Wmst lag nog m het verre verschiet. Maar Euwe wist haar te grijpen. Aljechin hield het nog 28 zetten vol. ZORGVULDIGHEID EN GEDUID WAS NOODIG. Scharpeurder vermist. Ruimer Kal ver toewijzing in 1938. SCHAAK WERELDKAMPIOENSCHAP Stand na dertien partijen thans 5h 7 H. De Donderdagavond in „Krasna- polsky" te Amsterdam voortgezette dei tiende partij van de revanche- match tusschen Euwe en Aljechin is na 67 zetten door Euwe gewonnen. De stand is thans: Aljechin 7 1/2 punt, waarvan 5 winstpartijen, Euwe 5 1/2 punt, waarvan 3 winst partijen. Zooals men weet was de stand Woensdag avond bij het afbreken van de partij als volgt: Zwart: Dr. Aljechin. WitDr. Euwe. Lod. Prins schrijft over het verdere verloop van de partij aan het A.NP. het volgende: De wereldkampioen had in couvert afge geven: Tdld7t. Het verdere verloop was als volgt: 41. Tdl—d7t Lb6c7 Gedwongen, want op Ka6 volgt Ta6: schaak, Kb6: en wit heeft de keus tusschen gf3: en Lg7:. De tekstzet leidt tot een al- geir.eene afwikkeling, geheel in den stijl der eerste zitting. 42. Td7Xc7t Ka7Xb8 43. Tc7Xc2 Pf3Xe5 44. Tc2c5 f7—f6 45. Tc5Xa5 En eindelijk heeft de tusschen hoop en vrees geslingerde toeschouwer dan een over zicht van de situatie: door een gezonden plus-pion in combinatie met zwakke pion nen bij den tegenstander, wordt in het alge meen wel aan de voorwaarden voor de winst voldaan. 45Tg7c7 46. Pbld2 Tc7c2 47. Ta5d5 Kb8—c7 Alvorens de dreiging f2f4 door Ke2 en h2—h3 wordt voorbereid, moet zwart den witten toren van de vijfde lijn kunnen ver drijven, teneinde den ondergang van pion f5 nog wat uit te stellen. 48. Kf 1.e2 Tc2>b2 Hier staat de toren veiliger, ook in ver band met latere schaak op de c-lijn. Indien thans 49. f 4, dan volgt Kc6, Td8, Kc7, Td4, Pg6 en wit heeft niets bereikt. 49. h2h3 KcTc6 50. Td5d4 Kc6—c5 51. Ke2e3 De eerste étappe is achter den rug:' wit Iheeft het na zorgvuldige voorbereiding tot een dreiging gebracht, die geheel in overeen stemming is met de kenmerken der stelling en wel Tf4, waarmede pion f5 zou worden veroverd. Zwart moet nu wel zijn toevlucht nemen tot terugtrekkende bewegingen. 5 1Pe5g6 Dreigt intusschen zelfs f5f4t, Ke4 (Kd3? Td2:t), f51", enz., doch de witte toren was vol strekt niet van zins in het hol van den leeuw te blijven logeeren (hij zou dan trouwens veeleer in den aap gelogeerd zijn) en zet nu zelf een geduchte omtrekkende beweging in. 52. Td4d8 Sterk in aanmerking kwam hier o.i. Td7, met de bedoeling, tot een opstelling in den geest van Tf7, (Tb6), Tg7, Kf4 te geraken. 5 2Pg6e7 53. Ke3—d3 Tb2—b7 Anders kan Tf8 moeilijk met Pd5 beant woord worden, wegens Tc8t (Kd6?, Pc4f). Intusschen is de tekstzet voor het oogenblik afdoende. Vandaar, dat de wereldkampioen op zijn schreden terugkeert en een andere methode op de proef stelt. 54. Kd3e3 Tb7—b2 Misschien koestert de uitdager de illusie, dat Euwe op een herhaling van zetten aan stuurt en beijvert hij zich daarom tot de oude stelling terug te keeren. Anders kwam hier Pd5t, Kf3, Ta7 sterk in aanmerking. 