JAPANNERS STEKEN DE SOETSJANKREEK OVER. BUITENLANDSCHE ZORGEN VAN HET DERDE RIJK. Thijs Ijs in het bosch van-hou-je-maar-stil Prettig scheren MAANDAG 1 NOVEMBER 1937 Chineesch succes aan den spoorweg Peking—Hankau. Syrië zwaar door overstrooinings- ramp getroffen. Reeds honderden lijken geborgen. Het Japansche Persburau Domei meldt uit Sjanghai 1 November: Aan het front van Sjanghai zijn de Japanners er gistermiddag in ge slaagd, door artillerie en de lucht macht, de Soetsjaukreek over te steken en de Chineesche troepen te verdrijven van den zuidelijken oever der kreek. Op deze wijze zijn thans Japansche stellingen gevestigd, die Sjanghai, met inbegrip van de Chi neesche wijken, omsingelen. Het Ja pansche geniecorps slaagde er in vijf pontonbruggen over de 60 M. breede kreek te slaan onder dekking van rookgordijnen. De operaties begon nen om 12 uur des middags, en een kwartier later overschreed het detachement-Tagami de ponton bruggen, gevolgd door de detache menten Takamori en Isjii. De Japansche operaties werden ernstig be lemmerd door het feit, dat Chineesche stel lingen gevestigd zijn dicht bij de grens van de internationale nederzetting en dat de Chi- neezen zich meester hebben gemaakt van de onder Japansche leiding staande katoen- fabrieken, die vroeger bewaakt werden door Britsche troepen. Deze Britsche troepen ont ruimden de katoenfabrieken echter, toen de Chineezen begonnen met hun algemeenen terugtocht uit Kiangwan en Tsjapei. Toen de Chineesche troepen de fabrieken gisteren ont ruimden, staken zij ze in brand. De Japanners eetten ook hun opmarsch in den sector Nansiang voort en drijven hier ge stadig de Chineezen terug. Een Havasbericht uit Sjanghai meldde heden: Vanmorgen is het rustig aan het front van Sjanghai. De verwachte Japansche aanval op de Soetsjau is uitgebleven. Het is echter niet juist, dat de Chineezen de Japansche ele menten, die er in geslaagd zijn de rivier over te steken, naai' het noor den zouden hebben teruggeworpen. Het Japansche spervliur, dat den ge- heelen nacht onderhouden is, heeft iederen Chineeschen doelmatigen tegenaanval verhinderd. Het Chineesche telegraafagentschap Central News meldt, dat mobiele Chineesche afdee- lingen de stad Tsingsien aan den spoorweg Peking—-Hankau tusschen Pauting eii Tsji- tsjiatsjoeang heroverd zouden hebben. De Japanners zouden in wanorde naar het oosten terugtrekken en een belangrijke hoeveelheid oorlogstuig achterlaten. Gewonden in de internationale neder zetting. Bij de ontploffing van een verdwaalde gra naat, welke terecht kwam in het westelijk deel van den Britschen sector te Sjanghai zijn drie Britsche soldaten gewond. Britsche wachtposten vuren op Japansche vliegtuigen. Aangezien Zondag nog Japansche vliegtui gen rondcirkelden boven Britsche wachtpos ten, hebben deze ingevolge de hun gegeven in structies, het vuur op de toestellen geopend uit hun Lewis-machinegeweren. Op den Hoengjau-road zijn vele Engel - sche en Amerikaansche woningen vernield. Deze weg ligt thans geheel onder Japansch vuur. China zal een vernederende vrede weigeren. Het Chineesche Comité van Verzet tegen Japan publiceert in samenwerking met andere organisaties een proclamatie, waarin wordt verklaard, dat China's eenige wensch is de toepassing der beginselen van het negen- mogendheden verdrag d.w.z. het herstel van den status quo-ante, hetgeen inhoudt de eerbiediging van de Chineesche souvereini- teit. de onafhankelijkheid en territoriale en administratieve onschendbaarheid van China en een collectievce en duurzamen vrede. Het manifest voegt hieraan toe, dat China een vernederende vrede zal weigeren. Mongolië los van Nanking. PEERING-, 3'1 October. Volgens berichten van Chineesche zijde heeft prins Teh den ouden Mongoolschen staat, onafhankelijk van Nanking, hersteld. De prins heeft verklaard, dat de nieuwe regeering, die met steun van Japan en Mandsjoekwo tot stand is gekomen, tot taak heeft te waken tegen