Oom Lurk zegf; BEVERWIJK EEN LAATSTE OPROEPING. Het comité voor extra hulp aan werkloo- zen verzoekt ons nog een laatsten oproep te willen plaatsen voor de collecte, welke heden ten bate van het kleeding- schoeisel- ei dekkingsfonds voor de werkloozen wordt ge houden. Deze collecte moet slagen. De opbrengst moet grooter zijn. dan de stoutmoedigsten zouden durven schatten. Het Is ten bate van hen, die buiten hun schuld tot lediggang zijn gedoemd, die noodgedwongen om steun moeten aankloppen bij de overheid. Al moge elders van verbetering sprake zijn, in onze gemeente is daarvan nog niet veel te be merken. Degenen, die dus nog zoo gelukkig zijn voor eigen onderhoud te kunnpn zorgen, moeten diep in den zak tasten, om hun zwaar beoroefde medeburgers te helpen. Het zij een gave der dankbaarheid, die moet too- nen, hoezeer men met onze werkloozen me deleeft. De letters K.D.S. moet ge scherp in uw geheugen prenten. Geeft met milde hand, want de nood is groot. DE STEMPELUREN VOOR DE WERKLOOZEN. Voor de week van 8 tot en met 13 Novem ber zijn de stempeluren voor de georgani seerde werkloozen als volgt vastgesteld: Beverwijksche Bestuurdersbond 10.1510.45 en 2.453 uur. Christelijke Besturenbond 11.3011.45 en 2.002.15 uur. Platelijk Arbeids Secretariaat 9.159.45 en 2.302.45 uur. R.K. Volksbond 10.15—10.45 en 3.00—3.15 uur. Wijk aan Zee 9.159.45 en 4.004.15 uur. VERGADERING VAN DE MARIA- VEREENIGING. De R.K. organisatie van drankbestrijdsters, Öe Mariavereeniging, hield in het K.S.A.- gebouw een ledenvergadering. Na de gebruikelijke opening heeft de pre sidente mevr. A. C. Tromp—Bertram, den nieuwen geestelijken adviseur kapelaan Wil- lemse met eenige hartelijke woorden ge ïnstalleerd. Bij de betuursverkïezing werd in de plaats van mej. Veenboer mej. C. v. d. Kolk geko zen. Mevr. Meermans uit Amsterdam Tleeft een interessante causerie gehouden over moeder liefde. Zij schetste deze moederliefde van de moeders van heiligen van groote dichters en schrijvers, van Jordaansche en Brabantsche moeders en tenslotte de alles en allen over- heerschende liefde van de Moeder Gods. Deze causerie, die nu en dan aanleiding gaf tot groote vroolijkheid, werd met groote aandacht gevolgd. Mevr. Meermans heeft daarna nog een aantal leuke St. Nicolaasgedichtjes gedecla meerd. Medegedeeld werd, dat op Zondag 14 No vember van 1 uur tot 1.20 uur voor de radio over Sobriëtas zal worden gesproken. PERSONALIA. Voor het examen stenografie slaagden de dames J. Jansson te Velsen-Noord en M. Zee- lenberg te Beverwijk. Voor het diploma machineschrijven slaagde mej. P. Mol te Beverwijk. Alle geslaagden werden opgeleid doof den den heer N. H. Smit, alhier. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: J. van den Haak en M. E. B. Lühr; J. H. Lammers en C. Welboren. Getrouwd: A. H. van Rijssen en G. Kabalt; G. Vellema en A. B. Brugman; R. Kooiman en H. M. de Jong. Bevallen: P. MeulemanDingerdis, z.; H. SnijdersCastricum, d.; J. M. Th. Gooijer^- van Zijl, z.: A. M. M. KlokmanAlbers, z.; j. W. E. van Slooten— de Ruiter, z.; M. A. J. van Huissteden—Rumping, d.; D. M. Metselaar— Wijker, z.; M. HoltropSluis, d.; D. A. Spie- ringsvan Dijk, d. Overleden: H. van den Ende, 60 j., geh. met W. C. van Zeeventer, alhier; J. Wolterink, 79 j., wedr. van D. Dragt, alhier; G. Betjes, 75 j., alhier; A. M. Piepers, 33 j.. echtgen. van C. Zonneveld, alhier. VEREENIGDE VEILINGEN. Kennemerland en Vrije Veiling. Waschpeen per K.G. 35 ct. Spinazie per kist 2850 ct. Sla per kist 2060 ct. Postelein per kist 4558 ct. Andijvie per kist 1230 ct. Wortelen per bos 46 ct. Raapstelen per bos 