55. Td8d3 Dreigt Kf4, terwijl wit na 55Pg6 de gelegenheid zou krijgen, alsnog op het alternatief Td7 in te gaan. 55Pe7d5t 56. Ke3—f3 Pd5—b4 Erkennende, dat wit nu gunstiger genoeg opgesteld staat, om tot de afwikkeling Pd2— fl—e3 te kunnen overgaan, besluit -zwart, nog een poging te doen, roet in het eten te gooien, doch hij komt daarmede van den regen in den drop. Evenwel: een bevredigen de voortzetting was hier niet te vinden, want Kd6 faalt nog altijd op Pc4t. 57. Td3c3t! Kc5—d4 58. Tc3b3 Bewerkstelligt een belangrijke vereenvou diging. Het toreneindspel na Td2:, Td4:t is natuurlijk veel gemakkelijker tot winst te voeren vandaar: 58Tb2Xb3t 59. Pd2Xb3t Kd4—e5 60. g2g3 Essentieel voor wit's geheele systeem is het vermijden van vereenvoudigen van het pion- nenmateriaal. Het moest hier dus tot eiken Prijs de opstelling f5—f4, Pb4^d5 verhinde ren. Thans volgt nl. op f4 g3g4, waarna wit goede vorderingen zou hebben gemaakt. 60Pb4c6 61. h3h4 Pc6d8 62. Pb3—c5 Pd8—f7 Alvorens nu wit's vrijpion aan het woord komt, gaat het er voor hem om, zwart aan de zwakte zijner pionnen te herinneren. Daar toe moet de wite koning naar f4 worden ge- hoegseerd. 63. Pc5d3f Ke5d4 64. Pd3—el Iets effectiever was: Pb4. Ke5, Pc6f, om dat wit dan na Kd6 het paard kan offeren: ®4, Kc6:, Kf5:, enz. doch de wereldkam pioen had voor den tekstzet nog slechts een halve minuut bedenktijd ter beschikking en kiest daarom het zekere voor het onzekere. 64. Kd4e5 65. Pel—d3t Ke5e6 66. Kf3—f4 ■r» bereikt. Nu dwingt de dreiging Pc5t tot ®6Pf7d6 En daarna zet 67. Pd3c5t Ke6—f7 68. Pc5—b3 de kroon op het werk, want nu komt zwart na Kg7, Pd4, Kg6, f3 in tempodwang. Zwart geeft de partij op. De slotstand was Eindstand Zwart: Dr. Aljechin. WitDr. Euwe. NABESCHOUWING. Wij blijven deze partijen als de fraaiste van de match beschouwen en toch zelfs deze oogenschijnlijk vlekkelooze prestatie is niet volmaakt. In plaats van 39. Tb8t had wit de partij met 39. Td7t reeds tijdens de eerste zitting kunnen beslissen, nl. 39. Td7f, Kc6 (Ka6, dan Ta8f en Pa3f, of Lc7, Tc7:f, Tc7:, Lg7), 40. Td6f, Kc7 (Kb7, dan Tb6:t en Lg7:, of gf3: en Kc5, dan Tc8t), 41. Td2f,„ Pe5:, 42. Tc2:, enz. Daar Aljechin zich in vrij nijpenden tijd nood bevond, nagenoeg a tempo moest spelen, is het psychologisch geheel verklaarbaar, dat Euwe de dikwijls gemaakte fout verviel, zelf zonder noodzaak eveneens snel te zetten. „Een veel gemaakte fout", zal de verwon derde lezer opmerken, „maar Euwe is toch wereldkampioen, hem zou men toch de noo- dige beheersching mogen toeschrijven?" „Zeker", zou het antwoord luiden, „maar zelfs een wereldkampioen is geen machine en al is de geestdriftige bezoeker ook geneigd, den schaakmeesters, die verwikkelingen be- heerschen, welke voor de meesten abracadabra zijn, een zekere almachtigheid toe te kennen, alle menschenwerk heeft nu eenmaal tekort komingen. Trouwens, de wijze waarop Euwe de op bedoeld „vergrijp" volgende „straf" (een langdurige extra-zitting!) „onderging", mag als een volledige rehabilitatie worden be schouwd. ,Als deze partij remise wordt, mag ik Pie- tersen heeten", verklaarde een op den we reldkampioen en zijn stelling rotsvast vertrou wende journalist, met het verrassende gevolg, dat hij door de twijfelende omstanders tot om streeks dan 57sten zet met „Pietersen" werd aangesproken. Toen het eindelijk duidelijk was geworden, dat Euwe langzaam maar ze ker zijn doel zou bereiken, sloeg de "meening natuurlijk geheel om. Toen heette het weldra: „Waarom geeft Aljechin eigenlijk niet op?" De uitdager gaf daarop het antwoord door nog elf zetten lang hardnekkig tegenstand te bieden. Toen echter legde hij zich bij het onvermijdelijke neer. VEERTIENDE PARTIJ. De veertiende partij wordt Zaterdag 6 No vember des avonds half zeven, in de buiten- societeit te Zwolle gespeeld. Reshevsky oordeelt dat