'frgrf ut 't Had M In het laatste huis van de wereld. Moeilijkheden om den veestapel op peil te brengen ET dieren is het zoo gesteld: als je er eenmaal een paar hebt. wassen ze snel in aantal en soort. We zijn met honden en twintig kippen be gonnen. Maar omdat de honden geen muizen willen vangen en omdat de kippen last krij gen van de kippencholera, koopen we een den en omdat eendengekwaak zoo'n gezellig gehoor is, schaffen we ons duiven aan, om de dierensymphonie te volmaken. Daarna is onze baby één jaar ouder geworden en heeft een hert cadeau gekregen en daarna hebben we varkens gekocht en zijn de problemen gekomen. Eigenlijk zijn die al met de kippen begon nen. We hebben gewone kampongkippen, die hun eten op het erf bij elkaar scharrelen, en hun eieren hier en daar neerleggen, soms in de daarvoor bestemde manden, maar meest al in het gras. Nu lijkt een Indische kip maar weinig op haar Hollandsche collega. Ze is veel kleiner, hoog op de pooten, slecht in de veeren. zeer schuw, zoodat ze heel moeilijk te vangen is. Daarom zie je hier nog wel eens, dat de kip pen aan een touwtje staan, als in Holland de geiten, alleen met dit verschil, dat het touw om den poot zit, inplaats van om den hals. Eie ren leggen doen ze vrij geregeld maar ze wenschen die dan werkelijk uit te broeden. Na tien twaalf eieren Brieven uit de Molukken van BEB VUYK wordt een kip broedsch. Een nat pak veeren en drie dagen onder een kist helpen haar daar weer van af. maar wanneer je dat twee a drie keeren geleverd hebt. krijgt de dame het door en vermijdt de legmanden. Omdat ik de zaak goed wil aanpakken, bestel ik een boekje over pluimvee, dat ik ga bestudeeren. Er staat van alles in: eischen. waaraan voeder en drinkwater moeten voldoen, mid deltjes tegen kuiken-luis en allerlei ziekten. Veel heb ik niet aan al die raadgevingen. Onze kippen gebruiken den hoogsten manga boom als nachthok, schooieren hun voedsel bij elkaar en zijn zoo wild en onvangbaar dat ze niet geslacht, maar geschoten moeten worden. Ik begin met een hok te laten bouwen en een maand lang houden we iederen avond kippenjacht, maar de daaropvolgende maand zijn ze weer allen los: de leg heeft geheel opgehouden en de groote haan kwijnt weg. Ons huis op de concessie; rechts de keuken. Deze kippen lijken meer op vrije boschvogels dan op de tamme huishoenders. Ze zullen sterven eer ze aan hun gevangenschap ge wend zijn. We moeten minder doortastend te werk gaan. De kippen hebben hun vrijheid gekregen maar worden tweemaal per dag bijgevoerd met mais en rijst. En nu boek ik toch werkelijk een klein succes: de leg neemt belangrijk toe en de dieren worden iets min der schuw. Ze verzamelen zich op vaste uren op het grasveldje naast ons huis, waar het voedsel gestrooid wordt. Op deze manier heb ben we iets meer overzicht. Wel blijven ze in de boomen slapen. Maar ja, dat doen de kippen op Namlea niet zonder reden. Het is nog niet zoo heel lang geleden, dat ze slechts in het leven bleven door 's nachts een hooge slaapplaats te kiezen en de eenden, die be neden moesten blijven, geregeld door de kro kodillen werden weggehaald. Maar het broe den in het struikgewas is ze niet af te lee- ren. Daardoor vallen heel wat eieren de we zels en slangen ten buit, maar er komt toch ook heel dikwijls een trots klokkende moe der met een rijtje gele ballen op pooten van achter de heg te voorschijn. Die moeder wordt 's avonds met haar kroost het verlaten hok ingedreven en dan boeken we ons tweede succes. Want nadat de moeder haar kuikens alweer in den steek heeft gelaten om op nieuw eieren te gaan leggen, blijven