Piccard. BEVERWIJK Filmavond van het Nut. Het levenswerk van Pasteur. Donderdagavond werd in het Kennémer Theater de eerste Nutsavond gehouden in dit "«Sens afwezigheid van den voorzitter, ir. t h Telders heeft Ds. J. D. van Calcar den and en daarmede het nieuwe seizoen met Lu pnkel woord geopend. ns van Calcar heeft vervolgens een inlei- jin?'eehouden van de film uit het leven van fn erooten ontdekker Louis Pasteur. Lr schetste Pasteur, die op 27 December is?? Geboren was, als 'n echte zoon van het pransche volk, met een democratischen geest een sterk gevoel voor vrijheid en, ander 'm- met het bewustzijn, dat het volksbelang •het middelpunt moest staan van de hande- jagen, die voor de volkswelvaart werden ver "hH "roeide op in den zin voor natuurwe tenschap gedragen door zijn zin voor de Tprkelijkheid. Die werkelijkheid was het le en naar alle kanten, waarin de levenden Lh vermenigvuldigde aineen op een terrein, waar men die wezens „(et bevroedde, men verwaarloosde dit zelfs, vaar ook de kleine wezens kunnen geweldi gen invloed hebben. Zij vormen krachten, die verstoren of opbouwen, pasteur nu zocht naar de macht van die ïrachten teneinde te komen tot de be- jt;mf deed ontdekkingen ten aanzien van de Gistingsprocessen van bier en wijn en van de bestrijding van een ziekte onder de zijdewor men die de Fransche zijdeindustrie met den ondergang bedreigde. Ook hier zocht Pasteur; hh vond den vijand en ook de middelen om hem te dooden door verhitting tot een be haald aantal graden (pasteuriseeren). Daar ra vond hij het middel ter bestrijding van het zoo gevreesde miltvuur onder het vee. waarmede hij zijn land redde. De gegradueerde medische wetenschap lachte om zijn strijd tegen het machtige le^er van de kleine wezens. Dan treedt een geweldige spanning op in zijn werk en leven |n ook een enorme verantwoordelijkheid. Zijn onderzoekingen tot bestrijding van de gevol gen van de hondsdolheid deden hem proeven nemen op dieren. Maar dan komt het groote oogenblik, dat men hem den kleinen Joseph Meister uit den Elzas brengt, geïnfecteerd 'door een beet van een dollen hond en onher roepelijk ten doode opgeschreven. Na een ontzettenden innerlijken strijd verricht hij zijn eerste inspuitingen tegen hondsdolheid op een mensch. De jongen wordt gered en dan komen de erkenningen uit alle deelen van de wereid. Op zij 70sten verjaardag treedt hij aan den arm van den president der Fransche repu bliek de feestzaal binnen en alles wat in de medische wereld groot en machtig is juicht toe. Aan strijd en verguizing had het hem niet ontbroken. Intrigues en beleedigin- gen maakten zijn leven tot een treurspel, r hij werkte, zelfs toen hij half verlamd was. j zocht en zag het leven, hij zocht het leven tot in het kleinste, maar in dat leven j hij ook de onbegrensdheid van groei en mogelijkheden. Hij staarde bij zijn onderzoekingen in het oneindige. Dan buigt hij het hoofd en knielt en bidt. Dit was de onzichtbare kracht. En het was geen toeval, zoo eindigde Ds. van Calcar zijn boeiend oetoog, dat Louis Pasteur stierf, met in de eene hand de hand van zijn vrouw en in de andere hand het kruisbeeld. Daarna volgde de vertooning van het leven en werken en vooral ook van den strijd van den grooten bntdekker Louis Pasteur. Deze uitstekende film liet niet na diepen indruk te maken Paul Muni maakte van den figuur van Louis Pasteur een creatie, die be wondering afdwingt. De heer D. Dangennond