BEVERWIJK De Tuinbouw in liet tweede kwartaal. Algemeene toestand nog moeilijk. Aan het driemaandelijksch verslag van de crisismaatregelen der regeering ontleenen wij betreffende de tuinbouw de volgende bijzon derheden: Door verschillende omstandigheden zijn de resultaten van het tweede kwartaal, dat jaar lijks door den intensieven tuinbouw van groote beteekenis is, dit jaar beter dan in 1936. Het zou voorbarig zijn hieruit een algemeene verbetering te concludeeren; nog te veel fac toren, die tot de betere uitkomst hebben bij gedragen zijn van tijdelijken aard. Zoo waren de weersomstandigheden niet gunstig voor den groei en de invloed daarvan op de cul tuur in de ons omringende landen had tot ge volg, dat er meer uitvoer mogelijk was. De algemeene toestand is ondanks de ingetrederi verbeteringen nog moeilijk; de achterstand, ontstaan door de uitputting der reserves in de vorige jaren, is voorloopig nog niet inge haald. De tuinbouw zal dan ook steun niet kunnen ontberen. In het verslag wordt er aan herinnerd, dat bij beschikking van 12 April 1937 nog een extra steunuitkeering werd verleend van f 1 per 100 K.G. op de tusschen 22 Juni en 12 Juli 1936 door de tuinders, aangesloten bij de veilingen in Kennemerland, aangevoerde aardbeien. In totaal werd voor dit doel f 30.000 uitbetaald. De cijfers, betreffende de hoeveelheden voor de vastgestelde minimumprijzen door de Groenten- en Fruitcentrale overgenomen producten vertoonen een aanzienlijk beter beeld, dan vorig jaar. Ten opzichte van de voor 1936 geldende minimumprijzen en vergoedingen is vrijwel over de geheele lijn een verhooging van on geveer 25 pet. toegepast, hoofdzakelijk wegens de depreciatie van den gulden, aangezien een verlaagd niveau in vreemde valuta niet nood zakelijk kon worden geacht. De minimumprij zen toch zijn zoo laag, dat een verdere ver laging door de depreciatie van den gulden tegenover het buitenland van geen belang kon zijn en bij een eenigszins overvoerde markt zelfs tot een ongewenscht resultaat zou kun nen leiden. Een tweede factor, die bij de ver hooging een rol speelde, was de overweging, dat ook bij een geringe verhooging de directe ontvangsten van den tuinder in een slechte periode althans iets stijgen. De regeling van de productie. De gewestelijke landbouworganisaties heb ben in de verslagperiode de uitreiking der teeltvergunningen voortgezet en behoudens enkele gevallen, ongeveer half Juni beëindigd. Zaadteelt van groenten was slechts toege staan buiten het op een tuinbouwteeltver gunning toegestane areaal, indien daarvan opgave gedaan werd aan de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale. Zoodra alle teelt vergunningen zijn uitgereikt zal op nieuw een overzicht worden gemaakt om trent het tuinbouwareaal. BEVERWIJKSCH GEMENGD KOOR. Het Beverwijksch Gemengd Koor, dirigent de heer Jan Booda heeft voor het eerste win- terconcert, dat in Februari gegeven wordt, in studie genomen de groote compositie „De Schipbreuk" van dr. Joh. Wagenaar. Als solisten zullen voor de uitvoering van dit grootsche koorwerk worden uitgenoodigd Corry Bijster, sopraan. Louis van Tulder, tenor en Joh. Lammen, bas. LEDENVERGADERING R.K. VOLKSBOND Donderdagavond houdt de plaatselijke af- deeling van den R.K. Volksbond in het K.S.A.