HET NIEUWE AVONDBLAD Belastingverhooging. Moedinspreeksters. IAARGANG NO. 309 DONDERDAG 4 NOV. 1937 IJMU1DER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.2U oius 5 cents incasso, losse nummers 3 cents, gantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden. Telet. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN UITGAVE LOURENS COSTER. MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIeN1—5 regels ü.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIeN OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. POSTGIRO 310791 «5 Ongevallenverzekering voor betalende abonnes. - Levenslange ongeschiktheid 2000.- overlijden 1400.—, verlies van band, voet of oog ƒ200.beide leden duim 1100.—een lid duim j 50.—alle leden wijsvinger 60.— of twee leden wijsvinger ƒ25.alle leden anderen vinger 15.één of twee leden anderen vinger ƒ5.—, arm- of beenbreuk ƒ30.— enkeibreuk f 15.—, polsbreuk f 15.Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. 400.- w- verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van f 2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés od het Geïllus treerd Zondagsblad. Alles indien het. gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. De regeering is van plan de nieuwe defensie- Bitgaven - althans ten deele - te dekken ioo'r belastingverhogingen, die in totaal jond twintig millioen moeten opleveren. Dit staat te lezen in de gisteren verschenen Memorie van Antwoord en laten de Neder- hndsche belastingbetalers nu maar meteen ïet feit aanvaarden ook, want wij 'ontkomen r zeker niet aan. De Millioenen-nota heeft ,ns al duidelijk gemaakt dat, hoewel de Rijks inkomsten sterk in de opgaande lijn zijn, de begrooting voor 1938 er nog heelemaal niet rooskleurig uitziet. Daar is nog steeds een te kort op en dat wordt zwaar beïnvloed door de „ieuwe verhooging van de Defensie-uitgaven. jaar belastingverhooging. Men kan er aïhnauwelijks over verbazen: zij was kenne lijk op til. Dit neemt niet weg, dat wij haar beteeke- nis duidelijk dienen te zien. En die beteekenis is rampzalig. Belastingverhoogingen zijn altijd impopulair en hebben altijd het groote nadeel, dat zij de koopkracht van het publiek en daarmee de welvaart des lands schaden. Maar op ditoogenblik, nu wij na een crisis van tevo ren ongekende hevigheid en daarop volgende lange jaren van malaise de eerste oplevings- Terschijnselen beginnen te voelen, is zij na- óeeliger dan ooit. Zij beteekent een rem op de verhooging van loonen en salarissen de regeering deelt gelijktijdig mee dat de bud- re toestand geen verhooging van de rijks salarissen toelaat op de vermeerdering van de koopkracht, op de welvaart van het zaken leven, op de vermindering van de werkloos heid. Alleen de wapenindustrie vaart er wel bij. In dezen tijd van beginnend herstel zou den wij normaliter een vermindering van vaste lasten althans in het vooruitzicht moeten heb ben. Het tegendeel is waar. Wij krijgen een verhooging-, met het vooruitzicht dat het daar in de eerstvolgende jaren niet bij blijven zal, want er is geen enkel verschijnsel dat een halt Inden internationalen bewapenings-wedstrijd In vroeger jaren, toen een dergelijk halt mogelijk scheen, toen de internationale ont wapeningsconferentie „op een tijdelijken golf ;ezond verstand" bijeengeroepen werd, is se kolommen met geestdrift gepleit voor dóórzetten in die richting. Dat geschiedde niet alleen op „humanistische" motieven, zooals i dat noemt ofschoon ik het een veel te zwakke aanduiding vind voor een gevaar, dat bet levensgeluk en de gansche toekomst van e kinderen bedreigt, maar ook op nuchtere, zakelijke overwegingen van gezond verstand Maar gezond verstand bleek toen ook al in onvoldoende mate in de wereld aanwezig en is sindsdien nog veel lager in koers gezakt. t de materiëele