was aan het slot van den avond de tolk van allen, toen hij Ds. van Calcar dankte voor zijn inleiding, die zoo belangrijk tot goed begrip van het ontzag lijke werk van Louis Pasteur had bijgedragen. PATROONSFEEST VAN DEN R.K. POLITIE BOND. De afdeeling „Kennemerland" van den Ned. R.K. Politiebond St. Michael heeft haar jaar- lijksch patroonsfeest gevierd. De dag werd be gonnen met een H. Mis, opgedragen door den Geestelijken Adviseur der afdeeling, kapelaan Dr, Holthuizen in de kapel van het St. Joseph rustoord aan de Peperstraat alhier. Het altaar was voor deze gelegenheid door de Eerwaarde s op feestelijke wijze versierd. De H. Mis werd op verdienstelijke wijze gezongen door het zangkoor onder leiding van den heer L. Tervoort. Na deze plechtigheid, vereenigden de leden zich met hunne dames aan een ge meenschappelijk ontbijt. Des avonds werd een feestelijke propagandavergadering gehouden m de groote zaal van hotel „De Prins". Deze zaal was geheel met belangstellenden gevuld, toen de voorzitter, de heer J. J. Hugtenburg zijn openingsrede uitsprak. De afdeeling be staat thans 5 jaar. Zij telde bij haar oprich ting 7 leden, thans is dit aantal 17 leden. Spre ker bedankte de belangstellenden voor hun groote opkomst, hij zag daarin het bewijs, dat samenwerking tusschen burgerij en politie noodzakelijk is. Na een bijzonder woord van welkom tot den heer Mr. Engels, Inspecteur ïan Politie te Velsen te hebben gericht en een opwekkend woord te hebben gesproken, om op den ingeslagen weg voort te gaan, droeg spic-Ker de verdere leiding van den avond over den humorist Jac. Funny, die met de .a&ythm Kiddies Band" de aanwezigen gerui- ®en tijd aangenaam bezig hield. Toen het TtorJ;1? scheiden was aangebroken, kon de 'pratter met recht spreken van een zeer ge daagden dag. In 1939 zal te San Francisco aan de Gouden Poort een internationale tentoon stelling verrijzen, waarvoor een fantastisch bedrag zal worden uitgetrokken. Hoe deze „echt Amerikaansche" expositie er nit zal zien. Het overzicht van de Groenten- markt. De prijzen blijven bevredigend. Ofschoon de aanvoeren der verschillende producten nog van beduidende afmetingen zijn, toch beginnen deze, vooral op de vei lingen van Woensdag te verminderen. De gang van zaken in den groentenhandel bracht voor de hoofdproducten nog niet de gewenschte verbetering in de prijzen. Van sommige artikelen werd de prijs nog lager. Bloemkool was geregeld ruim vertegenwoor digd en het was zeker een gelukkig verschijn sel dat van sommige partijen door fabrieken nog eenige hoeveelheden werden afgenomen. De verwachting dat de verminderde invoer rechten welke de laatste dagen zijn ingetre den, eenigen invloed zouden uitoefenen op de prijzen, ging niet in vervulling. Wel liepen de noteeringen op Maandag 1 November iets op, n.l. tot 8 cent, doch de overige dagen was de prijs voor de beste soort ongeveer van 56 ct. per stuk. Bij deze prijzen is het met de mindere soorten natuurlijk al heel treurig gesteld. Voor de spruiten bleef de handel in het laatst der vorige week tot bij het begin dezer week vrijwel goed gestemd, met noteeringen naar kwaliteit van 714 ct., doch midden de zer week was de handel niet zoo vlot en werd tot hoogstens 10 ct. per K.G. besteed. De diverse soorten roode, gele en groene kool, die per K.G. worden verkocht, wisselen meestal van 2—3V2 ct. per K.G. Boerekool die zich ook al ruimer begint te vertoonen, heeft