Euwe goed afwikkelde. De afgebroken stelling was niet zoo gemak kelijk te winnen als de meeste analytici voor spelden. Er was groote zorgvuldigheid en een dosis geduld voor noodig. De wereldkampioen speelde zeer listig om zijn voordeel in winst om te zetten en bewees, dat zijn kennis van het eindspel, buiten kijf, op groote hoogste Er 'dient vermeld te worden, dat de tegen stand van Dr. Aljechin uiterst hardnekkig was. De Franco-Rus is een vechtersbaas als geen; hij dwingt zijn tegenstander het beste van diens krachten te vergen. ENKELE ZETTEN ONDER DE LOUPE. 42. Td7xc7 In aanmerking kwam hier: 42. g2xf3, Tc2 cl-r (Indien 42.Ka7xb8; 43. Le5xg7, Tc2— cl+" 44. Kflg2, Tclxbl45. h2—h4, Tb8— b4" 46. Lg7—f6. a5a4; 47. h4—h5, Lc7—f4; 48 Lf6g7, Tb4b6; 49. Td7xf7, a4—a3; 50. Tf7xf5 Lf4cl; 51. f3f4 en wit wint); 43. Kfl—e2, Ke7xb8; 44. Td7xc7, Tclxc7; 45. Le5xg7. Kb8c8; 46. h2—h4, f7—f6; 47. Lg7xf6, Kc8—d*7; 48. h4h5, Kd7—e6 en het is moei lijk te zien hoe wit kan winnen. 45 Tg7c7 Zwart krijgt betere kansen door te spelen 45f5-f4; 46. Pbld2, Tg7h7; 47. Kfl—gl (47. h2h3?, f4—f3!), Th7—d7; 48! Ta5—a2, Pe5c4; 49. Pd2fl, Td7dl; 50. Ta2c2, Pc4e5 en winst voor wit is zeer moeilijk. 51. Ke2e3. Op 51. Td4f4 volgt 51. Kc5d6 en indien 52 Tf4xf5, Pe5c4 met stukwinst. 52. Td4d8. Beter ziet er hier uit 52. Td4—d7 verhinde rende Pg6e7 en eventueel ook dreigend Td7—f7. 56. pe7—d5 56Pe7g6 is misschien beter dreigende eventueel f5f44-. VOETBAL. AJAXV.S.V, V.S.V. komt als volgt uit: Michel, Van Osch Rechsteiner Van Os, Glas, de Haas, Heins, Balvers, Van der Lugt, Sterk, Carton. STORMVOGELS—HERMES-D.V.S. Stormvogels verschijnt als volgt: De Vries, Haak Sr., Haak Jr., Tol, Schoorl, Gerrits Jr., Gerrits Sr., Van Pel, Prins, Woudenberg, Opbergen Kampioenschap van Haarlem. De loting. De loting voor de jaarlijksche voetbalwed strijden om het kampioenschap van Haarlem, georganiseerd door den H.V.B., heeft het vol gende resultaat gehad: Eerste ronde: StormvogelsR.C.H. V.S.V.—E.D.O. H.F.C.Haarlem. De Kennemers vrij. Halve eindstrijd: Winnaar 3—winnaar 2. De Kennemerswinnaar 1. Eindstrijd; Winnaar 5winnaar 6. R.C.H. 2STORMVOGELS 2. Stormvogels 2 vertrekt met; Akkerman, Jongsma, Visser, Bravenboer, Van Dongen, Heilig, Kuiper, Verdam, Van der Steen, Schipper. Van der Laan. V.S.V. 2—H.F.C. 2. V.S.V. beschikt over de volgende combinatie: Veen, Voet, Van Straaten, Kunst, De Vries, van den Gevel, Teeling, Michel, Döhring, Bot, Van Leeuwen. KORFBAL. HAARL KORFBALBOND DE ADSPIRANTEN-AFDEELING. Het programma voor Zaterdagmiddag luidt: le kl.: Patrimonium I—Sport Vereent I. 2e kl.: Haarlem 2T.H.B. I en Animo I Meerlebosch I. 3e kl.: Meerlebosch 2—Haarlem 3 en D.S.V. I—Aurora I. Patrimonium I krijgt een mooie gelegenheid haar positie te versterken. Den eersten keer won Patrimonium op het S.V.-veld met 21. Haarlem 2 ontvangt T.H.B. I. De beide twaalftallen behaalden elk vijf punten uit vijf wedstrijden; Haarlem heeft een iets beter „voor-tegen". De eerste uitslag was 22. Animo moet van Meerlebosch winnen, op het Meerle- boschveld won Animo met 52. Meerlebosch 2Haarlem 3 zullen elkaar niet veel ontloopen. D.S.V. IAurora I wordt een spannend spelletje; de gastheeren staan er iets beter voor. De Adspiranten-afdeeling eindigt voorloo- pig eind November; voor de eerste klasse, die dan zoo goed als uitgespeeld is, zal óf een dubbele of een na-competitie uitgeschreven worden. KRACHTSPORT. NAT. GEWICHTHEFWEDSTRIJDEN KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. Zondag 7 November organiseert de Haar- lemsche Krachtsport-Vereeniging „Haarlem" bovengenoemde wedstrijden in de oefeningen tweehandig drukken, trekken en stooten. Door vijftien vereenigingen werd ingeschreven. Onder de deelnemers zijn vele prijswinnaars en acht kampioenen van Nederland 1937. Door vier athleten zijn nationale record ver beterin gen aangevraagd. Behalve de persoonlijke prij zen is nog door den heer M. Uittenbogaard te Haarlem een beker beschikbaar gesteld voor de vereeniging, die op de worstel- en gewicht hefwedstrijden de meeste punten behaalt. De H.K.V. „Haarlem" behaalde op de wor stelwedstrijden van 17 "en 24 October 11 pun ten, zoodat zij thans met 2 punten verschil bovenaan staat. Het belooft dus Zondag een spannende wedstrijd te worden. Woensdag is de 31-jarige J. de Boer uit Beetgumermolen tegen het mid daguur in een kleine boot van den Westhoek onder St. Jacobiparochie uit het Friesche wad opgegaan om schar te peuren. Vermoedelijk is hij door den zuidenwind in den mist af gedreven, want men heeft niets meer van den man vernomen. Toen men zich omtrent zijn lot ongerust begon te maken, trok men met de redding boot ,„den Tex" van de Noord- en Zuidhollandsche Reddingmaatschap pij 's nachts het wad op. Onverrichter- zake keerde de reddingboot echter Donderdagmiddag in de Harlingsche haven terug. De naspeuringen werden echter niet op gegeven. Uit Hollum vertrok de nieuwe motor reddingboot „Abraham Fock" van de Noord en Zuidhollandsche Redding Maatschappij om het vaarwater van de Zwarte Haan af te zoeken, terwijl de „Brandaris", een redding boot van dezelfde maatschappij, Terschelling verliet om de zee nabij de Griend te verken nen. Beide reddingbooten, die om twaalf uur zijn uitgevaren waren met het invallen van de duisternis nog niet teruggekeerd. Reeds meer dan 24 uur is het geleden, dat De Boer in zee stak. Voor een lang avontuur heeft hij geen voldoende leeftocht bij zich. De boterprijs blijft omhoog loopen. De commissienoteering voor Nederlandsche boter is vastgesteld op 113 cent per K.G. De vorige week was de noteering 108 cent. Laffe kindermishandeling. ARNHEM, 4 November. Te Arnhem is een ergerlijk geval van kindermishandeling geconstateerd. Twee personen 18 en 19 jaar oud, bevonden zich op den Cattepoelschenweg bij de stortplaats van de gemeente reinigings dienst, toen zij een jongetje van acht jaar zagen, die met zijn autoped in de hand naar het storten stond te kijken. Hij werd door één van de jongemannen aangesproken en daarop door beiden vastgegrepen. Zij bonden zijn beenen vast. Vervolgens werd hij naar den rand van den hoogen berm gedragen en daar af geworpen, zoodat hij tusschen de kipkar retjes kwam te liggen. Een werkman van de werkverschaffing in het bosch van den Wa terberg vond het kind en bracht het op zijn rijwiel naar de ouderlijke wonine het kind heeft den linkerarm ontwricht en bovendier gebroken. Het is in het Gemeente Ziekenhuis opgenomen. De daders zijn gearresteerd. Vermeerdering van ruim 7%. Minister acht dit voorshands voldoende. Men deelt ons van bevoegde zijde mede, dat de minister van Econo mische Zaken heeft besloten, voor het jaar 1938 de toewijzing van vaars- kalveren met 25.000 stuks te verhoo- gen en mitsdien te brengen van 350.000 op circa 375.000. In de bestaan de ossentoewijzing zal geen wijziging worden gebracht. Hierbij