- gebouw een ledenvergadex-ing. In deze bijeen komst zal de geestelijke adviseur kapelaan Dr. Holthuizen een lezing houden. HET MAANDPROGRAMMA VAN DE J.V.O. Voor de maand November is het program ma van de plaatselijke af deeling van de J.V.O. als volgt vastgesteld: Woensdag 10 Nov. centrale colportage- tocht; Donderdag 11 Nov. propaganda-avond van de I.O.G.T., Zondag 14 Nov. naar Nieu- wendam. Inleiding van Joh. Winkler over den kerkstrijd in Duitschland; Woensdag 17 Nov. Centrale colportagetocht; Zaterdag 20 Nov. ledenvergadering, waarin verslag van de afgevaardigden naar de C.V.S.- en Ge westvergadering; Woensdag 24 Nov. Centrale colportagetocht vanuit Velsen; Zaterdag 27 Nov. Ledenavond. Op Zaterdag 4 Dec. zal de Sinterklaasavond worden gehouden. RECORD VERBETERD. Onze plaatsgenoot, de heer C. G. Tabak, lid van D.O.K. heeft het Nederlandsch record tweehandig trekken, dat met 102 K.G. op zijn naam stond tijdens de te Haarlem gehouden krachtsportwedstrijden om het kampioen schap van Haarlem verbeterd en op 105 K.G. gebracht. NAAR DE A. V. R. O.-STUDIO. Het plaatselijk A. V. R. O.-actie-comité heeft een herfsttoer naar Hilversum georga niseerd. Op Zaterdag 18 November zullen de A. V. R. O.-luistervinken uit Beverwijk en naaste om geving een tocht naar Hilversum maken, de A. V. R. O.-studio bezichtigen en een deel van den dag in het omroepbedrijf doorbrengen. Wij vernamen van het comité, dat de kosten slechts f 2,20 zullen bedragen, waarbij een maaltijd in de A. V. R. O.-cantine is inbe grepen. Men verwacht voor dezen tocht zeer groote belangstelling. Reclame In Kei winkelbedrijf. Lezing voor de Winkeliersvereeniging. Voor de Vereeniging van Winkeliers en Ne ringdoenden „Eendracht maakt Macht" heeft gisteravond de heer J. A. van den Houten Jr. uit Amsterdam in het Kennemer Hotel een lezing met lichtbeelden gehouden over „Re clame in het Winkelbedrijf". De belangstelling voor deze tweede winter- lezing was weer bedroevend, zoodat het be stuur zich niet meer verantwoord acht meer van dergelijke kostbare avonden te organi- seeren. De thuisblijvers hebben ongetwijfeld veel gemist, want de uiteenzetting van den heer Van den Houten over de reclame was zeer interessant en leerzaam. De waarnemende voorzitter, de heer M. Buitenhuis, betreurde in -zijn openingswoord de slechte opkomst en gaf vervolgens het woord aan den heer Van den Houten. Volgens spr. nemen de winkeliers in de distributie een groote plaats in. De winkelier is de schakel tusschen consument en produ cent. Hij is niet, zooals velen denken de ver tegenwoordiger van den fabrikant, maar die van den kooper. Er moet geen reclame wor den gevoerd, die den eigenaar van een zaak mooi vindt, maar er moet eerst overleg ge pleegd worden met anderen. In de gevoerde reclame moeten zekere ele menten zijn, die het publiek overhalen tot koopen. Spr. gaf hiervoor vier methoden aan, namelijk etalage, verlichting, buitenreclame en reclame buiten de zaak. De etalage was, volgens spr., een van de belangrijkste onder- deelen van het bedrijf. Zij is de schakel tus schen den winkelier en het publiek. Het pu bliek ziet buitengewoon graag de artikelen in natura in de etalage liggen. Door op smaak volle wijze te etaleer en wordt reeds een band gelegd tusschen het bedrijf en den kooper. Daarom moeten de etalages aan verschei dene eischen voldoen. Zij moeten de aan dacht trekken, nieuwsgierigheid opwek' en de begeerte doen ontstaan, om een be paald artikel te koopen. De etalage moet bo vendien ook aan de uiterlijke voorwaarden voldoen. Spreker illustreerde