Jubileum van de Beverwijksche Damclub. <unst van het luieren BEVERWIJK. Bij het tweede lustrum. De Beverwijksche Damclub herdenkt haar tweede lustrum. Zittend van 1. n. r. het bestuur, gevormd door de heeren A. Peekei, S. D. Hoogvorst, J. Bakker, voor zitter, C. Peekei en J. A. Oudshoorn. De Beverwijksche Damclub herdenkt dezer da»en haar tweede lustrum. Zij werd in het raiaar van 1927 opgericht op initiatief van de heeren Hofland, Ch. Beltermann en J. A. Ouds hoorn waarvan laatstgenoemde onafgebroken de belangrijke functie van penningmeester ^Aanvankelijk telde de vereeniging slechts 15 leden die in de bovenzaal van de lunchroom Suisse" de damsport beoefende. Zij nam met Mn tiental deel aan de competitie van den Haarlemschen Districtsbond. Later ging zij oyer naar den Noordhollandschen bond. Als „evolg van de steeds betere prestaties kon de club later overgaan naar den Nederlandschen Dambond. De clubavonden werden in latere jaren ge houden in café „Bellevue". De club heeft er altijd serieus naar gestreefd om het spelpeil van haar leden te verbeteren. Dit geschiedde niet alleen door het geven van simultaan-seances, waarvoor nu en dan be kende dammeesters werden uitgenoodigd, maar vooral ook door het houden van onderlinge competities. Aan deze goede training is het te danken, dat de club groote vorderingen maak te. De belooning voor dezen ingespannen ar beid bleef niet uit. want tot groote voldoening van bestuur en leden slaagde de club er in te promoveeren naar de eerste klasse van den Nederlandschen Dambond. De vereeniging had intusschen weer haar in trek genomen in „Suisse", maar van langen duur was dit niet. Toen 'deze zaak in Mei 1936 werd opgeheven, verhuisde de club naar café „De Groentenbeurs" in de Meerstraat, waar zij een uitstekend oefenlokaal vond. RECITEERWEDSTRIJD. Heden-, Woensdagavond wordt in het Ned. Verenigingsgebouw aan de Populierenlaan een reciteerwedstrijd gehouden voor de le den van de Christelijke Meisjes vereeniging en van de Jongelingswereeniging. In de jury hebben zitting Jonkvrouwe P. Boreel en de heeren M. Foeken, hulppredi ker en A. A. Kraan. LEGER DES HEILS. Heden-, Woensdagavond zal in de zaal van het Leger des Heils in de Zeestraat door een dertigtal padvlndsters van het korps IJmui- den een demonstratie worden gegeven. Voor den aanvang van deze samenkomst zullen de padvindsters onder leiding van de leidster mej. R. Richter een marsch houden door de gemeente. Het programma voor de samenkomst ver meldt o.m. reciteeren, gymnastische oefe ningen, een tableau en liederen, zoodat de avond zeer interessant belooft te worden. De demonstratie, die tegen betaling van een gering bedrag toegankelijk is, zal te 8 uur aanvangen. WINKELRUIT VERNIELD. In de etalage van het kleedingmagazijn van den heer Jac. Koop op den hoek van de Hobbestraat verloor een etalagepop het even wicht en tuimelde tegen de spiegelruit, die geheel vernield werd. Dit is reeds de tweede maal binnen enkele weken, dat een van de etalageruiten van deze zaak vernield werd. DE RIJKSPOSTSPAARBANK OCTOBER. Aan het postkantoor Beverwiik en het daar onder behoorende ambtsgebied werd gedu rende de maand October ingelegd f 66200.22 en terugbetaald f 79026.27. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 20266. DE JAARLI.TKSCHE UITVOERINGEN VAN JEUGDIG WIJK AAN DUIN. Evenals vorige jaren zal „Jeugdig Wijk aan Duin" ook in den a.s. winter weer de ge bruikelijke uitvoeringen geven ten bate van de exploitatie van het Ned. Herv. Vereeni- Singsgebouw in de Populierenlaan. In studie is genomen „Hoe het weeuwtje uit het Hof van Rolland gevriid werd" en „De Kat". De belangstelling voor de damsport werd steeds grooter en zoo smaakte het bestuur het genoegen in den doop van deze tien jaren het ledental bijna verdubbeld te zien. Dit bood de vereeniging tevens de mogelijk heid, om met twee tientallen aan de compe titie van den Nederlandschen Dambond deel te nemen. Het eerste team speelt in de eerste klasse en het tweede team in de derde klasse van dien bond en ook in de huidige competitie weer met zeer bevredigende resultaten. Zoo neemt de Beverwijksche Damclub thans een eervolle plaats in in de rij van haar zus terverenigingen en het ijverige bestuur van de jubileerende .damclub laat geen middel on beproefd om deze positie te versterken. HEEMSKERK PAARD IN DE SLOOT. Toen Dinsdagmorgen een knechtje van den veehouder C. de Ruyter aan den Hoogdor- perweg het paard uit de weide moest halen, ontdekte hij dat het paard in een aan het weiland grenzende sloot was geraakt. Hij waarschuwde direct de R., die met behulp van een ander paard het beest uit zijn benarde po sitie bevrijdde. Het bleek dat het paard onder water verward was geraakt in een rol prikkel draad en zich flink had gewond. Het dier is op last van den veearts naar het abattoir ver voerd en daar afgemaakt. De schade was voor den eigenaar niet zoo groot, daar het paard verzekerd was. SPELDJESVERKOOP. Op initiatief van den R. K. Vrouwenbond werd ter gelegenheid van Christus Koning schap bij het uitgaan der kerk een speldjes verkoop gehouden. De opbrengst was f 46 bestemd voor lief dadige onderafdeelingen van den Vrouwen bond. SANTPOORT VEREENIGING „VRIENDEN VAN OUD-SANTPOORT". Met enkele woorden hebben wij reeds mel ding gemaakt van de oprichting van boven genoemde vereeniging. Het waren de heeren Meindert de Groot en J. S. Visser, die tot de oprichting het initiatief namen. Van deze heeren behoort de heer Visser tot de oudere garde en reeds tal van jaren had hij de grootste belangstelling vooral wat tot oud- Santpoort behoorde. Zoo had hij o.a. inder tijd veel interesse voor de afgraving van de zandwallen bij de Santpoorters bekend als de eerste, tweede en derde hooge berg die het „Terras" omringden en de r-rklieden, die dit werk verrichtten hebben hem heel wat „wetenschappelijke" scherven bezorgd. En ook de geschiedenis van de Ruïne van Brederode had zijn volle belang stelling. Deze heeren zochten contact met eenige heeren, van wie verwacht mocht worden, dat zij ook belangstelling voor de geschiedenis van ons dorp hadden en zoo kon op de op richtingsvergadering overgegaan worden tot de samenstelling van het volgende bestuur: Dr. Meindert de Groot, voorzitter; Mr. L. Vorstman, Enschedélaan 40, secretaris; J. H. Visser penningmeester, Joh. v. Beem, 2e se cretaris, de heer J. S. Visser verklaarde als adviseur te willen optreden. In ons blad heeft men verder kunnen le zen, dat op de ledenvergadering van „Sant- poorts Bloei" goed gevonden werd. dat het bestuur dezer vereeniging voldoen zou aan het verzoek van het bestuur van „Oud-Sant poort" om en bloc zitting te nemen in laatst genoemd college. (De Fransche schrijver Paul Mor and voert in Frankrijk eengroote aan dacht trekkende, actie ter bestudee ring van de kunst van het luieren.) De wereld ijlt en raast maar door, Wij worden in den maalstroom meegezogen. Het dreunt voortdurend in ons oor. Het warrelt ons bij tijden voor de oogen. Er lijkt geen kans om stil te staan. En eens vergeten in een hoek te droomen, Te veel dat dringt tot verder gaan, Laat geen respijt