nog weinig vraag en de opbrengst is dan ook zeer gering. Met de andijvie blijft het met de prijzen treurig gesteld. Alleen mooi product heeft nog eenige waarde maar partijen met gebre ken brengen weinig of niets op. De noteerin gen, vex-schillen naar soort van 1230 ct. per kist, de hoogste prijs komt echter niet veel voor. Sla, die nog wordt aangeboden, had een willigen handel en noteerde van 2550 ct. per kist. Voor spinazie was de laat ste dagen eveneens veel vraag, voornamelijk wanneer het goede kwaliteit betrof. Bospeen bleef in aanvoer alsmede in prij zen vrijwel ongewijzigd bij de vorige opgave. De handel hiervoor was echter vlugger, doch de noteeringen wisselden geregeld van 46 ct. per bos. Ook werd waschpeen beter afgenoT men, met prijzen van 35 ct. per K.G. Met de pronkboonen raakt het afgeloopen, de laatste dagen zijn het restanten en de kwa liteit is ook niet best meer. Toch vonden de aanvoeren meestal nog hun weg voor prijzen varieerend van 25 gulden. In het laatst der vorige week brachten sommige het nog tot f7 per 100 K.G. Kassnijboonen loopen ook naar het einde, hiervoor wisselden de notee ringen van 2027 ct. per K.G. Dubbele boo- nen liepen in prijs uiteen van 1030 ct. en nog enkele kleine kwantums spercieboonen zonder draad verschilden in prijs van 1742 ct. per K.G. Tomaten hadden een willigen handel en waren naar soort te verhandelen van 618 ct. per K.G. De uienhandel is zeker joed te noemen, doch tot heden is het aanbod niet van groote beteekenis. De prijzen wissel den ongeveer naar soort van 5.-8 ct. per K.G. In de fruitafdeeling kwamen tot heden nog geregeld aardbeien voor, waarvan sommige er zelfs nog heel goed uitzagen. Het aanbod van druiven viel de afgeloopen week niet tegen, de prijzen zijn echter zeer laag. Naar kwaliteit werd van 1624 ct. per K.G. besteed. Voor stoofappelen en peren staan de notee ringen ongeveer van 812 ct., betere kwali teiten van 1520 ct. J ON GEMANNEN VEREENIGIN G „EXCELSIOR". De Christelijke Jongemannenvereeniging i „Excelsior" houdt op 17 November in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Populierenlaan een vergadering, waar de heer M. Foeken, hulpprediker, een lezing zal hou den. VEREENIGING VAN AMATEUR-FOTO GRAFEN. De Beverwijksche Amateur Fotograf en- vereeniging houdt op 16 November in het Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat een bijeenkomst. De heer P. Kleijne uit As sendelft zal het negatief en retouche afdruk ken behandelen. (De Belgische professor Piccard, die het eerst naar de stratosfeer op steeg, wil nu in een metalen hol tot duizenden meters diep in de zee afdalen en zou daarmee den Ame rikaan Beéhe, die tot 900 Meter dook, ver overtroeven.) Piccard, die 't eerst de stratosfeer, Binnen 't bereik bracht van de menschen, Blijkt nu, naar de berichten, weer Een ander avontuur te wenschen. Hij wil nu niet meer hoogerop. Dan ooit een mensch wist te behalen. Maar zet zijn streven op den kop, Dit maal wil hij het diepste dalen. De kwade kansen van een val, Zijn dan natuurlijk weggenomen, Maar d' even bange vraag rijst: Zal Hij ditmaal het „te boven komen?" Piccard is een stoutmoedig man Zelfs in de sterkste variatie, Als hij de menschheid dienen kan Met wetenschap, wars van sensatie. Om letterlijk „in zee te gaan" Met een metalen bol is moedig, Veel wegen leiden naarde maan, Zelfs deze, misschien geen zoo spoedig. Om zoo in 't diepste van de zee Te duiken, zou mij erg benauwen, Als hij 't me vroeg, ging ik niet mee, Dat wil ik u wel toevertrouwen. Men is geneigd bij iets zoo dol, In dubblen zin zich af te vragen: Hoe haalt Piccard het in zijn bol, Er is een grens aan menschlijk wagen, P. GASUS. OUDERAVOND U.L.O.