dit met eenige voorbeelden. Ook het veranderen van- etalages werd door den heer Van den Houten naar voren gebracht. Hij gaf hierbij eenige waardevolle raadgevingen. Het aanbrengen van prijs kaartjes was volgens spreker van groot be lang. Hierna werden een groot aantal lichtbeel den vertoond, die op zeer duidelijke wijze het gesprokene verduidelijkten. Opnieuw bleek hieruit, welk groot nut deze leerzame win- terlezingen voor den Beverwiikschen midden stand hebben. Het valt daarom juist zoo te betreuren, dat hiervoor zoo weinig belang stelling wordt getoond. De interessante lezing werd met groote aandacht gevolgd. Aan het slot van den avond heeft de voor zitter een woord van dank gericht tot den spreker BEKROOND OP HET CONCOURS. Op het te Halfweg gehouden solistencon cours heeft de heer E. van Amersfoort, lid van de Beverwijksche Harmoniekapel in de afdeeling uitmuntendheid cornet a pistons een tweeden prijs behaald. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. 8 Nov. 1937. Prijsnoteering: Waschpeen per K.G. f 0.02%— 0.03V2. Spinazie per kist f 0.280.50. Sla per kist f 0.15—0.50. Andijvie per kist f 0.120.25. Wortelen per bos f 0.04—0.08. Raapstelelen per bos f 0.01 0.02Vï. Radijs per bos f 0.01. Peterselie per bos f 0.020.03. Selderie per bos f 0.020.03. Prei per K.G. f 0.01 0.03. Bloemkool le per stuk f 0.080.11. Bloemkool 2e per stuk f 0.020.04, Tomaten oer K.G. f 0.060.17. Witlof per K.G. f 0.10—0.13. Spruiten per K.G. f 0.060.10. Wortelen per K.G. f 0.010.02. Snijboonen per K.G. f 0.140.31. Dikke boonen per K.G. f 0.170.20. Sperc.b. z. dr. per K.G. f 0.45. Pronkboonen per K.G. f 0.020.04. Knollen per stuk f 0.020.03 Komkommers per stuk f 0.030.05. Roode kool per K.G. f 0.01 0.02'/.. Gele kool per K.G. f O.OIV2—0.03. Groene kool per K.G. f 0.020.02%. Appelen per K.G. f 0.060.10. Druiven per K.G. f 0.160.26. SANTPOORT SANTPOORTS BLOEI" EN DE STICHTING „VRIENDEN OUD-SANTPOORT". Het bestuur van „Santpoorts Bloei" schrijft ons: „Zooals reeds in uw blad werd vermeld, werd de stichting „Vrienden van Oud-Santpoort" opgericht door Dr. Meindert de Groot en den heer J. Visser. Deze stichting stelt zich ten doel zooveel mogelijk gegevens te verzamelen betreffende de historie van Santpoort, deze te ordenen en aan de hand hiervan door mid del van causerieën, het verspreiden van bro chures enz. de belangstelling voor deze histo rie te wekken, resp. te vergrooten. Ook ligt het in de bedoeling, wanneer de financiën zulks toelatene door opgravingen, restauraties en andere middelen aan de behoefte om de rijke en bewogen geschiedenis van deze landstreek te leeren kennen, zoo volledig mogelijk te vol doen. Daar het doel van de nieuwe stichting dus zuiver cultureel is en haar slagen als een Santpoortsch belang kan worden aange merkt, heeft het bestuur van Santpoorts Bloei gemeend haar zoo krachtig mogelijk te moeten steunen. Toen dan ook door de oprichters aan onze bestuursleden individueel het ver- eerend aanbod gedaan werd om tot het be stuur van deze stichting toe te treden, hebben allen hieraan onmiddellijk gevolg gegeven. Zoowel de oprichters als het bestuur van „Santpoorts Bloei" waren echter van meening dat de band tusschen beide instellingen nog nauwer aangehaald moest worden en door het bestuur van „Santpoorts Bloei" werd dan ook besloten op voorstel van de oprich ters der stichting aan de ledenvergadering ter goedkeuring voor te leggen het