om eens tot rust te komen. En Paul Morand kwam in verzet, Door wat zeer velen denken, neer te schrijven, De mensch vergete niet de wet: Niet altijd kan de boog gespannen blijven. De tempo-leuze: tijd is geld, Wordt tegenwoordig al te fel aanbeden, Een punt, dat even krachtig telt, Is; hoe z'n tijd in luiheid te besteden. Goed luieren is ook een kunst, Die waard is om met ernst te bestudeeren, De stoere werker moet die gunst, Hem af en toe verleend, veel meer waardeeren. Zit daar veel in? op dit terrein, Blijf ik, als werker, toch maar liever zwijgen, Zoolang er zooveel stakkers zijn, Die al hun tijd voor zulk een studie krijgen. P. GASUS. Onderzoek heeft nog niets opgeleverd. Sinds Maandagmorgen half twaalf wordt uit de ouderlipke woning aan dePuntstraat 66 te Rotterdam vermist de drie-en-een-half- jarige Martinus Antonius Louis Speters, die tijdens het spelen op straat is verdwenen. Met man en macht heeft de politie het on derzoek ingezet, maar tot dusver heeft men geen enkel spoor van het kind gevonden. Men vreest, dat een ongeluk is geschied. Het ventje is om half twaalf Maandagmorgen naar buiten gegaan om nog wat te gaan spelen. Toen de moeder een tijdje later het kind kwa mroepen, was het in geen velden of wegen te zien en adat na eenig wachten de kléine ook niet uit eigen beweging terug kwam, is de politie van de vermissing op de hoogte gesteld. Direct heeft deze alle noodige maatregelen genomen. De politiebureaux in de stad en in de omliggende gemeenten zijn van het gebeurde op de hoogte gesteld ter wijl zooveel mogelijk bijzonderheden over het kind zijn verspreid. Uit het onderzoek is komen vast te staan, dat het knaapje omstreeks 1 uur in den na middag nog is gezien in gezelschap van twee kameraadjes in de buurt van de Ford-hallen aan het Marconieplein. Daarna heeft r niets meer van hem vernomen. Het bestuur der nieuwe vereeniging is de meening toegedaan, dat ons dorp een rijke historie heeft, die niet aan de vergetelheid mag worden prijs gegeven. „Deze eisch", zoo zegt het bestuur, „klemt te meer, wijl gedurende de laatste jaren reeds veel van wat uiterlijk nog aan Sant- poorts roemrucht verleden herinnerde, ver loren is gegaan, terwijl het weinige, dat nog resteert, voor het meerendeel reeds tot ver dwijnen is gedoemd. Voordat ook dat restant aan het oog van het huidige en van latere geslachten ont trokken zal zijn, wenschen de stichters der nieuwe vereeniging het bestaande in beeld en geschrift vast te leggen om ter zijner tijd voor de toekomstige generatie te willen getui gen van de schoonheid van het wellicht dan ondergegane „Zegepralend Kennemerland", waarvan eens Santpoort in werkelijkheid de toegangspoort vormde". Het bestuur hoopt en vertrouwt, dat het in zijn streven den grooten steun van velen zal genieten. Allen, die gegevens bezitten om trent de geschiedenis van ons dorp, of waar uit die geschiedenis valt te reconstrueeren gelieven dit aan het secretariaat te melden. Door de tram overreden en gedood. Bekend gemeenteambtenaar te Amsterdam het slachtoffer. De heer P. H. Drenth, hoofdcom mies ten stadhuize te Amsterdam en chef van de afdeeling paspoorten, is Dinsdagmiddag, komende van zijn werk op het stadhuis op weg naar zijn gezin in de onmiddellijke nabijheid van zijn woning door de tram ge grepen en zoodanig gewond, dat hij na enkele minuten ter plaatse over leed. Zooals gewoonlijk keerde de heer D. op de fiets naar huis terug. Toen hij den weg wilde oversteken om zijn woning, gelegen aan de Pieter Lastmankade op den hoek van den Amstelveenscheweg