12 ct. Radijs per bos 12 ct. Peterselie per bos 23 ct. Selderie per bos 23 ct. Prei per bos 2V/2 ct. Bloemkool le per stuk 7—9 ct. Bloemkool, 2e per stuk 2\'24 ct. Tomaten per K.G. 616 ct. Uien per K.G. 46 ct. Witlof per K.G. 7—14 ct. Spruiten per K.G. 613 ct. Wortelen per K.G. V/2 ct. Bieten per K.G. 3 ct. Snijboonen per K.G. 1535 ct. ct. Dikke boonen per K.G. 1828 ct. Sperc. b. z. dr. 2640 ct. Pronkboonen 22.30. Knollen per stuk 23 ct. Komkommers per stuk 28 cfc. Roode kool per K.G. 23 ct. Gele kool per K.G. 2V24 ct. Groene kool per K.G. 2V2%Vz ct. Aardbeien per doosje 14—26 ct. Appelen per K.G. 712 ct. Peren per K.G. 813 ct. Druiven per K.G. 1626 ct. Een credietaffaire voor de rechtbank. Een crediet-affaire en een onverkwikkelijke familiekwestie op den achtergrond, vormde deze week de voornaamste zaak op den rol van de Alkmaarsche Rechtbank. Deze zaak. waarbij een Beverwïjksch echtpaar betrokken was, werd op *21 September j.l. aangehouden voor het verhoor van getuige J. H., tegen wien een bevel tot verschijning werd uitge vaardigd. Het echtpaar werd er van verdacht onder bedriegelijke voorwendselen de Stichting Corona te Haarlem te hebben bewogen tot afgifte van een bedrag van ongeveer f 800. Het voornaamste voorwendsel zou geweest zijn, dat de vrouw een erfenis ten deel zou vallen. De getuige H., die thans wel aanwezig was, zei, dat de stichting op deze toekomstige er fenis maar vast een crediet had verstrekt. Dit nu werd bestreden door getuige St., die voorzitter van de thans in liquidatie zijiide stichting is. Deze deelde mede, dat Corona in Den Hel der, waar het echtpaar destijds woonde, tien tallen leeningen had verstrekt en aan de verdachten was dat op dezelfde gronden ge schied. De man had een vaste positie bij de marine en zijn echtgenoote was eigenaresse van een dansinstituut. De inlichtingen die getuige verkreeg waren uitstekend, zoodat Corona de credieten verstrekte. De erfenis had hiermede niets te maken, omdat deze basis te onzeker zou zijn. Stellig zou het crediet ook zonder de erfenis op den achter grond verstrekt zijn. Het speet getuige dat deze zaak aanhangig was gemaakt, want stel lig zou deze aangelegenheid in orde zijn ge komen. De credieten waren verleend met alge- meene stemmen van de bestuursvergadering. Bovendien was er een kwitantie van kwijting, afgegeven door den toenmaligen penning meester van de stichting, die zich daarmede evenwel tot persoonlijken schuldeischer van de familie promoveerde. Hij werd daarvoor gerechtelijk vervolgd en veroordeeld. De officier ging den gang van zaken na waarbij hij vaststelde, dat de erfenis een fictie was. Voor den man vroeg spr. vrij spraak. maar ten aanzien van de vrouw achtte hij den opzet wel bewezen. De officier hechtte meer geloof aan de verklaring van getuige H„ dat de erfenis Corona tot het geven van voorschotten had bewogen. Tegen de vrouw werd zes maanden gevan genisstraf geëischt. Mr. van Gulik, die voor de vrouw pleitte, ging de getuigenverklaringen na, waarvan die van S. hem heel wat aannemelijker voor kwamen dan die van getuige H. Deze laat ste immers trad om dezelfde redenen uit de stichting, als de penningmeester, die zelf schuldenaar werd van Corona nadat hij het echtpaar door een kwitantie tegenover de stichting had gedechargeerd. Deze heele zaak, aldus pleiter, is van be paalde zijde zeer opgeblazen. Concurrentie zucht van familiezijde heeft deze menschen achtervolgd, waardoor deze heele zaak een onverkwikkelijk karakter draagt. Met ver trouwen durfde pleiter dan ook tot vrijspraak te concludeeren. De Luchtbeschermingsdienst in voorbereiding. 