gevolgen van een hervatte bewapeningsrace der groote mogendheden op den duur onvermijdelijk ook ons land moesten Men, dat zich tenslotte wel genoopt zou zien. uit streven naar zelfbehoud, zijn bewa pening óók te verhoogen hebben velen in Ne derland blijkbaar nooit kunnen of willen be grijpen. Straks, als de fiscus hen aanklampt reet een belastingbiljet dat hooger is instede lager ter viering van de opleving zal bun misschien eindelijk een lichtje opgaan, "n ze zullen kwaad wezen omdat zij wèl voor itsterkte defensie, maar niet voor verhooging in hun belasting zijn en misschien wel ge- reeend hebben dat deze hun beide inzichten migbaar waren. Maar dat zijn ze niet. hat zijn ze nog nooit geweest. Kleine staten zooals Nederland zijn genoodzaakt hun finan- ciëele verplichtingen na te komen en hun be- grooting in redelijken toestand te houden. Als hj hun uitgaven willen verhoogen moet het geld daarvoor door hun bevolking opgebracht Korden. Dit is een zeer eenvoudige waarheid, Kaarvan thans het bewijs voor de zooveelste reaal geleverd wordt. Het lijkt dus wel dat er in nuchter-zakelijken en kil-materiëelen alle reden was om te ijveren voor inter nationale toenadering en ontwapening en dat -et heel dom was daarover schamper te doen te lachen, zooals zoovelen hebben gedaan, het zou toch nooit lukken, zeiden zij. Nu, in Qat geval kregen zij gelijk. En nu zullen ze reeer moeten betalen en onze welvaart geremd aen' Dat is dan wel gelukt. Een heel succes |.00r !mn overtuiging. De massa der sceptici, er hetlukttochnooiters en ziejenouwellers in «wereld was het, die in de jaren 1931 en 1932 r de mislukking der Ontwapeningsconfe- reotie vooral zorgde. Natuurlijk zullen er nu zijn die op de Neder- adsche regeering gaan foeteren. Dat is al fven dwaas als de meening, dat zoo'n klein als Nederland in economische aangele genheden onafhankelijk van de buitenwereld kunnen handelen. Het is al even mal als «beweren, dat Nederland de wereldcrisis en wereldmalaise wel buiten zijn deur had ^en houden als het maar een betere ;egee- nS gehad had. Zulke beweringen zijn een- ïoudig onzin. 1 in 1938 twintig millioen meer moeten opbrengen en in 1939 zal er zeker nog het noodige bijkomen want bewapenings races kenmerken zich door het eindeloos el- kaar-overtroeven van de groote mogendheden, en de kleine gaan nolens volens mee tenzij door een of ander wonder een nieuw getij van gezond verstand mocht rijzen in de wereld, en ditmaal te baat genomen worden. Maar daar is nog niets van te zien. Hoe de regeering de twintig millioen zoo ongeveer denkt te verdeelen over de verschil lende fiscale fuiken kon men gisteren in dit blad lezen. Later zal wel precies blijken wie er direct het zwaarst door getroffen zul len worden. Maar hoofdzaak is dat niet. Hoofd zaak is de rem op de algemeene welvaart, die iedereen indirect benadeelt. Het is niet prettig dit te moeten zeggen. De waarheid is vaak onprettig. R. P. KONING BORIS VAN BULGARIJE EN KO NINGIN JOHANNA zijn te Londen aan gekomen, waar zij eenigen tijd zullen verblijven IJMUIDEN Vereen, lot Bestrijding; der Tuberculose. De Najaarscollecte. De propagandist van de Ver. tot Bestrij ding der tuberculose schrijft: Veel, zeer veel is de laatste weken van uw offervaardigheid gevraagd. En tochmet de meeste vrijmoedig heid doet het bestuur der Tuberculose be strijding in onze gemeente nogmaals een be roep op" u. Gij, die weet en kunt beseffen hoeveel fi- nancieele hulp noodig is om die gevreesde ziekte, de tuberculose te bestrijden, en gij, die dit niet weet, gij die gezond leeft, genieten kunt van al dat mooie, wat de natuur ons biedt, gij die meedoet eh geniet van sport, muziek, tooneel, zang en nog zooveel meer, denk eens een oogenblik aan hen die van al dat mooie zijn verstoken. Als dan Zaterdag 6 November