de kui kens uit zichzelf in het hok slapen. Ik krijg reeds een visioen van een tammer en be schaafder geslacht kippen, die 's avonds het hok opzoeken, in de legmanden leggen, uit hygiënische drinkbakken drinken, maar dan komt de kippenziekte en binnen een week sterven ze allen. Al maanden heeft de ziekte op Namlea geheerscht, maar wij ziin door onze ligging vrij gebleven. Maar op een dag hebben de honden een doode kip uit de kam pong naar ons erf gebracht en haar in stuk ken gescheurd. En daarmee zijn ook onze kippen veroordeeld. Gelukkig hebben we nog een stelletje kip pen op Batoebooi. ons concessieterrein, rond- loopen en over een paar maanden, als we zoo'n beetje kunnen veronderstellen, dat de ziektekiemen dood zijn, zullen we een paar moeders met kuikens naar de Tandjong over brengen. En dan gaan we. als de droge tijd aanbreekt, weer opnieuw beginnen. Maar het vervelendste is, dat je een nieuwe explosie van de ziekte niet ontloopen kunt. Permangaan door het drinkwater helpt wei nig. als de kippen overal drinken en je kunt onmogelijk je erf begieten met permangaan- oplossing, als het een hectare groot is en de kippen meters hoog kunnen vliegen en door de kleinste opening kruipen van de bamboe afrastering. Maar wel is er nu dit voordeel, alle weerspannige hanen en kippen zijn dood, zoodat de opvoeding van de jonge kuikens tot volmaakte huisdieren een groot succes kan worden. in) e linkerhelft van onze tuin is zeer on vruchtbaar: moeite noch mest hebben aan den slechten grond iets kunnen verbeteren De kalksteen dringt door de dunne aardlaag heen: alleen klapper groeit er en die ook niet al te best, het eenige. dat er uitstekend ge- dijdt is de alang-alang en die is nu juist in het geheel niet gewenscht. Iedere maand moet het stugge gras worden neergesneden of neergebr-md. Het eene middel is duur en het andere ondoelmatig, daar de dunne teeltlaag mee weg brandt Met een stevig hek om muurd. zou dit een goede olaats zijn voo; een stel varkens. In de tangsie (kazerne) zijn var kens. die nu en dan geslacht worden. Als er vleesch over is. mag er ook naar buiten ver kocht worden, maar het is veel prettiger zelf te slachten, de mooiste stukken er uit te zoe ken en de rest te verkoopen. Gaar gebakken ien onder een flinke laag reuzel bewaard, blijft het vleesch wekenlang goed. Op een dag hoo ren we. dat er bij de aangevoerde „tanate' een drietal varkens zijn en we besluiten ze te koopen. De „tanate" is een belasting, die de Alfoeren opbrengen. Toen Boeroe onder recht- steeks bestuur van het Indische Goeverne ment werd gebracht werd den Alfoeren mee gedeeld, dat ze nu voortaan belasting moes ten betalen, hetgeen ze onmiddellijk weiger den. Ze hadden nog nooit belasting betaald en daar ze zeer conservatief van natuur zijn wilden ze dit uit principe niet doen. Wel moesten ze toegeven, dat ze vroeger gewend waren, jaarljjksche schatting op te brengen aan den sultan van Ternate en tenslotte werd overeengekomen, dat, nu de Compagnie (de oude naam. waarmee in deze streken nog het Gouvernement wordt bedoeld) in de plaats was getreden van Ternataansche rech ten, deze schatting voortaan aan het Gouver nement zou worden betaald. En deze schat ting, die vooral geen belasting is, heet de tanate en wordt opgebracht in attap, gaba- a, olienoten, sago, gierst, vai-kens kippen. Dit alles wordt naar Namlea gebracht, ge veild en daarna verrekend. En zoo krijgen wij onze varkens. Het zijn gewone. Alfoersche varkens, wilde zwijnen als biggen gevangen en tam gemaakt. Hun ooren zijn gecoupeerd om ze van hun broertjes in het bosch te onderscheiden. Twee