8 en 16 m m. VERHUUR OPNAM E PROJECTIE FOTO HERDER Koningstr. 106, Beverwijk, Tel. 3379 (Adv. Ingez. Med.) BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. De uitslagen van de onderlinge competitie wedstrijden van de Beverwijksche Damclub luiden als volgt: Eerste groep: J. A. OussorenK. Kikke, afgebroken. Th. KloesC. Peekei 11. Van StaalduinenS.D. Hoogvorst 20. W. SpanjaardA. Peekei 02. Verrassend was de nederlaag van Span jaard, die de geheele partij sterker stond. Tweede groep: L. KluftC. Snel 2—0.' H. de WaardC. Rietkerk 11. B. ReimerA. Hofland 20. M. HoogvorstM. Kemper 20. ZONDAGSDIENST DOKTOREN EN APOTHEKEN Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door Dr. Th. Duterloo, Zeestraat 29, tel. 3838. In de week van 714 November is de Apo theek Donker, Breestraat 61, telef. 3150, be last met den Zondags- en Nachtdienst. CHR. NATIONALE WERKMANSBOND. De Chr. Nationale Werkmansbond houdt op Donderdag 11 November een bijeenkomst in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. Ds. C. M. Krijger zal het onderwerp ,,De zonde tegen den Heiligen Geest" inleiden. EEN ZENDING SWEEK. De zendingsweek zal dit jaar worden ge houden van 7—14 November. Dit jaar zullen door de actie van de zendingscommissie ook op andere wijze de zendingsmanifesten wor den verspreid. Bovendien houdt de vereeniging van Jong Hei-vormden in het Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat Zondag een zendings jeugddienst. Zendeling de Neef zal dezen dienst leiden. Een veelomvattende taak. De gemeenteraad van Beverwijk heeft on langs een crediet beschikbaar gesteld ten be hoeve van de organisatie van den gemeente lijken luchtbeschermingsdienst. In de betrok ken raadsvoordracht werd o.m. medegedeeld dat een luchtbeschermingsplan met bijbehoo- rende instructies, samengesteld overeenkom- stik de door de regeering aangegeven richt lijnen, nagenoeg gereed is. De verschillende overheidsdiensten moeten zich thans gaan in stellen op een eventueele samenwerking over eenkomstig dit plan; hulpdiensten op vrij wil ligen grondslag moeten worden ingericht en er dient een aanvang te worden gemaakt met de opleiding van het personeel, dat eventueel in staat moet zijn metterdaad op te treden en dat met zijn alsdan te verrichten taak ver trouwd moet worden gemaakt. Hieruit bleek dus, dat cle organisatie van onzen plaatselijken luchtbeschermingsdienst voortgang vindt. Nu men bijna dagelijks heL- innerd wordt aan de ernstige gevaren, welke ons in tijd van oorlog vanuit de lucht bedrei gen, moet het iedereen interesseeren wat er speciaal in onze eigen plaats gedaan kan wor den om ons in zoo'n geval zooveel mogelijk te beschermen en de gevolgen te beperken. Wij hebben daarom te bevoegder plaatse eens ge ïnformeerd naar den stand van zaken. De corpschef der gemeente-politie, inspec teur W. Ragut, die met de organisatie van den luchtbeschermingsdienst is belast, was zoo bereidwillig om ons over het luchtbescher mingsplan en de uitvoering daarvan eenige nadere mededeelingen te doen. Voorop zij gesteld, dat de voorbereiding van den luchtbeschermingsdienst een veelomvat tend werk is. De gegevens, welke inspecteur Ragut ons verstrekte, werden geput uit een zeer lijvig dossier, dat zich langzamerhand ge vormd heeft en waarin thans een volledig plan ligt besloten, waaraan reeds een begin van uitvoering is gegeven. De alarmeering Zoo is^men hier gereed met de uitwerking van een alarmsysteem, waarmede in geval van nood de hulpdiensten en de bevolking tijdig kunnen worden gewaarschuwd. Het bestaande brandalarmeeringsapparaat kan zoodanig wor den