a.s. uw gave wordt gevraagd voor hen die dit zoo noodig hebben, laat ze dan niet bellen met de ge dachte: „Alweer een collecte", maar geeft wat ge kunt missen. Toont dan dat, aan den avond van 6 Nov. a.s. het bestuur overtuigd kan zijn van de volle waardeering van zijn werk, de tuberculosebestrijding in den meest uitgebreiden zin. VOORDRACHTAVOND DS. WESTMIJSE. Vrijdagavond a.s. treedt voor de afdeeling IJmuiden van den Nederlandschen Protes tantenbond alhier op Ds. G. Westmijse van Rotterdam. Ds. Westmijse heeft als onderwerp gekozen: „De stille genieting" gevolgd door voordrachten proza en poëzie. CONCERT „EUPHONIE". Het symphonie-orkest „Euphonie'' geeft a.s. Zaterdagavond een concert in het Pa tronaatsgebouw aan den Zeeweg met mede werking van het Doopsgezind Zangkoor te Beverwijk. TURNVEREENIGING „IJMUIDEN". Op de laatst gehouden ledenvergadering der Turnvsreeniging „IJmuiden" werd het dage lij ksch bestuur samengesteld als volgt: P. Verwaijen, voorzitter, mej. C. IJzerdraat, secretaresse, mevrouw Roos-Krab penning meesteres PROPAGANDA-AVOND „NIEUW HOSANNA". De Chr. Gem. Zangvereeniging „Nieuw Ho sanna" houdt a.s. Maandagavond in het Herv. Vereenigingsgebouw Kalverstraat een propa- canaa-feestavond me* medewerking van het kinderkoor „Klimop" Na de pauze wordt op gevoerd „Een man voor Anneke!", „een dolle klucht in één bedrijf'. Crisismaatregelen Zeevissclierij. Steunmaatregelen en maatregelen tot regeling der productie. In het verslag van den minister van Eco nomische Zaken over de werking der land- bouw-crisismaatrégelen gedurende het tweede kwartaal van 1937 vinden we het volgende vermeld over Zeevisch. Algemeene beschouwingen. De verbetering in den gang van zaken, waarvan ook reeds in de vorige verslagen werd gerept, is in deze verslagperiode wel heel duidelijk te bemerken aan de omstan digheid, dat in April 74 stoomtrawlers in be drijf waren tegen 49 in April 1936. Eerst in Mei werden dit jaar trawlers opgelegd, we gens de normale seizoensinvloeden, hoewel in Mei en Juni meer trawlers bleven visschen dan in 1936. De cijfers zijn 48' (46) en 43 (39). Ook de dagbesommingen zijn ten opzichte van dezelfde periode in 1936 beter, n.l. f 189 tegenover f 174, voor de stoomtrawlers, f 68 en f 55 voor de motorloggers en f 187 en f 149 voor de motortrawlers. De aan voer cijfers voor dit kwartaal luiden: Stoomtrawlers: K.G. Gld. 1936 3.065.510 491.112 1937 4.068.559 632.5T3 Motortrawlers: 1936 289.656 41.388 1937 326.567 55.385 Motorloggers: 1936 1.779.741 394.779 1937 1.577.031 404.490 De uitvoer v^n versche zeevisch bedroeg in het 2e kwartaal 1937 volgens de gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek 1.110.000 kg. met een waarde van f 510.000 tegen 1.034.000 kg. met een waarde van f 419.000 in 1936. Steunmaatregelen. In deze verslagperiode werden goedgekeurd 11 aanvragen voor toekenning van slooppre- mies tot een totaal bedrag van f 3540, ter wijl aan het einde van dit kwartaal nog twee aanvragen voor tezamen f 1125 in behande ling waren. Uitgekeerd werd voor het sloopen van 24 vaartuigen een bedrag van f 15.340, waardoor het totale voor dit doel uitbetaalde bedrag per 30 Juni 1937 bedroeg' f 61.320. Uit hoofde van de Crisis-Steunbeschikking 1936 (Zeevisscherij) werd in deze verslag", riode over het vierde kwartaal 1936 en het eerste kwai'taal 1937 f 57.749.73 uitgekeerd. Voor de kleine zeevisscherij van het tong- uitvoermonopolie werd aan de reeders, die tong boven 23 cM. hadden aangevoerd, een bedrag van f 6743.89 uitgekeerd. Maatregelen tot regeling van de productie. In het tweede kwartaal 1937 werden 3 uit vaarcertificaten voor de groote zeevisscherij en 9 voor de kleine zeevisscherij uitgegeven, terwijl 2 certificaten voor de groote zeevis scherij en 6 voor de kleine zeevisscherij wer den