te bereiken, naderde lijn 6 met vrij groote vaart, aangezien de tram aan de nabijgelegen halte niet had be hoeven te stoppen. De heer D. kon niet tij dig uit den weg komen en werd door den motorwagen gegrepen, waaronder hij 2025 meter werd medegesleurd. Terstond werd medische hulp ingeroepen, doch deze kon niet meer baten. De heer Drenth, die 52 jaar oud was, had ook steeds de leiding bij officieele ontvang sten door het gemeentebestuur ten stadhuize en was als zoodanig bij velen bekend. Burgemeester van Ouddorp veroordeeld. Thans jongetje te Rotterdam vermist. Trinidad-bemanning in veiligheid. Thans is gebleken, dat de „Trinidad", om trent welker lot ongerustheid bestond, om dat men sinds een maand geen enkel bericht van het schip had ontvangen, de overtocht veilig heeft volbracht. Een aantal leden der bemanning keeren met den K.N.S.M.-stoo- mer „Costa Rica" naar ons land terug. De affaire der valsclie plaats bewijzen bij een reederij. Weer een schipper te Amsterdam gearresteerd. Wederom is de recherche te Amsterdam overgegaan tot de arrestatie van een schipper in dienst van reederij Bergman te Amsterdam, die betrokken bleek te zijn bij de uitgifte en verkoop van valsche plaatsbewijzen en pas sagebiljetten. waaraan zich een groot aantal employés van genoemde firma heeft schuldig gemaakt, zoodat de politie in verhand met deze affaire nu reeds elf personen heeft gear resteerd. Ook de thans aangehouden schipper wordt verdacht valsche biljetten te hebben verkocht, waarvan hij de opbrengst te eigen bate aanwendde. Het departement van Algemeene Zaken. De natste maand was het droogste. De pas geëindigde maand October ken merkte zich door bijzonder weinig neerslag. Er viel te Amsterdam slechts 26 m.m„ ter wijl er gemiddeld over de jaren 1909 tot en mét 1937 86 m.m. in deze maand moet" vallen. Geen enkele maand is dit jaar nog zoo droog geweest. Wel werden vroeger drogere October- maanden waargenomen. Zoo viel er in 1920 slechts 10 en 1910 en 1922 17 mjn. neerslag terwijl in October 1932 te Amsterdam niet minder dan 253 m.m. werd afgetapt. Ook ten Oosten van ons land was de regenval in October gering, maar meer naar het Westen, met inbegrip van Frankrijk en Noorwegen was October veel te nat. zooals o.a. blijkt uit de maandsommen van Biarritz (243 m.m.), Rochefort (164 m.m.), Kinn (121 m.m.) en Scilly (149 m.m.). De zonneschijn was te Amsterdam met 105 uren slechts weinig boven het landgemid- delde, dat 99 uren bedraagt. De temperatuur, waargenomen op den toren van de filiaal-inrichting, bedroeg gemid deld 12.2 gr. C. tegen 10.8 gr. C. normaal. De instelling ervan niet in strijd met de vereischte soberheid. In antwoord op de verschillende vragen, naar de overwegingen, welke hebben gegol den bij de instelling van het departement van algemeene zaken, deelt minister Colijn thans het volgende mede: Nadat de grondwetsherziening haar beslag zal hebben gekregen, zal de mogelijkheid be staan van benoeming van ministers zonder portefeuille. Bij de instelling van dit insti tuut is in de eerste plaats gedacht aan den voorzitter van den ministerraad. Om nu ech ter te accentueeren, dat niet lichtvaardig zal worden overgegaan tot gebruikmaking van dit nieuwe instituut, is een afzonderlijk klein departement ingesteld, welks hoofd slechts eenige aangelegenheden van alge- meenen aard zal hebben te verzorgen. De voorzitter van den raad van ministers, hoofd van dit nieuwe departement, zal weinig in beslag worden genomen door de verzorging van zijn eigen departement en zijn tijd be schikbaar hebben