mannetjes en één wijfje is een minder voor- deelige verhouding, maar het tweede manne tje is nog niet volwassen en we denken er over nog eenige wijfjes in de tangsie (kazer ne) aan te koopen, omdat er meer bijkomen dan er opgegeten kunnen worden. Voor Hol landsche ooren klink het natuurlijk onbegrij pelijk, dat je varkens in een kazerne gaat koopen, maar zooals een Indische kin weinig op een Hollandsche kip lijkt, zoo heeft een Indisch militair kampement al heel weinig weg van een Hollandsche kazerne. Op deze buitenposten komen alleen beroepssoldaten en die zijn meerendeels getrouwd en wonen met vrouwen en kroost, met kippen en hon den en papagaaien in groote barakken. Om dat de voedselvoorziening op de buitenpos ten nog al eens wat te wenschen overlaat, i: er bij het kampement een groententuin, een varkens- en een geitenstal. Maar voor wij er toe overgaan een paar militaire varkens te koopen, bemerken dat er van de fok wel niets komen zal. Po Tjeng, de wijkmeester van de Chineezen en een liefhebber van varkensvleesch. vertelt ons, dat de beide mannetjes gecastreerd zijn, We beklagen ons bij de Gezaghebber, den be stuursambtenaar, die in deze functie het ge slacht van de dieren heeft moeten vaststel len, alvorens ze te veilen. Hij neemt onze klacht heelemaal niet aan, vindt zelfs, dat we eigenlijk boffen, omdat gecastreerde dieren extra snel vet worden en beweert, dat hij ons beslist meer gerekend had, als hij het vooruit had kunnen weten. Tenslotte gaan we naar het Militaire kampement om bij de bestelde wijfjes een flinke fokbeer uit te zoeken. 'JT erwijl wij daarmee bezig zijn en over de aanwasmogelijkheden praten, waarschuwt de sergeant, die met het beheer van de kraal belast is ons, dat we het beste een big van vijf dagen kunnen nemen, daar alle andere bee- ren geslacht of gecastreerd zijn om de ge weldige toename te remmen. Voorloopig is dus onze varkensfokkerij nog niet voor uitbreiding vatbaar, want in de over wegend Mohammedaansche kampong Namlea zijn geen varkens verkrijgbaar. Hier en daar mest een Chineesch een beestje vet, die hij voor een koopje een paar Alfoeren afhandig heeft kunnen maken, maar werkelijk fokken doen zij niet Nu hebben we reeds een volwas- ;en beer bij de Alfoeren besteld, maar die heeren leven nog buiten den tijd en een be lofte van een halve maand wordt ongeveer na een half jaar nagekomen. Voorloopig trachten wij dus alleen onze beesten vet te krijgen maar dat gaat niet zoo heel vlug In Holland heb je te doen met var kens, die op een zwaar gewicht zijn gefokt en die bij goed voer zichtbaar gedijen en wij hebben te maken met dieren, die in het -rije bosch geboren zijn, zoodat het eigenlijk een wonder is. dat ze toch nog in leven blijven, in gevangenschap. Weliswaar zijn de tangsie- varkens niet uit hei bosch afkomstig, maai zij hebben van inteelt zwaar te lijden gehad en zijn een stuk beneden de maat. en week lang zoeken we naar een staljon- gen. De Christenen zijn te deftig om te werken en Mohammedanen krijg je niét bij 'n varken. Dan loopen we tegen een Alfoer aan, een nette moordenaar, die zijn jaar heeft uit- _ezetenen nog eenigen tijd van de bescha ving op Namblea wil nagenieten alvorens zich in de bergen terug te trekken. Die tweeërlei varkens brengen dadelijk weer aparte moeilijkheden mee. De tangsievarkens zijn gewend aan gekookt eten, afval, groen ten en vruchten gekookt en met sago dik gemaakt. Maar bij de Alfoeren leven de var kens hoofdzakelijk van den afval bij de sago- bereiding en van cassaveknollen en ze weige ren het gekookte eten. Nu is er aan sago-af- val op Namlea