-SCHOOOL. Op Maandag 8 November houdt de openbare U.L.O.-school in het gymnastieklokaal van de Julianaschool in het Villapark een ouder avond. Punt 2 van de agenda vermeldt een causerie over „Ons U.L.O.-onderwijs in den tegen woordigen tijd. Hierbij zullen ver schillende mededeelingen worden gedaan, die voor alle ouders van belang zijn. DE TWEEDE SCHORSENEERENVEILING. Op Woensdag 3 November werd door de veilingen alhier de tweede speciale schorse neerenveiling gehouden. Het aanbod, dat vorige week zeer gering was, bleek wel iets ruimer te zijn, doch viel toch nog niet mee. Ook dezen keer werd van de aangeboden partijen nog niet veel verkocht en konden deze aan de limiet door de inbrengers gesteld, niet toekomen Naar kwaliteit waren de prijzen waarvoor werd afgenomen, van 3—10Vè ct. per K.G. Het nieuwe programma van Het Kennemer Theater. „De dertiende stoel". Deze week vertoont het Kennemer Theater als hoofdnummer „De dertiende stoel". In deze spannende detective-film spelen Madge Evans en Lewis Stone de hoofdrollen. De film speelt in Calcutta. Inspecteur Grimshaw in Calcutta, komt met inspecteur Marney in een landhuis, waar Leo nard Lee door een dolksteek werd vermoord. De twee detectives merken niet, dat een man het gesloten huis is binnengetreden en hun ;esprek afluistert. Grimshaw verklaart, dat hij Marney's hulp noodig heeft, omdat degenen, die hij verdenkt, allen vrienden zijn van den Gouverneur en daarom met veel tact behandeld moeten worden. Hij rapporteert,, dat de eenige vriend van Lee, John Wales, er met verdacht grooten ijver op uit is, den moordenaar in de gevangenis te brengen. Op dit oogenblik plaatst Wales, de derde man in het huis, zich tegenover de beide detectives en verdedigt zich tegen Grimshaw's kwade vermoedens. Hij verklaart, dat hij het huis is binnengekomen in de hoop, dat een vrouw, die hij in den nacht van den moord de bungalow had zien verlaten, terug zpu komen. Tijdens een spiritistische seance zakt Wales op den grond; hij is op precies dezelfde wijze doorstoken als Lee. Men houdt dan nog een séance, waarbij het lijk van Wales in den stoel wordt gezet, waarin hij werd vermoord. Het licht wordt uitgedaan, men geeft elkaar de hand en de séance begint. Plotseling roept Nell, dat het lijk beweegt. Men maakt licht en ziet het lichaam van Wales rechtop staan, ter wijl het met één hand naar het plafond wijst, waarin het mes steekt, waarmede hij werd vermoord. De schok van dit schouwspel is echter nog niet voldoende, om den moorde naar te dwingen zich bekend te maken. Maar Marney, die dr. Mason verdenkt, heeft niet alleen op het medium vertrouwd om de zaak tot een oplossing te brengen. Voor de séance begon had hij de handen van twee der gasten, die dr. Mason waarschijnlijk zou vast houden, met roet bestreken. Als het licht op- aat, onderzoekt Marney Mason's handen en ziet, dat deze nog schoon zijn, een aanwijzing, dat Mason gedurende de eerste séance uit den kring was gebleven om Wales te vermoorden. Mason bekent dan, dat hij Lee had gedood en voegt daaraan toe, dat hij Wales had ver moord om dezen te beletten, zijn schuld bij de eerste séance te ontdekken. JAARVERGADERING