werd in zooverre van het bovenbedoelde advies afgeweken, dat in plaats van een verruiming van 10 pet. een verhooging van ruim 7 pet. voldoende werd geacht. Bij het nemen van deze beslissing is rekening gehouden met de vleesch- positie, de zuivelpostie en de moei lijkheden, gerezen bij de uitvoering van de huidige teeltregeling. Vleeschpositie. De minister is van oordeel, dat een verdere inkrimping van den rundveestapel bij de te genwoordige toewijzing zou kunnen intreden. Gezien het nauwe verband tusschen de vleeschproductie en de grootte van den totalen rundveestapel, kon, althans voor de naaste toekomst, tot eenige verruiming van de kalvertoewijzing worden overgegaan, waardoor voorkomen werd, dat %de rund- vleeschproductie ten opzichte van de behoef te te veel zal dalen. Bij het nemen van zijn beslissing heeft de minister terdege overwogen, dat een doelbe wuste vergrooting van^de vleeschproductie, als gevolg van de verlrooging der kalvertoe wijzing, het risico van een prijsdaling met zich meebrengt. Hoewel de minister op het standpunt staat, dat de huidige slachtvee- prijzen niet te hoog zijn, is hij niettemin tot verruiming van de kalvertoewijzing voor 1938 overgegaan, daar hij van oordeel is, dat zonder deze verruiming de rundvleeschproduc tie te klein zal worden voor de binnenland- sche behoefte. Zuivelpositie. Hoewel niet kan worden gezegd, dat de zui velpositie van dien aard is, dat de toekomst met gerustheid kan worden tegemoetgezien kan toch een groote verbetering worden ge constateerd. Deze verbetering acht de minis ter van dien aard, dat een grootere toewij zing van vaarskalveren ook uit het oogpunt van de zuivelpositie verantwoord is. Aangezien de verhoudingen van de rund- vleesch- en zuivelmarkt voor een verdere toe komst dan 1938 geenszins 'voorspeld kunnen worden, zal de regeling betreffende de toe wijzing voor ossen en vaarskalveren voor 1939 te zijner tijd opnieuw onder de oogen moeten worden gezien, Nederlandsche meisjes in Duitschland veroordeeld. Het Volksgerechtshof te Berlijn heeft de 23- jarige Nederlandsche onderdane, Th. L. uit Heerden, wegens samenspanning en opwek king tot landverraad tot 4 jaar tuchthuis en de 22-jarige eveneens Nederlandsche Kl. D. uit Heerlen wegens landverraderlij ke betrek kingen tot een jaar en zes maanden veroor deeld. De voorloopige hechtenis, welke een jaar heeft geduurd, is bij beide vonnissen in mindering gebracht. Een der bestuurders aan zijn verwondingen overleden. Op den provincialen weg Venlo—Venray is Donderdag een vrachtauto,, bestuurd door een bewoner uit Horst, in botsing gekomen met een andere uit tegenovergestelde rich ting komende vrachtauto, bestuurd door W. Hulsman uit Venray. De chauffeur van den vrachtwagen uit Horst kwam met den schrik vrij. De heer H. kreeg evenwel zeer ernstige verwondingen aan het onderlichaam. In den loop van den middag is het slachtoffer in het St. Elisabeth ziekenhuis te Venray overleden. Geslaagde inval in speelhol te 's-Gravenhage. Politie was door het drukke bezoek opmerkzaam geworden. Donderdagavond heeft de politie te 'sGra- venhage onder leiding van commissaris Hol, een inval gedaan in een perceel aan den Zee kant te Scheveningen, op vermoeden, dat er gelegenheid werd gegeven tot hazardspel. De toegang werd de politie geweigerd, waarop de deur geforceerd werd. In de vertrekken van het perceel werden aangetroffen zes dames en twee en twintig heeren, die