heelemaal geen aankomen, cas saveknollen heeft iedereen in den tuin. maar als je ze gaat koopen, zijn ze vreeselijk duur. Nu zou dat zichzelf heel goed geregeld heb ben maar de Alfoersche jongen trekt partij voor de Alfoersche varkens. Ons achtererf staat vol soekoens (brood- ooomen) waarvan de groote vruchten eenzame schipbreukelingen op onbewoonde eilanden plachten in het leven te houden. Ze leveren een schitterend voer voor onze varkens. In plakken gesneden en met groente gekookt, ook in rauwen toestand smullen de tangsie varkens er van, maar de Alfoersche zwijnen halen er hun neus voor op en de Alfoersche tuinjongen vindt ons wreed en dom en uit op elke mogelijke manier zijn afkeuring. Iederen dag komt hij geld vragen om cassave te koo pen, ontdekt menschen, die ons tegen extra voordeelige prijzen die knollen willen leveren en trekt geheel partij voor de bekrompen conservatieve dieren. Maar we winnen den strijd tegen de Alfoer sche varkens en den Alfoerschen jongen. Broodvruchten krijgen de varkens en mais en de Alfoeren schreeuwen een week lang en eten daarna rustig met de anderen mee. En daar komt ineens een fokbeer opdagen. Op een morgen ontdekken we de sporen van een wild zwijn rond de kraal. We peinzen op een middel om hem er in te krijgen zonder dat Ie -mderen er uit gaan. Maar na drie nach- eri wijdt hij zijn aand-ch* niet m->er ^ï'een aan de opgesloten wijfjes maar woelt een heele strook pasgeplante cassaveknollen bloot. Den volgenden avond treft hem het doodelijk schot. (Nadruk verboden.) Nieuwe Prins Hemlrik Stichting in gebruik genomen. Tehuis voor den ouden zeeman. Zaterdag is de nieuwe Prins Hendrik- Stichting te Egmond aan Zee officieel in ge bruik genomen. Te dezer gelegenheid noodigde het col lege van regenten de pers aan een noenmaal, na afloop waarvan het nieuwe gebouw werd bezichtigd. De voorzitter van het college van regenten deelde tijdens den maaltijd mede, dat het Hare Majesteit de Koningin behaagd had, als beschermvrouw der stichting op te treden. Dankbaar herdacht hij den steun, die de regenten zoo ruimschoots altijd hadden mo gen ontvangen, niet alleen financieele steun, zooals van de groote menschenvrienden, P. W. Janssen en A. C. Wertheim. Spreker wees er op. dat de stichting van het nieuwe ge bouw een groote bres geslagen had in het kapitaal. Na den maaltijd bezichtigden de aanwezi- een het nieuwe gebouw een schepping van den Rotterdamschen architect Cornelis Elf- fers, gebouwd door de aannemers Gebr. van Rijswijk uit Haarlem. Ruim anderhalf jaar is met dezen bouw gemoeid geweest. De terreinen der nieuwe Prins Hendrik Stichting beslaan een oppervlakte van niet minder dan 45.000 M2. Het gebouwencom plex zelf heeft een omtrek van een K.M. en beslaat 2500 M2. Met het oog op den leeftijd der verpleeg den zijn de meeste zit-slaapkamers öp den beganen grond ondergebracht. Er zijn 145 kamers voor één persoon en 23 voor twee personen. Voor de hulpbehoevenden is een aparte vleugel ingericht aan den Westkant, aansluitend bij de ziekenafdeeling, den z.g. Wertheimvleugel. Daar kunnen 12 zieken verpleegd worden, terwi.jl er ook twee isolatie-vertrekken zijn voor geesteszieken. In het gebouw zijn voorts ondergebracht een groote eetzaal, tevens tooneelzaal. twee kleinere eetzalen, biljartzalen, conversatie zalen. een bibliotheek, een museum, een wo ning voor den directeur, den onder-directeur, den bootsman en den machinist, een regen tenkamer. een woning voor de verpleegsters en een rouwkapel Voorts de noodige dienst vertrekken als keukens, badinrichting, werk plaatsen, linnenkamer en ruimten voor de