KENNEMER WANDELCLUB. De Kennemer Wandelclub hield in het Ken nemer Hotel haar jaarvergadering onder lei ding van haar voorzitter, den heer W. M. Ragut. Uit de jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester bleek, dat de vereeni- ging zich in een flinken bloei mag verheugen en dat ook de toestand der financiën niets te wenschen overlaat. Bij de bestuursverkiezing werd de secreta ris, de heer Brandwijk herkozen. Als nieuw bestuurslid werd de heer Groeneveld gekozen Hij zal de functie van tweeden secretaris ver vullen. Besloten werd in den komenden winter in de maanden November, December, Januari, Februari en Maart trainingstochten te hou den over ifesp. 15, 20, 20, 20 en 25 K.M., totaal 100 K.M. Als prijs zal daarvoor worden uitge loofd een afbeelding van een wandelaar op voetstuk. Aan deze marschen zullen de leden kosteloos en de niet-leden tegen een kleine vergoeding kunnen deelnemen. Niet-leden kunnen zich daartoe opgeven bij den penning meester of bij den leider op de dagen, dat deze marschen worden gehouden. De eerste marsch wordt op Zondag 21 November ge houden. Vervolgens ligt het in het voornemen om in den winter eenmaal per maand gezellige clubavonden te organiseeren, te beginnen met een St. Nicolaasavond in December. Op deze avonden, die alleen toegankelijk zijn voor leden, zal gelegenheid worden ge boden tot sjoelen, kaarten, biljarten enz. Ter voorbereiding van de feestelijke her denking van het eerste lustrum der vereeni- ging werd een feestcommissie benoemd, die als volgt werd samengesteld: de heer Groe neveld, voorzitter, mevr. Brandwijk, secre taresse en de heer Kok penningmeester. De door deze commissie te organiseeren feest avond zal op Zaterdag 27 November worden gehouden. Het wordt een avond „door, voor en met de leden". Zang, declamatie, muziek en dans zullen elkander afwisselen. Verschei dene prijsjes voor gezelschapspelen enz. wer den reeds toegezegd. De vergadering werd hierna gesloten. Zij kenmerkte zich door een opgewekt vereni gingsleven en vooral ook door vertrouwen -in de leiding. Verwacht mag worden, dat het ledental door de in uitzicht gestelde clubavonden en door den feestavond in de komende maanden belangrijk zal toenemen. .Er is dus voor de K. W. C. alle reden, om de toekomst met vertrouwen tegemoet te zien. SANTPOORT TURNVEREENIGING „SANTPOORT". Onder leiding van den heer G. Hop, hield de Turnvereniging „Santport" een ledenver gadering. Bij de ingekomen stukken was een mede- deeling van den Turnkring Alkmaar, dat al daar op 13 November a.s. een jubileumuit voering zal gegeven worden. Vervolgens werd het winterprogramma vastgesteld. Op 10 en 11 November a.s. zal worden deelgenomen aan de graad wedstrijden van den K.T.K. door dames en heeren. De winteruitvoering zal plaats vinden op 17 Februari a-s. voor de adspiranten en op 24 Februari voor de andere afdeelingen. De onderlinge wedstrijden zullen worden gehouden op 31 Maart en 1 April 1938. De adspiranten zullen hun jaarlijkschen feestavond op 14 December a.s. hebben. Die van de dames en heeren zal in de tweede helft van Januari worden gehouden. Na be spreking werd besloten dezen avond een meer intiem karakter te geven dan anders het ge val is. Besloten werd behoudens goedkeuring een verloting te houden voor aanvulling van toe stellen. Voorts werden de plannen besproken om naar een ander oefenlokaal uit te zien. Dan zal het bestuur zich nogmaals tot het