het opdringen der communisten in Buiten-Mongolië. België Pierlot met kabinetsformatie belast. Prof. Hendrik de Man, die belast was met de kabinetsvorming, is er niet in geslaagd zijn opdracht ten uitvoer te brengen. De liberalen weigerden medewerking aan een kabinet van nationale eenheid, waarop De Man de op dracht teruggaf. Pierlot belast met de vor ming van'een kabinet. De koning heeft daarop den katho lieken minister van landbouw, Pierlot, belast met de vorming van een nieuwe regeerïng. Bij het verlaten van het koninklijk paleis, verklaarde Pierlot aan de pers, dat de koning hem heeft opgedragen een kabinet te vormen. Hij zal pogen aan deze opdracht te voldoen en met de leiders van de drie traditionalistische partijen in contact treden om te trachten een kabinet te vormen, op grondslag van de na tionale vereeniging, evenals het vorige kabi net. Na zijn eerste besprekingen met de partij leiders, is Pierlot voornemens een audiëntie aan te vragen bij den koning om hem verslag uit te brengen en hem te zeggen of hij een kans tot slagen ziet. Zondag heeft Pierlot reeds besprekingen ge voerd met katholieke- en socialistische staats lieden. Frankrijk Verlangens der rad.socialisten. Nieuwe arrestalies bij de Duitsche kerkelijke oppositie. Aantal gearresteerden bedraagt thans 85. Reuter meldt uit Berlijn, dat in de laatste veertien dagen wederom 21 predikanten en leden der Belijdende Kerk in Duitschland gearresteerd zijn. In het geheel bevinden zich 85 personen in bewering. BRAND OP HET DAK VAN HET PARUSCHE PANTHEON Zondagavond heeft een politiebeambte, die dienst deed in het vijfde arrondissement van Parijs, bemerkt, dat vlammen uit het dak van het Panthéon sloegen. Deze vlammen schenen te komen uit een cabine, waar de transformatoren voor de ver lichting zijn ondergebracht. De brandweer verscheen spoedig ter plaat se. Niet lang daarna was zij het vuur meester. Een onderzoek wordt ingesteld naar de oor zaken van dezen brand, terwijl ook de aan gerichte schade wordt opgenomen. „Dick" Sheppard overleden. Engeland's populaire radiopriester. Kanunnik Sheppard, bijgenaamd „Dick Sheppard van St. Martins-in-Fields", de be roemde radiopriester, is Zondag op 56 jari gen leeftijd ontslapen. „Dick" Sheppard was in Engeland een dei- meest actieve pacifisten. Hij was kanunnik van de St. Paul's Kathedraal. Hij genoot een groote populariteit. De vorige week nog was Sheppard gekozen tot rector der universiteit van Glasgow. Zijn tegenstander was Win ston Churchill. Op het congres der rad. socialistische partij is met algemeene stemmen een motie aange nomen. De motie behelst de toewijding van de partij aan d-e regeering van het volksfront on der radicale leiding en haar trouw aan Chau- temps. Zij doet een beroep op de vereeniging der partij van links om loyaal de republi- keinsche discipline te handhaven, welke noo- dig is voor de verdediging der instellingen welke zich richten tegen de aanvallen der reacties. Zij besluit zich over de kieshervor- ming -uit te spreken in een speciaal congres, dat over drie maanden te Parijs zal worden belegd. Op financieel gebied bevestigt het congres de noodzaak eener evenwichtige begrooting en keurt het de politiek der regeering tot herstel der openbare financiën goed. Het spreekt zich uit tegen een wisselcontrole en eischt toezicht van -het land op zijn volkshuishouding. Het vereischt voorts gehechtheid aan het program van het volksfront, welks hervormingen moe ten worden aangepast aan het normale leven des lands op de voorwaarden, welke zijn-vast gelegd in de regeeringsverklaring van Ram- bouillet. De partij wenscht een verheffing van het levenspeil van alle arbeiders, zonder hiervan den middenstand uit te schakelen. Het con gres dringt aan op de noodzaak de orde te handhaven en het staatsgezag te eerbiedigen. Het spreekt zich uit voor consolidatie van de 40-urige weekweek, alsmede voor de soepele toepassing hiervan. eventueele