zich allen be zig hielden met hazardspel. In beslag werden genomen een roulette, eenige honderden fiches, een speeltafel en kaarten. Alle aanwezigen werden naar het hoofd bureau van politie vervoerd, waarna zij, na te zijn verhoord, op vrije voeten werden steld. Er werden ook aangehouden twee bank houders F. en R., die in bewaring werden gesteld. Uit het verhoor van de spelers bleek, dat deze gewoon waren elkaar in enkele bekende café's in den Haag te ontmoeten en vandaar per auto naar het perceel aan de Zeekant gingen. De activiteit en de drukte, welke hier uit ontstonden, waren de politie opgevallen en waren aanleiding geweest tot 'n onderzoek, dat tot den inval leidde. JONGEN AAN DE GEVOLGEN VAN AANRIJDING OVERLEDEN. Dinsdagavond is bij de brug over den IJsel te Westervoort een jongen uit Duiven, die van de ambachtschool te Arnhem kwam, door een auto, welke hem achterop kwam, aange reden, waardoor hij van zijn fiets viel. Daar bij werd de linkerarm versplinterd; de jon gen fs thans in het Gemeente Ziekenhuis te Arnhem aan zijn verwondingen overleden. Locomotief ontspoord. Stagnatie op de lijn GoudaWoerden. Donderdagavond ongeveer negen uur is op de lijn GoudaWoerden een locomotief ont spoord, waardoor eenige stagnatie in den treinenloop is ontstaan. Tengevolge van de versperring van de lijn zijn de personentrei nen uit Rotterdam en Den Haag, bestemd voor het Noorden, welke te Gouda worden ge koppeld, via het C.S. te Amsterdam over Amersfoort naar het Noorden gedirigeerd Eén en ander veroorzaakte een vertraging van ongeveer anderhalf uur. De storing was spoedig opgeheven. Twee vrachtauto's met elkaar in botsing. Twente knooppunt van het luchtverkeer. Wegens mist op Schiphol. Donderdag zijn op het vliegveld Twente, doordat Schiphol door mist tijdelijk buiten gebruik was gesteld, tal van vliegtuigen van en naar diverse Europeesche hoofdsteden ge land. In een der toestellen bevond zich de ver maarde dirigent Toscanini, die na een opont houd van een half uur de reis naar Frank furt aan den Main voortzette. Schiphol bleef ook in de middaguren dicht, ondanks de pogingen, welke de heer Aug. Veraart aanwendde om den mist door het verstuiven van water in de lucht neer te slaan. De te Rotterdam verdwenen kinderen niet gevonden. Het zoeken in de Oude Wetering te IJssel- monde naar de verdwenen acht-jarige Lijntje Huiser heeft evenmin als het onderzoek naar de 3Va-jarige Speters eenig resultaat opge leverd. MR. H. A. E. MODDERMAN OVERLEDEN. Te Amsterdam is op 67-jarigen leeftijd overleden mr. H. A. E. Modderman, advocaat en procureur aldaar. Mr. Modderman bekleedde verschillende commissariaten en is kort geleden benoemd tot ridder in den Nederlandschen Leeuw ter gelegenheid van de oprichting van de Mod dermanstichting voor strafrecht te Leiden. PROGRAMMA ZATERDAG 6 NOVEMBER 1937. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 4.00—5.00 HIRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en gramofoonmuziek. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Vervolg KRO-orkest. 3.00 Kinderuur. 4.00 Causerie. 4.05 „Blinden als musici", causerie. 4.25 Kinderkoor. 4.40 „Het practi'sche nut' van. geleidehonden voor blin den", causerie. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.30 Esperantonieuws. 5.45 De KRO-Melodisten en solist. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Ka tholieke R.V.U. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.15 Overpeinzing met muzikale illustratie. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.40 Bont programma. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Gramofoonmu ziek. 10.50 Filmpraatje. 11.0512.00 Gramo foonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. VARA-uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.30 —8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwij ding. 10.20 Gramofoonmuziek en gevarieerd programma (gr.pl.) 12.001.45 Gramofoon muziek. 2.00 Filmpraatje. 2.15 Zang en plano. 2.45 Optreden van amateurs. 3.15 Damles. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.30 „Het kind van de werklooze", causerie. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 Zeeuwsche uitzending. 7.00 „Filmland". 7.30 Bijbelvertellingen. 8.00 Herhaling SOS-Be- richten. 8.03 Berichten A.N.P. VARA-Varia. 8.15 Arbeiders-Zangvereeniging „Kunst en Strijd". 8.35 Toespraak „Bouw mee, kame raad". 8.45 De Ramblers, de drie Melo-Paro- disten, en solisten. 9.25 „Alles is een weet", gesprek. 9.35 Orgelspel. 10.15 Vervolg van 8.45. 11.00 Berichten A.N.P. 11.10 VARA-orkest en solisten. 11.4512.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.05 BBC- Northern-orkest. 12.50 Dansmuziek (gr.pl.), 1.20 Commodore Grand Orkest. 2.25 Tenor en cello. 3.05 Gramofoonmuziek. 3.50 Orgelspel. 4.20 BBC-Schotsch-orkest. 5.00 Declamatie. 5.20 Roy Fox en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.50 BBC-orkest en soliste. 7.50 Radiojournaal. 8.20 Variété-programma. 9.20 Berichten. 9.40 Amerikaansch nieuws. 9.55 Viool en cembalo. 10.20 Wijnoogstprogramma. 11.05 Jack Harris en zijn Band. 11.50 Berichten. 12.0012.20 Ver volg dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 8.00, 8.50 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.20 Pianovoordracht. 12.35 Gevarieerd concert en zang. 3.20 Pianovoordracht. 4.05 Zang. 6.05 Dito. 8.50 Symphonieconcert .11.201.20 J. Bouillon-dansorkest. KEULEN, 456 M. 5.50 Ferdy Kauffmann's orkest. 7.50 Om- roepkleinorkest. 8.50 Luitsoli. 11.20 Omroep orkest. 1.35 Gevarieerd concert. 2.20 Piano voordracht. 3.20 Keulsch accordeonkwartet, SA-orkest, H. Hagestedt's orkest en solisten. 5.25 Pianovoordracht. 6.30 Gramofoonmuziek. 7.20 Gevarieerd programma. 9.5012.20 Egon Kaiser's orkest en Walter Raatzke's kwintet. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroep- dansorkest. 1.30 Salonorkest. 1.50 Gramofoon muziek. 2.50 Kamermuziek. 3.20 Gramofoon muziek. 4.20 Conservatorium-orkest en solist. 6.35 Salonorkest, 7.20 Pianovoordracht. 8.20 Cabaret. 9.20 Nationaal orkest en solisten. 10.30 Vervolg concert. 11.00 Omroepdans- orkest. 11.3512.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL,484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Salonorkest. 1.30 Omroepdansorkest. 1.50 Gramofoonmu ziek. 3.20 Radiotooneel. 4.20 Musette-orkest. 4.35 Radiotooneel. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.00 Zang. 5.35 Kamermuziek. 6.35 Kleinorkest. 7.35 Vioolvoordracht. 8.20 Militair concert. 8.50 Reportage. 9.50 Vervolg concert. 10.30 Gramofoonmuziek. 11.2012.20 Omroepdans- DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 6.30 Gevarieerd concert. 8.20 Berichten. 8.35 Romanoff Balalaikaorkest en solisten. 9.20 Berichten. 9.50 Trioconcert. 10.05 Weerbericht. 10.2012.15 E. Kaiser's dansorkest en het Raatzke-kwintet.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 7