bestuursbe sluit om aan het bestuurslidmaatschap van Santpoorts Bloei ambtshalve het bestuurslid maatschap van de Stichting „Vrienden van Oud-Santpoort" te verbinden. Het verheugt ons te kunnen mededeelen, dat de grootst mo gelijke meerderheid met het bestuursvoorstel van harte instemde, zoodat het met slechts 1 stem tegen door de vergadering werd aange nomen. Een ieder zal begrijpen dat door dit besluit noch Santpoorts Bloei, noch de Stich ting in haar zelfstandigheid ook maar iets worden aangetast. Beiden behouden haar vol komen vrijheid van handelen, echter hebben de leden van Santp. Bloei zijdelings invloed op de nieuwe Stichting, doordat statuair de meerderheid van het bestuur, der Stichting steeds uit bestuursleden van Santpoorts Bloei moet bestaan. Wij zijn er hartgrondig van overtuigd en de sympathie, waarmede van een en ander door velen werd kennis geno men bewijst zulks, dat wij mogen rekenen op de medewerking van alle leden, niet alleen door het geven van een geldelijke bijdrage, aan de Stichting, doch ook en vooral door daadwerkelijken steun. En dit laatste kan een ieder zoo gemakkelijk geven, oa. door het verstrekken van gegevens, door het in bruikleen afstaan van oude boeken, platen en voorwerpen, op de historie van Santpoort be trekking hebbende en door het aan ons be kend maken van de adressen, waar zich waar zich waarschijnlijk deze zaken bevinden. Wenscht men om een of andere reden de m zijn bezit zijnde curiositeiten niet tijdelijk af te staan, dan is het bestuur der Stichting gaarne bereid aan huis een foto te^maken van datgene wat van belang kan zijn." NED. HERV. KERK. Zondag a.s. zal de verkiezing plaats vinden van 3 gemachtigden in het kiescollege der Ned. Herv. Kerk, zulks wegens periodiek af treden van de heeren T. Visser, H. G. Gerner en H. Smit, die zich allen herkiesbaar hebben gesteld. Bovendien moet de vacature, ont staan door het overlijden van den heer P. Minderhout aangevuld worden. HEEMSKERK TEYLÏNGENA. D. O. (2—3) Direct na den aftrap moet de A. D. O.-ver- dediging ingrijpen. Bij een aanval van Tey- lingen raakt een als voorzet bedoelde bal, achter Beentjes. A. D. O. pakt thans beter aan, goede aanvallen worden opgezet, maar Homan is een geducht struikelblok. Bij een aanval van A. D. O. weet Koopman Jr. de Teylingen-achterhoede te verschal ken; met een hard schot brengt hij de par tijen op gelijken voet. (11). Direct na de rust krijgt Koopman Jr. na goed spel van Meijer een mooie kans, maar zijn schot gaat over. Als bij een aanval der gastheeren Beentjes „hands" maakt krijgt Teylingen een vrijen schep te nemen, v.-d. Ploeg schiet, maar :het schot wordt gestopt. De bal wordt evenwel niet snel genoeg weg gewerkt; het is De Zwart, die weet te doel punten (21). Als Koopman Jr. den bal goed krijgt aangegeven geeft hij met een harfa schot Jansen geen kans (22). Even later bezorgt Beentjes zijn club de overwinning. A. D. O. 2Onze Gezellen 2 15 H. S. V. 2—A. D. O. 3 2—0 S. V. A. a—A. D. O. a 2—0 A. D. O. b—V. V. Z. b 8—1 CASTRICUM Arbeiders Tooneelvereeniging „De Toorts'\ Opvoering van „Op Hoop van Zegen". De Arbeiders Tooneelvereeniging „De Toorts" heeft in de zaal van den heer Eorst te Bakkum een opvoering gegeven van het tooneelspel „Op Hoop van Zegen" van Her man Heijermans. De zaal was tot de laatste plaats bezet. De opvoering van dit stuk is voor dilettan ten toch altijd nog een zware opgave, maar De Toorts