wijziging in het program van het volksfront, noch spreekt zij over de buiten- landsche politiek. De radicale partij kan niet alle economi sche en demografische redenen in over weging nemen, welke zijn aangehaald om Duitschland zijn vroegere koloniën terug te geven. Het congres vertrouwt, dat de regee ring het statuut inzake het bestuur der onder Fransch mandaat staande koloniën weet te handhaven. Het congres wijst voorts op het ernstige gevaar, dat de bezetting van eenige strategische punten door zekere mogendheden beteekent voor de verbindingen ter zee tus schen Frankrijk en noord-Afrika en Fransch West-Afrika. Het begin der zitting van den laatsten dag had een wat rumoerig verloop. Men hoorde den kreet „Naar Moskou" en „Leve het Volksfront". Ook werd de Mar- sellaise gezongen. De aankomst van minister Cot gaf eenerzijds aanleiding tot geestdriftig applaus, anderzijds tot het roepen van „af treden" en „naar Moskou". Mijninstorting in Westfalen. Vier arbeiders bedolven. Zaterdagavond is in de mijn „Sachsen" in het dicstrict Hamm in Westfalen een mijn gang ingestort, waardoor vier man werden bedolven. Het stoffelijk ovei\schot der ver ongelukten is gevonden. STIJGEND AANTAL STAKERS IN ARGENTINIë. Behalve de metselaars zijn thans ook an dere bouwvakarbeiders te Buenos Aires in staking gegaan. Het totaal aantal stakers be draagt thans 60.000. Doordat de spoorwegarbeiders dagelijks zes uur staken, is practisch het geheele spoorwegverkeer verlamd. Rechtsche troepenconcentraties aan het Madrileensclie front. Van de zijde der Spaansche republikein- sche regeering wordt medegedeeld, dat steeds meer troepen van de rechtschen voor Madrid aankomen. De artillerie der regeering poogt deze troepenconcentraties te verstrooien. Bij Ouesta de la Reina heeft d-e regeeringsartil- lerle een autocolonne van de troepen van Franco onder vuur genomen, welke blijkbaar een afdeeling rechtsche troepen, die omsin geld is, te hulp wilde komen. Aan het front heerscht wel een groote ac tiviteit, doch belangrijke gevechten werden niet geleverd. Een bijzondere correspondent van het Duitsche Nieuwsbureau, die naar Syrië is gezonden, schat het aantal slachtoffers, dat bij de overstrooming om leven is gekomen op meer dan duizend. Aangezien de hevige regen val den afgeloopen nacht heeft voort geduurd, is de ramp nog grooter ge worden en men vreest, dat nog meer wolkbreuken den toestand erger zullen maken. Het dorp Dom-eir, dat meer dan acht duizend inwoners telde, is door het water volkomen weggespoeld, zes andere dorpen die aan den voet van de berg Kalamoen lig gen, zijn eveneens geheel vernield, het water staat hier vijf meter hoog en aangezien ge weldige rotsblokken door het water werden meegesleurd, is geen huis heel gebleven. De lijken die aanspoelen, worden door sol daten onmiddellijk begraven, om epidemieën te voorkomen. Ook zijn aanzienlijke hoe- cveelheden medicijnen bijeengebracht. Vele geneesheeren zijn naar het getroffen gebied gezonden om eventueele epidemieën onmid dellijk krachtig te kunnen bestrijden. De materieele schade wordt op een half milliard frank geraamd. De regeering heeft voor de onmiddellijke hulp een millioen frank ter beschikking ge steld. Havas deelt ten aanzien van de over stromingsramp mede, dat op een opper vlakte van tienduizend vierkante kilometer geen dorp ongedeerd is gebleven. De aard rijkskundige gesteldheid van het land is zoo danig veranderd, dat men genoodzaakt is den weg van Damascus naar Aleppo over een afstand van verscheidene kilometers te wij zigen. De oorzaak van de ramp wordt gezocht in het steenachtige gebied van de Kalamoen- keten, welke het water niet vasthoudt. Doo de overstrooming zijn meer dan vijf tigduizend personen zonder levensmiddelen, aangezien het water de voorraden voor dit jaar hebben meegesleurd. Ook de veestapel is vernield, evenals de te velde staande ge wassen. Havas verneemt nog uit Damascus 31 Oc tober: De hulpverleening