college van B. en W. wenden met het verzoek van de muzieknls gebruik te mogen maken. Ter verduidelijking van dit verzoek diene, dat T.VJ3. indertijd behoorde tot de samen werkende vereenigingen, die ijverden voor een muzieknis. Zij deed dit, omdat het in de be doeling lag de nis ook dienstbaar te maken aan de gymnastiek. Zelfs werd er in de eer ste plannen hiermede dusdanig rekening ge houden, dat er ruimte werd gereserveerd voor kleedkamers. Zooals bekend, werd de nis later onder andere omstandigheden gebouwd en ging zij in eigendom over aan de gemeente. Toen kreeg T.VB. de mededeeling. dat haar geen vergunning werd verleend in de nis op te treden, wat natuurlijk een teleurstelling was. Uit bovenstaande blijkt, dat men het ver zoek nog eens wil herhalen, In ieder geval hoopt men in den komenden zomer van het terrein vóór de nis te mogen gebruik maken. Tenslotte reikte de heer Hop aan de heeren Piek, Abspoel en Tabernal diploma's uit in verband met hun prestaties op den open luchtdag van R.C.B. HET PROGRAMMA VAN R. C. BREDERODE Voor R. C. Brederode zijn de volgende wed strijden vastgesteld: Zaterdag: Adsp. Brederode A—Stormvogels b. Zondag: Kinheim 3—Brederode 1, 10 uur. Brederode 2—Heemstede 3, 2 uur. Brederode 3—H. F. C. 6, 12 uur. R. C. H. Jun.—Brederode A, 12 uur. Ven. VOETBAL. PROGRAMMA VOOR ZATERDAG 6 NOVEMBER. Afdeeling A: VJB—Telefonia, 2.30, S. de Boer. JohezKennemerland 2, 2.30, L. V. d. WIJ—VGS, 2.30, Chr. Klerk. Kennemerland 1—Tweede Jeugd, 2.30, p. Tiggeloven. Afdeeling B: SIZO—VEW, 2.30, J. Steffens. WBZSV, 2.30. A v. d. Wiel. WRA—WIJ 2, 2.30, H. D. Kist de Ruijter Jr. Kennemerland 3—Kennemerland 4, 2.30 A. Zomer Jr. Afdeeling C. VEW 2—Johez 2, 2.30, J. West. VGS 2—VJB 2, P. A. W. de Rooij. Kennemerland 6SIZO 2, 2.30, D. J. Oosterhof. Een beeld uit de film „De Dertiende Stoel". (Kennemer Theater, Beverwijk.) HOCKEY. NED HOCKEY-BOND IIET PROGRAMMA VOOR ZONDAG Eerste klasse: Hilversum- Amsterdam Togo—H. H. IJ. C. H. D. M.—B, M. H. C. Gooi—H. O. C. Promotie-klasse A: StrawberriesV ictoria Promotie-klasse B B. M. H. C. 2—B. H. V. Tweede klasse B: Alliance—B. M. H. C. 4 B. M. H. C. 3—H. D. M. 3 Zandvoort—H. B. S. Derde klasse C: V. C. L.—B. M. H. C. 5 Strawberries 2Clubhuis te Werve Derde klasse D: Alkmaar 2B. M. H. C. 6 H. B. S. 2Strawberries 3 Vierde klasse E: B. M. H. C. 7—Alkmaar 3 Strawberries 4H. B. S. 3 Zandvoort 3Zandvoort 2 HOLLAND—AMERIKA LIJN. «lam, 3 v. N.-York te Baltimore. °^schdijk, Philad, n. Rott, 2 v. Halifax, losdam, Baltim. n. Rott. 3 te Norfolk. Two!-. Galvest, n. Rott. 2 v. Houston. i/Jl -i Rott- n- Vancouver 3 van Londen, v^ngoil, Vanc. n. Rott. p. 4 Dungeness. oraska. Rott. n. Vanc. 2 v. Bermuda, j, HOLLAND—AFRIKA LIJN Egontein (u.) 3 v. Aden. (u.) 4 van Kaapstad. "dfont. 4. van Hamburg naar Amst. VreriPtiK HALCYON LIJN. Stan e u,r^' 3 v- Narvik n. Rott.-Vlaard. voor Mo^houb"1' V' ^aard" tp Pt°. Ferrajo B. J^ND-west-AFRIKA LIJN. to£t0?m' 4 v' Rott- te Hbg. «Bteterk <u.) 2 v. Bordeaux. Baan, 2ïf;..NED' STOOMBOOT MIJ. 3 n. Amst. via Liverp. NW Azoren. Fai,„fnA™st' n- Hamb. 4 v. IJmuiden. Bfm'u3alam. n. Amst. 2 van Algiers. v- Alexandrette n. Izmir. Hermes, 3 v. Volo n. Malta, Irene, 1 v. N. York n. Pt. au Prince. Oranje Nassau, Amst. n. Param. 3 v. Ma deira Theseus, Valencia n. Amst. p. 4 Finisterre. Merope. 3 v. Kopenh. te Danzig. Berenice, 4 v. Venetië te Triest. Calypso, 4 v. Hamburg n. Amst. Triton. 