. Amst. n. Barbados, Oranje Nassau, 29 v. Amst. n. Paramaribo. Orion 29 v. Amst n. Rott. Calypso, Calamata n. Amst. 29 te Antw. Cottica, 29 v. N.-York n. Pt. au Prince. Crijnssen, 28 v. Barbados n. Trinidad. Plato, 28 van Curasao te Blize. Pluto, 29 v. Gothenb. te Aarhuus. Triton. 28 v. Rott. te Lissabon. Ulysses, Varna n. Antw. p. 28 Finisterre. Vesta, 28 v. Algiers n. Amst. Vulcanus, 29 v. Amst. te Rott. Nero, Amst. n. Trinidad 28, 20 m. Z. v. Niton. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland (u.) 28 van Las Palmas. Salland (u.) 28 te Santos. NED.-IND. TANKSTOOMB. MIJ. Agatha, 25 v. Soerabaja n. Pladjoe, Samboe. Agnita, 31 bij St. Kitts verw., n. Curasao. Mirza, 22 v. B. Ayres n. Curacao. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak (u.) 29 v. Marseille. Kota Agoeng (t.) p. 28 Sagres. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Salabangka (u.) 29 v. Pt. Said. Singkep (t.) 28 v. Londen via Hamburg. P. Roebiah (t.) 28 v. Sabang. Moena, 28 v. Batavia n. Amst. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Antenor, Japan n. Rott. 29 te Londen, ver trekt 2. Hector, Dairen n. Rott. 29 te Penang. Glenaffaric. Dairen n. Rott. 27 te Colombo. Glenshiel, 28 v. Dairen n. Rott. C. of Pittsburg, Jap. n. Rott. 28 te Singa pore. Ajax, Japan n. Rott. 28 te Suez. Calchas, 29 van Rott. te Moji. WIJK LIJN. Haulerwijk, Archangel n. Amst. p. 29 Lo dingen. Winterswijk, 29 v. Archangel n. Terneuzen. Stolwijk, 29 v. Archangel te Amst. Scheepsbouw voor Engeland. Het dezer dagen van hier naar Aberdeen vertrokken Engelsche motorkustvaartuig „Dawlish" is het tweede schip dat voor reke ning van H. Harrison Shipping Ltd. te Lon den in Nederland werd gebouwd. Alvorens naar Amsterdam te gaan had het schip een goed geslaagde proefvaart gemaakt. M.s. „Megara" Naar gemeld wordt is het Nederlandsche tankmotorschip ..Megara", geconvoyeerd door de zeesleepboot „Zwarte Zee" Vrijdagmorgen te Southampton aangekomen. AANGEKOMEN. 28 October: Hontestroom s.s. Londen Gateshead s.s. Newcastle Maaskerk s.s. Hamburg Waterland s.s. Buenos Ayres Vliestroom s.s. Huil 29 October: Enid Mary s.s. Goole Escaut m.s. Rotterdam Carl Rehder s.s. Kalvild Queenworth s.s. Sunderland Neptun (Estl.) m.s. Pernau Unkas m.s. Harburg Titus s.s. Hamburg VERTROKKEN. Perna m.s. Fayal (v. o.) Zaanstroom s.s. Manchester Thriantha m.s. Ipswich Acclivity m.s. Londen Rotula m.s. Curacao Venus s.s. Midd. Zee Bloemfontein m.s. Zuid^Afrika Vulcanus s.s. Midd. Zee Rijnstroom m.s. Swansea Kaupo s.s. Nordenham Ransdorp m.s. Stockholm 29 October: Texelstroom s.s. Liverpool Mercur s.s. Stavanger Mies m.s. Klaipeda Colombia m.s. West Indië Oranje Nassau s.s. West Indië Vlootuitbreiding. Dezer dagen werd met goed gevolg van de werf der N.V. L. Smit Zoon's Scheeps- en Werktuigbouw te Kinderdijk de motor-zee sleepboot „Blankenburg" te water gelaten. Deze sleepboot is in aanbouw voor rekening van L. Smit Co's Internationale Sleepdienst te Rotterdam Zij wordt voorzien van twee Bolnes-moto ren elk van 300 P.K. Reparaties uitgevoerd. Het Nederlandsche tank-motorschip „Ro tula", hetwelk met machineschade 19 dezer van Korsör te Amsterdam arriveerde ten einde deze aldaar te herstellen, heeft deze thans uitgevoerd en vertrok Donderdagavond naar Curagao. W1ELRIJDEN. HET WERELDDUURRECORD VAN SLAATS IN GEVAAR Uit Milaan: Archambaud heeft Donderdag middag een poging gedaan om het werel duurrecord, dat op naam van onzen landge noot Slaats staat, te verbeteren. De zeer ern stige poging van den Franschman mislukte door het feit, dat hij in de 75ste ronde, toen hy ongeveer 29,770 KM. had afgelegd, een lekken band kreeg, waardoor hij moest af stappen.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5