heeft het er onder de voortreffe lijke leiding van den heer J. Rossenbacker uitstekend afgebracht. Het ligt voor de hand, dat de groote belang stelling uitging naar de rol van Kniertje. Het is de rol, waarin eenmaal mevr. Esther de Boervan Rijk triomfen vierde. Laten we maar direct zeggen, dat mevr. Zijlstra Kuiper, die deze rol bij De Toorts vervulde, kranig spel heeft gegeven. Zij had zich uit nemend in haar rol ingeleefd en er kwam al- zoo een creatie tot stand, die steeg tot boven, het middelmatige. Zij werd goed terzijde ge staan door de heeren J. Maaskant en J. Schenk als Geert en Barend. Laatstgenoemde verdiend een pluim voor de wijze, waarop hij zich door zijn moeilijke speelscènes wist heen te slaan. De reeder Bos was een goede crea tie van den heer G. Bouma. Mej. Jos. Broers heeft als Jo verdienstelijk spel geleverd. Trouwens, de geheele groote bezetting heeft er voor geijverd, om de opvoering van „Op Hoop van Zegen" tot een belangrijke gebeur tenis te maken in het seizoen. Wij zouden niet een rol aan kunnen wijzen, die onvoldoende bezet was. Het is niet doen lijk alle rollen afzonderlijk te bespreken. La ten wij volstaan met te zeggen, dat het pu bliek oprecht genoten heeft van het spel. „De Toorts" mag trotsch zijn op deze verrichting, zij boekte Zondagavond een groot en welver diend succes. Aan het slot werden de spelenden lang durig toegejuicht. De avond werd besloten met een gezellig bal onder leiding van Jaap Smit. WIJK AAN ZEE COMPE11TIESTAND V.V.E. IN DE TWEEDE KLASSE A- I.V.C.B. Lisse 6 6 0 0 12 27—5 D.O.S. 7 6 0 1 12 21—9 O.I.V. 7 6 0 1 12 2010 D.E.M. 6 4 1 1 9 18—8 V.V.E. 6 3 0 3 6 11—11 A.D.O. 8 2 2 4 6 1422 Santpoort 2 8 3 0 5 6 17—28 D.SB.H. 7 2 1 4 5 12—16 Vitesse 7 1 0 6 2 1621 Teylingen 8 0 0 8 0 1239 Zondag a.s. zal V.V.E. de gastvrouwe van A.D.O. zijn. De Wereldkampioenschappen 1938. JAPAN TREKT ZICH TEGEN NED.INDIë TERUG. Uit Parijs: Het belangrijkste punt van de agenda der bestuursvergadering der F.I.F.A., welke Zondag werd voortgezet, bestond uit de kwestie der deelneming van Zuid-Amerikaansche landen aan de wereld kampioenschappen. Oorspronkelijk had alleen Brazilië vóór den vastgestelden termijn inge schreven. Naar men weet was op 23 October j.l. een telegram ontvangen van Argentinië, waarin alsnog om toelating, onder zekere voorwaarden, verzocht werd, Als plotselinge verrassing in de door dit tele gram geschapen situatie kwam nu een door den heer Dupuy, den Zuid-Amerikaanschen gedelegeerde, ter tafel gebrachte tweede tele gram, waarin door de Zuid-Amerikaansche Voetbalunie werd medegedeeld, dat deze op 18 December te Montevideo zal vergaderen, waar alsnog de mogelijkheid onderzocht zal worden om Zuid-Amerikaansche voorwed- strijden der wereldkampioenschappen te or- ganiseeren. Aan deze voorwedstrijden zou dan door alle bij die Unie aangesloten landen worden deelgenomen. In dit geval zou Argen tinië dus de kans loopen, in deze voorwedstrij den te worden uitgeschakeld, evenals Brazilië. Van den Japanschen Voetbalbond was be richt binnengekomen, dat Japan van deelne ming aan de wereldkampioenschappen af ziet, De ontmoeting tusschen Nederlandsch- Indïë en Japan, welke in April 1938 te Saigon zou worden gespeeld, zal nu geen doorgang vinden. Nederlandsch-Indië zou nu als winnaar van de groep Azië automatisch in het eindtournooi komen. Deze situatie werd door het bestuur van de F.I.F.A. niet juist geacht. De