technische installaties. De groote hal bij den ingang, versierd met wandschilderingen, van den Rotterdamschen kunstschilder Marius Richters, kan tevens dienst doen als conversatiezaal. Ook het bor des van het trappenhuis, dat rond Is uit gebouwd. biedt ruime gelegenheid voor een rustig zitje. Hier vindt men gebrandschil derde ramen, voorstellende het leven van den zeeman. Dit is een geschenk van den heer w. G. Wendelaar. die onlangs 50 jaar regent der stichting was. De inrichting van het gebouw voldoet aan de hoogste eischen der moderne techniek en der hygiëne. Het is een tehuis, waar de oude zeeman zich na zijn rondzwervingen rustig en onbezorgd thuis kan gevoelen, te midden van zijn kameraden. Er zijn thans 120 zee lieden opgenomen, terwijl er voor totaal 200 ruimte is. Met het oog het opnemen van oud-gezag voerders en officieren zijn aparte vertrekken ingericht. Hef fine en toeslag op boter 30 cent per K.G. De heffing en de toeslag' op boter zijn met ingang van 7 Novembei vastgesteld op 30 cent per K.G. Behoudens tusschentijdsche wijziging zal de volgende vaststelling der heffing plaats heb ben op Donderdag a.s. Het nieuwste op schaatsengebied is een 'com binatie van een gewone schaats met een rol schaats, waarbij zeven kleine rolletjes de plaats innemen van het scherpe ijzer. De geoefende beentje-overaar kan er prachtig mee uit de voeten op asfalt. Hoe een Nederlandsch elftalspeler over de samenstellen van het team denktVoor den volgenden zomer staan een groot aantal zeer belangrijke internationale cocketmatches in ons land op het programma Alec James als manager van Ipswich Town?; McTavish was tè voorzichtig; Golf als lan<j. bouwbelang. Men kan een probleem van verschillende zijden bekijken, want als iedereen over een bepaalde kwestie dezelfde meening had, zou men moeilijk nog van een probleem kunnen spreken. De sportpers is na den wedstrijd tegen Frankrijk vrijwel unaniem van meening, dat een verjonging en grondige herziening van het Nederlandsch elftal noodzakelijk is; daar entegen zegt de T. C. tevreden te zijn met het resultaat van de gemaakte experimen ten. Er is echter nog een derde aspect aan deze kwestie, waaraan tot nu toe nog weinig of geen aandacht geschonken is, nl. hoe de spe lers van onze nationale ploeg er zelf over denken. Wij hadden kort na de match een langdurig onderhoud met een onzer inter nationals, die o.m. het volgende zeide: „Indien wij bij de komende wereldkam pioenschappen een eenigszins eervol resul taat willen behalen, dan is het voor het mo reel en het zelfvertrouwen van de ploeg m.i. noodzakelijk, dat Anderiesen en Van Heel gehandhaafd worden, d.w.z. op de plaatsen waar zij gewend zijn te spelen. Vooral in een dergelijk belangrijk tournooi, waar de sterk ste voetballanden vertegenwoordigd zijn, kunnen de routine en de tactische capacitei ten der ouderen niet gemist worden en deze eigenschappen kunnen het verschil beteeke- nen tusschen overwinning en nederlaag. „Het middenvoor-probleem hangt nauw samen met de keuze der binnenspelers; zelfs de beste middenvoor ter wereld kan in het huidige spelsysteem weinig uitrichten, als hem de ballen niet veelvuldig en doelmatig worden aangegeven. Zoo stond Smit onder dubbele bewaking; e«n speler voor hem om de lage passes te blokkeeren en een ander achter hem om de hooge ballen te onder scheppen. Daar het samenspel te kort en on zuiver was en de vleugelspelers te weinig in de match werden betrokken, kon alleen met een „op maat" geleverde pass, zooals die, waaruit Smit het eerste doelpunt scoorde, de vijandelijke verdediging om den tuin worden geleid