aan de bewoners van Kalamoen wordt onvermoeid voorgezet. Uit de puinhoopen heeft men vanmorgen 279 lijken gebor- geborgen. Het water trekt geleidelijk uit de overstroomde gebieden terug. De karavaanweg r.aar Bagdad is weder begaanbaar. Men hoopt nieuwe over stroomingen te kunnen tegengaan. RESOLUTIES VAN HET BRITSCHE CONGRES DER INTERNATIONALE VREDES CAMPAGNE. De Britsche afdeeling van de Internatio nale Vredes-Campagne heeft op haar congres een resolutie aangenomen, waarin de bewa peningswedloop wordt veroordeeld en de over tuiging tot uiting wordt gebracht, dat „vei ligheid alleen kan worden bereikt door een politiek, die krachtig gericht is op een algemeene vermindering der bewapening en de versterking van het collectieve vredes- systeem onder de volken. Engeland moet zijn medewerking geven aan de aan te wenden macht tot het voorkomen en stilzetten van den aanval". De resolutie verklaart verder, dat het de taak is van de Internationale Vredes Cam pagne mee te helpen aan de verwijdering 'van de begripsverwarring, die de verwerkelij king van den vrede in den weg staan en spoort de organisaties aan tot het nemen van onmiddellijke stappen, welke aantoonen, dat het Engelsch-e volk de Volkenbondsverplich tingen wenscht na te komen. Een resolutie betreffende den oorlog in Spanje verklaart, dat de collectieve actie de inmenging onmogelijk kan maken en een over den toestand in het Verre Oosten verzet zich tegen een verdeeling van China. In een derde resolutie, betrekking hebbende op de luchtaanvallen, wordt afschaffing van de militaire luchtmacht bepleit. Het is zoo buitengewoon goed na het scheren Witte Purol te gebruiken, dan schrijnt de huid niet na en wordt gaaf en geschikt om U eiken dag opnieuw met genoegen te kunnen scheren. (Adv. Ingez. Med.) Het moeilijke probleem der Sudeten-Duitschers Henlein's eischen en de regeering te Praag. Men schrijft ons d.d. 26 October uit Ber lijn: EDERT Duitschland zijn for- meele onafhankelijkheid van de overige wereld heroverd heeft, tracht het aan den eenen kant weliswaar ovei'al goede vrienden te winnen, doch aan den an deren kant bederft men het effect der aanvankelijke successen dan tel kens weer met conflicten, welke door den neutralen toeschouwer gevoeld worden als een typisch staaltje van Duitsche strijdlustigheid. Met Polen wist men tot een voorloopig vergelijk te komen inzake het vroegere Duitsche gebied. Met Engeland ging men een vlootovereenkomst aan welke nadere samenwerking deed verwachten, maar deze bleef vooralsnog uit. Japan en Duitschland houden elkaar geregeld op de hoogte van iedere propagandistische actie der Komin tern en officieel beschouwt men dit véraf liggende Rijk weliswaar als een bevriende mogendheid, maar de oorlog met China heeft bewezen, dat Japan in de eerste plaats aan zijn eigen belangen denkt. Duitschland's garantie-verklaringen aan België en Luxem burg hebben tenslotte in eigen land meer effect gehad dan in de landen, wier ver trouwen men door deze eenzijdige verkla ring hoopte te veroveren. En tezelfder tijd ligt men met de halve wereld overhoop. De conflicten zijn niet van de lucht. Leest men de eensluidende be richten dienaangaande in de nationaal-socia- listische pers, dan zou men op den duur gaan denken, dat het Derde Rijk het zwarte schaap onder de Staten van Europa is Arrestaties in Weenen en Kattowitz. Te Weenen arresteert men Georg in der Maur, nog wel een ritmeester b.d., die daar als correspondent van den „Westdeutschen Beobachter" werkzaam is. Hij wordt er van verdacht, aan den Weenschen correspondent, der „Indépendance Beige" een interview ver strekt te hebben, waaruit 's mans oppositio- neele gezindheid tegenover het huidige Oos tenrijk valt af te leiden. Bovendien is hij Oostenrijker van geboorte en men kende hem vroeger reeds als een markante fi guur in de Oostenrijksche nationale bewe ging, welke te Berlijn ondersteuning vond. Na veertien dagen arrestatie heeft