mogelijk heid werd nu geopperd, dat Nederlandsch-In dië met de Vereenigde Staten, den winnaar van iiet-Centraal-Amerikaansche tournooi, en Argentinië voorwedstrijden in Europa zal spelen voor twee plaatsen in het eindtournooi. Na uitvoerige besprekingen werd tenslotte een voorstel aangenomen, waarbij besloten werd de volgende mogelijkheden tot deelne ming der Zuid-Amerikaansche landen afzon derlijk of als groep open te stellen: 1. Indien de Zuid-Amerikaansche Voetbal Unie mocht besluiten aan de wereldkam pioenschappen deel te nemen, zal deze trach ten Brazilië te overreden haar inschrijving te rug te trekken en eerst deel te nemen aan de voorwedstrijden in Zuid-Amerika. De win naar van dit tournooi zal aan de finale te Parijs kunnen deelnemen; de tweede geplaat ste in Europa zal een wedstrijd spelen tegen, hetzij Nederlandsch-Indië, hetzij Noord-Ame- rika, hetzij den winnaar van het Centraal Amerikaansche tournooi, zoodat in elk geval twee Zuid-Amerikaansche landen naar Euro pa zullen kunnen komen. 2. Indien Brazilië zich niet accoord mocht verklaren zijn inschrijving in r dan zal toch de competitie te Zuid Akl{en' kaansche landen plaats hebben m t n" verstande, dat de winnaar dezer oi™ öien te Parijs tegen den winnaar van het t Peti,ie van vier zal spelen; de winnaar hiPTt-T11?00' in de finale. nan *>at 3. Mocht het congres van MontevWs met deze regeling niet accoord kiiim**0 zicl1 klaren, dan blijft de F.I.F.A. bil Vei" spronkelijke plan, waarbij dus BraSu^ reet in den eindstrijd komt, terwijl T» tinië een wedstrijd zal spelen in de erna11" vier. Voor deze wedstrijden tusschen a van tinië, Noord-Amerika, Nederlandsch-indï-en" de winnaar van de groep Centraal Amm? zullen de tegenstanders door loting aangewezen. orQen Volgens den heer K. J. J. Lotsy was ri» gelijkheid groot, dat de door Nederlandsch dië in deze groep te spelen wedstrijd in Hu land zal worden gehouden. In elk echter door het,uitvallen van Japan nu geworden, dat voor de eerste maal een elft! Nederlandsch-Indische spelers zijn 0D 'r ting in Europa zal maken. acn" Nat. Gewichthefwedstrijden Kampioenschap van Haarlem. Twee Nederlandsche records verbeterd. Zondag werden door de Haarlenum» Krachtsportvereeniging „Haarlem" boven™ noemde wedstrijden georganiseerd in het 11' bouw „Sportlust" van den heer A. G Schpf£ aan de Kleine Houtstraat. eiIer Te 12 uur opende de voorzitter, de hee- M. de Wolf, met een woord van dank aan zusterverenigingen voor haar inschrijvingen De wedstrijd werd begonnen met de tweede afdeeling en daarna de eerste afdeeling nl oefeningen waren tweehandig drukken trek ken en stooten. C. G. Tabak van „D.O.K." te Beverwijk ver beterde zijn eigen record tweehandig trekken van 101.9 Kg. op 104,95 Kg. in de afd Middï gewicht. C. van Kerckhof, algemeen lid te Breda ver- beterde het record tweehandig stooten van c G. Tabak van 127,45 op 129,10 Kg. in de afdee ling lichtgewicht. De uitslagen waren: Extra Vedergewicht tweede afdeeling; ie Prijs niet toegekend. 2. C. Schagen Olympia Utrecht drukken 55, Trekken 55, Stooten 77'/, Totaal 187%. 3. W. Groen K.D.O. A'dam 60 50' 70. 180. Vedergewicht: 1. J. B. Jansen Sandow Deift 70, 72y2, 95) 2371/2. 2. F. Weber H.K.S.V. Haar lem 70. 