4 v. Portimao n. Olhao. Vesta. Fiume n. Amst. p. 4 Ouessant. Perseus, 4 v. Livorno te Malaga. Alkmaar, Chili n. Amst. 4 van Liverpool via Antwerpen. Odysseus, Oporto n. Amst. 4, 26 m. N.O. van Ouessant. Bodegraven, 31 v. Coral n. Tome. Helder, 2 v. Callao n. Chili. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland, Amst. n. Hamb. 4 v. IJmuiden. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Garoet (t.) vertr. 5 v. Havre. Brastagi (u.) 4 te Belawan. Weltevreden (u.) p. 4 Gibr. K. Agoeng (t.) 4 voorgaats Nwe Waterweg. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Calchas, 3 v. Rott. te Yokohama. Flintshire, 3 van Taku Bar n. Rott. Glenshil, 2 v. Woosung n. Rott. Melampus, Bot. n. Amst. 3 van Belawan. C. of Bagdad, China n. Rott. p. 4 Ouessant. Ajax, Jap. n. Rott., 4 van Mars. Polydorus, Bat. n. Amst. 4 te Mars. Benreoch, Honkong n. Rott. 4 te Antwerpen. HOLLAND—OOST AZIë LLJN. Grootekerk (uitr.) 4 van Sigapore. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Joh. de Witt (t.) 3 v. Genua. Joh. van Oldenbarnevelt (u.) 4 v. IJmuiden WIJKLIJN. Haulerwijk, 4 v. Archangel te Zaandam. Groote diepgang. Het met passagiers en stukgoederen naar Batavia vertrokken Nederlandsche motor schip Johan van Oldenbarnevelt passeerde het Noordzeekanaal met een diepgang van 8,2 Meter. Tot tankboot verbouwd. De drijvende Noorsche traankokerij Orwell is in verband met de loonende vrachten voor het petroleumvervoer verbouwd tot tank schip en gisteren met een lading petroleum van Corpus Christi naar Amsterdam gepas seerd. Loonovereenkomst opgezegd. De opvarenden van de IJslandsche stoom trawlers hebben in groote meerderheid beslo ten het bestaande looncontract tegen 1 Januari a.s. op te zeggen. Nieuwe Amerikaansche reuzenstoomer. Ter vervanging van haar stoomschip Le viathan, dat zooals eerder gemeld gesloopt, zal worden, laat de United States Line een nieuw stoomschip bouwen van 34.000 ton. AANGEKOMEN. 4 November: Borthwick s.s. Leith Gateshead s.s. New Castlr Ransel m.s. Londen Acclivity m.s. Londen Afon Gwili s.s. Swansea Haulerwijk s.s. Archange Orwell s.s. Corpus Christi Everhope s.s. Leningrad Skagen s.s. Rafsö VERTROKKEN. 3 November: Melissa m.s. Rouaan Bomma s.s. Oslo Ajax s.s. Kopenhagen 4 November: Rhein s.s. Hamburg Jacobus s.s. Antwerpen Audacity s.s. Huil Stanja s.s. Brake Euterpe s.s. Hamburg Trito s.s. Rotterdam Joh. v. Oldenbarnevelt m.s I Waterland s.s. Hamburg Mirach s.s. Rotterdam Pokrovski s.s. Leningrad Granta s.s. Newcastle VIJFTIGDUIZEND VLUCHTELINGEN UIT ASTURIë TE BARCELONA. BARCELONA. 3 November (Havas). In de afgeloopen dagen zijn meer dan vijftig- luizend vluchtelingen uit Asturië te Barce- na aangekomen. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 4 November. Ondertrouwd 3 November: P. F. W. Schild wacht en E. Lskes; J. van Dongen en G. van der Linden. Ondertrouwd 4 November: A. Scholten en A. Mertens; B. J. Stoute en M. A. van Vel en; D. Zeilmaker en J. M. van den Hoff. Getrouwd 4 November, C. Th. Sparringa en A. de Graaff; Th. F. M. van den Heuvel en C. Kraan; J. F. Beuning en P. Lageveen. Bevallen 31 October: F. MenistBuitekant, z.; 1 November: A. HorselenbergBrunt, z.; 3 November:A. A. WijnroxRos, d.; C. J. Lim burgPlas, 2 z. 4 November; J. v. Rossum—de Graaff, d. Overleden 3 November; J. Vernooijde Zeeuw, 62 j., Kennemerstraat; H. A. Ledeboe* Oppenheim. 54 i Hazepaterslaan.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5