ingetrokken. In den loop van Juni is een der IJmuidensche reederijen tot aankoop van een trawler in het buitenland overgegaan. Deze trawler is het grootste schip der IJmui densche vloot en zal vermoedelijk worden bestemd voor de visscherij in Noordelijke wateren. Het schip is slechts vier jaar oud en van een traankokerij en moderne naviga tiemiddelen voorzien. Aan heffing op den aanvoer met buiten- landsche schepen werd in de verslagperiode ontvangen f 147.38, wegens invoer werd ont vangen f 1229.51 voor zeevisch en f 782.03 voor haring. Aan prijsverschillen op grond van het uit voermonopolie van tong werd ontvangen f 9042.67. NU OOK BARBARA G. D .Y. 95. Nadat eerst de Adam G.D.Y. 94 in de Vis- schershaven is aangekomen is nu ook de twee de Poolsche trawler de Barbara G.D.Y. 95 al hier gearriveerd om na de drukke haringvis- scherij aan een goede beurt te worden onder worpen. OPVOERING VAN „DE WOUDKONINGIN". Gistermiddag werd in de groote zaal van het St. Fidelius-gebouw aan den Zeeweg door de weeskinderen van huize „Meerzicht" opge voerd de operette „De Woudkoningin". De baten van deze uitvoering kwamen ten goede aan de vereeniging voor Uitzending van zwak ke kinderen. De zaal was tot de laatste plaats bezet door de kinderen der R.K. scholen uit de gemeente Velsen met hun onderwijzend per soneel. Bij de opening sprak notaris Anten een kort openingswoord tot de onderwijzers, zusters en kinderen. Tevens dankte hij vooral de Zus ters van huize Meerzicht in het bijzonder de Zuster Philippa onder wier leiding deze ope rette was ingestudeerd. Spreker wenschte allen een prettigen middag toe. Hierna ging men over tot de opvoering van de operette. Het 1ste bedrijf toont ons de vrije vroolijke jeugd, spelende in het woud waar zij een kluizenaar ontmoeten, die treurde om het verlies van zijn eenig dochtertje, dat reeds jaren geleden van het kasteel werd ontvoerd. Ook een ar tistentroep trekt langs de verblijfplaats van dezen kluizenaar, die bij het zien van die vroo lijke blijde jeugd opnieuw weer wordt ge kweld door het verlies van zijn kind. In het tweede bedrijf zoeken de kinderen de woud- ij koningin en komt het artistenkind Selma in I kennis met den kluizenaar. Het derde bedrijf brengt de ontknooping waarin de bekentenis wordt gedaan van de ontvoering van het kind. Selma het artistenkind, bleek het dochtertje te zijn van den kluizenaar en zoo kwam het slot dat voor iedereen weer het ware geluk brengt. Met een daverend applaus werden de speel sters en de leidster beloond. (Een Parijsch tandarts heeft eenige knappe jonge meisjes in dienst ge nomen. wier eenige taak het is, den patiënten moed in te spréken.) Het moed inspreken is een taak. Die wel is toevertrouwd aan vrouwen. Zoodat je uit dien hoek de zaak. Alleen maar gunstig kunt beschouwen. Maar als ik naar den tandarts moet. Om van mijn kiespijn te genezen. Dan past het mij toch wel zoo goed, Om met den man alleen te wezen. Het beeld, als ik met open mond, Mij onderwerp aan tang en boren, Kan. naar ik meen op goeden grond, Aesthetisch niemand erg bekoren. En werd ik op mijn rug geklopt, (Figuurlijk) door een jongedame, Als men de tang mijn mond in stopt, Dan zou 'k me ook een beetje schamen, Neen, 'k hoop wel dat mijn tandarts dit Aan zijn patiënten zal besparen. Als ik op zijn gestoelte zit, Wil 'k liever zelf mijn moed vergaren. De hoop van den Parijzenaar, Die dit idee wist te ontdekken, Is meer, vermoed ik, dat nu maar ,Die meisjes voor hem zullentrekken. P. GASUS. Brandschade van 5.5 millioen te Rotterdam. Nu enkele dagen na den grooten brand in het pakhuizencomplex van Pakhulsmeesteren aan de Rijnhaven te Rotterdam verloopen zijn en men meer gegevens heeft verkregen over de geleden schade, blijkt deze enorm te zijn. De pakhuizen waren verzekerd voor ruim 500.000. terwijl