uitgebreid, dat daarmede alle personen, die bij de luchtbescherming een taak te ver vullen hebben, kunnen worden gealarmeerd. In geval van „luchtgevaar dreigt', dus wan neer bij het hoofd van den dienst bericht is ontvangen, dat vijandelijke vliegtuigen in de richting van Beverwijk koersen, rinkelen bij al deze personen de alarmschellen. ten tee- ken dat zij zich zoo spoedig mogelijk naar de hun aangewezen plaatsen moeten begeven. Deze plaatsen voor eiken dienst verschillend, dus décentralisatie worden in oorlogstijd aangesloten op de radiodistributie. Is er kans dat de naderende vliegtuigen blijken ingeko men informaties over of langs Beverwijk vlie gen, dan gaan op het sein „luchtgevaar aan wezig", dat door de radiodistfibutie wordt ge geven, de alarmschellen luiden in de bedrij ven, die over een stoomfluit of sirene beschik ken; de daarvoor aangewezen employé stelt die apparaten in werking, zoodat enkele se conden nadat het sein „luchtgevaar dreigt" in Beverwijk is ontvangen, de stoomfluiten en sirenes hun waarschuwend geloei laten hoo- ren om de bevolking van het' komende gevaar te verwittigen. Met een achttal bedrijven is hieromtrent een regeling getroffen; de in structies zijn gegeven en de personen aan gewezen. De organisatie van dit onderdeel is dus geheel voltooid. Bovendien wordt de bevolking nog gewaar schuwd door middel van de radiodistributie, waarvan de vijfde lijn voor den luchtbescher mingsdienst wordt gereserveerd. Daartoe zal op het politiebureau of elders een microfoon worden opgesteld, waardoor ook de noodige instructies worden gegeven. De hulpdiensten. De plaatsen, waar de hulpdiensten zich ver zamelen liggen gedecentraliseerd. Voor de overheidsdiensten vormen uit den aard der zaak de bedrijven enz. het verzamelpunt. Voor de overige hulpdiensten worden o.a. aangewe zen het Roode Kruisziekenhuis, het Witte Kruis-badhuis en een nader aan te wijzen schoollokaal, dat als noodziekenhuis kan wor den ingericht. Al die plaatsen zullen op de microfoon worden aangesloten, zoodat het mogelijk zal zijn de verschillende hulpdiensten onmiddellijk en tegelijkertijd mededeelingen en instructies te verstrekken. Nadat het alarm gegeven is, zal het de taak van politie en burgerwacht zijn om, voor het geval het gevaar des avonds of in den nacht dreigt, te controleeren, of de straatverlich ting overal gedoofd is, of de particuliere ver lichting onzichtbaar gemaakt is en of de ver keerslichten op de voorgeschreven wijze zijn gemaskeerd. Voor dit doel is de gemeente ver deeld in drie wijken, die elk weer onderver deeld zijn in vijf vakken. Met betrekking tot, de straatverlichting vernamen wij, dat de di recteur der lichtbedrijven bezig is iets te vin den, dat het mogelijk maakt de geheele straat verlichting met een enkele manipulatie te dooven en weer te ontsteken. De opleiding begonnen. Zouden de vliegers er werkelijk toe overgaan hun verderfelijke lading over onze plaats uit te strooien, dan is voor de hulpdiensten het oogenblik aangebroken om daadwerkelijk op te treden. Zij hebben alle een speciale taak. Voor eiken hulpdienst liggen de instructies gereed en het zal zaak zijn om het personeel op te leiden en met zijn taak vertrouwd te ma ken. Het Roode Kruis, dat geheel in den lucht beschermingsdienst is ingeschakeld, heeft de opleiding reeds ter hand genomen. Uit den aard der zaak zullen de hulpdiensten van het Roode Kruis, die intusschen reeds georgani seerd zijn, zich voornamelijk b'elasten met hét transport en de verpleging van gewonden en gaszieken. Valt er b.v. een scherfbom, dan trekt de Roode Kruisploeg er op