de politie den ritmeester weer vrijgelaten ,.om gezond heidsredenen". maar te Berlijn gaat men nog altijd te keer tegen zulk een „ongemo tiveerde arrestatie. Men schijnt vergeten te zijn, dat nog niet zoo heel lang geleden drie Duitsche journalisten Engeland moesten ver laten, daar men op hun aanwezigheid geen prijs meer stelde. Berlijn was toen hevig ge kwetst en deinsde er niet voor terug, Mr. Ebbet, den ervaren „Times"-corresnondent onder de leuze „Wie du mir, so ich dir!" het land uit te jagen. Een soortgelijk conflict is thans aanhan gig met Polen. Zoowel de redactie als de directie der „Kattowitzer Zeitung" zijn ge arresteerd. In een speciale editie van dit blad moet men iedere maand beschouwin gen over het Duitsch-Poolsche minderhe den-vraagstuk gepubliceerd hebben, hoewel men wist. dat dit thema niet mag worden behandeld. Te Berlijn is men verbolgen over deze arrestatie en pleegt men overleg welke tegenmaatregelen genomen dienen te wor den. Het grootste probleem. Laten wij de talrijke incidenten van vluch tig karakter buiten beschouwing, dan blijft er nog altijd een groot probleem open, dat aan den eenen kant levendig wordt gehou den met een voortdurend geprikkel, zoodat men zulks ook ten opzichte van Frankrijk doet, terwijl men er aan de andere zijde over schrijft met een felheid, welke voor die ten opzichte van Rusland niet onderdoet: wij bedoelen het probleem der Sudeten-Duit schers. Voor den neutralen toeschouwer is er weinig zoo moeilijk als een oordeel te vel len over het vraagstuk der Sudeten-Duit schers. Sinds Hitler's verklaring, dat er tusschen Duitschland en Frankrijk geen territoriale kwestie meer bestaat, sinds het verdrag met ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Oostenrijk, waardoor plechtie gedaan van de ,Anschluss"-gedapM 4 de overeenkomst met Polen die "h e Smds stuk van den Korridor en het TiS Vraag" rakter van Silezië althans voorloopiKï Ja' weg heeft geruimd en sedert de 1 den rantie door het Duitsche Riiv 8s- gische grens, moet Tsjecho-Slowakii» Bt|- tuurlijk rekening mee houden dat di - M" Tsjechische grens de eenige is die, rtlpnVi+.io- rlnnv rlo TmlfenU. r 1 erkend, waardoor het dus voor de hLA?4 dat Praag zich bezorgd maakt r, 8t, Noordelijk deel van Bohemen waar heT htt vijfde der Tsjecho-SlowaakschTftC. Berlijn en p,M! Minstens formeel bestrijdt Berl™ standpunt der Tsjechische regeerinv „i zooverre deze de Integriteit van het m nale territorium tracht te verzeker™ keert zich slechts tegen de methoden wS mee dit doel wordt nagestreefd H™t kan het Derde Rijk met recht protSS? het lot der Sudeten-Duitschers is 2 en al zou het niet waar zijn, dat Pm. lot moedwillig zoo hard maakt, danï, toch in elk geval vast, dat het geen uitsteekt om het te verzachten Doch omgekeerd gaat de actie van v„, rad Henleln- en ziin .^udeten-Deutsche p., tei" te ver - althans verder dan de Te. chische regeering dulden kan - wan» I hij van president dr. Eduard Benesi ni. minder eischt dan een autonomen staat fZ de Sudeten-Duitschers. In wezen gelooven wij, dat men het vraagstugstuk der Sudeten-Duit schers als volgt kan typeeren Praag ziet in de krachtige actie van het Derde Rijk om voor de Sudeten-Duitschers de zoogenaamde minderheidsrechten volledig geres pecteerd te zien, uitsluitend een po ging van Berlijn om vasten voet te krijgen in het meest omstreden deel van het Tsjechische gebied. Het durft -bij gevolg geen vinger toe te geven uit angst, dat heel de hand gegrepen zal worden. Daar staat echter tegenover, dat zoo lane er geen regeling getroffen wordt, de Sudeten- Duitschers het kind van de rekening zijn. Ongetwijfeld kan Tsjecho-Slowakije bewe ren, dat de expansie-zucht van het natio- naal-socialisme en de uitgesproken natio- naal-socialistische gezindheid der Sudeten- Duitschers een regeling zeer bemoeilijken en bijna onmogelijk maken. Doch Berlijn heeft gelijk, wanneer het intusscshen opkomt voor de rechten van zijn