voor zoover men. volgens Het Volk, thans kan nagaan, de opgeslagen goe deren een waarde hadden van ongeveer 5 millioen. De schade door dezen brand veroor zaakt is de grootste, die ooit in Rotterdam door een brand werd berokkend. VELSEN Velserbeek in zomerstemming. Op de paden en de open ruimten langs de „aaneengesloten bebouwing" van eiken hak hout ligt een bruin tapijt van afgevallen bla deren. In het geboomte hangt een fijne sluier die in de doorkijkjes van het park het oog van den wandelaar een halt! toeroept. Door de wazige lucht kan nog juist de zon haar stralen naar de aarde zenden, maar de zonneschijf is niet van blinkend goud doch van een matten zilverglans. Merels, boompie pers, sijsjes, vinken, kortom het heele vogel- leger is verstomd. Dat is de herfst. Voor de volière is het een en al leven. Moeders met kinderen, kinderen met groot moeders vermaken zich met de duiven, die vroolijk rondfladderen. De fazanten stappen bedrijvig in hun kooien rond en hun fraai ge kleurd pakje laten ze schitteren dat het een lieve lust is. De herten stappen met opge trokken pooten door den vijver naar de voe derplaats en in den vijver zwemt de zwarte moederzwaan, te midden van haar vier groe- zelig-grijze jongen. Ze is er trotsch op, dat ze in één jaar tweemaal moeder is geworden van een viertal kindertjes. Dat is de zomer, die teruggekomen schijnt te zijn. Wat een gezegend najaar. Voor het mensch- dom, voor de vogels, voor die vier jonge zwa nen, die dank zij het warme weer er den groei in hebben en nu den winter wel zullen overleven, voor alles wat daar ademt op den aardbodem. Denk eens aan verleden jaar, toen we het laatste blaadje van October van den kalender hadden afgetrokken. Toen had de storm reeds lang de laatste blaadjes van den boom gebla zen, toen wandelden we al lang niet meer in ons colbertje. Het is een moeilijke tijd voor velen. Niet alleen door de maatschappelijke crisis, die ar moede brengt met alle zorgen daarvan, maar ook door de vreeselijke dingen die we thans beleven, die ons het hart doen schrijnen. Wie blijft onberoerd als hij leest dat Spanjaar den uit een vliegtuig een bom werpen op een school vol Spaansche kinderen en in één slag vijftig kinderen dooden, neen vermoorden? Het is een afgezaagd rijmpje „Ach waren alle menschen wijsmaar het houdt een groote waarheid in. Moeilijk is het leven voor velen. Maar in dit mooie najaarsweer, dat nie mand ons ontnemen kan, ligt een kostbare vergoeding. Velserbeek. de duiven die fladderen om de kinderen, de' jonge zwanen in den vijver die tierig moeder-zwaan begeleiden, dat alles doet ons een wijle al dat andere vergeten. En daarom is dit mooie najaar van een on schatbare waarde. S. B. PROPAGANDA VOOR DE BIJENTEELT. In het Padvindershuis in Velserbeek houdt de afdeeling Velsen en Omstreken van de Ver. tot Bevordering van de Bijenteelt Don derdag 11 November een propaganda-vergade- ring. De heer J. de Meza zal een causerie hou den. Belangstellenden, die deze bijeenkomst wen- schen bij te wonen kunnen zich wenden tot den secretaris der afdeeling, den heer H. Ver- weij, pa.rkwacht.ei' Velserbeek. OPENING BAZAR VRIJZ. HERVORMDEN. Naar wij vernemen zal de bazar die in het gebouw Stationsweg 105 door de Vereeniging van Vrijz. Hervormden gehouden wordt, he denmiddag 3 uur door Ds. J. Hanneman ge opend worden. DRIEHUIS Voetganger tegen tram geloopen en gewond. Op het Damrak te Amsterdam ter hoogte van de Bijenkorf is Woensdagavond om streeks zes uur een 54-jarige voetganger uit Haarlem, die bij het oversteken van den rij weg, niet goed op het tramverkeer lette, tegen een motorwagen van Lijn 11 opgeloopen. De man kreeg een duw en sloeg tegen den grond. Met ernstige verwondingen is het slachtof fer naar het Binnen Gasthuis vervoerd. Doodelijk ongeluk bij (le jacht. Veertienjarige jongen door schot in het hoofd getroffen. Woensdag is bij een drijfjacht in de bos- schen van de familie de Liedekerke te Eys- den een ernstig ongeluk gebeurd. Door het afgaan van een jachtgeweer werd het veer tienjarig zoontje van den boschwachter Wetzels in het hoofd getroffen. Het slacht offer werd in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Maastricht overgebracht, waar de jongen is overleden Op 13 November 500ste vlucht naar Ned.