uit, 0111 de eventueele gewonden op te halen en naar het dichtstbij zijnde verplegingslokaal te brengen, waar de binnendienst onder leiding van een dokter de verzorging op zich neemt. Is er een gasbom gevallen, dan komt de chemische dienst in actie, die nagaat met welk soort gas men te doen heeft. Is dat niet dadelijk vast te stellen dan wordt snel een monster naar het laboratorium gezonden waar de binnendienst het gas definieert. Vervolgens gaat de gasploeg van het Roode Kruis, voor zien van beschermende kleeding en maskers, er op uit om de getroffenen op te halen en naar het Witte Kruisbadhuis te brengen. On der leiding van een dokter worden de getrof fenen daar verder behandeld. Voor het reini gen of vernietigen van de besmette kleeding zullen wasscherijen worden aangewezen. Wanneer het luchtgevaar is geweken trek ken de herstel- en ontsmettingsploegen er op uit, om eventueele ruïnes op te ruimen, wegen te herstellen en met gas besmette straten te reinigen. In al deze gevallen zorgen politie en bur gerwacht zoo noodig voor de afzetting van de gevaarlijke plaatsen. Tegen de uitwerking van een brandbom is weinig te doen. Alleen wanneer groote com plexen dreigen te worden aangetast, treedt de brandweer handelend op. Tenslotte zal een ordonnance-dienst worden ingericht en hulpdiensten, die eventueele de fecten aan telefoon- en lichtleidingen zoo snel mogelijk kunnen'herstellen. Hieruit blijkt, welk een omvangrijk werk de organisatie van een luchtbeschermingsdienst meebrengt. Het luchtgevaar geweken. Is het luchtgevaar eenmaal geweken, dan zal dat door het luiden der klokken worden kenbaar gemaakt. Met kerken en instellingen die over een klok beschikken is daartoe reeds een regeling getroffen. Straks zal ook de bevolking zelf worden voorgelicht en vertrouwd moeten geraken met de gedachte, dat ieder geroepen zal zijn om het gevaar voor lichaam en goed, dat uit de lucht kan dreigen, in zijn omgeving te beper ken door maatregelen van zelfbescherming. Tot zoover de bijzonderheden over onzen plaatselijken luchtbeschermingsdienst. Eigen lijk is het een trieste zaak, waarmede wij ons moeten bezig houden. Maar aan den anderen kant: wanneer geen maatregelen worden ge nomen zou dat getuigen van gebrek aan ver antwoordelijkheidsgevoel tegenover de bevol king en de oorzaak kunnen zijn van bittere zelfverwijten, wanneer wij onverhoopt ooit door de ramp van een luchtaanval zouden worden getroffen. DE NATUURLIJKE LEEFWIJZE. Op Donderdag 11 November houdt de heer Jan Vonk uit Den Haag voor de af dee ling Beverwijk van de Nederlandsche Ver eeniging voor Natuurgeneeswijze een lezing over „Natuurlijke leefwijze in de praktijk". De lezing wordt gehouden in het Witte Kruis- gebouw aan de Baanstraat. CASTRICUM De ongevallen op den weg. Een onjuiste conclusie. De vele malen, dat de Zuidelijke slagboom van den overweg in den Beverwijkschen straatweg werd aangereden, gaven aanleiding tot de conclusie, dat de straatverlichting in Castricum daaraan mede schuldig zou zijn, althans de inspectie was tot deze overtui ging gekomen. Aan den burgemeester werd gevraagd medewerking te verleenen. Dit ge schiedde natuurlijk, hoewel het gemeente bestuur geenszins de overtuiging had, dat de perfect werkende en moderne straatverlich ting oorzaak zou kunnen zijn van herhaal delijk voorkomende aanrijdingen. De feiten hebben het gemeentebestuur in het gelijk gesteld, want hoewel de lantaarns in de Dorpsstraat afgeschermd waren, werd een van de boomen van den overweg toch nog aangereden. Het was slechts aan de tegen woordigheid van geest van den chauffeur te danken, dat