voor al die zaken, waarin zijn leiding vereischt wordt. Men denke bijvoorbeeld aan die aangele genheden, waarin de werkkring van het eene departement ingrijpt in dien van het an dere. In dit verband zijn te noemen: het werkfonds, de economische politiek, de fi- nancieele politiek, de sociale politiek. Vooral kan hier worden genoemd het voorzitter schap van ministerieele commissies. De lei ding van deze commissies moet in handen zijn van den voorzitter van den raad van ministers, wil deze leiding effectief zijn. Dat de instelling van het nieuwe departe ment in strijd zou zijn met de groote sober heid. die in de staathuishouding nog steeds vereischt is. moet de minister ten stelligste ontkennen. De Megara ie Amsterdam. Verwoesting zeer zivaar DOOR DEN ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. De 17-jarige J. van Sonbeek. wonende in de Boterstraat te Oss, had Dinsdagmiddag bij het verrichten van eenige werkzaamheden aan een electriscbe laschmachine het onge luk met den stroom in aanraking te komen. De jongeman werd op slag gedood. Ds. Van Duvl Eerste Kamerlid. Tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. De rechtbank te Rotterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den burgemeester van Ouddorp, den 46-jarigen G. J. F. G. du S. wien verschillende knoeierijen ten laste waren gelegd. Hij zou zich namelijk hebben laten omkoopen een zaak tusschen een kolenhande laar te Ouddorp en diens schipper, die geld verduisterd had, zoodanig te regelen, dat de kolenhandelaar door de familie van den schip per zou worden schadeloos gesteld. Ook zou hij geld aangenomen hebben voor het ver schaffen van gunstige inlichtingen over iemand, die een zaak in Ouddorp kon krijgen en tenslotte zou hij onregelmatigheden ge pleegd hebben met. door hem ontvangen gel den, welke hij moest uitkeeren als bijslag op nensioen- en ongevallenrente. Het O.H. had de verschillende feiten be wezen geacht en een gevangenisstraf van een jaar geëischt. De rechtbank achtte eveneens met uitzon dering van een geval (de geschiedenis met de vergunning) het ten laste gelegde bewe zen en veroordeelde den verdachte tot zes maanden gevangenisstraf. De beide eeden afgelegd. Dinsdagavond is de Eerste Kamer in verga dering bijeengekomen. Na vermelding der ingekomen stukken bracht de heer De Savornin Lohman (C.H.) verslag uit namens de commissie tot onder zoek van de geloofsbrieven van de heeren Jhr. E. J. W M. von Bönninghausen (N.S.B.) en dr. R. H. Woltjer (A.R.) De Kamer besloot ingevolge het verslag der commissie tot toelating, waarna beide leden der zuiveringseed op de grondwet aflegden. Tevens legde de heer Ds. G. van Duyl den zui veringseed en den eed op de grondwet af. De Kamer ging hierna in de afdeelingen. Na afloop van de avondvergadering heeft Ds. G. van Duyl een vergadering der derde afdeeling der Kamer bijgewoond. Toen de heer Van Duyl het gebouw der Eerste Kamer verliet, hebben wij hem ge vraagd, of hij het voornemen had, thans voor het lidmaatschap der Kamer te bedan ken, dan wel als lid te blijven zitten. De heer Van Duyl antwoordde hierop, dat hij daaromtrent niets kon mededeelen. Nog enkele bijzonderheden over de ontploffing. Het tankschip „Megara" van de N.V. Pe- troleummaatschappij La Corona te 's Gra- venhage, dat Dinsdagmiddag de sluizen to IJmuiden passeerde, is tegen half vier te Amsterdam aangekoihen. waar het ligplaats heeft genomen aan de Engelsche boeien. Slechts zelden hebben wij in de laatste jaren in de Amsterdamsche haven een schip gehad, met een ra vage als door