en succes worden bereikt". Tot zoover de meening van dezen interna tionaal. Inderdaad gelooven yre ook niet, dat een Bakhuys in zijn besten tijd, of zelfs een Drake of Piola, met zoo weinig steun als Smit Zondag jl. ondervond, het er beter dan de Haarlemmer zou hebben afgebracht. Het blijkt nu wel, dat hij en Caldenhove niet voor niets een plaats in het West-Europee- sche elftal werden waardig gekeurd, want zij bewezen, evenals trouwens Delfour, dat zij tot de internationale klasse behooren. Dit is echter wel zeker, dat Charlie de Bock in den vorm, waarin hij momenteel verkeert, in plaats van vente een daadwer kelijke versterking van het elftal zou heb ben beteekend. Het duurt nog heel lang, voor dat Koning- Voetbal zijn plaats inruimt voor „the King of Sports", het cricket, maar niettemin is het toch wel van belang, hier eens eenige woor den te wijden aan de vele belangrijke wed strijden, die voor den volgenden zomer op het programma staan. De heer Hoven heeft onlangs bij de op richting van de internationale hockeyclub „De Batavieren" weliswaar betoogd, dat de Corinthians, de Zwaluwen, de Internationale Lawn Tennis Club en de Flamingo's een kwij nend bestaan leden, maar deze ietwat bezij den de waarheid gesproken woorden worden in ieder geval wat betreft de activiteit van het Flamingo-bestuur gelogenstraft. In de eerste plaats zal er, ter gelegenheid van het zestig-jarig, bestaan van H.C.C. in Juli een match worden gespeeld tegen een zeer sterk team van de M.C.C., dat vermoe delijk door Brian Valentine zal worden aan gevoerd. Vervolgens komt de tourclub „The Froes" een aantal wedstrijden in ons land spelen, welk voorbeeld door de Free Fo resters zal worden gevolgd. Voor onze stad is het van bijzonder belang, dat de ontmoe ting tusschen het Nederlandsch elftal en de Foresters, die afwisselend in Den Haag, Am sterdam, en Haarlem wordt gespeeld, dit maal weer op het terrein aan de Spanjaards laan zal plaats vinden. Er worden voorts besprekingen gevoerd met de cricketers van St. Mary's Hospital en het is wel zoo goed als zeker, dat die tot resultaat - zullen hebben, dat ook dit team naar ons land zal komen. Tenslotte komt Percy Chapman in September met een elftal, dat. evenals in de twee laatste seizoenen, sterk genoeg zal zijn om van onze beste spe lers te winnen en dat ongetwijfeld weer alle cricket-enthousiasten naar Den Haag zal trekken. Het is jammer, dat de Australiërs niet kunnen komen, maar deze moeten op 17. 19 en 20 September tegen de Gentlemen of Ire land stielen en een andere datum is niet be schikbaar. Door de vele internationale wedstrijden in eigen land is het duidelijk, dat een tour van Weuslrijden van menscheljjke zeilbooten is een der nieuioste sporten in Amerika, dat op dit gebied onuitputtelijk in vindingrijkheid is. Maar het gaat niet erg snel en lauw warm water, zooals Californië dit heeft, is er een vereischte voor. het Flamingo A-team door Engeland oü bc zwaren zou stuiten; de mogelijkheid bestaat echter, dat een B-team zal worden uitgezem den, waarvan de spelers dan de p-1-- krijgen, een gedeelte van de tweedeer match tegen de Australiërs op Lord's bit wonen. y e Men mag dus allesbehalve beweren dat het Flamingo-bestuur niet actief is. Toen Alec James eenige maanden geleden een betrekking bij de Ring pools Limited aanvaardde, sloot hij voor zichzelf de mn gelijkheid af, om in de een of andere functie nog een rol in de Engelsche voetbalwereld te kunnen spelen. In tegenstelling met an dere Britsche pool-concerns kon de onder neming, waaraan James verbonden was zich niet handhaven en de boel liep tenslotte Hoewel het F.A.