een ernstig ongeluk werd voor komen. Castricum heeft een uitstekende, zelfs mo derne straatverlichting, waarbij de verlichting van den overweg het moet afleggen. Ook de aan de slagboomen bevestigde reflectors zijn niet voldoende. Van de zijde der spoorwegen had men mogen verwachten, dat aan de ver lichting meer aandacht zou worden geschon ken. Men kan van het gemeentebestuur niet verlangen, dat op dit drukke deel van een hoofdverkeersweg in de bebouwde kom de straatverlichting wordt gedoofd, omdat de overweg niet behoorlijk verlicht is. Het ge meentebestuur van Castricum. dat jaarlijks 50.000 bezoekers trekt, had van de Inspectie van de Spoorwegen meer waardeering mogen verwachten. Op dezen overweg dient de 'verlichting van den overweg zich aan te passen bij die van de omgeving. Op een van de weinige heldere avonden van deze week stelden wij persoonlijk een on derzoek in en konden ons er van overtuigen, dat de neergelaten slagboomen op een af stand van ongeveer 100 M. niet te zien wa ren. Naderde van de andere zijde een te genligger, dan was dit zelfs op 30 M. nog niet mogelijk. Met veel zorgen en moeiten is de straat verlichting gemoderniseerd,de lichtpalen zijn zelfs van de meest nieuwe vinding welke er op het gebied van gasverlichting maar te AU fUf-n hebt Dan wiet Mi „tdca" N.V. v.h. P. Schuckink-Kool Beverwijk (Adv. Ingez. ttei.) vinden zijn, voorzien. De spoorwegen profiteeren van Castricum als bad- en forensenplaats, derhalve mg* worden verwacht, dat zij zich richt naar de omstandigheden ter plaatse en in dit geval zeker niet omgekeerd. Reeds vier keer is een auto tegen den zul- deiijken spoorboom opgetornd, tot nu toe zon" der dat het menschenlevens kostte. Nu <jl dohkere, nevelachtige avonden weer geko men zijn, zullen ernstige ongevallen niet uit! blijven, wanneer hier niet afdoende wordt in gegrepen. DE NEUTRALE BIBLIOTHEEK VERPLAATST. Met ingang van heden is de bekende Neu trale Bibliotheek van den heer Luc. Schmidt verplaatst van Vinkebaan 3 naar Bakkum- merstraat 110. Dit beteekent een groote ver betering. Niet alleen is de winkelruimte veel grooter. waardoor ook de ruime sorteering boeken en papierwaren beter tot haar recht komt. maar ook is de zaak van den heer Schmidt nu in het centrum van Bakkum ge vestigd. Het agentschap van ons blad is natuurlijk ook verhuisd. Men zal nu op de Zondagmid dagen in het centrum van Bakkum reeds te even 4 uur de uitslagen van de voetbalwed strijden kunnen lezen. Hedenmiddag te 4 uur opent de heer Schmidt zijn nieuwen winkel, die er welver zorgd uitziet en waarmede wij hem geluk- wenschen. HET PROGRAMMA VAN VITESSE. Voor Zondag a.s. zijn de volgende wedstrij den vastgesteld: D.O.S. IVitesse I, 2 uur. Vitesse II—U. S. V. H: 2.30 uur. Vitesse III—U. S. V. III, 12.30 uur. Berdos aVitesse a, 1 uur. Vitesse bOranje Wit b, 1 uur. Zondag komen dus alle elftallen in het veld. Het eerste zal van D.O.C. wel geen puntje kunnen bemachtigen. Het tweede zal alle pogingen in het werk stellen om de over winning te behalen. Ook het derde zal het niet gemakkelijk hebben, maar de vetera nen beschikken over een goed elftal, zoodat een spannende wedstrijd is te verwachten. OPVOERING VAN „OP HOOP VAN ZEGEN". Zondagavond geeft de Arbeiders Tooneel- vereeniging „De Toorts" in de zaal van den heer Borst te Bakkum een opvoering van „Op Hoop van Zegen" spel van de zee in 4 be drijven van Herman Heijermans. Ongetwijfeld zullen velen dit mooie stuk van Heijermans, waarin mevr. Esther de Boer-van Rijk zooveel triomfen vierde, willen zien. De Toorts 'staat er borg voor. dat het een goede opvoering