-Inclië. BEi>o^itliNGEN BIJ HET CREMATORIUM. Het hoofdbestuur van de Vereeniging voor Facultatieve Lijkverbranding in Den Haag heeft met ingang van 1 November jl. be- •loemd tot hoofdopzichter van het Cremato rium den heer W C. Post. voordien opzichter en tot opzichter den heer J. S. Everink, adj.- opzichter, beiden wonende te Driehuis. Bijzonder poststempel wordt gebruikt. Op 13 November a.s. zal de 500ste vlucht van Nederland naar Ned.-Indië te Amster dam beginnen. Daarvoor zal de driehoekige luchtpostzegel voor bijzondere vluchten gel dig zijn. Bovendien zullen alle in Nederland ter post bezorgde stukken, welke met deze vlucht worden vervoerd (dus ook die voor andere landen dan Ned.-Indië bestemd) van een bijzonder stempel worden voorzien. Voor afzenders hier te lande bestaat ge legenheid om met deze vlucht stukken te verzenden, gericht aan het hoofdbestuur van den Ned. Indïschen P.T.T.-dienst te Ban doeng en bestemd om door dezen dienst aan de afzenders te worden teruggezonden. Deze terugzending zal plaats hebben hetzij per boot. hetzij met de 500ste vlucht van Ned.- Indië naar Nederland, aanvangende te Ban doeng op 27 November a.s. op de stukken, die per boot. moeten worden teruggezonden, dienen aan de achterzijde te woi-den ver meld: de naam en het adres van den afzen der, alsmede de aanwijzing „terugzending oer boot". Deze terugzending geschiedt kos teloos. De stukken, waarvan terugzending met de 500ste thuisvlucht wordt verlangd, moeten aan de achterzijde worden voorzien van: naam en adres van den afzender. De aan wijzing „terugzenden per 500ste K.L.M.-te- rugvlucht" en het port voor de terugzending (briefkaart 12cent. brieven 20 cent per 10 gram) in Ned.-Indische frankeerzegels (ook driehoekige Ned.-Indische zegels zijn hier voor geldig). Op deze stukken zal ook door den Ned.-Indischen postdienst den afdruk van een bijzonderen stempel worden ge plaatst. Afzenders, die hun voor verzending met de vlucht van 13 November a.s. bestemde correspondentie vroegtiidig ter post willen bezorgen, moeten de stukken voorzien van een in het oog vallend opschrift: „Per 500ste vlucht op 13 November 1937". Het verdient aanbeveling de linkerzijde van de stukken vrij te laten voor den afdruk van den bijzonderen stempel. Voor de stuk ken met de 500ste thuisvlucht uit Indië te rug te zenden geldt dit ook voor de achter zijde der stukken. De postkantoren, welke p"00" vr~J 7,-,rtische oostzegels ten verkoop hebben, zullen hun be middeling verleenen voor de verkriigbaarstel- ling. Bij voorbaat kan nog worden medege deeld. dat aan verzoeken vn b°t mimiek tot uitbreiding der vorenomschreven regeling, geen gevolg zal kunnen worden gegeven. PERSONALIA. Tot nieuwe leden van het genootschap ter bevordering van natuur-, genees- en heel kunde zijn benoemd: in afd. I dr. J. R. de Jong, te Heemstede: in afd. n dr. H. J. Viersma. te Santpoort. VOOR HET WEGENFONDS. Het aan de provincie Noord-Holland toe gewezen aandeel van de ten bate van het Wegenfonds komende opbrengst van de mo torrijtuigenbelasting en van de rijwielbelas ting over 1936 bedraagt totaal f474.500. O.a. is de uitkeering aan: Beverwijk f9000, Bloemendaal f35.250, Castricum f5100, Haar lem f 10.450, Haarlemmermeerpolder f31.500. Heemstede f8300, Zaridvoort f14.790.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1