-reglement zeer strenge bepalingen bevat ten opzichte van hen die zich in eenigerlei vorm met wedden of'uit- slagen voorspellen bezig houden en overtre ders automatisch worden uitgesloten, be staat de kans, dat met Alec James een uit zondering zal worden gemaakt, omdat hij na het beëindigen van zijn loopbaan als actief speler geheel te goeder trouw bovengenoem de betrekking heeft aanvaard. Fietsen en fietsen is ook twee. Maar het merkwaardige is, dat de hier afgebeelde kunst rijders geen beroeps acrobaten zijn, maar de sportgebroeders Beschoten, die het Duitsche Jcampioenschap kunstfietsen voor paren wonnen. Naar verluidt, overweegt de directie van Ipswich Town, de kampioensclub van de Southern League, den Schot als manager aan te stellen, mits daarvor de goedkeuring van de F. A. kan worden verkregen. Ipswich Town beschikt over een grooten aanhang en het feit, dat haar thuiswedstrijden steeds een ruime recette opleveren is oorzaak, dat verschillende clubs uit de Engelsche League vóór toelating van de Town tot de Zuide lijke derde divisie hebben gestemd, want, zooals bekend, ontvangen bezoekende ver- eenigingen een gedeelte van de recette. Aan het einde van elk seizoen moeten de twee laagst geplaatste clubs in IH Zuid en ni Noord herkiezing aanvragen, waarbij ze concurrentie ondervinden van nieuwe candi- daten. De vertegenwoordigers der eerste en tweede klassers (de clubs uit de derde divi sie bezitten in dezen geen stemrecht) be palen dan bij meerderheid van stemmen, welke gegadigden zullen worden geplaatst. Vorig jaar scheelde het maar weinig, of Ipswich Town had haar doel bereikt en het is zoo goed als zeker, dat de club aan het einde van dit seizoen in de derde divisie zal worden ingedeeld. Is het wonder, dat Alec James vol hoop is, dat hij de betrekking als manager zal kun nen aanvaarden? Nu we toch over voetbal-pooLs spreken, mag hier het verhaal van den Schot Mc. Tavish niet onvermeld blijven. Deze liet zijn vrienden een formulier zien, waarop de re sultaten van de zoo juist gespeelde competi tiewedstrijden zonder een enkele fout waren ingevuld. Zijn vrienden waren sprakeloos van verbazing over zooveel geluk en reken den Mc Tavish voor, dat hij minstens 12.000 pond sterling had gewonnen. Laatstgenoem de bleef echter de kalmte in persoon en dat irriteerde zijn vrienden, die bij zulk een zeld zame gelegenheid toch wel op een kleine tractatie hadden gerekend. Zij staken hun misnoegen dan ook niet onder stoelen of banken, wat ten laatste aanleiding voor Mc Tavish was om met een treurige stem de vol- ende verklaring af te leggen: „Inderdaad heb ik alle uitslagen goed voorspeld, maar toen ik het formulier had ingevuld, kon ik het niet over mijn hart ver krijgen. van de twee kwartjes afstand te doen. die tegelijk met het biljet moeten wor den ingezonden". Men moet als aankomend golfspeler over veel doorzettingsvermogen beschikken om niet door de herhaalde mislukte pogingen om den kleinen bal te raken te worden te leurgesteld en tot min of meer stomme pro testen aan het adres van vrouwe Fortuna te worden verleid. Onlangs was er een debutant, die zich door niets liet ontmoedigen en met doodsveracn- ting doorging, de aardkluiten rond den oai -I-0fr- *-<-> "prn^finren Nadat hij aldus in drie uur tijds to'fc d vierde „hole" was gevorderd, liet Plots?*!vv zijn zelfvertrouwen hem in den steek, voc zijn „caddy" vond de juiste woorden va troost: „Als u nog een uur zoo doorgaat m- neer, zijn we een paar bunder prachtig om geploegd bouwland rijker".

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 8