zal worden. Men zal er goed aan doen va. geboden gelegenheid tot plaatsbespreking te profiteeren. Brand bij pakhuisineesteren nog niet geheel geblusclit. Nog steeds is de brand in het gebouwen complex van Pakhuisineesteren aan de Rijn haven te Rotterdam niet geheel geblusctt, zoodat er nog doorloopend wacht bij de ge bouwen moet worden gehouden. Inmiddels is men van de zijde van de as suradeuren begonnen met het leeghalen van de panden. Zooveel mogelijk worden eerst die goederen er uit gehaald, welke nog het minst te lijden hebben gehad. Een precies over zicht van de veroorzaakte schade is nog niet te geven. Daarbij komt dat er in de panden ook goederen opgeslagen lagen, die thans heel wat minder handelswaarde hebben dan in den tijd, toen zij er werden opgeborgen. Waarschijnlijk heeft deze brand de groot ste schade veroorzaakt, welke ooit bij een brand te Rotterdam is voorgekomen. LOTING TOURNOOI KONING GUSTAAF- BEKER. Nederland in de eerste ronde tegen Zweden in Zweden. .Uit Parijs: Dinsdag heeft de loting plaats gehad voor het internationaal landen-tour- nooi om den Koning Gustaaf-bekeT. In de eerste ronde, welke uiterlijk 29 November a.s. geëindigd moet zijn, zal Nederland een uit wedstrijd spelen tegen Zweden; Monaco zal naar Noorwegen moeten reizen. In de halve eindstrijden, welke vóór 19 December moeten worden gespeeld, komt de winnaar van den wedstrijd ZwedenNederland tegen Duitscn- land uit en de winnaar van Noorwegen—Mo naco tegen Denemarken. De finalisten, die na deze twee wedstrijden bekend zullen zijn, kunnen elkaar dan tot uiterlijk 9 1938 ontmoeten; de winnaar van dezen eindstrijd zal in de challenge-round van zi- 23' Januari moeten uitkomen tegen FranKrp, den houder van den beker. JCUCEP/ TJMNÉtNl HOLLAND—AMERIKA LIJN. bondon Exange, 5 v. Galveston te Rott. Binnendijk, Rott. n. N. Orleans 5 te Antw. Delftdijk, Rott. n. Vanc. p. 4 Start Point. Lochmonar, Vanc naar Rott. via Liverpool 3, 500 m. ZW v. Valencia. Lochgoil, Vancouv. n. Rott. 4 te Londen. Londen Exchange, 5 v. Galveston te Rott. Antwerpen. Bilderdijk. Philad. n. Rott. 4 te Londen. Breedijk, N. Orleans n. Rott. 4 v. Londen. Binnendijk, 5 v. Rott. n. N.-Orleans. HALCYON LIJN. Stad Maassluis, 3 v. Pto Ferrajo n. Morphou- baai. Stad Dordrecht 5 v. Vlaard. n. Genua. Flensburg, 5 v. Vlaard. n. Narvik. Stad Vlaardingen, 5 v. Vlaardingen n. Nar vik. Stad Amsterdam, Rott. n. Bagnoli 3, 30 m. Z.O. v. Niton. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland, 5 v. Amst. te Hbg. Amstelland, 5 v. Amst. n. Hbg. Eemland Ct.). 4 van Santos, HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Jaarstroom (u.) 3 van Dakar. HOLLAND—AFRIKA LIJN- Bloemfontein, 5 Hbg. n. IJmuiden. Randfontein 5 v. Hbg. n. Amst. vertr. 6. KON NED STOOMBOOT MIJ. Calypso, 5 v. Hamb. te Amst. Ceres 4 v. Algiers te La Goulette. Colombia. Amst. n. Barbados 3 v. Madeira. Mars, 4 v. Tunis n. Lissabon. Poseidon, 4 v. Rott. te Piraeus. Staturnus, 4 v. Piraeus n. Thessal. Stuyvesant, Param. n. Amst. 4 v. Madeira. Tiberius, 4 v. Rott. te Napels. Amazone, 5 v. New-York n. Pt.-au-Prince. Bodegraven, 3 v. Corral te Valpar. Baam, Chili n. Amst. via Lvp. 4, 1100 m. Z. W. v. Valencia. Stella, 5 v. Amst. te Rott. Costa Rica, Barbados 'n. Amst. 5 v. Plymouth via Havre. Vesta, Fiume n. Amst. p. 5 Dungeness. Rhea, Palermo n. Amst p. 5 Ouessant. Odysseus, Oporto n. Amst. p. 5 Lydd. Triton, Olhao, n. Genua p. 5 Gibraltar. Euterpe, 5 v. Amst. te Hamburg. Douro 5 v. Rott. te Amst. Achilles, 5 van Bourgas n. Varna. Ganymedes, Alexandrië n. Rott. 5 230 m. ZW v. Ouessant. Fauna, Calamata n. Amst. p. 5 Gibraltar. Juno, 5 v. Antw. te Amst. Oberon, 5 v. Amst. 11. Rott. Trajanus, 5 v. Amst. n. Rott. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Zuiderkerk Ct.) 2 te Osaka. Gaasterkerk (u.) p. 5 Gibraltar. Meerkerk, 5 v. Rott. te Amst. NED.-IND. TANKSTOOMB. MIJ. Agatha, 2 v. Singapore n. Haiph. Agnita, 3 v. Cur. n. Engeland. Mirza, 23 v. B. Ayres n. Curasao. ROTTERDAMSCHE LLOYD. K. Gede (th.) p. 4 Pt. de Galle. K. Agoeng, 5 v. Batavia te Rott. Willesden (t.) 5 te Sabang. K. Baroe (t.) 4 v. Belawan. Indrapoera (t.) 5 v. P. Said 9 (8 v.m.) te Marseille verw. Sitoebondo (thuisr.) p. 5 Sagres. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Joh. v. Oldenb. (u.) 5 te Southampton. P. Bras (u.) p. 4 Gibraltar. Saleier (u.) p. 3 Gibraltar. Chr. Huygens (u.) 5 v. Colombo. Johan de Witt (t.) 5 v. Algiers. Tarakan (uitr.) 4 te Padang. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Pittsburg, Japan n. Rott. 5 v. Penang Polyphemus, Liverpool n. Java pass. 3 Gi braltar. Leartes, 5 v. Batavia Amst. Antenor, Japan n. Rott. 5 (n.m.) van Londen Alcinous, L'pl n. Macassar 4 te Sabang. Flintshire, Dairen n. Rott. 4 van Chef00. Menestheus, Kobe n. Rott. 3 van Hongkong. Benlawers, Jap. n. Rott. via Ldn. 4, 150 m. ZW v. Niton ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat (t.) p. Teneriffe. Alcyone, 5 v. Rott. n. Hamburg. WIJKLIJN. Naaldwijk, 5 v Oulu n. Aberd.. Katwijk, On ton n. Rott. p. 4 Ouess. Bverwijk, Archangel 11. Amst. 5, 50 m. W. v. Bergen. Vlootuitbreiding. Gistermiddag passeerde alhier het nieuwge bouwde Nederlandsche motorschip „Douro" van Rotterdam naar Amsterdam. Genoemd schip werd voor rekening van de Kon. Ned. Stoomboot Mij. in Amsterdam gebouwd op de werf der Gebrs. Pot te Bolnes en op 20 Sep tember j.l. te water gelaten. In den loop van den volgende week zal het schip zijn eerste reis maken, waarna het na eenigen tijd in de kustvaart op Europeesche havens te zijn ge weest, naar West-Indië zal vertrekken, waar het eveneens in den kustdienst zal worden gebracht. Groote diepgang. Zooals wij gisteren reeds berichtten arri veerde het Noorsche tank-stoomschip „Or well" van Corpus-Christie te Amsterdam. Dit schip voerde een groote lading petroleum aan en passeerde het Noordzeekanaal met een diepgang van 7,9 Meter. Houtaan voev te Zaandam. Sedert 1 dezer arriveerden betrekkelijk kort na elkander niet minder dan acht houtboo ten in de haven van Zaandam, hetgeen11 verband met het feit, dat er nog slechts en kele dagen van de loopende maand verstre ken zijn niet ongunstig kan worden ?enoe~r De schepen in kwestie zijn n.l. de st0(mj" schepen „Keti Chandris" (Grieksch) va£e*j°„ in timecharter voor de Sovjet, ..sas* (Zweedsch), „Margarete" (Finsch), yHame wijk" (Nederlandsch), „Everhope iw landsch), „Skagen" (Deensch) er» 1 m-w schip, de „Henna" (Noorsch), aldus conglomeraat van nationaliteiten! Hout voor Velsen. Met een lading papierhout kwam het Russische stoomschip „Bureya" van nc ningrad aan de papierfabriek te Velsen. IJzerverscbeplng: Ten einde een partij ijzer in te neme kwam gisteren het Nederlandsche s.s. „ri« van de K. N. S. M. van Amsterdam aan w Hoogovens. Na hiermede beladen te zun het schip teruggekeerd naar Amsterdam het verder stukgoederen zal bijladen. Aanvoer b*er®vf" Donderdagavond arriveerden na - twee schepen, n.l. de stoomschepen ,,nei en „Ljusterö" respectievelijk van Dlutfc,Lr. Zweedsche nationaliteit, met ladingen JJ - erts aan het Hoogovenbedrijf. Het eerst noemde schip voerde Spaansche erts aai Bilbao en laatstgenoemd schip kwam Lulea.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6