de ontploffing, welke den tanker heeft geteisterd kort na het verlaten van de haven van Bor deaux, is aangericht, Aan bakboord zijde is de wand van het voorschip als een sardineblik opengescheurd, waardoor een gat is ontstaan over een hoogte van twee dekken. Aan stuurboord is de verwoesting minder groot, toch is de wand, zij het slechts over een klein oppervlak, eveneens gescheurd. De kluisgaten zijn niet meer te vinden en de ankers heeft men verloren. Alle binten in het voorschip zijn weggeslagen en men ziet nog slechts de resten van enkele spanten. De ontploffing geschiedde in de ochtend uren, toen zich slechts vijf Chineezen op en in het voorschip bevonden. Twee hunner had den wacht te kooi en bevonden zich in het logies. Een van hen werd door den openge- scheurden wand direct in zee geslingerd, ter wijl de tweede aan stuurboordzijde door het omhooggebolde dek werd geslagen. De Chi- neesche uitkijk voorop de bak vloog de lucht in en kwam afgrijselijk verminkt bij de mast terecht. Een vierde Chinees werd even eens de lucht ingeslingerd en vloog in zee. Het vijfde slachtoffer was eveneens een Chi nees: die zoo deerlijk gewond werd, dat hij korten tijd later overleed. Onmiddellijk sloegen er hooge vlammen uit het voorschip, zoodat men van den Chinees, die uit het logies door het dek was geslagen, later nog slechts de verkoolde overblijfselen vond. Dank zij de tegenwoordigheid van geest van gezagvoerder Rietkerk en de overige of ficieren kon men na enkele minuten zooveel stoom in het voorschip blazen, dat de vlam men bijna terstond doofden en de catastrophe van een brand aan boord van een tankschip kon worden vermeden. Het onderzoek zal moeten uitwijzen, of de oorzaak van de ramp nog is vast te stellen. De ontploffing in het voorschip is te onbe grijpelijker, daar zich in dit gedeelte van het schip in het geheel geen ladingtanks bevin den en slechts watertanks, welke geen ont ploffing kunnen veroorzaken. Behalve zware olie vervoert de „Megara" regelmatig zwa velzuur en butaan. Te Bordeaux had men butaan gelost, waarna de leege tanks door het doorblazen van stoom gasvrij werden ge maakt. De mogelijkheid is nu niet uitgeslo ten, dat tengevolge van den wind het uitge dreven gas zich in het voorschip heeft ver zameld. Zou een der in het logies vertoeven de Chineezen ondanks het verbod hebben gerookt, dan zou dit de ontploffing tenge volge kunnen hebben gehad. Zekerheid hier omtrent zal men waarschijnlijk echter nooit krijgen. /CUEEP/ TJMNEEMI HOLLAND AMERIKA LIJN. Lochkatrine (t.) 30 t. S. Franc. Burgerdijk, 30 v. N.-Orleans n. Rott. Boschdijk, Philad n. Rott. 1 te Halifax. Dint-eldijk, Rott. n. Vanc. 31 te Seattle, öpaarndam, Rott. n. New-York p. 1 Lizard. Bilderdijk, Philad n. Rott. via Londen p. 1 Lizard. Breedijk, N.-Orl. n. Rott. via Londen p. 1 "awle Point. HALCYON LIJN Maasburg, 31 v. Vlaard. te Narvik voor «ott./viaard. Vredenburg. 1 v. Vlaard. te Narvik voor ™it.'Vlaard. Stad Dordrecht, 2 v. Rott. te Vlaard. ötad Arnhem, 2 v. Benisaf te Vlaard. otad Amsterdam, 2 v. Rott. n. Bagnoli. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Maaskerk (u.) 2 te Bordeaux. ««ggestroom. 3 v. Rott. n. Hbg. HOLLAND AFRIKA LIJN ™gtontein (u.i 31 v. Pt. Sudan. JJkerk (t.) i v. Mobassa. heilfontein (u.) 2 v. Dakar. HOLLAND- OOST AZIë LIJN Serooskerk (t.) 1 v. Colombo. KON NED STOOMBOOT MIJ Hercules, 2 v. Beyrouth n. Alexandrette. Juno, 2 v. Piraeus te Antwerpen. Bacchus 2 v. Amst. te Curacao. Ulysses, Varna n. Amsterdam 2 v. Rott. via Antwerpen. Costa Rica, Barb. n. Amst. p. 1 Azoren. Euterpe. Bord. n. Amst. p. 1 Beachy Head. Hermes, 31 v. Stratoni n. Volo. Juno, Piraeus n. Antw. p. 2 Dung. Midas, 29 van Cindad Trujillo te Curacao. Nereus, 2 v. Stettin te Amst. Pluto, 2 v. Kopenhagen te Amst. Simon Bolivar, 1 v. Cristobal n. Cartagena. Venus, Rott n. Oran p. 31 Dungeness. Vulcanus, Rott. n. Tanger p. 1 Ouessant. Oranje Nassau, Amst. n. Param. 