60, 80, 210. Lichtgewicht: 1. S. v. Schooten Hercules den Haag 82y2, 85, 110, 277y2; 2. C. Spiere Sandow Delft 80, 75, 100, 255; 3. J. J. v. d. Burg HK.SV Haarlem 72y2, 77y2, 95, 245. Tweede afdeeling Middengewicht 1. E. Gold- smit K.D.O. A'dam 85, 85, 112%, 282y2; 2, A Charite Hercules den Haag 85, 85,107V2l 277y2- 3. A. Mutsaers Etac Tilburg 267%. Tweede afdeeling Midderizwaargewicht: 1. M, L. Mens H.K.S.V. Haarlem 80, 85, 115,280; 2. L. Michelsen D.O.K. A'dam 85, 82%, 107y2, 275, 3. J. Kossen Hercules IJmuiden 80, 82% 1071/z, 270. Tweede afd. Zwaargewicht: 1. P. Vitalli D.O.K. A'dam 95, 87i/2, 110. 292%; 2. A. Fusce Sandow Delft 90, 85, 110, 285; 3. W. Struijs, Hercules IJmuiden 80, 87y2, 112, 282%. Eerste afd. Extra Vedergewicht: 1. H. M de Wolf H.K.S.V. Haarlem 70, 70, 90, 230 2.' H. Wapperom Hercules Dordrecht 57%, 62%, 85 205. Vedergewicht: 1. J. B. Jansen Sandow Delft 721/z, 7o, 95, 237i/2; 2. P. ten Wolde Sandow Zaandam (na weging) 65, 75, 97%, 237%; 3. P. Vendele Hercules Dordrecht 70, 70. 95, 235, Lichtgewicht: 1. C. van Kerckhof Algem. Lid Breda 80 95, 125, 300;2. C. de Jong H.K.S.V. Haarlem 80, 87y2, 110, 277V2; 3. J. Overstegen D.O.K. A'dam 70, 72%, 102%, 245. Middengewicht: 1. C. G. Tabak D.O.K, Be verwijk 82%, 105, 130, 317%; 2. Y. Boterbloem H.K.S.V. Haarlem 90, 100, 130, 312%. Middenzwaar: 1. H. Ouwerling Algem. lid Breda 92y2, 100. 122%, 315; 2. J. Hagman San dow Delft 85, 85, 110, 280. Zwaargewicht: 1. A. Wijker Hercules IJmui den 82%, 95, 122%, 300; 2. P. Vitalli D.O.K A'dam 95. 85. 110, 290. De uitgeloofde vereenigingsbeker door den heer M. Uittenbogaard te Haarlem werd door de H.K.S.V. „Haarlem" gewonnen met 24 pun ten, gevolgd door „D.O.K." Amsterdam met 17 punten. Door den heer L. Speijer werd deze beker met een toepasselijk woord en felicitatie aan den voorzitter van H.K.S.V. overhandigd. De heer Wolf reikte hierna de prijzen uit en dankte alle athleten voor hun sportlef ge drag C. G. Tabak. /CHEEP/ 'T'JMNCENS HOLLAND—AMERIKA LIJN. Nebraska, Rott. n. Vanc. 6 v. Kingst. (J.). Volendam, 6 v. N.-York n. Rott. Binnendijk, Rott. n. N.-Orleans 7 v. Antw. Maasdam. Baltimore n. Rott., 6 van Nor folk. Veendam, Rott. n. N.-York 6 v. Southampton Dinteldijk, Vanc. n. Rott. 6 te Seattle. Bilderdijk, 7 v. Philad te Rott. Lochgoil, 7 v. Vancouver te Rott. Blommersdijk, N.-Orl. n. Rott. 6 v. Galveston Delftdijk, Rott. n. Vanc. 6, 150 m. Z.W. van Land's End. Binnendijk, Rott. n. N.-Orleans p. 7 Dunge- ness. Veendam, Rott. n- N.-York p. 7 Lizard. Lochmonar, Vanc. n. Rott. 6 te Liverpool. HOLLAND—AFRIKA LIJN Boschfontein (t.) p. 8 Ouessant. Bloemfontein (u.) 7 v. Dover. Randfontein (u.) 7 v. IJmuiden. Jagersfontein (u.) 8 te Port Natal, vertr. 10. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (t.) 7 v. Takoradi. HALCYON LIJN. Maasburg 9 (6 van.) v. Narvik te Vlaard. verw. Vredenburg, 9 (n.m.) v. Narvik te Vlaard. verw. Rozenburg, 6 v. Lorient naar Bilbao. Stad Arnhem, 7 v. Rott. n. Bagnoli. Stad Zwolle, 6 van Pto. Vesme te Bougie. Stad Dordrecht, Vlaard n. Genua, 6, 35 m. Z. v. Niton. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Gaasterkerk (u.) 8 te Genua. Meerkerk, 7 v. Amst. te Harnb. Serooskerk (t.) 8 van Aden. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Streefkerk, 7 v. Schiedam naar Bremen. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland (t.) 6 v. Rio de Jan. Zaanland (t.) 6 v. Pas Palmas. Amstelland (u.) p. 6 Dungeness. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Aurora, 7 v. Calamata n. Amst. Saturnus, 8 v. Stamboul te Thessalonika. Juno, 8 v. Amst. te Hamburg. Ganymedes, 8 v. Zighi te Rott. Stuyvesant, Param n. Amst. 8 van Plymouth Nereus, 8 v. Amst. te Kopenhagen. Mars, Catania n. Amst. p. 8 Gibraltar. Pluto, Amst. n. Kopenh. p. 8 Holtenau. Achilles, 7 v. Varna te Const. Ajax. 7 v. Kopenhagen te Amst. Ariadne, 7 v. Kopenhagen te Amst. Atlas, 1 v. Ouragao 11. Maracaibo. Baralt, 2 v. Curacao n. Bonaire. Berenice, 6 van Triest te Fiume. Costa Rica, 7 v. Barbados te Amst. Deucalion, Const, n. Antw. 7 v. Gibraltar. Dido, 5 v. Curacao 11. Aruba. Douro, Amst. n. Aarhuus p. 8 Holtenau. Euterpe, 7 v. Hbg. n. Amst. Hercules, 6 v. Alexandrette te Izmir. Hermes, Alexander n. Hbg. 6 v. Malta. Iris, 6 v. Curagao n. Haiti. Luna, 3 v. Curacao n. Maracaibo. Midas, 1 v. Curagao n. Maracaibo. Oberon, 7 v. Rott. te Tunis. Orpheus, Stettin n. Amst. p. 8 Bnmsbuttel. Perseus, 6 v. Malaga te Cadix. Plato, 7 v. Curacao n. Belize. Poseidon, 7 v. Piraeus 11. Volo. Rhea, 7 v. Palermo te Amst. Simon Bolivar, 7 v. Curacao n. Pto. Cabello. Strabo, 5 v. Curagao 11. Ciudad TrujilLlo. Theseus, 8 v. Valencia te Amst. Ulysses, 7 v. Varna te Rott. Venezuela, 7 v. Hamb. te Amst. Vulcanus, Rott. n. Tanger p. 6 Gibraltar. Baarn, Chili n. Amst. via Lpl. 7, 32 m. W. v. Land's End. Boskoop, Amst. n. Chili, 6, 38 m. Z.O. van Niton. Venus, Rott n. Oran p. 6 Gibr. Titus. Amst. n. Bordeaux 7. 45 m. O. van Niton. Euterpe, 8 v. Hamburg te Amst.. Stella, Rott. 11. Patras p. 7 Dung. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg (u.) 8 v. Suez. Garoet (th.) vertr. 8 v. Londen. Weltevreden (u.) p. 8 Kaap del Armi. Indrapoera (t.) p. 7 Kaap de Armi. Buitenzorg (u.) 7 v. Pt. Said. Garoet (t.) 7 te Londen. Sitoebondo (t.) p. 8 Ouessant. Soekaboemi (t.) 7 te Marseille. Brastagi, 8 v. Rott. te Batavia. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone, 6 v. Rott. te Hamburg, e STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Ohr. Huygens (u.) 7 v. Sabang. Joh. de Witt (t.) p. 6 Gibr. Simaloer (t.) 8 v. Suez. Marnix van St. Aldegonde (t.) 7 v. Sabang. Tawali, 7 v. Batavia te Amst.. P. Bras (u.) 7 van Genua. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Marnix van St. Aldegonde (t.) 6 v. Belawan Tarakan (u.) 6 van Sabang. Menestheus, Kobe n. Rott. 7 te Singapore. Melampus, Batavia n. Amst. 7 te Colombo. Bendoran, Japan n. Rott. 7 van Singapore. Perseus, Jerseus, Japan n. Rott. 7 te Manilla. Polydorus, Batavia n. Amst. p. 8 Gibraltar. Aeneas, Dairen n. Rott. 7 v. Yokohama. Alcinous, Amst. n. Java 6 van Sabang. Dolius, 6 van Londen n. Java. Mentor, 6 van Yarrow n. Batavia. Ajax, Japan n. Rott. 7 v. Casabl. Bengloe, Osaka n. Rott. 5 te Otaru, C. of Bagdad. China n. Rott. vertr. 9-10 v. Havrp via Londen. Rhesus, Batavia n. Liverpool 6 v. Port saiQ. Euryades, Amst. n. Java 6 v. Suez. Menelaus, Japan n. Rott. 6 v. Port Said. Myrmidon, Bat. n. Amst. WIJKLIJN. Winterswijk (8 (n.m.) v. Archangel tc ier- neuzen verw. Randwijk, Rott. n. Bizerta p. 7 Dungeness. AANGEKOMEN. 7 November: Amstelstroom m.s. Hull Flandria s.s. Gothenburg Ariadne s.s. Kopenhagen Ustroom m.s. Leith Beverwijk s.s. Archangel Rhein s.s. Hamburg 8 November: Jantina m.. Londen Theano s.s. Fowey Rijnstroom s.s. Bristol Akershus s.s. Oslo Pan Gothia m.s. Aruba Theseus s.s. Valencia Stockholm s.s. Leningrad Euterpe s.s. Hamburg Freiburg s.s. Batavia Anna W. m.s. Danzig Ransdorp m.s. Hamburg VERTROKKEN. 7 November: Randfontein s.s. Beira

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6