rasgenooten en deze rechten met alle beschikbare middelen niet ophoudt te proclameeren. (Nadruk verboden). PROGRAMMA Thijs, waar moeten we nu heen? vroeg Sim, terwijl hij zijn beenen wat stond te wrijven. Hij was stijf geworden van het lanee gedwongen zitten. Ook oom Mopperniet voelde zijn beenen geducht! Ik weet, Sim, dat die dieven een spoor hebben nagelaten We moeten probeeren, dat te volgen. Dan kunnen wij ze misschien ge vangen nemen. Niet zoo'n slecht idee, Thijs. Niet zoo'n slecht idee lachte oom Mopperniet. Jij wilde zeker, dat wij met z'n drieën 'die boeven alleen gevangen namen. Ik ben bang, dat die zoo sterk zijn dat we niets kunnen beginnen. Laten we dan zoo snel mogelijk naar de politie gaan zei Thijs. Dan halen we daar hulp! Zoo gezegd, zoo gedaan en als hazen snelden ze voort over den weg. DINSDAG 2 NOVEMBBER 1937. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 8.Gramofoonmuziek. 9.— Plechtige Al lerzielen-iMis. 9.45 Gramofoonmuziek. 12.— Berichten. 12.15 K.R.O.-Orkest (Om 1.— Gra mofoonmuziek.) 2.Vrouwenuur. 3.05 Mode cursus. 4.05 KRO-Melodisten en solist. (Om 4.45 Gramofoonmuziek). 5.45 Felicitatiebe- zoek. 6.00 De KRO-Melodisten. 6.40 Espe- rantocursus 7.Berichten. 7.15 Allerzielen" causerie. 7.35 Sporthalfuur. 3— Berichten A.N.P., mededeelingen. 8.15 KR.O.-Symphonie orkest en solist. (Om 9.Reportage schaak match) 10.05 Declamatie. 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 Gramofoonmuziek. 10.50 KRO- Orkest. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-uitzending. 8.Gramofoonmuziek. 10.— Morgenwij ding. 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 J. Cantor's Ensemble. 11.— Huishoudelijke wenken. 11.30 Vervolg J. Cantor's ensemble. 12.30 Kovacs Lajos' orkest en soliste. 1.— Het Omroepor kest. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.— Het Om- orkest. 2.45 Knipcursus. 3.45 Orgelspel en zang. 4.15 Gramofoonmuziek. 4.30 Radio- kinderkoorzang. 5.Kinderhalfuur. 5.30 Het Aeolian-orkest. 6.30 Gramofoonmuziek. 7.- voor de kinderen. 7.05 AVRO-Dansorkest, 7.30 Engelsche les. 8.— Berichten A.N.P. Mede deelingen. 8.10 Gramofoonmuziek.. 8.30 Bonte Dinsdagavond trein. 10.15 Reportage schaak- match. 10.20 Bridge cursus. 11,— Benenten A.NJ?. Hierna AVRO-Dansorkest. 1140—12.00 Gramofoonmuziek DROITWICH, 1500 M. 11.20—11.45 Gramofoonmuziek. 12.0o Hei Sylvan—Trio. 12.35 Radiotoneei. 105,0rfei« concert. 1.35—2.20 Gramofoonmuziek. u» Actueele causerieën. 4.35 Gramofoonmuzie 4.50 Het Dulay-kwintet en solisten. 5.20 un Brussel: Omroeporkest. 5.50 Harold ^an^i, Weensch Octet. 6.20 Berichten. 6.45 BH/* Harmonie-orkest en solist. 7.25 BBC-Thea orkest. 7.50 Causerie: „Sweeping statements. 8.20 Radiotooneel met muziek. Hierna caoa programma. 9.20 Berichten. 9.40 Cause. „The Ashanti Campaign of 1900 and tne - render of Queen Ashantueh". 10-—I tooneel. 11.— Pianovoordracht- H-3o - Grosvenor House Dansorkest. 11.50—- Dansmuziek (gr.pi.) RADIO PARIJS. 1648 M. 7.25, 8.50 en 10.35 Gramofoonmuziek. Gevarieerd concert en zang. 4.20 CeUov dracht. 4.35 Pianovoordracht. 5.20 con 8.35 Gramofoonmuziek, 8.50 Noyon-koor solisten. 10.50 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. T 5.50 Militair orkest. 7.50 H Hagestedts orkest. 11.20 Omroep-Amusementsorkest Omroepschrammelensemble. 3.20 onjr p Amusementsorkest. 5.20 Strijkkwartet piano. 5.50 Westduitsch weekoverzicht^ Omroekorkest, pianoduo en solist. lO.iu— Omroenkoor. -orkest en solist. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 eD. L502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omr orkest. 5.50. 6.50 en 7.20 Gramofoonrmw"' 8.20 Kleinorkest en radiotooneel 10.30-"-" Gra mofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. mi k 7.30 Omroeporkest en solisten 8.20 P dagbladoverzicht. 8.35 Gramofoonmuzi voordracht 9.20 Berichten 9.50 Pian dracht. 10.05 Weerbericht. 10.20—H-20 mofoonmuziek.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 2