31 300 m. v. Land's End. x, Amazone, 30 v. W.-Ind. te N.-York. Ariadne. 2 van Danzig te Kopenhagen. Euterpe, 2 van Bordeaux te Amsterdam Merope 2 van Kopenhagen n. Gdynia. Orion, Rott. n Gibr. p. 1 Ouessant Theseus, Valencia n. Amst. 31 te Gibr Trajanus, 2 v. Rott. n. Amst. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJ Alwaki (th.) 1 v. Rio Jan Alcyone, 2 v. B. Ayres te Hntt. ROTTER D a I1 L.LOYD K. Gede (t.) 2 v. Sabang. Sitoebondo (t.) 1 v. Marseille. Weltevreden (u.) p. 1 Ouess. Soekaboemi (t.) 2 v. Pt. Said. K. Baroe 1 v. Batavia n. Rott. Marken, 2 v. Z.-Afrika te Bintang. Tapanoeli, Moji. n. Bintang 1 te Singapore. Sibajak, (u.) 2 v. Pt. Said. K. Agoeng (t.) 2 (7 n.) v. Londen. Garoet (t.) p. 2 Ouessant. STOOMVAART MIJ OCEAAN. C. of Athene, Kobe n. Rott. 1 v. Taku Bar City of Pittsburg, Japan n. Rott. 1 v. Singa pore Calehas, 1 v. Rott. te Kobe. Benreoch, Hongk. n. Rott. via Antw. 31 690 m. ZZW v. L. End. Glenapp, Dairen n. Rott. p. 1 Pt Said. Menestheus, Japan n. Rott. 31 te Hongkong. Melampus, 30 v. Batavia te Amst. Bellerophon, 31 v. Rott. te Moji. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Enggano (u.) 2 v. Suez. Bintang. 1 v. N.-Orl. te Sabang. Moena (t.) 2 van Padang. Tawali (t.) 30 van Gena. WUKLIJN. Beverwijk, Archangel n. Amst. p. 31 Lodin gen. Randwijk, Amst. n. Rott. 2 (n.m.) van IJmuiden. Ertsaanvoer. Met Viet ïïngelsch stoomschip Jacobus is van Castro Urdiales een lading erts voor de Hoogovens aangebracht. AANGEKOMEN. 1 November: Oberon s.s. Hamburg Singkep s.s. Ned. Indië Rhein s.s. Hamburg Melisa m.s. St. Nazaire Keti Chandris s.s. Onega Beverwijk 20 sl.b. Buenos Aires Beverwijk 16 b.g.m. Buenos Aires 2 November: Saga s.s. Trangsund Arete s.s Swansea Margareta ss.. Hernösand Pluto s.s. Gothenburg Ousel s.s- Liverpool Shelon s.s, Leningrad Granta ss.. Gdynia Jacobus s.s. Castro Urdiales Ganges sl.b. Southampton Megara m.s. Pauillac Gotland s.s Klaipeda Altair s.s. Emden Wil ja m.s. Londen VERTROKKEN 1 November: Cabo m.s. Londen Cornelia B. ms.. Rotterdam 2 November: Prowess m.s. Huil Hanestrom IV ss.. Skoghall Bjorkö s.s. Blyth In convooi aangekomen. Het Nederlandsche motortankschip Megara, dat op reis van Paulliac naar hier op zee een ontploffing heeft gehad en te Southampton binnenliep, is gisteren onder convooi van de sleepboot Ganges hier aangekomen en naar Amsterdam verder gegaan. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 2 November. Ondertrouwd 2 November: L. N. J. Twee- huijsen en A. W. Heus. Getrouwd 2 November: H. Reineke en L. A. Scheffer. Bevallen 29 October: E. J M. HoekVisse. d.; 30 October: G. M. van Warmendam— Wempe. z.: A. A. van Zanen—Verhoog, d.; C. A. Wamsteker Zaayer, z.; 31 October W Tol —Jonk, z.\ 1 November: A. M. Hogeboom van Buggenum—van Rijn, z.; A. A. Houthuizen— Braber, z.; W. M. ZandvlietSpoor; J. H. Paauw—Beijk, z.; W. v. d. MeulenStange. d.; 2 November: M. SteenbeekWouwenaar, z. Overleden 31 October: C. W. Stammers, 28 j., Tugelastraat: 1 November: w. C. M. Droog Nieuwenhuizen, 61 j„ Luitesteeg; C. van Lieropder Linden, 55 j. Kamperlaan; J., 22 mnd, z. va, J. Mazereeuw, Gasthuisvest.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 7